...
 •  

  pokaż komentarz

  Nieoficjalnie mówiono, że w razie ataku ZSRR na Polskę miały spaść bomby atomowe naszych sojuszników, aby zatrzymać Armię Czerwoną przed dojściem do Europy Zachodniej. Pułkownik Kukliński przekazał CIA ogromne ilości materiałów o szczegółowych wersjach potencjalnych ataków Układu Warszawskiego, lokacjach strategicznych obiektów itp. Był w PRL na jednym z najwyższych stanowisk obok Jaruzelskiego, miał dostęp do wszystkich tajnych dokumentów. Za darmo przekazywał je amerykanom, TYM SPOSOBEM URATOWAŁ ŚWIAT PRZED WYBUCHEM KOLEJNEJ WOJNY, a wiedział, że wkrótce ta mogła nastąpić. Ta wiedza pozwoliła zachować równowagę w okresie zimnej wojny.

  Dlatego mimo, że to telewizja TRWAM, należy się wykop i pamięć o bohaterze (jako wysokiej rangi oficer odmówił sobie przywilejów, wydał na siebie wyrok śmierci w imię ideałów)!

  •  

   pokaż komentarz

   @bedelegenda:

   Tym samym rowniez uczynil Polske bezbronna w wypadku ewentualnego wybuchu wojny. Zolnierz Wojska Polskiego oddaje obcemu mocarstwu tajne dokumenty, ktore oslabiaja armie jego kraju (tak, rowniez armie ZSRR). Czy amerykanskie bomby bylyby lepsze od tych rosyjskich?

   Zaufal amerykanom, a jak oni zachowali sie w sprawie stanu wojennego. Mieli raporty Kuklinskiego o tym, ze stan wojenny zostanie wprowadzony. Mieli mozliwosc ostrzezenia przynajmniej czesci z naszej opozycji. I co? Nic. Zaskoczenie. Chaos. Taka pomoc nie wymagala od amerykanow wiele. Dokumenty podobno "zaginely wsrod innych". Tlumaczenie wydaje sie to o tyle smieszne, ze Kuklinski uciekl z Polski miesiac przed wprowadzeniem stanu wojennego i z CIA kontaktowal sie juz bezposrednio.

  •  

   pokaż komentarz

   @gart: czyli dla Ciebie żołnierze Podziemia niepodległościowego po 45 roku to zdrajcy i terroryści bo rząd pro-sowiecki został uznany przez tzw "aliantów"?

  •  

   pokaż komentarz

   @gart: Żołnierz Ludowego Wojska Polskiego miał zostać wysłany przez Jaruzela na polecenie ZSRR do Danii jako mięsko armatnie, jako pierwsza fala ataku. Ze względu na położenie Polska miała być zapleczem frontu z masą szpitali (stąd mamy masę PRLowskich molochów, zamiast dziesiątek mniejszych szpitali dzielnicowych - nadmiar ich można do dziś obserwować w dolnośląskiem, lubuskiem itd.)dla Armii Radzieckiej, bo LWP było skazane na straty. Mieli pomrzeć w wyniku choroby popromiennej po atakach nuklearnych przeprowadzonych przez ZSRR na Danię właśnie. Tymczasem Polska miała być polem głównych nuklearnych kontr-ataków NATO. Linia Wisły miała zostać zniesiona "zasłoną" z bomb atomowych. Dlaczego? Bo ZSRR przeznaczyło Polskę pod poligon, miejsce głównego marszu Krasnej Armii na Zapad. Jeśli ktoś mi pier***, że facet, który wykradł plany ataków ZSRR i PRL na NATO i tym samym walnie przyczynił się do zneutralizowania tych ataków. Sowiecki wywiad dobrze wiedział, że wpadły one w ręce NATO i tym samym ich wartość jeśli chodzi o zaskoczenie spadła do zera. A atak z zaskoczenia dawał ZSRR największą przewagę, bo militarnie a przede wszystkim ekonomicznie był to kolos na glinianych nogach i jedynie brutalny, totalny atak atomowy na Zachód pozwalał im zachować choć cień szansy na zwycięstwo. Kukliński ten oręż wytrącił im z ręki. Zdrajcą był i jest Jaruzelski bo zgadzał się na plan zakładające świadomą eksterminację milionów polskich żołnierzy w nuklearnym holokauście. Nie tylko się zgadzał, ale i popierał tę idee. Zdrajcą był i jest też dlatego, że nawet bez nuklearnej zagłady był pospolitym katem naszego narodu. Mordował niewinnych, terroryzował społeczeństwo. I co najważniejsze, w zamian za swoje stanowisko był moskiewskim sługusem. A żeby mieć jarłyk na rządzenie PRLiwiślańskim krajem opłacał się tej sowieckiej hordzie mongolskiej płacąc na bieżąco olbrzymi ekonomiczny haracz. Pomimo braku podstawowych produktów na rynku polskim słaliśmy sowietom dosłownie wszystko. Kosmetyki, węgiel, ubrania, samochody. Wszystko. I facet, który zdradził to mafijne państwo nazywany jest dziś zdrajcą Polski? Jedyną przysięgę jaką złamał, to przysięga wojskowa na przyjaźń z bratnią Armią Czerwoną.

  •  

   pokaż komentarz

   @lichotto: co to za bełkot że "wojna miała nastąpić"?

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoda, ze nie odpowiadacie na temat. Co ma do Kuklinskiego zdrajca Jaruzelski i zolnierze AK walczacy z okupantem?

   @lichotto
   Do listopada roku 1981 ZSRR nie mialo pojecia o ty, ze te plany zostaly wykradzione, wiec spokojnie moglo takowy atak przeprowadzic. W tym wypadku Polska rzeczywiscie stala by sie postnuklearna pustynia. Ale tego nie zrobili. Mieli przecieki od wlasnych szpiegow, ze USA ma wtyke w w naszej armii, ale nie spodziewali sie, ze na tak wysokim szczeblu, wiec ich plany dopiero po jej ujawnieniu staly sie bezwartosciowe.

   Mniej wiecej w tym czasie (i potem) Ruscy nie zaryzykowaliby juz takiej konfrontacji. Swiadcza o tym dokumenty dzieki ktorym wiemy juz, ze Jaruzelski nie ratowal Polski przed inwazja ZSRR. Ruscy mieli wystarczajaco duzo wlasnych problemow, by sila tlumic polska opozycje. Dlatego dali Jaruzelowi wolna reke, a ten postanowil chronic wlasny i innych towarzyszy tylek wprowadzajac stan wojenny.

   Nie mozna jednoczesnie twierdzic, ze w 81 Ruscy byli gotowi na nuklearna wojne i jednoczesnie obawiali sie stlumic jakichs tam buntow w Polsce, a do tego mieli wystaczajaca ilosc wojska juz na miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   @gart: szkoda że nie czytasz dokładnie: nie pisałem o żołnierzach AK tylko o żołnierzach podziemia niepodległościowego po II wojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mgalecki:
   Przez okupanta mialem na mysli ZSRR, a zolnierze podziemia niepodleglosciowego to wiekszosci byli czlonkowie Armii Krajowej
   http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBo%C5%82nierze_wykl%C4%99ci
   Podstawowe organizacje: Armia Krajowa Obywatelska. Sprawdz sobie ilu dowodcow bylo wczesniej czlonkami AK.

   Nie dopisalem tez, ze chodzilo o Ludowe Wojsko Polskie, a nie Wojsko Polskie i uzylem okreslenia "rosyjskie", a nie tak jak powinno byc: "radzieckie". To zmienia to sens mojego komentarza.

   dziekuje za zwrocenie uwagi

  •  

   pokaż komentarz

   @gart: Czytaj uważnie co inni piszą, bo po prostu nie rozumiesz kontekstu. Po II WŚ, AK zostało rozwiązane. Jeżeli już się czepiać, podziemie powojenne to głównie WiN.

  •  

   pokaż komentarz

   @gart: dowódców pochodzenia akowskiego wsrod lesnych bylo bardzo wielu jesli nie wiekszosc. (rzucam z pamieci: zapora, mlot, szendzielarz, orlik, warszyc etc) poza tym jednym z powodow kontynuacji walki zbrojnej byl powrot do gry opcji londynskiej z rzadem po stronie aliantow zachodnich.
   Wracajac do tematu: nie widze niczego złego w tym zeby nazywac prlowski system systemem okupacyjnym i walka kujlinskiego z takowym przeciw ukladowi warszawskiemu nie jest czyms nagannym - osobna kwestia jest zdrada przysiegi wojskowej ktorej kujlinski nie zlozyl w koncu po przymusem

 •  

  pokaż komentarz

  spokojnie, już powstaje nowe, muzeum Żydów

 •  

  pokaż komentarz

  Walcowej musi byc strasznie przykro, ze urodzila sie kilkanascie lat za pozno i teraz z Donaldem i Kaczynskim musza budowac PRL od nowa.

  •  

   pokaż komentarz

   @takisobieprogramista: Nazwisko Kaczyńskiego wstawiasz tylko po to żeby nałapać plusów jednocześnie od antypisowców i antypowców?
   Zdajesz sobie sprawę, że to właśnie Kaczyński umożliwił powstanie tego muzeum? Idioto?

  •  

   pokaż komentarz

   @ywon: wstawiam nazwisko Kaczyńskiego, dlatego że PiS jak i PO są tak samo umoczone aferami.
   Rozumiem, że dałeś się uwieść grze rozpoczętej przez SB, więc wybaczam Ci "idiote".

 •  

  pokaż komentarz

  Za to na nowych urzędników stać! Gronkowiec Walec ty roześmiany k!!#iszonie!

 •  

  pokaż komentarz

  po prostu neoPRL walczy ze swoimi zdrajcami. HGW i całe PO to komuna, za którą stoją ludzie z dawnych służ specjalnych.