•  

  pokaż komentarz

  Oczywista deklaracja z ich strony, choć równocześnie to właśnie im najbardziej będzie zależało na porażce Dudy. Bez prezydenta z PiS, obóz rządzący będzie ulegał rozkładowi (może nawet przyspieszone wybory), a to daje więcej miejsca na prawicy dla Konfederacji.

  •  

   pokaż komentarz

   to właśnie im najbardziej będzie zależało na porażce Dudy

   @RegularJohnny: Powiedziałbym, że lewicy i PO jednak zależy bardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Bez prezydenta z PiS, obóz rządzący będzie ulegał rozkładowi (może nawet przyspieszone wybory), a to daje więcej miejsca na prawicy dla Konfederacji

   @RegularJohnny: ...i głupio byłoby w tej sytuacji stracić część swoich wyborców. Kogo by nie poparli, narażą się (z grubsza licząc) połowie swojego elektoratu. I stracą ten antysystemowy sznyt, bo zaraz jedni albo drudzy będą ich malować jako czyjąś przystawkę, a jakby popierany przez nich kandydat wygrał, podłączać Konfę pod jego wpadki.

  •  

   pokaż komentarz

   a to daje więcej miejsca na prawicy dla Konfederacji.

   @RegularJohnny: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: blasty.pl

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywista deklaracja z ich strony

   @RegularJohnny: Przed I turą tęczowe trolle przekonywały wszystkich, że Konfederacja poprze Trzaskowskiego.

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywista deklaracja z ich strony, choć równocześnie to właśnie im najbardziej będzie zależało na porażce Dudy

   @RegularJohnny: To jakiś żart? Im jak najbardziej zalezy na reelekcji Dudy, żeby po następnych wyborach parlamentarnych PiS nie mógł utworzyć bez nich większości i żeby mogli wprowadzić tu swój katolicko-narodowy szariat, który Trzaskowski by im blokował.

  •  

   pokaż komentarz

   @RegularJohnny: konfederacja gra na koalicję z pisem w kolejnej kadencji i taka jest prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @RegularJohnny światopoglądowo nie ma opcji na Trzaskowskiego dla nich, a to jest chyba dla nich najważniejsze

  •  

   pokaż komentarz

   @durielek2: Wlasnie ze nie bo PO wygra nastepne wybory i oni graja na kolicje z PO

  •  

   pokaż komentarz

   @RegularJohnny: A ty nie rozumiesz że poparcie Trzaskowskiego przez Konfederację to samobójstwo polityczne Konfederacji i wyborcy ich by im tego nie wybaczyli. W przeciwieństwie od innych wyborców lustrujemy naszych polityków i od nich wymagamy.

  •  

   pokaż komentarz

   @pawel0108: Konfederacja twierdzi ze to wybor miedzy dzuma i Cholera. Wiec jak ma niby poprzec kogos z nich ?

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: Konfederacja gra na siebie. Duda to rozdawnictwo, socjał i państwo, które wie lepiej od obywatela, ale jednak pozorna wierność tradycji. Trzaskowski to wolny rynek, niezależność jednostki, promowanie pracy, ale jednak UE i oddzielenie państwa od Kościoła. Światopoglądu nie zmieniają politycy, gospodarkę owszem...

  •  

   pokaż komentarz

   @jan-polak-1804: Trzaskowski to skrajnie lewicowe skrzydlo PO (opinia Skikorskiego o nim). PO juz dawno zdradzila idealy z 2001 roku wolnosciowe. Ciezko myslec o Trzaskowskim ze to wolny rynek, Nawet na debacie w TVP opowiadal cos o utworzeniu specialnego urzedu w kazdym powiecie ktory bedzie planowal rozwoj. Zajechalo Komunizmem... Na Sikorskiego jeszcze moze bym zaglosowal po zacisnieciu zebow. Na Trzaskowskiego nie ma mowy. Podczas II tury zostaje w domu

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: Ten specjalny urząd, to akurat decentralizacja i wsparcie samorządów. A silne samorządy, to większa szansa na zmiany klasy polityki w Polsce. PiS to centralizacja i sterowanie wszystkim, łącznie z aspektami stylu życia. Takie PZPR+. Ale każdy głosuje jak chce. Widzę mniejsze zło, wolę je.

  •  

   pokaż komentarz

   @jan-polak-1804: Planowanie rozwoju przez urzedy to NIE jest wolny rynek. Wiec sie zdecyduj na cos albo Trzaskowski jest za wolnym rynkiem albo za tworzeniem urzedow i uwaza ze mamy ich za malo i urzednikow.

  •  

   pokaż komentarz

   @RegularJohnny jakby im zależało na porażce Dudy to by powiedział aby głosować na Trzaskowskiego.
   Bosak jest inteligentny to na pewno by to dobrze argumentował (np. coś podobnego co ty napisałeś).

   Pamietaj że wyborcom Bosaka bliżej do Dudy niż Trzaskowskiego więc na pewno cześć zwolenników Bosaka zagłosuje przeciw temu na czym zależy Bosakowi

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind ty nie masz pojęcia czym jest wolny rynek i mylisz go z anarchokapitalizmem. Planowanie rozwoju przez urzędy to w ogóle nie ma związku z rynkiem, po prostu inwestycje państwowe nie będą na szczeblu centralnym tylko lokalnym i jak ma się to do wolnego rynku skoro wolny rynek oznacza tyle, że do transakcji dochodzi na podstawie obopólnej zgody kontrahentów i na ustalonych przez nich warunkach. Gdyby to o czym mówimy miało nie być wolnorynkowe, to podmioty musiały być zmuszanie do handlu z państwem, tymczasem nikt do inwestycji państwowych zmuszany nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tasde: Widze ze ty sie znasz. To wytlumacz mi na konkretnym przykladzie jaki podal Trzaskowski - zlobkach. Jak obecnie na szczblu centralnym planuje sie zlobki.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wykopaliskasz: Chybaś śmieszny - od razu było wiadomo, że bosak i duda to to samo poglądowo i podejściowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @RegularJohnny: Konfederacja łączy ludzi bardziej za gospodarką z tymi, preferują światopogląd. Jednym bliżej do KO innym do PiS, więc jak najbardziej odpowiednia decyzja. Ogólnie sama Konfederacja woli KO, ale nie może tego wypowiedzieć na głos, bo będzie grillowana w reżimowej telewizji.

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: zastanawiam się odnosnie koalicji Konfederacji PO, co czesc teczowych troli od wczorajszych godzin wieczornych stara sie na wykopie przepchnac( ͡° ͜ʖ ͡°), jakie niby Konfa ma miec wspolne cechy z teczowymi fiskalistami? Gdzie maja byc wspolne pola ( ͡° ͜ʖ ͡°)? No slucham. Z checia zobacze te fikolki i szpagaty intelektualne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @tomskialan:Nie wiadomo co zrobi konfederacja i oni tez nie wiedza bo dopiero mozna mowic po wyborach co bedzie. To ze koalicja z PO napisalem zeby pokazac ze to tak samo prawdopodobne co i z PIS czyli strzaly z dupy

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: Nie mam pojęcia o czy mówił Trzaskowski i o co pytasz dokładnie. Za to definicje wolnego rynku ci podałem, w rynku planowanym nie mógłbyś sprzedawać swoich towarów komu chcesz za to musiałbyś sprzedawać wszystko państwu i przynajmniej mi się o uszy nie obiła żadna taka propozycja z którejkolwiek strony.
   Za to wolny rynek nie oznacza anarchokapitalizmu, gdzie każdy robi co chce i jak chce bez ingerencji państwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: obstawiam, ze jak Konfa wejdzie do koalicji z PO to bedzie juz jej koniec. Raz, ze PO nie jest ani liberalna, ani narodowa, ani komserwatywna. To bedzie zwykly etatyzm. Wiekszosc wybrocow odwroci sie od Konfy tak jak odwrocilo sie od Kukiza po mariazu z PSL.

  •  

   pokaż komentarz

   Chybaś śmieszny - od razu było wiadomo, że bosak i duda to to samo poglądowo i podejściowo.

   @JestemD: Ja wiem, że to było wiadome. Dla każdego myślącego człowieka jest to oczywiste. Potwierdziły to również statystyki z poprzednich głosowań wyborców Bosaka. Jednak z jakiegoś powodu lewackie trolle twierdziły coś innego.

   Wiadomo dlaczego tak twierdziły i starają się wmówić nadal, że dla wyborców Bosaka jest lepiej zagłosować na Trzaskowskiego. Niby to miałoby doprowadzić do upadku PiSu i przejęciu jego miejsca przez Konfederacje, co jest bzdurą. Natomiast bzdurą nie jest, że zagłosowanie na Trzaskowskiego zbliżyłoby Polskę do lewicowego zepsucia w innych krajach, a wszyscy wiedzą, jak destrukcyjne to obecnie jest. Socjale PiSu to przy tym nic, gdy wejdą przyszłe socjale i "równość" skrajnej lewicy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tasde: Nie ogladales debaty jedynej w TVP kandydatow przed wyborami ? Ja pisze o wypowiedzi Trzaskowskiego. Wydawalo mi sie ze ogladales skoro stwierdziles ze ja nic nie rozumiem z tego c ozapowiedzial w niej Trzaskowski xD

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind Nie, ja powiedziałem że nie wiesz czyn jest a czym nie jest wolny rynek. Debaty też nie oglądałem bo w chuju mam takie nic nie warte pokazowki gdzie kandydaci cytują tylko haselka na znane wcześniej pytania i nie ma w debacie debaty, bo nikt sobie pytań nie zadaję.
   Za to wiem na pewno, że Trzaskowski nie chce przejmować rynku, kontrolować prywatnych inwestycji czy narzucać im sposobu działania a tylko takie czynności zagrazalyby wolnemu rynkowi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tasde: To skad wiesz jaki jest jego program jak nie ogladales jego glownej debaty gdzie o nim opowiadal ? Ja krytykowalem konkretny punkt z jego porgramu ze przypomina komunistyczne rozwiazania i nie ma nic wspolnego z wolnym rynkiem. Okazuje sie ze tego punktu nie znasz ale i tak wiesz najlepiej ze jest rynkowy xD Zachowujesz sie jak klakier - naganiacz

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: Bo czytałem wypowiedzi o debacie i na wykopie i wszyscy mówią o jego programie jak o kolejnym programie socjalnym jak zrobił w Warszawie a nie wprowadzania rynku regulowanego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tasde: Dyskutujemy konkretny punkt ktorego nie znasz i ostro pouczasz mnie a a cos tam czytales ogolnie i "wszyscy mowia". Dowiedz sie o co chodzi moze choc w podstawowym zakresie przed tym jak zaczniesz odgrywac eksperta ...

  •  

   pokaż komentarz

   @RegularJohnny: Ta sytuacja dobitnie pokazuje ze ta cala konfederacja to jakis farbowany trup- banda oszolomow katolskich- zamordystow identycznych jak pis dla ktorych gospodarka to temat poboczny do zwodzenia kucow zeby na nich glosowali (najwazniejszy-a jakze-lgbt). Niedlugo klekna do miecza leninistom spod szyldu pis tak jak to zrobil wczesniej kukiz.

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: No ok, dowiedziałem się i teraz wytłumacz, co tam jest niewolnorynkowego według ciebie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tasde: NIe wierze bo wczesnej nie wiedziales a udawales eksperta wiec pewnie znow probujesz mnie oszukac. Napisz o co mu chodzilo to uwierze ze sprawdziles

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: Fundusze celowe do wysokości 30 milionów współfinansowane z Unii dla rozwoju lokalnego na konkretne cele między innymi Centra Rozwoju Lokalnego, tworzenie obszarów targowych czy żłobków. Gdzie tu zagrożenie dla wolnego rynku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tasde: To jest myslenie urzedowe, nie wolno rynkowe. Wolno rynkowe rozwiazanie co do zlobkow: 1. Przejrzec wymagania prawne co do zlobkow i wywalic 80% z tych wymagan tak zeby kazdy kto chce mogl taki zlobek otworzyc i to jest najwazniejsze dzisiaj. 2. Inne sprawy kredyty , moze zwolnienia z podatkow itp.... A nie wezmy utowrzmy urzad dodatkowy i zatrudnijmy urzednikow dodatkowych do 600 tys juz istniejacych. Wymagania zeby utworzyc przedszkola sa chore dzisiaj wiec domyslam ise ze ze zlobkami moze byc podobnie., Chodzi o to ze nie da sie kupic budynku ktory mozna latwo przystosowac. Wolnorynkowe rozwiazanie to pozwolic zwyklym ludziom na tworzenie zlobkow i przedszkoli .

 •  

  pokaż komentarz

  Oddałem głos na Bosaka, nie przeszedł dalej trudno,ale obojętnie co by powiedział, nawet jak by poparł Dudę i tak teraz pójdę i zagłosuję na Trzaskowskiego, tylko dlatego, żeby Duda tego nie wygrał. Ani Duda, ani Trzaskowski nie jest wart mojego głosu, ale od czegoś trzeba zacząć rozbijanie władzy PiS-u.

  Przy okazji pozdrawiam pisowkich troli z wpisami za 60 groszy, obojętnie jakie fikołki będziecie robić, tu nie znajdziecie poparcia dla Dudy

 •  

  pokaż komentarz

  Holownia niby taki bezpartyjny, a na jego wieczór wyborczy przyszedł giertych xD do tego swoje poparcie przekazał trzaskowskiemu. Juz sie pojawiają wpisy od zwolennika prezentera telewizyjnego, ze zostali oszukani bo przecież mial być poza układem popisowym, a tu klops i sie wydało. Dlatego szanuje Bosaka za tą wypowiedz i utwierdzenie, ze jako konfederacja nie beda popierac tego betonu. Dali po prostu wolną rękę swojemu elektoratowi. Kto jak chce bez rekomendacji. Tak tez sie powinien zachować hołownia gdyby uchodzil za powaznego człowieka anty systemowego. Ale prawda jest inna. Oby skończył jak kukiz albo jeszcze lepiej jak Petru czy Palikot.

  •  

   pokaż komentarz

   Holownia niby taki bezpartyjny, a na jego wieczór wyborczy przyszedł giertych

   @SzeregowyNWJ: coś przeoczyłem? Giertych wrócił do polityki?

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ: lecz się na nogi, bo na głowę już za późno.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ: Przecież to było od razu widać że Hołownia to taki Kukiz 2, miał przejąć niezdecydowany elektorat, a w efekcie to jest kukiełka po. Nagle facet z telewizji kandyduje na prezydenta i jest wszędzie promowany, sam z własnej kieszeni na to nie wyłożył i bezstronnie by go tak za nic nie promowali, facet który całe życie zarabiał w tvp, a później w tvn, obydwu stacjach bardzo stronniczych politycznie.

   Co mnie dziwi natomiast to że Bosak ma tylko 7%. W parlamentarnych mieli podobny wynik kiedy partia ta dopiero się kształtowała, baaaaardzo wątpliwe żeby przez tyle miesięcy aktywnego działania w mediach społecznościowych, masy spotkań w tv, aktywności w parlamencie i kampanii prezydenckiej, znacznie większej liczby zainteresowanych Konfederacją, by ich kandydat nie zyskał większego wyniku. Kandydat który inteligencją, wiedzą i oczytaniem miażdży każdego dziennikarza i polityka z którym rozmawia. Powinno być minimum 15%, co najmniej na równi z Hołownią. Tak jak mówił Bosak jego celem był Trzaskowski, z tymi wynikami coś jest nie tak. Nagle głosy zdobywa facet co kręcił show telewizyjne i ni z gruszki ni z pietruszki nagle zechciał być prezydentem i na niego głosowało dwa razy tyle ludzie co na Bosaka, to jest jakaś farsa. Szczerze wątpię że te głosy były prawidłowo liczone.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ: Zdaje się, że powiedział, że "nie zagłosuje na Dudę".
   Głos nieważny lub nie oddany to przejaw głupoty i tyle.
   Jak w przedszkolu do wyboru były ziemniaczki albo makaron, to ten kto stwierdził, że wolałby ryż i w ramach protestu nie zje niczego, nie powinien potem biegać i marudzić, że jest głodny, albo że makaron śmierdzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ: blizej mi z jego pogladami do Trzaskowskiego niz Dudy dlatego odda glos na tego pierwszego. To chyba bardzo racjonalne, ze nie chce oddac pelnej wladzy PiS, jego bezpratyjnosci nic tutaj nie ma. BTW Giertych nie nalezy do zadnej parti w tej chiwli.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ: przecież Giertych po odejściu z LPR nie był członkiem żadnej partii. Startował w 2015 jako kandydat niezależny.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ:

   Holownia niby taki bezpartyjny, a na jego wieczór wyborczy przyszedł giertych xD do tego swoje poparcie przekazał trzaskowskiemu.

   No i bardzo dobrze zrobił. Daleko mi do Trzaskowskiego, ale zagłosowałbym na każdego przeciwnika Dudy. Jeśli deklaracja Hołowni da Trzaskowskiemu choć 0,5% to fajnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @smiech2: co to za porównanie? A jakbym zagłosował teraz na kandydata, który wydaje mi się odrobinę mniej beznadziejny, a potem wytykał mu wszystkie głupstwa, które robi to co byś wtedy powiedział? Czy przypadkiem nie byłoby to coś w stylu "to po cholerę na niego głosowałeś debilu?" albo "takiego prezydenta sobie wybrałeś, więc teraz japa śmieciu?" No więc z jakiego powodu mam wybierać między jednym i drugim, skoro wiem że polityka obu rozmija się z moją wizją o 180 stopni? Nie chcę mieć nic wspólnego ani z jednym ani z drugim. To nie kwestia że ja chciałbym ryż, a mogę wybrać między ziemniakami i makaronem, to bardziej przypomina sytuację gdzie ja chciałbym żyć, a pytają mnie czy wolę być powieszony czy ścięty.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ: Bosak sam mówił że teraz są trzecią siłą w Polsce. Więc to najlepsza droga dla nich by riśli w siłe nie echodzic w uklady w PO i PIS

  •  

   pokaż komentarz

   Tak tez sie powinien zachować hołownia gdyby uchodzil za powaznego człowieka anty systemowego.

   @SzeregowyNWJ: PIS jest najbardziej systemową partią w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ: Hołownia od początku był słupem który częściowo miał odebrać katolicki elektorat Dudy żeby ten w pierwszej turze nie wygrał i po części się to udało.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Bo głosy na jednego człowieka z partii nie są odzwierciedleniem poparcia całej partii. W opracowaniu wyszło, że około 15% wyborców Konfederacja oddało głos na Holownie. Z resztą Biedron dostał 2% i myślisz że lewica ma takie samo poparcie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Nic dziwnego. Dla wielu wyborców Konfederacji ze skrzydła Korwina, Bosak jest nie do zaakceptowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ XD Hołownia ma rigicz. Najważniejsze to odsunąć PiS od wladzy. Bosak teraz kupczy sobą jak tania pani prostytutka. I będzie teraz masa wpisow, o tym jak to Hołownia oszukał, Trzaskowski skorzystał, żeby obrzydzić holownie. Może jakieś głosy pójdą na dude. Ha tfu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ahoq: Tak, przeoczyłbyś pewnie nawet, jakby ktoś na ciebie naszczał, gdyby był przy tym miły.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @smiech2: W przypadku Dudy wolałbym już żeby jego główne obietnice wyborcze to były kłamstwa, którymi chce tylko przyciągnąć naiwny elektorat. Co do Trzaskowskiego, cóż. Swoją wiarygodność zareklamował już jako prezydent Warszawy, nie musi mi nic udowadniać drugi raz. Jest tak kiepski, że szkoda strzępić ryja.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: @Anna_: Bosak choć wielu ludzi popiera jego poglądy gospodarcze to wielu zraził do siebie swoimi poglądami ideologicznymi - duża bardziej radykalnymi nawet od Pisu, tworzeniem państwa wręcz o dyktaturze kościoła. Choć sama BARDZO popieram gospodarcze poglądy Konfederacji (których nie ma żaden inny kandydat) to jako kobieta nigdy nie zagłosuje na takiego radykała...

  •  

   pokaż komentarz

   @anetakowalewska: No tak, bo pozostali kandydaci lepsi, to że on ma jakieś katolickie poglądy nie znaczy że będzie je wszystkim wciskał. Radykałów to masz teraz w rządzie co pałowali pokojowych protestantów, żeby tylko radykałów, masz mafiozów co w biały dzień zarabiają na działalności przestępczej. A ty się boisz że jakiś nowy kandydat wzmocni kościół XD Widzę że ludzie jak zwykle ogłupieni przez debilne argumenty i dalej głosują za antypolskimi kandydatami. No gratulacje. Mi też nie podobają się wszystkie jego postulaty, ale to mi nie zaślepia świadomości tego kto jest za Polską, a kto przeciw, patrz głosowanie w sprawie 447.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ Hołownia nie przekazał swoich głosów Trzaskowskiemu. Powiedział, że on nigdy by na Dudę nie zagłosował, a jego wyborcy mają własne sumienie i zdanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @anetakowalewska: tylko ze nikt nie powiedział ze konfederacja chce oddac wladze kościołowi. Oni chcą zbudowac panstwo z kulturą i tradycją chrześcijańską. Nie ma mowy o mieszaniu kościoła z polityką. Kościół ma sie zająć swoimi sprawami i nie wtrącać się. Radykał mamy teraz. Gdzie kościół zamiast nauczać i pogłębiać wiare wartości chrześcijanskich w ludziach to uprawia sobie agitacje polityczne.(biskup na jasnej Górze obrażający świętych porównując ich do szumowskiego czy morawieckiego albo jakis wystapien polityków pisu z koscielnych ambon badz finansowanie,wzamian za publiczns poparcie pisu, ojca rydzyka) To jest złe i tego nie chce konfederacja. Państwo ma byc przyjazne dla wszystkich, nikogo nie piętnując czy odrzucając, niezależnie od poglądow, rasy czy stylu bycia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_ @DzikWesolek
   A jakieś konkretne dowody za tym, że Hołownia to słup? Zagłosowałem na niego, bo podobał mi się styl jego wypowiedzi. Często wspomina o nauce i o potrzebie dialogu. Jako pierwszy opublikował 14 stronnicowy program. Nie miał żadnego pustego hasełka jak ciastkowe jowy.
   Serio pytam, bo może zwyczajnie dałem się nabrać i mnie oświecicie.

  •  

   pokaż komentarz

   @whyd4k: Jak pisałam wyżej wysoce wątpliwe jest żeby kandydat bez żadnych konotacji z po czy pis został tak mocno promowany w mediach, jeśli nie miałoby to służyć na korzyść obecnego status quo popisu. Choć za Bosakiem stoi cała partia która już aktywnie działa, to on w ogóle takiej promocji nie miał, a przecież jest posłem i w polityce działa znacznie dłużej niż Hołownia. A tu znikąd intensywnie promuje się prezentera telewizyjnego, który nagle zainteresował się polityką? To wszystko naprawdę naciąganie wygląda.

   Może sam Hołownia jest dobrym człowiekiem, może ma dobry program, ale są tu za duże konotacje z mediami, tvp i tvn żeby być całkiem bezstronnym. Za dobry mu zrobiono pr w tej kampanii jak na bezstronność. Kukiza też pamiętam zapraszali do telewizji, czemu wiele osób się dziwiło, no i okazało się jak się sprawy mają. Ostatecznego dowodu nie ma, jest mała szansa że Hołownia jest faktycznie bezstronny, ale wszystko raczej wskazuje przeciwnie. Poza tym jest za przymusem szczepień na koronawirusa, więc z marszu taki kandydat powinien odpaść. Można mądrze mówić i być przekonującym, ale ostatecznie liczy się co się zrobi w praktyce, a póki co to reguła kogo promuje się w mediach, a kogo przemilcza, dość dobrze się sprawdza w ocenie po czyjej stronie stoją kandydaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: "to że on ma jakieś katolickie poglądy nie znaczy że będzie je wszystkim wciskał" - ja nie mam nic do jego religijnych poglądów, ale o tym, że będzie je innym wciskał mówi wprost w swoich postulatach wyborczych - punkt 13 - Etyka chrześcijańska podstawą ładu prawnego, masz tam czarno na białym o opieraniu prawa o normy religijne. Do tego dochodzi chęć wprowadzenia CAŁKOWITEGO zakazu aborcji.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ: nadal uważam za złe opieranie prawa na postulatach religijnych, w tym np. chęć wprowadzenia CAŁKOWITEGO zakazu aborcji. Oni chcą zbudowac panstwo z kulturą i tradycją chrześcijańską - czyli państwo religijne, wyznaniowe. Nawet pomimo świetnych poglądów gospodarczych to jako kobieta nie zrobię tego innym kobietom.

  •  

   pokaż komentarz

   @anetakowalewska: No właśnie, etyka chrześcijańska, masz w 10 przykazaniach jaka to etyka, co akurat uważam za plus choć sama nie popieram kościoła katolickiego. Na jakiejś etyce trzeba się opierać, wolisz brak etyki i to co teraz wyprawia lewica z lgbt czyli draq queen zapraszanymi do przedszkoli? To jest ta różnica, a masz tego gwarancję jak do głosu dojdzie po. Odnośnie zakazu aborcji to z tym akurat się nie zgodzę, ale jak wyżej, to nie powód by głosować na złodziei którzy jawnie niszczą ten kraj od dekad.

   Zwykły bilans plusów i minusów, poza tym podejrzewam że jeśli Konfederacja urośnie w sile, to kwestie aborcji i tego typu problemy odejdą na dalszy plan, zresztą sami posłowie mają różne poglądy w tej sprawie. I ponownie, to że Bosak jest za czymś, nie znaczy że będzie to wciskał innym na siłę, chyba bierzesz za wzór polityków totalitarnych z pisu. Poparcie kandydata Konfederacji bardzo by ich wzmocniło, a tak to wzmacnia się obecny obóz i status quo, czyli dalej masz chęć wprowadzenia zakazu aborcji przez pis oraz wprowadzanie rozwiązań totalitarnych (problem aborcji jest przy tym mało znaczący), a z drugiej strony cichcem promowaną degenerację lewicy. Bosak jest za zbrojeniem społeczeństwa, jest przeciwny przymusowi szczepień, głosował za obroną przed roszczeniami 447, reszta odwrotnie. Prosty rachunek. No ale już po ptokach i można sobie tylko dywagować.

  •  

   pokaż komentarz

   @anetakowalewska: co do aborcji to jest to temat zastepczy. I jako wyborca konfederacji myślę ze to co mamy w Polsce na temat aborcji jest najbardziej optymalne i nie wydaje mi sie aby ktokolwiek to ruszał. Nie ruszyło ani po, ani pis (chodz zapowiadał zaostrzenie) i wydaje mi sie ze nikt inny tego nie ruszy. Ten temat jest podejmowany zawsze kiedy trzeba gdzies bokiem po cichu przepchac jakąs ustawę. Takze poki co sa duzo ważniejszej sprawy do naprawy i poruszenia, a aborcja jest ostatnia jak i wogole bedzie poruszana jako temat do zmian.

  •  

   pokaż komentarz

   @SzeregowyNWJ: wiesz - aborcja to nie tylko sam zabieg, to też kwestia podejścia do tematu rozrodczości - antykoncepcji, in vitro, wykonywania badań prenatalnych i tego, jak kobieta jest traktowana w gabinetach ginekologicznych. To temat który wbrew pozorom dotyczy wielu ludzi chcących w danym kraju zakładać rodziny, mieć dzieci. - a kompromis Pis tak naprawdę już zaostrzył - przepchnięcie w tarczy antykryzysowej zaostrzenia kar za aborcję, zniesienie obowiązku wskazania kobiecie innego szpitala w przypadku zasłaniania się klauzulą sumienia. Ale także: utrudnianie dostępu do antykoncepcji w tym awaryjnej. Po latach pro-katolickiego rządu choć ustawa niby się nie zmieniła to efekt mamy taki, że lekarze boją się prowadzić problematyczne ciąże, odsyłają pacjentki, nie mówią prawdy, jest olbrzymi problem z diagnostyką i badaniami prenatalnymi, lekarze typu Chazan są bezkarni, wręcz wyróżniani, a szpitale, które odważą się pomóc kobietom są zaszczuwani przez pro-lifowców, którzy przy wsparciu rządu i kościoła bardzo urośli w siłę. Jeśli aborcja jest tematem, który w ogole niby ma być nieporuszany to skąd cały osobny punkt o niej w postulatach wyborczych? Niestety biorąc Konfederację bierze się cały pakiet łącznie z tym. Osobiście, jako kobieta do tego ręki nie przyłożę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: No mało przekonujące te twoje argumenty. Telewizji co prawda nie mam, ale nie widziałem, żeby w internecie pojawiały się jakieś klipy wywiadów z Hołownią z TV.
   Nie wiem też czy jest za przymusem szczepień. Jest na pewno za obowiązkiem (wbrew pozorom to nie to samo) i jedzie antyszczepionkowców i to akurat mi się podoba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: Też nie jestem za lewicą, ale jeśli jesteśmy przy temacie aborcji to gościu ma cały punkt o tym w programie wyborczym więc to by było wręcz obraźliwe dla jego elektoratu gdyby go nie poruszył. I aborcja to nie tylko sam zabieg, to też kwestia podejścia do kobiety, do tematu rozrodczości - antykoncepcji, in vitro, wykonywania badań prenatalnych itp. To temat który wbrew pozorom dotyczy wielu ludzi chcących w danym kraju zakładać rodziny, mieć dzieci. Tak, z Pisem mam i zakaz aborcji i socjalizm, dlatego tu już mi całkiem nie po drodze, za PO też nie jestem...

  •  

   pokaż komentarz

   @whyd4k: Hołownia był wszędzie promowany co już miało miejsce jak się rozkręciła pandemia, za mało widać ogarniasz media. Słaba to jest naiwność ludzi którzy wierzą że pacynka telewizyjna i prezenter wypromowany na ostatnią chwilę będzie dobrym prezydentem. Twoje argumenty jak dotąd są takie że ma jakiś rozbudowany program, a Kukiz miał jeden postulat, dlatego słupem być nie może i że ma fajny styl wypowiedzi, no nie rozśmieszaj mnie. Zero analizy konotacji, to trolizm albo zaawansowana naiwność dziecka co patrzy tylko na opakowanie ignorując wszystkie inne przesłanki. Wykop jak zwykle na poziomie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: apropos stylu wypowiedzi, chodziło mi bardziej o to, że mówi mądrze i nie mówi w sposób populistyczny.
   Nie wiem skąd u ciebie tą arogancja, skoro brak ci twardych dowodów, to co mówisz to jedynie domysły.
   Zgadzam się, że jego największą wadą jest brak zaplecza politycznego.
   Ale w każdym razie dzięki za dyskusję.

  •  

   pokaż komentarz

   @whyd4k: Jak się ślepo wierzy w swoje przekonania to każdy niewygodny argument będzie słaby, twój problem i babki wyżej od aborcji jest taki że macie tunelowe myślenie, oboje patrzycie w wąskim kontekście nie biorąc pod uwagę pozostałych czynników, całkowicie je ignorując. Oboje nie potraficie podać na nie kontrargumentów poza epitetem czy powtarzaniem w kółko tego samego, to nie jest dyskusja tylko ślepa wiara. Klasyczny błąd z półki jak nie znasz historii to historia się powtórzy. To jest to samo co z wyborcami Dudy i Trzaskowskiego tylko na głębszym poziomie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: o stary, niezłe projekcje.
   No nic, nie zgadzamy się, deal with it.

  •  

   pokaż komentarz

   o stary, niezłe projekcje.

   @whyd4k: Właśnie o takim poziomie argumentacji mówię ¯\_(ツ)_/¯ Ano nie zgadzamy się.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe czy też tak macie. O wiele więcej moich znajomych zagłosowało by na Bosaka, ale tego nie zrobili bo patrzą na niego i konfederacje przez pryzmat tego co wygaduje w mediach Korwin Mikke. Uważam że jeśli nie schowają Korwina do jakiejś szafy to nigdy nic nie wygrają, bo ludzie zamiast słuchać co mówią ludzie z konfederacji, słyszą głównie Korwina i jego brednie.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrianszenda: Jak partie polityczne, z którymi związany był Korwin radzą sobie bez Korwina znakomicie widać. A raczej jak nie radzą sobie. Korwin jest jaki jest, ale to wokół jego przywództwa gromadzą się najwybitniejsi wolnościowcy. Ja z kolei miałem odwrotnie - zagłosowałbym na kandydata Konfederacji z czystym sumieniem, gdyby to nie był Narodowiec.

  •  

   pokaż komentarz

   O wiele więcej moich znajomych zagłosowało by na Bosaka, ale tego nie zrobili bo patrzą na niego i konfederacje przez pryzmat tego co wygaduje w mediach Korwin Mikke.

   @adrianszenda: To znaczy, ze sa idiotami i glosuja ka stado barnów bo jakis tam pogląd im nie pasuje to sie obraza i nie zaglosują. Mi katolskie zaciecie Bosaka nie odpowiada, ale byl mi najblizej jesli chodzi o gospodarkę i politykę zagraniczną. Jesli ktos nie oddal na niego glosu bo ma zdjecia z Korwinem to nalezy sie zastanowic po co tacy ludzie w ogole glosują.

  •  

   pokaż komentarz

   @adrianszenda: Jak bardzo infantylnym trzeba być, aby używać argumentu: "a Korwin powiedział..."? To jest polityka, i tu nie powinno być miejsca na emocje. Dzięki za kolejny argument przeciw demokracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @adrianszenda: lepszy Korwin i jego brednie, niż Bosak i świta zamawiający po pięć piw ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na Korwina dla jaj byłbym skłonny głosować dalej, ale na narodowców w życiu.

  •  

   pokaż komentarz

   Korwin jest jaki jest, ale to wokół jego przywództwa gromadzą się najwybitniejsi wolnościowcy.

   @khaes: Wymień tych najwybitniejszych wolnościowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @saper_vodiczka: super kandydat. Super partja ku*wo

   źródło: pobrane (19).jpeg

  •  

   pokaż komentarz

   zamawiający po pięć piw

   @saper_vodiczka: Więc powiadasz, że polski narodowiec utożsamia się z niemiecką ideologią eksterminacji Słowian?! Niezłą sieczkę trzeba mieć w mózgu by nie załapać, że takie połączenie jest nierealne. Lata komunistycznej propagandy nie poszło na marne.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: Slawomir Mentzen a ty teraz wymien wolnosciowca wybitnego z innej partii to aj wymienie kolejnego

  •  

   pokaż komentarz

   Ciekawe czy też tak macie. O wiele więcej moich znajomych zagłosowało by na Bosaka, ale tego nie zrobili bo patrzą na niego i konfederacje przez pryzmat tego co wygaduje w mediach Korwin Mikke. Uważam że jeśli nie schowają Korwina do jakiejś szafy to nigdy nic nie wygrają, bo ludzie zamiast słuchać co mówią ludzie z konfederacji, słyszą głównie Korwina i jego brednie.

   @adrianszenda: Moich dwóch znajomych korwinistów głosowało na kogoś innego niż Bosak, przez wypowiedzi Bosaka.

  •  

   pokaż komentarz

   Slawomir Mentzen

   @sandwind:
   To ten wolnościowiec co nie chce "Żydów, gejów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej"?

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   O wiele więcej moich znajomych zagłosowało by na Bosaka, ale tego nie zrobili bo patrzą na niego i konfederacje przez pryzmat tego co wygaduje w mediach Korwin Mikke.

   @adrianszenda: A moi znajomi chętnie by zagłosowali na Bosaka, gdyby nie jego średniowieczne poglądy religijne. Sorry, ale wolę oddawać 60 czy tam 70% wypłaty w przeróżnych podatkach na socjal z którego prawie wcale nie skorzystam, niż być zmuszonym do rodzenia niechcianych dzieciaków i niszczenia sobie (i przy okazji tym dzieciom) całego życia, czy ładowania łopatą do głów dzieciom w szkołach religijnych bzdur.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: Wkleiles wyciete stwierdzenie niczym manipulacja z TVP xD ""Żydów, gejów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej""majaca zrobic wrazenie i zainteresowac. Wklejam wytlumaczenie tych zdawkowych hasel. Ogladac od 22 minuty i ma to sens. A gdzie Twoj przyklad ?

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: Mój przykład na co? W Polsce nie ma wolnościowców znanych szeroko w mediach.

  •  

   pokaż komentarz

   @El_Duderino: Dlatego mimi licznych wad Konfederacja wyroznia sie co do wolnosciowego programu i ma realna szanse za jakis czas rzadzic (jak nie spier). Jakby zdradzili swoje idee to nalezy isc spuscic w klopie i glosowac na innych

  •  

   pokaż komentarz

   @adrianszenda: Tak, to na 100% wina Korwina XD To nie tak, że Bosak pieprzy jakieś głupoty o demonach i jest "wolnościowcem", który zakazałby takich rzecz jak aborcja czy homoseksualizm, jednocześnie zaprzeczając swoim "wolnościowym" poglądom. Albo Braun, który jest ultra-turbo-szurem-katolem (nie mylić z katolikiem) który wsadzałby ludzi do więzienia za sam fakt bycia homo i najchętniej by rozstrzelał co dziesiątego "etatowego zdrajcę czy sprzedawczyka". Ale tak, to wina Korwina XD

 •  

  pokaż komentarz

  Nie poprzemy żadnego z tych panów.

  Bardzo dobrze. Tak powinien mówić. Poparcie dla PiS lub dla PO nie jest żadnym wyjściem dla wyborcy Konfederatów. Dość tego wciągania w narrację duopolu partyjnego.

  To wybór między gilotyną a kulą w łeb.

  Artur również trafnie.

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo dobrze. Tak powinien mówić. Poparcie dla PiS lub dla PO nie jest żadnym wyjściem dla wyborcy Konfederatów. Dość tego wciągania w narrację duopolu partyjnego.

   @KaciejMalata: jak nie zagłosujesz, to zagłosują za ciebie. Głównie leśne dziady i tym sposobem zamiast 2 kłóćących się trochę niby ze sobą socajlistych świń, będzie jedna banda która ma pałnię władzy, zajebiście...

  •  

   pokaż komentarz

   @decentralizacja: Ok, niech głosują. Leśne dziady i tak będą wymierać w ciągu następnych lat. Nie powstrzymam ich od głosowania.

   (...)zamiast 2 kłóćących się trochę niby ze sobą socajlistych świń, będzie jedna banda która ma pałnię władzy(...)

   Kłócących się lub nie? Co mi to zmienia? Dla mnie ani kandydat PiS, ani kandydat PO nie odpowiada, więc wybór mniejszego zła jest cały czas wpisywaniem się w dzielenie Polaków przez duopol partyjny.

   W polityce PiS szalenie nie odpowiada mi zarządzanie budżetem i rozdawnictwo zaplanowane jedynie na okres dobrej koniunktury. Dla PO nigdy nie zapomnę nagonki na środowiska narodowe i patriotyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   Kłócących się lub nie? Co mi to zmienia?

   @KaciejMalata: sam pis zrobi więcej socjalistycznych grabieży niż pis kłócący się z PO kto ma to ukraść

  •  

   pokaż komentarz

   @decentralizacja: A chodzi o to, żeby właśnie wybrać partię, która tych kradzieży nie będzie robić. Niby staramy się wypromować alternatywę, której zależy przede wszystkim na dobru Polski i Polaków, a koniec końców nadal wybieramy między PiS a PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @decentralizacja: A chodzi o to, żeby właśnie wybrać partię, która tych kradzieży nie będzie robić.

   @KaciejMalata: nie ma takiej opcji obecnie, jest tylko wybór czy nakradną dużo, czy też super dużo a pół z tego zmarnują na antonowy

  •  

   pokaż komentarz

   @decentralizacja: W sumie - niech nakradną super dużo. Może wtedy naród się ocknie z letargu i dotrze do łbów, że duopol to lipny wybór. Póki co, chyba za dobrze się żyje.

   pokaż spoiler Choć nie. Gdy PiS zrobi z Polski drugą Grecję, wtedy pójdą i zagłosują na PO. xD

  •  

   pokaż komentarz

   Może wtedy naród się ocknie z letargu i dotrze do łbów, że duopol to lipny wybór.

   @KaciejMalata: xddddddddddddddd.

  •  

   pokaż komentarz

   @KaciejMalata:

   DUDA PODPISYWAĆ USTAWY BETONUJĄCE PIS U WŁADZA
   PIS-BETON ŹLE DLA KONFEDERACJA MAŁO MIEJSCA CIASNO
   PIS-BETON ŹLEEEE NU NU BEEEE WIĘC DUDA TEŻ ŹLEEEE NU NU BEEEE

   Mam użyć jeszcze prostszego języka, żeby pobudzić wasze neurony? Pieprzeni idioci, usłyszeliście gdzieś o "duopolu" i "bandzie czworga" i teraz bezrefleksyjnie odpalacie te linie dialogowe gdy państwo nam się wali i zaraz w ogóle nie będziemy mieli na nic wpływu ani wy, ani my, bo Duda radośnie podpisze chociażby ustawę o centralnym organizowaniu wyborów i PiS magicznie będzie już zawsze je wygrywał, a zarówno Lewica, jak i Konfederacja będą miały po kilku posłów, o ile w ogóle.

Dodany przez:

avatar jata12 dołączył
488 wykopali 17 zakopali 10.1 tys. wyświetleń