•  

  pokaż komentarz

  O, Sakiewicz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: wykop.pl

 •  

  pokaż komentarz

  Nawet gdyby była to prawda - to co to w ogóle za argument?
  Czyjś dziadek został wcielony do Ludowego Wojska Polskiego mając 18-19 lat powiedzmy w latach 1945-1947 więc hańba na 3 pokolenia w rodzinie?
  Rodziny się nie wybiera, a na to kim byli i co robili nasi przodkowie nie mamy żadnego wpływu.
  Strasznie wk?$@ia mnie taka próba obrzucenia kogoś gównem za to kim był lub co robił jego dziadek.
  Mój dziadek podobnie jak jego dwaj bracia byli w AK i walczyli na Mazowszu z Niemcami w ramach akcji "Burza". Czwartego najmłodszego 18 letniego w '44 - matka (moja prababka) wybłagała żeby został w domu, żeby w razie czego chociaż najmłodszy przeżył. Akcję "Burza" cudem przeżyli wszyscy, ale... w kwietniu 1945 najmłodszy miał już 19 lat - wyboru żadnego nie miał i został wcielony do LWP.
  Pojęcie o świecie miał żadne, cieszył się, że będzie mógł walczyć za ojczyznę w Armii Polskiej. Na zachód - na Berlin nie zdążył pojechać. Pojechał na wschód. walczyć z "bandami szabrowników" - jak im mówiono.
  No i walczył na Lubelszczyźnie, Podlasiu i na Podkarpaciu z niedobitkami UPA i... żołnierzami wyklętymi. Zabierali ich najpierw żeby porządkowali wsie spacyfikowane przez te "bandy" (a tak naprawdę uj wie kogo), żeby ich ukierunkować na to że walczą z bandytami którzy mordują i okradają bogu ducha winnych chłopów.
  Ba! Zresztą jak opowiadał w niektórych wsiach witano ich jak wybawicieli i gwarant bezpieczeństwa. Historia nie jest czarno-biała.
  Został ranny w tych walkach w wyniku wybuchu granatu - całkowita utrata słuchu w jednym uchu, częściowa w drugim, był kombatantem.
  W wyniku "ustawy dezubekizacyjnej" dostał pismo że odbierają mu przywileje emerytalne i status kombatanta jako osobie "aktywnie działającej na rzecz ustanowienia ustroju totalitarnego w Polsce" - czy jakoś tak, nie pamiętam dokładnie, ale brzmiało to strasznie.
  Jak to pismo otrzymał to dostał wylewu i zmarł kilka tygodni później.
  I co? Moi kuzyni którzy mogli się jeszcze jakiś czas cieszyć dziadkiem będą teraz jeszcze nazywani dodatkowo przez opisującego czarno-biało świat propagandystę Sakiewicza "potomkami mordercy żołnierzy wyklętych"
  (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  Ha Tfu! na tą PiSowską bandę uzurpującą sobie prawo do bycia sędziami moralności innych.
  Innych, bo swoich pokroju Piotrowicza nie ruszamy.
  Ha Tfu!

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: Dobrze to pokazuj@ książki Zbigniewa Domino z serii Syberiada, o ile pamiętam część 3 lub 4 czyli po powrocie z zesłania, gdy rodzi się władza ludowa a młode chłopaki ze wsi idą do woja i walczą

  •  

   pokaż komentarz

   @pgrde:
   Nie czytałem. Znam to niestety z relacji rodzinnych. Dlatego tak bardzo denerwuje mnie czarno-białe przedstawiania kultu wszystkich żołnierzy wyklętych jako tych jedynych sprawiedliwych i kryształowo czystych, a wszystkich żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego jako bezwzględnych ubeków którzy katowali i mordowali partyzantów.
   Powiem kolokwialnie - to były takie same chłopaki tylko zwerbowani w różnych okoliczności przez różnych oficerów.
   Wśród jednych i drugich były porządne osoby ale i ludzkie gnidy. Tyle.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzymamy za słowo!

  źródło: 1593513302294.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Czy ta niechanalnie obdarzona intelektem twarz może kłamać ?

 •  

  pokaż komentarz

  Jaką trzeba być sk#%#iałą szują, żeby pisać rzeczy, które nie dość, że mają się całkowicie odwrotnie, to jeszcze są zagrywką tak niskich lotów, że tylko upośledzony debil może przyklasnąć.