•  

  pokaż komentarz

  Oryginalny wpis lekarza z facebooka:

  Bydgoszcz, dnia 26 czerwca 2020r.

  Apel do Pani Justyny Sochy, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy O Szczepieniach STOP NOP

  Szanowna Pani Justyno,

  z uwagi na coraz częściej przekazywane przez Panią informacje, jakoby pandemia COVID-19 nie istniała, a wirus SARS-CoV-2 nie był niebezpieczny, zapraszam Panią do pracy z materiałem biologicznym pacjentów zakażonych nowym koronawirusem. Oczywiście bez żadnych środków ochrony indywidualnej, wszak uważa Pani, że problem nie istnieje.

  Dyskursy, w których do tej pory Pani uczestniczyła, nie pozwalały w praktyce poznać Pani wiedzy. My – pracownicy ochrony zdrowia – doskonale znamy jej wartość merytoryczną, ale Pani czytelnicy, słuchacze oraz widzowie nie mogą jej rzetelnie ocenić.

  Teraz będzie Pani mogła w sposób jawny, faktyczny i przede wszystkim praktyczny pokazać wszystkim, że pandemia COVID-19 nie istnieje.

  Nieprzyjęcie wyzwania (ba, jakiego wyzwania, skoro pandemii nie ma) powinno dać do myślenia Pani odbiorcom, jeżeli chodzi o Pani – eufemistycznie rzecz ujmując – prawdomówność.

  Na marginesie pragnę dodać, że Pani wiek – jeżeli Internet nie kłamie – 44 lata, nie jest czynnikiem zwiększającym ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, lecz jako lekarz jestem zobowiązany przekazać Pani, że praca w laboratorium w bezpośrednim kontakcie z SARS-CoV-2 bez środków ochrony indywidualnej może grozić utratą zdrowia, a nawet życia.

  Po tej zapowiedzi czekam na kontakt w celu ustalenia współpracy, która oczywiście zostanie uwieczniona.

  Z poważaniem

  - B. Fiałek

  https://www.facebook.com/bfialek/posts/568482860504476

  •  

   pokaż komentarz

   @polski_ninja: Odpisała, że jest na razie zajęta, ale jak znajdzie czas to odpisze - pewnie teraz prowadzi intensywne konsultacje "naukowe" z innym szurami co ma odpisać ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @polski_ninja piszę się 'posrana' nie 'obsrana', chyba że znasz takie szczegóły i wiesz , że akurat się obsrała ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Żeby mnie ktoś rzucił ofertą pracy w laboratorium...

  •  

   pokaż komentarz

   @Hetrodomitrazocholina: Nie jestem pewien czy akurat o pracę w takich warunkach Ci chodzi ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak Szkoda ze zrodlo wyborcza, chetnie wyslalbym linka znajomym antyszczepom

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Problem istnieje tak jak istnieje problem grypy . Chodzi raczej o co innego. Czy jest to problem drastycznie gorszy od grypy czy nie. Przez drastycznie rozumiem minimum 5x gorszy choc wlasciwsze bylo by 10-100x . Jezeli nie jest , to cala ta szpoka nie ma sensu z reakcja. I to jest clue calej dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Xtreme2007: W artykule nie ma wiele ponad to, co wynika z zalinkowanego postu lekarza. Zaraz go zresztą prześlę Ci go na pv.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: spoko, Justi znajdzie czas - w 2023 roku na przykład. i wtedy wejdzie cała na biało pytając jak dziecko "no ale o co chodzi" :)

   @Hetrodomitrazocholina: no to się zgłoś do tych szurów, pokazuj się w TV i powiedz doktorowi że chętnie przyjmujesz wyzwanie.

   a tak na poważnie - może mieszkasz w miejscu, gdzie takiej pracy jest po prostu mało?

  •  

   pokaż komentarz

   I to jest clue calej dyskusji

   @sandwind: Nie z jej strony. Można się spierać o metody radzenia sobie z tą epidemią czy też pandemią, nawet trzeba to robić, ale jej chodzi o coś innego:

   Liderka ruchów antyszczepionkowych stwierdziła dość zdecydowanie, że epidemia koronawirusa jest zaplanowanym działaniem, które ma na celu pozbawienie ludzi wolności. W interpretacji Sochy, przedstawionej na Facebooku, ograniczenia związane z kwarantanną są próbą zdominowania ludzi i pozbawienia ich "tego co najcenniejsze".

   Jednak, jak twierdzi, za całym spiskiem nie stoi żaden rząd żadnego kraju, a międzynarodowe korporacje i instytucje finansowe. Całością zaś, według Sochy, ma zarządzać... Bill Gates:

   Myślę, że wielu z was zdaje sobie sprawę, że reżyserami tego wszystkiego są korporacje, głównie farmaceutyczne i banki, a dyrygentem jest Bill Gates. To co się teraz dzieje, było planowane od wielu wielu lat

   Justyna Socha przedstawiła też, popularną w niektórych kręgach teorię, łączącą epidemię z planami wszczepiania ludziom czipów i kontrolowania ich przy pomocy sieci 5G. Zdaniem wielu kręgów antyszczepionkowych wielkie firmy farmaceutyczne współpracują z korporacjami, by przy pomocy nowej generacji technologii mobilnych przejąć władzę absolutną.

   https://www.o2.pl/artykul/liderka-ruchow-antyszczepionkowych-dyrygentem-obecnej-epidemii-jest-bill-gates-6499906183198849a

  •  

   pokaż komentarz

   wirus SARS-CoV-2 nie był niebezpieczny, zapraszam Panią do pracy z materiałem biologicznym pacjentów zakażonych nowym koronawirusem.

   @Takiseprzecietniak: Ja mógłbym się zgodzić ale pod warunkiem ze nie zostanie nałożona na mnie kwarantanna. Jestem młody więc nic mi nie grozi nawet dla 80 latka COVID-19 nie jest wcale taki groźny dla życia. Śmiertelność na COVID-19 oscyluje w okolicach 0,4-0,1% w zależność od trybu życia populacji, jakość opieki zdrowotnej, i średniego wieku danego narodu. OSOBIŚCIE NIE JESTEM PRZECIW SZCZEPIENIOM. Jednak nie przyjąłbym eksperymentalnej szczepionki wynalezionej w pośpiechu. Mógłbym przyjąć szczepionkę na COVID-19 po 5 latach od wynalezienia jeśli nie powodowałaby jakiś skutków ubocznych.

  •  

   pokaż komentarz

   Odpisała, że jest na razie zajęta, ale jak znajdzie czas to odpisze

   @Takiseprzecietniak: Czyli odpisała, że teraz nie może odpisać? No to ja już więcej dowodów jej inteligencji nie potrzebuję ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Najgorsza rzecz, jaka mogłaby się przytrafić to jakby podjęła wyzwanie i przeszła COVID bezobjawowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: pewnie pisze pracę naukową na temat tego jak maszty 5g uaktywniają toksyny podawana ludziom w szczepionkach( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Sam uwazam ze cala kwarantanna jest mega dziwna akcja i cala reakcja na Covid19. Ostatnia pandemia z 2009 z tego co pamietam byla raczej przekretem i byly podobne akcje jak dzisiaj (Polske to ominelo akurat) ale za granica media sialy panike podobnie jak dzisiaj np pisaly o malej dziewczynce ktorej serce stanelo itp... Wydaje mi sie ze ta Pani miesza cos co ma sens z zupelnymi bezsensami i idzie z tym w swiat. Mi by zalezalo zeby zobaczyc jakies analizy rzadowe czemu podjeto decyzje o surowym lockdown w PL na terenie calego kraju jezeli Chiny zamknely tylko 5% swojego terytorium. Czemu nie dopuszczono za bardzo Polskich ekspertow do danych i konsultacji na temat reakcji na Covid19 i skad wzieto plany i decyzje itp.. Wydaje mi sie ze pozostanie to tajemnica przed ludzmi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Ja tylko przypomnę, że były 4 większe pandemie wywołane przez koronawirusy: 2002 sars, 2005 ptasia grypa, 2009 świńska grypa i mers która trwa do dzisiaj i na żadną z nich nie wynaleziono w pełni skutecznej szczepionki. Odnośnie covid to opisano do dzisiaj jego 3700 mutacji. Więc profesura bagatelizuje problem nierozwiązany do dzisiaj pisząc "zapraszam do siebie" bo o przełomie w walce z cov nie słyszałem.
   https://nextstrain.org/ncov/global

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: oezu, lekarze muszą kłamać żeby leczyć chorych na niecovid mając styczność z covid,
   Mimo pandemi życie na ulicach odżyło, czy nagle szpitale zostały sparaliżowane? Nie.
   Pielęgniarki mówią, że mają mniej pracy.
   100 latkowie wychodzą z choroby bez szwanku.

   Przewartościowano ryzyko do podjętych działań. Covid to nic nowego, pewnie jest z nami cały czas od 20 lat,

   Chętnie przyjmę zakład i pojadę do tego laboratorium, jak przeżyję i przejdę chorobę nie gorzej niż grypę to chce 100k pln.

  •  

   pokaż komentarz

   pewnie teraz prowadzi intensywne konsultacje "naukowe" z innym szurami co ma odpisać ;)

   @Takiseprzecietniak: Raczej poprosiła kogoś, żeby jej wytłumaczył, czego od niej chce ten lekarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @polski_ninja wiem ;) niemniej posrana też jest, jak się posłucha jakie rzeczy wygaduje :)

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem młody więc nic mi nie grozi nawet dla 80 latka COVID-19 nie jest wcale taki groźny dla życia. Śmiertelność na COVID-19 oscyluje w okolicach 0,4-0,1% w zależność od trybu życia populacji, jakość opieki zdrowotnej, i średniego wieku danego narodu

   @Orbiter01: ech... Ale rozumiesz, ze przy chorobie nie chodzi o zerojedynkowe śmierć albo super zdrowie?

  •  

   pokaż komentarz

   @onepropos: a musimy koniecznie miec jakis przelom? Ilosc ofiar nie przekroczyla jeszcze normalnego zakresu liczby ofiar grypy rocznych wg CDC na swiecie i dzienna liczba smierci jestobecnie kolo 50% tych podczas szczytu w kwietniu. Sytuacja jest dos daleko od alarmistycznej...

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: Zgoda napisałem ironicznie wiadomo, że przełomu nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°), chociaż ostatnio pojawiło się badanie wskazujące na fakt, covid uzłośliwił się dla Europejczyków po migracji i mutacji wirusa z wersji "wuhan" w wersję G. Wersja "wuhan" nie była wogóle zakaźna dla Europy i USA:
   https://www.lmtonline.com/news/article/Coronavirus-mutation-has-taken-over-the-world-15373472.php

  •  

   pokaż komentarz

   @Takiseprzecietniak: Żarty z antyszczepionkowców to jedno. Może i dr Fiałek ma racje punktując różne absurdy. Ale mam wrażenie swoim wpisem narusza zasady etyki lekarskiej. Lekarz ślubuje po pierwsze nie szkodzić, a tu zaprasza polityka do zabawy z żywym wiruskiem wiedząc jak to się może skończyć.

  •  

   pokaż komentarz

   a tylko przypomnę, że były 4 większe pandemie

   @onepropos: Pod jakim niby względem pandemie SARS czy MERS były większe od SARS-CoV-2? Ile osób zmarło na świecie na SARS, może przypomnisz, skoro już sobie obrałeś za cel "przypominanie"?

  •  

   pokaż komentarz

   @texas-holdem: Przypominam: były podobne do siebie pod względem szybkości mutacji wirusa, który w ciągu paru miesięcy przestawał być złośliwy i pandemie wygasały. Dokładnie ten sam proces ma miejsce teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @onepropos: Ale rozumiesz, że na SARS zmarło niecałe 800 osób globalnie, a na COVID już ponad pół miliona i rośnie, a jeszcze więcej jest w ciężkim stanie, z czego część osób będzie doświadczała problemów zdrowotnych do końca życia, z których wiele nie jest jeszcze zbadanych?

   który w ciągu paru miesięcy przestawał być złośliwy

   Co to znaczy, że wirus jest "złośliwy"? Nie mylisz z nowotworami przypadkiem albo wirusem komputerowym?

   Dokładnie ten sam proces ma miejsce teraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Sugeruję rozważyć zaprzestanie wypowiadania się na tematy, o których nie nabyłeś wcześniej choćby elementarnej wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: Piszesz o bardzo dobrym podejściu, gdyby taka Socha zamiast opowiadaniem bzdur, zajęła się tak jak choćby @Watchdog_Polska , naciskaniem na urzędników o ujawnienie informacji, to pewnie poparcia by nie straciła, a może i zyskałaby trochę RiGCzu. W tym przypadku wystarczyłoby zapytać o opublikowanie analiz na podstawie, których podejmowane były działania (lub ich brak) związane z epidemią.

  •  

   pokaż komentarz

   @texas-holdem: ale rozumiesz, że koronawirusy atakujące ludzkość działały w bardzo podobny sposób co powodowało, że epidemie szybko wygasały? ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie próbuj być ironiczny. Sugeruję rozważyć zaprzestanie wypowiadania się na tematy, o których nie nabyłeś wcześniej choćby elementarnej wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   ale rozumiesz, że koronawirusy atakujące ludzkość działały w bardzo podobny sposób co powodowało, że epidemie szybko wygasały?

   @onepropos: Czy Ty naprawdę uważasz, że dysponujesz wiedzą o "działaniu" wirusów oraz powodach, dla których jeden zabija pół miliona ludzi na świecie, a drugi 800, mimo iż oba są genetycznie tego samego typu? Wiesz czym jest efekt Dunninga-Krugera? Powinieneś się z nim zapoznać, ponieważ warto rozumieć zjawiska, które nas dotyczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @texas-holdem: Czy Ty naprawdę uważasz, że dysponujesz wiedzą o "działaniu" wirusów? Ja uważam, że robisz z siebie coraz większego dzbana. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powinieneś się zapoznać ze stroną opisującą mutacje covidu i przyrównać szybkość jego mutacji do szybkości mutacji zwykłej grypy, chociaż po chwili namysłu uważam, że postawiłem ci za wysoką poprzeczkę.
   https://nextstrain.org/ncov/global

  •  

   pokaż komentarz

   @onepropos: Koronawirusy ogółem mutują znacznie wolniej niż wirus grypy z uwagi na zdecydowanie krótszy genom tego drugiego. Ten fakt nie ma jednak żadnego związku z farmazonami, jakie pisałeś wyżej, jakoby SARS czy MERS były "większymi pandemiami". Nie masz niestety pojęcia o temacie, a tym samym nie znajduję też sensu w kontynuowanie tej wymiany zdań. Zależało mi tylko na sprostowaniu bzdur wyżej, że niby SARS czy MERS stanowiły ówcześnie większe zagrożenie.

  •  

   pokaż komentarz

   były 4 większe pandemie wywołane przez koronawirusy:
   @texas-holdem: Rybka haczyk chwyciła: nie napisałem jakoby SARS czy MERS były "większymi pandemiami" więc nie masz niestety pojęcia o temacie, a tym samym nie znajduję też sensu w kontynuowanie tej wymiany zdań. Nie sprostowałeś niczego ponieważ, odwołałeś się do jednej z zasad psychologii nadużywanej przez trolli w dyskusjach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Rybka haczyk chwyciła: nie napisałem jakoby SARS czy MERS były "większymi pandemiami"

   @onepropos:

   Ja tylko przypomnę, że były 4 większe pandemie wywołane przez koronawirusy: 2002 sars (...)

  •  

   pokaż komentarz

   @texas-holdem: a ty dzbanie zrozumiałeś to jako:
   SARS czy MERS były "większymi pandemiami" w domyśle od covid.
   Nie masz niestety pojęcia o czytaniu ze zrozumieniem nie mówiąc o medycynie, a tym samym nie znajduję też sensu w kontynuowaniu tej wymiany zdań.

  •  

   pokaż komentarz

   SARS czy MERS były "większymi pandemiami" w domyśle od covid.

   @onepropos: Mhm, ok, pójdźmy zatem tą drogą (wiadomo, "nie Twoja ręka") – skoro w wątku dot. COVID nie było tu COVID w domyśle (skądże znowu), to w takim razie w kontekście czego nazywasz pandemie SARS czy MERS (około 800 zgonów globalnie w obu przypadkach) "większymi"? Większymi niż choroby, na które na całym świecie zmarło np. 100 osób łącznie? Takim przemyśleniem chciałeś się podzielić na wykopie? Spoko.

   PS
   Nie chciałem tego wcześniej poruszać (liczyłem na dobre intencje w rozmowie), ale w tych "4 większych pandemiach wywołanych przez koronawirusy" wymieniasz również 2 takie, które nie są wywołane przez koronawirusy... Ptasia grypa oraz świńska grypa to choroby wywołane wirusem – jak sama nazwa wskazuje – grypy. I co zabawne, nie trzeba nawet elementarnego pojęcia, żeby to rozumieć, odpowiedź jest bowiem zawarta w samej nazwie. A to oznacza, że nie kumasz nawet podstawowych różnic w genomach tych zupełnie odmiennych wirusów, a masz tupet wymądrzać się o mutacjach jak smerf ważniak. Dlatego serio, wpisz sobie w wyszukiwarkę efekt Dunninga-Krugera i postaraj się na przyszłosć nie być jego chodzącym, podręcznikowym przykładem.

  •  

   pokaż komentarz

   @texas-holdem: widzę, że brniesz w dyskusję pokazując swoją dzbanowatość w całej pełni. Celowo przekręciłeś moją wypowiedź i następnie wysnułeś swoje idiotyczne wnioski. Zamiast prowadzić dalej tą idiotyczną dyskusję napisze o historii walki lekarzy w XIX w z myciem rąk:
   "Lekarzom nie podobały się zalecane przez Semmelweisa metody odkażania rąk, a szczególnie jego stwierdzenie, że przenosicielami gorączki połogowej kobiet są lekarze i studenci, którzy bezpośrednio po sekcji zwłok kobiet na nią zmarłych, nie myjąc rąk, przechodzą do odbierania porodów, a także położne przechodzące bezpośrednio od kobiet chorych do zdrowych. W 1858 na wielkim kongresie ginekologii w Paryżu przewodniczący M. Dubois zdyskredytował prace Semmelweisa, stwierdzając: „nie wykluczone, że są one oparte na jakichś pożytecznych założeniach, ale poprawne ich wykonanie jest związane z takimi trudnościami, że bardzo problematyczne korzyści nie usprawiedliwiają ich stosowania”. Po atakach lekarzy odrzucających jego zalecenia, Semmelweis, nie oszczędzając w słowach, nazwał ich mordercami kobiet.
   Bardzo w swoich urojeniach przypominasz Francuza M. Dubois ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   napisze o historii walki lekarzy w XIX w z myciem rąk:

   @onepropos: A napiszesz dlatego, by dać do zrozumienia, że dziś to Ty jesteś mądrzejszy od epidemiologów i genetyków? Zdradź przesłanie tej historii w kontekście COVID. A nie, czekaj, przecież pisząc nie masz tak naprawdę COVID w domyśle, mam rację?

  •  

   pokaż komentarz

   Śmiertelność na COVID-19 oscyluje w okolicach 0,4-0,1% w zależność od trybu życia populacji, jakość opieki zdrowotnej, i średniego wieku danego narodu

   @Orbiter01: Czyli jak juz w nowym yorku umarlo 0,15% populacji na covid to oznacza ze wszyscy go przeszli ?

   pokaż spoiler UWAGA LICZBY Z DUPY OPA

  •  

   pokaż komentarz

   Ptasia grypa oraz świńska grypa to choroby wywołane wirusem – jak sama nazwa wskazuje – grypy.

   @texas-holdem: tak dzbanie, wirusem grypy świń i ptaków czyli koronowirusem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego serio, wpisz sobie w wyszukiwarkę wirus grypy i zapoznaj się z krótkim tekstem, chociaż wiem że stawiam wysoko poprzeczkę.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli jak juz w nowym yorku umarlo 0,15% populacji na covid to oznacza ze wszyscy go przeszli ?

   @shogu: Przeszło go około 90% populacji Nowego Jorku.

  •  

   pokaż komentarz

   Przeszło go około 90% populacji Nowego Jorku.

   @Orbiter01: OK

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: I to między innymi właśnie takie obrazki jak ten, dyskwalifikują tę partię. Brakuje na polskiej scenie politycznej partii o liberalnych poglądach gospodarczych w której nie ma szurów

  •  

   pokaż komentarz

   @kamtag: Dokładnie. Tych obrazków i wypowiedzi jest znacznie, znacznie więcej.. Większość gospodarczych wypowiedzi pana Bosaka zanim nie został kandydatem na prezydenta to był w zasadzie narodowy socjalizm. Przyklad:

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: Dokładnie, tego materiału jest więcej, tutaj jest też miejsce na wiele kontrowersyjnych wypowiedzi Korwina, któremu niczemu nie służą. Dalej wypowiedzi Bosaka i Brauna w sejmie. Tego jest na prawdę sporo. Z tych powodów jako były wyborca Kongresu Nowej Prawicy i również partii Korwin dłużej nie popieram żadnych partii / organizacji powiązanych z tymi ludźmi. Uważam że poglądy gospodarcze są bardzo ważne, ale gospodarka nie jest jedynym aspektem tworzącym Państwo i nie da sie jej przekładać ponad wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamtag: mam bardzo podobne podejście. czekam z niecierpliwością na dzień, w którym w Polsce pojawi się prawdziwie liberalne ugrupowanie. takie, które będzie nie tylko brało pod uwagę liberalizm w kwestiach gospodarczych, ale również wolności obywatelskie.

   nie wiem dlaczego tak dziwne jest bycie spójnym - tzn. człowiekiem, który uważa że wolność jest ważna we wszelkich aspektach? obawiam się jednak, że w Polsce na takie ugrupowanie może nie być społecznego zapotrzebowania.

  •  

   pokaż komentarz

   @PDCCH: wolnościowcy propagują wolność głupoty

  •  

   pokaż komentarz

   obawiam się jednak, że w Polsce na takie ugrupowanie może nie być społecznego zapotrzebowania.

   @secret_passenger: Bardzo możliwe i to jest w tym momencie najsmutniejszy aspekt polskiej sceny. Niestety po 1. nosimy bardzo spory ciężar w postaci komunizmu, nawet kilkadziesiąt lat po jego obaleniu, dalej twkimi w jego ideologii. Dodatkowo od kilkunastu lat tkwimi w dualiźmie partyjnym, większość ludzi nie dostrzega innych kandydatów, chociaż w tym aspekcie wyniki wyborów w grupie 18-29 lat dają jakieś perspektywy. Jest cień szansy że może w następnych pokoleniach to się zmieni, ale obecnie nasza polityka jest mocno zabetonowana na najbliższe lata. Mi osobiście brakuje optymizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamtag: a nie daje wam to do myślenia? Że jedyną partia która krzyczy o wolnym rynku i końcu lewactwa wierzy też w płaską ziemię i krasnoludki?

  •  

   pokaż komentarz

   @markaina: Opieranie wszystkiego na wolnym rynku to raczej idea anarchokapitalistyczna

   Że jedyną partia która krzyczy o wolnym rynku i końcu lewactwa wierzy też w płaską ziemię i krasnoludki?
   Co ma temu dowodzić?

   Liberalizm też jest szerokim pojęciem, wyróżnia się kilka odmian. Mi także nie chodzi o najbardziej ekstremalną jego formę, niestety nie istnieje idea, która miałaby same pozytywy, dlatego ważne jest także zachowanie odpowiedniego balansu.

  •  

   pokaż komentarz

   w Polsce na takie ugrupowanie może nie być społecznego zapotrzebowania.

   @secret_passenger: Nie tylko w Polsce. Trudno być konsekwentnym liberałem, za to łatwo ulegać neolitycznym namiętnosciom. A do tego bardzo wielu ludzi jest organicznie nie dolnych do autorefleksji nie wspominając o tych, którzy w ogóle nie widzą potrzeby namysłu nad sobą.

  •  

   pokaż komentarz

   @kamtag: Platforma przeciez to paria wolnosciwoa. Sa jacys wariaci wsrod niej ktorzy obiecuja np ze nie beda startowali na prezydenta Polski bo beda zajeci spelnianiem obietnic wczesniejszych danych Warszawiakom np 3 liniie nowe metra. Po czym startuja xD Tutaj widze jest dyskryminacja odrazu nie wazne w jakiej kwestii ta panii sie wypowiadala. Bo nie wazne co mowi wazne ze to ona ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: i ty śmiesz bredzić o wolnościach obywatelskich, ty który chcesz narzucać zdrowej części społeczeństwa obowiązek szczepień przeciw sars cov2?

  •  

   pokaż komentarz

   Brakuje na polskiej scenie politycznej partii o liberalnych poglądach gospodarczych

   @kamtag: Czyli wyzysk Polski przez zachodnie korporacje !

 •  

  pokaż komentarz

  Najwyższy poziom zaorania tej kobiety o wątpliwej inteligencji. Brawo dla lekarza!!

  •  

   pokaż komentarz

   @frugom: Sam się zaorał twierdząc, że mamy pandemię.Przecież to są jaja.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: Ciebie też mógłby zaprosić :D

  •  

   pokaż komentarz

   @kejsu: Mógłby, to bym mu wyjaśnił w prostych słowach, że robi z siebie głupka twierdząc, że 35 tys zachorowań w ciągu 4 miesięcy w 38 mln narodzie to pandemia.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: Prostych słów to sam nie rozumiesz. Pandemia jest, ale on nigdzie nie napisał, że aktualnie w Polsce. Na świecie w krajach takich jak Włochy, WB czy USA jak najbardziej jest.

  •  

   pokaż komentarz

   pandemia

   @lucer: wiesz w ogóle co to znaczy? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @musztym: No przecież pandemia to jest taka większa epidemia, tak? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: biedactwo. w lutym słyszeliśmy że:

   nie ma co przesadzać, bo na grypę choruje rocznie ponad 1 milion osób

   ten milion na covid19 przekroczyliśmy dawno, a w samych USA zmarło 150 tysięcy osób.

   aktualnie zbliżamy się do etapu 10 milionów zakażeń i po pół roku od pierwszych zakażeń w Chinach pandemia nadal nie chce się skończyć.

   powiedz tak szczerze: czego nie obejmujesz w tym temacie rozumem?

  •  

   pokaż komentarz

   e 35 tys zachorowań w ciągu 4 miesięcy w 38 mln narodzie to pandemia.

   @lucer:

   a) nie 35 tysiecy zachorowan, a 35 tysiecy przypadkow potwierdzonych testami. To nie jest to samo
   b) jest to pandemia, bo wirus atakuje w roznych krajach
   c) w polsce mozemy mowic o epidemii, bo epidemia ozncza tylko, ze wirus rozpowszechnia sie, a ze wczesniej go nie bylo, to kazda ilosc przypadkow jest epidemia :)

  •  

   pokaż komentarz

   Najwyższy poziom zaorania tej kobiety o wątpliwej inteligencji. Brawo dla lekarza!!

   @frugom: Zaorał ją o jest głupa jak but :) Nikt o zdrowych zmysłach nie twierdzi, że wirus nie istnieje. Problem polega na tym, że temat (nie wirus) został rozdmuchany do granic mozliwosci. Pandemia. Zbacz kiedy dla WHO jest pandemia. Wtdy okaze się że mamy kilka jak nie kilkanascie pandemii w ciągu roku i nikt z tego powodu nie robi wielkiego halo i nie liczy zgodnów i zakażeń. Paradoksem covid-19 jest to, że jak jestes zdrowy i masz przeciwciała to jesteś uznany za chorego i jesteś na równi z tymi którzy rzeczywiscie sa chorzy i maja objawy ALE nie mają przeciwciał. Dlatego chorują i mają objawy choroby. To jest jakiś absurd że wszystkich wrzuca się do jednego wora. Wirus był, jest i będzie i wielu z nas już dawno miało z nim styczność i mają przeciwciała. Inni będą mieć z nim styczność, chyba że zamkną się w pomieszczeniu do którego powietrze doprowadza się przez filtr FFP3. Nikt nie podważa, że wirusa nie ma. Podważa się oecnośc pandemii, którą ogłoszono z niewiadomo jakiego powodu, skoro każda inna jednostka chorobowa wypełniająca obecnie znamiona definicji pandemii, nie ma statusu pandemii. Warto podejśc zdroworozsądkowo. Ta kobieta jest po prostu prymitywna i brak jej logiki. Ntomiat każdy jak wezmie definicje pandemii, statystyki zachorowań na choroby oraz oddzieli tych co sa zdrowi a mają przeciwciała od tych co naprawdę chorują, to po prostu realnej pandemii covid-19 nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: Przestańcie już, brak mi miejsca na BLACKliście.

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: Bo mamy pandemie. Definicja pandemii zostala juz zmieniona dawno temu. Wiec mamy pandemie grypy, przeziebienia, coronavirusa, biegunki, i co tam jeszcze sie komus wymarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @kejsu: No ale czemu uwazasz ze jest pandemia (pomijajac ogloszenie jej przez WHO) i co dla Ciebie znaczy pandemia ?

  •  

   pokaż komentarz

   @sandwind: to przecież proste, wystarczy zajrzeć do definicji tego określenia: "nazwa epidemii o szczególnie dużych rozmiarach, na dużym obszarze, obejmującej kraje, a nawet kontynenty". Epidemie mamy, nawet przy dużych środkach ostrożności się rozprzestrzenia (odpowiedz sobie na pytanie, jak szybko by to postępowało gdyby ich nie wprowadzać). Obejmuje wiele krajów na chyba wszystkich kontynentach (no, może poza Arktyką).

   Chyba nie ma co dyskutować nad tym, jak kiedyś zdefiniowano to słowo? bo wtedy trzeba przenieść się do dziedziny słowotwórstwa, a to już nie moja działka..

  •  

   pokaż komentarz

   @kejsu: Co roku mamy inne wirusy atakujace nas jako grypa. Normalna grypa smiertelnosc na swiecie wynosi
   280K-646 K osob wg CDC z USA rocznie https://www.cdc.gov/media/releases/2017/p1213-flu-death-estimate.html .

   Covid19 jeszcze nie przekroczyl smiertelnosci grypy normalnej (rekordowe grypy byly w milionach) ale wydaje sie ze moze przekroczy nawet do 1.5 x gorny zakres grypy smierci rocznej (smiertelnosc spada dzienna na swiecie byla juz nawet 8K teraz jest kolo 4 K ). Pandemia z 2009 roku nie przekroczyla ilosci smierci rocznych z powodu grypy ale byla tez pandemia niby. NIe uwazasz ze obecnie to slowo nic nie znaczy skoro grypa zwykla nie jest pandemia a choroby o ilosci trupow mniejsze niz grypy rocznej potrafia byc okreslane jako pandemia ? I skoro tak maja wygladac pandemie to ludzie twierdza ze to nie sa prawdziwe pandemie ? Zeby zachowac podstawy logiki to powinnismy grype co roku tez nazwac pandemia.

  •  

   pokaż komentarz

   Prostych słów to sam nie rozumiesz. Pandemia jest, ale on nigdzie nie napisał, że aktualnie w Polsce. Na świecie w krajach takich jak Włochy, WB czy USA jak najbardziej jest.

   @deeprest: w Stanach covid rozwija się w najlepsze, ale jakie Włochy? jaka Wielka Brytania? - We Włoszech jest obecnie 16 tys. chorych (z 240 tys. zdiagnozowanych łącznie) przy czym pewnie część tych "chorych" jest bezobjawowa. Przypadków poważnych covida jest 96, to chyba nie jest dużo jak na 60 milionowy kraj.

   Wielka Brytania nie publikuje danych o aktualnej ilości chorych, natomiast przypadków poważnych tam mają mniej niż 300.

  •  

   pokaż komentarz

   to pandemia.

   @lucer: polecam na początek jednak sięgnąć do słownika i przeczytać co to znaczy, zamiast kłócić się o słowa, których znaczenia się nie zna i jeszcze kogoś od głupków wyzywać

 •  

  pokaż komentarz

  Pytanko do mądrzejszych.
  U Adama Małysza wykryto wirusa, ale objawów nie ma.Czy organizm walczy z tym wirusem?

 •  

  pokaż komentarz

  I na profilu lekarza szury juz zdominowaly komentarze a zwlaszcza reakcje na komentarze itp swoimi “haha” bez argumentow. Ten dziwny kult jednostki w szurskich kregach jest ciekawy, zawsze jak wywolac mega szura to przyjdzie ze swoimi zastepami, ktore argumentow nie maja za to hejtu w nich duzo

  •  

   pokaż komentarz

   @MikeJose: no ale tak to właśnie wygląda. ludzie teraz często nie dyskutują na argumenty, ale na "xD" czy inne tego typu emocjonalne wpisy. trudno odbierać to inaczej niż szum, który do dyskusji niczego nie wnosi.

   tylko, jak ktos ma się merytorycznie odnieść do jakiegoś zagadanienia, skoro nie rozumie pewnych podstaw? nie wie np. jaka jest różnica między wirusem a bakterią, nie wie jak działa wirus etc. to jak takiemu człowiekowi można cokolwiek w temacie covid19 wytłumaczyć, bez robienia wstępu jak na biologii dla dzieci w 6 klasie podstawówki?

  •  

   pokaż komentarz

   @MikeJose: To coś jak z neuropcami na wykopie

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: o właśnie, piszesz z sensem, argumentujesz, w odpowiedzi dostajesz "XD" albo "nie zesraj się" i jeszcze typa debile z wykopu plusują. Bo nie ważne, że wywód logiczny czy spójny, w dyskusji liczy się, kto mówi to, co chcemy słyszeć, bo zmiana zdania/przyznanie się do błędu w ogóle nie wchodzą w grę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: bo wiele osób nie chce dyskutować. chce ZAORAĆ czy ZMASAKROWAĆ przeciwnika. nie obchodzi ich co ktoś ma do powiedzenia, nie są tego ciekawi. nie wpływa to w żaden sposób na to jak myślą. nie pojawia się u nich w głowie żadna wątpliwość. to są ludzie nie mający poglądów - to wyznawcy. oni po prostu wierzą w to co mówią - a tam gdzie w grę wchodzi wiara, tam nie ma miejsca na wątpliwości przecież.

   no ale jakbyśmy się zastanowili dlaczego tak jest, to znów dojdziemy do wniosku że to kwestia edukacji, a ta w Polsce nie jest brana poważnie przez żaden rząd. szkoda.