•  

  pokaż komentarz

  Noc długich noży to słynny przewrót, w którym Hitler i kompania z kierownictwa prawicowego odłamu NSDAP postanowili nie dzielić się władzą (z odłamem lewicy - patrz Rohm i inni), ale przejąć całą władzę. Toteż aresztowali/wymordowali skrzydło lewicowe, w tym Rohma oskarżonego o... bycie gejem i zdradę - (typowe argumenty dla tego towarzystwa nawet dziś, oczywiście dowodów nigdy nie pokazano). Sam Rohm zaraz przed aresztowaniem opublikował artykuł w poczytnej gazecie, w którym zamiast programu wojennego Hitlera proponował (dość pokojową) wizję socjalizmu (ekonomia). Artykuł miał szeroki odzew wśród Niemców, a wydźwięk uderzał w wizję samego fuhrera. Dlatego lewica musiała "odejść".

  •  

   pokaż komentarz

   Rohma oskarżonego o... bycie gejem

   @biliard: on akurat był gejem i się z tym nie krył, dlatego nie próbowano go oficjalnie skazać bo dosyć publicznie się znał z Hitlerem a przy walce z "degeneracją" źle by to wyglądało

  •  

   pokaż komentarz

   @biliard: już niedługo w pl ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @biliard: Chyba sobie zartujesz xD Rohm byl odpowiednikiem Trockiego albo Dzierzynskiego u Hitlerowcow, chcial robic rewolucje na wzór sowiecki, Hitler bardzo dobrze zrobił pozbywajac sie tego szalonego fanatyka walczacego o niewiadomo co. A jego homoseksualizm byl powszechnie znany, przeciez w momencie zatrzymania spal z innym facetem xD
   Gdyby nie noc długich nozy, ofiar rezimu byloby dziesieciokrotnie wiecej.

  •  

   pokaż komentarz

   Hitler bardzo dobrze zrobił pozbywajac sie tego szalonego fanatyka walczacego o niewiadomo co

   @RubinWwa: Całe szczęście, że to zrobił, bo jeszcze by to jakieś wojny doszło, albo innego ludobójstwa. A nie, czekaj...

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: No czekaj, sowieci zabili u siebie kilkanascie milionow ludzi, wiecej niz Hitlerowcy w czasie holocaustu.

  •  

   pokaż komentarz

   @AvantaR: No czekaj, sowieci zabili u siebie kilkanascie milionow ludzi, wiecej niz Hitlerowcy w czasie holocaustu.

   @RubinWwa: A to spoko!

  •  

   pokaż komentarz

   @biliard: Whattt? Koleś był bardziej na prawo niż sam Adolfik. Kolesiowi się marzyły rządy 'wojowników' i władza na bazie strachu. Ze swoją organizacją SA chciał grać pierwsze skrzypce, w końcu całą reszta postanowiła go usunąć bo stawał się co raz silniejszy i wciąż mega konfliktowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @RubinWwa:

   Hitler bardzo dobrze zrobił pozbywajac sie tego szalonego fanatyka walczacego o niewiadomo co
   Gdyby nie noc długich nozy, ofiar rezimu byloby dziesieciokrotnie wiecej.


   usprawiedliwianie nocy długich noży i działań hitlera tylko na wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   był gejem i się z tym nie krył
   @suluf: Uległeś hitlerowskoej propagandzie. Nie tylko nie ma na to żadnych historycznych dowodów, ale też jedynym świadectwem są źródła nazistowskie.
   ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Lrrr: Tracę nadzieję na to że większość społeczności jest starsza niż 18 lat

  •  

   pokaż komentarz

   @biliard wniosek: nigdy nie dogaduj się z PiSem

  •  

   pokaż komentarz

   @biliard: Doszła jeszcze do tego sprawa konfliktu na linii SA-Reichswehra.

  •  

   pokaż komentarz

   @RubinWwa:
   Jeśli Rohm był odpowiednikiem lewackiego świra Trockiego, to dobrze by było, gdyby jednak udało się Rohmowi przetrwać i zakorzenić się w narodowym socjalizmie nazistów. Tendencje rozsadzania nazizmu od środka nie pozwoliłyby na siłę i ekspansję całej hołoty nazistowskiej na czele Trzeciej Rzeszy wraz z całą Rzeszą.

   Dzięki Trockiemu i lewemu odłamowi komunistów Związek Sowiecki zapadał się pod brzemieniem własnej głupoty. To skutkowało głodem milionów chłopów ukraińskich i rosyjskich również, skazanych na śmierć głodową z powodu uchylania się tamtych regionów (nie konkretnych ludzi, a całych regionów) z wyrabiania przydzielonej normy oddawanych płodów rolnych. Wychowywanie butem i knutem miało przynieść właściwe efekty karności komunistycznej, ale skutkowało nędzę, głodem i ledwie skrywaną, olbrzymią nienawiścią do władzy bolszewickiej. To było słabością Związku Sowieckiego i doskonale wychodziło, gdy Niemcy uderzali na kolejne regiony Sowietów, witani byli przez Ukraińców, Bałtów ale gdzieniegdzie nawet i przez Białorusinów kwiatami.

   Gdyby lewy odłam nazistów zdołał tak samo osłabić wewnętrznie Trzecią Rzeszę, to już przy uderzeniu na Polskę wyszłyby słabości molocha, wyszłaby niechęć lub nienawiść do reżimu. Ta niechęć do reżimu, która gdzieniegdzie wychodziła z niemieckich maruderów i z wielu Niemców w 1944 a tym bardziej w 1945 roku, wyszłaby wcześniej i nazistom nie udałoby się doprowadzić do tak ogromnej skali zbrodni w Europie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lrrr: Uwagi proszę kierować do autora a nie do wykop.pl. Typowe jeden zawinił obwinić wszystkich. Proszę pisać z uwagą a nie obwiniać wszystkich bo jest tu wiele osób ,które nie utożsamiają się z tym panem.

  •  

   pokaż komentarz

   @suluf: Uległeś hitlerowskoej propagandzie. Nie tylko nie ma na to żadnych historycznych dowodów, ale też jedynym świadectwem są źródła nazistowskie.
   ¯_(ツ)_/¯


   @NiespodziewanaRiposta: Masz jakieś artykuły w tym temacie ? Byłem pod wrażeniem że jego orientacja i publiczność tej informacji była dosyć pewna. Raczej bym się spodziewał że żródła nazistowskie będą unikać tematu w związku z jego relacjami z Hitlerem

  •  

   pokaż komentarz

   czekaj, sowieci zabili u siebie kilkanascie milionow ludzi,
   wiecej niz Hitlerowcy w czasie holocaustu

   @RubinWwa:

   Dzięki temu Sowieci byli słabsi. Dzięki temu skala możliwej hakatomby ze strony sowieckiej nie była aż tak wielka i Sowieci musieli skupiać się na późnej już tylko na walce z Niemcami i na szukaniu swoich przyszłych sojuszników, zamiast zastanawiać się kogo zgnieść, kogo wziąć gwałtem i zbrodnią, tak jak w 1939 roku.

   Dzięki temu Sowieci tylko Niemców traktowali jako zasługujących na zemstę. Sowieci częściowo źle potraktowali również Węgrów, którzy jako jedyni w obozie państw Osi starali się być prawi wobec Polaków. Sowieci w Polsce również dopuścili się zbrodni wobec co najmniej kilkunastu tysięcy patriotów, ale to było niczym wobec możliwej skali zemsty, jaka mogła być udziałem Polaków.

   Skala zbrodni niemieckich w Polsce sprawiła, że w 1945 roku nawet Sowieci mogli być uznani za zwierzchnich sojuszników.
   Szkoda, że tacy jak Rohm nie osłabili zbrodniczego potencjału Trzeciej Rzeszy.

  •  

   pokaż komentarz

   prawicowego odłamu NSDAP

   @biliard: Prawicowy odłam socjalizmu? Czyli neuropek może być z prawicowego skrzydła neuropy? A słowo urojenia jak w ten sposób zmanipulujesz? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Lrrr: uspokoj sie, ochlon, ja wiem ze to wstrzas dla takiego laika jak ty ale historycy oceniaja czesto rozne dzialania roznych ludzi jako madre lub nie, no nie wiem, jak dla ciebie to za duzo to po prostu nie wchodz na artykuly o Hitlerze bo zaraz sie dowiesz ze Hitler oddychal powietrzem tak jak ty wiec w ramach protestu wstrzymasz oddech i posiniejesz

   @DarrDarek: No to juz takie polityczne science fiction, nie wiem skad przekonanie ze zwiazek radziecki dzieki temu ze byl beznadziejnie zarządany i mordowal wlasnych obywateli w miliony nie byl skory do walki z innymi, wrecz przeciwnie, a wiec twoje przekonanie ze pseudosowieckie niemcy bylyby za slabe na wojne swiatowa jest wybitnie naiwne, zwyczajnie wojne wywolaliby 10 lat pozniej i to pewnie reka w reke ze zwiazkiem radzieckim i wtedy ofiary nie bylby w dziesiatki milionow a w setki milionow

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaddaffi

   Hitler był lewakiem

   Bzdura. Hitler był prawicowcem i nazistą. Żadna płaszczyzna jego ideologi, nie miała nic wspólego z lewicą.

  •  

   pokaż komentarz

   @4x80

   Prawicowy odłam socjalizmu?

   Wbrew powszechnej opinii, w niemczech nie było socjalizmu, tylko korporacjonizm, a "narodowy socjalizm", socjalizmem był tylko z nazwy. Potem nadano temu nazwę nazizm, i tak się to stosuje dk dziś.

   A hitler nie miał nic wspólnego z "lewactwem" bo był prawicowym konserwatystą.

  •  

   pokaż komentarz

   Hitler był lewakiem

   @Kaddaffi: Widzę, że nawet niemieckich konserwatystów walczących z marksizmem kulturowym Wykop już nazywa lewakami. Smutne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kaddaffi: @Smutnekrzeslo: @4x80: @shadowboxer: Joseph Goebbels otwarcie głosił, że różnice między komunizmem, a nazizmem są niewielkie, a hiltera można porównać z leninem

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @apocryph:

   Joseph Goebbels otwarcie głosił, że różnice między komunizmem, a nazizmem są niewielkie, a hiltera można porównać z leninem

   Trochę nie fajnie na poważnie cytować człowieka, którego nazwisko, w pierwszym skojarzeniu przywodzi myśl propaganda

   A poza tym.

   "Can be compared"- oznacza że mogą być powiązani, ale nie muszą. Nazizm i komunizm były powiązane tym, że były totalitarne, ale cała "oś" ideologiczna i gospodarcza, między tymi systemami była całkowicie różna. Występowały wspólne czynniki,( nawet bardzo dużo ich było, nie da się zaprzeczyć) ale to nie było to samo.

   Oba te systemy występowały przeciw demokracji, ale nazizm był oparty na skrajnym nacjonalizmie oraz na ksenofobi, w stosunku wszystkiego co "nie germańskie". Ponadto dochodziła segregacja rasowa (żydzi , romowie, czy inne rasy , określone były przez Hitlera jako "podludzie"). A systemem ekonomicznym był korporacjonizm. (wbrew powszechnej opinii o "socjalizmie narodowym" który faktyczne był tylko w nazwie partii)

   Komunizm natomiast, był internacjonalistyczny, i wszystko było jedno kto był komunistą, tak długo jak podporządkowywał się woli partii. Do tego gospodarka komunistyczna była centralnie sterowana.

   To są dość podobne systemy, ale maja też dużo różnic.

  •  

   pokaż komentarz

   @apocryph: Czy wiesz, kto w 1925 kierował odłamem NSDAP w północnych Niemczech, w tym w samym Berlinie? Byli to bracia Gregor i Otto Strasserowie, będący jednocześnie przywódcami lewego skrzydła NSDAP i zwolennikami tzw. strasseryzmu. W 1930 młodszy brat, Otto, odszedł z NSDAP po popadnięciu w konflikt z Hitlerem na tle ideologicznym i poglądowym. Zaś starszy brat, Gregor, 30 czerwca 1934 został zabity właśnie podczas nocy długich noży.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Strasseryzm
   Po tym, gdy Hitler zdobył pełnię władzy w Niemczech, lewicowy i socjalistyczny odłam NSDAP przestał mu być potrzebny. I przestała mu być potrzebna rewolucyjna retoryka i poparcie robotników o rewolucyjnym nastawieniu, dla których słowo "socjalizm" było atrakcyjne. Hitler to jeden z tych polityków, którzy inaczej postępują i mówią, gdy są w opozycji i dążą do objęcia władzy, a inaczej, gdy już mają pełnię władzy i nie muszą się liczyć z nikim i z niczym.

  •  

   pokaż komentarz

   oseph Goebbels otwarcie głosił, że różnice między komunizmem, a nazizmem są niewielkie, a hiltera można porównać z leninem

   @apocryph: z kolei Stalin powiedział o Hitlerze że ,,on też socjalista, tylko buduje socjalizm po swojemu"
   było w tym świetnym filmie dokumentalnym Brauna https://www.youtube.com/watch?v=34jOf-NFMlM&t

  •  

   pokaż komentarz

   @biliard: Ale Rohm nawet się nue krył ze swoimi homoseksualnymi skłonnościami

 •  

  pokaż komentarz

  źródło: komu-przeszkadzaja-egzekucje-liderow-opozycji-pasek-wiadomosci-tvp-przerobka.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  "Gdy po upływie 15 minut nadal nie zdecydował się na samobójstwo, SS-mani mu pomogli."
  Jacy uczynni!

 •  

  pokaż komentarz

  A ja czytam sobie meine kampf

  •  

   pokaż komentarz

   A ja czytam sobie meine kampf

   @POlskiBoy: Strasznie mierna książka. Stek bzdur i pokracznych idei grafomańskiego oszołoma.

  •  

   pokaż komentarz

   @POlskiBoy: mein kampf to po pierwsze, a po drugie współczuje, straszny gniot. Abstrahując od zawartych chorych idei gość w ogóle nie umiał pisać.

  •  

   pokaż komentarz

   @AloneShooter: nie "mein kampf" tylko
   "Mein Kampf"

  •  

   pokaż komentarz

   @galareta: to mówisz, że marksa lepiej się czyta? Pytam, bo nie czytałem ani marksa, ani hitlera.

  •  

   pokaż komentarz

   @galareta: nie współczuj tylko przeczytaj jak dasz radę. Mimo ,że tego nie da się czytać takie to głupie. No ale żeby krytykować to trzeba znać. To jest fatalnie napisane i są same koszmarne teorie. Aż dziwne ,że Stalin podpisał z Hitlerem pakt o nieagresji skoro w tej książce jest napisane ,że komunizm trzeba zniszczyć. Nikt Stalina nie ostrzegł czy jak.

  •  

   pokaż komentarz

   @POlskiBoy: Te wysrywy to Rudolf Hess zapisywał, bo Adolf walił tylko swoimi przemyśleniami, których sam ująć nie potrafił. Czytać warto tylko wersję z komentarzem, bo sama "czysta" wersja to jak ktoś już napisał jest gniotem. Podobno ktoś z USA już robił badanie, gdzie słowo "Żyd" zastąpili określeniem "biały człowiek" i ci tzw. "antyfaszyści" popierali taki zapis, nawet nie rozumiejąc skąd pochodzi źródło. Podsumowując jak już czytać to z komentarzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @AloneShooter: Nie! "spelling nazi"
   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Podobno ktoś z USA już robił badanie, gdzie słowo "Żyd" zastąpili określeniem "biały człowiek" i ci tzw. "antyfaszyści" popierali taki zapis

   Żadne badanie, tylko reakcja bo radykalnie lewicowym artykuł, który był szeroko wklejany przez turbo-rebel-kidów, gdzie w skrócie chodziło iż radykalny antyfaszyzm jest dobry, krytyka symetrii, centryzmu itd.

   No to jakiś centrowiec się wkurzył i zakpił z antyfaszystów, którzy w wiralowy sposób zaczęli wklejać sobie cytaty z mein kampf gdzie Żyda zamienili na Białego.

   Epilog był taki, że akcję nazwano prawicową faszystowską prowokacją ¯\_(ツ)_/¯

   O ile nasi dziadkowie walczyli z hardymi dewotkami, które chciały narzucić swoją wizję światu, tak my użeramy się z z lewicowym radykalizmem. Idea inna, ale fanatyzm i głupota ta sama.

   @Charkov:

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-maslowski:
   Marks przelewał logiczny, zrozumiały dla niemal każdego wywód. Szkoda tylko, że w takim logicznym wywodzie umieszczał w wygodnym dla swojej ideologii miejscu, babola kompletnego braku logiki i ten babol stawał się podstawą wiary w komunizm.

   Czytałem Marksa za komuny mając 17 lat i dla mnie oczywistym było, gdzie był umieszczony wywód zaprzeczający logice wnioskowania. Dla wielkich budowniczych socjalizmu, dla doktorów i profesorów katedry marksizmu, to było nie do znalezienia ¯\_(ツ)_/¯. Dziś jest to samo. Oczywiste brednie zaprzeczające jakiekolwiek logice podawane są przez przygłupów z telewizorni i z innych mediów, i niewielu nawet skupia się na realnej dyskusji merytorycznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: Ciekawe. Czy mógłbyś rozwinąć i napisać właśnie o tym, co tam u Marksa zgrzytało?

  •  

   pokaż komentarz

   @orle: Czy bzdury pozwól że nie będę się wypowiadał na ten temat bo to nie Portal który pozwala na dyskusję W tych tematach

  •  

   pokaż komentarz

   @Camilli: Dziękuję za poprawienie mnie w tym temacie artykułu. Nie wiem czemu ktoś dał ci minusa do tej wypowiedzi. Ta prowokacja była zacna moim zdaniem.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-maslowski:
   Marks w księdze "Kapitał" (i bodaj nie tylko tam) dał bardzo logiczny, w przystępny sposób przedstawiony wywód swojej metody wyliczania kosztu wytworzenia w gospodarce kapitalistycznej. Dał logiczne wskazanie, że cena zmierza do kosztu wytworzenia, gdyż nietypowo duża różnica między ceną a kosztem daje typowo kapitalistyczne przerzucanie sił i środków na produkcję bardziej opłacalnego towaru i po pewnym czasie z prawa podaży i popytu zysk schodzi do typowego w gospodarce. Marks wprowadził pojęcie wartości dodanej, aby odzwierciedlić udział pracownika w wytworzeniu wyrobu. I wszystko byłoby ładne i logiczne, gdyby nagle w tych wywodach nie wyparował z tezą, że pracownik w kapitalizmie nie będzie nigdy dobrze zarabiał, bo ... cena pracownika zmierza do "wartości wytworzenia pracownika". Jeśli wiadomo, że dla "wytworzenia pracownika" potrzeba iluś konkretnie ustalonych lat wychowywania dziecka, łożenia na wyżywienie, leczenie chorób, wykształcenie. To wszystko da się wyliczyć i włacznie z tym, co pracownik potrzebuje rocznie do przeżycia, ile mąki, ile warzyw, ile piwa, ile powierzchni mieszkalnej, to daje wartość odtworzeniową pracownika i jego cena i tak będzie zmierzała do wartości odtworzenia i utrzymania. A ponieważ pracownik mimo rozwoju sił wytwórczych w kapitalizmie nie będzie zarabiał godziwie, dlatego ... i tutaj już sobie dopisywał z myśli przewodniej Kapitału "widmo krąży po Europie, widmo komunizmu".

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: ciekawe co by wymyślił dzisiaj, gdy świat to nie jest już w większości rolnictwo i przemysł.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie moje, ale pasuje.

  źródło: wykop.pl