•  

  pokaż komentarz

  Pytanko do #4konserwy , to tak na oko kiedy będzie się legalnie gwałcić dzieci w Czarnogórze, a w kraju zapanuje terror prawie jak w ZSRR za Stalina?
  Można się pomylić o 5 lat, ale podkreślam że zgodnie z waszymi teoriami spiskowymi o "ideologii LGBT" to powinno nastąpić dość szybko.

  •  

   pokaż komentarz

   to tak na oko kiedy będzie się legalnie gwałcić dzieci w Czarnogórze, a w kraju zapanuje terror prawie jak w ZSRR za Stalina?

   @lewoprawo: mniej więcej wtedy gdy ostatecznie upadną Szwecja, Francja, Niemcy itd., czyli za 2-3 lata, jak od 20 lat niektórzy powtarzają ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Analizując historię, to w Niemczech małżeństwa jednopłciowe wprowadzili w 2017, a legalne oddawanie dzieci pedofilom zdarzało się od lat 80. Muszę sprawdzić więcej punktów, bo mi ujemna średnia wychodzi ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Trzeba jasno stwierdzić, bo być może nie jest to do końca jasne, że zalegalizowanie związków partnerskich osób tej samej płci nie spowoduje żadnych zmian biologicznych rzeczonych osób, więc nie rozmnożą się one i nie będą miały kogo gwałcić. W każdym bądź razie dostęp do dzieci będzie taki sam, jak przed wprowadzaniem tego prawa.

   Natomiast już tak na poważnie, mnie jako konserwie w żaden sposób takie prawo nie przeszkadza. Mierzi mnie jedynie fakt, że ktoś z moich podatków zajmuje się takimi sprawami (marginalnymi). Tworzy to niepożądany precedens dla ludzi z innymi z wyszukanymi preferencjami czy też dziwactwami. Ot, jutro rząd zajmie się koprofilami chcącymi poślubić swoją kupę, kimś kto chce poślubić psa, ludźmi którzy twierdzą, że nie mają żadnej płci itd. Co z tymi biedakami? Kiedy świat przestanie dyskryminować ludzi bez płci i pozwoli im wchodzić ze sobą w związki? A co bigamistami? Czemu 120 osób nie może wstąpić w związek małżeński (jeden) z kolejnymi 24330 osobami? Przecież miłość nie zna granic.
   Biercie moje piniondze i zajmujcie się tymi palącymi sprawami, a ja tymczasem będę liczył sobie hajs jaki zbiłem na mojej kwocie wolen od podatku - bo to prawie 4k.

  •  

   pokaż komentarz

   Pytanko do #4konserwy , to tak na oko kiedy będzie się legalnie gwałcić dzieci w Czarnogórze, a w kraju zapanuje terror prawie jak w ZSRR za Stalina?

   @lewoprawo: Zaden normalny konswerwatysta nie odnosi sie negatywnie do tego, ze dwoch ludzi wchodzi w jakas relacje prawną. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Vattghern: Nie ze wszystkim się zgadzam, ale dam plusa bo przynajmniej pojawiła się jakaś merytoryczna odpowiedź od konserwatysty.

  •  

   pokaż komentarz

   Tworzy to niepożądany precedens dla ludzi z innymi z wyszukanymi preferencjami czy też dziwactwami. Ot, jutro rząd zajmie się koprofilami chcącymi poślubić swoją kupę, kimś kto chce poślubić psa

   @Vattghern: przecież tu różnica jest tak oczywista, że aż boli. Kupa i pies, w odróżnieniu od dorosłej osoby, nie mają osobowości prawnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @t3m4: Odnosisz się do figury retorycznej, która w zasadzie miała tylko uatrakcyjnić komentarz randoma z netu (mnie). Dalej pisałem o bigamistach i osobach bezpłciowych. Mają osobowość prawną? Mają. Tutaj proszę się odnieść. Zresztą podkreślam, jak już ktoś się tym zajął OK - niech sobie są związki partnerskie. Dla mnie nie do przyjęcia jest tylko adopcja dzieci (bo dzieci predestynowane są przez naturę osobom różnej płci) i używanie słowa małżeństwo, bo z definicji w języku polskim jest to związek kobiety i mężczyzny.

  •  

   pokaż komentarz

   Dalej pisałem o bigamistach i osobach bezpłciowych

   @Vattghern: od strony moralnej nie widzę problemu (chociaż nie rozumiem o co chodzi z osobami bezpłciowymi) - o ile zaczną się ubiegać o swoje prawa. Jeżeli istnieje jakiś ruch poliamoryczny, to jest dość mało znany i trudno mi z miejsca stwierdzić, czy tym ludziom naprawdę chodzi o zalegalizowanie swojego związku emocjonalnego, czy są tylko znudzonymi swingersami.
   Spodziewam się jednak, że usankcjonowanie związków wielu osób musiałoby pociągnąć za sobą wiele zmian w prawie (bo tam, gdzie do tej pory występowała jedna osoba - partner - teraz pojawiłoby się wiele osób o zapewne sprzecznych interesach). Związki dwóch osób tej samej płci pod tym względem nie różnią się od związków dwóch osób różnej płci, więc zmiana w prawie może być o wiele skromniejsza.

  •  

   pokaż komentarz

   Ot, jutro rząd zajmie się koprofilami chcącymi poślubić swoją kupę, kimś kto chce poślubić psa

   @Vattghern: Jak długo od dopuszczenia do związków partnerskich ma się to w Twojej ocenie zadziać? Zakładam że "jutro" to tylko metafora. Więc jak długo? Miesiąc? Rok? Dekadę?

  •  

   pokaż komentarz

   Ot, jutro rząd zajmie się koprofilami chcącymi poślubić swoją kupę

   @Vattghern: dokladnie. Jak kobiety dostaly rowne prawa i prawa glosu, to oczywiste bylo, ze lewactwo bedzie chcialo nastepnie prawa glosu dla zwierząt. I co będzie dalej? A nie... Czekaj... Wy konserwy to sie nigdy nie zmienicie...

  •  

   pokaż komentarz

   Nie ze wszystkim się zgadzam, ale dam plusa bo przynajmniej pojawiła się jakaś merytoryczna odpowiedź od konserwatysty.

   @lewoprawo: trzeba przyznac ze to wyjątkowe.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak sofizmat rozszerzenia?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: a u nas niedawno pozwolili chodzić do parku i do lasu. Jesteśmy Sto lat za Czarnogórą

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Czarnogóra chce koniecznie wejść do eurokołchozu i wykona każde polecenie z Brukseli/Berlina ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   w języku polskim jest to związek kobiety i mężczyzny.

   @Vattghern: A bielizna musi być biała.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak kobiety dostaly rowne prawa i prawa glosu, to oczywiste bylo, ze lewactwo bedzie chcialo nastepnie prawa

   @Walenciakowa: A nie chcą? Ty widziałeś postulaty trzeciej i czwartej fali feminizmu? Tu już nie chodzi o żadną równość praw, a o przywileje.
   I to w tym jest największy problem z akcjami typu feminizm, BLM, LGBT, itp. Najpierw mówią że chcą równych praw. Ale jak je dostaną to wcale nie rozchodzą się twierdząc że misja ukończona, tylko dalej starają się uzasadnić swoje istnienie wymyślając problemy i starając się nachapać jak najwięcej władzy i przywilejów. Co innego gdybyśmy popierali ideologie które nie są seksistowskie czy rasistowskie, tylko zajmują się problemami każdej rasy, każdej płci, wtedy do takich przekrętów by nie dochodziło.

   Jak dla mnie związków partnerskich nie powinno być. Tak samo jak małżeństw państwowych. Takie sprawy powinno się rozwiązywać z notariuszem, podpisując umowę, itp, w takiej konfiguracji w jakiej ci się podoba. Homo, hetero, poly czy jak kto sobie chce, niech może sobie sam zadecydować co będzie robić z swoim spadkiem i kto będzie go widywał w szpitalu. A małżeństwa niech będą dawane przez kościoły albo firmy robiące tego typu imprezy, bez wiązania prawnego. Można?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: w postępowym kalifacie niemiec działają gangi tym się trudniące nie wiem czy wiesz, zadziwia ich daleko posunięta bezkarność.

  •  

   pokaż komentarz

   @techninja: tylko jaki to ma związek z legalizacja związków partnerskich?

  •  

   pokaż komentarz

   Tworzy to niepożądany precedens dla ludzi z innymi z wyszukanymi preferencjami czy też dziwactwami. Ot, jutro rząd zajmie się koprofilami chcącymi poślubić swoją kupę, kimś kto chce poślubić psa

   @Vattghern: kupa i pies nie mają zdolności do czynności prawnych, dzbanie, już prędzej byś mógł czepić roszczeń ze strony kazirodców czego osobiście nie wykluczam że trafi kiedyś na tapetę

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   źródło: extrafabulouscomics.com

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Cienki troll post. Danie legalnej platformy dewiantom prowadzi do jeszcze większych i dalece sięgających dewiacji seksualnych. Nie we wszystkich przypadkach, ale w dużej ich części. Zastanawia mnie jaki jest odsetek pedofili u osób LGBTQWERTYUIOP względem zwykłych ludzi. Jak ktoś ma linka to niech zapoda.
   A co do terroru to on już jest, ale nie w takiej formie jak u Stalina, bo gdyby był całe LPG by nie miało prawa zaistnieć, bo nawet Stalin się ich brzydził z tego co kojarzę.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   ja Ci odpowiem lewaku. Ktoś zapoda kutasa twojej 5-letniej córce w przedszkolu, to zrozumiesz że pedofilia wywodzi się z homoseksualizmu. Może wtedy cofniesz się po głowę.

   @Wasalek: Ale ja o to właśnie pytam. Kiedy takie rzeczy będą się działy na porządku dziennym w Czarnogórze, skoro pierwszy krok w tym kierunku już wykonali?
   Potrafisz podać jakiś przybliżony termin, żebyśmy mogli zweryfikować Twoje teorie?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: A co to ma do rzeczy? Nie wiem, czy jestem prawakiem ale nie mam nic przeciwko związkom partnerskim.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: W Niemczech arabskie klany masowo wykorzystują nieletnich. Wszystko w zgodzie z prawem, wiarą i kulturą. Długo czekać nie musieli. Pamiętasz Sylwestra w Kolonii? Ile lat musieli czekać? Jak można być tak krótkowzrocznym. Gardzę myślącymi tak jak TY. Nic Ciebie nie obchodzi, tylko własna dupa. Ale jak ktoś Ci ją przerucha to będzie płacz do świata jaki jest zły.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wasalek: Co ma wspólnego legalizacja związków partnerskich z muzułmańskimi imigrantami, którzy są przeciwni LGBT chyba jeszcze bardziej od polskich katolików? Bo trochę się pogubiłem w tej logice.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: ej to jak z PiSem. Lewactwo też twierdzi od 6 lat że to jebnie i jakoś nic.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Widzisz, w Czarnogórze nie robili marszów freaków i innych tęczowych disco i mają. Uczcie się bo w Polsce jeżeli będziecie się zachowywać jak dotychczas to nigdy tego nie osiągniecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisstof2: Nie wiem, czemu zwracacie się do mnie w liczbie mnogiej, towarzyszu. Ja jestem tu tylko jeden, nie jestem LGBT i nigdy nie chodziłem na takie marsze. Po prostu nie widzę żadnego logicznego powodu, żebym zabraniał komuś czegoś, co bardzo by go uszczęśliwiło i ułatwiło mu życie, a mnie kompletnie nie dotyczy.
   Co miałby mi dać ten zamordyzm?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo to ma wspólny mianownik - lewactwo i odejście od zasad. Wywołuje chaos i destabiluzację. Masz świeży przykład z USA

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Jak tak to sorry. Twój komentarze sugerują, że masz coś wspólnego z gejozą. Tak czy inaczej żeby rozmawiać o registrowanym partnerstwie to obie strony muszą reprezantować podobny poziom. Dlatego marsze dziwnych homo i ich histeryczne krzyki w tym nie pomagają, głównie nie pomagają normalnym homo na poziomie, którzy się od nich dystansują.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo Czy ta legalizacja przyniesie temu państwu skok cywilizacyjny choć o dwa punkty procentowe PKB?

  •  

   pokaż komentarz

   @videon: jaki ty głupi jestes. ulatwi zycie sporej grupie ludzi a panstwo od tego jest zeby ludziom sie lepiej zylo tak czy nie? ja wiem brak empatii to stala cecha srodowisk tobie podobnych

  •  

   pokaż komentarz

   w Czarnogórze nie robili marszów freaków i innych tęczowych disco i mają. Uczcie się bo w Polsce jeżeli będziecie się zachowywać jak dotychczas to nigdy tego nie osiągniecie.

   @krisstof2: Szerzysz brednie. W Czarnogórze również są marsze równości, organizacje i środowiska lgbt.

   źródło: balkaninsight.com

  •  

   pokaż komentarz

   Tak czy inaczej żeby rozmawiać o registrowanym partnerstwie to obie strony muszą reprezantować podobny poziom

   @krisstof2: ciężko mówić o poziomie w przypadku patologii takiej jak ty.

  •  

   pokaż komentarz

   ulatwi zycie sporej grupie ludzi

   @galareta: Chorym na raka, z problemami krążenia, nadciśnienia które dotyka szerokie kręgi społeczne? Nie podnosi poziomu życia, nie rozwiązuje problemów społecznych, a tak silną presję na obywateli wywiera. To jest właśnie ta głupota o której mówisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewoprawo: Najlepiej sięgnąć do źródeł naukowych opisujących jak wyglądała rewolucja seksualna w latach 90 na zachodzie w odniesieniu do zagrożeń odnoszących się do dzieci i młodzieży.
   https://repozytorium.amu.edu.pl/bitstream/10593/6947/1/09_Miroslaw_Lisiecki_Dzieci_ca%20prostytucja%20homoseksualna%20i%20pedofilia_119-134.pdf

   Przerażająco brzmią doniesienia prasowe oparte na autentycznych faktach podsłuchanych rozmów telefonicznych, że w Europie Zachodniej za 6 tys. USD można sobie niekiedy kupić „prawo” do popełnienia morderstwa z lubieżności, a za „numer” z sześciolatkiem trzeba zapłacić nawet 4 tys. USD. Mnożą się też nielegalne adopcje, formalne opieki nad dziećmi z domów dziecka np. na okres świąteczny, w celu chęci ich seksualnego wykorzystania.
   Bywa też, że związki seksualnych przestępców, w tym pedofilów i homoseksualistów preferujących dzieci i dorastającą młodzież prowadzą sieć schronisk dla dzieci i młodzieży z ulicy.
   Schroniska te są tylko przykrywką do faktycznego celu, jakim jest możliwość uzależnienia młodzieży i dzieci od siebie a w konsekwencji ich wykorzystania. Inne przykłady podobnych zachowań to podejmowanie pracy w domach dziecka, placówkach opiekuńczo-wychowawczych i poprawczych oraz internatach itp. miejscach pracy z młodzieżą, gdzie łatwo można trafić na słabsze psychicznie, czasami zdemoralizowane dzieci i wykorzystać je seksualnie. Przykładów na to jest wiele, donosi o nich codzienna prasa i dotyczą one zarówno orientacji heteroseksualnej, jak i homoseksualnej.
   Kwitnie handel „żywym towarem” dla potrzeb homoseksualistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Kłamiesz a jak zostajesz wyjaśniony to uciekasz, sam jesteś najgorszym sortem patologii.
   https://www.wykop.pl/link/5581609/comment/79080423/#comment-79080423

  •  

   pokaż komentarz

   Widzisz, w Czarnogórze nie robili marszów freaków i innych tęczowych disco i mają. Uczcie się bo w Polsce jeżeli będziecie się zachowywać jak dotychczas to nigdy tego nie osiągniecie.

   @krisstof2: widzisz, w tym właśnie problem w "dyskusji" z homofobami - rzucasz jakimś hasełkiem i cieszysz się, jak to "zmasakrowałeś" "tęczusiów". Tymczasem wystarczy zrobić to co @lakukaracza_: wpisać w google "montenegro lgbt parade" i w mig (dokładnie, według google - 0.30 seconds) przekonać się, że to hasełko to jakaś totalna bzdura. Niewiele lepiej od fiksacji analnych i pisaniu o zerwanych hemoroidach jak inny "obrońca normalności" z jakim miałem dziś przyjemność dyskutować, ale nadal - słabiutko...

  •  

   pokaż komentarz

   @JerzyKulej: nigdzie nie kłamię, przychlaście xD Normalnie rozmawiam z wykopkami o zaistniałej sytuacji i zastanawiam się jak to zinterpretuje sąd. Taki intelektualny odpad jak ty nie potrafi pojąć, że ludzie mogą po prostu porozmawiać xD Na serio rozbawiłeś mnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Mimo że ci ludzie wielokrotnie wytykali że kłamiesz ty dalej brnąłeś w swoją propagandę xD
   Dla mnie to jest żenujące trollu bez godności

  •  

   pokaż komentarz

   @JerzyKulej:

   Mimo że ci ludzie wielokrotnie wytykali że kłamiesz ty dalej brnąłeś w swoją propagandę

   Fajne urojenia, przygłupie xD Zajmuj się może czymś bardziej kompatybilnym z twoim intelektem - np. kopaniem rowów - a nie analizowaniem rozmów, których nie potrafisz zrozumieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface: Przeczytałem kilka twoich komentarzy i wniosek jest prosty: słoma z butów ci wystaje. Kultury zero tylko wyzwiska. Wiem, to nie twoja wina, że zostałeś źle wychowany ale poluzuj majty to może ci spadnie ciśnienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: Niby słabiutko a jednak poczułeś ból dupy, który cię zmusił do napisania elaboratu

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: W którym miejscu napisałem brednie? Na zdjęciu, które zamieściłeś widzę normalnych ludzi (jeżeli są homo to widzę normalnych homo).Więc to nie jest marsz freaków jak w Polsce, niosących matkę boską w kształcie p@%%y, domagających się szacunku jednocześnie opluwając symbole ważne dla innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @krisstof2:

   Przeczytałem kilka twoich komentarzy i wniosek jest prosty: słoma z butów ci wystaje.

   Ojej, strasznie mnie boli opinia homofoba, co wprost pokazuje twoją zgniliznę moralną.

  •  

   pokaż komentarz

   Niby słabiutko a jednak poczułeś ból dupy, który cię zmusił do napisania elaboratu

   @krisstof2: cztery linijki tekstu? Elaborat? ( ͡º ͜ʖ͡º)

 •  

  pokaż komentarz

  W tym roku zatem nie pojadę na wakacje do Budvy ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  #teczowepaski

  Jak widać nie wszystkim tak odbiło, jak naszemu prawactwu rodem z Rosji.

 •  

  pokaż komentarz

  W Polsce też nie są nielegalne. Większość moich znajomych żyje w związkach partnerskich. Ja też. Wyobraźcie sobie, że nikt nas nie prześladuje. Zero problemów w bankach, czy urzędach. Nie ma najmniejszego problemu ze wspólnym kredytem, czy informacją o stanie zdrowia. Wszystko jest do załatwienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @marekmarecki44: gorzej z wspolnym majatkiem, bo darowizny sa jako miedzy obcymi osobami opadatkowane. To samo ze spadkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: darowizny w ogóle nie powinny być opodatkowane, tak samo jak spadki

  •  

   pokaż komentarz

   @sztajnes: pisalem o obecnym stanie prawnym. I raczej nic nie wskazuje na jego zmiane.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: W obecnym stanie prawnym nie ma definicji związku partnerskiego jako oddzielnej instytucji prawnej, a powinien być. Osoby dowolnej płci w dowolnej ilości powinny mieć możliwość podpisania umowy, na podstawie której będą tworzyć związek partnerski. Taka umowa powinna być przesłana przez urzędnika albo osobę wskazana w ustawie (np. Notariusza) do urzędu (np. Urzędu stanu cywilnego) i zarejestrowana w centralnej bazie w systemie teleinformatycznym. Na podstawie wpisu do takiego systemu pracownik szpitala mógłby uzyskać informacje o tym czy może i komu przekazać dane dotyczące stanu zdrowia osoby która zawarła umowę związku partnerskiego.

   Związki partnerskie nie powinny mieć żadnych ulg podatkowych, tak samo jak nie powinny mieć ich małżeństwa zawierane w kościele lub innej świątyni, przed przedstawicielem związku wyznaniowego (księdzem rabinem etc.)

   No i napisze raz jeszcze. Nie powinno być podatku od spadków i darowizn. Jeżeli zarobiłem jakieś pieniądze to zostały już one kilka razy opodatkowane i jeżeli chce je komuś przekazać w darowiźnie to jest to moja sprawa. Podatek od spadków i darowizn jest niemoralny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: Tylko wy nie walczycie o zniesienie podatku od spadku i darowizny, bo dobrze wiesz, że nie na tym wam zależy.

  •  

   pokaż komentarz

   Związki partnerskie nie powinny mieć żadnych ulg podatkowych, tak samo jak nie powinny mieć ich małżeństwa zawierane w kościele lub innej świątyni, przed przedstawicielem związku wyznaniowego (księdzem rabinem etc.)

   @sztajnes: yyyy, bierzerz zaświadczenie z USC, idziesz z tym do proboszcza, bierzesz ślub, proboszcz potem przesyła do USC dokumenty, i to kierownik USC rejestruje małżeństwo. Co ty tu chcesz zmieniać i utrudniać?

  •  

   pokaż komentarz

   @jakub-dolega: jacy my? Mnie konkretnie na tym zalezy. Tak by w razie czego zabezpieczyc partnerke.
   Wazne sa tez kwestie majatkowe i wlasnie posiadanie wspolnych rzeczy, o znacznej wartosci. Obecnie z pkt widzenia skarbowki to niewykonalne i trzeba naprawde mocno kombinowac ;/

   @sztajnes: a ja jeszcze raz napisze ze to nierealne. Zadne duze panstwo nie zrezygnuje z podatkow od spadkow ani najpewniej darowizn. Stad nawet nie ma tego typu tematow.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jotemov12: nie zrozumiałeś, mojego komentarza. Chodziło mi o to, że bierzesz ślub przed przedstawicielem kościoła, np. księdzem. Ksiądz udziela sakramentu i po mszy (tak jak dzisiaj to się dzieje w przypadku ślubów konkordatowych), zbiera podpisy od Państwa młodych i przesyła je do USC. W USC jest zarejestrowany wniosek złożony przez Jana Kowalskiego i Janinę Kowalską z domu Nowak, którzy zawarli związek małżeński.

   Nic się nie zmienia w tej kwestii oprócz tego, że małżeństwo w formie ślubu może być zawarte tylko w kościele. Związki partnerskie mogą być zawierane przed urzędnikiem, wskazanym w ustawie (może to być np. notariusz, który prześle odpowiednie dokumenty, będące podobne do tych które wypełnia dzisiaj ksiądz w przypadku ślubu, do odpowiedniej instytucji). Tutaj powinien się zakończyć temat odwiedzin w szpitalu i prawa do informacji na temat zdrowia.

   Innymi słowy mówiąc związek partnerski jest jak prostokąt a małżeństwo jest jak kwadrat. Nie każdy prostokąt jest kwadratem, ale każdy kwadrat jest prostokątem.

  •  

   pokaż komentarz

   @sztajnes: to ty raczej sam nie rozumiesz co piszesz. Napisałeś, że

   Związki partnerskie nie powinny mieć żadnych ulg podatkowych, tak samo jak nie powinny mieć ich małżeństwa zawierane w kościele lub innej świątyni, przed przedstawicielem związku wyznaniowego (księdzem rabinem etc.)

   Więc czy Jan Kowalskiego i Janina Kowalska z domu Nowak którzy wzięli ślub przed przedstawicielem kościoła, np. księdzem, ksiądz udzielił sakramentu i po mszy zebrał podpisy od Państwa młodych i przesłał je do USC, w USC został zarejestrowany wniosek - powinni mieć ulgę podatkową czy nie? Jeżeli nie, to czy jak pomineliby pośrednictwo to taka ulga by się należała?

  •  

   pokaż komentarz

   @Aster1981: to że coś jest nierealnie, nie usprawiedliwia tego moralnie. Podatek od spadków i darowizn jest chujnią jakich mało (w sensie, nie że mało jest chujni w prawie podatkowym, tylko ten podatek jest w top 3 c@%$?wych podatków, obok podatku dochodowego i opłaty klimatycznej).

  •  

   pokaż komentarz

   @Jotemov12: żadnych ulg podatkowych za to, że ktoś się związał z kimś związkiem małżeńskim/partnerskim, żadnego "wspólnego rozliczania się"
   Niech kapitan państwo odp%#?$!$i się od ludzi. ヽ( ͠°෴ °)ノ

  •  

   pokaż komentarz

   Niech kapitan państwo odp@!@%?#i się od ludzi. ヽ( ͠°෴ °)ノ

   @sztajnes: heh, spadki i darowizny niemoralne ale już przy dochodowym jedziemy z grubej rury, żadnych ulg podatkowych, chciało się zarabiać to teraz trzeba płacić, spoko.

  •  

   pokaż komentarz

   @sztajnes: 6 dzieci i matka pracuje o ojciec sie nimi zajmuje. Dla panstwa bardzo oplacalne. Nic sie nie nalezy? W koncu zona rarabia za dwie osoby dorosle.

  •  

   pokaż komentarz

   @abgaha: Co ma się należeć oprócz liścia w ryj za komunistyczne myślenie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dlaczego podatki nie mogą być takie same dla wszystkich? Do tego proste i niskie. Żadnych odliczeń i odliczania kosztów, ale niech po prostu będą tak skonstruowane żeby opłacało się prowadzić normalnie biznes bez kombinowania co wpuścić w koszta i co wziąć na firmę.

   Dyskusja trochę odbiegła od tematu wiec na wszelki wypadek napisze jeszcze raz. Moim zdaniem sprawiedliwym rozwiązaniem jest rejestr związków prowadzony w formie systemu teleinformatycznego prowadzonego przez urząd określony w ustawie. Do takiego rejestru może się wpisać związek partnerski, małżeństwo, związek poliamoryczny, związek dwóch osób które nie maja rodziny i są samotne (często pojawia się sytuacja ze dwie starsze osoby panie, panowie, pan i pani nie chcą zawierać żadnego związku małżeńskiego i nie łączy ich nic oprócz przyjaźni i dbania o siebie na starość bo np. nie posiadają rodziny która mogłaby się nimi zaopiekować). Wpis do takiego rejestru odbywałby się na podstawie podpisania umowy zawarcia związku małżeńskiego albo na podstawie dokumentów przesłanych przez przedstawiciela związku wyznaniowego po zawarciu związku według tradycji danego obrządku.
   Na podstawie takiego wpisu w szpitalu można by było sprawdzić czy i komu można przekazać informacje na temat stanu zdrowia danej osoby. Można by było również dziedziczyć tak jak się dziedziczy ustawowo (bez testamentu).

   Dyskusja na temat podatków pojawiła się tu tylko dlatego ze uważam ze podatek od spadków i darowizn jest niemoralny i nie powinien w ogóle istnieć. Państwu nic do tego co kto przekazuje komuś w formie spadku albo darowizny, tak samo jak nic państwu do tego jakie ludzie zawierają związki i co robią w łóżku.

  •  

   pokaż komentarz

   @sztajnes: coz masz racje ze faktycznie zaczelismy schodzic z tematu :). Co do pomyslu to brzmi ciekawie ale kwestia dziedziczenia to moglaby byc mina (35 osob w takim zwiazku prawnym majace dzieci i teraz sprawa o podziale majatku ( ͡° ͜ʖ ͡°))

  •  

   pokaż komentarz

   @abgaha: Ale dziedziczy najpierw te 35 osób a po każdej z tych osób dziedziczą ich dzieci odpowiednia cześć.

   Uwierz mi. To nie jest problem dla notariuszy którzy zajmują się sporządzaniem aktów poświadczenia dziedziczenia bo za oświadczenie każdej osoby o tym ze przyjmuje albo odrzuca spadek pobierają opłatę. Teoretycznie im więcej osób tym więcej zarobią notariusze. Poza tym już dzisiaj notariusze wpisują do rejestrów ze zarejestrowali akt poświadczenia dziedziczenia po zmarłym. Urzędnicy pewnie się boja takich rzeczy, ale dla prywaciarza (notariusza) to jest tylko dodatkowy zarobek.
   Można by było ułatwić ludziom załatwianie spraw i umożliwić notariuszom (prywaciarzom) wykonanie części pracy urzędnika za wynagrodzeniem. Jak dla mnie same plusy.

 •  
  Tartak

  +30

  pokaż komentarz

  20% ludzi w Czarnogóze to muzułmanie. I w takim kraju legalizują związki homo. Jak to świadczy o Polsce gdzie 96% to katolicy i o katolicyzmie?