•  

  pokaż komentarz

  Czekamy na potwierdzenie.

  1. Lubisz manipulować ludźmi za pomocą symulowania emocji aby osiągnąć swoje cele?

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: Bardzo dobre pytanie, jeśli chodzi o tą kwestie to jest to nagminne, manipulacja za pomocą symulacji emocjami to coś co ma u mnie miejsce praktycznie codziennie.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwaltochron: podejrzewam jedna osobę z mojego otoczenia o takie skłonności. Masz pomysł jak to sprawdzić bez wzbudzania podejrzeń tej osoby?

   Dodam, ze osoba ta odnosi sukcesy. Ale podejrzewam ze jak potrzebuje potrafi grać przyjaźń, wzbudzać litość jak mu się opłaca.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: Nie jest to łatwe, jesteśmy bardzo podejrzliwi i wyczuleni na tym punkcie. Dlatego często psychoterapia nie ma sensu, gdyż rozmowa ze specjalistami to ciąg manipulacji, kłamstw i brak chęci przyjęcia pomocy. Na prawde nie wiem jak Ci pomoc, bo nawet jak wywolasz jakąś sytuacje podczas ktorej niby okaże się że bliska Ci osoba grała na emocjach to i tak nie popuści, zrobi wszystko aby zmanipulowac sytuację tak że jeszcze wyjdzie na to iż to Twoja wina. Nigdy nie przyzna się do tego o co ją podejrzewasz.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwaltochron:
   A czy manipulowanie czy tez tworzenie sytuacji np. konfliktowych pomiędzy innymi to coś co sprawia przyjemność czy tylko czysta kalkulacja aby coś się potoczyło tak jak zaplanowałeś?
   Wchodzi w grę np zemsta czy celowe zrobienie na złość, czy tez to kwestia opłacalności?

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: Bardziej jest to czysta kalkulacja aby osiagnąć swój cel.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwaltochron: czyli obrażanie się o to ze ktoś taki cię rozegrał mija się z celem. Nie jest to złośliwość tak naprawdę a zadaniowosc.

   Do siebie chyba tez nie należy tego brać bo mając wadę - uczucia normalni ludzie są na straconej pozycji.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwaltochron
   Czyli zdiagnozowano u Ciebie, że jesteś kobietą ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @kasztanjanxD: Abolutnie nie. Jestem nieszczęśliwym człowiekiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan nie. Nie kazdy psychopata dopuszcza się przestępstw. Niektórzy są managerami wysokiego szczebla dzieki swojej zj%@@nej osobowości.
   Czytalem książkę
   https://sensus.pl/ksiazki/uwolnij-sie-od-psychopaty-jak-odzyskac-siebie-po-toksycznym-zwiazku-jackson-mackenzie,uwopsy.htm

   Próbowałem zrozumieć czemu mój ojciec był haki był. Dzieki tej książce zrozumiałem.

   @gwaltochron jak najlepiej zachować się z psychopatą? Odciąć się. Nie narażać na manipulacje. On i tak gdy będzie wiedział, że go przejrzałeś to sam nie będzie chciał Cię znać.
   Bo miał się za takiego bystrego, że wszystkich w c$!?# zrobił.
   Z ojcem nie odzywałem się przez rok. Teraz gadam ale on w ogóle nie dzwoni. Gadka 5 min o niczym. A jak go złapałeś na kłamstwie to mówił "no tak powiedziałem, ale miałem co innego na myśli".

   W końcu jak go przycisnąłem do muru gdy kręcił to powiedziałem: "nie wierzę Ci". I zerwał kontakt.
   Nikt tego nie zrozumie kto się z takim "wariatem" nie zadawał. Zmanipuluje, odwróci kota ogonem, obwini wszystkich, oklamie i oczerni.

   Normalni ludzie sie odsuwają bo wyczuwają, złego człowieka a rodzina w tym tkwi bo nie ma wyjścia.

   Matke wpędził w dwubiegunowke połączoną ze schizofrenią. 40 lat prania mózgu, marudzenia i manipulacji złamią każdego czułego, dobrego człowieka.
   Dzieki mnie mama się w końcu rozwiodła i jest szczęśliwa a ojciec jeszcze ją ostatnio stalkował.

   @gwaltochron jesli nie ściemniasz to zrób najlepszą rzecz jaką możesz zrobić wiedząc o swoim zaburzeniu osobowości to nie wiąż sie z nikim bo zniszczysz tą osobę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan: Zgadzam się z Tobą, że najlepszą rzeczą jaką może zrobić, to pozostać samotny do końca życia. Oczywiście ten punkt jest racjonalny wobec zarzutów bezczułości, kłamstw, wyrachowania, braku empatii, umiaru, agresywności etc. wobec osoby jaka znajdzie się w jego otoczeniu. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że te osobowości są narcystyczne i nie obchodzi ich krzywda innych. Zatem trzeba być po prostu czujnym wobec osób jakie znajdują się w Twoim towarzystwie, by nie znaleźć się na straconej pozycji, jako wrak człowieka, przez manipulacje osoby i jaj toksyczny wpływ.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan: My tutaj mówimy o psychopatii w znaczeniu psychiatrycznym, bo koleżka zgłaszał tego typu problemy medyczne. Natomiast ty powołujesz się na książkę w której słowo psychopata wymieniane jest w znaczeniu potocznym i dotyczy toksycznych, złych ludzi. Musisz odróżnić jedno od drugiego. Oczywiście że niektórzy socjopaci potrafią osiągać sukcesy, np. w biznesie, bo brak zahamowań, bezwzględność w działaniu, mistrzostwo w manipulacji i kłamstwach odpowiednio wykorzystane mogą się w tym przydać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Troll_ najlepiej jakby stworzyć dla nich portal randkowy, narcyzi, Borderline, socjopaci i psychopaci hehe. Znajdź swojego wybranka.
   Smiechy chichy ale normalemu człowiekowi, który "czuje uczucia" jest wrażliwy taki zaburzony osobnik może zniszczyć życie dla zabawy.
   Moja mama miała 2 próby samobójcze a ojciec się śmiał, że jakby byly na serio to była by tylko jedna próba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan: Jedna taka osoba jest prawdziwym uciążeniem społecznym, a dwójka może mieć wpływ na masy ze swoimi pomysłami, więc lepiej tego nie praktykować.
   Osobiście uważam, że powinno się izolować takie osoby na stałe, bo nie da się ich wyleczyć (i żadne dobroczynne spojrzenie na świat, wiara w dobroć, wychowanie w cywilizacji, która dąży ku lepszemu by nam to mówiła). Ich pobyt w społeczeństwie przynosi więcej strat wśród nieświadomych i niewinnych ludzi niż przyniesie zysku. Ponadto można zakładać z dużą nutą prawdopodobieństwa, że osoby przebywające w towarzystwie osób tak zaburzonych mogą nabyć sami bezpośrednio wielu zaburzeń psychologicznych (np. syndrom sztokholmski, obniżenie własnej wartości, aż po poczucie zmarnowania życia i targnięcia się na własne życie) lub też pośrednio - prowokowanie niebezpiecznych sytuacji, manipulacja otoczenia, łamanie granic i ogólnie przyjętych norm tj. zdrady (w tym seksualne) wobec znajomych i nawet rodziny (sick!).

  •  

   pokaż komentarz

   @Troll_ ok. Widzę, że miałeś taką osobę w swoim otoczeniu. Jak przeczytasz moje posty to zobaczysz, że to byl ojciec.
   Powinna byc jakąś kampania społeczna typu "bo zupa byla za słona", uświadamiająca ludzi o co w tym chodzi, zeby wcześniej potrafili rozpoznać zagrożenie.

   Chcesz sobie ulżyć i podzielić się kim był Twój "psycho"?

  •  

   pokaż komentarz

   @gwaltochron: Co cie skłoniło do wizyty u psychiatry?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan: Dodałbym jeszcze od siebie że rodzina nie tyle tkwi w tym bo nie ma wyjścia ale o tyle , że
   jeżeli Urodziłeś się w takiej rodzinie to paradoksalnie uważasz takie zachowania za normalne i później masz bardzo trudny proces dorastania /dojrzewania do normalności...

  •  

   pokaż komentarz

   @kasztanjanxD: Teraz wspomagaj go duchowo bo właśnie tego chciał to pisząc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @gwaltochron a nie masz czasem tak że nawet wygrana w totka dałaby co szczęście (dopaminę i inna chemię) tylko na krótki czas?

  •  

   pokaż komentarz

   odejrzewam jedna osobę z mojego otoczenia o takie skłonności. Masz pomysł jak to sprawdzić bez wzbudzania podejrzeń tej osoby?

   Dodam, ze osoba ta odnosi sukcesy. Ale podejrzewam ze jak potrzebuje potrafi grać przyjaźń, wzbudzać litość jak mu się opłaca.

   @SchrodingerCat: Po prostu zapytaj o uzasadnienie. Jak naprawdę coś uważa, to nie będzie mieć problemu z uzasadnieniem. A jak nie potrafi uzasadnić, to przyjrzyj się też reakcjom emocjonalnym na to pytanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @SchrodingerCat: 3/4 ludzi ludźmi za pomocą symulowania emocji aby osiągnąć swoje cele, lepiej lub gorzej

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan: czyli nie da się w żaden sposób strollować psychopaty? Bo nawet ich to nie będzie obchodzić?

  •  

   pokaż komentarz

   @gwaltochron: żyłem z taką osobą jak Ty kilkadziesiąt lat. Wiem wiecej o Tobie niż Ty sam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andsor: oni nie maja takiej autorefleksji. Wszystko jest nastawione na to, aby ego zostalo nienaruszone i ten cel jest nadrzedny na absolutnie wszystkim. Do tego tworza czesto swoj wlasny nierealny obraz i kreca swiatem tak, aby ten obraz byl prawdziwy. Jak trzeba to po trupach.

  •  

   pokaż komentarz

   @sayrel: więc jedynie co mi przychodzi do głowy by starać się otrząsnąć taką osobę to stara odwieczna metoda odbijania piłeczki. Moja ulubiona. Wtedy wieńcze dzieło "zrobiłem to samo co ty i nie spodobało ci się, czyli nie lubisz samego siebie?" I ta magiczna cisza.

  •  

   pokaż komentarz

   Jedna taka osoba jest prawdziwym uciążeniem społecznym, a dwójka może mieć wpływ na masy ze swoimi pomysłami

   @Troll_: Adolf i Goebbels.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andsor: Nic nie zrobisz. Poniewaz najlepsi sa oni w oszukiwaniu samych siebie. Zawsze sobie tak to poukladaja w glowie, zeby nie bylo, ze oni cos zrobili nie tak. Nie ma tutaj tez rownosci doznan, jesli ty zrobisz niemilo takiej osobie to ona cierpi, ale przez pale jej nie przyjdzie refleksja ze to mogles cierpiec tak samo. Oj nie. Jak cos idzie nie po ich mysli to oni sa ofiara. Zawsze. Trojkat Karpmana jest grany w kolko macieju bez opcji wyjscia. W ostatecznosci oni robili to dla twojego dobra bo sa madrzejsi/lepsi/biedniejsi a ty z podlosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @sayrel: > W ostatecznosci oni robili to dla twojego dobra bo sa madrzejsi/lepsi a ty z podlosci.

   o kurde, brzmi jak coś co miałbym w rodzinie. Dzięki za wskazówkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andsor: Zapoznaj sie z trojkatem dramatycznym Karpmana. Jako ludzie czesto gramy w ta gre w mniejszym lub wiekszym stopniu i sporo wysilku i pracy nad soba wymaga wyjscie z tego. To o wiele bardziej prawdopodobne niz jednak dosc rzadka psychopatia. Wiaze sie to z umiejetnosciaim wziecia odpowiedzialnosci za wlasne emocje. W dla wyjscia z trojkatu w sposob radykalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @sayrel: właśnie poczytałem i wpadłem na szybko na takie strategie:

   rola wybawiciela - who gives a shit/nobody cares
   ofiary - orhpan
   prześladowcy - racist

   bardzo przydatne, jeszcze raz dzięki po stokroć

  •  

   pokaż komentarz

   @Andsor: bedac w trojkacie kazdy zamuje kolejne role naprzemiennie. To jest taki cykl, po ktorym sie biega. W odniesieniu do tego co sie dzieje na swiecie ma to duzo zastosowania rowniez. Kat/ofiara/ratownik w polskich opracowaniach.

  •  

   pokaż komentarz

   @sayrel: wiesz, mamy trochę ze sobą coś wspólnego, psychopaci są spod ciemnej triady - ja jestem i lubie być trollem i mam te cechy z wyjątkiem narcyzmu. Dlatego to własnie analizuje pod tym kątem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andsor: A co ci daje bycie trollem?
   Ja lubie byc triksterem i z tego poziomu czasem troluje. Wynika to w mojej pasji do przelamywania schematow.

  •  

   pokaż komentarz

   @sayrel: uwielbiam w ten sposób badać ludzką psychikę, to działa jak narkotyk. Moje największe odkrycie w tej materii to spirala rozwoju

   http://spiraldynamicsintegral.nl/en/overview-value-systems/

   ps. jestem żółty

   no i w rodzinie miałem kogoś kto potrafił mocno wkurzyć, teraz jestem odporny ale wierz mi, to prawdziwy wampir energetyczny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andsor: no dobra, ale jakie emocje to w tobie generuje? Bo wytlumaczenie to se mozna dowolnie wpisac.
   To ja jestem na turkusie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sayrel: uczucie satysfakcji, podobne do exploitowania aplikacji. Jak to mówił znany haker "łamałem ludzi, nie hasła"

  •  

   pokaż komentarz

   @Andsor: No wiec ta satysfakcja jest celem. Dalsze pytanie by bylo co ta satysfakcja wypelnia? Miejsce czego? Bo troce jakby nie patrzec jest zalezna od innych ludzi i ich slabosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @sayrel: Dobre pytanie. Kiedyś miałem stany flow ale je zatraciłem, więc podążam w kierunku niezdrowego żółtego, bez wizji i kierunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Andsor: Ja w moim wlasnym doswiadczeniu uwazam, ze kluczowa jest integracja osobowosci i uswiadomienie sobie, ze to co postrzegamy jako wady czy deficyty jest rowniez czescia nas samych i ma przeciwwage w innych cechach. Narcyzi po prawdzie odrzucaja "wszystkie" niewygodne cechy i wydaje im sie, ze wymarza je polerujac w kolko te, ktore postrzegaja jako wartosciowe i pozadane. Iluzja jest myslenie, ze mozemy byc tylko A i B. Swiatlo nie istnieje bez cienia. A nie wstydzenie sie swojego cienia daje prawdziwa emocjonalna wolnosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @kasztanjanxD:

   Abolutnie nie. Jestem nieszczęśliwym człowiekiem.
   Manipulacja by zdobyć współczucie i wywołać sympatię ze strony wykopków (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan no i miał rację, próba samobójcza xD albo się popełnia albo nie

  •  

   pokaż komentarz

   @Andsor: ta hierarchia którą wrzuciłeś wygląda jak typowa pseudonauka upraszczająca życie, daruj sobie akie wynalazki

  •  

   pokaż komentarz

   @sayrel: czyli co, jeżeli poprawiasz jakąś swoją cechę, to automatycznie pogarszasz inną? brzmi jak wymówka dla inteligentnych ludzi

  •  

   pokaż komentarz

   @Hubby: zdecydowanie nie. widać, że to jest emocjonalnie nieźle funkcjonujący psychopata, który na jakiś swój sposób rozumie jak działa. Dlatego napisał lakonicznie i nie wchodził w dalsze rozmowy. Psychopacie z resztą psu na budę Twoja sympatia i współczucie, w samym tym wątku masz kilku ludzi o innych zaburzeniach którzy szukają uwagi, ten próbuje się komunikować i przebić mur jaki automatycznie tworzy szufladka w której się znajduje. Oczywiście ten mur jest uzasadniony, w kontakcie z psychopatą należy zachować 0% zaufania, ale przrecież to nie powinno przeszkadzać rozmawiać z nim, bo to szaleństwo już by było.

  •  

   pokaż komentarz

   @sayrel jak bym o sobie czytał xD zarzuć jeszcze wskazówki jakieś, typu trójkąt to trochę poczytam

  •  

   pokaż komentarz

   @e7th04sh: Powinienem dodać ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @gwaltochron: "Nie jest to łatwe, jesteśmy bardzo podejrzliwi i wyczuleni na tym punkcie. Dlatego często psychoterapia nie ma sensu, gdyż rozmowa ze specjalistami to ciąg manipulacji, kłamstw i brak chęci przyjęcia pomocy. Na prawde nie wiem jak Ci pomoc, bo nawet jak wywolasz jakąś sytuacje podczas ktorej niby okaże się że bliska Ci osoba grała na emocjach to i tak nie popuści, zrobi wszystko aby zmanipulowac sytuację tak że jeszcze wyjdzie na to iż to Twoja wina. Nigdy nie przyzna się do tego o co ją podejrzewasz."
   Wlasnie opisales jak dzialaja kobiety.

  •  

   pokaż komentarz

   @Adihal: To ty chyba właśnie też z tych psychopatów. Miras pisze, że o mało matki nie stracił, a ty przyklaskujesz jego nękającemu rodzinę ojcu?

  •  

   pokaż komentarz

   . Dlatego często psychoterapia nie ma sensu, gdyż rozmowa ze specjalistami to ciąg manipulacji, kłamstw i brak chęci przyjęcia pomocy

   @gwaltochron: Jakbym o sobie czytał, co ja do tych psychologów bredziłem to głowa mała, wszystko co mi na myśl przyszło, a nigdy nic co na prawdę uważałem. Ale psychopatą nie jestem, psychiatra mówi że tak źle ze mną nie jest

  •  

   pokaż komentarz

   @Abels gdzieś kiedyś czytałem że takie pseudo samobójstwo to chęć zwrócenia uwagi na siebie, wołanie o pomoc, i że jak ktoś myśli poważnie to się udaje za pierwszym razem

  •  

   pokaż komentarz

   ps. jestem żółty

   @Andsor: Nie pomylił Ci się żółty z beżowym? ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @Adihal: Nie no mozna poczytaj Junga? Wogole cos sie dowiedz o sobie i sposobie dzialania swojej psychiki? Pojdz na terapie?
   Odpisalam ci bo chcialam sie odniesc do tego:

   gdzieś kiedyś czytałem że takie pseudo samobójstwo to chęć zwrócenia uwagi na siebie, wołanie o pomoc, i że jak ktoś myśli poważnie to się udaje za pierwszym razem
   A ja gdzies czytalam, ze jak pies sie slini to jest wsciekly. Jesli to wolanie o pomoc, to co wlasciwie? To nalezy taka osobe olac i poczekac az zamieni sie w prawdziwa probe? Psychozy czy kryzysy bywaja tak poj!%$ne, ze trzeba byc naprawde uwaznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zabatrawiasta sorki. Nie chce mi sie resetowac hasla. Korzystam z apki na telefonie a w niej nie ma takiej opcji a hasla do logowanie pamietam.
   Pisz tu. To chyba nic bardzo osobistego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan:
   Mam podobną sytuację w rodzinie, ale u mnie w roli kata stoi matka. Mój tato choruje na schizofrenię, ale czy ona do tego doprowadziła to ja nie wiem. Miał 2-3 epizody wywołane upiciem się piwem, a wiadomo nie mógł tego robić, bo brał leki. W każdym razie otworzyłeś mi horyzonty w tym aspekcie, czy aby to nie jej wina. Mogę dodać, że psychopatia jest spowodowana albo kwestią genetyczną albo skrzywdzeniem takiej osoby we wczesnym dzieciństwie. Dawno bym uciekł i zerwał kontakt, ale ona nie ma prawa do żadnej emerytury (jest z innego kraju). Nawet gdyby mi nie było jej szkoda, to i tak bym musiał płacić alimenty. W każdym razie zamieniła życie moje i ojca w piekło. Kiedy byłem nastolatkiem i nie byłem posłuszny, przez co wpadała w znany pewnie Tobie gniew, powiedziała mi, że tak właśnie zrobi (będę miał piekło) i tak też uczyniła.
   Poznałem w pracy dziewczynę, która też jest narcyzem, z czym nawet się ze mną zgodziła. Wymieniłem jej techniki: (manipulacje, kłamstwa, przerzucanie winy, dawanie znać że jest kimś lepsza ode mnie, egoizm, lubiąca pochwały ale też i gniew przy krytyce). Myślałem nawet że się w niej zakochałem, ale na szczęście jak to u narcyzów bywa - byłem dla niej nieatrakcyjny. Narcyzi są podobno albo wyłącznie z atrakcyjnymi osobami lub z kimś o wyższej pozycji społecznej. Nikt inny ich nie interesuje. Potem się przed nią płaszczyłem, powielałem chore wzorce na linii moja matka- ojciec - co ją zresztą podniecało, dowartościowywało ją i zakrywało kompleksy. Kiedyś nawet chciała być ze mną, mówiąc: chcesz mój telefon? będziesz dojeżdżał? (dość jednoznaczne słowa, prawda?), ale odpuściłem, bo wcześniej mówiła że kogoś ma (a nie miała). Po dwóch latach jak jej to wypomniałem, bo mi się dalej podobała i zaproponowałem bycie razem, oznajmiła wpierw że jestem nienormalny, że kłamię, by potem zmienić wersję że ona żartowała sobie wtedy ze mnie. No i w końcu jak już nabrałem szacunku do siebie i zacząłem bardziej ją cisnąć obnażając mechanizmy, dosłownie zwiała przede mną i mnie unika. I ciekawe jest, że jak byłem dla niej przyjazny i spełniałem jej oczekiwania (masz nie mówić do mnie tak, srak albo będę niemiła) - no to faktycznie w pracy łaziła uśmiechnięta, zadowolona, a teraz jak zerwany mamy kontakt to furczy, zamknęła się w sobie wobec wszystkich. A dlaczego o tym Ci pisze? Przestrzegam: patrz kogo wybierasz, bo mężczyźni wybierają "matki". Sam u siebie stwierdziłem też neurotyzm, czyli pokrewny typ charakteru do narcyzmu, ale już ponoć nie choroba - gdyby przeszkadzało to powinno się iść do psychologa z tym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zabatrawiasta dziękuję. Takie uzewnętrznienie wymaga odwagi.

   Jak poczytasz o psychopatii to oni "trigerują" choroby psychiczne (na nieświadomce) i wtedy jeszcze bardziej kontrolują daną osobę.

   Wśród rodziny uchodzą za tą dobrą osobę, która oddaje się rodzinie i pomaga chorym bliskim.

   Ja tez wpakowałem się w pierwszy związek z dziewczyną z kiepskiego domu, daddy issues i niby na początku zakochana ale na końcu zdradzała.

   Teraz jestem na to wyczulony, bo przeżyłem to strasznie.

   Obecnie jestem 12 lat po ślubie. Jest lepiej niz na początku.
   Zmieniłem się dla Niej.

   Nie martw się. Wybrałeś złą laskę i tyle.
   Bez ideologi. Kobieta /partnerka powinna być Twoim przyjacielem bo to finalnie wam zostanie.

   U mnie syndrom matki nie zadziałał.
   Matka jest taka jak ja. Uczuciowa, wrażliwa, optymistyczna (mimo chorób psychicznych).

   Żonę mam niezbyt uczuciową czy romantyczną.

   Realistyczna i niewrażliwa. To nas różni ale i łączy. Pozwala poznać nasze słabości.

   Musisz się pilnować i pamiętać, że przyciągasz takie osoby jak TY. Z takich samych domów.

   Kurczę jak nasi bliscy potrafią nam zmienić obraz świata.
   Sam wiesz ile jesteś naprawdę wart. Nie musisz się wiązać się z kimś. Możesz byc z kim tylko chcesz. Ale w takiej rodzinie pewnie jesteś wyczulony na prawdę i fałsz. Wybierz dobrze w się nie zawiedziesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @sayrel: "nie no może poczytaj Mojego Guru bo widać że nic nie wiesz, ja ostatnio przeczytałem książkę i teraz wszysko mi się w głowie ułożyło"

   cześć, tu wykształcenie klasyczne, prosze żebyś nie dzwonił dopóki nie zbudujesz pluralnego światopoglądu i przestaniesz spuszczać nad jednym guru

 •  

  pokaż komentarz

  Przyznaj się chciałeś się trochę pochwalić. Bycie psychopatą może sprawić, że uważasz się w pewnych kwestiach lepszy od innych, takich jak dążenie do jakichś celów, realizacja zadań, dążenie do celu po trupach. Widzisz w głowie obraz osoby, która jest w stanie manipulować innymi i grać nimi niczym pionkami na planszy, a prawda jest taka, że sporo rzeczy tracisz, bo czasem relacje takie jak przyjaźń mogą być wspaniałe.

 •  

  pokaż komentarz

  Wczoraj przesłałem dokumentacje medyczna do moderacji, dostalem odpowiedź ze sie z tym zapoznają i dadzą znać. Do chwili obecnej cisza

 •  

  pokaż komentarz

  Nie jest z tobą tak źle, skoro się diagnozujesz, leczysz oraz dostrzegasz problem. Prawdziwi psychopaci uważają się za w 100% normalnych i nigdy się sami nie diagnozują. Ewentualnie są diagnozowani w więzieniu. Co do zaburzeń, socjopatię, mitomanię i inne zaburzenia osobowości ma wbrew pozorom bardzo wiele osób. Wystarczy na Sejm spojrzeć tam niezdiagnozowanych pacjentów jest bardzo wielu. Nawet Minister Zdrowia zachowuje się jak socjopata i wciska ludziom kit że kupił respiratory i sprzęt po zawyżonej cenie, którego w dodatku nie ma. Także możesz spać spokojnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan: Tak po części masz racje, nie jest to skrajna psychopatia, choć tak jak wspomniałem - wpływają na to leki które biore, ale nie strikte na psychopatie, aby obniżyły mi popędy i mnie zmuliły, biore na chorobe afektywną dwubiegunową przy okazji stabilizatory nastroju i przeciwpsychotyczne co powoduje że przy okazji ta cała psychopatia jest delikatnie stłumiona.

  •  

   pokaż komentarz

   @gwaltochron: Jak masz dwubiegunówkę i ataki psychozy że policję rodzina musi wzywać to jesteś po prostu chory, powinieneś brać leki i tyle. Dam ci jednak dobrą radę, nie wkręcaj sobie chłopie że jesteś psychopatą, nie egzaltuj się tym, bo przy twoich zaburzeniach po prostu wkręcisz sobie to w głowę i rzeczywiście zrobisz kiedyś komuś jakąś krzywdę. A w kryminale nie będzie zmiłuj i jakiejś psychoterapii, raczej by cię tam skrzywdzili, tam siedzą prawdziwi psychopaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan: Nic sobie nie wkręcam, staram sie żyć tak by nie krzywdzić konkretnie ludzi. Biore leki i to sporo w ogromnych dawkach, więcej nie moge gdyż juz zaczynaja się u mnie problemy wątrobowe. Myślę że kryminał mnie raczej nie czeka, gdyż dopuściłem się czynnej napaści na funkcjonariuszy policji podczas zatrzymania i nie miałem z tego tytułu żadnych konsekwencji prwnych, zawsze zostaje odwożony na oddział psychiatryczny,

  •  

   pokaż komentarz

   @gwaltochron: Słuchaj, widzę że jesteś w miarę ogarnięty, całkiem składnie i logicznie się wysławiasz, także nie mam do czynienia z jakimś ułomem umysłowym. Raczej z osobą która na skutek jakichś wcześniejszych traum choruje i ze względu na chorobę jest częściowo nieobliczalna i ma ataki psychozy. "Myślę że kryminał mnie raczej nie czeka, gdyż dopuściłem się czynnej napaści na funkcjonariuszy" Nie myśl w ten sposób, bo jak kogoś naprawdę skrzywdzisz to mogą cię bezproblemowo wsadzić do paki. Znajdą się jacyś biegli którzy uznają cię za osobę zdrową i co wtedy? Widzę że masz bujną wyobraźnie i sobie wkręcasz jakieś projekcje. To wkręć sobie to: 6 osobowa cela, 5 łysych spoconych, wytatuowanych gości, z inteligencją porównywalną do małp naczelnych. Jedyne ich słownictwo to ej ty k##@a, ziomuś kopsnij szluga. I teraz wyobraź sobie siebie wśród nich, w tej śmierdzącej klatce, bez pomocy rodziców, lekarzy, psychologów stawiających diagnozy. Mam nadzieję że pomogłem, dobranoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan: Mam to na uwadze, ale jest jedna rzecz dzięki której w tym więzieniu jeszcze nie wylądowałem a mam już 33 lata. Moje objawy agresji to nic innego jak autoagresja, w 99% przypadków skupiam sie na zadawaniu bólu sobie samemu, tak jak samookaleczenie, tatuowanie się, próba samobójcza, uzaleznienia krzyżowe itd. Ale na 100% w tym co piszesz jest jakaś prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan: bycie psychopatą, to "choroba", którą "leczy się" się ze względu na otoczenie pacjenta, nie na jego samego. Psychopata nie odczuwa negatywnych emocji w związku ze swoimi pewnymi moralnie wątpliwymi działaniami, więc "choroba" na niego nijak źle nie wpływa.

  •  

   pokaż komentarz

   @henk: @gwaltochron: Psychopaci to silnie zaburzeni psychicznie ludzie pominięci przez system. Cechą charakterystyczną dla większości psychopatów jest obsesja seksualna na jakimś punkcie. Może być to pedofilia, masochizm, nekrofilia, krzywdzenie kobiet itd. Sporo czytałem na ten temat. Manson, Bundy, Trynkiewicz, Czikatiło, Albert Fish. Poza Mansonem, który w mojej ocenie zbrodni dokonał bo miał przećpany łeb i sam sobie wkręcił jakieś dziwne tematy, pozostałych 4 to klasyczni psychopaci, wszystkich ich łączy obsesja seksualna na jakimś punkcie, która była motywem ich działań. Bundy lubił krzywdzić kobiety, Trynkiwicz wiadomo pedofil, 2 ostatnich to wyjątkowe "okazy". Obaj mieli obsesję seksualną na punkcie ludzkich genitaliów, byli kanibalami. Albert Fish dla przykładu, zafascynował się kiedyś w muzeum medycznym przekrojem ludzkiego członka, ta fascynacja przerodziła się w obsesję przez którą chciał wykastrować swojego upośledzonego umysłowo kochanka, by sprawdzić co ma w środku. Dodatkowo Fish był pedofilem, koprofilem, sadystą, masochistą, wbijał sobie igły w jądra i członka, wyjątkowy szajbus. Nikt mi nie wmówi że oni byli zdrowi psychicznie, bo na pewno nie byli, byli prawdopodobnie dużo bardziej zaburzeni od ciebie, a jednak większość z nich swojego żywota dokonała w więzieniu. Ludzie często błędnie określają osoby chorujące psychicznie, psychopatami, to bardzo niesprawiedliwa i krzywdząca ocena, bo zdecydowana większość wcale nimi nie jest. Wydaje mi się że wyczerpałem już ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan moj ojciec jest psychopatą a nie ma żadnych obsesji seksualnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kubilaj_Chan: prawdopodobnie jest socjopatą a nie psychopatą. Socjopatów jest całkiem spory odsetek w społeczeństwie. Socjopata to ktoś na pograniczu między psychopatą a zwykłym alkoholikiem i debilem sadystą. Z reguły są to osoby nie posuwające się jednak do seryjnych zabójstw gdyż są na to zbyt tchórzliwe i nie mają tych obsesji seksualnych pchających ich do seryjnych zabójstw. Wyżywają się głównie na osobach słabszych, rodzinie, żonie, dzieciach, dużo jest takich osób. Ale oczywiście współczuję bo życie z takim osobnikiem na pewno do przyjemnych nie należy.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan: Psychopatia jest wrodzona, socjopata staje się taki pod wpływem otoczenia. Większość gangsterów to właśnie socjopaci - społeczeństwo w którym dorastali wychowało ich, ale mogą mieć często w małym stopniu rozwiniętą empatię (ale potem zaduszoną przez wpływ otoczenia), w przeciwieństwie do psychopatów, którzy jej w ogóle nie mają.

   Te osoby, które wymieniłeś w poprzednim komentarzu, to bardzo skrajne przypadki medialne, nie ma co generalizować, że każdy psychopata ma podobne zapędy, czy obsesje seksualne, bo na to się składa też wiele innych czynników jak chociażby temperament.

  •  

   pokaż komentarz

   @Dobry_Ziemniak: Nie wiem skąd te informacje wziąłeś ale jesteś w błędzie. Zarówno psychopatia jak i socjopatia są w dużej mierze uwarunkowane genetycznie. Zarówno socjopaci jak i psychopaci nie mają rozwiniętej empatii, tylko w przypadku psychopatów dochodzi jeszcze jakieś upośledzenie mózgu powodujące kompulsywne i brutalne zachowania oraz obsesje seksualne. Tak się akurat składa że mój kuzyn był gangsterem i odsiaduje obecnie 10 letni wyrok, był badany przez biegłych psychiatrów którzy jednoznacznie stwierdzili że jest socjopatą. Jego ojciec a mój wujek był taki sam, nadużywał alkoholu i miał problemy z prawem, syn jest wypisz wymaluj idealną kopią ojca. Wpływ środowiskowy oczywiście ma wpływ na tego typu postawy, ale wydaje mi się że nie jest kluczowy, często jest też przeceniany. Mity o honorowych gangsterach którzy przez ciężkie dzieciństwo popadli w konflikt z prawem fajnie wyglądają w filmach i rapowych piosenkach ale rzeczywistość jest nieco inna, przykładowo mój kuzyn wcale nie miał jakiegoś strasznego dzieciństwa, ale całe życie ciągnęło go do złego, manipulował ludźmi, łamał prawo, dilował, później były wymuszenia rozbójnicze. Przykro to mówić o własnym kuzynie, ale jest to człowiek kompletnie pozbawiony jakichkolwiek zasad, honoru czy empatii, gdyby spotkał na swojej drodze wrażliwą osobę chcącą mu pomóc, okradł by ją, sprzedał, a na koniec napluł jej w twarz. Taka jest prawda.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan:

   Zarówno psychopatia jak i socjopatia są w dużej mierze uwarunkowane genetycznie.

   W 40-55% w zależności od opracowań.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kleki_Petra: No tak. Te specyficzne osobowości są często dziedziczone. Kuzyn ma przybite przez psychiatrów że jest socjopatą. Pewnie gdyby był seryjnym mordercą i dewiantem seksualnym przybili by mu psychopatię. Taka to subtelna różnica miedzy jednym i drugim. Oba typy osobowości się w wielu aspektach ze sobą pokrywają.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan: Mój staruszek to był socjopata alkocholik. Cała agresją skupiła się na mnie pobicia poniżanie ciągle karanie ośmieszanie itd. Trochę ciężko było choć nikt w rodzinie nie chciał albo tego nie widział dopiero jak matkę zamknęli w areszcie bo po pijaku nawywijala to się połapali ale to jak już byliśmy z siostrą dorośli (mamusia :) podwójny mgr). Sam zacząłem się zapadać w narkotykach i popędach skończyło się na rocznej terapii. Na szczęście natura wyposażyła mnie w IQ na poziomie 138 punktów i jakoś przeorałem swoje życie. Pierwsze mgr z resocjalizacji (wymuszony przez ojca). Później przemysł teraz robię inż a jestem konstruktorem maszyn. Dodatkowo pełna abstynencja jednak znam temat że tak powiem od podszewki.

  •  

   pokaż komentarz

   staram sie żyć tak by nie krzywdzić konkretnie ludzi.

   @gwaltochron: Dlaczego starasz się nie krzywdzić? Odczuwasz negatywne emocja na myśl o krzywdzeniu ich?
   Zrobiłoby ci to różnicę?

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan: "Cechą charakterystyczną dla większości psychopatów jest obsesja seksualna na jakimś punkcie. Może być to pedofilia, masochizm, nekrofilia, krzywdzenie kobiet itd"

   Nic podobnego nie jest częścią definicji psychopatii.

  •  

   pokaż komentarz

   @milymirek: Pisał wyżej, że krzywdzenie innych nie sprawia mu to negatywnych emocji, a przyjemność czerpie z tego w niektórych sytuacjach

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan: Siedział by na ence.Jak każdy z tych z żółtymi papierami ,jeśli wogle by zobaczył puche bo predzej myśle że psychiatryk jakiś zamkniety.

  •  

   pokaż komentarz

   @e7th04sh: Tak tak jest jak piszą fachowcy w internecie, w poradnikach dla kobiet. Co drugi facet to psychopata bo manipuluje, kłamie i ma cechy osobowości socjopatycznej. Jakbyś nie wiedział jet też coś takiego jak opinia sądowo-psychiatryczna i oni tam mają swoje kryteria oceny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Borntobefit: gościu socjopatia nie jest chorobą psychiczną, tylko zaburzeniem osobowości, zdecydowana większość recydywy piętrowej to socjopaci, bo są aspołeczni i notorycznie łamią prawo, socjopatów jest około 3-5% w każdym społeczeństwie

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan: The symptoms of psychopathy include shallow affect; lack of empathy, guilt and remorse; irresponsibility; impulsivity; and poor planning and decision-making (Kiehl & Hoffman, 2011).

   Nie kłam. Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj tylko doczytaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @e7th04sh: Znasz angielski? Symptomy psychopatii, brak empatii, poczucia winy, odpowiedzialności, impulsywność oraz problemy w planowaniu i podejmowaniu decyzji. Teraz wpisz sobie socjopatia, wyskoczą ci dokładnie te same cechy. Gdyby psychopatia była tak łatwa do wykrycia i zdiagnozowania to bez problemu wyłapywano by delikwentów. Problemy w planowaniu? Było wielu psychopatów którzy świetnie planowali swoje morderstwa całymi latami wodząc policję za nos. Jest to ogólny zbiór cech pasujący również do socjopatów, nic więcej. Wiesz co to jest osobowość dyssocjalna? Osobowość antyspołeczna? Dla przykładu napiszę ci że osobowość antyspołeczną może mieć autor tego AMA, wykopek chorujący psychicznie, nie wychodzący ze swojej piwnicy, cierpiący na depresję lękową, jego antyspołeczność jest spowodowana chorobą, ale osobą antyspołeczną może być też gość który pół życia spędził w kryminale, nie chorujący psychicznie, nie mający depresji, lęków, wręcz przeciwnie świetny manipulator, doskonale radzący sobie z ludźmi, kłamca i oszust. Jeden i drugi jest jednostką apsołeczną, tyle że pierwszy ze względu na chorobę, a drugi ze względu na socjopatyczną skrzywioną osobowość. W przypadku psychopatów często występuje i choroba psychiczna i socjopatia. Jest to diabelskie połączenie, z gruntu złego, pozbawionego empatii, wrażliwości, skrzywionego człowieka który dodatkowo ma jakieś współistniejące choroby psychiczne, dewiacje seksualnie itd., dlatego czyni to z nich tak niebezpiecznych osobników, trudnych do złapania dla policji. Potrafią być inteligentni i sprytni jako socjopaci, a dodatkowo choroba psychiczna pcha ich do bardzo brutalnych, nieobliczalnych zachowań.

  •  

   pokaż komentarz

   @e7th04sh: Czy wykopek od tego AMA może mieć cechy osobowości psychopatycznej? Oczywiście że tak! Bo takie cechy ma 3-5% społeczeństwa, ale czy każdy według ciebie jest psychopatą który będzie mordował ludzi? Nie. Bo posiadanie jakichś określonych cech nie czyni z ciebie automatycznie psychopaty. Tak jak posiadanie dobrego zmysłu analitycznego nie czyni z ciebie od razu automatycznie rekina biznesu czy maklera giełdowego. O tym piszę cały czas typie, a ty wyraźnie tego nie rozumiesz. Psychopaci to bardzo skomplikowanie, trudne do zdiagnozowania jednostki, często wychodzące poza określony szablon, powie ci to każdy psychiatra znający się na swoim fachu.

  •  

   pokaż komentarz

   @e7th04sh: spoko a z ciebie pół analfabeta i troll

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan: nie, po prostu nie mam na ciebie czasu.

   ""Cechą charakterystyczną dla większości psychopatów jest obsesja seksualna na jakimś punkcie. Może być to pedofilia, masochizm, nekrofilia, krzywdzenie kobiet itd""

   Zastanawiam się tylko co motywuje takich ludzi jak Ty do wypowiadania się, skoro do nauki motywacji nie masz.

  •  

   pokaż komentarz

   @e7th04sh: poczytaj sobie na temat psychopatów i sobie sprawdź ilu z nich było dewiantami seksualnymi, zdecydowana większość, nie pisz już do mnie, bo nie interesuje mnie twoje trollowanie, nara

  •  

   pokaż komentarz

   jest jedna rzecz dzięki której w tym więzieniu jeszcze nie wylądowałem a mam już 33 lata. Moje objawy agresji to nic innego jak autoagresja, w 99% przypadków skupiam sie na zadawaniu bólu sobie samemu, tak jak samookaleczenie, tatuowanie się, próba samobójcza, uzaleznienia krzyżowe itd.

   @gwaltochron: co? okaleczasz siebie żeby nie krzywdzić innych. psychopata z ciebie jak wół.
   idź może do innego psychiatry, bo możesz zechcieć zweryfikować tę diagnozę.

  •  

   pokaż komentarz

   @DzikiOrangutan: jak ciężko rozumieć różnicę między definicją a korelacją? większość nie była, nie jesteś specjalistą, mało co wiesz i rozumiesz z tego tematu - typowy wykop

 •  

  pokaż komentarz

  Sorry że tak bezpośrednio zacytuje bez kontekstu ale dźwięczą mi w głowie dwie rzeczy: "manipulacja za pomocą symulacji emocjami", "czysta kalkulacja aby osiągnąć swój cel" - i tutaj pytanie w jakim celu to AMA? Co będzie korzyścią?

1 2 3 4 5 6 7 ... 30 31 następna