•  

  pokaż komentarz

  hehe, Trzaskowski obiecuje 20% wkładu na mieszkanie. Socjalizm albo śmierć. xD

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: uzupełniając jeszcze: to tylko potwierdza moją obserwację, że PO teraz będzie się ścigać z PiS i podbijać stawkę. Dopóki PiS i PO będą miały więcej niż 50% głosów Polska nie ma szans na jakikolwiek rozwój w sensownym kierunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama

   Nie ma na świecie prezydenta, który spełnił wszystkie obietnice przedwyborcze i uważam, że ta walka na socjale to zabieg, element kampanii by pozyskać głosy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ale-fruwa-kosmonauta: I to go usprawiedliwia? Każde rzucanie socjalnej kiełbasy wyborczej to urąganie inteligencji wyborców. Ale jak widać głupców w narodzie wielu.

  •  

   pokaż komentarz

   @witulo: Ale obaj panowie wiedzą, że naród głupi i chce socjalu więc obiecują co się da. Bosak myślał, że naród jest mądrzejszy i się przejechał na wyniku...

  •  

   pokaż komentarz

   hehe, Trzaskowski obiecuje 20% wkładu na mieszkanie

   @fujiyama: Ogólnie chyba lepiej te 20% wkładu z państwa i zakup własnego mieszkania na kredyt niż mieszkanie komunalne, raczej szybko oddadzą ten wkład w podatkach. Gorzej z takim 500+ bo dzietności to nie poprawiło, a dostaje je każdy na dziecko pracujący czy niepracujący, przy okazji pieniądz traci na wartości.
   Żeby dostać ten kredyt z 20% dotacją to raczej pracować, więc eliminuje to z tego programu bezrobotnych płacących ułamek podatków.

   Z tego co kojarzę państwo na dzień dobry bierze od pracującego na etacie 50%(30% pracodawca później dodatkowo vaty, akcyzy itp.) od wypłaty brutto w podatkach. Jeżeli zarabiasz powyżej 85000 rocznie to jeszcze więcej zabierają.

  •  

   pokaż komentarz

   @DRESIARZZ: może i lepiej. Chodzi o to, żeby przestać rozwijać mechanizm Podatki->Budżet->Rozdawnictwo.
   Politycy roszczą sobie prawa rozdawania cudzych pieniędzy co prowadzi do patologii, marnotrawstwa i powiększania się administracji, która tylko "przetwarza" papiery.
   Gdyby chociaż 300 tys. urzędników przesunąć do sektora prywatnego to ZUS i budżet miałyby szansę na większą równowagę. PO i PiS ciągną nas cały czas w stronę rozbuchanego sektora publicznego, państwowych posadek, milionowych odpraw i bezładu legislacyjnego.

  •  

   pokaż komentarz

   hehe, Trzaskowski obiecuje 20% wkładu na mieszkanie. Socjalizm albo śmierć. xD

   @fujiyama: No i na pewno da xD Prezydent ma przecież tyle mocy sprawczej i w ogóle. Nie udawaj, że nie wiesz że obiecywanie socjalu to coś innego niż pozyskiwanie tępych wyborców, którzy niczego innego niż rozdawanie pieniędzy nie rozumieją. Wiń PiS że otworzył puszkę pandory rozdawnictwa i teraz motłoch domaga się pieniędzy za wszystko. I tak z tych wszystkich obiecanek będzie "chlip chlip MF powiedziało że nie ma pieniędzy bo kryzys" i jeb do kosza.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: PiS jest winny - oczywiście.
   Tylko PO nie chce się wycofać z 500+ i chce rozdać jeszcze więcej (+ukraść).

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko PO nie chce się wycofać z 500+ i chce rozdać jeszcze więcej (+ukraść).

   @fujiyama: Tylko by spróbowało powiedzieć co innego, to PiS by miał gwarancję rządzenia przez następne 12 lat aż wszystkie staruchy nie zdechną. Czego nie rozumiesz? Nawet Bosak się boi otwarcie i jednoznacznie powiedzieć że sprzeciwia się tym wszystkim socjalom, bo masa narodowo-świętojebliwego elektoratu Konfederacji raczej też popiera ich tylko za to że chcą batożyć gejów a socjal to by chętnie przytulili, bo to w końcu socjal narodowy.

   I nie chcę cię martwić ale ten narodowo-świętojebliwy front przeważać zaczyna w Konfederacji, Korwin już widać że zaczyna pękać. Już coraz rzadziej mówi się o gospodarce, na piedestałach jest niemal sama ideologia. Do następnych wyborów może się okazać, że Konfederacja będzie ONRem z posłami, bo tak zostaną zmarginalizowani korwiniści.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Oj przestraszyłem się, więc i tak zagłosuję na Bosaka w II turze!
   Dorysuję go sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   Oj przestraszyłem się, więc i tak zagłosuję na Bosaka w II turze!

   @fujiyama: Ja wiem Wielki Patriotyczny Husarzu, że ty nie lękasz się żadnego wroga i jak trzeba to szarżujesz w dwóch przeciwnych kierunkach na raz, bo najważniejsze to walczyć z honorem, zwycięstwo nie jest na liście priorytetów. To i tak będzie moralne zwycięstwo, a najważniejsze aby było moralne.

   źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Raczej obniżam podatki polskim przesiębiorcom (MŚP) i dowalam korporacjom podatek obrotowy zamiast CIT.

   Także dwa kierunki na raz zgadza się. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Także dwa kierunki na raz zgadza się. ¯_(ツ)_/¯

   @fujiyama: I oba będą przegrane, jak zwykle, jak zawsze. Korwin to przerabia od 30 lat i od 30 lat próbuje łyknąć bezkompromisowo wszystko na raz i ostatecznie nie ma nic do powiedzenia. Dopiszecie sobie do listy moralnych zwycięstw żeby mieć o czym dzieciom opowiadać, żeby też sobie mogły husarskie skrzydełka dopinać i śnić o wielkości. A potem i tak będzie jak było.

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama:

   Trzaskowski obiecuje 20% wkładu na mieszkanie.

   To przecież bardzo dobry postulat. Obecnie najwięcej mieszkań sprzedaje się za gotówkę, nie na kredyt, co oznacza, że idą pod różne formy wynajmu.
   A młodzi nie mają gdzie mieszkać, bo nie są w stanie na wkład własny zarobić w wynajmowanych mieszkaniach, to bardzo drenuje portfele.
   W sytuacji gdy oprócz na czynsz i najem, musisz jeszcze ciułać na wkład własny, rynek nie jest naturalnie stymulowany, bo pieniądze nie są w obrocie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kleki_Petra: A kto ma się dokładać niby to tych mieszkań?
   Trzeba wzmacniać gospodarkę i podnosić jej efektywność. Wtedy płace rosną, produktywność rośnie, ceny dóbr relatywnie spadają (wynajmu i kupna), a nie wyniszczać gospodarkę podatkami, bo "nie stać ich na mieszkanie".
   Howgh! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama:

   Wtedy płace rosną, produktywność rośnie, ceny dóbr relatywnie spadają (wynajmu i kupna), a nie wyniszczać gospodarkę podatkami, bo "nie stać ich na mieszkanie".

   Ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Ceny mieszkań są właśnie takie, bo ich na rynku brakuje. Wolny rynek je magicznie wyczaruje?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kleki_Petra: A czemu brakuje? W gospodarce rynkowej?
   Bo nie ma infrastruktury, przepisów, pracowników i warunków, żeby było więcej.
   Więc dalej dotujemy kopalnie, kładziemy kłody deweloperom, a budować nie ma kto.
   Tak własnie działa socjalizm.

  •  

   pokaż komentarz

   Każde rzucanie socjalnej kiełbasy wyborczej to urąganie inteligencji wyborców.

   @witulo: jacy wyborcy takie metody na uzyskanie głosów. Możecie sobie popłakiwać, że okłamywanie ludzi przed wyborami jest wysoce niemoralne i nieakceptowalne, ale prawda jest taka, że p0lacy po prostu nie są warci prawdy i otwartej polityki. Statystyczny p0lak jest odrealniony i nie zna się na polityce co powoduje takie fikołki jak wiara w socjalizm i oddawanie wolności za 500+ czy tam inne patoprogramy.

  •  

   pokaż komentarz

   hehe, Trzaskowski obiecuje 20% wkładu na mieszkanie. Socjalizm albo śmierć. xD
   @fujiyama: To jest smutne, że mamy wybór między socjalistą i socjalistą a największą różnicą jest to czy lubią gejów...

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: Wy sobie półgłówki sprawy dalej nie zdajecie, ze PiS popsuł ludzi i nie ma innej opcji żeby odsunąć tych patalachow od władzy?

  •  

   pokaż komentarz

   @fujiyama: Prawda jest taka, że nie da się wygrać wyborów w Polsce korwinizmami, które maja 5% poparcia w społeczeństwie. Tak działa nowoczesna socjaldemokracja czy to się podoba kucom czy nie.

 •  

  pokaż komentarz

  Państwo powinno płacić za wkład własny :D
  Dziękuję, do widzenia :D

 •  

  pokaż komentarz

  Jakoś nie widzę tłustego odyńca w takiej sytuacji. Olejnik potrafiła dowalić, a Trzaskowski odpowiedzieć.

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem zaskoczony różnicą pomiędzy Trzaskowskim w tvp, gdzie był bardzo spięty i wypadł bardzo słabo, a tutaj gdzie zdecydowanie lepiej sobie poradził. Zastanawiam się ile w tym kwestia pytań jakie tam dostał, choć tutaj też kilka szpileczek dostał, a na ile formy z tylko jedną minutą na wypowiedź bez żadnego polemizowania

 •  

  pokaż komentarz

  Typowy socjaldemokrata jest typowy. No nic, w tych wyborach znowu trzeba zagłosować na mniejsze zło i liczyć na to, że w kolejnych w końcu pojawi się poważny liberał z prawdziwego zdarzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemirabelki: Nic się nie zmieni, jedyna możliwość to wyjazd z tego kraju ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   w kolejnych w końcu pojawi się poważny liberał z prawdziwego zdarzenia.

   @mojemirabelki: Najbliżej do liberała to chyba Hołowni było w tych wyborach. Bosak tylko gada co mu koledzy korwiniści każą mówić, ale spokojnie - niedługo pewnie zerwie się ze smyczy jak zobaczy że Konfederacja ma sam elektorat narodowy a wolnościowcy pouciekali gdzie indziej nie godząc się na zaścianek światopoglądowy. Będzie ideologia na świeczniku jeszcze bardziej niż teraz a gospodarka to będzie tylko taka zarzutka żeby jeszcze może parę osób w to wierzyło.

  •  

   pokaż komentarz

   Niby gdzie pouciekali?

   @bastek66: Znajdą sobie nowe miejsce, komu gdzie bliżej. Ja w poprzednich parlamentarnych głosowałem na Korwina, w następnych już wątpię. Konfederacja wskoczyła z całą mocą w ideologiczne wojenki i taplanie się w gównie dokładnie tak jak robiły to inne partie od lat, nie są żadną alternatywą i nie są w niczym lepsi od innych partii. Szczególnie teraz, gdy 10x tyle gadają o LGBT niż o jakichkolwiek istotnych sprawach i wyszło na jaw jak ważna jest dla nich ideologia a jak gospodarka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Khaine: Wg mnie Konfa wcale nie wskoczyła w ideologiczne wojenki. Nadal gadają regularnie o gospodarce a za każdym razem jak trafi się im wypowiedź na tematy społ/ideo to dlatego że takie pytanie dostali to wyskakuje tęczowy neuropek z "A MÓWILI ŻE GOSPODARKA JEST NAJWAŻNIEJSZA" w komentarzach

   Znajdą sobie nowe miejsce, komu gdzie bliżej
   Niby co? Partia libertariańska znana z afery z psem?( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Szczególnie teraz, gdy 10x tyle gadają o LGBT niż o jakichkolwiek istotnych sprawach.
   Absolutna bzdura. Nawet jeden dziennikarz ostatnio chyba Bosaka wciągał w temat LGBT a ten mówił że to bzdury i zasłona dymna PiSu.

  •  

   pokaż komentarz

   @bastek66: pewnie nie widzisz tego, że wpadli w ideologiczne wojenki, bo konfederacja od zawsze je toczyła. Za czasów KNP, kiedy jeszcze sam głosowałem na Korwina, dałem radę przełknąć ich światopogląd, bo ten raczej był bliższy libertariańskim wartościom prezentowanym przez Żółtka, gdzie kolokwialnie mówiąc mieli gdzieś sprawy obyczajowe. Dopiero po zbrataniu się z narodowcami im wszystkim odwaliło i się zaczęła ta farsa. Mam wrażenie, że tam już nie ma wolnościowców, a jak zwykle Korwin manipuluje najmłodszych, którzy zdążyli się na niego nabrać, a narodowcy udają wolnorynkowców, by ugrać jak najwięcej pod siebie. Niemniej, Korwin wiążąc się z narodowcami zraził do siebie liberałów i teraz nawet jakby znów zakładał nowe ugrupowanie to już bardziej wiarygodni są dla mnie ludzie z nowoczesnej jako części PO niż ci konfederaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemirabelki: Musisz się pogodzić z tym że współpraca RN dała wreszcie miejsce w sejmie bo bez tego znowu byłaby memiczna liczba jak 4,76%. Taka sama zasada jak niektórzy muszą się pogodzić z tym że w drugiej turze głosuje się na mniejsze zło lub nie idzie się.

   Korwin wiążąc się z narodowcami zraził do siebie liberałów
   Liberalnych wyborców? Masz na myśli takich naiwniaków co 5 lat temu na nowośmieszną się nabrali?

   a narodowcy udają wolnorynkowców
   A PO/KO udają liberałów czy socjaldemokratów? A PiS udają konserwatystów czy etatystów?

  •  

   pokaż komentarz

   @bastek66: mówiąc o liberałach mam na myśli poglądy wolnościowe zarówno obyczajowo jak i gospodarczo. Nowoczesna miała taki mankament, że prowadził ją dzban Petru i nie zdążyli się wyrwać z objęć PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemirabelki: Partia łącząca te dwa elementy nigdy nie powstanie bo tego nie da się pogodzić.