•  

  pokaż komentarz

  Żyjemy w kraju gdzie rządzący muszą oddawać długi, w szczególności długi wobec wypaczonej części kościoła, która przyciąga jednak wielu wyznawców.
  Sorry ale wtrace temat kampanii - Trzask nie jest gwarantem że to się zmieni ale PAD jest już w tym po uszy i dobrze się z tym czuje.

 •  

  pokaż komentarz

  A i tak Duda wygra bo zaślepiony elektorat starych emerytów i rolników ze wsi pójdzie oddać głos na partię wodza.

 •  

  pokaż komentarz

  No coś im się pokręciło i zamiast ofiarom to dali sprawcom, a lewactwo już szuka afery. Pomylić się nie można? Ważne, że chęci były dobre, a wszystko by się udało gdyby nie te wstrętne lewaki.

 •  

  pokaż komentarz

  Sam egzorcysta to zdecydowanie za mało.

  Fundusz sprawiedliwości to KASA DLA PRZYJACIÓŁ I ZNAJOMYCH ZIOBRY.

  Oczywiście zawsze na projekty, i zgodnie z konkursami.
  Po prostu znajomi i przyjaciele ziobry najlepiej znają się na pomocy pokrzywdzonym i w cuglach wygrywają wszystkie konkursy.

  Wymieniamy i opisujemy w skrócie te przypadki:

  - Stowarzyszenie Vis Legis z Kielc działa od września 2017. W 2018 roku dostało z Funduszu prawie 470 tys. zł. Jego prezes Rafał Jarząbek jeszcze w 2014 roku praco[...]enator;
  - Stowarzyszenie Pomoc Osobom Pokrzywdzonym „Nadzieja” działa od stycznia 2018. [...]. W 2014 roku był on kandydatem na burmistrza Biecza. Reprezentował „Solidarną Ziemię Gorlicką” – ugrupowanie współpracujące w regionie Solidarną Polską. O dwóch powyższych organizacjach pisaliśmy więcej tutaj.
  - Stowarzyszenie Patria Et Lex z Kutna. Działa od początku 2018. Wygrało w 2018 roku konkurs opiewający na 4 mln 137 tys. zł. Na siedem osób związanych od początku ze stowarzyszeniem – trzy to współpracownicy Tadeusza Woźniaka, posła z Kutna i jednego z liderów Solidarnej Polski;
  - Fundacja Ex Bono z Opola. Zarejestrowana w styczniu 2018. Rok temu wygrała dwa konkursy opiewające łącznie na prawie 9 mln zł. Połowa statutu Ex Bono jest pisana jak pod linijkę konkursów z funduszu. Wiceprezeską Ex Bono jest Natalia Julia Obrocka, przez trzy lata asystentka prof. Jerzego Żyżyńskiego, posła PiS z Op[...]
  - Fundacja Wspierania Praworządności Zdążyć z Pomocą zarejestrowana w Krakowie pod koniec listopada 2018. Wygrała konkurs opiewający na ponad 4 mln zł. Fundacja ma jednoosobowy zarząd i nie ma swojej rady. Kieruje nią Joanna Wioletta Komisarczyk. W 2014 roku była pełnomocnikiem finansowym tamtejszego KWW Aktywny Samorząd, którego kilku członków było i nadal jest związanych z Solidarną Polską. Komisarczyk na Facebooku mocno promuje wszystko, co związane z SP i jej lokalnymi liderami. Zaprasza na spotkania z Patrykiem Jakim, udziela się w grupie „Popieram Zbigniewa Ziobrę”. Wspierała w ostatniej kampanii samorządowej Dariusza Banasika (działacz SP). [...]
  - Stowarzyszenie „Hojne Serca” z Końskich. W 2019 roku wygrało dwa konkursy na prawie 8,5 mln zł. Pierwsze skrzypce gra w nim wiceprezes Mateusz Misztal. W latach 2012-2014 udzielał porad prawnych w biurze Jacka Włosowicza, wówczas europosła. Potem, co najmniej do połowy 20[...]był brany pod uwagę jako potencjalny kandydat Solidarnej Polski na burmistrza Końskich. Do września 2018 był wiceprezesem opisanego wyżej Stowarzyszenia Vis Legis.
  - Fundacja Rozwoju „Patria” z Sosnowca. W 2019 roku wygrała konkurs na 3,8 mln zł. Fundacja organizuje spotkania z politykami Solidarnej Polski, rodzicami prezydenta Andrz[...]ściem „Patrii” jest wiceprezes i szef lokalnych struktur SP, wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Członkiem rady fundacji jest Marcin Kozik, działacz Solidarnej Polski. O trzech powyższych organizacjach piszemy więcej tutaj.
  - Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życ[...]ym trafem inauguracja akcji miała miejsce w Kuźni Raciborskiej okręgu wyborczym Michała Wosia, ówczesnego nadzorcy Funduszu w ministerstwie oraz kandydata w wyborach samorządowych. O sprawie pisaliśmy więcej tutaj.
  - Fundacja Wyszehradzka zarejestrowana w 2017 roku. W 2018 za 1 mln 364 tys. zł z Funduszu zorganizowała dwudniowy event w Krakowie – „Forum Prawo Dla R[...]catering za ćwierć miliona. NIK stwierdził, że pieniądze na imprezę wydano „niecelowo i niegospodarnie”. Więcej o tym piszemy tutaj.
  - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu dostała, uznaniową decyzją ministra Ziobry, 1,1 mln zł w 2018 roku. W ramach „przeciwdziałania przyczynom przestępczośc[...]ze zachęcał władze uczelni raciborzanin, wspomiany już Michał Woś. NIK stwierdził, że pieniądze wydano niecelowo. Więcej o ministrze Wosiu i Funduszu piszemy tutaj.
  - We wrześniu 2018 roku portal tvn24.pl, ujawnił, że miliony złotych z Funduszu trafiły w pierwszej kolejności do OSP z okręgów wyborczych polityków Solidarnej Polski. OSP[...]duszu 750 tys. złotych. Kilka miesięcy później Woś „dał sygnał” prezydentowi Raciborza, by ten w imieniu strażaków zawnioskował o dodatkową transzę z Funduszu na doposażenie miejscowej OSP. Ministerstwo oczywiście dotację przyznało.
  Tak tak- sprzęt dla OSP to pomoc ofiarom przestępstw

 •  

  pokaż komentarz

  Polska tonie w tonie gówna i palonych śmieci ( ͡º ͜ʖ͡º)