•  

  pokaż komentarz

  Czytam te komentarze i nie wierzę... To w końcu fantastyka czy oddawanie politycznej rzeczywistości?

  źródło: Clipboard02.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: rak lewicowej poprawności politycznej zaczyna już toczyć Polskę

   źródło: arG9VMX_460s.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: Niefortunny zbieg okoliczności za który można przeprosić, jeśli ktoś poczuł się urażony. Niemniej potraktowanie to jako błąd jest zbyt daleko idącą poprawnością polityczną i możliwą zapowiedzią przyszłej cenzury.

   Czy w tym szaleństwie dojdzie do ocenzurowania biblii?

  •  
   Nuubeczek

   +101

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Czy w tym szaleństwie dojdzie do ocenzurowania biblii?

   @Alojzzy: przecież już doszło - casus Ikei...

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti to nie ideologia to ludzie ...

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: zaraz zaraz, czyli będąc czarnym, arabem albo gejem nie mogę zostać arcyłotrem? Takim Darthem Vaderem? Czy to kurna nie jest rasizm i homofobia?

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: Odpowiedział sobie sam więc w zym problem

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: Musisz do tego podejść inaczej, normalnie kolejnych poj?%@ło. A jak zapewne wiesz dość często ludzie chorzy psychicznie nie wiedzą że są chorzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @negatyw: oczywiście że możesz. Tylko nikt Ci tego nie zarzuci, a jeśli to zrobi, to zostanie okrzyknięty nietolerancyjnym rasistą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nuubeczek: czy ty właśnie zasugerowałeś, że inteligencja to lewica, a lud robotniczy to prawica( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Alojzzy:

   Niefortunny zbieg okoliczności za który można przeprosić, jeśli ktoś poczuł się urażony.
   Teraz to praktycznie nie sposób nic zrobić by ktoś gdzieś nie poczuł się jakoś urażony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alojzzy: a co jeśli czarnym charakterem byłby heteroseksualny człowiek? Też by przeprosili?

  •  

   pokaż komentarz

   zaraz zaraz, czyli będąc czarnym, arabem albo gejem nie mogę zostać arcyłotrem? Takim Darthem Vaderem? Czy to kurna nie jest rasizm i homofobia?

   @negatyw NIE MOŻE! I Nowa Fantastyka, dobrze o tym wie, dla kogo zarezerwowane są określenia typu 'arcy'. Jako biały zajebiście heteroseksualn facet poczułem się tym dotknięty i bardzo dobrze, że przeprosili (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■

  •  

   pokaż komentarz

   @Alojzzy: Biblię to akurat powinno się ograniczyć w drukowaniu, a obecne egzemplarze trzymać w zamkniętych czytelniach i wydawać do studiowania tylko za pisemnym pozwoleniem. Jakby na to nie patrzeć, Biblia jest podstawową książką, której ideami zasłaniają się pedofile z kręgów kościelnych. Wojny religijne, palenia na stosach, tortuty, prześladowania nawet w XXI wieku - w tle tych wszystkich wydarzeń stoi Biblia, jej treści i interpretacje.

   źródło: Adjustments.plist

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: Kolejny przykład, że osoby LGBT NIE chcą być traktowane jak ludzie ze swymi dobrymi lub złymi cechami, tylko z zasadami ideologii, można pisać, ale tylko dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Alojzzy: Będzie źle jak ocenzurują Kodeks Hammurabiego... :/

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: ...chyba kogoś w NF pop@$@!!?iło... wprost użyję bardzo Polskiego i adekwatnego do sytuacji słowa "O kurwa..." no za komuny takie numery nie przechodziły...Zajdla publikowali.... ;]

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: Jako fana literatury s-f i fantasy mnie to strasznie przygnębia. Co za groteska, absurd, anty-utopia, szaleństwo. Cenzurowanie i przepraszanie za fikcję literacką w piśmie o takiej tematyce. Bo nie było poprawnie polityczne. Tylko, że poprawność polityczna to synonim słowa cenzura i jest narzędziem jednej tylko grupy ideowej. Nie ma poprawności politycznej, która by pętała wolność słowa i osobistą ludzi o poglądach lewicowych. To jest narzędzie do uciszania ludzi o poglądach jakichkolwiek innych. Najgorsze, że z jakiegoś zupełnie niezrozumiałego powodu ludzie sami sobie te kajdany o obroże na łeb nakładają. Ludzie opamiętajcie się. Teraz przepraszacie za jakiś pastisz dla obecnego lewicowego szaleństwa, a jutro na przykład kabarety i artystów będą zamykać za niepoprawność polityczna. Za rok zaczną publicznie palić książki. Już gdzieś czytałem, że jakieś stare filmowe klasyki cenzurują i zakazują.

  •  

   pokaż komentarz

   Kolejny przykład, że osoby LGBT NIE chcą być traktowane jak ludzie ze swymi dobrymi lub złymi cechami, tylko z zasadami ideologii, można pisać, ale tylko dobrze.

   @rekma68: "W najnowszej "Nowej Fantastyce" znajdą Państwo opowiadanie Jacka Komudy pod wiele mówiącym tytułem "Dalian, będziesz ćwiartowany!" Długie, więc pozwólcie, że Wam streszczę to wiekopomne dzieło.
   W parasłowiańskiej krainie Lendii grupa dzielnych wojów - silnych, odważnych, męskich - ściga "plugawego odmieńca, mężołóżcę, gwałciciela praw boskich i ludzkich", tytułowego Daliana. Po drodze dołączają do nich kolejni wojownicy i wkrótce cała kraina ściga zbrodniarza, który "był niewiastą dla innego" mężczyzny.
   Dalian, homoseksualista, jest zniewieściały, ma "plugawy wzrok" i "pogardiwe spojrzenie", bo w ogóle z całego serca nienawidzi Lendii i Lędziców (może dlatego, że chcą go poćwiartować?), marzy o ucieczce do Taurydyki, gdzie mógłby żyć w spokoju z kochankiem ("Pyszczkiem"). Chciałby ucywilizować prymitywną Lendię, "skłonić by przyjęli wielkie obyczaje Taurydyki, jej śpiewną mowę, prawa, zasady". Może takie prawa, które zakazują ćwiartowania osób homoseksualnych? O nie, znacznie gorsze, o czym dowiemy się lada moment.
   Ucieka, ucieka, ale zostaje wreszcie złapany. Podstępnie wydaje go wojom kaleki Taurydykianin (?), który uciekł do Lendii przed eutanazją, bowiem cywilizowana zachodnia kraina "miłuje gładkich, miłych chłoptasiów", zaś niepełnosprawnych, starców i obłożnie chorych eliminuje. "Imperium śmierci (...) wmawiają ci wolność, a jesteś tylko zabawką", mówi.
   Wojowie prowadzą Daliana na statek, którym miał z kochankiem uciec na "wyspę porubstwa" - tam jednak okazuje się, że inni wojowie już zdążyli Pyszczkowi odrąbać głowę, ponieważ próbował się do nich dobierać. W końcu wiemy, że geje nie potrafią kontrolować swoich żądz i pożądają każdego heterosekualnego mężczyzny, więc nawet kiedy usiłują się ukrywać i ujść z życiem, zaczynają "łapać za jajca" kogo popadnie.
   Dalianowi udaje się wprawdzie uciec (magia, czyli podstęp), ale nasi dzielni bohaterowie odbijają statek z rąk "taurydyjskich kapłanów ziemskich rozkoszy, zbrukanych i podłych, nie znających honoru i praw boskich". Taurydyjczycy są oczywiście dużo słabsi, niż dzielni Lędzice, więc uciekają "z histerycznym wrzaskiem, z płaczem", "jak baby".
   Wojowie znajdują ładunek - dzieci, porwane przez gejów dla kapłanów-pedofilów w zamian za azyl na wyspie. "Odmieńcy (...), wszystko czego pragną, to dzieci". Niedoszłe ofiary pedofilów znajdują schronienie u boju lędzickich wojów, którzy nauczą ich jak posługiwać się toporem – zapewne w celu odrąbywania głów odmieńcom.
   Koniec (wreszcie).
   Oddajmy głos samemu autorowi: „Opowiadanie jest pastiszem sytuacji w obecnej Polsce. Jeśli ktoś przyjmuje je jednostronnie (...) to znaczy, że sam jest ideologicznie zmanipulowany”. Bo wiecie – symetria. Dzielni wojowie może i nietolerancyjni, ale sami rozumiecie – geje porywają im dzieci dla pedofilów, więc w sumie to jasne, że chcą zboczeńców poćwiartować. A potem rytualne teksty o cenzurze, zastraszaniu, zagrożeniu wolności słowa i biadolenie, że „dawna fantastyka staje się teraźniejszością”. Orwell, po prostu.
   Na grupie fejsowej redaktor naczelny czasopisma, Jerzy Rzymowski, początkowo bronił tego turbolechickiego, homofobicznego rzygu, powołując się – a jakże – na wolność słowa. Zresztą, jeszcze parę lat temu kpił z pomysłu, by „Gra o tron” mogła mówić o czymkolwiek innym, niż magia i smoki. Kryzys klimatyczny? Stosunek do uchodźców? Krytyka patriarchatu i feudalizmu? Skądże. Czterdziestoparoletniego faceta, redaktora naczelnego najważniejszego w Polsce czasopisma o fantastyce zaskakiwała koncepcja, że literaturę taką można w ogóle interpretować, odnosić do zjawisk rzeczywistych, ba, że może nawet taka jest (wyrażona czasem wprost) intencja autora czy autorki. Coś chyba jednak zaczęło do niego docierać, kiedy na opowiadanie Komudy zareagowali czytelnicy. Zapewnił, że publikując ten tekst „w żadnym wypadku” nie chciał wpisywać się w „obecną nagonkę na środowiska LGBT” i zaczął zadawać pytania o „granicę między światem przedstawionym i naszą rzeczywistością”. Lepiej późno, niż wcale.
   Nie wiem jaką „dawną fantastykę” czytał Komuda, ale ja kiedyś bardzo lubiłem sci-fi i fantasy (prenumerowałem też „NF”, nawiasem mówiąc), ale jakoś nie przypominam sobie pogromowych fantazji u Dicka, Herberta, Lema, Bradbury'ego, LeGuin, Asimova czy Sapkowskiego. Wręcz przeciwnie, „dawna fantastyka” potrafiła służyć mądrej krytyce istniejących struktur, zadawać pytania o naturę religii, społeczeństwa, relacje władzy, istotę człowieczeństwa itd., a nie . Nowa fantastyka (np. China Mieville) też to potrafi, choć nie wiem czy potrafi „Nowa Fantastyka”."

  •  

   pokaż komentarz

   której ideami zasłaniają się pedofile z kręgów kościelnych. Wojny religijne, palenia na stosach, tortuty, prześladowania nawet w XXI wieku

   @noitakto: xD. Ciężko sie lewakowi przyznać że jego idee wyznawali najwięksi mordercy w historii dlatego szuka sprawcy zastępczego.

  •  

   pokaż komentarz

   @rencista: Najwięksi mordercy w historii jedli też kapustę kiszoną, a zatem bigos to danie zbrodniarzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @exploti: To jest klasyk i kalka tego co się stało w USA na przestrzeni ostatnich 15lat - nowe pokolenie rewolucjonistów przejmujące kluczowe stanowiska w szanowanych mediach i organizacjach społecznych.

  •  
   Nuubeczek

   +1

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Papinianus: No to chyba rzeczywiście przegięli w prawą stronę z publikacją tego opowiwdania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Papinianus: Nareszcie racjonalny i merytoryczny komentarz. Łap plusa.

 •  

  pokaż komentarz

  Jak to było "LGBT TO NIE IDEOLOGIA TYLKO LUDZIE" xd

  •  
   Nuubeczek

   +85

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker

   Jak to było "LGBT TO NIE IDEOLOGIA TYLKO LUDZIE" xd

   No bo to są ludzie, a nie ideologia. Wiesz co oznacza ten skrót?

   To że podejmuje się coraz bardziej debilne decyzje, i wpieprza się gejów gdzie się da w imię poprawności politycznej, to nie oznacza ideologii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo: jakoś nie widzę by geje protestowali wobec narracji że lbgt reprezentuje ich wszystkich.

  •  

   pokaż komentarz

   @Napochybel

   jakoś nie widzę by geje protestowali wobec narracji że lbgt reprezentuje ich wszystkich.

   I to oznacza że są ideologią? Klub miłośników piwa kraftowego to też ideologia?

   Definicja ideologi.

   Mianem ideologii określa się każdy zbiór uporządkowanych poglądów – religijnych, politycznych, prawnych, przyrodniczych, artystycznych, filozoficznych – służących ludziom o tożsamych poglądach do objaśniania otaczającego ich świata.

   Czy lgbt mają takie same poglądy polityczne, prawne, przyrodnicze, artystyczne, i filozoficzne, i objaśniają nimi świat, czy może mają poprostu taką samą oriętacje seksualną jak reszta grupy?

   Co innego ich łączy? Strajk stoczni w gdańsku w 1980, który domagał się podwyżek cen mięsa to też była ideologia?

  •  

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo: nie to oznacza że geje popierają tą patologie

  •  

   pokaż komentarz

   @Napochybel

   : nie to oznacza że geje popierają tą patologie

   Jaką patologię? Lgbt to lesbijki, geje, bi i trans. Jak homoseksualista może nie popierać lgbt skoro sam je tworzy? XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo: tak jak biały morze nie popierač ku klucz klan a czarny czarnych panter. Bez odbioru skoro udajesz, idiotę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Napochybel

   tak jak biały morze nie popierač ku klucz klan a czarny czarnych panter.

   XD co to ma do rzeczy?

   A czarny może sobie wybrać melanine w skórze? Zrównujesz orientację na którą człowiek nie ma wpływu, do skrajnych poglądów politycznych? XD

   Bez odbioru skoro udajesz, idiotę.

   Wiesz, ja zawsze moge skończyć udawać, ty idiotą będziesz zawsze ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo: A czy LGBT nie może być jednocześnie określeniem grup (to istotne słowo) orientacji i nazwą ruchu społecznego forsującego określoną politykę ideologii funkcjonowania przestrzeni publicznej? Czy jedno z drugim się wyklucza? Już samo rozwinięcie skrótu: lesbian, gay, bisexual, transgender, sugeruje tworzenie jakiejś ideologicznej tożsamości grupowej. Dlaczego lesbian, gay i bisexual oraz transgender z pominięciem hetero? Dlaczego nie ma HBT? Albo LGH stojącej w opozycji do bisexual oraz transgender? Takich wariantów można wymyślić wiele, ale to nie przypadek. Wiesz dlaczego? Wyjaśnię Ci - bo to celowe zestawienie postaw mających stać w opozycji do orientacji heteroseksualnej jako grup identyfikujących się z opresjonowaną postawą społeczną. Kiedy zestawiamy ze sobą koncepcję grup opresjonowanych i opresjonujących to dokonujemy kolektywnego podziału społeczeństwa na przeciwstawne grupy interesów społecznych. I dlatego termin LGBT to przede wszystkich ruch ideologiczny, na co wskazuje już swoją nazwą.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadiusz-dudzik

   A czy LGBT nie może być jednocześnie określeniem grup (to istotne słowo) orientacji i nazwą ruchu społecznego forsującego określoną politykę ideologii

   Acha czyli to już nie ideologia, tylko grupa społeczna? Zmierzamy w dobrym kierunku .

   funkcjonowania przestrzeni publicznej?

   Jaką to politykę funkcjonowania przestrzeni publicznej forsuje lgbt? Jak narazie to widzę że tylko walczą żeby nie nazywać ich pedałami, i o podstawowe prawa. No i jeszcze żeby nie nazywać ich ideologią.

   wyklucza? Już samo rozwinięcie skrótu: lesbian, gay, bisexual, transgender, sugeruje tworzenie jakiejś ideologicznej tożsamości grupowej

   Nie, nie sugeruje. Klub miłośników piwa kraftowego to też ideologiczna tożsamość grupowa?

   Dlaczego lesbian, gay i bisexual oraz transgender z pominięciem hetero?Dlaczego nie ma HBT? Albo LGH stojące w opozycji do bisexual oraz transgender?

   Bo ruch odnosi się do mniejszości seksualnych, którą hetero nie jest?

   bo to celowe zestawienie postaw mających stać w opozycji do orientacji heteroseksualnej jako grup identyfikujących się z opresjonowaną postawą społeczną

   Walka o poszanowanie i godność ludzką, to opozycja w stosunku do heteroseksualizmu? Człowieku k#@%isz logikę aż miło.

   Kiedy zestawiamy ze sobą koncepcję grup opresjonowanych i opresjonujących to dokonujemy kolektywnego podziału społeczeństwa na przeciwstawne grupy interesów społecznych.

   Tak. Na tych w którym interesie jest bycie uznawanym na równi z prawami człowieka i państwa, i tych którzy nie uznają ich za równych ludzi bo przyecież "penis into vagina".

   . I dlatego termin LGBT to przede wszystkich ruch ideologiczny, na co wskazuje już swoją nazwą.

   Nie jest ruchem ideologicznyn i nie wskazuje na to swoją nazwą. To jest ruch w którym odnajdują się mniejszości seksualne.

   Skrótowiec LGBT ma na celu podkreślenie różnorodności cechującej będące w mniejszości grupy społeczne, tworzone w oparciu o tożsamość seksualną lub płciową. Określa się nim ogół osób, które są odmiennej od heteroseksualnej orientacji seksualnej oraz odmiennej od cisgenderowej tożsamości płciowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo: Dlaczego nie można o nich pisać źle jak o innych ludziach? Czy to zasady jakiejś ideologii?

  •  

   pokaż komentarz

   Acha czyli to już nie ideologia, tylko grupa społeczna? Zmierzamy w dobrym kierunku .
   ...

   Nie jest ruchem ideologicznyn i nie wskazuje na to swoją nazwą. To jest ruch w którym odnajdują się mniejszości seksualne.

   @Smutnekrzeslo: O, nagle z grupy społecznej robi się ruch...

   Jak narazie to widzę że tylko walczą żeby nie nazywać ich pedałami, i o podstawowe prawa.

   Wszyscy mamy równe prawa w Polsce gdyż nie ma ani jednego paragrafu w polskim prawie o brzmieniu "obywatel może to i to no chyba że jest gejem".

  •  

   pokaż komentarz

   @rekma68:

   Dlaczego nie można o nich pisać źle jak o innych ludziach? Czy to zasady jakiejś ideologii?

   Nie, to nie są zasady ideologi, że nie można o nich pisać źle. Bo o każdym można pisać źle. Potępiam wszystkie agresywne zachowania, obrażanie, i wszelkie rzeczy które godzą w godność ludzką. I czy lgbt nie popełnia takich rzeczy? popełnia.

   Ale nie robi tego dlatego że są Lgbt. Tak samo jak miłośnicy piwa kraftowego nie popełniają zbrodni, bo są miłośnikami piwa kraftowego. Popełniają zbrodnie bo dopuszczają się czynu zabronionego.

   To nie są zasady ideologi, bo tej ideologi nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @buont:

   O, nagle z grupy społecznej robi się ruch.

   Grupa społeczna nie może być ruchem?

   Wszyscy mamy równe prawa w Polsce gdyż nie ma ani jednego paragrafu w polskim prawie o brzmieniu "obywatel może to i to no chyba że jest gejem"

   tak, dopóki małżeństwo tej samej plci, będzie chciało odziedziczyć czegoś po zmarłym partnerze, wspólnie rozliczyć podatki, uzyskać prawa do zasiłku opiekuńczego z tytułu sprawowania opieki nad partnerem, Prawa do pochowania zwłok i alimentów.

   Ale tak. Oprócz tego mają równe prawa.....

  •  

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo: Redaktorzy Fantastyki nie zamieścili tych przeprosin pod wpływem jakiegoś człowieka tylko ogólną presją grupy społecznej narzucającej wiekszości pewien sposób myślenia.
   Poza tym z pewnością można stworzyć scenariusz, gdzie osoba lgbt popełni zbrodnie, a jej motywy mogą wynikać z tego, że jest np. gejem. Jednak jak widać taki scenariusz będzie niepoprawny.

  •  

   pokaż komentarz

   @rekma68

   Poza tym z pewnością można stworzyć scenariusz, gdzie osoba lgbt popełni zbrodnie, a jej motywy mogą wynikać z tego, że jest np. gejem

   Acha i to oznacza że lgbt to ideologia? A jak heteroseksualista zamorduje kogoś, to dlatego że był heteroseksualistą?

   I to będzie oznaczało że heteroseksualizm to nie ludzie, tylko ideologia?

   Może dlatego że morderca jest mordercą, dlatego że zamordował człowieka, a nie dlatego że miał inną oriętacje?

   Są jakieś statystyki ile morderców jest homoseksualistami, i że zabili kogoś przez to, że są gejami?

  •  

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo: chodzi o to, ze o heteroseksualiście możesz napisac w dowolnym kontekscie, a o homoseksualiscie nie, bo kogoś mozesz urazić. I za tym nie stoi konkretny człowiek tylko jakaś, nie wiem brakuje mi słowa, ... może ideologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @rekma68

   chodzi o to, ze o heteroseksualiście możesz napisac w dowolnym kontekscie, a o homoseksualiscie nie, bo kogoś mozesz urazić

   Może dlatego że bycie hetero/homo nie ma żadnego wpływu na podejmowane przez nas działania?

   Jak bym napisał że większość morderców to hetero, i wszędzie to podkreślał, to co to będzie zmieniało?

   O homoseksualitach możesz napisać co chcesz, tylko na ich działania nie ma wpływu homoseksualizm. A poroblem jest wtedy kiedy to homoseksualności przypisuje sie jakieś ideologiczne bzdury, czy z dupy wyjętą przyczynowość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo: Gej może być urologiem i "czerpać przyjemność z pracy" i wtedy homoseksualizm ma znaczenie na podejmowane działania.
   Może też być instruktorem pływania i oglądać męskie tyłeczki. Może być księdzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @123_Pafnucy:

   Gej może być urologiem i "czerpać przyjemność z pracy" i wtedy homoseksualizm ma znaczenie na podejmowane działania.

   no tak, bo geje to tylko , he he o seksie myślą. Wcale gej-urolog nie idzie na lekarza, po to by pomagać ludziom. Tak samo jak ginekolog, nie robi tego by pomagac, tylko po to, by sobie pooglądać wiadomo co....(-‸ლ)

   Może też być instruktorem pływania i oglądać męskie tyłeczki. A że hormony buzują to kto wie co się zdarzy po zajęciach

   Sprowadzasz wszystko do seksu. To jest tak głupie, że nie znajduje słów aby to opisać. Człowiek nie myśli wyłącznie o seksie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo: Popęd seksualny ma wpływ na życie i postępowanie wszystkich zdrowych ludzi. O osobie homoseksualnej nie można tego napisac. Zresztą sam to potwierdziłeś. I to nie jest normalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @rekma68

   O osobie homoseksualnej nie można tego napisac.

   Można. To taki sam człowiek jak ty czy ja.

   Zresztą sam to potwierdziłeś.

   Nie. Nie potwierdziłem. Homoseksualizm jest w pełni normalnym zachowaniem człowieka

   I to nie jest normalne.

   Jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo: Ideologia LGBT to postmodernistyczna teoria krytyczna zastosowana do ludzi LGBT, Jest to narzędzie nowej rewolucji. Ludzie LGBT są używani jako narzędzia rewolucji podobnie jak chłopi i robotnicy w Rosji za rewolucji bolszewickiej. Tam też wiele lat spędzono na podnoszeniu świadomości rewolucyjnej proletariatu, i w podobny sposób - poprzez propagandę i infiltrację szkół wiejskich przez bolszewików pod koniec XIXw. Jeśli rewolucja wygra osoby LGBT będą pierwszymi ofiarami tego zwycięstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo: Napisałeś, że: O homoseksualitach możesz napisać co chcesz, tylko na ich działania nie ma wpływu homoseksualizm.
   To nie prawda, seksualność ma wpływ na działania wszystkich ludzi i nie jest normalne negowanie tego w przypadku homoseksualistów.

 •  

  pokaż komentarz

  Jaki ten charakter? ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Orwell panowie. Wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze od reszty. To jest w swoim sercu typowa narracja marksistowskich ideologii stanowiąca szkielet tych wszystkich współczesnych ruchów skrajnej lewicy. Nic się nie zmieniło od setek lat - to te same aksjomaty ideologicznie ubrane dla niepoznaki w inne szaty.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadiusz-dudzik: kiedyś to większość dyktowała prawa dla wszystkich, to była demokracja. Teraz mamy czas gdzie garstka dyktuje reszcie jak mają chodzić. Ogon macha psem razem z budą.

  •  
   Kraker245

   +2

   pokaż komentarz

   @arkadiusz-dudzik:

   Orwell

   Prawicowy, konserwatywny Orwell to wszystko przewidział

   źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadiusz-dudzik: "W najnowszej "Nowej Fantastyce" znajdą Państwo opowiadanie Jacka Komudy pod wiele mówiącym tytułem "Dalian, będziesz ćwiartowany!" Długie, więc pozwólcie, że Wam streszczę to wiekopomne dzieło.
   W parasłowiańskiej krainie Lendii grupa dzielnych wojów - silnych, odważnych, męskich - ściga "plugawego odmieńca, mężołóżcę, gwałciciela praw boskich i ludzkich", tytułowego Daliana. Po drodze dołączają do nich kolejni wojownicy i wkrótce cała kraina ściga zbrodniarza, który "był niewiastą dla innego" mężczyzny.
   Dalian, homoseksualista, jest zniewieściały, ma "plugawy wzrok" i "pogardiwe spojrzenie", bo w ogóle z całego serca nienawidzi Lendii i Lędziców (może dlatego, że chcą go poćwiartować?), marzy o ucieczce do Taurydyki, gdzie mógłby żyć w spokoju z kochankiem ("Pyszczkiem"). Chciałby ucywilizować prymitywną Lendię, "skłonić by przyjęli wielkie obyczaje Taurydyki, jej śpiewną mowę, prawa, zasady". Może takie prawa, które zakazują ćwiartowania osób homoseksualnych? O nie, znacznie gorsze, o czym dowiemy się lada moment.
   Ucieka, ucieka, ale zostaje wreszcie złapany. Podstępnie wydaje go wojom kaleki Taurydykianin (?), który uciekł do Lendii przed eutanazją, bowiem cywilizowana zachodnia kraina "miłuje gładkich, miłych chłoptasiów", zaś niepełnosprawnych, starców i obłożnie chorych eliminuje. "Imperium śmierci (...) wmawiają ci wolność, a jesteś tylko zabawką", mówi.
   Wojowie prowadzą Daliana na statek, którym miał z kochankiem uciec na "wyspę porubstwa" - tam jednak okazuje się, że inni wojowie już zdążyli Pyszczkowi odrąbać głowę, ponieważ próbował się do nich dobierać. W końcu wiemy, że geje nie potrafią kontrolować swoich żądz i pożądają każdego heterosekualnego mężczyzny, więc nawet kiedy usiłują się ukrywać i ujść z życiem, zaczynają "łapać za jajca" kogo popadnie.
   Dalianowi udaje się wprawdzie uciec (magia, czyli podstęp), ale nasi dzielni bohaterowie odbijają statek z rąk "taurydyjskich kapłanów ziemskich rozkoszy, zbrukanych i podłych, nie znających honoru i praw boskich". Taurydyjczycy są oczywiście dużo słabsi, niż dzielni Lędzice, więc uciekają "z histerycznym wrzaskiem, z płaczem", "jak baby".
   Wojowie znajdują ładunek - dzieci, porwane przez gejów dla kapłanów-pedofilów w zamian za azyl na wyspie. "Odmieńcy (...), wszystko czego pragną, to dzieci". Niedoszłe ofiary pedofilów znajdują schronienie u boju lędzickich wojów, którzy nauczą ich jak posługiwać się toporem – zapewne w celu odrąbywania głów odmieńcom.
   Koniec (wreszcie).
   Oddajmy głos samemu autorowi: „Opowiadanie jest pastiszem sytuacji w obecnej Polsce. Jeśli ktoś przyjmuje je jednostronnie (...) to znaczy, że sam jest ideologicznie zmanipulowany”. Bo wiecie – symetria. Dzielni wojowie może i nietolerancyjni, ale sami rozumiecie – geje porywają im dzieci dla pedofilów, więc w sumie to jasne, że chcą zboczeńców poćwiartować. A potem rytualne teksty o cenzurze, zastraszaniu, zagrożeniu wolności słowa i biadolenie, że „dawna fantastyka staje się teraźniejszością”. Orwell, po prostu.
   Na grupie fejsowej redaktor naczelny czasopisma, Jerzy Rzymowski, początkowo bronił tego turbolechickiego, homofobicznego rzygu, powołując się – a jakże – na wolność słowa. Zresztą, jeszcze parę lat temu kpił z pomysłu, by „Gra o tron” mogła mówić o czymkolwiek innym, niż magia i smoki. Kryzys klimatyczny? Stosunek do uchodźców? Krytyka patriarchatu i feudalizmu? Skądże. Czterdziestoparoletniego faceta, redaktora naczelnego najważniejszego w Polsce czasopisma o fantastyce zaskakiwała koncepcja, że literaturę taką można w ogóle interpretować, odnosić do zjawisk rzeczywistych, ba, że może nawet taka jest (wyrażona czasem wprost) intencja autora czy autorki. Coś chyba jednak zaczęło do niego docierać, kiedy na opowiadanie Komudy zareagowali czytelnicy. Zapewnił, że publikując ten tekst „w żadnym wypadku” nie chciał wpisywać się w „obecną nagonkę na środowiska LGBT” i zaczął zadawać pytania o „granicę między światem przedstawionym i naszą rzeczywistością”. Lepiej późno, niż wcale.
   Nie wiem jaką „dawną fantastykę” czytał Komuda, ale ja kiedyś bardzo lubiłem sci-fi i fantasy (prenumerowałem też „NF”, nawiasem mówiąc), ale jakoś nie przypominam sobie pogromowych fantazji u Dicka, Herberta, Lema, Bradbury'ego, LeGuin, Asimova czy Sapkowskiego. Wręcz przeciwnie, „dawna fantastyka” potrafiła służyć mądrej krytyce istniejących struktur, zadawać pytania o naturę religii, społeczeństwa, relacje władzy, istotę człowieczeństwa itd., a nie . Nowa fantastyka (np. China Mieville) też to potrafi, choć nie wiem czy potrafi „Nowa Fantastyka”."

 •  

  pokaż komentarz

  Z tego oświadczenia faktycznie wynika, że przepraszają za przedstawienie homoseksualisty w złym świetle. Ale za przedstawienie kibiców z Podkarpacia i Lubelszczyzny jako zwierząt dokonujących samosądu już nie przepraszają. ( ͡º ͜ʖ͡º)

  Najlepsza rada dla nich, niech zwyczajnie zmienią nazwę na Nowoczesna Fantastyka, albo lepiej Neuro Fantastyka wtedy przynajmniej sprawa będzie postawiona jasno jaki kierunek obrali. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 2 3 4 5 6 7 ... 16 17 następna