•  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Według mnie równouprawnienie bedzie wtedy, gdy idąc po miescie bede widzial kobiety naprawiajace dachy, harujące w budowlance czy wykonujące jakies inne ciezkie i niebezpieczne prace. Chłopaki harujący na budowach, narażają swoje życie(czesc ginie bo w budowlance jest mnóstwo wypadkow), potem idą do swych zon czy dziewczyn, które pracują gdzies w biurach i jeszcze od żon wysluchaja jak im cjezko. Praca na budowie 12 godzin to dobry lek dla kogoś, kto twierdzi, ze kobiety maja gorzej w życiu. Oczyma wyobraźni widzę karyny z tipsami na rusztowaniach z workiami cementu -wtedy bedzie pelne równouorawnienie.

  •  
   andrzej342

   +83

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: Miałem popierdzieloną szefową która chłopom nie dawała lekkiej pracy a jak odchodziłem to się śmiała, ze trzeba mnie wykorzystać póki jestem do cięzkiej pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: to nie jest równouprawnienie tylko równe obowiązki.
   Prawo do czegoś oznacza, że możesz z niego skorzystać ale nie musisz. To że ktoś ma prawo pracować na budowie nie oznacza że musi na tej budowie pracować.

   Równouprawnienie będzie wtedy gdy latem na nadmorskim bulwarze w Świnoujściu kobieta za ubranie się w męski strój nie dostanie mandatu od straży miejskiej.
   Nie oznacza to, że wszyscy mają się ubierać jednakowo, kto chce może cycki zakrywać.

   Równouprawnienie będzie wtedy gdy mężczyzna będzie mógł iść na emeryturę w tym samym wieku co kobieta. Nie oznacza, to wszyscy muszą przejść na emeryturę po osiągnięciu tego wieku - kto chce może nadal pracować.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: dlaczego nikt nigdy nie zwrqca uwagi na to ze pielegniarki dzwigaja 100 kg pacjentow i haruja po 12 h dzinnie?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajlosfit: Pielęgniarze jak rozumiem to wymarły gatunek? Zostały tylko pielęgniarki?

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Jestem mężczyzną i prowadzę firmę budowlana. Nie jestem w żadnym stopniu ani korwinistą ani seksistą czy też innym faszystą.

   W firmie pracują 2 kobiety w biurze. Przez 13 lat prowadzenia firmy wypracowałem pewien model. Wolę mieć więcej pracowników i mniej im płacić aniżeli kazać chłopakom zapie**alać po 14 godzin dziennie. U mnie praca na budowie to 8-9h dziennie, choć zdarzały się roboty, że siedzieliśmy wszyscy w pracy po 12h. Przez te 13 lat tylko 5 razy zdarzyły się roboty 24h. Za pracę po 22 płacę chłopakom 300% podstawy.

   Jakie mam stawki (wszystko podaje w netto)?

   glazurnik 22zł/h tynkarz 20zł/h elektryk 20zł/h

   To są stawki moich 3 fachowców. Fachowców czyli oni robią tylko to na budowie i nic więcej. Stawki pozostałych "durnych fizoli" jak to pani nazwała wynoszą od 13 do 18zł netto.

   Średnio ten fizol u mnie ma 2800 na rękę, wolne popołudnia i weekendy. Jak chce - niech robi więcej ale ma zapie**alać tak samo jak po 8h. Dlaczego taki tryb pracy przyjąłem? Bo po prostu widzę, że moi pracownicy przychodzą szczęśliwsi i lepiej wypoczęci do pracy. Widzą swoje rodziny przez większość dni miesiąca (chyba, że mamy delegacje, za które płace także +3zł netto do stawki godzinowej). Wypadków u mnie prawie nie ma, może skutek wypoczęcia?

   Oczywiście szanowna Pani, tak jestem cwaniakiem bo wszyscy jadą na minimalnej + reszta pod stołem. Tylko, że sami tak chcą!

   A teraz do sedna, dlaczego mnie wkia jak słyszę, że kobieta i facet to taki sam pracownik i równokauprawnienie.

   Rok temu tak się stało, że przycisnęło mnie z ludźmi do pracy. Okres wakacyjny, 3 chłopaków w szpitalu bo mieli wypadek jak wracali z wakacji. 4 wyjechało za granicę do rodziny. Z mojej 17 osobowej (stałej raczej) ekipy zostało 8 osób a 3 roboty do zrobienia.

   Dałem więc ogłoszenie w UP (bo mi się szukać po chłopach na wsi nie chce). Warunki zachęcające (chyba) bo 2000-2500 na rękę (i to na umowie!). Zależnie od tego co umiesz i jak się prezentujesz.

   I teraz jedna z lepszych części historii. Nie wiem czemu ale pani w urzędzie powiedziała po 3 tygodniach, że nikt się nie zgłasza i, że winny (UWAGA k***A) jest zapis:

   "poszukuję zdrowych, silnych mężczyzn".

   Zapytałem czy mam poszukiwać na budowę słabych i chorych, a pani na to, że ogłoszenie to ma charakter dyskryminujący i powinno być także kierowane do kobiet. Jedyne co byłem w stanie powiedzieć do słuchawki to "o ja pie**ole". Oczywiście Pani mnie pouczyła, że tak nie wypada.

   Zapytałem potem co mam więc wpisać (usłyszałem, że OSÓB a nie mężczyzn) i podziękowałem pani za to, że urządza moją firmę po europejsku. Rozumiecie państwo? Ktoś mi mówi kogo mam zatrudnić, ktoś kto nic nie wie o naszej pracy w budowlance.

   Magicznym sposobem po 3 dniach zgłosiło się do mnie (i tutaj uwaga) 15, SŁOWNIE piętnaście kobiet.

   Nie wiedziałem, że tyle w budowlance mamy kobiet względem mężczyzn. W końcu 21 dni - 1 zgłoszenie od chłopaka i 15 zgłoszeń od kobiet (w 3 dni).

   I wie Pani co? Zatrudniłem 5 z nich, a niech stracę. Za 1800zł, tak za 1800! Bo one nic o budowlance nie wiedziały. ch*j z tym, 5x3000zł (bo taki jest mój koszt) to 15 000zł miesięcznie. Te 15 000 odrobię w 5 miesięcy. Wakacje były więc już po rozliczeniach z j***nym US.

   Byłem jedyną firmą w Małopolsce i chyba w Polsce, która przez 15 dni miała kobiety w pracy na budowie. Tak k***a, koledzy się ze mnie śmiali a pracownicy pukali się w głowę ale w dupie to miałem.

   Proszę Pani cóż to była za praca i równość w pracy.

   3 dnia już 2 panie zrezygnowały. Otrzymały ode mnie tylko ekwiwalent za urlop, z czego 1 stwierdziła, że zgodnie z kodeksem należy jej się stawka za cały tydzień - aha.

   Zostały 2 + 1 która doszła po 4 dniach.

   Może w punktach:

   -panie robiły sobie przerwę o 9, 11, 14, 15, i 15:45. Wszystkie przerwy trwały po 10-15 minut. 12.5(wartość średnia) * 5 = 62.5 minuty. Czyli panie pracowały de facto 7 godzin (ale jeszcze w między czasie robiły kupkę srając motylkami i siusiały wodą święconą).

   Czyli pracowały może 6 godzin z 8-9h trybu pracy. Przymknąłem oko.

   Chyba 7 dnia 2 panie przyszły, że mają odciski na rękach i czy mogą robić coś innego, no nie wiem ka co, ale elektryk powiedział, że mu powsadzają okablowanie do koryt. Tak ka wsadzały, że koryta sygnałowe były pomieszane z elektrycznymi a najlepsza była blond idiotka (niech żyją stereotypy) która WpieolIŁA, tak droga Pani, WpieolIŁA przewody 2x2.5mm^2 (gniazdowe) YDYp żo do rur sanitarnych. Tak, do rur sanitarnych. Czemu? Bo dobrze pasowały. Zajebiście. I ja jej mam za to zapłacić?

  •  

   pokaż komentarz

   @GangnamStyle a w szpitalach pracują tylko lekarze i pielęgniarki

  •  

   pokaż komentarz

   @merciless85: cholera szybszy byłeś przez to, że wykop uznał treść komentarza za zbyt długą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Łap plusa

  •  

   pokaż komentarz

   Według mnie równouprawnienie bedzie wtedy, gdy idąc po miescie bede widzial kobiety naprawiajace dachy, harujące w budowlance czy wykonujące jakies inne ciezkie i niebezpieczne prace. Chłopaki harujący na budowach, narażają swoje życie(czesc ginie bo w budowlance jest mnóstwo wypadkow), potem idą do swych zon czy dziewczyn, które pracują gdzies w biurach i jeszcze od żon wysluchaja jak im cjezko. Praca na budowie 12 godzin to dobry lek dla kogoś, kto twierdzi, ze kobiety maja gorzej w życiu. Oczyma wyobraźni widzę karyny z tipsami na rusztowaniach z workiami cementu -wtedy bedzie pelne równouorawnienie.

   @lewackiantypatriota: Takie widoki (kobiety na budowie i w pracach typowo męskich), to ja widziałem w Szwecji. Może nie jakieś zatrzęsienie, ale przynajmniej były.

  •  

   pokaż komentarz

   Prawo do czegoś oznacza, że możesz z niego skorzystać ale nie musisz. To że ktoś ma prawo pracować na budowie nie oznacza że musi na tej budowie pracować.

   @zalp: No to kobiety mają prawo np. pracować w IT, więc na ch@@ są te wszystkie programy zachęcające do studiowania na politechnikach? Mają prawo kandydować na listach wyborczych, więc po ch@@ parytety? Mają prawo być członkami rad nadzorczyć, więc po ch@@ je tam wpychać na siłę?

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: jedz do Tajlandii, tylko że tak to poszło w drugą stronę

  •  

   pokaż komentarz

   @merciless85: To te obecne panienki chowane na księżniczki.
   A swoją drogą jeszcze w późnych latach osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych podstawową siłę roboczą przy budowie dróg w Rosji i na Ukrainie stanowiły kobiety. Mężczyzna robił tak za brygadzistę/kierwonika i nimi kierował. Widziałam to na własne oczy. :-).

  •  

   pokaż komentarz

   Według mnie równouprawnienie bedzie wtedy, gdy idąc po miescie bede widzial kobiety naprawiajace dachy, harujące w budowlance czy wykonujące jakies inne ciezkie i niebezpieczne prace.

   @lewackiantypatriota: Co ma do tego równouprawnienie? Nie chcemy tu na siłę wpakować do danej dziedziny 50% kobiet i 50% mężczyzn, tylko dać każdemu wybór. A taki chyba już mają (tj. prawo tego nie zabrania, mentalność rekruterów to inna sprawa)? To, że panie wolą np. pracę biurową zamiast budowlanki - ich wybór. Wpieprzanie kogokolwiek na siłę do jakiejkolwiek pracy tylko po to, żeby statystyki były zgodne z naszymi oczekiwaniami to idiotyzm.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: mi wystarcza kobiety w szambiarce i śmieciarce bo tego jeszcze nie widziałem, to będzie równouprawnienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjau: wiesz, że to nie jest pasta/? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz_z_czarnolasu: Już widzę jak uciśnieni pracownicy fizyczni biegną zastąpić kobiety w żłobkach czy świetlicach środowiskowych. Ja jakoś nie mam ochoty. I byłoby dobrze, gdyby niektóre samczyki przestały uprawiać tę martyrologię płci męskiej, bo z żalu twarz wykręca. Jest ci ciężko na budowie? Masz dość kopania dołów? Rzuć to. Idź na położnictwo, zrób kurs sekretarki. Chyba że starasz się wmówić, że tyrasz "w pogardzie mając słońce palące, mrozu kolce" bo tak dyktuje umiłowanie ojczyzny i chęć ochrony kobiet przed ciężką pracą fizyczną. Tylko że wtedy bohaterze nie narzekaj, że ci się krzywda dzieje. Mnie tam dobrze siedząc na krześle, a nie zajmując się kielnią.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: Jak byłem na Krymie to tam babki zaiwaniały przy malowaniu i tynkowaniu. Tam hasło „kobiety na traktory” jest realizowane w praktyce.

  •  

   pokaż komentarz

   wszyscy jadą na minimalnej + reszta pod stołem.

   @merciless85: Czy pracodawca jest w stanie na tym zyskać, jeśli cały dochód pochodzi z ewidencjonowanych usług/sprzedaży? Jak kiedyś liczyłem to trzeba robić na lewo by płacić na lewo, bo inaczej nie ma zysku.

  •  

   pokaż komentarz

   @kilemile: kierunki związane z IT na politechnice są trudne. Ktoś kto lubi wyzwania albo po prostu chce dobrze zarabiać wybiera trudny kierunek.
   Ktoś kto oczekuje dostatniego życia na cudzy koszt nie będzie się męczył z trudnymi studniami. Nie będzie szedł do odpowiedzialnej, stresującej ani ciężkiej pracy.

   Po prostu jest u nas zbyt dobrze, da się utrzymać rodzinę z 1 pensji - o ile jest to pensja dobrze zarabiającego męża pracującego w IT.

   Gdy czasy były trudniejsze więcej kobiet studiowało na politechnikach trudne kierunki. Podobnie obecnie w krajach gdzie kobiety są źle traktowane też więcej z nich idzie pracować w IT - bo po prostu nie mają zbyt wielkiego wyboru, albo pójdą do takiej pracy albo będą klepać biedę, nikt ich utrzymywał nie będzie (dlatego, że nie da rady, albo dlatego bo uważa że im się nie należy).

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: jedź do upadającej Norwegii,tam można ujrzeć takie obrazki

  •  

   pokaż komentarz

   @General_Yi_Sun: W UK często widziałam kobiety kierowcy ciężarówek i autobusów.

  •  

   pokaż komentarz

   @zalp: > to nie jest równouprawnienie tylko równe obowiązki.

   Tutaj masz racje i sie z toba zgodze.

   Odnosnie rownouprawnienia, ciekawa jest jeszcze sytuacja z parytetami, np w zarzadach wiekszych spolek.

   Moze by takie parytety np w budowlance wprowadzc???
   Ciekawe dlaczego jeszcze nikt na taki kerunek nie wpadl. Ciekawe dlaczego... (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   Według mnie równouprawnienie bedzie wtedy, gdy idąc po miescie bede widzial kobiety naprawiajace dachy, harujące w budowlance czy wykonujące jakies inne ciezkie i niebezpieczne prace.

   @lewackiantypatriota: A czy ktoś zmusza facetów do pracy na budowie?
   Przyszedł ktoś i siłą zagnał cię do naprawy dachu? Albo zmuszono cię do pracy w kopalni?

   Kolejny wykopek, który nie rozumie, że czasy nakazu pracy dawno temu minęły i obecni budowlańcy sami wybrali ten zawód.

  •  

   pokaż komentarz

   z workiami cementu -wtedy bedzie pelne równouorawnienie.

   @lewackiantypatriota: haha... chyba z woreczkami, bo worka to by nawet nie podniosła. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota

   Według mnie równouprawnienie bedzie wtedy, gdy idąc po miescie bede widzial kobiety naprawiajace dachy, harujące w budowlance czy wykonujące jakies inne ciezkie i niebezpieczne prace. Chłopaki harujący na budowach, narażają swoje życie(czesc ginie bo w budowlance jest mnóstwo wypadkow), potem idą do swych zon czy dziewczyn, które pracują gdzies w biurach i jeszcze od żon wysluchaja jak im cjezko. Praca na budowie 12 godzin to dobry lek dla kogoś, kto twierdzi, ze kobiety maja gorzej w życiu. Oczyma wyobraźni widzę karyny z tipsami na rusztowaniach z workiami cementu -wtedy bedzie pelne równouorawnienie.
   Gdybym mógł to bym ci dał dwa plusy. Świetny komentarz i mam takie same zdanie na ten temat.

  •  

   pokaż komentarz

   Według mnie równouprawnienie bedzie wtedy, gdy idąc po miescie bede widzial kobiety naprawiajace dachy, harujące w budowlance czy wykonujące jakies inne ciezkie i niebezpieczne prace. Chłopaki harujący na budowach, narażają swoje życie(czesc ginie bo w budowlance jest mnóstwo wypadkow), potem idą do swych zon czy dziewczyn, które pracują gdzies w biurach i jeszcze od żon wysluchaja jak im cjezko. Praca na budowie 12 godzin to dobry lek dla kogoś, kto twierdzi, ze kobiety maja gorzej w życiu. Oczyma wyobraźni widzę karyny z tipsami na rusztowaniach z workiami cementu -wtedy bedzie pelne równouorawnienie.

   @lewackiantypatriota: W Norwegii tak jest. Dziewczyna cieśla, brukarz, elektryk, hydraulik czy operator koparki to żadna sensacja. To normalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @GangnamStyle: Pielęgniarstwo to zawód zdominowany przez kobiety. Tak samo jak budownictwo jest zdominowane przez mężczyzn. Beka z twoich podwójnych standardów. Mógłbym tak samo jak ty zapytać "to na budowie zostali tylko mężczyźni?". Ale w przeciwieństwie do ciebie nie jestem hipokrytą i wiem, że kobiet jest tam rażąco mniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: u mnie w korpo też mieliśmy takie przejawy. Praca typowo biurowa, no ale jak to w każdym biurze bywa, że coś trzeba przenieść, wnieść itp itd. Jak myślicie kto wnosił setki komputerów? Kto nosił baniaki z wodą do picia, jak się skończyła? Oczywiście sami mężczyźni.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: Zap?!??#?asz na budowie. Starasz się żyć godnie i masz jeszcze po robocie uganiać się za księżniczkami które oleją cię jak tylko się dowiedzą, że jesteś budowlancem

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: Co ciekawe w Niemczech nie problem spotkać taki widok, choć Helgi stawiające rusztowania nie wyglądaja jak Karynyn w tipsach;)

  •  

   pokaż komentarz

   @tls01 Dokładnie, największym problemem jest już tylko mentalność rekruterow i chore limity ciężarów dla mężczyzn, które doprowadzają męskie kręgosłupy do ruiny w wieku 40 lat (powinny zostać drastycznie obniżone i wyrównane do kobiecych). Nawet producenci materiałów budowlanych nie pomagają w tym zakresie

  •  

   pokaż komentarz

   @zalp: Czyli pokazywanie cycow na deptaku to juz ta wielka upragniona wolność ?

  •  

   pokaż komentarz

   @LewitujacPoParkietachwyobrazni: wymagany odmienny strój to jest jedyny przykład dyskryminacji kobiet przez nasze prawo.

   Wszystkie inne przepisy rozróżniające płeć dyskryminują wyłącznie mężczyzn, nie chciałem być jednostronny więc podałem po jednym przykładzie z każdej strony.

   A odpowiadając na twoje pytanie to: tak, gdyby tą jedną rzecz zmieniono to kobiety nie mogły by już mówić, że są w jakichkolwiek kwestiach dyskryminowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @zalp: Trochę taka matrioszka dyskryminacyjna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Wobbuffet: Nic co napisałem nie jest nieprawdziwe. Istnieją pielęgniarze. Nie stwierdziłem jaki udział procentowy mają w tym zawodzie. Nie powiedziałem też, że nie pracują tam kobiety. Nie zarzuciłem Ci kłamstwa ani nie powiedziałem, że błądzisz. Stwierdziłem fakt, reszta to Twoje dopowiedzenia. Jakie podwójne standardy? Stwierdzenie faktu, że w przytoczonym przez Ciebie zawodzie pracują też mężczyźni to podwójne standardy i hipokryzja? Brakuje Ci argumentów więc odpalasz docinki personalne i sobie dopowiadasz, żeby mieć się do czego odnieść, płytkie myślenie i niskich lotów awanturnictwo ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: Jestem za, na dniu świra ma świetnie ukazane równouprawnienie

  •  

   pokaż komentarz

   Jestem mężczyzną i prowadzę firmę budowlana. Nie jestem w żadnym stopniu ani korwinistą ani seksistą czy też innym faszystą.

   W firmie pracują 2 kobiety w biurze. Przez 13 lat prowadzenia firmy wypracowałem pewien model. Wolę mieć więcej pracowników i mniej im płacić aniżeli kazać chłopakom zapie**alać po 14 godzin dziennie. U mnie praca na budowie to 8-9h dziennie, choć zdarzały się roboty, że siedzieliśmy wszyscy w pracy po 12h. Przez te 13 lat tylko 5 razy zdarzyły się roboty 24h. Za pracę po 22 płacę chłopakom 300% podstawy.

   Jakie mam stawki (wszystko podaje w netto)?

   glazurnik 22zł/h tynkarz 20zł/h elektryk 20zł/h

   To są stawki moich 3 fachowców. Fachowców czyli oni robią tylko to na budowie i nic więcej. Stawki pozostałych "durnych fizoli" jak to pani nazwała wynoszą od 13 do 18zł netto.

   Średnio ten fizol u mnie ma 2800 na rękę, wolne popołudnia i weekendy. Jak chce - niech robi więcej ale ma zapie**alać tak samo jak po 8h. Dlaczego taki tryb pracy przyjąłem? Bo po prostu widzę, że moi pracownicy przychodzą szczęśliwsi i lepiej wypoczęci do pracy. Widzą swoje rodziny przez większość dni miesiąca (chyba, że mamy delegacje, za które płace także +3zł netto do stawki godzinowej). Wypadków u mnie prawie nie ma, może skutek wypoczęcia?

   Oczywiście szanowna Pani, tak jestem cwaniakiem bo wszyscy jadą na minimalnej + reszta pod stołem. Tylko, że sami tak chcą!

   A teraz do sedna, dlaczego mnie wkia jak słyszę, że kobieta i facet to taki sam pracownik i równokauprawnienie.

   Rok temu tak się stało, że przycisnęło mnie z ludźmi do pracy. Okres wakacyjny, 3 chłopaków w szpitalu bo mieli wypadek jak wracali z wakacji. 4 wyjechało za granicę do rodziny. Z mojej 17 osobowej (stałej raczej) ekipy zostało 8 osób a 3 roboty do zrobienia.

   Dałem więc ogłoszenie w UP (bo mi się szukać po chłopach na wsi nie chce). Warunki zachęcające (chyba) bo 2000-2500 na rękę (i to na umowie!). Zależnie od tego co umiesz i jak się prezentujesz.

   I teraz jedna z lepszych części historii. Nie wiem czemu ale pani w urzędzie powiedziała po 3 tygodniach, że nikt się nie zgłasza i, że winny (UWAGA k***A) jest zapis:

   "poszukuję zdrowych, silnych mężczyzn".

   Zapytałem czy mam poszukiwać na budowę słabych i chorych, a pani na to, że ogłoszenie to ma charakter dyskryminujący i powinno być także kierowane do kobiet. Jedyne co byłem w stanie powiedzieć do słuchawki to "o ja pie**ole". Oczywiście Pani mnie pouczyła, że tak nie wypada.

   Zapytałem potem co mam więc wpisać (usłyszałem, że OSÓB a nie mężczyzn) i podziękowałem pani za to, że urządza moją firmę po europejsku. Rozumiecie państwo? Ktoś mi mówi kogo mam zatrudnić, ktoś kto nic nie wie o naszej pracy w budowlance.

   Magicznym sposobem po 3 dniach zgłosiło się do mnie (i tutaj uwaga) 15, SŁOWNIE piętnaście kobiet.

   Nie wiedziałem, że tyle w budowlance mamy kobiet względem mężczyzn. W końcu 21 dni - 1 zgłoszenie od chłopaka i 15 zgłoszeń od kobiet (w 3 dni).

   I wie Pani co? Zatrudniłem 5 z nich, a niech stracę. Za 1800zł, tak za 1800! Bo one nic o budowlance nie wiedziały. ch*j z tym, 5x3000zł (bo taki jest mój koszt) to 15 000zł miesięcznie. Te 15 000 odrobię w 5 miesięcy. Wakacje były więc już po rozliczeniach z j***nym US.

   Byłem jedyną firmą w Małopolsce i chyba w Polsce, która przez 15 dni miała kobiety w pracy na budowie. Tak k***a, koledzy się ze mnie śmiali a pracownicy pukali się w głowę ale w dupie to miałem.

   Proszę Pani cóż to była za praca i równość w pracy.

   3 dnia już 2 panie zrezygnowały. Otrzymały ode mnie tylko ekwiwalent za urlop, z czego 1 stwierdziła, że zgodnie z kodeksem należy jej się stawka za cały tydzień - aha.

   Zostały 2 + 1 która doszła po 4 dniach.

   Może w punktach:

   -panie robiły sobie przerwę o 9, 11, 14, 15, i 15:45. Wszystkie przerwy trwały po 10-15 minut. 12.5(wartość średnia) * 5 = 62.5 minuty. Czyli panie pracowały de facto 7 godzin (ale jeszcze w między czasie robiły kupkę srając motylkami i siusiały wodą święconą).

   Czyli pracowały może 6 godzin z 8-9h trybu pracy. Przymknąłem oko.

   Chyba 7 dnia 2 panie przyszły, że mają odciski na rękach i czy mogą robić coś innego, no nie wiem ka co, ale elektryk powiedział, że mu powsadzają okablowanie do koryt. Tak ka wsadzały, że koryta sygnałowe były pomieszane z elektrycznymi a najlepsza była blond idiotka (niech żyją stereotypy) która WpieolIŁA, tak droga Pani, WpieolIŁA przewody 2x2.5mm^2 (gniazdowe) YDYp żo do rur sanitarnych. Tak, do rur sanitarnych. Czemu? Bo dobrze pasowały. Zajebiście. I ja jej mam za to zapłacić?

   @merciless85: Mamy nową paste o kobietach w budowlance

  • więcej komentarzy(33)

 •  

  pokaż komentarz

  To juz nie pierwszy raz Unja Europejska upomina sie o prawa mezczyzn. Nasze prawwwactwo wprowadziło zapisy emerytalne dyskryminujace mezczyzn i fakt, ze masz kranik oznacza, iz bedziesz musiał dluzej pracować na tę samą emeryturę, niż wtedy gdy masz muszelkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: to jest dyskryminacja kobiet , a nie mezczyzn, bo ci ostatni dostaja zawsze za prace wiecej

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota nie broniąc tutaj tego debilnego prawa, ale kobiety przez to mają chyba właśnie niższe emerytury?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ranger: realnie otrzymują mniej ale na miesiac. W ogólnym rozrachunku pobierają emeryturę dłużej bo przechodzą 5 lat wcześniej oraz żyją dłużej. W ogólnym rozrachunku pobierają więcej emerytury niż mężczyzna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajlosfit: Co to za zmyslony wysryw. Wyjasnione juz jest ze kobiety dostaja mniejsze wynagrodzenia z racji krotszych wymiarow pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ranger: Kobiety nie mają niższych emerytur. Jakiś czas temu był artykuł na wykopie, z którego wynikało, że przeciętna kobieta wypłaca z zusu więcej pieniędzy niż do niego wpłaca, a przeciętny mężczyzna wypłacę mniej pieniędzy niż do niego wpłaca. Z tego wynika, że mężczyźni składają się na emeryturę kobiet. W dodatku 40% mężczyzn, o ile mnie pamięć nie myli, nie dożywa wieku emerytalnego. 40% mężczyzn przez całe życie haruje na to, by utrzymać emerytury innych, a samemu nie otrzymać nic.

  •  

   pokaż komentarz

   Nasze prawwwactwo wprowadziło zapisy emerytalne dyskryminujace mezczyzn i fakt

   @lewackiantypatriota: KE też o to już się upominała, aby zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn https://superbiz.se.pl/wiadomosci/ke-chce-zrownac-wiek-emerytalny-kobiet-i-mezczyzn-w-polsce-aa-JL72-3VFd-HA8F.html

   Wydłużenie do 67-68 i zrównanie wieku emerytalnego to decyzja konieczna, PiS będzie miał z tym problem, bo obniżenie wieku emerytalnego to po 500+ i trzynastkach to sztandarowe zmiany, które skradły serca ich wyborców. Mówi się, że planują jakieś zachęty do dłuższego pozostania na rynku pracy, lecz to wydaje się być tylko półśrodkiem, a nie rozwiązaniem problemu.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest dyskryminacja kobiet , a nie mezczyzn, bo ci ostatni dostaja zawsze za prace wiecej

   @Tajlosfit: dlaczego pracodawcy nie zatrudniają samych kobiet skoro mogą im płacić mniej za ta sama robotę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajlosfit: Właściwie to samo co wyżej: skoro kobieta wykonuje swoją pracę tak dobrze jak mężczyzna, a w dodatku można jej zapłacić mniej, to po co w ogóle zatrudniać mężczyzn?

  •  

   pokaż komentarz

   @Ruski_Haker: oraz dużo lżejszych, ale i gorzej płatnych zarobków. Więcej zarobi budowlaniec na 1,5 etatu, niż przedszkolanka na 1.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajlosfit: Gdyby kobiety dostawy mniejszą pensję za IDENTYCZNĄ pracę czyż nie logicznym byłby fakt, że pracodawcy zatrudnialiby same kobiety, bo to by się bardziej opłacało? ( ͡€ ͜ʖ ͡€) Czy jednak realnie nie wykonują tej samej pracy?

   Idź siać nieprawdzie informacje gdzie indziej.

  •  

   pokaż komentarz

   bo ci ostatni dostaja zawsze za prace wiecej

   @Tajlosfit: Za jaka prace? Za tę samą? Jesli wiesz o takich praktyktach to zglos to do PIP, bo jest to nielegalne.

  •  

   pokaż komentarz

   zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn

   @Cesc: a jakby jeszcze tak liczyć emerytury sprawiedliwie, według prognozowanego dalszego okresu trwania życia dla mężczyzn i kobiet osobno...

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: A zona Trzaskowskiego jeszcze mowila o doplacie po 200zl do emerytury kobiet za kazde dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   To juz nie pierwszy raz Unja Europejska upomina sie o prawa mezczyzn. Nasze prawwwactwo wprowadziło zapisy emerytalne dyskryminujace mezczyzn i fakt, ze masz kranik oznacza, iz bedziesz musiał dluzej pracować na tę samą emeryturę, niż wtedy gdy masz muszelkę.

   @lewackiantypatriota: Tak? A kiedyy to prawactwo rządziło... przypomnij mi? Bo to że pis, ma w nazwie prawo to nie znaczy, że to jest jakakolwiek prawica.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: Zgadzam się z @Tajlosfit - to jest dyskryminacja kobiet - przez to, że krócej pracują, maja niższą emeryturę, a gdy osiągną wiek emerytalny są często zwalniane i wysyłane na emeryturę - czy chcą, czy nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ranger: dodaj do tego opiekę nad rodziną, czytaj nieodpłatną, czas ktory mogłyby przecież pracować za wynagrodzenie inne niż uśmiech bombelka

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: Serio, chcesz pracować do 60 r.ż. i dostać tauzena, bo w przeliczeniu na miesiące przebywania na emeryturze będziesz mieć więcej niż ten, kto idzie na emeryturę mając lat 65? Już niektórym kobietom zaświtało, że krótszy czas składkowy, to śmierć głodowa i prezent PiS w postaci krótszej pracy średnio im odpowiada. A że mężczyźni żyją zwykle (nie wszyscy) krócej? Na netach znajdziesz masę filmików wyjaśniających przyczynę, plus wypowiedzi co poniektórych przedstawicieli płci krócejżyjącej. Znam chłopów mających okolice 80 r.ż., mających za sobą lata ciężkiej pracy fizycznej, często wykonywanej przy narażeniu życia. Jednak byli na tyle sprytni, aby elementarnie dbać o zdrowie i chociażby odstawić alkohol i papierosy po zawale, bo żona to wymogła. Kto chce żyć krótko, ten zwykle to robi na swoje wyraźne życzenie. Z kolei chcesz mieć emeryturę na poziomie wegetacji? To mając 60 lat zatrudnij się na pół etatu i powoli się przyzwyczajaj, droga wolna.

  •  

   pokaż komentarz

   @outsiderka: Ale zdajesz sobie sprawe z tego, ze kobiety dostaja emeryture wg. aktuarialnego przelicznika sredniej dalszej dlugosci trwania zycia dla obu plci, mimo ze zyja srednio 8 lat dluzej od mezczyzn? Zatem ZUS wyplaca kobiecie odpowiednio wiecej na miesiac. Odwrotnie w przypadku mezczyzn.
   Mezczyzni ostatecznie maja srednio wyzsza emeryture dlatego, ze wczesniej wchodza na rynek pracy, dluzej na nim zostaja, wyrabiaja wiecej godzin na miesiac i wybieraja lepiej platne zawody (nawet jezeli placa za to zdrowiem).

   @WrzeCiOna: Tylko matki moga przechodzic na wczesniejsza emeryture?

  •  

   pokaż komentarz

   @Drakcrom: Z tego, co wiem, inaczej obliczana jest emerytura kobiet a inaczej mężczyzn - właśnie ze względu na dłuższe średnie oczekiwane przeżycie na emeryturze. Nie zapominaj też, że na wysokość emerytury mają wpływ lata spędzone na urlopie wychowawczym, liczone sa jako okresy nieskładkowe (jak i czas przebywania na zwolnieniach lekarskich) a to w ostatecznym rozrachunku wpływa na niższą emeryturę kobiety.
   Niemniej jednak, uważam, że wiek przejścia na emeryturę powinien być taki sam dla pań i panów i wynosić te min. 65 lat. Zresztą - byłam za podniesieniem wieku emerytalnego, kiedy PO to wprowadziła. Uważałam to za rozsądne rozwiązanie.

  •  

   pokaż komentarz

   To juz nie pierwszy raz Unja Europejska upomina sie o prawa mezczyzn. Nasze prawwwactwo wprowadziło zapisy emerytalne dyskryminujace mezczyzn (...)
   @lewackiantypatriota: A to nie lewica wprowadziła?

  •  

   pokaż komentarz

   @outsiderka:

   Z tego, co wiem, inaczej obliczana jest emerytura kobiet a inaczej mężczyzn - właśnie ze względu na dłuższe średnie oczekiwane przeżycie na emeryturze.

   No to czas najwyzszy te wiedze zaktualizowac, bo tak nie jest. Art 26.

   3. Średnie dalsze trwanie życia ustala się wspólnie dla mężczyzn i kobiet oraz wyraża się w miesiącach.

   https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/emerytury-i-renty-z-funduszu-ubezpieczen-spolecznych-16832385/art-26

   Wiek przejscia na emeryture powinien byc dowolny dla kazdego obywatela i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Drakcrom: jest jeszcze coś takiego jak wychowanie i od małego formowanie do jakiejś kulturowej roli bo jest się tej samej płci a nie ze względu na predyspozycje. I wszelkie odstępstwa od tej wyimaginowanej normy są wyśmiewane lub krytykowane. Moznaby wymieniać i wymieniać. Niskie pensje większości to skutek nie przyczyna

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota emerytura powinna być za przepracowane lata i każdy inny system jest dyskryminujący. Jedni idą do pracy po maturze, inny trzymają się cyca mamusi do 30stki, o ile tę mamusię na to stać. To nie tyle seksizm co klasizm. Dlaczego ja mam pracować 48 lat, a jakieś bananowe lenie tylko 37? 45 lat pracy i elo. Jak siedzisz na dupie, twój pech

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajlosfit nie, nikt nie dostaje więcej. Pokaż dowody, że dwie osoby na tym samym stanowisku, mające te same kompetencje, doświadczenie i wiedzs, a różnią się jedynie płcią zarabiają inne stawki i to kobieta ma mniej, bo jest kobietą.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest dyskryminacja kobiet , a nie mezczyzn, bo ci ostatni dostaja zawsze za prace wiecej

   @Tajlosfit: Widać gorzej pracują. Jakby pracowały tak samo dobrze, ale taniej, to nikt by facetów nie zatrudniał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajlosfit: to bardzo często powtarzane kłamstwo. Tak zwany Page Gap to sprytnie stworzony statystyczny bełkot.
   Statystyka ma to do siebie, że można modyfikować zakres badań w taki sposób, że wynik wyjdzie ci zawszę pod tezę. Np. Moja teza jest taka, że mam trzy nogi. Badania statystyczne które przeprowadziłem w moim domu wykazują, że wszystkie istoty żywe posiadające nogi, podzielone przez liczbę tych istot dają wynik 3. A więc ja, jako część tego zbioru mam 3 nogi. (siedzę sam z psem)
   Drugi przykład. Średnie IQ twoje i moje wynosi 110 i jesteśmy obaj ponadprzeciętnie inteligentni. Jednakowoż ty pisząc te wierutne bzdury, które ogarnięty 8-mio latek potrafi obalić, wykazujesz, że bliżej ci do średniej jakiegoś afrykańskiego kurwidołka.

   Page Gap był liczony na kilka sposobów i każdy sposób był manipulowany pod tezę.
   Raz to były wszystkie kobiety vs wszyscy mężczyźni, co jest oczywistą bzdurą, bo gdzie tutaj jakakolwiek wina mężczyzn, że kobiety wolą być przedszkolankami i pielęgniarkami, niż informatykami, czy elektrykami?
   To są osobiste wybory, częściowo świadome, częściowo podświadome, wynikające z różnic fizycznych jak i mentalnych, między płciami. Po prostu mężczyźni częściej mają cechy które ich motywują do podjęcia takich zawodów i mają większe skłonności do sukcesów.

   Drugi raz to było liczone w ten sposób, że mężczyźni i kobiety na tych samych stanowiskach zarabiają róznie, ergo kobiety mniej. Nie dość, że znowu metodologia kulała i w statystykach nie zostało ujęte, że mężczyźni wyrabiają znacznie więcej nadgodzin, niż kobiety, rzadziej chodzą na zwolnienia i prawie w ogóle na urlopy ze względu na dziecko, to do tego warto dodać, że przeciętna kobieta statystycznie jest bardziej uległa i mniej walczy o swoje. Ale znowu, to są cechy indywidualne i często uległy mężczyzna, nawet jeżeli będzie niesamowicie dobrym specjalistą, będzie zarabiał poniżej tego co powinien. Po prostu pracodawca wie, że może mu płacić mniej i tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @lewackiantypatriota: Jop, ale lewactwo przez absurdalne wręcz handicapy dla kobiet wprowadzi jeszcze większą dyskryminację mężczyzn

  •  

   pokaż komentarz

   Page Gap

   @VeleiN: fajnie, że się tak wymądrzasz, ale nie chodziło Ci czasami o "wage gap"?

  • więcej komentarzy(18)

 •  

  pokaż komentarz

  Swego czasu zacząłem spisywać wszystkie przejawy nierównego traktowania mężczyzn przede wszystkim w Polsce ale i w świecie. Podany w znalezisku przykład to nie jedyna zapisana w prawie dyskryminacja mężczyzn. Poniżej o wiele mniej znany fakt:

  13. Zapewnienie kobietom lepszych warunków odbywania kary pozbawienia wolności, np. codzienny dostęp do ciepłej wody, możliwość wzięcia ciepłej kąpieli minimum dwa razy w tygodniu, gdzie mężczyźnie przysługuje minimum jedna kąpiel tygodniowo. To nie żart: Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 grudnia 2016 r. w sprawie regulaminu organizacyjno-porządkowego wykonywania kary pozbawienia wolności, § 31. Oczywiście regulamin danej placówki może te liczby wyrównać czy podnieść, natomiast ustawowo dolna granica jest właśnie taka.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciekawe kiedy Zainteresują się wiekiem emerytalnym oraz przeliczanie emerytury względem stażu pracy, bo ten system jest mocno krzywdzący dla facetów.

 •  

  pokaż komentarz

  najabrdziej nierówną rzecza w PL jest rożny wiek emerytalny. rozumiem że kobiety rodzą dzieci ale za to już mają długi urlop macierzyński i nie powinno to miec przełożenia na wiek emerytalny, w szczególności że średnio żyją o 7 lat dłużej

  •  

   pokaż komentarz

   rozumiem że kobiety rodzą dzieci ale za to już mają długi urlop macierzyński i nie powinno to miec przełożenia na wiek emerytalny

   @LubieKocyki: biorąc pod uwagę że bezdzietne kobiety też mają niższy wiek emerytalny ewidentnie nie o to chodzi

   i tak chyba czas na urlopie macierzyńskim wlicza się do stażu pracy więc prawo już dawno uwzględnia rodzenie dzieci

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieKocyki: Szczególnie, że kobiety żyją dłużej od mężczyzn. To jest niecałe 8 lat więcej. (73,8 dla mężczyzn i 81,7 dla kobiet).

   Zanim mi ktoś powie: "no kobieta musi karmić dziecko i się nim zajmować!"
   Nie mówię, że nie, ale do którego roku życia karmi się piersią? Do chyba około drugiego z tego co mi wiadomo, a nie do 7

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland:
   ja to w sumie to nie miałbym nic przeciwko żeby traktować urodzenie dziecka jak 3 lata pracy ze średnią krajową - do podziału między matkę i ojca wedle uznania rodziców.

   Ale po prostu niższy wiek emerytalny za sam fakt bycia jakiejś płci? No to jest po prostu skandal.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale po prostu niższy wiek emerytalny za sam fakt bycia jakiejś płci? No to jest po prostu skandal.

   @vasco_da_gama: Też tak mówię zawsze. Jak dla mnie to w prawie "płeć" powinna grać rolę marginalną.

   Na przykład w prawie pracy jest paragraf, że kobieta może nosić tam tyle i tyle kilogramów, a mężczyzna tyle i tyle.
   No fajnie, ale znajdzie się taki chłoptaś 50 kg chucherko vs herszt baba 80kg, bierze na jedną rękę połowę jej wagi, a i tak może nosić mniej bo w kodeksie jest tak napisane.
   Oczywiście co innego jak kobieta jest w ciąży, ale karać jedną płeć za samo posiadanie/nieposiadanie penisa? Śmiech na sali

   "Domyślny" wiek emerytalny na poziomie 65-67 lat, obniżany o np. 1,5 roku - 2 lata za każde dziecko, do max 55 lat i pyk.
   (przy 5 dzieci już by było 55 lat przy obniżaniu co 2 lata, a zgodnie z zasadami demografii, każda para powinna mieć CO NAJMNIEJ 2 dzieci, żeby można było mówić o zastępowaniu pokoleniowym)

  •  

   pokaż komentarz

   @LubieKocyki: jak to jest że kilka miesięcy dłużej pobierana emerytura, przez jakąś cale życie pracującą kobietę, bardziej was w oczy kole niz europensja niektórych polityków, którzy zostali wybrani głosami za głoszenie kocopołów, albo dziesięcioleciami okupują sejmowe ławy (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   @WrzeCiOna: oni mnie wk$!%iają, ale to jest po prostu dyskryminowanie bez jakiegokolwiek argumentu. Kobiety dłużej żyją - checked, kobiety mają inne benefity związane z ciążą jak urlop - checked (i tutaj chwała za to panstwu bo jednak musimy dbać o ilość polaków). I to nie jest kilka mieisęcy, statystycznie to jest 96 miesięcy - to całkiem dużo nie prawdaż? I to statystycznie, w przypadku jak mężczyzna miał cięzką prace fizyczną, a kobieta umysłową / zajmowała się domem to często różnica w długości zycia przewyższa 10 lat

  •  

   pokaż komentarz

   @niochland: ale wiesz, że są takie kobiety, które pracują do prawie dnia porodu i wracają do pracy po pół roku? Mleko może sobie odessać w wolnym czasie, ojciec może siedzieć w domu i się dzieckiem zajmować i tylko odgrzać mleko. Zresztą nikt do rodzenia dzieci nie zmusza, więc jak to ma się do wieku emerytalnego?

  •  

   pokaż komentarz

   kilka miesięcy dłużej pobierana emerytura

   @WrzeCiOna: Po pierwsze kilka lat, po drugie mieć milion i nie mieć miliona to razem dwa miliony. Kobiety nie tylko pobierają emeryturę dłużej, ale też wpłacają składki krócej, przez co różnica robi się kolosalna. Mężczyzna pracując 25-65 odkłada na emeryturę 40 lat (!) a pobiera świadczenia 9 lat (średnia długość życia 74 lata) czyli współczynnik wynosi 4.45. Kobieta pracując 25-60 odkłada na emeryturę 35 lat a pobiera świadczenia 22 lata (średnia długość życia 82 lata), co daje nam współczynnik 1.6, czyli przy równych zarobkach kobieta powinna dostawać prawie 3 razy niższą emeryturę, ale zamiast tego w praktyce to mężczyźni finansują kobiece emerytury.

  •  

   pokaż komentarz

   @WrzeCiOna: A coś mniej enigmatycznego? Gdzie dokładnie popełniłem błąd w moich obliczeniach?

  •  

   pokaż komentarz

   @5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: nikt nie zabrania mężczyznom dbac o zdrowie. Wystarczy zadać pytanie dlatego żyją której, co na to wpływa poza pracą. I znaleźć różne odpowiedzi. Same cyfry to tylko cyfry

  •  

   pokaż komentarz

   Wystarczy zadać pytanie dlatego żyją której, co na to wpływa poza pracą

   @WrzeCiOna: Naukowcy zadali te pytania już dawno temu i wiemy, że pomijając kwestię cięższej i bardziej niebezpiecznej pracy (kopalnie, fabryki itd.) powodem jest biologia i hormony.

   The most prominent biological explanations for the differences in male and female health and mortality are hormonal. Favorable effects of estrogen on serum lipids and prevention of degenerative processes via its protective effect on brain cells.

   "Dbanie o zdrowie" pewnych czynników nie zmieni.

   Zresztą nawet jeśli uznamy, że da się ten wiek zrównać, to nadal nie wyjaśnia to czemu kobiety miałyby pracować krócej.

  • więcej komentarzy(4)