•  

  pokaż komentarz

  Ee tam. Nocne wyscigi byly i będą. Nie zorganizowane to będą się łapać na światłach. Za dnia nie ma gdzie dać w rurę, autostrady też niebezpieczne to zostaje nocą gdzieś po mało uczęszczanych drogach się gaznąć. Na prostej każda faja potrafi być szybka ale lepsze to niż nic.

  Tory są praktycznie niedostepne bo ich nie ma, janusze i grażyny robią akcje przeciwko torom. A mało tego rzadko kiedy jest opcja wjazdu na tor jak np. na Nurburgring. W dodatku na torach nie wolno się ścigać, no i mało kto potradi w ogóle jeździć po torze.

  By legalnie organizowac takie imprezy też są koszty. Zabezpieczenie medyczne, straż itp. Organizacja tego wymaga czasu i kasy. A tu? Jest prosta, fura zatankowana 3... 2... 1... jazda i zycie staje się latwiejsze.

  Jakoś ognisk wypadków na takich spotach nie ma. Więcej szumu niz szkodliwości społecznej.

  Zabierają dowody samochodom, które są dopieszczone do granic - ludzie reanimują kultowe auta, robią blacharkę, pelne remonty ukladu hamulcowego, zawieszenia a że wydech drze morde?? Trudno. To przyjemne.

  Ja uważam, że to jakieś głupie chwalenie się pierdołami. Piratów nie ubywa, Golfów II z 1987 roku, z dziurawą podłogą w sumie też nie, żyć się nie ratuje. Szkoda zachodu. Ludzie na drogach glupi jak byli tak dalej są i takie pseudo akcje na scigantów nocnych gówno zmienią.

  •  

   pokaż komentarz

   By legalnie organizowac takie imprezy też są koszty. Zabezpieczenie medyczne, straż itp. Organizacja tego wymaga czasu i kasy.

   @ChickenDriver: mnie nie stać na amatorskie uprawianie himalaizmu, więc tego nie robię. Skoro kogoś nie stać na legalne uprawianie wyścigów samochdowych to też niech tego nie robi. Przepisy są od czegoś. Skończy się wypadkiem i będzie gadka gdzie była policja.

  •  

   pokaż komentarz

   mnie nie stać na amatorskie uprawianie himalaizmu, więc tego nie robię.

   @ropucha_paskowka: a ich stać, żeby się ścigać amatorsko i to robią. Taka rozmowa.

   Możesz iść w Tatry w trampkach wyobraź sobie. Dla gawiedzi, to nierozsądne i gdzie jest straż Tatr... a Ty siebie znasz, wiesz na co pozwalają te trampki, byłeś już w tych trampkach w Alpach, więc i w Tatrach sobie poradzisz. A potem przychodzi taka ropucha paskówka i zabiera Ci te trampki, bo wie lepiej.

  •  

   pokaż komentarz

   a ich stać, żeby się ścigać amatorsko i to robią.

   @mahestro: nielegalnie. Publiczne ulice nie są od wyścigów.

  •  

   pokaż komentarz

   Publiczne ulice nie są od wyścigów.

   @ropucha_paskowka: no nie są, ale z tego co widać w artykule i na filmie, to to nie jest rynek w Krakowie o 13 w sobotę. Zgadzamy się obaj, że to nie jest dobre. Nie zgadzamy się jednak w tym, że takie tam wygłupy na prostej wśród samych swoich to jeszcze nie dramat nadający się na artykuł i aferę.

   Dziwi mnie jednak ta głupota z brakiem OC i samochodami z jakimiś prawnymi wadami. Tak się wystawiać na odstrzał...

  •  

   pokaż komentarz

   @mahestro: nie, żadne nie są. Ew. autostrady ale to i tak jest niebezpieczne. Chciałbyś aby taki wyścigi były legalne? Bo w tym przypadku rozważamy czy to powinno być legalne, czy nie. Jeżeli będą legalne to strach będzie wyjechać w trasę nocą. A jeżeli nielegalne to w takim razie dobrze że łapią.

  •  

   pokaż komentarz

   Chciałbyś aby taki wyścigi były legalne? Bo w tym przypadku rozważamy czy to powinno być legalne, czy nie.

   @ropucha_paskowka: jest i trzecia opcja: dać spokój póki nie przeginają. Co znaczy przeginać, no to już zależałoby od widzimisie policji, ale wolałbym taką niepewność niż penalizację za wszelką cenę.

   Widziałem wyścigi z gapiami za barierkami i osoby nadzorujące z krótkofalówkami, ale widziałem też popaprańców nie czekających nawet na pustą prostą. No da się wyczuć różnicę i wyznaczyć granicę, płynną bo płynną, ale jednak, kiedy jeszcze jest ok, a kiedy ktoś chyba sobie robi żarty.

  •  

   pokaż komentarz

   jest i trzecia opcja: dać spokój póki nie przeginają

   @mahestro: to po kiego prawo? Najgorsza z możliwych opcji. To jest system równych i równiejszych. Należy pamiętać że oni nie ryzykują tylko swojego życia, bo ich mi nie szkoda. Dokładnie wiedzą jakie to jest niebezpieczne. Przede wszystkim chodzi o osoby postronne, które mogą się znaleźć przypadkowo w nieodpowiednim miejscu. To ich prawo powinno chronić.

   Jak ktoś z Twojej rodziny nagle znajdzie się pod kołami takiego samochodu to kogo będziesz winił?

  •  

   pokaż komentarz

   to po kiego prawo? Najgorsza z możliwych opcji. To jest system równych i równiejszych.

   @ropucha_paskowka: wyobrażałem sobie to tak, że jeśli wszyscy wiedzą, tzn. entuzjaści szybkiej jazdy na wprost i drogówka, że jest pewna ulica, gdzie co czwartek po 2 w nocy spotyka się zgraja i coś tam kombinuje, to mamy wszystko pod kontrolą i nie ma litości za ściganie się gdzie indziej, bo lepiej żeby było jedno miejsce, znane, zinfiltrowane, niż by się wszyscy rozleźli i szukaj wiatru w polu.

   Nie wiem czy to będzie najszczęśliwsze porównanie, ale to trochę jak z szefami mafii. Źle, że jest mafia, ale jest jeszcze gorzej, gdy zamknie się szefa.

   Jak ktoś z Twojej rodziny nagle znajdzie się pod kołami takiego samochodu to kogo będziesz winił?

   @ropucha_paskowka: fajnie się dyskutuje, nie psuj tego :)

  •  

   pokaż komentarz

   @mahestro: za dużo filmów się naoglądałeś. To jest akceptacja bezprawia. Wiadomo że Polska to chory kraj, ale przynajmniej nie powinno się mieć poglądów, że jedne prawo się akceptuje, a drugiego nie. Niech takie wyścigi będą legalnie zorganizowane i będą miały pozwolenia mieszkańców oraz miasta, a droga na ten czas zamknięta. Nie widzę innego racjonalnego rozwiązania.

   fajnie się dyskutuje, nie psuj tego :)

   @mahestro: tak samo jak z koronawirusem. Zgon mało prawdopodobny, ale jeżeli tyczyło się to własnej rodziny, to jest się w pełni za ograniczeniami. Tak samo ze zgonem kogoś z rodziny w hipotetycznych sytuacjach. Mało prawdopodobne, ale jeżeli już by się stało to nagle zmiana poglądów o 180 stopni. Nie wszyscy muszą się orientować co, gdzie, kiedy i czy ulicą, którą wraca o 2 w nocy po rocznym wypadzie za granicą do pracy będzie się odbywał akurat nielegalny wyścig.

  •  

   pokaż komentarz

   Z większością wypowiedzi się zgadzam oprócz:

   Tory są praktycznie niedostepne

   @ChickenDriver: nie, tory nie są problemem. Problemem jest to, że ludzie i tam będą się ścigać na ulicach bo to jest fajne, cool i można się przed znajomymi pokazać. No i na insta polansowac a nędzna relacja by była z toru w dzień.

   W mojej okolicy swego czasu były dostępne 3 tory w bliskiej odległości, łącznie 5 dodając trochę dalszą. Wyścigów i drifty na ulicach? Jak były tak są dalej.

   Dwa tory niestety zamknęli i liczba 'miejskich rajdowców' się nie zmieniła. Także problemem nie jest brak infrastruktury.

  •  

   pokaż komentarz

   za dużo filmów (...) widzę innego racjonalnego rozwiązania.

   @ropucha_paskowka: prawo ma tę zasadniczą cechę, że równa wszystko jak walec. Tym samym zapisom podlega pan Stefan Kowalski we Fiacie Punto i Krzysztof Hołowczyc w Nissanie GT-R. Wiem czemu tak jest, ale to nie znaczy, że musi mi się to podobać. Od razu uprzedzę, że tak jak Ty też nie wiem jak to prawnie rozegrać lepiej, ale ta niewiedza nie zabrania mi być niezadowolonym z obecnej sytuacji. Stąd też moja propozycja na przymykanie oka póki lokalny folklor sam siebie trzyma w ryzach.

   Nie wszyscy muszą się orientować co, gdzie, kiedy i czy ulicą, którą wraca o 2 w nocy po rocznym wypadzie za granicą do pracy będzie się odbywał akurat nielegalny wyścig.

   @ropucha_paskowka: mam wrażenie, że za bardzo z kwestii "ruszenie z miejsca do tamtej latarni" zbaczasz tu wyobraźnią na jakieś rajdy WRC. Nawiązując do "za dużo filmów" to większość tego o czym ja myślę to po prostu start ze świateł do kolejnych świateł.

  •  

   pokaż komentarz

   Tory są praktycznie niedostepne bo ich nie ma

   @ChickenDriver: p@!#%$%enie, jest gdzie legalnie pojeździć, szczególnie jak się mieszka w okolicach Katowic.

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: co to niby za tory, żeby się zaraz nie okazało że w 600ccm nawet trójki nie wrzucisz na takim 'torze'

  •  

   pokaż komentarz

   @ChickenDriver: Drogi publiczne mają służyć ludziom a nie wariatom z żądzą adrenaliny. Jeśli tego nie rozumiesz to wyp%%@@!?aj do Australii, tam przynajmniej nikogo nie zabijesz jak się pościgasz z kangurami

  •  

   pokaż komentarz

   @mahestro: przymykanie oczu na łamanie prawa? Te wyścigi to zagrożenie życia i zdrowia. Do tego hałas. Samochody bez OC. Sebiks bez legalnego zatrudnienia, skasuje latarnię, światła, zaparkowane samochody i co? Do tego sporo tego to złom, który nie powinien jeździć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ChickenDriver: a że wydech drze morde?? Trudno. To przyjemne
   Godzina druga w nocy, ty rano na 5 do pracy musisz się wyspać, ale za oknem nap##%%%?a łepek w gruzie z wyprutym tłumikiem i budzi wszystkich mieszkańców. Nie no, ale to k#%%a przyjemne.

  •  

   pokaż komentarz

   @MakontufTRZY: No nie wiem u mnie na mieście ścigają się w piątki tak 22-24 (zależy kiedy policja przyjedzie) i maks. do 1 jest już cicho na mieście.

  •  

   pokaż komentarz

   a że wydech drze morde?? Trudno. To przyjemne.
   @ChickenDriver: A ze dowody rejestracyjne zabieraja?? Trudno. To przyjemnie sie o tym czyta

  •  

   pokaż komentarz

   @ChickenDriver: czyli dajesz nieme przyzwolenie na to żeby ktoś po nocy nap?#$??#al w mieście po garach? (づ•﹏•)づ

  •  

   pokaż komentarz

   @Zakimar: A czemu nie? Co mi to przeszkadza jak gdzieś w oddali jakiś Subarak leci pełnym ogniem? Dźwięki miasta. Będę chciał spokoju to pójdę na wieś. To jak ci debile, co kupią tanie działki przy lotnisku a potem im lotnisko przeszkadza.

   @misiozaur: Najczęściej dowody zabierają za wydech. Teraz już coraz mniej złomków pojawia sie na zlotach. Zwykle auta 20 letnie są już po kapitalnym remoncie i mają sportowe części wrzucone za gruby hajs. Doj$?@ne zawieszenia, poprawione układy hamulcowe czy odbudowaną blacharkę. Zresztą dowód mogą zabrać za to, że stwierdzą, że silnik jest inny niż w dowodzie. Ale to już problem procedury - jeśli ktoś robi SWAP to zmiana tego w papierach, to mnóstwo kosztów i zachodu. Nie ma tak, że idziesz do UK i mówisz "Proszem paniom, ja zmieniłem moje 2.0 na 2.5 turbo, dobrzem?" a Pani mówi "Tak Panie ścigancie, już wpisuję panu w wolnej rubryce tę zmianę".

   Jedyne co widzę za słuszne to zabieranie dowodów totalnym gruzom ale takich jest maks kilka sztuk na takich zlotach a nie dziesiątki no i jak ktoś ma jakieś gówna w oświetleniu. Jeśli zaś chodzi o wydechy to w bogatszych krajach mają wydechy z klapkami i jak wpada Policja zamyka się klapki i wydech jest już cichy u nas szczytem wydatku jest 3" wydech z kwasiaka.

  •  

   pokaż komentarz

   przymykanie oczu na łamanie prawa? Te wyścigi to zagrożenie życia i zdrowia. Do tego hałas. Samochody bez OC. Sebiks bez legalnego zatrudnienia, skasuje latarnię, światła, zaparkowane samochody i co? Do tego sporo tego to złom, który nie powinien jeździć.

   @Rasteris: w sumie to dyskusja po próżnicy, bo Ty jesteś z tych, który wyobraża sobie najgorszą wersję wyścigów i traktuje tak samo każde szybsze ruszenie spod świateł, a ja przesadzam w drugą stronę licząc na jakieś ogarnięcie uczestników i ich dobór zarówno miejsca, pory jak i kogoś na czatach z latarką chociażby.

  •  

   pokaż komentarz

   Zabierają dowody samochodom, które są dopieszczone do granic - ludzie reanimują kultowe auta, robią blacharkę, pelne remonty ukladu hamulcowego, zawieszenia a że wydech drze morde?? Trudno. To przyjemne.

   @ChickenDriver: Bez jaj, większość tych fur jest niesprawna technicznie i/lub zmodyfikowana w sposób którego najbardziej naćpany konstruktor nie przewidział, najczęściej na najtańszych (albo wręcz używanych) częściach.

   I nie, drący się wydech nie jest fajny. Jest kretyński. Może dla głąba za kółkiem jest fajny, ale w miastach ludzie w nocy odpoczywają po całym dniu pracy.

  •  

   pokaż komentarz

   Tory są praktycznie niedostepne bo ich nie ma, janusze i grażyny robią akcje przeciwko torom

   @ChickenDriver: Przecież te sebki i tak by na tor nie pojechali. Cytując klasyka:

   ale tam jest k#?$a płatne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rasteris: Ale wiesz, że oni nie blokują "nielegalnych wyścigów", tylko wbijają na spot w 5 radiowozów pod parkingiem Tesco i trzepią wszystkie wjeżdżające i wyjeżdżające samochody?

  •  

   pokaż komentarz

   @hayabusa_ki_43: Eee tam. Ludzie szarzy i nudni tylko by odpoczywali. Dobry, markowy wydech, zrobiony zgodnie ze sztuką pięknie brzmi. Nie znasz się.

   @AlabamaMama: No i tu jest problem - bariera finansowa + to, że na torze by był fun trzeba trochę ogarniać jazdę. Ale są eventy legalne organizowane na wielu torach w Polsce - KJS czy jakieś Track Day'e i Ci ludzie też tam jeżdżą ale no siłą rzeczy to nie jest codzienność. W USA nie ma takiego problemu. Jest w jakimś mieście prosta np. dla dragsterów ale w każdy piątek wieczorem zarządca obiektu bierze 5$ za przejazd i jest sygnalizacja, jest czas, jest wydruk i nie ma problemów.

   Wjazd na tor w PL to ok. 100zł za godzinę. Wyścigów bez zabezpieczenia medycznego na tym torze być nie może, zostaje więc jazda na czas. Kto o 22 będzie stał ze stoperem i robił jakieś listy, kto szybciej. Wieczorem chodzi o to by spuścić napięcie z całego dnia/tygodnia i po prostu depnąć w gaz na prostej. Zresztą jak pisałem - po prostej każdy debil umie opanować auta o dużych mocach a na torze istnieje ryzyko wyj??@nia w barierki xD.

   W moim mieście wybierane są takie proste, gdzie po 22 ruchu praktycznie nie ma, nie jest to środek miasta, gdzie sygnalizacja działa 24 na dobę a po przejściach chodzą ludzie. Ściganci to w większości też nie sebki ale zapaleńcy motoryzacji, którzy w Preludę z 1998 roku wj??@li po 20 - 30k i to się kula.

  •  

   pokaż komentarz

   A czemu nie? Co mi to przeszkadza jak gdzieś w oddali jakiś Subarak leci pełnym ogniem? Dźwięki miasta.

   @ChickenDriver: Za każdym razem jak taki ćwok przejedzie mi pod oknem, z utęsknieniem nasłuchuję dźwięku metalu dartego o okoliczne drzewo. Do tej pory tylko raz się udało

  •  

   pokaż komentarz

   Wieczorem chodzi o to by spuścić napięcie z całego dnia/tygodnia

   @ChickenDriver: Po prostu wejdź do szafy i zwal konia. Będziesz ekologiczny

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: co to niby za tory, żeby się zaraz nie okazało że w 600ccm nawet trójki nie wrzucisz na takim 'torze'

   @svr_: Tor Żerań (aktualnie zamknięty, na jego miejsce powstało WRC), Bemowo, Modlin, kawałek dalej Słomczyn. W drugą stronę stare lotnisko w Nowym Mieście nad Pilicą.

   Ale jak się domyślam, żaden nie spełnia wymagań 'drifterów i rajdowców' więc nawet nie weźmiecie ich pod uwagę.

  •  

   pokaż komentarz

   @ChickenDriver: p##?@%%enie, jest gdzie legalnie pojeździć, szczególnie jak się mieszka w okolicach Katowic.

   @PolaczekPijaczek: Nawet jakby postawili tor w centrum miasta z opłatą 5 zł na wjazd do 'rajdowcy' wciąż by narzekali, że długość nie taka, złe zakręty, lipna nawierzchnia, za krótki i dalej by się ścigali po ulicach. Nie dostępność torów jest problemem a mentalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @ChickenDriver: jak się nie da ścigać albo Cie nie stać to wkładasz korek w dupę i siedzisz zamiast łamać prawo :)

  •  

   pokaż komentarz

   jest i trzecia opcja: dać spokój póki nie przeginają.

   @mahestro: Aha, tylko jako przegięcie rozumiesz pewnie wypadek, możliwie, że z postronnymi osobami? Świetne podejście - jest ofiara, jest interwencja.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale jak się domyślam, żaden nie spełnia wymagań 'drifterów i rajdowców' więc nawet nie weźmiecie ich pod uwagę.

   @ATAT-2: spełniają czy nie, ale naprawdę większość tych 'torów' to się na gokarty nadaje.

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: spełniają czy nie, ale naprawdę większość tych 'torów' to się na gokarty nadaje.

   @svr_: Aha, masz 5 torów do wyboru i nie pasuje bo pewnie musisz piłować golfa to odciny na 3ce. Za to krzyczysz 'Hurdur a gdzie mamy jeździć jak tory zamykają'.

   Fuck logic! Idąc Twoim tokiem rozumowania nawet nurburging by Ci nie przypasował w centrum miasta bo pewnie 'ojoj jak drogo, nie będę tyle płacić'.

  •  

   pokaż komentarz

   Aha, masz 5 torów do wyboru i nie pasuje bo pewnie musisz piłować golfa to odciny na 3ce.

   @ATAT-2: za dużo wykopu, zaczynam przejmować rowerowe nawyki.

   a tak serio to widze podejście pierdu pierdu, wylali wam troche asfaltu mata tor i sp?!%#!?ać,

  •  

   pokaż komentarz

   a tak serio to widze podejście pierdu pierdu, wylali wam troche asfaltu mata tor i spierdalać,

   @svr_: Problem z ludźmi Twojego pokroju jest taki, że zawsze będzie coś nie pasować. Wolicie narzekać, wytykać błędy, wady zamiast pójść na ugodę lub wziąć sprawy w swoje ręce.

   Przejedź się na którykolwiek z tych torów i oceń. Zdziwisz się ile ludzi na nie uczęszcza i legalnie upala, korzystając z dostępnej infrastruktury. Ba, tor WRC na żeraniu powstał z inicjatywy fanatyków, którzy chcieli zorganizować dla siebie i znajomych miejsce do legalnego uprawiania motorsportu.

   Wszystko jest kwestią chęci ale przecież można wiecznie narzekać i usprawiedliwiać łamanie prawa tym, że KTOŚ nie zapewnia Ci Twojej wymarzonej infrastruktury z bajki.

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: oczywiście, że zawsze będzie komuś nie pasować. Cały myk w tym, żeby pasowało jak największej ilości. Choćby takie szury jak ty chciały udowodnić swoje racje to całej polski radiowozami nie obstawicie

  •  

   pokaż komentarz

   Cały myk w tym, żeby pasowało jak największej ilości.

   @svr_: Najpierw przetestuj te tory i zobacz jak są popularne, później wypowiadaj się za innych i mów co Ci tam nie pasuję, bo obstawiam, że większość z nich znasz tylko z googli (jeśli w ogóle).

  •  

   pokaż komentarz

   Aha, tylko jako przegięcie rozumiesz pewnie wypadek, możliwie, że z postronnymi osobami? Świetne podejście - jest ofiara, jest interwencja.

   @ATAT-2: no ale kłóć się ze mną, a nie z tym co sobie dopowiedziałeś, bo tak to nie dojdziemy do żadnych prawdziwych wniosków. Pisałem, że nie wiem gdzie miałaby być granica i zostawiłbym to lokalnej policji. Możliwe wręcz, że nawet już jest jak piszę, bo słyszy się tylko o tych gamoniach, co to się chwalą publicznie co gdzie i kiedy i jeszcze zjawiają się tam wątpliwym wozem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: rozumiesz to, że w tej sytuacji liczy się ogół a nie twoje czy moje odczucia?

  •  

   pokaż komentarz

   rozumiesz to, że w tej sytuacji liczy się ogół

   @svr_: Nie, Ty chyba nie rozumiesz jak funkcjonuje świat.
   Posiadanie sportowego auta to nie wymóg więc nikt nie deklarował się, że zapewni Ci infrastrukturę do jego upalania. A jej brak w żadnym miejscu nie usprawiedliwia łamania prawa.

   Kupując auto terenowe również nie wjadę w pierwszy lepszy las czy do parku krzycząc 'Hurdur przecież nie ma torów w pobliżu!' nie sądzisz?

   Albo się dostosowujesz i korzystasz z tego co jest albo organizujesz sobie miejsce na własną rękę. Albo łamiesz prawo ale nie płacz przy tym, że jesteś do tego zmuszony bo 'nie mam gdzie jeździć' bo to jedynie hipokryzja i wygodna wymówka na lenistwo żeby poupalać pod blokiem czy kebabem.

   EOT z mojej strony, nie pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   ie, Ty chyba nie rozumiesz jak funkcjonuje świat.
   Posiadanie sportowego auta to nie wymóg więc nikt nie deklarował się, że zapewni Ci infrastrukturę do jego upalania. A jej brak w żadnym miejscu nie usprawiedliwia łamania prawa.


   @ATAT-2: no masz racje tylko co z tego, zesrałeś się jakbym skrzywdził twoją matke, a to tylko kawałeczek p@$#?$#onego asfaltu, rozwiązało to jakoś problem nocnych wyścigów mój ty moralny zwycięzco?

  •  

   pokaż komentarz

   @ChickenDriver: po pierwsze i najważniejsze robią to wbrew prawu, po drugie niszczą WSPÓLNE drogi a często inna infrastrukturę drogową jak np. latarnie czy znaki, po trzecie mieszkam w mieście i jestem przyzwyczajony do hałasu, ale nie do wycia rupieci o pierwszej w nocy tylko dlatego że jakiś Sebastian chce sobie pojeździć. Nie zamierzam się wyprowadzić tylko dlatego że Sebastian musi poprawić swoje ego. Kolejna rzecz jest coś takiego jak cisza nocna.

   Namawiasz ogół żeby naginał się do jednostek przeszkadzających normalnemu funkcjonowaniu? Szok

  •  

   pokaż komentarz

   : no masz racje tylko co z tego, zesrałeś się jakbym skrzywdził twoją matke, a to tylko kawałeczek p@$@$?%onego asfaltu, rozwiązało to jakoś problem nocnych wyścigów mój ty moralny zwycięzco?

   @svr_: Ah, uwielbiam obelgi i przekleństwa na koniec rozmowy, to takie dojrzałe i sensowne. Pięknie podsumowałeś swój poziom misiu kolorowy.
   Pozdrawiam

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: grucha nie denerwuj się tak, złość piękności szkodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: bywam na torach i nie ma żadnego problemu żeby na nich się pościgac.

   Patusy łamią prawo i jeśli tylko jadą więcej niż +50po mieście powinni zabierać prawko od ręki. Przy okazji również dowody rej. Bo połowa tych rupieci ledwo jeździ

  •  

   pokaż komentarz

   @Zakimar: Jak wrażliwym trzeba być, by jakieś śmieszne samochodziki przeszkadzały XD

  •  

   pokaż komentarz

   a że wydech drze morde?? Trudno. To przyjemne.

   @ChickenDriver: Nie

  •  

   pokaż komentarz

   @hayabusa_ki_43: xD przecież wystarczy że szyby są za ciemne lub ktos wstawi listę ledową w podwozie lub gdziekolwiek i elo zabierają dowód,

  •  

   pokaż komentarz

   dać spokój póki nie przeginają

   @mahestro:
   No i mniej-więcej tak właśnie jest.
   Dopóki po prostu przekraczasz prędkość o 10-20kmh to w zdecydowanej większości przypadków będziesz miał spokój.

   Ale właśnie ściganie się na publicznych drogach to już jest "przegięcie".

  •  

   pokaż komentarz

   @mahestro Jak to mówią wszystko dla ludzi ale z głową. A ci jej nie mają bo się dają łapać jak beztroskie głupie dzieci. I do tego całość z wielką fetą i widownią, jap.dolę zero wyobraźni co tylko sprzyja potencjalnym tragediom. Mają kreta, piszą na publicznym forum czy zwyczajnie są tak tempi, że mają włączone telefony z Googlami?

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: Na autostradzie w nocy jak ekipa jest ogarnięta to 3 jedzie z tyłu i zabezpiecza, reszta się ściga :D. Zdziwilibyście się kto na takie wyścigi przyjeżdża. Są sebki i są prezesi, motoryzacja to piękne hobby dla każdego. Nie pochwalam takich zachowań, z drugiej strony byłem kiedyś na takich wyścigach i wywołuje to bardzo pozytywne emocje. Policjanci w cywilu też się zdarzali. ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Wjazd na tor w PL to ok. 100zł za godzinę.

   @ChickenDriver: Sprawdziłem Kamień Śląski i na track day jest 20-minutowa sesja za 200zł xD .To już lepiej na Nurburgring zajechać...

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: Nie stac cie na scianke ?? Pffff xD bo o takiej skali porownania tu mowimy xD

  •  

   pokaż komentarz

   Bez jaj, większość tych fur jest niesprawna technicznie i/lub zmodyfikowana w sposób którego najbardziej naćpany

   @hayabusa_ki_43: No bez jaj - przeciez sa przeglady, to na cholere one sa....

  •  

   pokaż komentarz

   Nie stac cie na scianke

   @SlavedWizard: nie stać mnie, a co?

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: To po cholere sie wypowiadasz ... do tego lepiac odrealnione analogie ...

  •  

   pokaż komentarz

   By legalnie organizowac takie imprezy też są koszty. Zabezpieczenie medyczne, straż itp.

   @ChickenDriver: no k@!!a sorry ze trzeba taka impreze zabepieczyc

  •  

   pokaż komentarz

   @SlavedWizard: te analogie należałoby najpierw zrozumieć. Jeżeli mnie nie stać na ściankę wspinaczkową to się chyba tam nie wybieram, czyż nie?

  •  

   pokaż komentarz

   a że wydech drze morde?? Trudno. To przyjemne.

   @ChickenDriver: przyjemne, jak to twoje auto i ryczysz nim kiedy masz ochotę, a nie jak jakiś łepek będzie ci gazował co noc pod domem do porzygu ...

  •  

   pokaż komentarz

   jest i trzecia opcja: dać spokój póki nie przeginają.

   @mahestro: i większość policji tak robi, pokazują się, poświecą sygnałami, widzą że nic się nie dzieje, to odjeżdżają, a wkraczają dopiero, jak zaczynają się wyścigi, czy drifty po rondach ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: No przeciez chlopaki z ulicy nie stroja sie na monte carlo tylko wlasnie na ala scianke.

  •  

   pokaż komentarz

   @SlavedWizard: nie zrozumiałeś. Nielegalnych wyścigów nie bierzemy pod uwagę, bo są nielegalne. Tyczy się to ścigania się na torze. EOT

  •  

   pokaż komentarz

   Patusy łamią prawo i jeśli tylko jadą więcej niż +50po mieście powinni zabierać prawko od ręki

   @Zakimar: Kto nie przekroczyl nigdy predkosci o 50 Km/h niech pierwszy rzuci kamien.

  •  

   pokaż komentarz

   mnie nie stać na amatorskie uprawianie himalaizmu, więc tego nie robię

   @ropucha_paskowka: ja z kolei jak nie mam nic mądrego do napisania to nie pisze, wiec czemu ty to robisz? jak nie masz sprzętu do himalaizmu, to zakładasz buty i idziesz na giewont, jak nie masz kasy na tor to idziesz na ulice. proste.

  •  

   pokaż komentarz

   @AlabamaMama no nie pojadą na tor bo by c@#%@ tam zrobili na pierwszym zakręcie. To sa typowi mistrzowie prostej, pierwszy poślizg i gośc cały obsrany bo nie wie jak nad autem zapanować

  •  

   pokaż komentarz

   Ah, uwielbiam obelgi i przekleństwa na koniec rozmowy, to takie dojrzałe i sensowne. Pięknie podsumowałeś swój poziom misiu kolorowy.
   Pozdrawiam


   @ATAT-2: Przeczytałem waszą rozmowę i jeśli wydaje ci się, że pisząc debilizmy ale nie używając przekleństw robisz z siebie inteligenta to niestety jesteś w błędzie. Całą twoją osobę można podsumować jednym zdaniem: "nie i chuj".

   Dobrze że na świecie są ludzie mądrzejsi od ciebie i pchają tą naszą cywilizację do przodu. Pewnie jakbyś zobaczył braci Wright 100 lat temu to byś od razu protestował żeby żadnych samolotów nie budować bo mogą spaść na głowę.( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Zabierają dowody samochodom, które są dopieszczone do granic - ludzie reanimują kultowe auta, robią blacharkę, pelne remonty ukladu hamulcowego, zawieszenia a że wydech drze morde?? Trudno. To przyjemne.

   @ChickenDriver: Zbierają bo zap!##?%#ają jak jebnięci, ja już byłem świadkiem jak facet gtrem jechałem po mieście, ch%@ z tego że fajne i dopieszczone auto jak kierowca debil..

  •  

   pokaż komentarz

   Przeczytałem waszą rozmowę i jeśli wydaje ci się, że pisząc debilizmy ale nie używając przekleństw robisz z siebie inteligenta to niestety jesteś w błędzie. Całą twoją osobę można podsumować jednym zdaniem: "nie i chuj".

   @cwlmod: Wow, a może rozwiniesz tą swoją 'inteligentną' wypowiedź? W którym momencie piszę debilizmy?

   Nie używanie wulgaryzmów i obelg w rozmowie z obcymi ludźmi to oznaka kultury, nie inteligencji.

  •  

   pokaż komentarz

   @ChickenDriver: @mahestro: na ulicy mozna handlowac pietruszka i salata jako warzywniak, ale sklepu z heroina juz nie otworzysz. To ulica i to ulica. Wiec jak to jest? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Aha, tylko jako przegięcie rozumiesz pewnie wypadek, możliwie, że z postronnymi osobami? Świetne podejście - jest ofiara, jest interwencja.

   @ATAT-2: Daleko nie trzeba szukać, twój drugi komentarz. Gość ci napisał jaka jest jego definicja przegięcia a ty od razu wpieprzasz swoje prostackie skrajne poglądy. Prości ludzie zawsze popadają w skrajność. Z prostym człowiekiem nie mam ochoty rozmawiać.

   Korzystając z okazji, pożegnam się z tobą kulturalnie według ciebie tj: Nie pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Z prostym człowiekiem nie mam ochoty rozmawiać.

   @cwlmod: Aha, miło się dyskutowało jak przedstawiasz swoje 'argumenty' i kończysz dyskusję stwierdzeniem, że 'nie masz ochoty rozmawiać'.

   To po co w ogóle zaczynasz?

  •  

   pokaż komentarz

   @ATAT-2: Widzialem twoje arguimenty i styl dyskusji dlatego w nie nie wchodze. Wyrazilem tylko swoje zdanie zebys nie czul sie za dobrze, ze kogos pojechales swoja wielka kulturka ;) Papa i Nie pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°) I cyk bordo na czarno(( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka
   Sama nielegalność jest tu głównym atrakcjnym czynnikiem.
   Oskarki wyrywają na to przyjezdne laski.
   Nawet mają własne naklejki na szybach, żeby było wiadomo, że się ścigają (hehe) "nielegalnie".
   Koniec końców tata wyciąga z paki i jest gitara.
   Takie niby ryzyko, że jak coś to nic się nie stanie.

   Najzabawniejsze jest to, że biedaki w swoich 18lenich połówkach i starych beemkach też kleją te naklejki i ścigają się pomiędzy autami w mieście.
   Jak coś się stanie to mają przesrane, bez dzianego taty, bez znajomości w policji, a w razie wypadku szanse na przeżycie w starym gracie praktycznie nikłe w porównaniu z mercedesem AMG czy nowym BMW.
   No ale trochę fejmu z oskarków zawsze skapnie i jakiś waleń lądowy się zainteresuje...

  •  

   pokaż komentarz

   Ee tam. Nocne wyscigi byly i będą. Nie zorganizowane to będą się łapać na światłach

   @ChickenDriver: słusznie piszesz, no ale Policja odtrąbiła sukces i od razu jest bezpieczniej (niby).
   Tak jak już pisałem gdzie indziej nie należy Policji rozliczać za ilość wystawionych mandatów, ale za poprawę bezpieczeństwa na drogach w ich rejonie. Rok do roku, miesiąc do miesiąca, jak ktoś mądry do tego usiądzie to coś wymyśli. Celem jest to aby w końcu Policja pojawiła się tam gdzie jest niebezpiecznie i gdzie mogą coś poprawić, a nie tam gdzie najłatwiej złapać. Policjant powinien działać dla dobra społeczeństwa, a nie przeciwko.

  •  

   pokaż komentarz

   dopieszczone do granic - ludzie reanimują kultowe auta

   @ChickenDriver: kultowe inaczej. ja tam widze oktawie i jakiegos golfa, chyba 4ke XD, motosport dla biedoty.

  •  

   pokaż komentarz

   @ChickenDriver: to że wydech "drze mordę" było "dobre" w latach 90. Teraz to jest po prostu wieś.
   Jak auto jest mocne to i tak to słychać a nie musi wyć na pół miasta.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   rozumiesz to, że w tej sytuacji liczy się ogół

   @svr_: Nie, Ty chyba nie rozumiesz jak funkcjonuje świat.
   Posiadanie sportowego auta to nie wymóg więc nikt nie deklarował się, że zapewni Ci infrastrukturę do jego upalania. A jej brak w żadnym miejscu nie usprawiedliwia łamania prawa.

   Kupując auto terenowe również nie wjadę w pierwszy lepszy las czy do parku krzycząc 'Hurdur przecież nie ma torów w pobliżu!' nie sądzisz?

   Albo się dostosowujesz i korzystasz z tego co jest albo organizujesz sobie miejsce na własną rękę. Albo łamiesz prawo ale nie płacz przy tym, że jesteś do tego zmuszony bo 'nie mam gdzie jeździć' bo to jedynie hipokryzja i wygodna wymówka na lenistwo żeby poupalać pod blokiem czy kebabem.

   EOT z mojej strony, nie pozdrawiam

   @ATAT-2 zgadzam się 100% Jeszcze tylko bym ogarnął rowery. Dokładnie ta sama sytuacja. Jak chcą się ścigać to ja tor, jak zap%?#%!$ać to na tor. W mieście zakaz jazdy poza ścieżką rowerową albo chodnikiem. A poza miastem zakaz jazdy po drogach. Byłoby o wiele bezpieczniej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Argonzz: nastepny moralny zwyciezca, a problem jak byl tak jest

 •  

  pokaż komentarz

  Będą mówić, że nie ma w Polsce torów, a godzinę jazdy od Katowic jest Silesia RIng, dwie godziny Tor Jastrząb, Stary Kisielin :D E, z takimi nie ma co wchodzić w dyskusję.

  •  

   pokaż komentarz

   @inlovewithssri: stary Kisielin ma problem bo mieszkańcy i Pan radny przeciwko niemu protestują ( ͡° ͜ʖ ͡°) na te dwa pozostałe też przyjdzie pora bo to kraj z gówna

  •  

   pokaż komentarz

   @reddml: kraj z gówna, na nie przyjdzie też czas - do tej pory niech tam sobie jeżdżą, a nie po publicznych drogach.

  •  

   pokaż komentarz

   @inlovewithssri: tylko tor zamknięty, bo coś i weź tu się pościgaj. Sam ganiam po drodze, bo najbliższy jest obok Kielc, ale zakaz wstępu. Dalej już Poznań (300km), albo Jastrząb (też 300).

   Pozdrawiam MTN i mieszkańców Kielc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @inlovewithssri: nikt tak nie mowi. O torach pisza tylko ludzie ktorzy sie nie scigaja, nie bardzo wiadomo po co, skoro mowa o wyscigach ulicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @inlovewithssri:
   https://silesiaring.pl/produkt/open-track/
   250 zł / sesja (czyli co? dzień? godzina? pół godziny?), 4 razy w miesiącu = 1000zł

   https://torjastrzab.pl/track-day-auto/
   300 zł / dzień 4 razy w miesiącu = 1200zł, czyli z 10% wartości golfa z wykopu?

   I tak jest dobrze dobrze w tej okolicy, chciałem poćwiczyć technikę na jazdy na moto, w 2h drogi ode mnie jest malutki tor na którym oficjalnych track-dayów nie ma. Można iść na szkolenie z instruktorem 400zł / 3h. Lub można wynająć cały za $$$, niestety popołudniu i weekendy jest zawalony innymi eventami, w nocy nie pracuje. Więc faktycznie tor jest, tylko żeby się tam przejechać musiał bym zebrać ekipę, zrobić zrzutę i wziąć urlop w pracy, więc to raczej teoria niż tor.

  •  

   pokaż komentarz

   https://silesiaring.pl/produkt/open-track/
   250 zł / sesja (czyli co? dzień? godzina? pół godziny?), 4 razy w miesiącu = 1000zł


   @magicznybat: 20 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli jak jedziesz na dzień to by z 2500 trzeba położyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @kot_morderca: masz rację, mówili o tym na filmiku, widzę że można kupić 10 sesji na raz, wtedy odpala się promocja i płacisz jedynie 1600zł ze niecałe 3,5h jazdy, 6400 zł przy 4 wypadach, #jebacbiede, tory są i nie ma co dyskutować ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  

   pokaż komentarz

   @inlovewithssri: nie popieram wyścigów ulicznych, ale tor kosztuje w miarę sporo jak na to, że "nie zużywa się" i jedziesz swoim autem a i tak na większości nie można się ścigać ani latać bokiem (czyt. umyślnie wpadać w poślizg)

  •  

   pokaż komentarz

   @magicznybat: No niestety, chce się mieć hobby, to żeby to wszystko miało ręce i nogi + było bezpieczne, to trzeba zainwestować. Samochód pod tor, a nie cywilny. No ale nie, lepiej narzekać :) A może kombinować, i zamiast nad polskie morze, to wybrać się na tor, raz a porządnie? Może odstawić papieroski i wódeczkę co tydzień? Nie mówię tu konkretnie o Tobie, bo nie wiem jak żyjesz, ale ogólnie, bo znam wielu, którzy właśnie na takie pseudo spoty jeżdżą argumentując to właśnie cenami na torach :D Prowadząc melanż co weekend.

   Silesia Ring to w tym momencie chyba najlepszy tor w Polsce, jak nie ogólnie w okolicy, bo co tam byłem, to widziałem samochody z sąsiedzkich państw.

   W dodatku jestem przekonany, że na Silesia RIng jest taki system, że jak jakaś większa firma kupuje event na weekend, to potem sprzedają sesje za mniejsze pieniądze niż na ten oficjalny trackday. Ja tak byłem i płaciłem za sesję po 150zł.

   PS. Nie wiem czy wiecie, ale jest jeszcze KJS. Możecie pościgać się legalnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Fajny zlot piwniczniczniakow i cyklistów bez prawka.
  I kierowców ktorzy zawsze jezdza wg litery prawa xD

  Naturalnym jest, że w momencie likwidacji habitatu gdzie gatunek bytuje (tory), ten właśnie gatunek zaadoptuje sobie nowe miejsce do życia (ulice).

  Sciganki są i będą.

 •  

  pokaż komentarz

  Żeby tak szybko łapali złodziei samochodów...

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze. Mieszkam niedaleko takiej ulicy co sobie wyścigi urządzają i wiem co to znaczy takie pseudo wyścigi po nocy jak rano wstaje się do pracy.

  To nie need for speed tylko życie normalne, tor jest 2km stąd.