•  

  pokaż komentarz

  Wiadomo nauka przez praktykę. Jak chcesz złapać członków karuzeli, sam musisz jakąś rozkręcić.

 •  

  pokaż komentarz

  Według innego źródła bez paywalla proceder trwał od 2012 roku. Czyli zaczęło się za panowania Jacka Kapicy (tego pana, który gnoił przedsiębiorców i jest twarzą Afery Hazardowej), a potem "pracowali" pod Banasiem, którego nikomu przedstawiać nie trzeba.

  Nie wiem, ile mogli wyłudzić przez ten czas. Teoretycznie jedna taka delegacja to nawet po kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych wyłudzonego VATu na osobę - zależy co kupowali jako "tax free", uzyskując nienależny im zwrot podatku. Np. torba napchana pendrivami o wysokiej pojemności może kosztować naprawdę dużo. Ciekawe też, jak często odbywali takie eskapady i kto jeszcze o nich wiedział.

  Doniesienie do prokuratury liczy 200 stron, co o niczym nie świadczy - składało je Biuro Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów, urzędasy to mistrzowie w papierologii i produkcji papieru.

  Sprawa wyszła na jaw, bo jeden z lotniskowych celników miał odmówić podbicia stempla „tax free".

  HA, HA, HA.

  Biurwy padły ofiarą biurwokracji, czyli pozbawionego "ludzkich uczuć" celnika-służbisty, na którym nie zrobiła wrażenia legitymacja Wysokiego Funkcjonariusza Ministerstwa Finansów. Dobrze im tak, chociaż wątpię, czy cokolwiek wyniknie z tego donosu. Prokuratura podlega pewnemu gadowi i wystarczy jedno warknięcie, a sprawa zostanie umorzona.

 •  

  pokaż komentarz

  To już wiadomo czemu Kaczyński nie siedzi - prokuratura łapie tylko wysokich.

 •  

  pokaż komentarz

  Tyle w temacie:

  Siedzi facet w teatrze i nagle czuje okropny smród. Stuka faceta siedzącego przed nim i się pyta:
  - Przepraszam, czy pan się zesrał?
  - Tak, a o co chodzi?

 •  

  pokaż komentarz

  I bardzo dobrze. Na szczytach polityki zawsze jest spory odsetek złodziei, i za stary jestem by wciąż wierzyć że może być inaczej, żadne konfederacje i Bosaki tego nie zmienią. Czekam na wyroki, choc obecne sady to wciąż stare układy, ale może nam fundną pokazówkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @TaDorotkaTaMalusia: Z jednej strony możliwe że masz rację że przy aktualnym systemie nie da radę aczkolwiek cieszę się że głosy padają również na osoby niezwiązane. Dlaczego? Teraźniejsza większość PiS'u rządzi - gdy będzie rozbicie na wiele partii, jest wysokie prawdopodobieństwo że ktoś będzie patrzył komuś na ręce. Przykładem był św. pamięci Lepper. Może akurat trafi się takich osób więcej. Czas wymieniać.