•  

  pokaż komentarz

  Ja cierpię dolę.
  Inni zaczną budować elektrownie atomowe na Marsie, a my nie potrafimy jednej w Polsce postawić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @azembora
   Zwierzęta nie mogą posiadać elektrowni atomowej, dostępu do broni palnej, fabryki samochodów, własnego lotnictwa oraz retencji na poziomie pierwszego świata.

   Tak w skrócie wygląda program wszystkich partii politycznych do 2100r. W Polsce.
   Potem się zobaczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: A o konfederacji słyszałeś? wiem że twój ubogi móżdżek przywykł tylko do tych czterech.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomo1945

   A o konfederacji słyszałeś?

   Słyszałem.
   Ale mam na karku trochę więcej lat niż przeciętny wykopek i takich konfederacji trochę przeżyłem.
   Po dojściu do władzy każda partia zmienia się w produkt piso-podobny lub jak kto woli platformo-podobny.

   Oczywiście nie życzę im tego, chciałbym być miło zaskoczony.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomo1945: o tych antyszczenkowcach i narodowcach? Słyszałem

  •  

   pokaż komentarz

   @tomo1945: Twierzenie że wybór Konfederacji coś zmieni jest dosyć życzeniowe. Przypomnij sobie KNP, Konfederacja jest prawdopodobnie tak samo zinfiltrowana przez agentów obecnego układu a dodatkowo, ze względu na ich rosnącą popularność wielu karierowiczów chce się dołączyć. Żeby to przetrwało członkowie Konfy będą musieli stąpać bardzo ostrożnie i blokować wszelkie ruchy takich jednostek. Dodatkowo są pośród nich różne szury które dopuszczone do władzy wprowadziłyby zwyczajny zamordyzm, z nimi też trzeba się będzie uporać. Raczej ostrożnie bym do tego tematu podchodził. Jak @Przemysluaw: napisał - nie jedna Konfederacja już była i zawsze kończyło się tak samo. Dopóty polaczki nie zaczną myśleć i analizować swoich działań nic się nie zmieni, niezależnie od tego jaka partia będzie aktualnie w modzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @azembora: A jak tam doleca? Czy juz dolecieli?
   A maja w planach to w ogole?
   Nie pisz bredni bredniarazu!

  •  

   pokaż komentarz

   a my nie potrafimy jednej w Polsce postawić ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   @azembora: ale tak szczerze... to na ch#$ ci ta elektrownia w Polsce?
   PV wraz z magazynami energii oraz elektrownie gazowe, całkowicie zaspokoją nasze potrzeby energetyczne. Wyjdzie to taniej i da jakieś 2-3 razy więcej mocy.

  •  

   pokaż komentarz

   @janneq216: Konfa już sama jest zepsuta od środka. "Krowa która duży ryczy, mało mleka daje." - tam tak naprawdę nie ma kto 'rządzić'. A pewnie niedługo cześć 'sprzeda' się PiS'owi. Łudzenie się, że Konfa coś osiągnie jest także myśleniem życzeniowym.
   Ani Bosak, ani Braun nie potrafi się posługiwać polityką na tyle, aby coś przepchnąć przez Sejm. Ich celem jest to co robił Korwin przez prawie 30 lat. Czyli narzekać i 'wytykać błędy', ale samemu nic konkretnego nie robić.

  •  

   pokaż komentarz

   a my nie potrafimy jednej w Polsce postawić

   @azembora: Chcieliśmy. Kumpel inwestor poszedł na spotkanie z lokalnymi przedstawicielami. Zastał to.

   źródło: pobrane.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie zgłaszali ze ich głowy bolą, migreny ,szumy w uszach. Wyszedł i rzekł pan inwestor z resztą panów " Ludzie ja wszystko zrozumiem . Nawet że was głowy bolą i zęby od promieniowania . Ale jak do cholery przez nas? .Ta elektrownia miała dopiero stanąć za 6 lat"
   Gość dzisiaj ma fotowoltanike na ukrainie i kopie bitcoiny .Mowi ze pieprzy ten k%%!idołek zwany Polską

   źródło: z11725443Q,Na-krzyzu-widnieje-napis---Boze-chron-od-atomu-.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @azembora: piszesz "my" rozumiem, że coś wnosisz do tego wszystkiego czy tylko liczysz na kogoś

  •  

   pokaż komentarz

   @janneq216: @Przemysluaw: No tak z ciekawości, bo głosuję tak jakoś od ćwierć wieku... mogę prosić o listę tych wszystkich konfederacji, które się zmieniły po dojściu do władzy? Bo się czuję jak idiota, że przez 25 lat... tak zwyczajnie, po ludzku, nie zauważyłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @janneq216: @Przemysluaw: No tak z ciekawości, bo głosuję tak jakoś od ćwierć wieku... mogę prosić o listę tych wszystkich konfederacji, które się zmieniły po dojściu do władzy? Bo się czuję jak idiota, że przez 25 lat... tak zwyczajnie, po ludzku, nie zauważyłem.

   @Vit77: również przyłączam się do pytania. Mam chyba podobne problemy z percepcją do Twoich :(

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77
   @ofcaah

   Niedoczekanie chłopki roztropki.
   Wygooglójcie sobie programy z ostatnich 20 lat.
   Tylko czekacie aby się wymądrzać z perspektywy czasu, czepiając się szczegółów.

   Lepiej wróćcie do dyskusji jak powinno się poprowadzić powstanie Warszawskie, tam możecie pobrylować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw

   pokaż spoiler Wiem "u" otwarte, ale ciekaw jestem czy któryś z tych politykerów wzniesie się umysłowo ponad poziom procesora tekstu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: tyle się napisałeś, a odpowiedzi na pytanie jak nie było, tak nie ma.

  •  

   pokaż komentarz

   @ofcaah
   Nie jestem twoją sekretarką.
   Zestawienia może Ci zrobić twoją żoną za free, tym bardziej że podobieństwo do konfrontacji jest sprawą czysto subiektywną.

   Co bym Ci nie napisał, możesz truć że łolaboga toż to nic%%@% nie podobne do ukochanej konfederacji.

   A nie lubię się pakować w dramy z debilami.
   Jak ktoś mi nakazuje zrobić zestawienia z kilku dekad to normalny nie jest.
   Mój czas kosztuje.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: Z tego co rozumiem, to tylko jedna frakcja ma ten sam program od roku 1989. Niezmiennie. Dlatego pytam co takiego mam guglować... jakie partie miały taki choć odrobinę podobny probgram, oczywiście nie mówię o oczywistych propagandowych gniotach - na które tylko debile się dają nabrać (no ale na tym polega demokracja) - tylko pytam poważnie.

   Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, to spróbuj chociaż podciągnąć się w piramidzie argumentacji...

   A zakończenie o Powstaniu Warszawskim - to już w ogóle jakiś argument z dupy... matka wie, że ćpiesz?

   źródło: piramida.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: TL;DR. Możesz spróbować w jednym zdaniu? Pytanie nie jest złożone, a miotasz się już szóstą godzinę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77: @ofcaah: Faktycznie, trudno mi podać listę konkretnych partii. Wszystkie poprzedniczki Konfederacji raczej miały z nią tylko poszczególne punkty wspólne, takie jak: obniżka podatków, zmniejszenie biurokracji czy zmniejszenie socjalu; Na tej podstawie wydawały mi się podobne do Konfederacji. Wszystkie takie partie czy poszczególni politycy zawsze adaptowali się do panującego układu politycznego, dlatego obawiam się że w tym przypadku może być tak samo. Rozumiem że ludzie pokroju Mentzena będący w Konfederacji wpływają na wasze przeświadczenie że jednak by tak nie było ale czy jest coś jeszcze na co powinienem zwrócić uwagę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: Po co się ośmieszasz? Żaden nie zastosował ani jednej inwektywy a Ty plujesz jadem bez powodu. Jeszcze żebyś cokolwiek do dyskusji wniósł... Jeśli brak Ci argumentów to po prostu to przyznaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @janneq216
   To są pytania pułapki od dzieci, które przyp$?@$!!ą się do każdej możliwej odpowiedzi.

   Jak napiszesz, że wodór łączy się z tlenem tworząc wodę to natychmiast znajdzie się idiota który zapyta jaki wodór i jaki tlen, podaj adresy i imiona oraz zestawienie takich połączeń z dwudziestu lat.
   Jak odpiszesz, że mu odj!%%ło to Ci odpisze, że nie podałeś nawet jednego.

  •  

   pokaż komentarz

   @janneq216: jeżeli zechcesz poświęcić trochę czasu na posłuchanie co mówią na organizowanych bardzo często konferencjach, oraz na zapoznanie się z ich wystąpieniami w sejmie, to może sobie wyrobisz jakąś ostateczną opinię. Kampania wyborcza Bosaka to również było złoto pod kątem merytoryki.

   Tu możesz się zapoznać ze sporą ilością materiału:
   https://www.youtube.com/c/KonfederacjaTVNieoficjalnie/videos

   Odnośnie tego dlaczego ja osobiście uważam, że to nie jest żadna powtórka z rozrywki, to hmm... pozostaje popatrzeć jak wyglądały historie Palikota, Kukiza, czy chociażby Petruszki; z jakich pułapów startowali w sondażach, z jaką łatwością dostawali się do sejmu i z jaką precyzją przeobrażali się w nicość gdy ich rola zagospodarowania popiso-odpornego elektoratu dobiegała końca. Konfederacja za to od początku była zwalczana na wszelkie sposoby. Teraz, gdy dostali się do sejmu panuje absolutne porozumienie ponad korytami: nikt, ani jeden z 449 posłów nie chce złożyć podpisu pod żadnym z projektów ustaw Konfederatów. Ani jedna ich poprawka nie została przegłosowana pozytwnie w tej kadencji, pomimo tego, że sporo poprawek zostało potem ponownie zgłoszonych np. przez PiS jako ich własne. Możnaby wymieniać tak dalej, bo trochę się już tego nazbierało, ale najprościej będzie jeżeli wiedzę zaczniesz pozyskiwać z pomocą swojej własnej pierwszej ręki, jeżeli faktycznie Cię to interesuje. Kibicuję Konfederatom, bo w mojej ocenie są autentyczni, a przydałby się wreszcie jakiś pro-polski akcent w sejmie.

   A na koniec polecam to wystąpienie: https://www.youtube.com/watch?v=1RKLT28H-z0 - pełne konkretów, a nie politycznego bicia piany na pokaz. Zakończone, a jakże, propozycją poprawek.

   @Przemysluaw jak tam idzie? Już niemal dwie doby redagujesz odpowiedź na trywialne pytanie. Tymczasem stos bzdur który usypałeś zaraz się przewróci. Jesteś pewien, że właściwie alokujesz swoje siły? Przecież nie chcesz chyba wyjść na bajkopisarza przed tysiącami randomów z internetu...

  •  

   pokaż komentarz

   @ofcaah

   trywialne pytanie

   A ty dwie doby czekasz aż napisze cokolwiek i już masz zredagowany komentarz w schowku systemowym, że to wcale nie jest podobne do konfrontacji bo lider ma inny kolor oczu.
   Na tak debilne pytania się nie odpowiada.
   A prawie każda partia która nie rządziła obiecywała mniej lub bardziej poszczególne punkty zbieżne z konferencja.

   Jest taka zasada, jeśli coś się opłaca obywatelom jest zakazane, jeśli im to jest prawo.
   Konfederacja obiecuje za dużo dobrych rzeczy na raz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przemysluaw: szczerze mówiąc już mi się chyba znudziłeś. Dzięki za dostarczenie odrobiny rozrywki. Bywaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @janneq216: Czyli uważasz, że jedyne ugrupowanie, które ma te same poglądy, i ten sam program od 30 lat - jedyne, od 30 lat... będzie takie samo jak wszystkie pozostałe partie, które ZAWSZE zmieniały program jak chorągiewka zawieje i zawsze w nim kłamały. Więc na złość mamie - zawsze będzie głosował na te same partie "bo pewnie Konfederacja będzie taka sama"... ja p#!%@$?ę... to na ch** w ogóle głosować? Skoro ugruntowane poglądy, niezmienne od 30 lat Cię nie przekonują, a każde nowe urwane z choinki ugrupowanie przekonuje Cię po pół roku propagandy w mediach i w z dupy wyjętych słupkach wyborczych... to jak ma być w tym kraju lepiej, skoro ludzie dają się nabierać na ten sam schemat od 30 lat... niezależnie od pokolenia.

   Mnie to jedno, bo w Polsce nie mieszkam, ale kiedyś chciałbym wrócić... tylko chyba trzeba poczekać na jakąś wojnę, bo po niej, podczas osbudowy ludzie się na chwilę jednoczą i działają dla wspólnego dobra... i to może być fajne...

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77: Konfederacja nie istnieje 30 lat... Twierdzisz że przekonują mnie inne partie? Ciekawe skąd to wiesz? Pewnie z tego samego źródła z którego wziąłeś wiek Konfederacji... Jesteś naiwny jeżeli twierdzisz że można z całą pewnością stwierdzić że się utrzymają, pamiętaj że sporą część stanowią narodowcy z gwoździem w głowie, nie wolnościowcy. Jak Konfederacja ma się do partii takich jak UPR? Nijak. To inna sytuacja i nie sposób stwierdzić jak się zachowają i czy będą w stanie utrzymać nurt wolnościowy. Zwłaszcza kiedy zdobędą jeszcze większą popularność. Skończ emocjonować się jak dziecko, któremu niszczy się obraz postaci z jego ulubionej bajki.

  •  

   pokaż komentarz

   @janneq216: Lider Konfederacji promuje tę samą politykę, ten sam program, te same idee od 30 lat. Teraz jest prościej? Jestem naiwny? Twierdzisz inaczej? Skąd to wiesz? Jedynym pewnikiem w polskiej polityce zawsze były puste obietnice dla prostego ludu. A tuż po wyborach realizowanie programu dokładnie odwrotnego. No to na prosty, chłopski rozum - jeśli WSZYSCY kłamią... to jak można się dawać nabierać ponownie i ponownie. Otóż... można. I nie - nigdy nie twierdziłem, że zachowają się inaczej (to twoja chora imaginacja, do której próbujesz się odnieść myśląc, że masz argument). Ale to jedyna partia, która nie dorwała się do władzy (czyli jeszcze raz - możesz sobie gdybać do usranej śmierci - ale to zawsze będzie gdybanie). Prościej się chyba nie da.

   Generalnie, walczysz sobie ze swoimi wiatrakami - wmawiasz mi co myślę, a potem to wyśmiewasz, no k%$@a... to jak rozmowa samego ze sobą? To na cholerę komentowac czyjeś wpisy, skoro sam piszesz co inni ludzie myślą. Serio? To twój poziom dyskusji...

   Albo wstawki o emocjonowaniu się jak dziecko... serio? Ledwo opuściłeś piaskownicę, a nadal się zachowujesz jakbyś w niej był królem? Bywaj zdrów... szkoda mi marnować czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Vit77: Kali może ale Kaliego nie wolno... Sam zacząłeś od twierdzenia że głosuje na coś, później się oburzasz że to wypominam.

   Następnie

   nigdy nie twierdziłem, że zachowają się inaczej

   Przecież sam ich promujesz włączając się do dyskusji o zaufaniu do Konfy:

   Czyli uważasz, że jedyne ugrupowanie, które ma te same poglądy, i ten sam program od 30 lat - jedyne, od 30 lat... będzie takie samo jak wszystkie pozostałe partie, które ZAWSZE zmieniały program jak chorągiewka zawieje i zawsze w nim kłamały

   Czyli jednak mogą się zachować inaczej? To po co się w ogóle wypowiadasz? Przecież jasno wyśmiałeś moje wątpliwości. Zdecyduj się...

   to jedyna partia, która nie dorwała się do władzy

   Co? W ogóle rozumiesz jaką głupotę tu zaserwowałeś? Poczytaj zanim zaczniesz się wypowiadać... https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Partie_i_ugrupowania_III_Rzeczypospolitej

   Generalnie, walczysz sobie ze swoimi wiatrakami - wmawiasz mi co myślę

   Czy Ty wiesz w ogóle co piszesz? Kiedy cokolwiek Ci wmówiłem? Przecież sam ich bronisz a później się z tego wykręcasz.

   Albo wstawki o emocjonowaniu się jak dziecko... serio?

   Bo w ten właśnie sposób się zachowujesz. Jeżeli tego nie rozumiesz to trudno.

 •  

  pokaż komentarz

  Co za bzdury w tym artykule napisali. Reaktor dopiero projektują, a w 2026 chcą go na Księżyc wysłać? Przecież sama papierologia to z 10lat zajmie, nie mówiąc o budowie.

  •  

   pokaż komentarz

   @spireneusz

   Jak dojdą do tego protesty marsjańskich aktywistów to skończy się jak w Żarnowcu.

   ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @kuzieem: To nie takie śmieszne. Jak raz wspomniałem że eksploracja Księżyca i Marsa w początkowym stadium nie obędzie się bez przemysłu wydobywczego to zostałem zjechany przez miłośników planetarnej ekologii ;-)

   Ludzie naprawdę wierzą że eksploracja będzie się sama z siebie opłacać a my będziemy tam latać jak do ścisłego rezerwatu. Poziom głupoty rośnie, dokładnie jak ukazano na początku filmu Interstellar.

  •  

   pokaż komentarz

   @spireneusz: na marsie czy ksiezycu nie ma papierologi. Z najprostrzej mozliwej przyczyny mars, nikogo tam nie ma wiec nikt nic glupiego nie wymyslil. Poza tym elektrownia elektrowni nie rowna. Co kolwiek projektuja bedzie male, a wyslanie czegos malego gotowego to nie jest wielkie przed siewziecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @topikPajak: Reaktora nie będą budować na Marsie/Księżycu tylko na Ziemi. Czy myślisz że jakikolwiek kraj na świecie ot tak sobie wystrzeli reaktor z toną materiału radioaktywnego w kosmos? A jeśli rakieta wybuchnie, albo zmieni trajektorię i spadnie na gęsto zaludniony obszar Ziemi?
   Przy wystrzeleniu pierwszego reaktora w kosmos będzie 5x więcej papierologii niż przy budowie elektrowni atomowej w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @spireneusz: Teraz sobie przypomniałem o akim jednym projekcie co go już od 5 lat tworzą https://en.wikipedia.org/wiki/Kilopower być może to jest to.

  •  

   pokaż komentarz

   @spireneusz: przesadzasz, to bardzo proste nie ma papiero logi tylko prawo silniszego. I dwa jest mniej papierologii bo niczyjej ziemi wywlaszczac nie trzeba,

  •  

   pokaż komentarz

   @xaliemorph: Co k??%a? XDDDDD O jakiej ekologi można nówić na ciale niebieskim bez atmosfery oraz jakiegokolwiek życia?

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież sama papierologia to z 10lat zajmie,

   @spireneusz: Myślę, że rozpoczyna się po prostu nowy wyścig tym razem w kosmos. Po co amerykanom wojna której nie wygrają, w wszyscy co coś tam się znają twierdzili jeszcze 1-2lata temu, że ameryka traci prymat i albo zrobi coś teraz, albo przegra, z zastrzeżeniem, że nie da się wygrać militarnie z chinami. Obecnie Ci sami ludzie twierdzą, że "ofensywa" już ruszyła, Chiny mają zły PR na świecie trochę, przez tego wirusa, więc USA sprytnie zaczęło realizować plan ratowania swojego miejsca na mapie geopolitycznej.
   A nie będzie żadnego czekania jeśli ma go nie być. W końcu zajmuje się tym państwo, a jeśli mowa o jakichś strategicznych posunięciach to raczej Ameryce nie można odmówić determinacji.
   I w Polsce myślę byłoby to samo gdyby zaistniała taka życiowa potrzeba. Koronawirus to pokazał, że można przewrócić kraj i zaryzykować wielkie straty i zrobić coś bez "papieru" na to jeśli potrzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Night_Nine: To nie do mnie pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @spireneusz: > Przy wystrzeleniu pierwszego reaktora w kosmos będzie 5x więcej papierologii niż przy budowie elektrowni atomowej w Polsce

   No bez przesady, obstawiam ze nawet mniej no i wyniesienie reaktora jadrowego na Marsa jest, nie oszukujmy sie, duzo bardziej realne niz jego budowa w katotalibanie polskim

  •  

   pokaż komentarz

   @spireneusz: już wiele reaktorów było wystrzelone w kosmos, zasilały radziecki satelity

 •  

  pokaż komentarz

  my dostarczymy dyrektorów i wicedyrektorów,bez tego im nie zadziała

 •  

  pokaż komentarz

  Jaka to będzie piękna katastrofa jak przy starcie z ziemi rakieta wybuchnie a pierwiastki promieniotwórcze rozniosą się na setki kilometrów ;)

 •  

  pokaż komentarz

  Świat buduje elektrownie na innych planetach, Polska od 30 lat nie potrafiła postawić nawet jednej u siebie. Przecież to państwo to jest mem XD (oczywiście mówię o Państwie jako systemie, a nie o Polakach)