•  

  pokaż komentarz

  Dosyć trafne spostrzeżenia, ale też i czasy inne, świadomość społeczna i broń jądrowa. Wymachiwanie szabelką zbyt mocno to już nie te czasy, bo można srogo oberwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rubbik: Hasne. Konflikty nadal sa i beda. Jak sie obkupia rakietami za wasze pieniadze to bedziecie mogli im naskoczyc razem z usa i rosja. Nikt nie zaatakuje atomowkami ze strachu.

  •  

   pokaż komentarz

   świadomość społeczna

   @Rubbik: U nas to i może tak ale w Chinach?

   broń jądrowa

   @Rubbik: Ostateczność a i tak mało prawdopodobna.

   bo można srogo oberwać.

   @Rubbik: Ale jednak nie tak jak dawniej. Dzisiaj nikt nie jest w stanie przeprowadzić nalotów dywanowych na miasto. Dawniej żeby zniszczyć cel musiałeś wysłać 100 bombowców i zasypać cel i może miałeś farta i trafiłeś. A dzisiaj z odległości 1000 km odpalasz pocisk który ma dokładność trafienia do 5m. Dzisiejsza wojna byłaby dużo szybsza coś jak kampania francuska czy wrześniowa. A nie jak wojna na wschodzie.

  •  

   pokaż komentarz

   można srogo oberwać.
   @Rubbik: Nie oberwali za Koreę to i teraz wiedzą że nie oberwą

 •  

  pokaż komentarz

  Na szczęście Chinom do USA bliżej od drugiej strony globu niż Europa( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  na forsalu odkryli to o czym bartosiak mowi od 6 lat

  •  

   pokaż komentarz

   @glaaki: Ale Ty wiesz, że wielu ludzi tak mówi, nie tylko Twój guru? Ich też wymienisz z nazwiska, czy nie są godni?

  •  

   pokaż komentarz

   @ninio: nie maja takich znajomosci jak bartosiak

  •  

   pokaż komentarz

   @glaaki: No może i znajomości takich nie mają, cokolwiek masz myśli pisząc o znajomościach. Ale na prawdę myślisz, że oni na tym forsalu tego wcześniej nie wiedzieli? Po prostu potrzebowali napisać artykuł do wierszówki i napisali, dla nich to żadne odkrycie i dla większości ich czytelników też.

  •  

   pokaż komentarz

   @glaaki: niezupełnie. Bartosiak wręcz mówi, że gospodarka Chin względem USA już jest znacznie większa od gospodarej Rzeszy i Japonii względem USA. Niemcy były do pokonania, z Chinami nie da się wygrać całkiem.

  •  

   pokaż komentarz

   Ale Ty wiesz, że wielu ludzi tak mówi, nie tylko Twój guru? Ich też wymienisz z nazwiska, czy nie są godni?

   @ninio: teraz to każdy tłuk jest specjalistą od Chin, ale Bartosiak mówi to już od wielu lat.

   Jak zaczynałem Bartosiaka oglądać 6 lat temu, to dobrze pamiętam, że przez laików był wyśmiewany, "no bo Paaanie, jaka wojna, Amerykanie tam wjado i wszystko rozdupco. Nie bendzie żadnej wojny, nie opłaca się".

   A teraz te same barany, które go wtedy wyśmiewały, mówią, że Bartosiak nie mówi nic odkrywczego, bo każdy to wie XD

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: Słuchaj, jesteś fanem tego Bartosiaka i przez to tworzysz w swojej głowie podział, na to kto z Bartosiakiem, kto przeciwko (taki syndrom oblężonej twierdzy).
   Jak się nigdy żadnym Bartosiakiem nie interesowałem, znam go tylko dlatego (jako nazwisko), że jest forsowany na wykopie, a mimo tego sytuacja z chinami jest mi już znana od wielu lat. Jest wiele źródeł informacji o świecie, zamykasz się w jednym i Ci się wydaje, że innych nie ma i tylko jakiś mesjasz głosi prawdę objawioną a reszta to głupcy zatknięci na prawdę. Ten cały Bartosiak nie mówi nic odkrywczego, po prostu trochę głośniej "krzyczy" o rzeczach o których inni po prostu "mówią" i przez to nie przyciągają aż takiej uwagi.

 •  

  pokaż komentarz

  Odkąd ludzie mają atomówki, to Chiny nie są jak Rzesza, tylko jak ZSRR. Jeśli będzie wojna, to zimna.

 •  

  pokaż komentarz

  A w Polsce dalej żyją resentymentami sprzed 100 lat, traktując jako wroga Niemcy i resztę UE.
  A przy takim starciu tytanów jakie nadchodzi bycie samotnym małym krajem na pobocznej arenie działań tylko spowoduje że nas rozjadą

  Jedyna szansa to stworzenie trzeciej potęgi - zjednoczonej Europy. Mamy wszystko co jest do tego potrzebne: zasoby ludzkie, gospodarkę, kulturę.

  •  

   pokaż komentarz

   @kraggthegrimm: Co będzie jak ktoś nie będzie chciał dołączyć do "Wielkiej Zjednoczonej Europy"? Rozjeżdżamy czołgami ?

  •  

   pokaż komentarz

   @kraggthegrimm: Zasoby ludzkie sprowadzamy z Afryki, kultura jaka jest to polecam muzeum sztuki współczesnej, a gospodarka jest i owszem, ale Niemiecka. Oczywiście jest taka możliwość powstania skonsolidowanej super Europy. Jako wszystko co potrzebne osobiście postrzegałbym: scentralizowaną i sprawną władzę zdolną sprawnie wykorzystywać potencjał całej UE bez dublowania prac(armia, podbój kosmosu, rozwój nauki, kierunki ekspansji) powrót do kultury pracy. a nie wygodnickiego i rozczeniowego konsumpcjonizmu(Chińczycy już się nie godzą produkować dla zachodu za 1/10 wartości), no i oczywiście ustalenie wspólnych wartości i fundamentów na które zgodzi się te ponad 20 państw. Oferta bycia przybudówką dla Niemiec może być atrakcyjna dla frakcji ojkofobów, ale to za mało by przekonać całą Europę.

  •  

   pokaż komentarz

   bycie samotnym małym krajem na pobocznej arenie
   @kraggthegrimm: Tylko że my nie jesteśmy poboczem tylko autostradą która łączy Europę z Azją.