•  

  pokaż komentarz

  Są przedmioty niepotrzebne. Za moich czasów było np. Przysposobienie Obronne i Podstawy Przedsiębiorczości. Na PO uczyliśmy się konstrukcji bomby atomowej i co robić w razie nagłego ataku atomowego xDD - zamiast metod nauki z lat 50 powinny być nauczane podstawowe chwyty obrony przed napastnikiem itp. PP - no tutaj to pewnie dużo zależało od nauczyciela ale w mojej szkole uczyła po znajomości pipa, która była z rodziny dyrektorki LO. Puszczała nam jakieś VHS z młodym Baką, że jak idzie się na rozmowę o pracę to trzeba się dobrze ubrać i umyć xDD Zamiast tego powinny być podstawy ekonomii oraz podstawy prawa gospodarczego (rodzaje spółek, jak założyć spółkę, działalność itp.)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjj48003: na PP powinni przede wszystkim uczyć o systemie podatkowym. Problem jest taki, że jak większość będzie to ogarniała, to nie da się tak w tyłek dymać, a jest to na niekorzyść władzy :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjj48003: ale tak nie jest tylko w szkołach średnich nawet studia to w dużej mierze przerabianie jakiś totalnie nieprzydatnych dla potencjalnych pracodawców materiałów (np. na administracji) bo jak ktoś idzie do normalne firmy (nie jakiś z dupy urząd) to go się będą pytać o doświadczenie w programach rachunkowych a nie czy na kartce papieru będzie umiał im bilans wyliczyć jak zabraknie na świecie prądu. A już kosmos to jak się idzie do jakiejś zagranicznej korporacji gdzie o wiele istotniejsza jest bardzo dobra znajomość angielskiego niż gównowarty dyplom jakiejś śmieciowej polskiej uczelni do marnowania czasu dla papierka. Korporacje i tak maja gotowe systemy wdrażania nowych pracowników i dostosowywania ich umiejętności do swoich potrzeb biznesowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @bregath: Albo o płacy minimalnej. Dopiero na studiach miałem case, że płaca minimalna nie zmienia nic w życiu dobrze zarabiających ludzi ale może uderzyć w tych najbiedniejszych - czyli tych, dla których adresowana jest podwyżka. Przykładem było osiedle z ochroną, gdzie po podwyżce spółdzielnia mieszkaniowa postanowiła zwolnić połowę ochroniarzy i zainwestować w większą ilość kamer.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjj48003: Akurat PO/EDB to dość istotny przedmiot, skoro nie ma (zawieszono) zasadniczej służby wojskowej. Wiem, że w wielu szkołach były to lekcje prowadzone na odczepnego, ale to nie jest żaden argument za ich likwidacją - należy raczej przyłożyć się do tego, aby te lekcje były prowadzone na poważnie i uzupełnić je o wizyty na strzelnicy. Co do PP - ja miałem tam właśnie mówione o podatkach, giełdzie czy spółkach; także według mnie przedmiot przydatny. Generalnie - wszystko zależy od szkoły i nauczyciela, i tak można powiedzieć o każdym przedmiocie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mjj48003:

   Na PO uczyliśmy się konstrukcji bomby atomowej i co robić w razie nagłego ataku atomowego xDD
   Dlaczego xDD? 2020 jeszcze się nie skończył.

  •  

   pokaż komentarz

   na PP powinni przede wszystkim uczyć o systemie podatkowym. Problem jest taki, że jak większość będzie to ogarniała, to nie da się tak w tyłek dymać, a jest to na niekorzyść władzy :)

   @bregath: Ale nigdy nie będą uczyć przydatnych rzeczy, bo wtedy ta władza która tym zarządza upadłaby więc dopóki nie uda się zmienić władzy, w szkolnictwie nic się nie zmieni.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego by nie wprowadzić bonu edukacyjnego choćby w dużych miastach? Przecież to byłby chociaż pierwszy krok w dobrym kierunku.

 •  

  pokaż komentarz

  Ale dziwnie, dlaczego filmik nie jest bezpośrednio w znalezisku tylko trzeba przechodzić przez wpis, żeby go obejrzeć?

 •  

  pokaż komentarz

  Problemem z systemem edukacji jest to, że potem taki Szymek rushuje kapitol.

 •  

  pokaż komentarz

  Temat "Problem z systemem edukacji" i zindoktrynowane ideologicznie "wypoki" zakopały! Jakie to znamienne! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za bardzo uwierało w wasz lewacki zad? BUHAHHAHHAHAA!