•  

  pokaż komentarz

  Poniższe wykresy przedstawiają częstotliwość używania słów kluczowych na przestrzeni lat (1970-2018) w artykułach publikowanych w New York Times.
  Spójrzcie na takie słowa jak: racism,white supremacy,white racism,sexism,islamophobia,homophobia,gay rights,inequality itd.
  Możemy tu zaobserwować tak zwany "efekt kija golfowego" mniej więcej od 2014 roku.
  Zapraszam do zapoznania się z wykresem a wnioski pozostawiam wam.
  Udanej dyskusji :)

  źródło: leftwingcrap.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Zaczyna się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: Screenshot_Wykop_Mobilny_20200801-0127222.png

 •  

  pokaż komentarz

  Ta tranformacja dotyczy wielu mediów w USA, które zostały przejęte przez aktywistów teorii krytycznej. Zajmują się propagandą, promowaniem nowomowy i naginaniem rzeczywistości. Są w tym bardzo skuteczne, większość mieszkańcow USA się jeszcze nie obudziło jak są manipulowani

 •  

  pokaż komentarz

  @CannibalCorpse OPIE, powiem tak: nie kłamiesz wprost, ale to jest półprawda. bo to nie odnosi się jedynie do NYT, ale do wszelkich (czy też znacznej większości) mediów.
  zrób podobną analizę dla:
  - FoxNews
  - doRzeczy
  - TVP
  - wRealu24
  - Polskiego Radia
  - wPolityce

  i zaręczam Ci, że wyjdzie Ci to samo. jedynie z racji tego, że część tych mediów jest młodsza nie będzie widać żadnej zmiany, ale odchylenie w jedną stronę jest jak najbardziej widoczne. komentarzy choć ocierających się o obiektywizm jest jak na lekarstwo.

  nie zakopię Ci tego, ale tak szczerze to powinieneś zrozumieć, że na podstawie badań z poprawnymi wynikami można wyciągnąć błędne wnioski i Tobie się to właśnie udało. sugerujesz bowiem że problem dotyczy tylko jednej strony sporu (w dodatku w Polsce praktycznie nieistniejącej - w Polsce liberałowie są tak naprawdę konserwatywni światopoglądowo). nie jest to jednak prawdą, po prostu media są spolaryzowane - zarówno z jednej jak i drugiej strony, ale tego zdajesz się nie zauważać.

  szkoda. szkoda dlatego że to znalezisko obok rzetelności niestety stanąć nie może. ale jak widzę jesteś z siebie niesamowicie dumny! zatem gratulację! pamiętaj, że ministrowie propagandy nie kłamali (jak to się ludziom wydaje) najlepsza bowiem propaganda to taka, w której jest trochę prawdy.
  zastanów się jednak, czy z tym co napisałeś nie podpadasz pod "trzecią prawdę" zdefiniowaną przez księdza Tischnera (dla przypomnienia: " Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda.")

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Ale ktoś to zaczął. Więc jeżeli zrobić by szerszą analizę wyszło by kto, zresztą nie chodzi o to, że media o piszą takim językiem tylko jedna strona zaczęła takiego języka używać i próbuje nim robić politykę, a to nie prawacy wymyślili te pojęcia bo one pojawiały się wcześniej w filozofowaniu feministek albo skrajnej lewicy.

   No i mamy internet, gdzie można wszystko zobaczyć z pierwszej ręki. I jeżeli istnieje cenzura na wydarzenia i opis tych wydarzeń w inny niż przyjęty przez kogoś sposób do tego pojęcia zwane dialogiem i debatą zaczynają znikać to mi wygląda na komunistyczne zapędy.

   A co do jednej strony sporu i polski to Pis = Demokraci :)

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: No to jest problem współczesny, że każda strona zamyka się w bańkach a kapitał serwuje każdej z nich wygodne dla nich treści by zarobić na obu grupach.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger:

   Tylko do tych mediów znacząca ilość osób nie ma wątpliwości, że są one strasznie stronnicze, z resztą one nawet nie udają, że jest inaczej.

   Wydaje mi się, że różnica między propagandą serwowaną w prawicowych mediach, a tych lewicowych wynika z faktu różnić IQ pomiędzy ludźmi o konserwatywnych poglądach, a tych progresywno-lewicowych (nie używam słowo liberalny, bo liberałowie w USA mają więcej wspólnego z socjaldemokracją niż neoliberalizmem/liberalizmem tym rozumianym przez Europejczyków).

   Z racji, że lewicowcy są średnio bardziej inteligentni, a przez to mniej podatni na manipulacje przedstawioną im w ordynarny sposób, to przychylne im dzienniki próbują często udawać obiektywność. To, że są średnio bardziej inteligentni, to nie znaczy, że nie są też manipulowani. IQ rzędu 105 oznacza, że ciągle istnieje masa ludzi o wyższym potencjalnym intelektualnym od Ciebie, którzy będą w stanie Cię manipulować.

  •  

   pokaż komentarz

   @Furox: Myślę, że nie o inteligencje tu chodzi o poczucie sprawiedliwości. Wiele takich "mocno lewicowych" ma nazwijmy to "dobre serce" i silne odczucie sprawiedliwości społecznej. Oni chcą zmieniać świat na lepszy co zamienia się czesto w Fantazym podobny do religijnego gdzie, wizja świata jaką się ma w głowie jest tą jedyną słuszną i dla tego łatwiej im akceptować, to, że są okłamywani w dobrej wierze.

   Żeby to lepiej wyjaśnić - zwykły człowiek przez uczynienie świata lepszym ma na myśli wynalezienie szczepionki na raka czy czegoś co można dać ludziom, żeby im się żyło lepiej. Ktoś o mocno lewicowych poglądach będzie chciał, żeby ludzie byli dla siebie mili i dobrzy i każdy był równy i wszyscy byli szczęśliwi.

   A z tymi badaniami na inteligencje to ciekawe czy to nie był naciągany wjazd na ambicje, żeby mogli bardziej się utożsamić ze swoimi poglądami i mocniej ich bronić - bo zakładam, że większość ludzi która nie żyje z dnia na dzień kieruje się chociaż po części zasadą - jestem głupi - więc mogę się czegoś nauczyć. Na potwierdzenie tych lewicowych ambicji co do inteligencji niech będzie to, że przecież to lewica wytyka wszystkim którzy się z nia nie zgadzają od ciemnogrodu. A lewice się wyzywa od debili po tym co piszą i tym co można zobaczyć w necie z ich zachowań i wypowiedzi :)

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: dam Ci plusa za ładnie napisanego posta

  •  

   pokaż komentarz

   faktu różnić IQ pomiędzy ludźmi o konserwatywnych poglądach, a tych progresywno-lewicowych

   @Furox: Źródło?

  •  

   pokaż komentarz

   Z racji, że lewicowcy są średnio bardziej inteligentni, a przez to mniej podatni na manipulacje przedstawioną im w ordynarny sposób

   @Furox: Chyba k?@!a sobie jaja robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Dane wskazują coś co mogłoby sugerować coś zupełnie odwrotnego.
   Lewicowcy czerpią wiedzę z mediów głównego nurtu,mediów społecznościowych oraz MEMÓW xD

  •  

   pokaż komentarz

   @rifraw:

   Pis = Demokraci :)

   Raczysz kpić? To, że to socjaliści to wiadomo, ale nie obrażaj aż tak PiS-u! Stanowczo protestuję!

  •  

   pokaż komentarz

   Lewicowcy czerpią wiedzę z mediów głównego nurtu,mediów społecznościowych oraz MEMÓW xD

   @CannibalCorpse: ja widzę że to raczej prawicowi wyborcy PiS czerpią wiedzę tylko z TVP, memów i anegdotek o PO i Tusku.

  •  

   pokaż komentarz

   prawicowi wyborcy PiS

   @e3b0c: Kwestią mocno dyskusyjną jest to czy wyborcy PiS są prawicowi.PiS jest partią która opiera swój sukces na rozdawnictwie socjalnym i na niby pochylaniu się nad biedakami a to są raczej cechy klasycznej lewicy,jak partia pracy.
   Prawicowi są wyborcy Konfederacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Furox: Dzięx, choć według definicji w tym artykule jestem liberałem, mimo iż w życiu sam bym się tak nigdy nie określił XD

  •  

   pokaż komentarz

   PiS jest partią która opiera swój sukces na rozdawnictwie socjalnym i na niby pochylaniu się nad biedakami

   @CannibalCorpse: oczywiście element konserwatywny, na który PiS się powołuje dość krzykliwie postanowiłeś przemilczeć nie dlatego, że nie pasuje do tezy "PiS to nie prawica" ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Akurat przedwczoraj dyskutowałem ze znajomym na temat Foxa, to jest dopiero banieczka. O ile wyborcy demokratów generalnie wierzą innym mediom, wyborcy republikańscy traktują to jako źródło prawdy objawionej, a resztę jako fake news(no chyba że rzeczy na prawo od Fox News). I co ciekawe, nawet wyborcom republikańskim Fox zakrzywia światopogląd na bardziej radykalny.

   źródło: pewresearch.org

  •  

   pokaż komentarz

   @CannibalCorpse: jestescie konserwatywnymi tępakami, czas sie z tym pogodzic.

  •  

   pokaż komentarz

   @mucher: Jaka niby jest roznica miedzy CNN i CBS? Wszystko mieli ten sam przekaz, to tak jakbys mowil, ze przecietny wyborca PISu jest otwarty na rozne stacje, bo oglada TVP1, TVP2 i nawet TVP Info, a czasem dla "poszerzenia horyzontu" to jeszcze TV Trwam odpali.

   Jezeli twoim zrodlem informacji jest tylko TV i w obecnych czasach nie potrafisz zweryfikowac newsow w Internecie, to zawsze bedziesz w malej bance informacyjnej.

  •  

   pokaż komentarz

   Z racji, że lewicowcy są średnio bardziej inteligentni

   @Furox: I dlatego własnie osoby o lewicowych pogladach (jesli mówimy o USA) najchetniej wspierają rasistowskie i seksistowskie rozporzadzenia jak o "pozytywnej dyskryminacji" oraz takie pomysły jak reparacje, czyli odpowiedzialność majątkowa, którą ponosisz nie za swoje winy.
   Brzmi legitnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Według tej publikacji co podałeś, to w Polsce pod definicję "liberała" najbardziej podpadaja wyborcy i politycy PiS oraz RAZEM. Czy są oni najinteligentniejsi?
   No chyba nie.

   Juz nie mówiąc o tym, że myli się tam woluntaryzm z socjalizmem.

 •  

  pokaż komentarz

  To dotyczy każdej grupy, nie tylko lewicy.