Zgłoszenie na profil użytkownika zostało zaakceptowane przez bota, bot może określić czy zgłoszenie jest prawidłowe lub nie, ale nie może zbanować użytkownika. Decyzję o banie może podjąć jedynie moderator.

 •  

  pokaż komentarz

  Kiedyś przedstawiłem swoją teorię w podobnej sprawie tutaj.

  W skrócie. Moderator cfO to skrypt, który zatwierdza bądź odrzuca automatycznie zgłoszenia, które już wcześniej były rozpatrzone przez pracownika Wykopu. Według mojej wcześniejszej teorii może dochodzić do takiego błędu, że zgłoszenia z powodem podobnym do wcześniej już rozpatrzonego mogą być automatycznie akceptowane przez cfO, ale bez konsekwencji.

  Powiedzmy dla przykładu, że Thon kiedyś dostał bana za manipulację, więc teraz każda kolejna manipulacja rozpatrzona przez cfO będzie traktowana jako zgłoszenie naruszenia, za które już odbył karę (bana). Czyli mówiąc wprost każda kolejna manipulacja będzie tylko przyklepywana przez crfO, który nie banuje jako automat.

  Jeśli tak jest to oczywisty błąd i "god mode" na Wykopie, bo jak to w tamtym komentarzu napisałem

  Co gdy ktoś zrobi zgłoszenie specjalnie tak, żeby moderator odrzucił, czy potem skrypt będzie odrzucał kolejne podobne zgłoszenia automatycznie?

  ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: czyli boty, recydywiści, nagminnie manipulujący treścią, są chronieni przez... bota

   źródło: ASDASDF.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: @pozytronowy-ja : a na czym ta manipulacja polega ? że aż się ban należy ? sorki za głupie pytanie ale nigdy nie zagłębiałem się w temat

  •  

   pokaż komentarz

   @pozytronowy-ja: kiedy to zobaczysz, to będziesz wiedział że nie możesz mieć racji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: Screenshot_2020-08-01 Jest winny manipulacji na wykopie ale kary nie otrzymuje.png

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: Była odpowiedź Ani, że cf0 to faktycznie bot. Wpis w którym to napisała został usunięty chyba przez OPa, bo nie mogę znaleźć jej wypowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: Przeceniasz Wypok. Stworzenie sensownej wyszukiwarki duplikatów przekracza ich możliwości (raz wrzuciłem link do artykułu, który już się pojawił, ale wchodziłem przez Google to dokleiło mi jakiegoś śmiecia po hashu do URL i algo tego nie ogarnął) a Ty teoretyzujesz o automatyzacji rozpatrywania zgłoszeń?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Ale to nie jest teoria a stan faktyczny, że coś zgłaszasz i po sekundzie masz odpowiedzi na zgłoszenie za sprawa bota cfO.

   https://www.wykop.pl/wpis/49408721/#comment-174772877

   źródło: cfO.png

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: a przedstawiałeś teorię defekacji do otworu jamowego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Napisanie skryptu sprawdzającego tylko czy już wcześniej zgłoszenie z takim samym powodem było zweryfikowane to dosłownie robota na 5 minut. Jeżeli to działa tylko i wyłącznie na takiej zasadzie to właśnie jest pokaz zdolności programistów wykopu.

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedzmy dla przykładu, że Thon kiedyś dostał bana za manipulację, więc teraz każda kolejna manipulacja rozpatrzona przez cfO będzie traktowana jako zgłoszenie naruszenia, za które już odbył karę (bana). Czyli mówiąc wprost każda kolejna manipulacja będzie tylko przyklepywana przez crfO, który nie banuje jako automat.

   @moooka: chodzi raczej o to, żeby nie banować dwa razy za tego samego posta.

  •  

   pokaż komentarz

   @wunido: W sumie to masz rację. Jeśli sprowadzić to do "sprawdź czy post już spotkał się z tym zarzutem, jeśli tak to skopiuj decyzję i zamknij" to byle stażysta ogarnąłby triggerem po stronie bazy danych. Tylko... takie coś będzie immanentnie wadliwe z oczywistych powodów (jeśli dziesiąta osoba z rzędu zgłasza to samo to może byłoby trzeba przeprocesować jeszcze raz a nie przyklepywać kontrowersyjny wyrok)... czyli idealnie pasuje do tego portalu.

  •  

   pokaż komentarz

   a na czym ta manipulacja polega ? że aż się ban należy ?

   @krampus0101: ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   źródło: interpunkcja_spacja.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Biohazard86: Tylko, że nie wszystkie zgłoszenia dotyczą konkretnych postów, poza tym może być wiele rodzajów manipulacji a wątpię by algorytm analizował zgłoszenia dokładnie.
   Zgłoś np. dwa razy pod rząd manipulację w profilu użytkownika dotyczącą różnych spraw. Nie da się, ponieważ za drugim razem otrzymasz komunikat, że "nie można zgłosić dwa razy tego samego" - skrypt nawet nie wnika w treść zgłoszenia, nic nie analizuje.

   @Nicolai:

   W sumie to masz rację. Jeśli sprowadzić to do "sprawdź czy post już spotkał się z tym zarzutem, jeśli tak to skopiuj decyzję i zamknij" to byle stażysta ogarnąłby triggerem po stronie bazy danych. Tylko... takie coś będzie immanentnie wadliwe z oczywistych powodów
   Teoretycznie istnieje możliwość, że ktoś celowo jako pierwszy mógłby coś zgłosić w taki sposób, żeby moderator odrzucił. Np. zgłosić duplikat i podać nieprawidłowy link.
   Potem kolejne zgłoszenia byłyby automatycznie odrzucane biorąc za wzór to pierwsze. Taki sposób manipulacji, jedna osoba coś dodaje a druga robi fałszywe zgłoszenie tworząc "tarczę" przed kolejnymi.

   Jeśli tak działa ten algorytm, jedynie "kopiując decyzję" to jest to jakiś żart.

  •  

   pokaż komentarz

   @moooka: myślałem że to działa tak, że jak ktoś raz zgłosi jako duplikat, i się okaże że to nie duplikat, to już drugi raz sprawdzane nie będzie. Albo że informacja jest nieprawdziwa (choć to śliski temat, bo nieprawdziwość informacji może się okazać po czasie). Oczywiście zupełnie inaczej jest kiedy post niby narusza czyjeś dobra, okazuje się, że nie narusza, a potem ktoś inny twierdzi, że narusza jego dobra. Takie sprawy powinny być procesowane indywidualnie. Ale nie wiem jak to jest w praktyce na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Biohazard86: Dokładnie nie wiadomo jak to działa i dlatego jedynie można się domyślać po poszlakach i w oparciu o doświadczenie. Oficjalnych informacji próżno szukać.

   Podałem przykład zgłoszenia w profilu użytkownika, tam niezależnie co podasz jako wyjaśnienie zgłaszając np. manipulację, odrzuca komunikatem "nie możesz zgłosić tego ponownie". Czy skrypt odrzucający zgłoszenia o duplikat weryfikuje linki i dołączone do nich wyjaśnienia czy odrzuca zgłoszenie na zasadzie "nie możesz tego ponownie zgłosić". A co z innymi rodzajami zgłoszeń?

   Mam wrażenie, że to jest jeszcze niedopracowane.

 •  

  pokaż komentarz

  Ktoś jeszcze myśli, że wykop w kwestii cenzury i innej manipulacji, faworyzacji, propagandy różnie się bardzo od tego, co się wyprawia na takim reddicie?
  ..
  Ok....

  •  

   pokaż komentarz

   @did4skalia: Tylko, że na Reddicie wiesz kto jest moderatorem i wiesz jakie ma poglądy bo się z nimi nie kryje. A tutaj? Jakieś pieprzone podchody. Ukrywają się za losowymi literkami a uzasadnienia copy-pastują. No i na Reddicie wiadomo, że nie ma procedur odwoławczych. A tutaj? Niby są, ale jakby ich nie było... jak coś nie pasuje to nie reagują i tyle. Straciłem rachubę ile moich zgłoszeń utknęło w czyśćcu.

 •  

  pokaż komentarz

  Cały wykop to manipulacja a takie postacie to lewe konta do sterowania ruchem na wypoku. Ma być jałowo i głupkowato. To nie ma
  Być portal z opiniotwórczy tylko zbiór spamu

 •  

  pokaż komentarz

  Spokojnie zaraz będzie inf inf nieprawdziwa ble ble ble

 •  

  pokaż komentarz

  Hajs się musi zgadzać, serwerownia się sama nie utrzyma.