•  

  pokaż komentarz

  Z drugiej strony nie ma co narzekać na nasze położenie. To nas jednocześnie wzmacnia, a podobną sytuację ma Izrael i dzięki temu są w ciągłej gotowości. Jeśli będziemy patriotami to nie tylko przetrwamy ale i staniemy się wielcy i bardzo znani!

  •  

   pokaż komentarz

   @republikaninPL przecież tutaj byłby raj. Wystarczyliby tylko zdolni politycy i dyplomaci. My sami zajmiemy się biznesem w naszym kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   @mk_108: no i jeszcze przedsiębiorcy i służby polskie a nie jakieś agenturalne szmaty, no i trzeba by było wyzbyć się nawyków które zostały wpojone ludziom przez prl i przekazanych dalej dzieciom. Powodzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @wiencejfakingcaptcha

   no i trzeba by było wyzbyć się nawyków które zostały wpojone ludziom przez prl i przekazanych dalej dzieciom. Powodzenia.

   Cała nadzieja w nas i w naszych dzieciach.

  •  

   pokaż komentarz

   @mk_108: Byłby,gdyby, jakby. Polska już nigdy nie będzie rajem chyba że świat zawojuje jakiś nowy wynalazek. Wody coraz mniej, nie ma co wspominać o innych surowcach. Zaczynamy cenowo zbliżać się do takich krajów Europy jak Niemcy a pensje nadal dużo mniejsze. Demografia do dupy, ładowane tony kasy w starych i mundurówkę - 21 wiek nadal afera za aferą i pieniądze po prostu znikają politykom, ja czy Ty może jeszcze jakoś pożyjemy ale nasze dzieci będą miały potężną lipę o ile nie będzie jakiejś ostatecznej wojny i Polski ktoś nie zmiecie. Jest mi przykro z tego powodu ale różaniec i 14 emerytura nas nie uratują.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrAjL: gownianny tekst "Jestesmy zakala Europy" chyba ty sie nim uwazasz. Gdyby nie Polska kto wie jak wygladalaby Europa. Moze byla by turecka bez zwyciestwa pod Wiedniem, moze komunistyczna po wpuszczeniu bolszewikow pod Warszawa a moze nadal trwalaby zimna wojna gdyby nie 1989 rok.

  •  

   pokaż komentarz

   @Wiesieks41 zastanówmy się. W którym z czterech napisanych słów dałem Tobie pretekst, aby stwierdzić moją aprobatę lub sprzeciw co warstwy merytorycznej i samego poglądu autora? (pytanie retoryczne) W żadnym. Natomiast, Twój nick nie jest przypadkowy, co widzę po poście do mnie. Możesz zaniechać prób dalszej konwersacji ze mną. Nie odpowiem. Żegnam.

  •  

   pokaż komentarz

   gownianny tekst "Jestesmy zakala Europy"

   @Wiesieks41: Wydaje się, że autor użył tych słów przewrotnie, z pozycji wielu polityków w Europie, a i pewnie obywateli wielu państw.
   Nie sądzę aby tak myślał.
   A tekst nawet ciekawy, uważam że autor ma trochę racji. Nas raczej nie można spokojnie okupować. Kolaborować też nie będziemy.
   @MrAjL:

  •  

   pokaż komentarz

   @KazPL oczywiście. Jasne jak słońce. Ale...o czym mam gadać i tłumaczyć kto tego nie rozumie (mam namyśli poprzedniego adwersarza) . Pozdrawiam

 •  

  pokaż komentarz

  Ale farmazony, na świecie ludzie zainteresowani historią doceniają i szanują Polską historię i dokonania podczas 2 WŚ. Ale zwykłych ludzi nie interesuje to bardziej niż was film Wróg u Bram czy jakaś bitwa na obrzeżach Rosji. Obecnie?. Myślę że wielu ludzi wyciera sobie mordę patriotyzmem czy "pamięcią". Takie mamy czasy. U nas to ma znaczenie narodowe - pamiętamy. Dla reszty świata? Nikłe.

  •  

   pokaż komentarz

   na świecie ludzie zainteresowani historią doceniają i szanują Polską historię i dokonania podczas 2 WŚ

   @MadCatt: to prawda,na przykład Mike Tyson

  •  

   pokaż komentarz

   Ale zwykłych ludzi nie interesuje to bardziej niż was film Wróg u Bram czy jakaś bitwa na obrzeżach Rosji.

   @MadCatt: Nie do końca. Polityka historyczna to bardzo mocne narzędzie. W USA historia relacji etnicznych obecnie doprowadza do bezprecedensowych napięć społecznych i być może stanowi zarzewie rewolucji. Izrael na rozpamiętywaniu historii zbudował swoją pozycję międzynarodową.

  •  

   pokaż komentarz

   @PlonacaZyrafa: no tak, ale... my jesteśmy tylko Polską. Nic nam nie da budowanie takiej, a nie innej polityki historycznej w uzyskaniu odpowiedniej pozycji na świecie.
   Wymieniłeś 2 przykłady potęg. Wymień choć jeden przykład, gdzie polityką historyczną mniej istotny kraj coś ugrał albo zmienił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bover: Izrael to malutkie państewko, zarówno powierzchniowo jak i ludnościowo. I tak, właśnie polityką i bezlitosnym wojowaniem historią - zarówno tą sprzed 2000 lat jak i tą sprzed 80 lat - zbudowali swoje maółe mocarstwo.

   Ale jeśli chciałbyś inny przykład - Dania w której mieszkam bardzo ochoczo kolaborowała z Niemcami. O wiele więcej Duńczyków zginęło walcząc przeciwko aliantom niż przeciwko osi. Mimo to, dzisiaj rozpamiętują głównie demonstracje antynazistowskie (zorganizowane tuż przed ewakuacją wojsk niemieckich) i gdy ich rybacy (nie za darmo oczywiście) przewieźli 7000 Żydów do Szwecji. Gdy zapytasz jakiegokoliwek Duńczyka o WWII to najprawdopodobniej wymienią te dwa wydarzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @MadCatt: Ogólnie rzecz biorąc, to poza grupami fascynatów historii, dzieje Polski nie obchodzą na świecie nikogo poza samymi Polakami. Czemu zresztą trudno się dziwić, bo większości ludzi na świecie, Polska nie kojarzy się z niczym - podobnie jak Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Serbia czy Albania. Polska nie ma w swoim dorobku czegoś, co byłoby charakterystyczne i rozpoznawalne na całym świecie jako polskie. I pod tym względem przypomina wiele innych krajów, których przez wiele lat nie było na mapach świata, bo były rządzone przez zaborców czy kolonialistów.
   Gdy się spyta np. mieszkańca Boliwii, co wie o Polsce i z czym Polska mu się kojarzy, to raczej odpowie, że nic nie wie i z niczym mu się Polska nie kojarzy. To samo, gdy spyta się go o inne kraje środkowej i wschodniej Europy.

   @Smutnekrzeslo: Skoro "prawdziwa cnota krytyk się nie boi", to wniosek nasuwa się sam. :)

 •  

  pokaż komentarz

  CO ZROBIĆ Z TYMI SZALONYMI POLAKAMI ?
  (tak naprawdę bismarck tego nie powiedział, ale ****)

  źródło: demotywatory.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @jPaolo2: Akurat jak się popatrzy na ten proszek jaki zrobili ze "swojego państwa" Niemcy przez większość ostatniego tysiąclecia, to trochę słabo wygląda to pouczanie Polaków w temacie państwowości. Polsko-Litewskie (i -Ruskie) państwo zostało zniszczone, bo zachciało nam się demokracji, a dookoła powstały trzy zamordystyczne monarchie. I dorwali nas, kiedy wszystkie trzy stały się niemieckie, zgodnie współpracujące ze sobą: Hohenzollern, Habsburg i Holstein (tak tak, Zosia vel Wielka Kasia zadbała o to, żeby na carskim tronie nie została ani odrobina DNA Wielkiego Piotra...). "Cud domu brandenburskiego" był ostatnim gwoździem do trumny Rzeczpospolitej.

  •  

   pokaż komentarz

   @torquemadek: całkowita racja, tępy redukcjonizm nigdy nie będzie dobrą postawą analizy historycznej. miałem jednak nadzieję, że wstawienie obrazka z demotywatorów.pl to będzie oczywisty wskaźnik, że mój post to heheszkowanie i reakcja na sensacyjność opisu

 •  

  pokaż komentarz

  I choć jesteśmy największą zakałą i zawalidrogą Europy, jakoś nam się udaje to skromne klepisko utrzymać przy sobie. Nie podoba mi się ta teza ( ͡° ʖ̯ ͡°)