•  

  pokaż komentarz

  Lewackie oszołomy oczywiście musieli prowokować ale na szczęście nie udało im się osiągnąć celu i zrobili z siebie jeszcze większych debili.
  Takie ekscesy tylko podkreślają jakim śmierdzącym gównem są środowiska lewackie żeby nawet w taki dzień prowokować.Ha tfu lewakom w ryje!

  •  

   pokaż komentarz

   @CannibalCorpse: Tfu na ryje naziolom próbującym zawłaszczyć kolejna narodową rocznicę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Bardzo proste pytanie. Ilu narodowców sprzedało się naziolom? Poszukaj danych liczbowych lub procentowych, a potem odszczekaj lewackie kłamstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   . Ilu narodowców sprzedało się naziolom?

   @bleblebator: Generalnie naziole (środowiska związane z ONR i SN) niespecjalnie walczyli przeciw Niemcom, a pod koniec wojny po prostu współpracowali z nimi. Środowiska odwołujące się do ONR nie maja prawa zawłaszczać tradycji Powstania Warszawskiego. Udział formacji NSZ w powstaniu był równie symboliczny co Gwardii Ludowej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Mają absolutnie pełne prawo do obchodów rocznicy powstania. Nie odpowiedziałeś na pytanie: ilu narodowców sprzedało się naziolom? Starczy ci obu rąk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400
   Co ty wygadujesz?????
   Jakos nie słyszalem, żeby lewica organizowała jakieś narodowe rocznice. No , chyba ze za taka uważasz 1 maja, albo rocznicę rewolucji październikowej

  •  

   pokaż komentarz

   ilu narodowców sprzedało się naziolom? Starczy ci obu rąk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @bleblebator: tylko, że @Mario7400 nie pisze o narodowcach żyjących w czasie II wojny światowej, a o tych dzisiejszych, próbujących "zawłaszczyć kolejne rocznice narodowe". Tych, którzy nie widzą nic złego w brataniu się z organizacjami jawnie faszystowskimi, czy popieprzania w takich strojach i z takim "rzymskim" salutem

   źródło: avaazdo.s3.amazonaws.com

  •  

   pokaż komentarz

   @bleblebator: jawnych rasistów z krzyżem celtyckim

   Prosty krzyż objęty lub otoczony okręgiem jest jednym z najpopularniejszych symboli wykorzystywanym przez osoby i organizacje aby reprezentować neonazizm[5] i ruch white pride (biała supremacja)[6], jest też używany jako logo strony białych nacjonalistów Stormfront.org[7]. Tradycja ta wywodzi się z wykorzystania krzyża celtyckiego przez norweskich nazistów podczas II wojny światowej[8].

   źródło: static.polityka.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @bleblebator: jawnych rasistów part 2

   źródło: oko.press

  •  

   pokaż komentarz

   @bleblebator: gloryfikatorów morderców

   źródło: nczas.com

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: napisanie white jest rasistowskie, pewnie jak by napisali Black to było i ok co ?

  •  

   pokaż komentarz

   napisanie white jest rasistowskie, pewnie jak by napisali Black to było i ok co ?

   @sigma16: a my tu rozmawiamy o zj%bach z BLM czy zj%bach z RN/ONR/Forza Nuova etc etc etc? Rasizm jednej grupy wybiela (pun not intended) rasizm innej grupy? Polecam zapoznać się z terminem "whataboutism".

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: a kto tutaj jest naziolem i dlaczego? Odpowiesz, czy jesteś zwykłym pempem?

  •  

   pokaż komentarz

   a kto tutaj jest naziolem i dlaczego?

   @maciekalien: Środowisko ONR, czy RN. Przeczytaj ich deklarację programową.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: wymień, co w ich deklaracji jest nazistowskie, bo ja się nie znam.

  •  

   pokaż komentarz

   Ilu narodowców sprzedało się naziolom? Poszukaj danych liczbowych lub procentowych

   @bleblebator: Jak założymy, że mocno sk@!#ili się tylko ludzie z przedwojennego ONR zakładając NOR, a poza nimi żadna organizacja nie poszła w twardą kolaboracja, to jak Ci to wychodzi w liczbach?

   Narodzie Polski! Z winy sanacji Polska poniosła straszliwą klęskę oraz utraciła niepodległość i ziemie zachodnie. Ale nie wszystko jest stracone. Można odbudować wojsko polskie, aby wzięło udział w nieuniknionej wojnie przeciwko komunizmowi sowieckiemu. Zdobyte na wschodzie ziemie przywrócą nam nasze terytoria zagarnięte przez ZSRR, a inne bardziej na wschód, będą rekompensatą za utracone Pomorze, Śląsk, i Poznańskie oraz odszkodowaniem za straty wojenne. Na finansowanie odbudowy Polski i jej nowej armii użyjemy skonfiskowaną własność żydowską. Rodacy! Wstępujcie do NOR! Dajcie nam możność odbudowania ojczyzny i powstania Wielkiej Polski!

  •  

   pokaż komentarz

   @bleblebator: hola hola nie ma znaczenia czy 90% czy 10% chyba nie twierdzisz ze problem istnieje :) ale nie uswiadczysz patrioty ktory zauwazy problem.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: Co za durne słowo wytrych "próbują sobie zawłaszczać"?
   Kolejne megalomańskie określenie kompletnie bez znaczenia, ale brzmi okrutnie. Z tego repertuaru jeszcze "dzielenie Polaków", "faszyzować", "zaglądać ludziom do łóżek", "mówić im jak mają żyć".

  •  

   pokaż komentarz

   @CannibalCorpse: Spaczone pokolenie co nie szanuje korzeni zje własny ogon

  •  

   pokaż komentarz

   odpowiedz na lewakow

   @Jego_Stara: super ta odpowiedź.

   Lewaki: istnieją
   Prawaki: w ramach odpowiedzi zaczniemy gloryfikować ludzi, którzy w czasie gdy byli u władzy wsadziliby nas do wagonu zmierzającego do Auschwitz/morderców.

   Logiczne ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Co za durne słowo wytrych "próbują sobie zawłaszczać"?

   @eMWu12: a mało to było sugestii, że to (współ)organizowane przez naziolków są jedynie "prawdziwe", a marsze "alternatywne" są lewackie, opłacane przez łunię, Sorosa, Tuska itd.?

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats:
   Robią to jedni i drudzy.

   Przede wszystkim to środowiska narodowe i nacjonalistyczne przez wiele lat jako jedyne obchodziły te święta i zawsze tam były te siedemnaste odmiany onr itd. Środowiska jak określiłeś lewackie były bardzo wstrzemięźliwe we wspieraniu kultu PW44 i wyrażały niegdyś ogromny "sceptycyzm" wobec powstania muzeum itp.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @CannibalCorpse: o kolega jak zawsze agresywny xD piwniczak wściekły agresywny. Z ciekawości czemu będąc suchoklatesem udajesz zabijake?

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: salut rzymski istniał przed hitlerem, stosowali go polscy strażacy, harcerze. Swastyka jest hinduskim symbolem szczęścia zawłaszczonym przez hitlera.

  •  

   pokaż komentarz

   Przede wszystkim to środowiska narodowe i nacjonalistyczne przez wiele lat jako jedyne obchodziły te święta

   @eMWu12: [potrzebne źródło]

   Środowiska jak określiłeś lewackie były bardzo wstrzemięźliwe we wspieraniu kultu PW44

   Ty mówisz "środowiska lewackie", ja mówię - ludzie, którzy sprzeciwiali się bezmyślnemu kultowi masowego samobójstwa dokonanego na rozkaz bandy kretynów popijających brytyjską herbatkę, gdy w Warszawie grupa nieuzbrojonych dzieci szarżowała na regularne, uzbrojone wojsko.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie odpowiedziałeś na pytanie: ilu narodowców sprzedało się naziolom?

   @bleblebator: Choćby cała Brygada Świętokrzyska. Mieli oficerów łącznikowych z Wehrmachtu, dostawali od Niemców broń, byli szkoleni w niemieckich ośrodkach, przerzucani przez nich na tereny, na których mieli robić działania dywersyjne przeciwko Sowietom, leczeni w niemieckich szpitalach.

  •  

   pokaż komentarz

   salut rzymski istniał przed hitlerem, stosowali go polscy strażacy, harcerze.

   @bleblebator:

   Salut rzymski (wł. Saluto romano) – salut, w którym wyprostowane prawe ramię jest wznoszone do przodu, prostopadle do ciała[1]. Rzekomo wywodzi się on ze starożytnego Rzymu, co jest współczesnym mitem, gdyż gesty, jakimi pozdrawiali się żołnierze rzymscy, nie są znane[2]. W XX wieku salut był używany jako pozdrowienie ugrupowań faszystowskich.

   Swastyka jest hinduskim symbolem szczęścia zawłaszczonym przez hitlera.

   Tak, jeszcze napisz że te brunatne koszule i ciemne krawaty ubrali, bo im bardzo twarzowe się wydawały, a skojarzenia z brunatnymi koszulami Hitlera to #urojenialewakoidalne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Łżesz jak pies. Chrobry II mówić Ci to coś niedouczony głąbie?

  •  

   pokaż komentarz

   Środowiska odwołujące się do ONR nie maja prawa zawłaszczać tradycji Powstania Warszawskiego. Udział formacji NSZ w powstaniu był równie symboliczny

   @Mario7400: Mają pełne prawo, po 1940 roku część przystąpiła do AK, część do NSZ, część wylądowała w auschwitz już w pierwszym transporcie.

  •  

   pokaż komentarz

   stosowali go polscy strażacy, harcerze

   @bleblebator:

   pokaż spoiler (przepraszam, że piszę na raty - nie mogłem już edytować, za szybko "wyślij" wcisnąłem)


   W Polsce salut rzymski był stosowany od 1927 roku przez ugrupowania nawiązujące do faszyzmu: Obóz Wielkiej Polski, Obóz Narodowo-Radykalny, Stronnictwo Narodowe[14] a także RNR-Falanga[15][16]. Przywódca RNR Bolesław Piasecki pozdrowił swoich zwolenników w ten sposób 28 listopada 1937 roku podczas największego wiecu partyjnego tego ugrupowania w budynku cyrku Staniewskich w Warszawie. Około 3 000 zwolenników RNR obecnych na wiecu odpowiedziało również podnosząc ramię[17]. W polskiej wersji pozdrowienia podniesieniu ramienia towarzyszył okrzyk: "Czołem!"

   Także rób rób fikołki, może Cię w końcu w cyrku zatrudnią ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: Na zdjęciu widzę krzyż celtycki jako celtycki symbol oporu oraz stary polski symbol falangi pochodzący jeszcze z czasów panowania króla Zygmunta I Starego jako emblemat Polskiej Marynarki Wojennej. Portretów hitlera czy himmlera nie widzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @bleblebator: to może podniesiemy poprzeczkę i podpalimy obręcz przez którą robisz te fikołki, będą "ohy", "ahy" i brawka?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Polakow czczacych zolniezy walczacych z nazistami, nazywasz nazistami? WTF?

  •  

   pokaż komentarz

   Jak założymy, że mocno sk%$?ili się tylko ludzie z przedwojennego ONR zakładając NOR, a poza nimi żadna organizacja nie poszła w twardą kolaboracja, to jak Ci to wychodzi w liczbach?

   @deviator: Sk%$?iło się 10. To mniej niż liczba donosicieli na jednej ulicy małego powiatowego getta.
   Reszta aktywnie walczyła przeciw naziolom i komuchom, mają nawet swoje medale Sprawiedliwy........

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: Wojnę z polską ludnością cywilną rozpoczęła GL wywodząca się z chłopstwa głównie białoruskiego, działania AK były odwetowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Lewackie oszołomy oczywiście musieli prowokować ale na szczęście nie udało im się osiągnąć celu i zrobili z siebie jeszcze większych debili.
   Takie ekscesy tylko podkreślają jakim śmierdzącym gównem są środowiska lewackie żeby nawet w taki dzień prowokować.Ha tfu lewakom w ryje!


   @CannibalCorpse: zgadza się. Wystarczy się zastanowić nad tym dniem, dlaczego należy się szacunek poległym.

  •  

   pokaż komentarz

   ludzie z przedwojennego ONR (...)

   @deviator: Sk@##iło się 10 (...) Reszta aktywnie walczyła przeciw naziolom i komuchom, mają nawet swoje medale Sprawiedliwy........

   @bleblebator: jestem przekonany, że ci co aktywnie walczyli przeciw naziolom byliby bardzo dumni z tych pajaców:

   źródło: avaazdo.s3.amazonaws.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Polonius888: komuchy tylko to potrafią, negować prawdę historyczną. Uogólniają prawicę jako tych co sprzymierzyli się z hitlerem, co jest wierutną bzdurą. Zdradziło 10 NORowców, reszta walczyła przeciw hitlerowi i stalinowi.

  •  

   pokaż komentarz

   Sk?@@iło się 10.

   @bleblebator: No nie no, imprezę na kilkaset osób ogarnęli. Sporo, biorąc uwagę na to, że ilość szmaciarzy chętnych do współpracy z okupantem, który dopiero co przejechał się walcem po Twojej ziemi ojczystej była w naturalny sposób ograniczona.

   No, ale wtedy chłopaki z ONR nie pierwszy i nie ostatni raz mniej kochali Ojczyznę niż nienawidzili niektórych jej mieszkańców.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_wielkanocny

  •  

   pokaż komentarz

   wymień, co w ich deklaracji jest nazistowskie, bo ja się nie znam.

   @maciekalien:
   1."Członkiem Narodu polskiego jest każdy, kto poczuwa się do bycia Polakiem, odczuwa przywiązanie do polskiej tradycji i historii oraz jest uznawany przez wspólnotę narodową za rodaka."
   Czyli Polakiem będzie ten, którego za Polaka uzna grupa polityczna reprezentująca jakoby wspólnotę narodową. To jest nazistowskie
   2."Ograniczona zostanie rola partii politycznych jako instytucji szkodliwych, stawiających interes ugrupowań ponad wspólny interes Narodu, doprowadzających do sztucznych podziałów i konfliktów w łonie wspólnoty. Odrzucamy każdą formę totalitaryzmu, w tym liberalną demokrację, jako reżimy polityczne skrajnie szkodliwe dla wspólnoty narodowej. "
   Likwidacja (tzw ograniczenie ich roli) partii politycznych, likwidacja demokracji liberalnej.
   Czyli będziemy mieli autorytarne rządy narodowców . To jest nazistowskie.
   3. " Państwo polskie, pełniąc funkcję służebną wobec Narodu polskiego, będzie jednocześnie pełnić funkcje wychowawcze i będzie zobowiązane do umacniania tożsamości narodowej ...Edukacja będzie przeniknięta duchem narodowym, będzie kształcić postawy patriotyczne oraz przywiązanie do Narodu i Ojczyzny."
   Indoktrynacja w duchu narodowym na wszystkich szczeblach edukacji i w życiu kulturalnym. Taki jakby National Kulturkampf
   4. "Żeby pozyskać środki na stworzenie miejsc pracy, opodatkujemy wielki kapitał i znacjonalizujemy rozkradziony poprzez tzw. prywatyzację majątek narodowy."
   To może wprost nie jest nazistowskie bo występujące w dyktaturach i nazistowskich i komunistycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: nie wszyscy norowcy się sk@??ili, raptem było ich 10.
   Inni skrajni radykałowie mają nawet swoje medale Sprawiedliwy......O czym to świadczy?

  •  

   pokaż komentarz

   @deviator: ja tam odpuszczam "dyskusję" z nim. Sorry, ale jeżeli ktoś używa argumentów typu "salut rzymski był używany przed Hitlerem i oni wcale a wcale nie nawiązują do Sieg Heil", "swastyka to hinduski symbol szczęścia" czy udaje, że brunatne koszule nie mają wydźwięku ideologicznego w kontekście ONR - no to jest, jak mu już zresztą pisałem, robienie fikołków na poziomie cyrkowym. Nie na moje nogi te progi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   wymień, co w ich deklaracji jest nazistowskie, bo ja się nie znam.

   @maciekalien: nie wymieni, bo musiałby wymienić wady socjalizmu

  •  

   pokaż komentarz

   Tfu na ryje naziolom próbującym zawłaszczyć kolejna narodową rocznicę.

   @Mario7400: Coś tu się nie dodaje. Wytłumaczysz jak naziści mogą oddawać hołd powstańcom walczącym z nazistami? Naprawdę, lepiej dbać o logikę i zdrowy rozsądek w wypowiedziach bo inaczej nikt nie będzie brał na poważnie krytyków nacjonalizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   nie wszyscy norowcy się sk#!$ili, raptem było ich 10.

   Pogrom wielkanocny – seria napadów na ludność żydowską mająca miejsce w Warszawie i Krakowie od 22 marca do 30 marca 1940. Rozruchom przyświecało hasło „Niech żyje Polska bez Żydów”. Najkrwawsze ekscesy miały miejsce na Powiślu i Pradze, uczestniczyło w nich około 500 osób, w tym aktywiści Narodowej Organizacji Radykalnej.

   @bleblebator: No nie no, imprezę na kilkaset osób ogarnęli. Sporo, biorąc uwagę na to, że ilość szmaciarzy chętnych do współpracy z okupantem, który dopiero co przejechał się walcem po Twojej ziemi ojczystej była w naturalny sposób ograniczona.

   No, ale wtedy chłopaki z ONR nie pierwszy i nie ostatni raz mniej kochali Ojczyznę niż nienawidzili niektórych jej mieszkańców.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogrom_wielkanocny

   Potem rzeczywiście nie robili takich akcji, ale to tylko dlatego że Hitler się rozmyślił i kazał wszystkich garnących się ku kolaboracji... wykończyć. I smutna prawda jest taka, że zapewne tylko dlatego nie powstały polskie oddziały SS, bo na samym początku okupacji byli i chętni aby zakładać rząd kolaboracyjny, jak też i z bronią w ręku walczyć z Niemcami ramię w ramię.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowa_Organizacja_Radykalna

   NOR początkowo popierana była przez niemiecką administrację wojskową i wywiad wojskowy (Abwehrę). Po przejęciu władzy przez cywilną administrację Generalnego Gubernatorstwa i po wydanym przez Hitlera w kwietniu 1940 zakazie współpracy z politycznymi organizacjami w Polsce, NOR została pozbawiona ochrony i współpracy ze strony nazistów. 8 maja 1940 Świetlicki został aresztowany i uwięziony na Pawiaku. 20 czerwca 1940 został rozstrzelany w Palmirach, co zakończyło działalność NOR[15]. W tej samej egzekucji zginęli także Wojciech Kwasieborski i Tadeusz Lipkowski, dwaj inni działacze przedwojennej "Falangi", prawdopodobne także związani z NOR[17].

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400:

   Tfu na ryje naziolom próbującym zawłaszczyć kolejna narodową rocznicę

   Jakim naziolom ty draniu bez wartości?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: zawłaszczyć? Nazisvi? Kur... Bardzo chora głową.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: co jest złego w "salucie rzymskim"?

   @TheBedThatEats: co jest złego w krzyżu celtyckim?

   @TheBedThatEats: gdzie tam masz rasizm?

   @TheBedThatEats: Co zrobił Ogień i Bury?

  •  

   pokaż komentarz

   @CannibalCorpse: ha tfu w twój upośledzony prawacki pysk!!

  •  

   pokaż komentarz

   @Reiter: Pozwól, że (głównie) powtórzę to co już tu pisałem

   co jest złego w "salucie rzymskim"?

   Salut rzymski (wł. Saluto romano) – salut, w którym wyprostowane prawe ramię jest wznoszone do przodu, prostopadle do ciała[1]. Rzekomo wywodzi się on ze starożytnego Rzymu, co jest współczesnym mitem, gdyż gesty, jakimi pozdrawiali się żołnierze rzymscy, nie są znane[2]. W XX wieku salut był używany jako pozdrowienie ugrupowań faszystowskich. (...) W Polsce salut rzymski był stosowany od 1927 roku przez ugrupowania nawiązujące do faszyzmu: Obóz Wielkiej Polski, Obóz Narodowo-Radykalny, Stronnictwo Narodowe[14] a także RNR-Falanga[15][16]. Przywódca RNR Bolesław Piasecki pozdrowił swoich zwolenników w ten sposób 28 listopada 1937 roku podczas największego wiecu partyjnego tego ugrupowania w budynku cyrku Staniewskich w Warszawie. Około 3 000 zwolenników RNR obecnych na wiecu odpowiedziało również podnosząc ramię[17].

   co jest złego w krzyżu celtyckim?

   Prosty krzyż objęty lub otoczony okręgiem jest jednym z najpopularniejszych symboli wykorzystywanym przez osoby i organizacje aby reprezentować neonazizm[5] i ruch white pride (biała supremacja)[6], jest też używany jako logo strony białych nacjonalistów Stormfront.org[7]. Tradycja ta wywodzi się z wykorzystania krzyża celtyckiego przez norweskich nazistów podczas II wojny światowej[8].

   gdzie tam masz rasizm?
   Nigdzie. Zapewne te "white boys" odnosiło się do tego, że są oni maniakalnymi wręcz przeciwnikami solarium i opalania się jako takiego ¯\_(ツ)_/¯

   Co zrobił Ogień i Bury?

   https://twojahistoria.pl/2018/08/19/romuald-rajs-bury-bohater-czy-bandyta/
   https://wspolczesna.pl/romuald-rajs-bury-zolnierz-wyklety-i-morderca/ar/5757809

  •  

   pokaż komentarz

   Generalnie naziole (środowiska związane z ONR i SN) niespecjalnie walczyli przeciw Niemcom, a pod koniec wojny po prostu współpracowali z nimi. Środowiska odwołujące się do ONR nie maja prawa zawłaszczać tradycji Powstania Warszawskiego. Udział formacji NSZ w powstaniu był równie symboliczny co Gwardii Ludowej.

   @Mario7400: idac Twoim tokiem rozumowania, lgbt (czyli twoją argumentacją KOMUCHY) tym bardziej nie maja prawa do tego swieta, bo "ich" partia scisle wspolpracuje z partia wywodzaca sie z czasow PRL, a wiec komunizmu, tego samego systemu ktory rozkazal stac zolnierzom po drugiej stronie Wisly i przygladac sie jak miasto jest rownane z ziemia.

   Mozemy sie tak licytowac kto ma jakie prawa do tego "swieta", jaki to ma sens? Nie mozna bylo chociaz raz obejsc go z godnoscia?

  •  

   pokaż komentarz

   @Reiter: jeżeli wykonujesz / używasz go w takim kontekście, że odwołuje się do hitleryzmu - to wszystko jest z nim źle.

   Zresztą całe to "a co złego w salucie rzymskim" świadczy o skrajnym tchórzostwie narodowców. Najpierw przed kumplami będą hajlowali i świętowali urodziny Hitlera, ale potem będą płakać przed policją, że to salut rzymski.

   I na koniec: salut rzymski obecnie nigdzie kulturowo nie występuje. Jeżeli ktoś go wykonuje, to po to aby nawiązać do jakiegoś kontekstu. Jak nie jesteś członkiem grupy rekonstrukcyjnej o tematyce legionów rzymskich, to dość oczywiste jest do czego nawiązujesz, zwłaszcza w Polsce. Nie ma bowiem żadnego sensownego powodu, aby Słowianin taki gest wykonywał, podobnie jak nie ma sensu aby Słowianin posługiwał się krzyżem celtyckim. W sumie jest to dość humorystyczne, bo nasi neonazi lubią właśnie "salut rzymski" ale w życiu nie podłożą się ze swastyką - która akurat jest słowiańskim symbolem (choć oczywiście w grę wchodzi odpowiedni kontekst) zawłaszczonym przez Hitlera i używanym powszechnie jeszcze przed wojną.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: czekaj, bycie białym i dumą z tego to rasizm? No tak, ino czarni nie są rasistami.
   Jakiego koloru jest twa skóra? Jeżeliś nie negro to żeś rasista, automat.

  •  

   pokaż komentarz

   Pozwól, że (głównie) powtórzę to co już tu pisałem

   @TheBedThatEats: nie ma problemu. Wybacz nie chciałem przewijać całej rozmowy, a mogłem poszukać co pisałeś. Dziękuję za odpowiedź, bo zmarnowałem trochę Twojego czasu - powtarzasz ponownie wypowiedzi.

   Salut Rzymski był używany przez wiele ugrupowań. Ty widzisz tylko faszystów, nazistów i skrajną prawicę.
   W Stanach Zjednoczonych salutowano do flagi, która była ustawiona w każdej klasie, robiono to przed lekcjami. Zakazano tego , bo kojarzyło się z Hitlerem. Dlaczego nie można zrobić salutu? Zwyczajnie poprawność polityczna. Ja rozumiem, że naziści popełnili wiele zbrodni i kojarzy się ten salut głównie z nimi, ale nie jestem nazistą, faszystą, zbrodniarzem wojennym, nie należę do żadnej prawicy itp. a chętnie bym się witał takim gestem. Dlaczego jest zabroniony, a podanie komuś ręki nie? Przecież Stalin witał się podając rękę. Zakazanie podania ręki byłoby nonsensem, jak nonsensem jest zakaz salutu.

   Krzyż Celtycki to kolejny symbol przejęty przez nazistów.

   Krzyż celtycki – forma krzyża, od wieków znana wyznawcom religii przedchrześcijańskich, w którym czteroramienny krzyż umieszczony jest w okręgu, symbolizującym celtyckie wianki, tzw. ruta. Współcześnie (mimo swego przedchrześcijańskiego pochodzenia) krzyż celtycki jest jedną z form krzyża akceptowanego przez Kościół katolicki jako religijny symbol chrześcijan. Przede wszystkim stał się on jednak charakterystyczny dla celtyckiego chrześcijaństwa. Mimo to jest również spotykany w ofercie tzw. sklepów ezoterycznych jako amulet lub talizman.

   Nawet kościół współcześnie akceptuje ten symbol. Nie jestem katolikiem, nie wierzę w nic.

   Nigdzie. Zapewne te "white boys" odnosiło się do tego, że są oni maniakalnymi wręcz przeciwnikami solarium i opalania się jako takiego ¯_(ツ)_/¯

   @TheBedThatEats: Chłopaki są białe, to nie mogą sobie napisać, czy nazwać się "White Boys"?
   Jestem kibicem Wisły Kraków, której symbolem jest biała gwiazda. Kiedyś poznałem hiszpanki i nazwały mnie rasistą, bo miałem koszulkę z napisem: "White Star Power". Gdyby murzyn zrobił sobie flagę "Black Boys" to będzie rasizm?

   @TheBedThatEats: Nie jestem entuzjastą mordowania ludzi itp. działań. Nie jestem wielkim patriotą, nie chodzę na te ich marsze (które dla mnie są śmieszne), nie noszę koszulek itp. Ogólnie często śmiać mi się chce z całego AK, partyzantki itp. Zaznaczam żebyś nie ogłosił mnie husarzem, czy kimś podobnym.
   Nie ma chyba konkretnych dowodów zbrodni Burego. Wiemy doskonale, że pacyfikował wsie, czy zabił jakichś jeńców, ale wiemy kogo? Może wiedział o konkretnych faktach. Nie wiem, zapewne się nie dowiemy. Jeżeli nie miał żadnego powodu, to faktycznie jest zbrodniarzem, nie mi oceniać. Dziwnym jest, że Bury nie wybił całych wiosek, czy nie palił wszystkiego po drodze, mnie ten fakt zastanawia.

   Jeżeli chodzi o Burego to jego największą i niezaprzeczalną zbrodnią było:

   Podczas śledztwa Rajs zgodził się na współpracę z UB ze względu na obietnicę wyjścia na wolność. Całkowicie się zdekonspirował, wydał swoje archiwum w Karpaczu, ujawnił kontakty konspiracyjne i adresy

   Ogień zabijał Żydów? Jest niby jedno zdarzenie, które nie jest udokumentowane i chyba nie ma świadków? Rozstrzelanie x dzieci. Na podstawie gadania można oskarżyć każdego kto był w AK i miał fizycznie możliwość uczestniczenia w procederze, który odbył się np. w pobliżu.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: dobrze by było, żebyś umiał czytać ze zrozumieniem to co komentujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   jeżeli wykonujesz / używasz go w takim kontekście, że odwołuje się do hitleryzmu - to wszystko jest z nim źle.

   Zresztą całe to "a co złego w salucie rzymskim" świadczy o skrajnym tchórzostwie narodowców. Najpierw przed kumplami będą hajlowali i świętowali urodziny Hitlera, ale potem będą płakać przed policją, że to salut rzymski.

   I na koniec: salut rzymski obecnie nigdzie kulturowo nie występuje. Jeżeli ktoś go wykonuje, to po to aby nawiązać do jakiegoś kontekstu. Jak nie jesteś członkiem grupy rekonstrukcyjnej o tematyce legionów rzymskich, to dość oczywiste jest do czego nawiązujesz, zwłaszcza w Polsce. Nie ma bowiem żadnego sensownego powodu, aby Słowianin taki gest wykonywał, podobnie jak nie ma sensu aby Słowianin posługiwał się krzyżem celtyckim. W sumie jest to dość humorystyczne, bo nasi neonazi lubią właśnie "salut rzymski" ale w życiu nie podłożą się ze swastyką - która akurat jest słowiańskim symbolem (choć oczywiście w grę wchodzi odpowiedni kontekst) zawłaszczonym przez Hitlera i używanym powszechnie jeszcze przed wojną.

   @Swiatlomir: Jeżeli wykonam sobie salut rzymski dla jaj, to i tak wszyscy ogłoszą mnie nazistą.

   Nie jestem narodowcem, nie jestem również tchórzem. Nie obchodzę urodzin Hitlera, nawet nie wiem kiedy ma. Dla mnie salut rzymski nie jest niczym złym i opisałem to wyżej.

   Salut rzymski prawdopodobnie nie był używany przez legiony rzymskie. Nie ma dowodów. W Polsce używano gestu jako pożegnanie np. na pogrzebie Dmowskiego. Niestety gdy Hitler rozpętał wojnę... salut kojarzył się już tylko z III Rzeszą. Przed wojną w USA salutowano do flagi narodowej. Nie wstawię drugiego zdjęcia, bo się nie da. Poszukaj sobie dzieciaki w klasie, które salutują do flagi.

   Krzyż celtycki jest akceptowany przez współczesny kościół.

   Krzyż celtycki – forma krzyża, od wieków znana wyznawcom religii przedchrześcijańskich, w którym czteroramienny krzyż umieszczony jest w okręgu, symbolizującym celtyckie wianki, tzw. ruta. Współcześnie (mimo swego przedchrześcijańskiego pochodzenia) krzyż celtycki jest jedną z form krzyża akceptowanego przez Kościół katolicki jako religijny symbol chrześcijan. Przede wszystkim stał się on jednak charakterystyczny dla celtyckiego chrześcijaństwa. Mimo to jest również spotykany w ofercie tzw. sklepów ezoterycznych jako amulet lub talizman.

   Pisałeś o Słowianach? W wierzeniach Słowian też występuje krzyż celtycki.

   źródło: 800px-Dmowski_Funeral_12.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @Swiatlomir:

   źródło: 220px-Students_pledging_allegiance_to_the_American_flag_with_the_Bellamy_salute.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: Tak tylko przypominam, że "Bury" został oczyszczony z zarzutów i nazywanie go "mordercą" jest nie na miejscu

  •  

   pokaż komentarz

   Salut Rzymski był używany przez wiele ugrupowań. Ty widzisz tylko faszystów, nazistów i skrajną prawicę.
   W Stanach Zjednoczonych salutowano do flagi, która była ustawiona w każdej klasie, robiono to przed lekcjami. Zakazano tego , bo kojarzyło się z Hitlerem. Dlaczego nie można zrobić salutu?


   @Reiter: Widzisz, sam sobie poniekąd odpowiedziałeś na pytanie "Dlaczego nie można zrobić salutu"? Bo kojarzy się on z Hitlerem. I już abstrahując od tego, że to nigdy nie był żaden "salut starożytnych rzymian" (nie liczą filmów "miecza i sandałów"), i naprawdę głupio mi pisać takie truizmy do inteligentnej osoby - symbole i słowa zmieniają znaczenie. Ewoluują. I zrównywanie "heilowania", które naziści na stałe zaszczepili w zbiorowej świadomości z "podawaniem ręki przez Stalina" to naprawdę głupie porównanie, choćby w samej skali. Na resztę odpiszę później, bo muszę teraz uciekać.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: Jakie pajace z krawatami do połowy brzucha. Jak janusze na weselu.

  •  

   pokaż komentarz

   @CannibalCorpse: Narodowców i LGBT cechuje podobne upośledzenie umysłowe ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Widzisz, sam sobie poniekąd odpowiedziałeś na pytanie "Dlaczego nie można zrobić salutu"? Bo kojarzy się on z Hitlerem. I już abstrahując od tego, że to nigdy nie był żaden "salut starożytnych rzymian" (nie liczą filmów "miecza i sandałów"), i naprawdę głupio mi pisać takie truizmy do inteligentnej osoby - symbole i słowa zmieniają znaczenie. Ewoluują. I zrównywanie "heilowania", które naziści na stałe zaszczepili w zbiorowej świadomości z "podawaniem ręki przez Stalina" to naprawdę głupie porównanie, choćby w samej skali. Na resztę odpiszę później, bo muszę teraz uciekać.

   @TheBedThatEats: Nie uważam tego za głupie porównanie. Kojarzy się, ale nie znaczy. Jeżeli ubiorę naszyjnik z krzyżem celtyckim, to będę już nazistą, bo Ci się kojarzy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Reiter: wiesz, możesz nawet chodzić w koszulce ze swastyką i tłumaczyć, że to "hinduski symbol szczęścia". Możesz co chwilę "zamawiać pięć piwek". Możesz zapuścić charakterystyczny wąsik i na przemian z t-shirtem nosić brunatną koszulkę i tłumaczyć, że to Twój "wybór modowy". Tylko nie zdziw się, jak Ci ktoś w twarz napluje. Serio, przypomina mi się scena z Clerks II i "taking back" "porch monkey" XD. I naprawdę fajnie, że cytujesz wikipedię z "krzyżem celtyckim", ale chyba umknął Ci fragmencik niżej, sekcja "Wykorzystanie przez ruchy rasistowskie"

   Prosty krzyż objęty lub otoczony okręgiem jest jednym z najpopularniejszych symboli wykorzystywanym przez osoby i organizacje aby reprezentować neonazizm[5] i ruch white pride (biała supremacja)[6], jest też używany jako logo strony białych nacjonalistów Stormfront.org[7]. Tradycja ta wywodzi się z wykorzystania krzyża celtyckiego przez norweskich nazistów podczas II wojny światowej[8].

   W Niemczech stylizowany krzyż celtycki został zaadaptowany przez nielegalną neonazistowską partię polityczną VSBD/PdA(niem.) prowadząc do delegalizacji symbolu w razie jego użycia w kontekście promocji rasizmu (par. 86a niemieckiego kodeksu karnego(ang.)). Spowodowało to dyskusję nad konstytucyjnością takiego zakazu[9], który został podtrzymany decyzją tamtejszego Sądu Najwyższego[10].

   Krzyż celtycki jest często stosowany przez zwolenników białej supremacji, szczególnie w Europie i USA, uznawany jest jednak przez niektóre polskie stowarzyszenia prokatolickie i nacjonalistyczne za symbol neonazistowski, o antypolskim i antykatolickim charakterze, promujący wyższość ludów germańskich o protestanckim rodowodzie nad m.in. Słowianami[11].

  •  

   pokaż komentarz

   idac Twoim tokiem rozumowania, lgbt (czyli twoją argumentacją KOMUCHY) tym bardziej nie maja prawa do tego swieta, bo "ich" partia scisle wspolpracuje z partia wywodzaca sie z czasow PRL, a wiec komunizmu, tego samego systemu ktory rozkazal stac zolnierzom po drugiej stronie Wisly i przygladac sie jak miasto jest rownane z ziemia.
   @Dante27:
   Ale ja mówię o deklaracji programowej, czyli co ta partia zamierza zrobić w przyszłości z tym pięknym krajem. Jeśli jakieś organizacje LGBT będą chciały wprowadzić komunizm czy jakąś inną marksistowską dyktaturę, to jak najbardziej będę przeciw jej obecności w życiu publicznym i zawłaszczaniu przez nią naszych symboli narodowych.
   A że współpracują z ludźmi, którzy byli w komunistycznych władzach? Owszem, ale ci ludzie już dwa razy zdobyli władzę w Polsce (co było dla mnie wtedy dość upokarzające) i nie wprowadzili komunizmu. Przyczynili się do wprowadzania u nas demokracji liberalnej, brali udział we wprowadzaniu nas do NATO i UE, nawet współpracowali z USA bardziej niż powinni (bazy CIA). Jednocześnie przypomnę, że PSL jednak się po części wywodzi z perelowskiego ZSL, a UPR, Partia Korwin a zatem i Konfederacja wywodzi się z sojuszniczego z PZPR Stronnictwa Demokratycznego. Mikke był w PRL posłem z ramienia SD. Poza tym PiS korzysta z dawnych PRLowskich funkcjonariuszy aparatu przymusu Piotrowicz, wcześniej Kryże, oraz z funkcjonariuszy partyjnych jak Kujda czy Jasiński.

  •  

   pokaż komentarz

   wiesz, możesz nawet chodzić w koszulce ze swastyką i tłumaczyć, że to "hinduski symbol szczęścia".

   @TheBedThatEats: Swastyki nie wyglądają identycznie, swastyka przed II WŚ występowała w Wojsku Polskim.

   Możesz co chwilę "zamawiać pięć piwek".

   @TheBedThatEats: czasem tak zamawiam.

   Możesz zapuścić charakterystyczny wąsik i na przemian z t-shirtem nosić brunatną koszulkę i tłumaczyć, że to Twój "wybór modowy".

   @TheBedThatEats: nie lubię wąsa, taka moda mi nie odpowiada.

   I naprawdę fajnie, że cytujesz wikipedię z "krzyżem celtyckim", ale chyba umknął Ci fragmencik niżej, sekcja "Wykorzystanie przez ruchy rasistowskie"

   @TheBedThatEats: nic mi nie umknęło. Na siłę próbujesz wcisnąć, że krzyż celtycki to symbol nazistów. Nie jest to symbol wymyślony przez nich i mogę sobie chodzić z takim symbolem, a nazwanie mnie wtedy nazistą zwyczajnie mnie obraża.

   Dobra, koniec rozmowy. Ja się rozpisuję, daje rzetelne informacje, wyjaśniam, a Ty mi zaczynasz robić tutaj heheszki.
   Rozmawiamy na poziomie, rozmowa się zakończyła heheszkami. Nie produkuje się dla heheszków. Nie jestem nazistą, skrajną prawicą i innym oszołomem, ale nie mam nic przeciwko krzyżom celtyckim, swastykom (jeżeli ta nie nawiązuje do III Rzeszy) np. https://pl.wikipedia.org/wiki/Strzelcy_podhalańscy - proszę zobaczyć na odznaki.

  •  

   pokaż komentarz

   Bardzo proste pytanie. Ilu narodowców sprzedało się naziolom?

   @bleblebator: Wszyscy?

   źródło: superhistoria.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: ja tylko pisze, ze moze nie stosujmy retoryki pisu, ze "moje prawa do swieta sa lepsze niz Twoje".

   Obchody PW to nie miejsce na robienie z siebie idioty na balkonie, albo na symbolike lgbt, tak jak parada lgbt to nie miejsce na symbolike narodowcow, czy inna niezwiazana z wydarzeniem (i tu, i tu, mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi).

   Takie twierdzenia ze walczyli za gejow to dorabianie ideologii na sile, walczono przeciw niemcom, aby przezyc, skonczyc to upodlenie i odzyskac kraj, stosujac przy tym jasna symbolike ktora tego dnia powinnismy uczcic (i tylko ją, nie "wykluczam" tylko symboliki lgbt, ale kazda inna, symbolika np. komunistyczna czy jakakolwiek inna tez by byla nie na miejscu). Gej czy lesbijka to tez Polacy, chyba, a nie oderwani od rzeczywistosci obywatele panstwa lgbt.

   Czy chociaz raz w tym grajdole jakies świeto nie moze sie odbyc jak nalezy? :/

  •  

   pokaż komentarz

   @TheBedThatEats: ja mam takie pytanie bo widzę że jesteś fachowcem w tych sprawach co masz na myśli mówiąc ,,próbują zawłaszczyć święta narodowe,, i dlaczego uważasz ludzi którzy szli w tym pochodzie za nazioli?xD a tak jeszcze dalej ciągnąć temat bo widzę że lgbtqrwylpgcng właśnie próbuje sobie przypisać działanie w pewnych sytuacjach historycznych, mnie nie uczyli na historii że LPG walczyło w pw czy w ogóle w którejś wojnie możesz przypomnieć słynnych wojowników LPG w którejś wojnie sięgając do 966r? Jak oni walczyli może jak ten oszołom z gaciami i flaga na balkonie? Obrzydzali nazista życie machając dildosami w rynsztoku ?xD

  •  

   pokaż komentarz

   zawłaszczyć? Nazisvi? Kur... Bardzo chora głową.

   @krystynalaga: Naziści z ONR i RN. Bardzo chora sprawa, że hajlujące typy świętują rocznicę Powstania Warszawskiego/

  •  

   pokaż komentarz

   Salut Rzymski był używany przez wiele ugrupowań. Ty widzisz tylko faszystów, nazistów i skrajną prawicę.
   W Stanach Zjednoczonych salutowano do flagi, która była ustawiona w każdej klasie, robiono to przed lekcjami.


   @Reiter: I zaprzestano w momencie gdy ten gest zaczął się powszechnie jednoznacznie kojarzyć z hitlerowskim pozdrowieniem. Naszym patriotom nie przeszkadza, że pozdrawiają się gestem pozdrowienia innych "patriotów", którzy wymordowali 6 mln polskich obywateli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: co to za wysryw? Teraz weź program NSDAP i porównaj sobie ignorancie.

  •  

   pokaż komentarz

   I zaprzestano w momencie gdy ten gest zaczął się powszechnie jednoznacznie kojarzyć z hitlerowskim pozdrowieniem. Naszym patriotom nie przeszkadza, że pozdrawiają się gestem pozdrowienia innych "patriotów", którzy wymordowali 6 mln polskich obywateli.

   @Mario7400: Nie popadaj w paranoje. Wszędzie widzisz faszystów? Nie widziałem nikogo kto salutuje w Polsce, ewentualnie ktoś sobie robi jaja.

  •  

   pokaż komentarz

   @maciekalien:

   co to za wysryw? Teraz weź program NSDAP i porównaj sobie ignorancie.
   Wymieniłem fragmenty które wyraźnie definiują ONR jako nazistów. Spadaj głupku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Głupek to ci na imię. Na podstawie swoich urojeń, wypisujesz farmazony ignorancie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Reiter: turlam się ze śmiechu od dwóch godzin po lekturze Twojego posta. Albo jesteś geniuszem sarkazmu i kłaniam się przed Tobą nisko, albo raczej niewyedukowanym sympatykiem ruchu narodowego.

   Bo tak, na pogrzebie Dmowskiego hajlowali. BO POGRZEB DMOWSKIEGO BYŁ W 1939! To kliniczny przykład wykonania gestu w takim kontekście, który nie pozostawia wątpliwości że o hitleryzm chodzi. Masz też odpowiedź na postawione wyżej pytanie "ilu członków ruchu narodowego sprzedało się Hitlerowi".

   I nie, w wierzeniach Słowian nie występuje krzyż celtycki bo on, uważaj, pochodzi od Celtów. Słowianie mieli inną symbolikę, do której (na szczęście) jakoś ruch narodowy nie sięga. Natomiast nawet słowiańckie swastyki są inne niż hitlerowska i najczęściej występują z towarzyszącymi symbolami - np. pogooglaj czym była "popielnica z Białej"

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: miałem prawo nie widzieć, bo nie oglądam zdjęć idiotów. Jakbym chciał, to zapewne znalazłbym w internecie zdjęcie kogoś z kupą na głowie.

   turlam się ze śmiechu od dwóch godzin po lekturze Twojego posta. Albo jesteś geniuszem sarkazmu i kłaniam się przed Tobą nisko, albo raczej niewyedukowanym sympatykiem ruchu narodowego.

   @Swiatlomir: Dziękuję za uznanie, ale sarkazmu nie lubię, bliżej mi do prawicy, ale narodowcem nie jestem.

   Proszę udowodnić, że chodziło o nazistowski gest. Dzieci w USA wykonujące Salut Bellamy'ego też lubiły nazistów? Dopiero w 1942 roku zabroniono tego gestu.

   I nie, w wierzeniach Słowian nie występuje krzyż celtycki bo on, uważaj, pochodzi od Celtów. Słowianie mieli inną symbolikę, do której (na szczęście) jakoś ruch narodowy nie sięga. Natomiast nawet słowiańckie swastyki są inne niż hitlerowska i najczęściej występują z towarzyszącymi symbolami - np. pogooglaj czym była "popielnica z Białej"

   @Swiatlomir:

   Krzyż umieszczony w okręgu zwany też krzyżem słonecznym od najdawniejszych czasów symbolizował słońce. Koło z dwiema przeciętymi osiami to jeden z najstarszych symboli solarnych Indoeuropejczyków, występujący zresztą nie tylko u Celtów, motyw pojawia się np. wśród Słowian wschodnich. W północno-zachodniej Europie czasów pogańskich stał się atrybutem nordyckiego boga Odyna, inaczej Wodana. Kształt tego symbolu przejęli chrześcijanie zamieszkujący Brytanię i Irlandię. Chrześcijańska wersja krzyża celtyckiego została trochę zmodyfikowana - ma wystające poza okrąg wszystkie ramiona i bardziej wydłużone dolne ramię stanowiące podstawę, dzięki czemu przypomina w większym stopniu klasyczny krzyż chrześcijański (łaciński)[1].

   Polecam przejrzeć niektóre odznaki wojskowe, czy nawet cofnąć się do takich atrakcji (nie ma szans na nazistów) jak w załączniku.

   Wyszukaj sobie sam grafikę, albo pobierz i powiększ. Nie mam czasu szukać lepszej.

   źródło: unnamed.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   miałem prawo nie widzieć, bo nie oglądam zdjęć idiotów. Jakbym chciał, to zapewne znalazłbym w internecie zdjęcie kogoś z kupą na głowie.

   @Reiter: Ciekawa sprawa. W tej dyskusji wypowiadasz się wielokrotnie na temat krzyża celtyckiego, swastyki, salutu rzymskiego. Podajesz sporo przykładów jakie środowiska niezwiązane z faszystami czy nazistami posługiwały się tymi symbolami. Próbujesz w ten sposób udowadniać że te symbole nie mogą być wiązane z nazistami czy faszystami i osoba o umiarkowanych poglądach ma pełne prawo je nosić. Powielasz w sumie dokładnie argumentację środowisk "narodowych" czyli ONR, RN, NOP czyli środowisk uważanych przez znaczna część spektrum politycznego za nazioli. No i deklarujesz przy ty, że nie jesteś naziolem, czy skrajną prawicą. I przy tym twoim dokładnym obeznaniu z tą symboliką i zgodności przekonań ( w tej sprawie) z hajlującymi łysolami z ONR nie natrafiłeś nigdy na zdjęcia hajlujących ludzi z ONR. Pozwolisz, że zachowam sceptycyzm wobec twojej deklaracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Pozwolę, bo masz takie prawo. Myślę, że zwyczajnie nie patrzę na wszystko jak Ty. Gdybym ubrał medalik z krzyżem celtyckim to byłbym wg Ciebie nazistą. Jak zamówię pięć piw, to też nim będę. Pogadaliśmy, fajnie było. Nie przekonałem Cię i Cię nie przekonam. Jeszcze mogę po chłopsku: wyjmij kija z dupy i zaufaj mi, że nie otaczają Cię naziści. Jeżeli chodzi o lubienie nazizmu, tatuaże, czy jakieś emblematy, które wprost i bezsprzecznie nawiązują np. czapki kibiców Ruchu Chorzów, którzy w sporej liczbie lubią/lubili nazizm... to potępiam takie zachowania, ale nie uważam całej grupy kibiców Ruchu Chorzów za nazistów, czy jak ich tam nazwać. Przykład takiej czapki, to idiotyzm i każdy kto ją ubiera... na pewno wie co mieli na myśli jej twórcy. Nie porównałbym takiego zachowania do noszenia krzyża celtyckiego, czy zamówienia sobie pięciu piwek. Tu masz przykład bezsprzeczny, ale krzyż celtycki na fladze z dupy wg mnie takim nie jest. Tłumaczyłem już co może oznaczać. Wyżej dawałem również zdjęcia salutu rzymskiego, czy swastykę. Nie zawsze symbol/gest będzie oznaczał nazizm.

   źródło: uwY06f2-700x441.png

  •  

   pokaż komentarz

   Gdybym ubrał medalik z krzyżem celtyckim to byłbym wg Ciebie nazistą.

   @Reiter: Krzyż celtycki, inne stylizacje swastyki, gest salutu rzymskiego, są symbolami które neonaziści używają jako swój kod. Masz tego świadomość i jeśli się decydujesz na noszenie krzyża celtyckiego czy "zamawianie pięciu piw", to wysyłasz komunikat. I nie jest to bynajmniej komunikat, że ty się nie zgadzasz na zawłaszczanie tego symbolu przez nazistów tylko właśnie, że wyznajesz idee takie jak ugrupowania, które do tej symboliki się odwołują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: nie. Może używam sobie krzyża celtyckiego, bo kościół go dopuszcza jako symbol?
   Dałem przykład, bo nie jestem religijny i nie jestem wierzący.
   Pięć piwek lubię sobie zamówić dla jaj.
   Salut rzymski jest niczym bez pozdrowienia, więc Twoja teoria wg mnie jest błędna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Reiter: Tak samo może się tłumaczyć ktoś z czerwoną gwiazda, sierpem i młotem czy wizerunkiem Che.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mario7400: Ja nie noszę portretu Hitlera, czy jego wizerunku. Czerwona gwiazda? Nie noszę swastyki, mowa jest o celtyckim krzyżu. Co innego może oznaczać sierp i młot lub czerwona gwiazda?

  • więcej komentarzy(79)

 •  
  jgwr via iOS

  +70

  pokaż komentarz

  W całej Europie pełno było miast okupowanych przez Niemcy i tylko jedno miasto porwało się z motyką na słońce. PW powinno być w księdze rekordów guinnesa za największe zbiorowe samobójstwo

  •  

   pokaż komentarz

   @jgwr: Wstyd mi za ciebie że jesteś Polakiem, mój dziadek oddał życie za to byś mógł teraz żyć w Polsce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eyls123: a mógłbyś opowiedzieć jak?

  •  

   pokaż komentarz

   @Eyls123: A moja rodzina jest z okolic granicznych więc trza by sprawdzić. Bo tak licząc jeden i drugi pradziadek zrobili jedna ważna rzecz. Ani twn w wermahcie ani ten w wojsku polskim nie dał się zabić dla sprawy tylko przeżył. Esencja wojny nie jest śmierć tylko zwycięstwo. A sorry patrząc trzeźwo na powstanie warszawskie to oszczędza się siły narodu u skraju wojny a nie na luzie pozwala na rzeź bo tym było AK kontra wermacht. Na początku fajnie bo z zwykłą milicja się bili ale jak wleciało wojsko to co zostało z miasta i mieszkańców?

  •  

   pokaż komentarz

   @Eyls123: Jeśli oddał życie w powstaniu, to niestety jego śmierć Polsce nie pomogła.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eyls123: Moja babcia na szczęście przeżyła, walczyła w powstaniu i powtarzała to samo co OP: to było wysłanie (dodawała, że celowe) narodu polskiego na śmierć, żeby komunizm mógł się tu zadomowić. Wstyd mi za ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jgwr: W Paryżu i Pradze też zorganizowano powstania.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Mi wstyd za was że choć macie prawdziwych bohaterów to potraficie pluć na nich bo macie inne poglądy oceniając to z pozycji kanapy/fotela przed komputerem. Cieszę się że kiedyś było więcej ludzi którzy potrafili kierować się honorem i miłością do ojczyzny. Gdyby teraz było powstanie to ponad połowa tych panów uciekła by zostawiając rodzinę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: @Eyls123: Widzę, że Zepelin miał babcię, widzę, że Eyls123 miał dziadka. Jak rozumiem, Wasi dziadkowie byli powstańcami.

   Ja miałem dziadka, który był cywilem w Warszawie i który przeżył, więc dopytam u źródeł, czyli was. U mojego dziadka często pojawiały się historie o tym, że ówczesne dowództwo nie zezwalało na ewakuację mieszkańców, bo osłabi to morale żołnierzy. Historie o tym, że musiał z innymi cywilami jeść psy/koty i czasem nawet konie się zdarzało. Wspominał o tym, że ludzie się cieszyli, kiedy Niemcy odbili szpital, bo w końcu można było zjeść coś dobrego i raczej do syta, no i były w końcu leki. No i ostatnia historia, gdy już miasto Warszawa było ewakuowane (dowództwo pozwoliło cywilom uciec od tego samobójstwa z rozkazu), to powstańcy patrzyli na cywili z pogardą i nie często pluli na ich widok.

   Czy możecie to potwierdzić? Czy po prostu mój dziadek miał takie przykre wspomnienia z tego "patriotycznego obowiązku"?

   Sam nazywał to masowym samobójstwem. No i ten, Warszawa nie potrzebowała żadnego powstania, bo nie żyło się w niej tak źle z jego relacji.

   Już nawet nie wspomnę o tym, że nawet sam gen. Władysław Anders mówił, że PW nie miało najmniejszych szans powodzenia, a naraziło tylko stolicę i Polskę na większe represję. O tutaj link

  •  

   pokaż komentarz

   @Reezu: https://kresy24.pl/narodowy-dzien-pamieci-powstania-warszawskiego/ Przeczytaj ten artykuł. Nie sądzę, że jest przekłamany, bo słyszałem bardzo podobne historie w swojej rodzinie. Druga sprawa, że akurat jak wyglądało naprawdę powstanie nie jest wcale aż tak przekłamane przez polskie władze (tej prawdy chyba nie da się po prostu zakopać). Już Wajda nakręcił o tym film jeszcze w czasach komuny.

   "Masowe samobójstwo" - dokładnie ten sam zwrot słyszałem od swojej babci.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdyby teraz było powstanie to ponad połowa tych panów uciekła by zostawiając rodzinę.

   @Eyls123: Wtedy też chcieli uciekać, ale dowództwo AK nie pozwoliło. Przynajmniej Pan mjr. Stanisław Błaszczak pseudonim Roga, mówił mniej więcej takie słowa, jak do zakładników.

   jeśli duża grupa osób w towarzystwie osób duchownych opuści ten teren i przejdzie na obszary zajmowane przez Niemców, to wśród powstańców załamie się wola walki. Każdy, kto będzie próbował wyjść, zostanie zastrzelony jako zdrajca

  •  

   pokaż komentarz

   @Reezu: Mój Dziadek umarł podczas obrony Północnej części Warszawy za to babcia z drugiej strony była młodą dziewczynką znalezioną na ulicy po powstaniu i prawie nic nie pamiętała.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Wiesz co, powiem Ci tak, że słyszałem teorię na temat dlaczego PW jest teraz takie kochane itd.

   Cywile, żyjący w tamtych czasach przeklinali to powstanie ALE władze ZSRR też prowadziły taki monolog, że PW złe, że samobójstwo itd.

   I mój dziadek zauważył, że osoby przeklinające PW za tamtych czasów (najczęściej cywile) byli zrównywani z ruskimi. No i dlatego nic nie mówiono, ale prawda była, jaka była.

   Ja, np. czytałem Zakłamaną Historię Powstania i byłem zaskoczony, że z pamiętników i książek można usłyszeć prawie, że identyczne słowa, jak mój dziadek mówił. No bo stety niestety jakoś nie wierzyłem mu, że było aż tak źle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eyls123: Jak to Twoja babcia była młodą dziewczynką? Ile miała lat? No i skoro była z Twoim dziadkiem to musiała później urodzić Twojego ojca/matkę, ale jeżeli była młodą dziewczynką, to najprawdopodobniej była nieletnia.

   Dziwne to, no ale ok.

  •  

   pokaż komentarz

   @jgwr: Wstyd mi za ciebie że jesteś Polakiem, mój dziadek oddał życie za to byś mógł teraz żyć w Polsce.

   @Eyls123: Powiedz to zmarłemu wczoraj uczestnikowi.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Eyls123 Fajnego byś miał dziadka gdyby nie to bzdurne powstanie

  •  

   pokaż komentarz

   @Reezu: a słyszałes o "niepokalanym poczęciu" XD ?? w jego rodzinie nie takie rzeczy sie działy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Eyls123: Beka z Ciebie, moja babcia była w ZWZ i AK za co zabrali jej matkę do Ravensbruck gdzie, jak łatwo się domyślić , zmarła. Co to ma do bezsensownego powstania? Nie wiem ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Eyls123: w nawiazaniu do postu @Samael16 - w sumie moja rodzina od strony ojca mieszka prawie że na wschodniej granicy. W czasie wojny po kontrataku sowietów, obok ich pola ustawiono lotnisko polowe. Myślisz, że od razu chwycili za broń i próbowali wygonić zaborców? Oczywiście... Że nie- to było ostatnie o czym myśleli, a zwłaszcza po tym jak dostali informację że ich bliską rodzinę ruscy pognali na Sybir. Siedzieli cicho a nawet dawali sowietom jedzenie (czy przymusem czy nie). Wiesz co ich różni od tej rodziny co zesłano? Przeżyli i żyją do dziś. Nie są komuchami- nigdy nie udało się wyprać im mózgów, ale też nigdy się nie wychylali. Reakcja stara jak Ziemia, a działa niezawodnie.
   Podsumowując historię piszą ci co zwyciężyli, a zwycięzcami są ci którzy przeżyli.

  •  

   pokaż komentarz

   @Reezu: Moja babcia była od strony mamy a dziadek od strony taty

  •  

   pokaż komentarz

   @Eyls123: jak twój dziadek oddał życie za kraj to albo miał dziecko i zginął w wieku 17lat albo jesteś zjebem z urojeniami?

  •  

   pokaż komentarz

   Fajnie się komentuje 76 lat później zza komputerków? Po ciepłym, niedzielnym obiadku, z danymi historycznymi za jednym kliknięciem? Co za debilizm xD

  • więcej komentarzy(11)

 •  

  pokaż komentarz

  No i pięknie, burzymy relacje z Niemcami budowane z takim trudem przez 30 lat. Organizatorzy to chyba ruska onuca?

 •  

  pokaż komentarz

  Po jaka cholere my świętujemy zbiorowe samobójstwo? Powstanie wielkopolskie świętować to jest sens.

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna