•  

  pokaż komentarz

  Nie od dawna wiadomo że lekarze płacą hajs aby negatywne opinie były usuwane.

  Lepiej wpisywać nazwisko i patrzeć na opinie Google.

 •  

  pokaż komentarz

  Czyżby ktoś na świecie wierzył jeszcze w tzw opinie???

 •  

  pokaż komentarz

  Dokładnie. Nie raz się z tym spotkałem. Wystarczy zapłacić i po negatywnej opinii. Takie praktyki powinny być zakazane, ponieważ wprowadzają w błąd pacjentów, którym zależy na zdrowiu. Pójdziesz do lekarza z dobrymi opiniami, a na miejscu okaże się, że lekarz jest arogancki i stracisz tylko czas i pieniądze. Nie raz tak osobiście miałem i już nie patrzę i nie sugeruje się tym portalem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sail_and_boats to może pod tagiem #znanylekarz będziemy dodawali opinie? (。◕‿‿◕。)

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   a na miejscu okaże się, że lekarz jest arogancki i stracisz tylko czas i pieniądze. Nie raz tak osobiście miałem i już nie patrzę i nie sugeruje się tym portalem.

   @Sail_and_boats: Uważam, że te opinie w większości przypadków są nierzetelne. Osoba idzie do lekarza, bo sama się nie zna na chorobach i nie jest do końca w stanie zweryfikować, czy lekarz jest dobry, czy nie.

   Kwintesensją takich rzeczy może być, że lekarz, który jest po prostu średni w tym co robi ma bardzo dobre opinie, bo ma po prostu dobrą gadkę, jest miły itp. może postawić złą diagnozę, a i tak wystawisz dobrą opinię, bo był miły.

   Ktoś może iść do bardzo dobrego lekarza i może być chamski czy arogancki, ale zna się na robocie, to i tak ktoś wystawi negatywną opinię, bo dostał op#%?%!$ od lekarza, że musi się ogarnąć.

   Więc opinie typu "bardzo miły lekarz, cierpliwy, odpowiada na pytania, dobrze mu z oczu patrzy 5/5" itp. uważam, że można wywalić do śmietnika, bo w żaden sposób nie weryfikują kompetencji lekarza. Idąc do lekarza chcę, aby dobrze postawił diagnozę i wypisał dobre leki, a nie na herbatkę i gadać o życiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sail_and_boats:

   Pójdziesz do lekarza z dobrymi opiniami, a na miejscu okaże się, że lekarz jest arogancki i stracisz tylko czas i pieniądze.

   Jak arogancki to jeszcze pół biedy bo więcej nie pójdziesz. Gorzej jak milusi i sprawiający wrażenie profesjonalisty używający medycznej terminologii a konował.

   Takich jest na pęczki.

  •  

   pokaż komentarz

   @SlepyBazant: zgadza się, ale osobiście jak chodziłem i lekarz miał jakby pretensje, że przyszedłem, to później nawet nie wypisał mi leku jak mam go stosować, bo pieprzył bzdury jakieś zamiast skupić się na konkretach.

  •  

   pokaż komentarz

   @SlepyBazant: Masz sporo racji. Nie wiem czy w ogóle powinno być coś takiego jak rankingi lekarzy pisane przez pacjentów. Wiele opinii tego typu powstaje pod wpływem impulsu. Np. Pacjent mści się za to, że lekarz nie przepisał mu tego leku który chciał albo wystawia pozytywną opinię tyłko dlatego że lekarz był sympatyczny. Temat rzeka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sail_and_boats: Rozumiem, że gdy idzie się do lekarza i płaci gruby hajs, to się wymaga obsługi na pewnym poziomie. Z tym, że podchodziłbym sceptycznie do opinii, które wychwalają tylko podejście lekarza do pacjenta.

   @Turbostuleja: Jest to podstawowa mechanika wystawiania opinii, gdy nie znasz się na rzeczy. W takim sensie, że gdy bierzesz fachowca do położenia płytek, to nie musisz się znać na kładzeniu płytek, bo widzisz czy są ułożone prosto, czy krzywo. Gdy idziesz do specjalisty, którego pracy nie jesteś w stanie zweryfikować, np. lekarz, prawnik to kierujesz się podejściem do Twojej osoby i na tej podstawie wystawiasz opinię.

   Oczywiście częściej są wystawiane negatywne opinie, niż pozytywne, więc ich miarodajność jest na "c!$$%wym poziomie", bo ktoś zrobi coś zajebiście 100 razy i nie dostanie żadnej pozywtynej opinii, a raz popełni drobny błąd i leci opinia negatywna.

   Co bardziej świadomi wykorzystują bardzo wiele czynników do zwiększenia swojego "profesjonalizmu" i "prestiżu" stosunkowo drobnym nakładem pieniężnym, że w Twoim wyobrażeniu coś jest zajebiście zrobione, a w rzeczywistości jest to jedna wielka chujnia, a przepłacisz trzykronie, bo wydaje Ci się, że trafiłeś do zajebistego profesjonalisty, bo w Twoich oczach stworzył taką otoczkę.

   Jedną z takich podstawowych rzeczy są pieniądze. Gdy idziesz do kogoś, kto ma hajs i to widzisz (oczywiście nie w jakiś nachalny sposób żeby ten hajs j#$$ł po oczach), to w Twojej głowie rodzi się porównanie, że skoro ma pieniądze to musi miec klientów, a jak ma klientów to jest dobrym profesjonalistą.

  •  

   pokaż komentarz

   @SlepyBazant: Podstawowy problem w przypadku lekarzy polega na tym, że właściwa terapia często daje efekty po latach i ciężko ją zweryfikować. Często występują też komplikacje nawet po poprawnie przeprowadzonych zabiegach na które lekarz nie ma żadnego wpływu. Nierzadko też komplikacje powodują sami pacjenci nie słuchający się zaleceń. W zasadzie pacjent powinien mieć prawo do wystawienia negatywnej opinii tylko w przypadku udowodnienia błedu medycznego albo błędnej diagnozy.

   Medycyna to o wiele bardziej złożone zagadnienie niż układanie kafelków czy serwowanie obiadu w restauracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Turbostuleja: Zgadzam się z tym, że praca lekarza jest bardziej skomplikowana od układania płytek i wiele zależy od indywidualności pacjenta, czy zabieg się powiedzie itd., coś na co lekarz nie ma żadnego wpływu.
   Chciałem tylko zauważyć, że opinie na temat tego czy lekarz jest miły, czy arogancki w żaden sposób nie oddają jego kompetencji odnośnie bycia dobrym czy złym lekarzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sail_and_boats: weź jedak pod uwagę również to, że opinie mogą być nieprawdziwe. czyli to może być niszczenie reputacji lekarza. lekarz ma tam konto podpisanie imieniem i nazwiskiem. a komentujący / wystawiający opinie? nie ma tutaj symetrii

  •  

   pokaż komentarz

   @Sail_and_boats: Ja znalazłem kiedyś gościa do remontu mieszkania na takim portalu ofachowcach.pl. Miał dużo ocen i w sumie same dobre. Remont zrobił tak trochę na odp$$?@#?, spóźnił się z zaczęciem robót o parę dni, co chwilę urywał się na inną fuchę. Nie było tragedii, ale szału też nie. Jak to opisałem rzetelnie na tym portalu, następnego dnia dzwonił do mnie i do mojej żony z pogróżkami. Oczywiście po moim wpisie nie było śladu.

  •  

   pokaż komentarz

   @KioqKiogKioq: i co ma zrobić klient/pacjent kiedy chce wyszukać wykonawcę/lekarza w internecie kiedy wszystko o kant dupy rozbić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Sail_and_boats:

   klient...

   omg właśnie o to się rozchodzi w istnieniu tego zj$#@nego portalu, że pacjent nigdy nie jest klientem, bo ta relacja nie jest równorzędna

  •  

   pokaż komentarz

   @Sail_and_boats: a niech będzie arogancki, lekarz ma leczyć, a nie klepać po plecach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Sail_and_boats: raz dałem negatywną opinię w sklepie internetowym. Oczywiście nie przeszło.

  •  

   pokaż komentarz

   Więc opinie typu "bardzo miły lekarz, cierpliwy, odpowiada na pytania, dobrze mu z oczu patrzy 5/5" itp. uważam, że można wywalić do śmietnika, bo w żaden sposób nie weryfikują kompetencji lekarza. Idąc do lekarza chcę, aby dobrze postawił diagnozę i wypisał dobre leki, a nie na herbatkę i gadać o życiu.

   @SlepyBazant: takie mamy czasy, że tępa masa ludzi ocenia czy ktoś jest miły, a nie czy w ogóle ma pojęcie o czym mówi i co robi jeszcze, bo mówienie też to nie koniec leczenia. Mówi się obecnie, że są ważniejsze miękkie umiejętność od twardych, ogólnie wobec pracowników. Twarde właśnie umiejętności to coś co się posiada czyli wiedza i umiejętności.

   W sumie myślenie miękkimi kategoriami to głównie domena kobiet, ważniejsze jest dla nich żeby było miło, reszta mało ważna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Myślę że tacy ludzie oceniający lekarzy biorą się też z tego , że technika coraz częściej za nich myśli.

  •  

   pokaż komentarz

   @bul_dupy_motzno: To jest genialny pomysł. Można przecież dodawać z #anonimowemirkowyznania, by pozostać anonimowym. Weź zaproponuj to na mirko, człowieku.

 •  

  pokaż komentarz

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: Adjustments.plist

 •  

  pokaż komentarz

  Znany lekarz
  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: demotywatory.pl

1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 następna