•  

  pokaż komentarz

  Ziobro w ostatnim czasie ciekawie sobie pogrywa. PiS spotkała karma i w nagrodę od losu za swój populizm dorobił się "wewnętrznego populisty", czyli Ziobry i jego ferajny (wiceminister Janusz Kowalski - cóż za błyskawiczna kariera). Ziobro w praktyce za nic konkretnego nie odpowiada, nie musi zajmować się koronawirusem, gospodarką ani relacjami zagranicznymi, więc może bez końca i bez dużych kosztów podkręcać atmosferę, licząc na zebranie kapitału politycznego za radykalizm - zarówno od PiS, jak i od Konfederacji.

  Jak widać po głównej Wykopu - to działa, jak tak dalej pójdzie to niedługo tutejsi "wolnościowcy" będą widzieli w Ziobrze najbardziej patriotycznego polityka.

  Widać też wyraźnie, że upolityczniona prokuratura to naprawdę potężne narzędzie, bo można wybierać, które sprawy nabierają biegu, a którym kręci się łeb.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Przypominam, że Ziobro i świta to Solidarna Polska, czyli Pisowcy wśród pisowców.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: > Jak widać po głównej Wykopu - to działa, jak tak dalej pójdzie to niedługo tutejsi "wolnościowcy" będą widzieli w Ziobrze najbardziej patriotycznego polityka.

   To śmieszne jak łatwo jest sterować i manipulować prawicowcami, wystarczy stworzyć chochoła (w tym przypadku jest to LGBT) i powiedzieć że to zagrożenie dla ładu społecznego. Nie spodziewałem się po wykopkach że upadną tak nisko i będą popierać Ziobro.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Cale te LGBT to jest jak gwiazdka z nieba dla Ziobry. Zamiast edukowac to chodza prowokuja, krzycza hasla ktorych nikt poza nimi nie rozumie. Krotko mowiac wkurzaja zwyklych przecietnych ludzi i wtedy pojawia sie on Zerro caly na bialo i robi porzadek. Slupki mu beda tylko rosnac przez debilizm lewicy odcinek 2137. Kolejny raz sprawdza sie powiedzenie, ze z taka opozycja to PIS bedzie rzadzil wiecznie¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @MehowM: ale sami są prowokowani. Przez furgonetki, przez polityków PiS, przez hierarchie Kościoła.
   Jeśli "przeciętnych ludzi" bardziej wkurza reakcja sfrustrowanej i bezsilnej, bo pozbawionej ochrony państwa, młodzieży niż to co robi szeroko pojęta prawica no to znaczy, że jedenaste przykazanie jest im obce.

   Do tego wyciągasz opozycję, gdzie to są oddolne akcje aktywistów. PiS jakoś zdobył władzę mimo teatrzyków smoleńskich.

  •  

   pokaż komentarz

   Cale te LGBT to jest jak gwiazdka z nieba dla Ziobry. Zamiast edukowac to chodza prowokuja, krzycza hasla ktorych nikt poza nimi nie rozumie. Krotko mowiac wkurzaja zwyklych przecietnych ludzi i wtedy pojawia sie on Zerro caly na bialo i robi porzadek. Slupki mu beda tylko rosnac przez debilizm lewicy odcinek 2137.

   @MehowM: Tyle że "Margot" to jest margines i skrajność w ramach LGBT. Tak radykalnych ludzi jest w Polsce może kilkudziesięciu. Gdyby tego było więcej, to TVP nie musiałaby po 30 razy puszczać tych samych ujęć miesiącami, w kółko, dzień po dniu.

   Po prostu tak rozdmuchać można wszystko i obrzydzić każdą ideę. W wolnej "akademickiej" dyskusji niechęć do LGBT by się nie ostała, więc trzeba było przewrócić stolik i zejść na pozaracjonalny poziom tabloidu.

   Obwinianie o to "całego tego LGBT" to po prostu poddawanie się propagandzie.

   To tak BTW działa na całym świecie ostatnio, ten mechanizm to główne know how populizmu XXI wieku. Pisałem o tym więcej jakiś czas temu:
   https://www.wykop.pl/link/5622755/comment/80104103/#comment-80104103

   Gdyby PiS postanowił w ten sposób obrzydzić pizzę hawajską to pewnie też by mu się udało. Zresztą, w opisie znaleziska za Stankiewiczem podałem dwa przykłady przemocy w drugą stronę, które jakoś przeszły bez echa. Fajny ten nasz minister sprawiedliwości i jego prokuratura, taka mało apolityczna.

  •  

   pokaż komentarz

   wiceminister Janusz Kowalski - cóż za błyskawiczna kariera

   @eoneon: Prawda? Rośnie nawet szybciej niż Jaki, a to już nieliche osiągnięcie.

   Próba wysiudania Gowina, połączona z zapewnieniami że w zamian zapewni wsparcie Konfiarzy, potem Konwencja, teraz tłuczenie homosiów na ulicach - i ta wspaniała propaganda, uskuteczniana ustami tak Zera jak i jego przydupasów, jak wspomnianego Janusza. My som jedyni prawdziwi obrońcy polskości, moralności i wiary. My. Solidarna Polska.

   Jak się ma choć ze trzy szare komórki we łbie to ta układanka nie jest wcale jakoś mega skomplikowana - Ziobro właśnie przejmuje elektorat Konfederacji, chce się pozycjonować jako najbardziej radykalna z radykalnych opcji, wysiudać z tej pozycji Krzysia Bosaka i samemu obwołać się Królem Sebastianów. Zgrabnie wykorzystuje aparat przymusu, żeby pokazać tym ludziom że on, jedyny na tym świecie, Polski broni naprawdę - a cała reszta tylko o tym gada.

   Co najlepsze, w tym wszystkim?

   Konfa jest w dupie. Zdają sobie sprawę co Ziobro robi, ale nie mogą mu w tym przeszkodzić - bo przecież jak Krzysiu wyjdzie teraz na mównicę i stwierdzi że w sumie to z tym biciem homosiów to rząd trochę przesadza...

   ...to go Sebastiany ukamienują.

   Robi więc to, co mu pozostało - licytuje się na radykalizm. Wychodzi i stwierdza że RZĄD ROBI ZA MAŁO.

   Ciekawe jak się ta rozgrywka skończy. Konfa nie ma doświadczenia w politycznych intrygach tego szczebla, więc może być zabawnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: Konfa jest na straconej pozycji z jednego względu: konkuruje z ugrupowaniem, które jest w tym momencie u władzy i to na dobrą sprawę władzy absolutnej. Jeżeli rzeczywiście Ziobro ma wsparcie Kamińskiego, to ciekawe czy lada moment nie pojawi się nowa "afera Holochera" i nie pojawią się materiały, które miałyby na celu kompromitację Konfederacji i przejęcie ich zwolenników przez Ziobrę.

   Jest też drugi scenariusz - wchłonięcie części Konfederacji przez PiS, np. w miejsce części gowinowców. Pytanie czy wszyscy posłowie Konfederacji poszliby posłusznie do PiSu, czy doszłoby do rozpadu.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon:

   Tyle że "Margot" to jest margines i skrajność w ramach LGBT. Tak radykalnych ludzi jest w Polsce może kilkudziesięciu. Gdyby tego było więcej, to TVP nie musiałaby po 30 razy puszczać tych samych ujęć miesiącami, w kółko, dzień po dniu.

   Ale tych kilka ludzi wystarczyło by zrównać te zachowania absolutnie wszystkich ludzi, uznających się za LGBT, i dorobić im brzydką mordę. Kiedy tylko pokazano te filmiki,( jednak skandaliczne) to od razu każdy rzucił się do gnojenia absolutnie każdego z całości środowiska, przez wybryk kilku osób i przypisując to wszystko "ideologi LGBT" której i tak nie potrafią scharakteryzować.

   Polaków jest w Polsce 38 milionów z czego LGBT stanowi 5%. Co oznacza że w polsce jest około 1900000 tych osób, i oczywiście wszystkie te osoby w mniemaniu pewnej grupy społecznej to niebezpieczny element, destabilizacja i sodomia całego narodu, oraz ideologia.

   Tak się robi propagandę.

  •  

   pokaż komentarz

   Konfa jest na straconej pozycji z jednego względu: konkuruje z ugrupowaniem, które jest w tym momencie u władzy i to na dobrą sprawę władzy absolutnej.

   @WaveCreator: Dokładnie tak - i odnoszę wrażenie że chyba powoli zaczynają zdawać sobie z tego sprawę. Pisałem o tym jeszcze przed parlamentarnymi z 2019 roku, ostrzegając kucy że zbytnie poleganie na elektoracie skrajnym, pod który napisana została cała "strategia Mentzena", to jest broń obosieczna - bo gdy gówno uderzy w wentylator to ten elektorat zostanie postawiony przed wyborem:

   1. Albo partia która obiecuje że gdy kiedyś może dojdzie do władzy, to ostatecznie rozwiąże kwestię Żydów i homosiów.
   2. Albo partia, która już teraz jest u władzy - i która robi dokładnie to.

   Pamiętacie te wszystkie jazdy z Żydami w tle, za poprzedniej kadencji? Przecież to też było pomyślane jako próba siłowego przejęcia elektoratu narodowców, a za samą akcją stał...

   ...Jaki - czyli ziobrysta, człowiek który pełnił wtedy identyczną rolę jak Janusz Kowalski obecnie, szczekaczki do brudnej roboty.

   I teraz, nagle, to samo dzieje się w kontekście LGBT. No niesamowita sprawa, historia po raz kolejny zatacza koło ;p

   Jest też drugi scenariusz - wchłonięcie części Konfederacji przez PiS, np. w miejsce części gowinowców. Pytanie czy wszyscy posłowie Konfederacji poszliby posłusznie do PiSu, czy doszłoby do rozpadu.

   Koło narodowe, myślę - wszyscy zgłaszają akces do PiSu, jak jeden mąż, bo w takim scenariuszu stają się co prawda marionetkami Ziobry, ale w zamian zachowują pozycję "reprezentantów" elektoratu kibolsko-narodowego. Janusz jest przeciwny, bo Janusz zawsze jest przeciwny - więc mamy rozpad na co najmniej trzy frakcje: Korwin, Braun, Dziambor. Bekowicz raczej z Krulem, Braun sam jak palec, Wilk i Sośnierz najpewniej z Dziamborem.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Kowalski, z tego co Jurasz pisał, ma jeszcze jakieś sprawy ze służbami, był kilka lat temu w zarządzie Binase, spółki założonej przez ludzi ze służb, więc teraz tańczy jak mu zagrja.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: No to Sośnierz by miał szansę dołączyć do ojca, bo z Porozumienia raczej na pewno na wylocie byłby Gowin, Sośnierz i chyba Wypij też się w maju nie mógł zdecydować czy być za czy przeciw - to się mu pomoże. Emilewicz wydaje się największą wygraną jeśli chodzi o gowinowców - o ile znajdzie się w zrekonstruowanym rządzie, co powoli zaczyna być co raz mniej prawdopodobne.

   Jedno jest pewne - jesień przyniesie nam ciekawe czasy. A nie bez powodu "obyś żył w ciekawych czasach" to chińskie przekleństwo, a nie życzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @yeron: "ale sami są prowokowani. Przez furgonetki, przez polityków PiS, przez hierarchie Kościoła. " ile oni mają lat żeby reagować na takie zaczepki przemocą i prowokacją? przecież tak dzieci w podstawówce robią, a nie dorośli ludzie

  •  

   pokaż komentarz

   się bro to największe zagrożenie dla Polski. Frustrat, do tego mściwy. No kapitalny manipulant.

   Polecam: https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1739424,1,studenckie-sledztwo-zbigniewa-ziobry.read

   @zwora: No tak ale to nie zmienia tego, ze lewica ulatwia mu robote i dostarcza materialu. Z taka opozycja ciezka przegrac.

  •  

   pokaż komentarz

   @MehowM działacze LGBT ulegli prowokacji, poczytaj sobie co ten wóz robił wcześniej

  •  

   pokaż komentarz

   poczytaj sobie co ten wóz robił wcześniej
   @zwora: Prowokował - wszyscy to wiemy. Ale atak na ten wóz nie był przypadkowym "aktem bezsilności" czy "sprowokowaną impulsem agresją" tylko z nagrania, które wyciekło wynika, że grupa dzieciaków postanowiła "polować na wóz proliferów" i nie pomyśleli, że bicie ludzi na ulicy w dobie powszechnych telefonów komórkowych to słaby pomysł na promocję swoich działań.

   Więc tu się zgadzam z @MehowM - sami dali amunicję PiSowi, który tylko na to czekał. Jak to mawiał Kwaśniewski: "Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą". Nie rzucajcie kamieni gdy druga strona tylko na to czeka - bo po drugiej stronie jest aparat państwa i lada moment możemy mieć ogólnokrajową "strefę bez LGBT" i getta ławkowe.

  •  

   pokaż komentarz

   Przypominam, że Ziobro i świta to Solidarna Polska, czyli Pisowcy wśród pisowców.

   @Lipathor: No niestety, jeśli to akurat Ziobro przejmie pałeczkę po Kaczyńskim, to będzie prawdziwe nieszczęście dla Polski. A niestety jest na to spora szansa, bo dzięki swojemu stanowisku Ziobro na każdego zbiera teczki, którymi później można szantażować. Z samych umorzonych przez niego spraw zebrałby się ładny materiał do szantażu.

  •  

   pokaż komentarz

   może bez końca i bez dużych kosztów podkręcać atmosferę

   @eoneon: Policja nie podlega Ziobrze, wręcz przeciwnie, podlega Kamińskiemu, który jest śmiertelnym wrogiem Ziobry, wobec czego tekst Stankiewicza to bajki.

  •  

   pokaż komentarz

   @WaveCreator ja się z tobą zgadzam. Ale prowokacją zawsze jest po to by przykryć inne problemy

  •  

   pokaż komentarz

   Policja nie podlega Ziobrze, wręcz przeciwnie, podlega Kamińskiemu, który jest śmiertelnym wrogiem Ziobry, wobec czego tekst Stankiewicza to bajki

   @lucer: Tekst Stankiewicza nie oskrża policji, a prokuraturę. Czytałeś go w ogóle?

   Choć policja od kilku lat, z interwencji na interwencję, coraz bardziej oddala się od etosu apolitycznej służby, to policjanci akurat w tej sytuacji byli po prostu posłańcami złej nowiny.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Kto jest głównym winowajcą tej żenady według lewicy?

   jeb.. pały i sąd cały

   Policja nie podlega Ziobrze, a sędzia wydający nakaz aresztowania kompletnie nie związany z PIS.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko z nagrania, które wyciekło wynika, że grupa dzieciaków postanowiła "polować na wóz proliferów"

   @WaveCreator: czytałem, nie jestem pewien na ile to prawdziwe, ale ta furgonetka miała podjechać pod jakieś miejsce zebrań tych osób (w sumie skłot) i stać przez 15 minut. Oczywiście nadawać te swoje oszczerstwa przez megafony.
   Teraz jeżdżą z obstawą policji, zostali też nagrani kiedy przejeżdżali w okolicach protestu solidarnościowego na placu Defilad. A wiadomo, że taka gadanina przez megafon jest po prostu wkurzająca. Sprawa trafiła do sądu, coś się udało zdziałać, ale nie do końca.

  •  

   pokaż komentarz

   Konfa jest w dupie.

   @mnik1: Konfa jest w dupie bo ich jedynym elektoratem są sebiksowe przygłupy i zamordystyczne kuce które mają jakieś urojenia że są wolnościowcami, wszystkich pozostałych już do siebie dawno zniechęcili. A teraz Ziobro wytoczył im bitwę na ich własnym polu xD

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon:

   Tyle że "Margot" to jest margines i skrajność w ramach LGBT.

   "Margines i skrajność" masowi wspierana przez czołowych polityków i dziennikarzy. Czyli żadna skrajność.

  •  

   pokaż komentarz

   @Krzyzowiec: Koledze się widzę tryb krucjaty włączył. Pewnie sam byś się dał zamknąć dla dobra narodu, byle z tobą całe to LGBT do pierdla poszło ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Nie znam się i jednej rzeczy nie rozumiem:

   Było powiedziane, że Margot atakowała z nożem. Czy według prawa (serio nie wiem) nie daje się tymczasowego aresztu? Co się powinno wydarzyć?

  •  

   pokaż komentarz

   "wystarczy stworzyć chochoła (w tym przypadku jest to LGBT) i powiedzieć że to zagrożenie dla ładu społecznego."

   @QQuett2 hmmmm. Nie słyszałem, żeby ktoś z pisu tak mówił (może dla tego, że ich nie słucham?), natomiast widzę co ci idioci wyprawiają i twierdzę, że ich jedynym celem jest prowokowanie, a potem płakanie, że są ofiarami. A więc tak. Są zagrożeniem dla ładu społecznego. Poza tym serio twierdzisz, że lgbt stworzył pis?

  •  

   pokaż komentarz

   Tyle że "Margot" to jest margines i skrajność w ramach LGBT. Tak radykalnych ludzi jest w Polsce może kilkudziesięciu. Gdyby tego było więcej, to TVP nie musiałaby po 30 razy puszczać tych samych ujęć miesiącami, w kółko, dzień po dniu.

   @eoneon: a reszta broni tej skrajności i manifestuje przeciw aresztowaniu przestępcy. To samo na marszach jest akceptacja na chrystianofobię ale gdyby ktoś poszedł na taki marsz z transparentem islamofobicznym to zostałby wyrzucony. Więc nie ważne że to tylko jedna osoba ważne czy tłum akceptuje to co robi ta osoba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: ale ten nóż (przynajmniej na nagraniach) jest używany do rozwalania tej ciężarówki, a nie do ataku skierowanego przeciwko komukolwiek. Ostatnio druga strona robiła straszną aferę o nóż, bo ktoś tam ciął nim tęczową flagę. O ile uważam, że noszenie noża w takie miejsca jest dość słabym pomysłem, jednak używanie go do rowalenia czegoś, a grożenie komuś to zupełnie inne kategorie czynów (choć oba mogą być zabronione).

 •  

  pokaż komentarz

  LGBT moim zdaniem najbardziej zyskiwalo na pokojowych zrejestrowanych marszach. Tak jak w Białymstoku gdzie była przepaść pomiędzy nimi a nienawistną tłuszczą. Tylko praca u podstaw coś da. A to co zrobili pod Kopernikiem i ta najbardziej radykalna grupa w słownictwie i zachowaniu zaczynająca przypominać kiboli jest na rękę Pisowi i obozowi konserwatywnemu. Dali się sprowokować i zradykalizować.

  •  

   pokaż komentarz

   @dertom: 30 lat w Polsce trwa ta "praca u podstaw". jakie wyniki? jakie konkrety? czy cokolwiek się zmieniło? czy też nadal najlepiej żeby "lezby i pedały" nie pokazywały się ludziom na oczy.

   w dodatku to mężczyźni mają gorzej. kobiety obejmujące się publiocznie, trzymające się za ręce, czy nawet całujące się - to problem marginalny. ale już dwóch obejmujących się, czy trzymających za ręce mężczyzn?

  •  

   pokaż komentarz

   @dertom: Tyle pracowali, a teraz wszystko zniszczyli. Niech normalni homoseksualiści podziękują debilom

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger nie chcesz chyba powiedzieć że 30 lat już są kolorowe parady.... to dopiero ruszyło. Jak tak dalej pójdzie nie potrzebne będą manipulacje TVP bo najbardziej aktywna grupa sama pokaże się medialnie jako banda agresywnych freaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @dertom: Myślę że dotarli już do "szklanego sufitu" przy tego typu taktyce - nawet akcja w Białymstoku to była abstrakcja, biorąc pod uwagę co tam się działo i jak nikła była reakcja społeczeństwa.

   Nie uda im się już wiele ugrać na zgrywaniu "tych pokojowych" gdy cały aparat państwa nastawiony został na niszczenie obecności organizacji LGBT w życiu społecznym. Zostali zapędzeni pod ścianę i zostały im tylko dwa wyjścia - radykalizacja albo śmierć, jeśli idzie o świadomość i wrażliwość Polaków na tematykę równościową.

   Więc, tak - dali się sprowokować, ale i niespecjalnie mieli w tej kwestii jakiś wybór. To tak, jakby chudego okularnika gnębiła w szkole ekipa osiłków, aż pewnego pięknego dnia coś w nim pękło i gdy jeden z oprawców zaczął go poszturchiwać, ten w odwecie, z partyzanta rozj!#%ł mu głowę kamieniem - sytuacja moralnie naganna, ale, parafrazując pewną posłankę PiS, "można zrozumieć".

  •  

   pokaż komentarz

   @dertom: nie. nie zrozumiałeś mnie. parad nie było, bo społczeność LGBTQ* nie wychylała się. było pokojowo do bólu. co im to przyniosło? NIC. zostali zmarginalizowani. nikt nawet nie pomyślał o tym, by cokolwiek zmienić w ich sytuacji.

   zatem nie dziwię się, że "grzeczne LGBTQ*" się skończyło. czeka nas już tylko coraz większa radykalizacja i tyle. dlaczego? z prostego powodu: nie można oczekiwać innych wyników robiąc dalej to samo. 30 lat "pokojowej pracy u podstaw"

   ja zgadzam się w całej rozciągłości z wypowiedzią @mnik1

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1 nie zgodzę się bo dopóki nie będzie odmów rejestracji z byle powodu takich pochodów to nadal mają opcję. Zdecydowanie radykalizacja to opcja do nikąd. Wyładują frustrację i nikogo nie przekonają. Dadzą tylko argumenty władzy, że jest się czego bać. To nie USA czy zachód zeby wieszać flagi na pomnikach religijnych i obiektach kultury.

  •  

   pokaż komentarz

   nie zgodzę się bo dopóki nie będzie odmów rejestracji z byle powodu takich pochodów to nadal mają opcję.

   @dertom: Spoko, ale pamiętaj że w okresie rządów PiS te pochody będą wyglądały tak, że pozwalają im się zarejestrować - a potem policja bezsilnie przygląda się jak homosie dostają wp@?@!%@ od sebiksów, którzy znikąd pojawili się na trasie przemarszu.

   Raz będziemy "oburzeni", drugi raz, trzeci - a za każdym z tych razów na Marsze będzie przychodziło coraz mniej osób, ze strachu.

   I w ten sposób polski ruch LGBT zostanie faktycznie wyeliminowany z życia publicznego - bez oddania jednego strzału.

  •  

   pokaż komentarz

   30 lat w Polsce trwa ta "praca u podstaw". jakie wyniki? jakie konkrety?
   @secret_passenger: Dużo się zmieniło:
   - jeszcze kilkanaście lat temu nie musiałeś być "pedałem" żeby dostać w mordę od narodowców - wystarczyło mieć długie włosy i glany na nogach, albo dredy. Albo być chudym i nieśmiałym - to też było traktowane przez łysych jako "pedalstwo". A jakby się dwóch facetów trzymających za ręce napatoczyło to już mielibyśmy artykuł na pierwszej stronie lokalnych gazet.
   - 20 lat temu w wielu mniejszych miasteczkach NS'i paradowali legalnie po ulicach i szukali powodów do burd. I "szukanie pedałów" było jednym z elementów ich zabaw.
   - kiedyś nie było barów czy klubów dla LGBT, za coś takiego w latach 90 miałbyś krucjatę ZChNu lub spalony lokal i nikt by się tym nie przejął.

   A dziś? W ciągu kilku lat parady równości rozlały się na Polskę, co raz częściej docierając do mniejszych miejscowości, w których jeszcze kilka lat temu lokalsi pogoniłiby maszerujących krzyżami i kamieniami. Była szansa, że w ciągu następnych 10 lat uda się ucywilizować dyskusję w tym temacie, ale musieliście wszystko spieprzyć w pół roku, bo większość lewicy to niecierpliwe dzieciaki, które oczekują rewolucji światopoglądowej w kraju, w którym w 2020 roku nadal są ludzie gotowi palić maszty telekomunikacyjne bo myślą, że im krowy mleko przestaną dawać.

   Nieprzemyślanymi działaniami lewica właśnie zniszczyła to co przez ostatnie lata budowała część środowisk LGBT. Szkoda strzępić ryja.

  •  

   pokaż komentarz

   LGBT moim zdaniem najbardziej zyskiwalo na pokojowych zrejestrowanych marszach. Tak jak w Białymstoku gdzie była przepaść pomiędzy nimi a nienawistną tłuszczą.
   @dertom: Nie chcę się czepiać, ale to co się wydarzyło w Białymstoku nie wzięło się znikąd. To nie było tak, że siedzi sobie jeden drech z drugim przy piwie aż tu pada propozycja "ej Mati, cho na marsz, będziem tłukli tenczowych". Nie, to nie była akcja, tylko reakcja. LPGT cały czerwiec waliło przemocą symboliczną i komuś się w końcu pałka przegła...

   Tylko praca u podstaw coś da.
   LPGT i praca u podstaw, kek... Parodiowanie Mszy, spektakle z podrzynaniem gardła kukle biskupa czy wmuszanie uczniom zajęć z tolerancji. Tu nie było co zaprzepaszczać...

   A to co zrobili pod Kopernikiem i ta najbardziej radykalna grupa w słownictwie i zachowaniu zaczynająca przypominać kiboli jest na rękę Pisowi i obozowi konserwatywnemu. Dali się sprowokować i zradykalizować.
   Dali się sprowokować? Lol, to oni prowokują, to oni radykalizują. Przyjmij w końcu do wiadomości, że LPGT to nie biedne geje, którym chodzi tylko o odwiedziny w szpitalach, ale nad wyraz agresywna ideologia...

  •  

   pokaż komentarz

   To nie było tak, że siedzi sobie jeden drech z drugim przy piwie aż tu pada propozycja "ej Mati, cho na marsz, będziem tłukli tenczowych"

   @Nicolai: Nie? Skąd wiesz? Podsłyszałem kilka dresiarskich rozmów w życiu i tak właśnie wyglądały. Zresztą nawet przed paradami była w dołach społecznych duża niechęć do homoseksualizmu, chyba nie powiesz mi, że przed 2004 geje mogli w Polsce bezpiecznie spacerować po ulicach? A teraz w największych miastach mogą, czyli to wyjście z ukrycia chyba coś jednak dało.

   Parodiowanie Mszy

   @Nicolai: Ale wiesz, że ten "parodiujący" ma ważne święcenia biskupie?

   https://www.wykop.pl/wpis/42930041/religioznawcza-ciekawostka-%CA%96-pamietacie-tzw-parod/

   Przyjmij w końcu do wiadomości, że LPGT to nie biedne geje, którym chodzi tylko o odwiedziny w szpitalach, ale nad wyraz agresywna ideologia

   @Nicolai: Jakimś dziwnym trafem znam głównie takich nieheteronormatywnych, co bardzo nieśmiało chodzą na marsze równości (ale też nie mówią, że są niepotrzebne, karta pułapka to rzeczywiście tylko mem).

   Nie ma dobrych niereligijnych argumentów, które by potrafiły uzasadnić, czemu homoseksualiści mieliby nie mieć prawa do związków, a nawet małżeństw jednopłciowych, więc ja to zasłanianie się "a bo oni tacy okropni" traktuję jako zasłonę dymną dla zwykłej niechęci, która rozpaczliwie szuka uzasadnienia. Nawet jeśli jest coś takiego jak skrajna część ruchu LGBT, która przegina, to jej obecność nie ma żadnego znaczenia dla samej kwestii tych praw i jeśli ktoś serio mówi, że ich nie da "bo oni mnie zniechęcili", to najprawdopodobniej sam siebie oszukuje, bo to słaba rozumowo argumentacja.

   Przecież wszelkie, dziś już niekontrowersyjne, zmiany społeczne zderzały się z taką argumentacją. Desegregacja rasowa w USA też przebiegała wolno i były argumenty, że to "trzeba na spokojnie" i ostre reakcje na "prowokacje" tych, co nie chcieli czekać jeszcze 200 lat aż biali w Alabamie dojrzeją do jazdy autobusem z czarnoskórym.

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Ale wiesz, że ten "parodiujący" ma ważne święcenia biskupie?
   @eoneon: A mamy lepsze źródło niż wpis na Mirko?

   Jakimś dziwnym trafem znam głównie takich nieheteronormatywnych, co bardzo nieśmiało chodzą na marsze równości (ale też nie mówią, że są niepotrzebne, karta pułapka to rzeczywiście tylko mem).
   Ale odróżniajmy ludzi LGBT od ruchu LGBT. To drugie z tym pierwszym ma tyle wspólnego co PZPR z robotnikami.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: Dobra, już znalazłem:

   W 2009 otrzymał święcenia prezbiteratu od biskupa Paula Davida C. Stronga z Christian United Church[6]. Po zmianach organizacyjnych w listopadzie 2008 jego grupa przyjęła nazwę Zjednoczony Ekumeniczny Kościół Katolicki[7]. W lutym 2019 Kościół ogłosił swoją likwidację[8]. Była to niewielka „niezarejestrowana chrześcijańska grupa wyznaniowa”, nieuznawana przez Światową Radę Kościołów i Polską Radę Ekumeniczną[9], (...)
   Aktywiści założyli sobie parodię Kościoła, lewusie nie doczytają i twierdzą, że ma ważną sukcesję apostolską. Jakie to typowe.

  •  

   pokaż komentarz

   A mamy lepsze źródło niż wpis na Mirko?

   @Nicolai: Przecież podlinkowałem w tej dyskusji stronę, gdzie jest cała sukcesja apostolska bp. Niemca. Terlikowski w wideo też to potwierdza.

   Ale odróżniajmy ludzi LGBT od ruchu LGBT. To drugie z tym pierwszym ma tyle wspólnego co PZPR z robotnikami.

   @Nicolai: Jak już wspomniałem, znani mi ludzie nieheteronormatywni popierają parady, chcieliby mieć możliwość usankcjonowania związku, itd., choć oczywiście nie lubią przemocy.

   Czy ci, których znasz, o ile znasz jakichś, naprawdę nie chcą tych praw?

   A jeśli chcą, to - pomijając jakieś skrajne zachowania - ruch LGBT z grubsza dobrze reprezentuje te postulaty, bo legalizacja związków to sztandarowa rzecz, o którą walczą.

   I na tym proponowałbym się skupić - dlaczego oni wciąż nie mają tych praw? Jakie są przeciw temu argumenty? Czy to naprawdę jakaś wielka prowokacja, że o nie występują? Czy serio jakby nie występowali, to by je kiedyś dostali?

   Umówmy się, praktycznie wszyscy, którzy się oburzają na to, w jaki sposób ruchy LGBT działają, są tak czy inaczej przeciw przyznaniu im tych praw. Nie lubię takiego myślenia gdzie konkluzje są zadane, apologetycznego. Skoro naprawdę to styl jest problemem, to dajmy im te prawa i potem zwalczajmy za styl, to są osobne rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież podlinkowałem w tej dyskusji stronę, gdzie jest cała sukcesja apostolska bp. Niemca. Terlikowski w wideo też to potwierdza.
   @eoneon: To zobacz co wyżej napisałem ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   lewusie nie doczytają i twierdzą, że ma ważną sukcesję apostolską

   @Nicolai: No bo ma.

   All bishops of the UECC have such lines and have been consecrated bishop in clear, undisputed Apostolic Succession derived from Roman Catholic Bishops. The three primary lines involved in the UECC are through Archbishop Carlos Duarte Costa of Brazil (1948), Bishop Eduardo Sanchez y Comacho of Guadalajara, Mexico (1889) and, most recently, Archbishop Immanuel Millingo of Kampala, Uganda (2001).

   ( za: http://www.unitedecc.org/files/Apostolic%20Succession.pdf )

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon: A o tym, że są nieuznawani też piszą?

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Jakie to ma znaczenie czy ktoś jest uznawany dla sukcesji apostolskiej? Święcenia z perspektywy katolickiej są ważne, choć niegodne. Niemiec jest takim samym biskupem jak Jędraszewski, tylko bez jedności z Rzymem. Jakby się nawrócił, to trzeba by go tylko zrehabilitować przed hipotetycznym skierowaniem do sterowania diecezją, nikt by go drugi raz nie święcił.

   Jest w tym oczywiście nutka pranku, ale to nie ja wymyśliłem tę katolicką teologię sakramentów, która na to pozwala.

   Państwo nie powinno rozróżniać, który biskup jest poważny, a który nie, bo nie ma do tego narzędzi. Ja sam nie wiem czy Niemiec sobie robi jaja, chyba nie do końca, bo po co miałby tego tyle produkować.

   https://www.youtube.com/channel/UCDe9p_ya2Srlnypj7wVMYJA/videos

   A skoro tak, to proponuję się wstrzymać przed "parodią mszy", bo przyjdzie niegrzeczny prawosławny i to samo powie o obrzędach katolickich.

  •  

   pokaż komentarz

   Niemiec jest takim samym biskupem jak Jędraszewski, tylko grzesznym, jakby się nawrócił, to trzeba by go tylko zrehabilitować przed hipotetycznym skierowaniem do sterowania diecezją, nikt by go drugi raz nie święcił.
   @eoneon: Oh my... widzę, że wiesz więcej o KK niż ja. Anyhow, nawet jeśli ma ważną sukcesję apostolską to nie zmienia faktu, że ta msza to parodia dokonana przez antyklerykała, który święcenia załatwił sobie w jakimś śmiesznym para-kościele. Z punktu widzenia KK to co zrobił to świętokradztwo.

  •  

   pokaż komentarz

   Z punktu widzenia KK to co zrobił to świętokradztwo.

   @Nicolai: Z punktu widzenia KK zapewne tak, ale ja naprawdę nie mam pewności, czy Niemiec to troll. Raczej tak niż nie, ale z ręką na sercu jak patrze na jego youtube to nie mam 100% pewności. Za duża jest skala tej działalności.

   A już na pewno nie mają jej organy państwa i powinny być wobec tego neutralne.

   Still, to taka dygresja tylko. Pomijając to wszystko naprawdę proponuję się zastanowić, czy niechęć do jakiejś podgrupy zbiorowości walczącej o swoje prawa uzasadnia odmowę przyznania jej tych praw. Moim zdaniem to masakrycznie słaby powód, tak słaby, że w większości przypadków skrywa inne - np. ktoś i tak by nie dał bo jest katolikiem i dyscyplina wyznaniowa mu zabrania, albo po prostu odczuwa zwykłą niechęć jak pomyśli o gejach, ew. - w przypadku dresów - boi się o najmniejsze podważenie swojej męskości i musi to z siebie zrzucić eksponując niechęć, a czasem nawet przemoc wobec "ciot".

  •  

   pokaż komentarz

   Z punktu widzenia KK zapewne tak, ale ja naprawdę nie mam pewności, czy Niemiec to troll. Raczej tak niż nie, ale z ręką na sercu jak patrze na jego youtube to nie mam 100% pewności. Za duża jest skala tej działalności.
   @eoneon: To poczytaj sobie o jego działalności, był członkiem różnych Fundacji Antyklerykalnych a potem magicznie kupuje sobie święcenia w jakimś śmiesznym para-kościele i podprawia homo-msze...

   Still, to taka dygresja tylko. Pomijając to wszystko naprawdę proponuję się zastanowić, czy niechęć do jakiejś podgrupy zbiorowości walczącej o swoje prawa uzasadnia odmowę przyznania jej tych praw.
   Przepraszam, ale co to za fikołek? Mówiłem o tym, że zamieszki w Białymstoku nie brały się znikąd a Ty mi piszesz o odmawianiu praw z powodu niechęci. Po jedno to dwie osobne sprawy, po drugie strasznie spłyciłeś...

  •  

   pokaż komentarz

   To nie było tak, że siedzi sobie jeden drech z drugim przy piwie aż tu pada propozycja "ej Mati, cho na marsz, będziem tłukli tenczowych".

   @Nicolai: widać, że dziubdziuś pod kloszem pod chowany :3
   aż urocze na swój sposób

  •  

   pokaż komentarz

   widać, że dziubdziuś pod kloszem pod chowany :3
   @neib1: A czytałeś resztę wypowiedzi czy znalazłeś zdanie, do którego można się przypieprzyć i więcej Ci nie trzeba?

  •  

   pokaż komentarz

   znalazłeś zdanie, do którego można się przypieprzyć i więcej Ci nie trzeba?

   @Nicolai: tak właśnie byo

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @neib1: Damn, to chyba coś z moim Wypokiem nie tak, bo ja tam widzę zdanie dalej:

   Nie, to nie była akcja, tylko reakcja. LPGT cały czerwiec waliło przemocą symboliczną i komuś się w końcu pałka przegła...
   Chociaż na co strzępię ryja. Ja w neuropków argumentami a oni "hehe, dziubuś pod kloszem chowany, hehe" i taka to dyskusja. Równolegle piszę z Twoim kolegą i to samo. Pozdrawiam i mimo wszystko dziękuję za ugh... rozmowę.

  •  

   pokaż komentarz

   To poczytaj sobie o jego działalności, był członkiem różnych Fundacji Antyklerykalnych a potem magicznie kupuje sobie święcenia w jakimś śmiesznym para-kościele i podprawia homo-msze..

   @Nicolai: Czytałem, ale czy prankster wrzucałby co tydzień nabożeństwo na youtube, które wyświetli 50 osób? Niemiec to chyba najwytrwalszy troll III RP.

   Poza tym skąd wiesz, że kupił te święcenia? Masz jakieś źródło, czy ot tak sobie rzuciłeś z czystej bezinteresownej niechęci?

   Przepraszam, ale co to za fikołek? Mówiłem o tym, że zamieszki w Białymstoku nie brały się znikąd a Ty mi piszesz o odmawianiu praw z powodu niechęci. Po jedno to dwie osobne sprawy, po drugie strasznie spłyciłeś...

   @Nicolai: Na to Ci już odpisałem, nie uważam, żeby grupy robiące kontrmarsze trzeba było jakoś szczególnie prowokować do bicia "pedałów", bo i przed pierwszymi paradami można było za to oberwać i to ryzyko było większe, niż teraz.

   No a co do niezadowolenia z tematu dyskusji - jesteś za tym, żeby homoseksualiści mieli prawo do zawierania związków partnerskich? Bardzo bym się zdziwił po Twoim pierwszym komentarzu, gdybyś był, a skoro tak, to te wszystkie moje sugestie, że "a bo LGBT prowokuje" to jest jakiś temat zastępczy są na miejscu, bo pokazują, czemu uważam, że to nie jest dobry temat do dyskusji. Tzn. jest to oczywiście "fikołek" w tym sensie, że przekierowuję dyskusję, ale w dość jasnym celu i otwarcie.

   Jeśli zaś LGBT powinni mieć jakieś prawa, a ich nie mają, to żadne to zdziwienie, że są niezadowoleni. I odraczanie przyznania ich tych praw w ramach kary zbiorowej za 5 lewaków ze Zbawixu w Warszawie to nie jest adekwatna odpowiedź.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: na szczęście mam dobry radar na głupotę i jak widzę, że ktoś pisze LPG hehe k!@!a jak śmiesznie, to wiem, że nie trzeba czytać, bo ewidentnie nikt mądry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   poleciłbym ci nawet ten sposób, ale z oczywistych powodów nie zadziała
   aczkolwiek polecam innym, bo oszczędza mnóstwo czasu

  •  

   pokaż komentarz

   na szczęście mam dobry radar na głupotę i jak widzę, że ktoś pisze LPG hehe k!@!a jak śmiesznie, to wiem, że nie trzeba czytać, bo ewidentnie nikt mądry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   @neib1: Chciałem dostosować się do Twojego poziomu. Nie używasz argumentów, tylko śmieszków, więc chciałem do Ciebie dotrzeć. Hehe, memy z papieżem, jakie to śmieszne, hehe.

   Czytałem, ale czy prankster wrzucałby co tydzień nabożeństwo na youtube, które wyświetli 50 osób? Niemiec to chyba najwytrwalszy troll III RP.
   @eoneon: Po tym co LPGT wyprawia we Wa-wie już nic mnie nie zdziwi...

   Na to Ci już odpisałem, nie uważam, żeby grupy robiące kontrmarsze trzeba było jakoś szczególnie prowokować do bicia "pedałów", bo i przed pierwszymi paradami można było za to oberwać i to ryzyko było większe, niż teraz.
   Możesz sobie uważać, ale prawda jest taka, że był spokój aż LPGT nie zaczęło prowokować...

   No a co do niezadowolenia z tematu dyskusji - jesteś za tym, żeby homoseksualiści mieli prawo do zawierania związków partnerskich? Bardzo bym się zdziwił po Twoim pierwszym komentarzu, gdybyś był, a skoro tak, to te wszystkie moje sugestie, że "a bo LGBT prowokuje" to jest jakiś temat zastępczy są na miejscu, bo pokazują, czemu uważam, że to nie jest dobry temat do dyskusji.
   Dostrzegam, że odwiedziny w szpitalach czy kwestie dziedziczenia są istotną niesprawiedliwością, ale to co środowisko proponuje jako rozwiązanie jest kompletnie bez sensu. Wprowadzamy związki partnerskie, które załatwiają sprawę dla procenta społeczeństwa a cała reszta dalej jest w ciemnej d... Załóżmy, że jesteś staruszkiem, który nie ma nikogo i chciałby umożliwić opiekunce wgląd w stan zdrowia. Jak miałoby to wyglądać? Masz zawrzeć z nią związek partnerski? A co jak jest w związku małżeńskim? Czy jedno z drugim się wyklucza? A co jak ma kilku podopiecznych? Będzie mogła z każdym zawrzeć związek partnerski? O a co jak jesteś w konkubinacie i chcesz go usankcjonować? Czy związek partnerski z partnerką daje wgląd w stan zdrowia pasierba?

   Jak sam widzisz, to jak próbować zabić komara maczugą. Osobiście jestem przeciwnikiem etatyzmu, bo to droga donikąd. Lewica natworzyła za dużo regulacji, przez co osoby spoza rodziny nie mogą odwiedzić Cię w szpitalu i co lewica proponuje jako lekarstwo? Jeszcze więcej regulacji (╯°□°)╯︵ ┻━┻ To samo z dziedziczeniem. Wymyślili prawo do zachówku a teraz płaczą, że pary jednopłciowe mają problemy z dziedziczeniem nawet jeśli spiszą testament bo go można podważyć... Tutaj trzeba prawo zderegulować a nie dokładać kolejne zapisy. Alternatywą jest wprowadzenie czegoś takiego jak status "osoby najbliższej". Możesz go nadać komu chcesz, możesz go nadać ilu osobom chcesz, możesz samemu zdecydować na co im pozwalasz bez konieczności zwrotności (bo po co staruszkowi wgląd w stan zdrowia pielęgniarki). Tak załatwiamy wszystkie przypadki a nie tylko diady o podłożu romantycznym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: Tak czytam o tych regulacjach i piszesz całkiem sprawnie i nawet mógłbym się przyłączyć i byśmy tak sobie pogdybali, ale to znowu jest IMHO dyskusja zastępcza, pozorna. Można sobie planować jakieś abstrakcyjne utopijne państwo (czemu abstrakcyjne? bo związki partnerskie to wbrew pozorom w praktyce najprostszym rozwiązaniem, bo funkcjonują w UE i łatwo mapować prawa z kraju na kraj, bo to znane i sprawdzone konstrukcje), ale od razu nasuwa mi się pytanie czemu te rozkminy wykwitają tak chętnie zawsze w tym temacie i znowu nie mogę nie dostrzec parabol do podobnych dyskusji w przeszłości w sprawie rozmaitych desegregacji, praw do głosowania dla kobiet, itd. Jeśli wczytasz się w nie w 2020 to aż ciężko zrozumieć, o co w tym chodziło, a z kolei postulaty abolicjonistyczne/... wydają się sensowne i proste.

   Tak naprawdę prawdopodobieństwo, że wymyślimy jakiś system, którego nie ma w naszym regionie ani w żadnej części świata jest nikłe. Mamy realnie przed sobą dwie drogi: upodabnianie się do Zachodu w tej sprawie (tam wprowadzili związki partnerskie, a nawet małżeństwa homoseksualne z adopcją i praktycznie wszyscy już się z tym pogodzili, często również prawica, i nic strasznego się nie dzieje), albo do Rosji, gdzie żadnych praw dalej nie ma, a nawet próby aktywizmu na rzecz zmian tępi się siłowo.

   Ostatnie wydarzenia pokazują, że wybraliśmy na ten moment kierunek na Rosję, bo przecież to, co się teraz dzieje, to dokładna przebitka z Pussy Riot. Tam też rzekomy ultrakonserwatyzm spiera się z obrazoburstwem i nic dobrego z tego nie wychodzi, bo geje mają przerąbane, a konserwatyzmu też nie widać, np. wciąż jest to kraj o rozwalonej strukturze społecznej z gigantyczną liczbą rozwodów, problemem alkoholizmu, aborcji, itd.

   I to nie aktywiści wybrali ten kurs, a rządzący, którzy co i rusz sami robią wrzutki w temacie, bo się przydają w kampanii. Teraz też - i o tym jest to znalezisko - zaognia się sytuację ze względu na czystą wojnę o wpływy.

   Dzięki za rozmowę.

  •  

   pokaż komentarz

   Tak czytam o tych regulacjach i piszesz całkiem sprawnie i nawet mógłbym się przyłączyć i byśmy tak sobie pogdybali, ale to znowu jest IMHO dyskusja zastępcza, pozorna. Można sobie planować jakieś abstrakcyjne utopijne państwo (czemu abstrakcyjne? bo związki partnerskie to wbrew pozorom w praktyce najprostszym rozwiązaniem, bo funkcjonują w UE i łatwo mapować prawa z kraju na kraj, bo to znane i sprawdzone konstrukcje), (...)
   @eoneon: Dyskusja zastępcza bo... proponuję rozwiązania, które uwzględnia inne grupy społeczne a nie tylko LGBT? Wybacz, ale to jest śmieszne. Seniorzy nie mający nikogo czy pary żyjące w konkubinacie. I jedni, i drudzy są targetem liczniejszym niż geje, ale zauważanie ich to dyskusja pozorna i utopijne państwo? Piękna erystyka. Jasne, na Zachodzie mają związki partnerskie, ale nie znaczy, że jest to rozwiązanie optymalne co Ci udowodniłem a Ty zignorowałeś frazesem "dyskusja zastępcza". Spójrzmy prawdzie w oczy, tutaj chodzi o nadanie związkom jednopłciowym bytu prawnego a to całe gadanie o wizytach w szpitalach to wytrych. Jasne, mogą chcieć prawa do formalizacji diady, ale czemu tworzą jakieś bajki jako podkładkę?

   Tak naprawdę prawdopodobieństwo, że wymyślimy jakiś system, którego nie ma w naszym regionie ani w żadnej części świata jest nikłe. Mamy realnie przed sobą dwie drogi: upodabnianie się do Zachodu w tej sprawie (tam wprowadzili związki partnerskie, a nawet małżeństwa homoseksualne z adopcją i praktycznie wszyscy już się z tym pogodzili, często również prawica, i nic strasznego się nie dzieje), albo do Rosji, gdzie żadnych praw dalej nie ma, a nawet próby aktywizmu na rzecz zmian tępi się siłowo.
   A status "osoby najbliższej"? Damn, zignorowałeś wszystko co napisałem i przeszedłeś do straszenia Rosją (-‸ლ)

   Ostatnie wydarzenia pokazują, że wybraliśmy na ten moment kierunek na Rosję, bo przecież to, co się teraz dzieje, to dokładna przebitka z Pussy Riot.
   To co się teraz dzieje to raczej powtórka z #blm. Robienie z chuligana męczennika i będące tego konsekwencją zamieszki. Najgorsza jest jednak ta dezinformacja. Wmawiają, że aktywiści byli spokojni a policja była brutalna, chociaż było dokładnie na odwrót. Tęczowi faszysci bluzgali na mundurowych i jawnie ich prowokowali a jak zatrzymano Michała Sz. to skakali po radiowozie, ale jak ich skuto to "biedna Julka, zbili ją jak psa". Tere-fere!

   I to nie aktywiści wybrali ten kurs, a rządzący, którzy co i rusz sami robią wrzutki w temacie, bo się przydają w kampanii. Teraz też - i o tym jest to znalezisko - zaognia się sytuację ze względu na czystą wojnę o wpływy.
   Tak było, nie zmyślam... LGBT nie jest fizycznie zdolne do bycia prowodyrem, oni zawsze są ofiarami. Lol.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: aha. Czyli burdy i bójki nas czekają. Brawo. Zobaczysz, ulice będą nasze, squaty wasze. Ale i tego nie byłbym pewien na waszym miejscu.

  •  

   pokaż komentarz

   Parodiowanie Mszy

   @Nicolai: Ale wiesz, że ten "parodiujący" ma ważne święcenia biskupie?

   @eoneon: Parodystyczny charakter tej mszy wynikał z udziału w niej kapłana(?) pastafariańskiego, z durszlakiem na głowie i naszyjnikiem z makaronu penne na szyi. Kościół pastafariański nie został zarejestrowany właśnie dlatego, że jego obrzędowość zawiera elementy parodystyczne (frazy typu "na wieki wieków ramen" jako elementy liturgii). Gdyby Niemiec poważnie traktował odprawianą przez siebie mszę - nie dopuściłby parodysty do jej koncelebracji. Katolików ruszyło też to, że używał katolickiego mszału, nie księgi liturgicznej właściwej dla swojego wyznania.

 •  

  pokaż komentarz

  A wystarczyło nie atakować ludzi i niszczyć cudze mienie.

  •  

   pokaż komentarz

   cudze mienie

   @Volki: Nie popieram niszczenia czegokolwiek bez wyroku sądu, ale sytuacja, kiedy za przyłożenie flagi LGBT do pomnika są zatrzymania, a furgonetka oskarżającą wbrew wiedzy naukowej jakąś grupę społeczną o związki z pedofilią nie jest żadnym problemem, jest nieco patologiczna.

   Albo chrońmy wszystkie "uczucia", albo przestańmy je hurtowo penalizować.

   źródło: bi.im-g.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon

   Nie popieram niszczenia czegokolwiek, ale
   Nie popierasz, ale...

   przyłożenie flagi LGBT do pomnika są zatrzymania, a furgonetką oskarżającą wbrew wiedzy naukowej jakąś grupę społeczną o związki z pedofilią, jest nieco patologiczna
   Przypominam, że furgonetka nie naruszała prawa. Natomiast zatrzymanie bojówkarza ze skrajnej lewicy miało związek z pobiciem człowieka i niszczenia cudzego mienia.

   Jeśli ktoś uważa, że jego prawa zostały pogwałcone, to od tego są sądy, a nie ulica.

   źródło: 1597063931464.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Natomiast zatrzymanie bojówkarza ze skrajnej lewicy miało związek z pobiciem człowieka i niszczenia cudzego mienia.

   @Volki: No i okej, byle tylko sprawy również bliższych ideologicznie Ziobrze bojówkarzy opuszczały prokuraturę. Nie opuszczają i to jest problem, na który zwraca uwagę Stankiewicz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: fundacja od prawie roku miala sądowy zakaz prezentowania takich treści

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m Przeczytaj uzasadnienie, które wstawiłem! Zakaz nie był objęty treścią dot. edukacji seksualnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: fajne to uzasadnienie. takie nie do końca zgodne ze stanem faktycznym. a już ta druga część to czyste kuriozum.

   cytat:

   każdty obywatel ma zagwarantowane w konstytucji prawo do swobodnej, nawet mocnej wypowiedzi i wypowiadania sprzeciwu [do tego momentu się zgadzam - @secret_passenger] przeciwko edukacji seksualnej dzieci według takich standardów, a zwłaczszcza noe można odmówić takiego prawa rodzicom korzystającym z wolności słowa w ramach konsytucyjnie zagwarantowania prawa do wychowywania dzieci wedle własnego przekonania

   no i super. ale okazuje się, że jednak to prawo do swobodnej, nawet mocnej wypowiedzi dotyczy tylko pewnych grup społecznych. jakoś bowiem tak się dziwnie składa, ze mocne wypowiedzi pod adresem relgii, kościoła i calego obrządku religijnego bardzo łatwo zaszufladkować jako "obrazę uczuć religijnych". oczywiście to stawia w sytuacji nieciekawej całe rzesze ludzi będących ateistami czy agnostykami - bo ich uczuć religijnych obrazić nie można - zatem wszystko, ale to wszystko co jest dla nich ważne można bezkarnie mieszać z błotem.

   wydaje mi się również że w postanowieniu sądy zapomniałeś dodać informacji o tym, do czego zobowiązano fundację. bo z tego co pamiętam, to sąd pewnych komunikatów jednak zakazał, prawda?

   część treści prezentowanych na tych furgonetkach stoi w oczywistej sprzeczności z prawdą.

   dodatkowo dodaję oficjalny dokument WHO (tłumaczony na polski) https://www.bzga-whocc.de/fileadmin/user_upload/Dokumente/WHO_BzgA_Standards_polnisch.pdf

   od strony 38 zaczyna się matryca, na którą powołał się sąd. zapraszam do przeanalizowania i wyrobienia sobie swojego własnego zdania. dobrze byłoby gdyby sąd powołał jednak biegłych w sprawach, w których się wypowiada - gdybyś miał dzieci to wiedziałbyś że na wczesnym etapie rozwoju dziecko interesuje się swoimi narządami rodnymi - wielu rodziców reaguje na to wręcz alergicznie, ale to nie jest żaden dziwny etap w rozwoju, nic czym należy się przejmować.

   ja podobnie jak @eoneon nie popieram przemocy. rozumiem jednak sytuację, w której bezsilność bierze górę. w ciągu ostatnich 30 lat w Polsce nie nastąpiły bowiem żadne zmiany dla środowisk LGBTQ*. nie zmieniło się nic, praktycznie żadne bariery nie zostały zlikwidowane. marsz w Białymstoku pokazał że władza na agresję względem mniejszości przymyka oko. nierespektowane mogą być wyroki przeciwko fundacji typu "stoppedofilii", ale każde działanie mniejszości LGBTQ* jest dokładnie badane przez prokurature i nagłaśniane przez media.

   czy to jest ta sprawiedliwość i równe traktowanie obu stron? to chyba naturalne, że jeśli ktoś jest pokorny, ale ciągle dostaje po glowie, to w końcu dochodzi do wniosku, że jedynie radykalizacja może być szansą na jakieś inne efekty.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger

   wydaje mi się również że w postanowieniu sądy zapomniałeś dodać informacji o tym, do czego zobowiązano fundację. bo z tego co pamiętam, to sąd pewnych komunikatów jednak zakazał, prawda?
   Ty rozumiesz co czytasz?

   Masz jak byk napisane, że treści dotyczące edukacji seksualnej nie są objęte zakazem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: mniej agresji mój drogi. przeczytaj jeszcze raz co napisałem, bo chyba co innego przeczytałeś.

   także na spokojnie - rozsądni ludzie - a za takiego nadal Cię uważam - są w stanie wszystko sobie kulturalnie wytłumaczyć. nie ma potrzeby zakładać czyjejś złej woli, prawda?

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger To jeszcze raz. Mowa jest cały czas o furgonetce, która została zniszczona.

   W przypadku pozostałych treści, które zostały zakazane, były objęte zakazem do czasu wydania wyroku w tej sprawie, oddalającego powództwo.

   źródło: scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: ale o pedofilii jak najbardziej

  •  
   SchrodingerCat

   0

   pokaż komentarz

   flagi LGBT do pomnika są zatrzymania

   @eoneon: idąc dalej. Flagi nie znieważają żadnych pomników ani uczuć. Ja rozumiem, jak by ktoś te pomniki uszkodził, albo nasrał na nie, ale powieszenie flagi która nie jest symbolem zakazanym nie powinno być karalne. Coś takiego to conajwyżej mandat.

   Za powieszenie plakata z dudełem czy bosakiem, powinno być w takim razie tak samo. Znieważali płoty i słupy wieszając ich.

 •  

  pokaż komentarz

  Oczywiście te wszystkie osoby, które krzyczą "j$%$ć pały i sąd cały" to przecież prowokatorzy Ziobry, a nie żadni aktywiści LGBT. Margot też jest skazany za to, że jest transseksualistą, a nie za napaść i pobicie. Zrób jeszcze raz fikołka?

  •  

   pokaż komentarz

   Zrób jeszcze raz fikołka?

   @Whizkazzz: No fikołek jest taki, że analogiczne sprawy, gdzie pobicia dokonał ktoś z prawicy, nie opuszczają prokuratury. To jest w porządku? Albo to, że płyty z nagraniami w sprawie wypadku Szydło się - co za nieszczęście - połamały?

   Jak się żyje w tego rodzaju kraju w formie rozwiniętej? Obejrzyj sobie film "Lewiatan" z 2014, to zobaczysz.

   Margot też jest skazany

   @Whizkazzz: Za nic nie jest jeszcze skazany/a, a areszt to nie jest kara, tylko środek prewencyjny. Owszem, pobyt w areszcie odejmuje się od kary, jeśli dojdzie do skazania, ale to tylko tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon a ja nie jestem pisowcem, przypadek Szydło uwazam za skandaliczny. Zwracam tylko uwagę, że Ci ludzie sami sobie na siebie ukręcają bata zniżając się intelektualnie do poziomu pato-sebixów, nikt nikogo nie zatrzymuje bez przyczyny. Jak mamy bawić się w symetryzm to mam pytanie, gdzie były wszystkie "liberalne" środowiska, jak kibic legii warszawa (nie pamiętam imienia i nazwiska), siedzial trzy lata bez wyroku za co dostał odszkodowanie 7 tys. złotych?

  •  

   pokaż komentarz

   @Whizkazzz: Tymczasowego aresztowania nadużywa się w Polsce nie od dziś, ale PiS - jak to PiS - każdą taką patologię systemową zwielokrotnia do kwadratu.

   Zauważ, że ja nie twierdzę, że Margot nie zasłużył/a na areszt, bo choć wygląda to dziwnie, to klepnął to podobno niepodejrzewany o bycie człowiekiem Ziobry sędzia, tylko że Ziobro ręcznie steruje prokuraturą i niektórych w ogóle przed możliwością aresztu/aktu oskarżenia chroni. Sprawy w ogóle nie docierają do sądu, ukręca im łeb ciało całkowicie polityczne.

   To jest rosnący problem. Bojówki prawicowe powoli mają swego rodzaju immunitet na poziomie prokuratury. Czegoś takiego - również w drugą stronę - jeszcze nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   @Whizkazzz:

   nikt nikogo nie zatrzymuje bez przyczyny
   Przespałeś ostatnie parę dni i policyjne łapanki.

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon:

   Bojówki prawicowe powoli mają swego rodzaju immunitet na poziomie prokuratury. Czegoś takiego jeszcze nie było.

   Tak, Kiszczak, Jaruzelski i inni komuniści, których ochronę potępiali polscy kombatanci, to były bojówki prawicowe xD

   Masz taką krótką pamięć, czy specjalnie kłamiesz i nie powiesz, że bojówki lewicowe były chronione przez "niezależne" sądy?

   Lewicowi mordercy byli chronieni, mieli immunitet, ale to wcale nie podobne, nic a nic, bo w Gazecie Wyborczej napisali, że Kiszczak to człowiek honoru xD

   kibic legii warszawa (nie pamiętam imienia i nazwiska), siedzial trzy lata bez wyroku za co dostał odszkodowanie 7 tys. złotych

   @Whizkazzz: Maciej Dobrowolski

   „Czytam, że Pan Borys Budka, w ramach walki o praworządność odprowadzał do sądu uczestnika kolizji samochodowej. Szkoda, że Pan Budka, nie przyszedł pod areszt na Białołęce, kiedy wychodziłem po 40 miesiącach przetrzymywania... No tak, w końcu to Pan był wtedy ministrem...” – napisał na Twitterze Maciej Dobrowolski, kibic Legii, który w latach rządów PO był przetrzymywany w areszcie bez żadnych dowodów.

   Dobrowolski spędził w areszcie bez wyroku 40 miesięcy od wiosny 2012 r. Kibic Legii trafił tam na podstawie oskarżeń skruszonego gangstera, który został świadkiem koronnym. Maciej Dobrowolski został przez niego wskazany jako uczestnik przemytu narkotyków.

   Nie było w tej sprawie przeciwko niemu żadnych dowodów. Oskarżenie opierało się jedynie na zeznaniach człowieka o wątpliwej reputacji i wiarygodności. Kibice Legii Warszawa, ale też innych klubów w Polsce i na świecie domagali się uwolnienia go z aresztu w akcji #uwolnicmacka.

   Wiem, że teraz @eoneon naśle neuropków, by zaminusowali ten post, ale niech mi ktoś powie, czemu jak niewinny człowiek trafia do aresztu be żadnego dowodu, ale pochodzi ze środowiska kibicowskiego, to @eoneon i reszta nie krytykują wymiaru sądownictwa, ba, przekonują, że te czasy, gdzie Kiszczak i Jaruzelski nie spędzili choćby jednego dnia, to praworządność i demokracja, ale jak członkowie LGBT biją ludzi, niszczą własność prywatną, skaczą po radiowozach i obrażają policjantów, to areszt dla takich osób jest już zły?

   Belki we własnym oku nie widzisz, bojówki prawicowe złe, ale lewica mordująca ludzi i jej bezkarność to "praworządność" xD

   źródło: lustronauki.files.wordpress.com

  •  

   pokaż komentarz

   @eoneon nie jestem specjalistą z zakresu polskiego sądownictwa, więc się nie wypowiem w tej sprawie - możliwe, że masz rację. Nie zmienia to faktu, że tyle mówi się teraz o pokojowych protestach, które zakłucili faszystowscy policjanci, co jest jawną bzdurą i otwartą walką z rozumem i godnością człowieka. Nie należy mieć pretensji W TEJ KONRETNEJ SPRAWIE do policji i prokuratury, że działają zgodnie z prawem i podejmują czynności służbowe wobec jednostek wybitnie agresywnych i stwarzających zagrożenie. Pretensje należy mieć do protestujących, którzy swoim zachowaniem wystawiają niepochlebną laurkę środowiskom, które przecież walczą z nienawiścią i przemocą...

  •  

   pokaż komentarz

   @Roger_Casement: Oho, zostałem zalany minusami, ale ani eoneon ani jego koledzy z neuropy nie odnieśli się do mojego postu, bo wiedzą, że nie da się wybronić bezkarności lewicowych morderców, przy jednoczesnym areszcie dla osoby, która trafiła do niego bez żadnego powodu (sprawa kibica, M. Dobrowolskiego)...

   Nie wiem, jak bardzo trzeba być na lewo, by tak jak OP udawać, że bezkarność dla komunistów, to wcale nie była ochrona lewicowych bojówek, ale jeżeli jedynym argumentem neuropków jest minusowanie, to proszę bardzo, pocieszcie się waszym jedynym argumentem.

   Zgaduję, że gdyby chronieni przez sądy byli prawicowi mordercy, to eoneon pierwszy by się oburzył, ale jak mordercami byli lewicowcy, to neuropek nie potępi bezkarności tych ludzi, bo byli bliżej jego ideologii...

 •  

  pokaż komentarz

  Krócej się nie da.

  źródło: Screenshot_2020-08-10 (1) Bartłomiej Sienkiewicz ( BartSienkiewicz) Twitter.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi: Krócej się nie da

   To nie prokuratura zamknęła tego faceta w areszcie, a sędzia Grzegorz Fidrysiak

   To bardzo doświadczony sędzia, z dużym stażem w wydziale odwoławczym - mówi Onetowi jeden z sędziów warszawskiego SO, chcący zachować anonimowość.

   To nie jest żaden karierowicz, w żaden sposób nie jest związany z tak zwaną "dobrą zmianą" - podkreśla.

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi: Głupiej też się nie da.

   Napad z bronią w ręku (nóż) to sprawa na tyle gruba, że nie można "nie działać".
   Sprofanowanie warszawskich pomników w rocznice wybuchu powstania warszawskiego to sprawa mniejszego kalibru, ale na tyle medialna, że prokuratura choćby pękła nie mogła nie reagować.
   Podobnie - z obiektem kultu religijnego.
   A jak człowiek z takimi zarzutami olał dozór policyjny, to już naprawdę sam jest sobie winien.
   Dorabianie do tego ideologii jest skrajną głupotą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi: Nie ma kogoś mniej c?%%!wego do cytowania?

  •  

   pokaż komentarz

   @lucer: Szkoda, że zapomniałeś wkleić następnego akapitu - krócej się nie da:

   Inny przedstawiciel SO w Warszawie zaznacza, że wiadomo o konserwatywnych poglądach sędziego Fidrysiaka. - Tyle że jego poglądy nie powinny i nie mają prawa mieć żadnego przełożenia na wydawane przez niego decyzje. A to postanowienie o aresztowaniu "Margot" budzi w środowisku ogromne kontrowersje, wiele osób nie jest w stanie tego zrozumieć - wskazuje nasz rozmówca.