•  

  pokaż komentarz

  Najmocniej przepraszam, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć uprzejmie CO TU SIE k??@A ODp%%!?@#A?!

 •  

  pokaż komentarz

  Lubię takie znaleziska. Zawsze człowiek czegoś ciekawego się dowie. Polityczne to zazwyczaj tylko obrzucanie się błotem, ale te o życiu, ludziach, ich wierzeniach, zwyczajach to złoto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  GIF

  źródło: media.tenor.com (109KB)

  •  

   pokaż komentarz

   @yuminstall: Ja to się dziwię, że mają tyle czasu i energii, żeby całe artykuły o tym pisać z niecodziennymi wywodami i okraszone zrzutami ekranu :)

   ps. zły człowiek z Ciebie, chciałem muchę na monitorze zabić klapką...

  •  

   pokaż komentarz

   @yuminstall: nie wiem kim są strony sporu, ale narracja "człowieka nauki" jako osoby, która wierzy tylko w udowodnione rzeczy jest zwyczajnie nieprawdziwa. Wielu naukowców, nawet tych uznawanych za wybitnych geniuszy mających przełomowy wpływ na rozwój nauki miało różne nieraz bardzo wykręcone poglądy

   Paradoksalnie sam prekursor tego sceptycznego podejścia Ockham od "Brzytwy Ockhama" był franciszkaninem

   Nie wolno przyjąć niczego bez uzasadnienia, że ono jest, musi ono być oczywiste albo znane na mocy doświadczenia, albo zapewnione przez autorytet Pisma Świętego -William Ockham, I Sent., 30, 1 https://pl.wikipedia.org/wiki/Brzytwa_Ockhama#Historia_i_sformu%C5%82owania

   W przeglądzie literackim z 18 października 1902 r. Pasteur podaje, że modlił się podczas pracy: "Potomkowie pewnego dnia będą się śmiać z głupoty współczesnych filozofów materialistycznych. Im bardziej studiuję przyrodę, tym bardziej zadziwia mnie dzieło Stwórcy. Modlę się, pracując w laboratorium." https://en.wikipedia.org/wiki/Louis_Pasteur#Faith_and_spirituality

   Newton poświęcał studiowaniu Biblii więcej czasu niż nauce. Napisał: „Jestem przekonany, że Biblia jest Słowem Bożym, napisanym przez tych, których On inspirował. Studiuję ją codziennie” Gdy ktoś w jego obecności wspomniał o Bogu, Isaac zdejmował kapelusz. Zapytany, dlaczego tak czyni, odpowiedział: „Korzę się głęboko przed Tym, który takie mądre prawa nadał wszechświatowi” https://pl.wikipedia.org/wiki/Isaac_Newton#Przekonania_i_pogl%C4%85dy_religijne

   itd.

   A dobrym reprezentantem wykręconych poglądów jest Tesla, któremu geniuszu nie da się odmówić, a jednocześnie potrafił twierdzić takie rzeczy:

   "Mój mózg to tylko odbiornik. We Wszechświecie istnieje rdzeń; z którego otrzymujemy wiedzę, siłę i inspirację. Nie odkryłem sekretów tego rdzenia, ale wiem, że on istnieje." Nikola Tesla

   Nie znalazłem polskiego tłumaczenia, ale każdy może wrzucić do translatora:

   “When we speak of man, we have a conception of humanity as a whole, and before applying scientific methods to the investigation of his movement we must accept this as a physical fact. But can anyone doubt to-day that all the millions of individuals and all the innumerable types and characters constitute an entity, a unit? Though free to think and act, we are held together, like the stars in the firmament, with ties inseparable. These ties cannot be seen, but we can feel them. I cut myself in the finger, and it pains me: this finger is a part of me. I see a friend hurt, and it hurts me, too: my friend and I are one. And now I see stricken down an enemy, a lump of matter which, of all the lumps of matter in the universe, I care least for, and it still grieves me. Does this not prove that each of us is only part of a whole?
   For ages this idea has been proclaimed in the consummately wise teachings of religion, probably not alone as a means of insuring peace and harmony among men, but as a deeply founded truth. The Buddhist expresses it in one way, the Christian in another, but both say the same: We are all one. Metaphysical proofs are, however, not the only ones which we are able to bring forth in support of this idea. Science, too, recognizes this connectedness of separate individuals, though not quite in the same sense as it admits that the suns, planets, and moons of a constellation are one body, and there can be no doubt that it will be experimentally confirmed in times to come, when our means and methods for investigating psychical and other states and phenomena shall have been brought to great perfection. Still more: this one human being lives on and on. The individual is ephemeral, races and nations come and pass away, but man remains. Therein lies the profound difference between the individual and the whole.” Nikola Tesla

   źródło: tesla.png

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem pod wrażeniem możliwości mobilizacji lewej strony wykopu i liczby wykopów przy tej gównoburzy. Pan Szymon musiał im nieźle zaleźć za skórę.

  źródło: i.pinimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @marekrz: Niegdyś tęcza znakiem pokoju, obecnie to symbol walenia się w dupę dwóch facetów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Argiope: tylko dla takich durniów jak ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @marekrz: Z tymi ludźmi się nie da rozmawiać, bo jeden na nie wiem ilu, może czterdziestu, potrafi złożyć zdanie, które trzyma się jakiejś logicznej całości.
   Zapytasz o A, to cię wyśmieją, bo jak możesz debilu pytać o A i chcieć faktów? Weź się doucz, bo my pseudointelektualiści nie potrzebujemy takich "aksjomatów" tłumaczyć ani udowadniać, my to po prostu wiemy, że A jest prawdą, więc zamiast tego cię zwyzywam, by pokazać wyższość. Natrzaskają 10 błędów logicznych w 3 zdaniach i lecą po "wygranej" pisać kolejne bzdury.
   Ot, taki odpowiednik katolickich, zakutych łbów, które zamiast w jakiegoś tam boga, wierzą w ateizm, aborcję, LGBT, gender i cały ten zestaw neomarksistowskich hasełek, a nie potrafią nawet sformułować o co im w ogóle chodzi, bo najchętniej, by coś rozpierdolili.
   Niestety hipokryzja bije mocniej po oczach od takich skrajnych lewaków, bo jeżeli ktoś się kreuje na tego mądrzejszego i empatycznego, a potem jego wypowiedź łamie się pod faktami jak zapałki i jest napikowana jadem, to niedobrze to świadczy o takich przedstawicielach patointeligencji i podważa zasadność ich tez.

  •  

   pokaż komentarz

   @Argiope: Twoje fantazje nikogo nie interesują.

  •  

   pokaż komentarz

   @adiq94: mnie coraz rzadziej udaje się wymieniać myśli z lewą stroną Wykopu, bo większość mnie poblokowała. Nie mam możliwości wypowiadania się pod większością wyplusowanych w gorące wpisów lewicowych. Najbardziej nie lubią mnie proaborcjoniści.

   Mam taką obserwację, że mniej więcej od 2 lat nie ma już dyskusji "ideologicznej" na Wykopie. Lewica tapla się we własnym sosie, a prawicy jest coraz mniej, jest z Wykopu systematycznie i skutecznie rugowana. To oczywiście moja subiektywna opinia.

  •  

   pokaż komentarz

   prawicy jest coraz mniej, jest z Wykopu systematycznie i skutecznie rugowana

   @marekrz: wszędzie węszysz spisek? Może jak lewicowiec znika z wykopu to dlatego, że trafił do więzienia (np. jak Margot) a jak prawicowiec to z tego powodu, że trafił do zamkniętego zakładu psychiatrycznego (przez urojenia)?

  •  

   pokaż komentarz

   @Vipokov1: lubie te bezpodstawne "pociski", które mają na celu szerzenie tolerancji wśród osób odmiennej orientacji

  •  

   pokaż komentarz

   @adiq94: @marekrz:
   radosne Wasze narzekania na brak adwersarzy po stronie lewej są tak samo zasadne w przypadku drugiej strony.
   Więc spijajcie sobie z dzióbków dalej, chłopcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @marekrz: Lewica zniszczy wszystko. Teraz niszczy też Wykop, który kiedyś był normalny, a teraz codziennie wjeżdżają urojenia lewaków na pełnej ..... Nie ma co się dziwić, że ilość odsłon Wykopu maleje, bo jak ktoś w ogóle ma czelność, mieć prawo posiadać inną opinie jak Pan Szymon z #wojnaidei

  •  

   pokaż komentarz

   Lewica tapla się we własnym sosie, a prawicy jest coraz mniej, jest z Wykopu systematycznie i skutecznie rugowana.

   @marekrz: Moje wrażenie jest takie że prawica w ogromnym stopniu tutaj dominuje, twoje stwierdzenie nie jest dosłownie niezgodne z tym (w końcu może być zmiana typu 95% -> 90%)... ale twierdzenie że nie ma ogromnej przewagi prawicy tutaj jest dla mnie dziwne. Większość głównej (pomijając coraz rzadsze znaleziska niepolityczne) jest albo anty-PiS albo anty-lewica. Z tym że anty-PiS to mikstura prawicy nie-PiSowej i lewicy.

   Ogólnie z PiSem mam wrażenie że zwolennicy... nie odzywali się zbytnio jeszcze kilka miesięcy temu; teraz jest ich więcej.

   Tzn. przez anty-lewica mam na myśli znaleziska o Muzłumanach (jednakże relatywnie ucichł temat akurat od początku koronawirusa), BLM, ogólnie idpol, przestępstwa dokonane przez mniejszości, LGBT, Żydzi etc.

   Pod tymi (choć nie tylko) znaleziskami zawsze jest w większości jednostronny wylew komentarzy z wysoką częstotliwością rzeczy typu zwrot "lewak" odmieniony przez wszystkie przypadki, memy z karykaturami Żydów etc. jak się trafi jakiś, jak to się tutaj mówi (z dalej mi nie znanego powodu) neuropek to komentarz jest zwykle masowo zaminusowany.

   Z tym że reguły nie ma; czasami jest odwrotnie pomimo tych samych tematów, argumentów, treści, autorów, znalezisk będących na głównej... nie mam pojęcia skąd się bierze ta wariacja - czasami w krótkim odstępie czasu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ghostface:
   Dziwne że na fladze tęczy nie ma znaku odbytu, co się stało?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kemekan:

   Moje wrażenie jest takie że prawica w ogromnym stopniu tutaj dominuje, twoje stwierdzenie nie jest dosłownie niezgodne z tym (w końcu może być zmiana typu 95% -> 90%)... ale twierdzenie że nie ma ogromnej przewagi prawicy tutaj jest dla mnie dziwne. Większość głównej (pomijając coraz rzadsze znaleziska niepolityczne) jest albo anty-PiS albo anty-lewica. Z tym że anty-PiS to mikstura prawicy nie-PiSowej i lewicy.

   Pisałem bardziej o mirko. Znaleziska - bywa różnie. Natomiast jak przejrzysz to co ląduje na mirko w gorących to są to zazwyczaj niskich intelektualnie lotów lewicowe "rozkminy" lub wyszydzanie wiary katolickiej. Że o najazdach na PiS nie wspomnę, ale z tymi czasami się zgadzam. Mirko wymaga więcej czasu, a prawicowa część Wykopu ma go mało i bardziej angażuje się w znaleziskach.

   Ogólnie z PiSem mam wrażenie że zwolennicy... nie odzywali się zbytnio jeszcze kilka miesięcy temu; teraz jest ich więcej.

   Mówiąc szczerze - PiS nie istnieje na Wykopie. Może PiS-użytkownicy Wykopu sprzed kilku lat przenieśli się na Twittera, gdzie średnia wieku jest wyższa lub po prostu żyją pełnią życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @elHakim:

   radosne Wasze narzekania na brak adwersarzy po stronie lewej są tak samo zasadne w przypadku drugiej strony.
   Więc spijajcie sobie z dzióbków dalej, chłopcy.


   Bynajmniej nie uważam, że nie ma z kim dyskutować po lewej stronie. Oni po prostu blokują tych, z którymi nie chcą dyskutować i na tym polega problem. Nie popieram tracenia czasu na dyskusję z trollami, ale wymiana argumentów i przewietrzenie głowy obydwu stronom by dobrze zrobiło. Obecnie nie ma do tego warunków.

 •  

  pokaż komentarz

  @wojna_idei
  IMHO głupio robisz bawiąc się w wojenki na wypoku.
  Odbije ci się czkawką.

  •  

   pokaż komentarz

   @malomaligno: Nie wiem jak miałaby się odbić czkawką polemika z kimś kto nie jest grupą docelową, ale też nie widzę sensu w tym co robi. Dyskutowanie z neuropkami jest jak przelewanie wody durszlakiem. Nieważne jakby się nie starał, nie przyniesie to żadnego efektu. Oni są perforowani, wszystko przez nich przelatuje...

  •  

   pokaż komentarz

   Dyskutowanie z neuropkami jest jak przelewanie wody durszlakiem. Nieważne jakby się nie starał, nie przyniesie to żadnego efektu. Oni są perforowani, wszystko przez nich przelatuje

   @Nicolai: Mów mi jeszcze.

   źródło: i.kym-cdn.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: i wiem już że dyskusja z Tobą nie ma sensu - jak bowiem można dyskutowac z kimś, kto (uwaga, trudne) a priori zakłada że jego adwersarz NIE MOŻE mieć racji, szczególnie jeśli wpisuje się w jakąś grupę (która nota bene jest super kiepsko przez Ciebie zdefiniowana. szczególnie że w Polsce "lewactwem" nazywa się ludzi mających poglądy centrowe :)

   fascynuje mnie też taka narracja jaką stosujesz w dyskusji z kolegą powyżej - "oh, jacy my jesteśmy oświeceni, a te durnie niczego nie zrozumieją nie warto z nimi gadać". tak, to zaiste najlepsze podejście jeśli chodzi o dyskusję.

   ja powiem Ci wprost - jesteś FANATYKIEM. z tego co piszesz wynika bowiem, że nigdy byś nie przyznał racji "neuropkowi" bo Ty nawet nie jesteś w stanie tych ludzi słuchać (i ich argumentów) nie mówiąc już o podjęciu dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   i wiem już że dyskusja z Tobą nie ma sensu - jak bowiem można dyskutowac z kimś, kto (uwaga, trudne) a priori zakłada że jego adwersarz NIE MOŻE mieć racji, szczególnie jeśli wpisuje się w jakąś grupę (...)
   @secret_passenger: A priori? Ja mam tutaj konto od 11 lat, dyskusje z neuropkami odbyłem nie raz i nie dwa. Poza tym pisałem w kontekście "argumentów" jakich użyto przeciw @wojna_idei. Ludzie, Wy potraficie czytać ze zrozumieniem bo jesteś trzecim czy czwartym lewusiem dzisiaj, który w rozmowie ze mną robi jakieś niestworzone błędy logiczne. A potem się dziwią czemu nie chcą podjąć z nimi dyskusji.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger: Tyle, że @Nicolai ma niestety rację. O ile równo traktuję lewa i prawą stronę - obie uważam za nielogiczne w swoich skrajności - to jednak tylko po lewej stronie spotkałem rozmówców, którzy dowodzone nie po ich myśli tezy woleli zamilczeć niż się do nich odnieść . Jeśli przykładowo, na wykopie napiszesz merytoryczny komentarz z dobrym dowodem na coś, co nie jest po myśli dyskutanta, przestanie z tobą pisać. Wielokrotnie to obserwowałem i możliwym wnioskiem jest taki, że im po prostu nie zależy na merytoryce, tylko na tym, żeby w oczach czytelnika wyszło na ich stronę. To jest bardzo skuteczna metoda erystyczna i tyle - to z kolei prowadzi do wniosku, że jest to robione przez wielu użytkowników "lewackich" celowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @malomaligno: ja lubiłem Szymona, ale to co ostatnio odwala to jakiś żart. Zaczął się bawic w te wojenki "lewactwo vs prawactwo", wstawiać jakieś prowokujące memy, albo zarzucać, że jak ktoś zakopuje jego filmy to musi być neuropkiem. Na wykopie jest już wystarczająco tego syfu, nie ma potrzeby go jeszcze podkręcać.

  •  

   pokaż komentarz

   @wojna_idei
   IMHO głupio robisz bawiąc się w wojenki na wypoku.
   Odbije ci się czkawką.


   @malomaligno: koleś po nakręcaniu afery o zbanowaniu na youtube gdzie okazało się mimo wczesniejszych deklaracji o tym że włączył autoryzacje dwuetapową to ktoś mu zmienił hasło i wykasował tresci i tak jest traktowany jak upośledzony krętacz.

 •  

  pokaż komentarz

  boże dobry jak nie lewaki/ dewiacje to wyzywanie użytkowników od arabów. Poj?#@ny ten świat

  •  

   pokaż komentarz

   @POlskiBoy: Zakopuje, minusuje i pisze gimbo-wrzutki. Innymi słowy robią wszystko by pokazać, że to oni są tymi racjonalnymi w tym sporze.

  •  

   pokaż komentarz

   @POlskiBoy: talib = arab według ciebie? xD Doucz się.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: No bo są. Wojna Idei pominął wszystkie argumenty merytoryczne i czepił się taliba. xDDD Typowy autorytet prawaków.

  •  

   pokaż komentarz

   @MichalLachim: Znaczy jakie argumenty? Tam nie ma nic merytorycznego. Autor wymyślił problem, włożył swoje niczym nieuprawnione wnioskowania w usta Szymona, a następnie zaczął to wyśmiewać. To jest jak bełkot kogoś chorego na urojenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: sprawa wygląda tak, że tylko ułamek tzw. lewicowców myśli racjonalnie, za to wśród prawicowców nie ma nawet tego ułamka. Czemu? Bo religia wyklucza jakąkolwiek racjonalność.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczesc_borze: generalnie jechanie szymonowi perosnalni od zakolakow po talibow jest slabe, ale jak widac wojna idei reaguje tylko na personalne przytyki kompletnie ignorujac merytorycze aspekty/uwagi/krytyke, bo takie kwiatki czy raczej wisienki z cherry pickingu jak np.tutaj https://www.wykop.pl/link/5131365/#comment-69075485 (gdy bierze sobie badania z ktorch wycina niepotrzebne fragmenty kompletnie zmieniajac ich tresc a potem dodaje totalnie fejkowa inofrgrafika z netu majaca udowodnic ze koscielny slub jest trwalszy) to na kanale wojny idei chleb powszednni.

  •  

   pokaż komentarz

   @szczesc_borze: a i jeszcze jedno - teraz nastepuje sprzezenie zwrotne, gdy zlatuja sie fani Szymona i widzac ze "lawaki atakujo" beda go bronic do smierci i wynosic na piedestaly. mimo tego ze cherry picking ktory prezentuje w swoich filmach jest robiony najprawdopodobniej z premedytacja i koels nie rozni sie w tym od slynnego Jerzego Zieby - tak samo wymysla swoje teorie podpierajac je wycinkami cudzych prac i badaniami wyssanymi z palca, anegdotami czy opierajac sie na zmanipulowanych cytatach autorytetow. Byc moze nawet jest bardziej szkoldliwy bo potrafi zrobic 5 filmow czytrajac definicje z wikipedii - wiec merytorycznie sa to filmy poprawne - by w kolejnym przemycic jakies swoje chore wymysly. A czemu uwazam ze z premedytacja? Bo produkujac taka ilosc filmow co on nigdy nie bylo filmu prostujacego cos co bylo niejasne, uzupelniajacego itp. Tak wiec widac ze mimo uwag widzow jest pewny swej nieomylnosci.

  •  

   pokaż komentarz

   @POlskiBoy: Z krótkiej analizy to nie wyzywanie od arabów tylko od radykałów a tacy w niesprzyjających okolicznościach (hipotetyczne wychowanie w wierze propagującej agresję wobec innych wyzwań) mogą być niebezpieczni.

  •  

   pokaż komentarz

   @siepan Zacząłbym od tego, że aby być prawakiem to nie trzeba być wierzącym, ale widzę, że i tak dyskusja nie ma sensu.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   Poj?#@ny ten świat

   @POlskiBoy: No poje#%&$. Może załóżmy Nowy Świat? Oh wait...

  •  

   pokaż komentarz

   @michael323: jak ktoś jest "niewierzącym prawakiem" to raczej jest centrystą. Bo jakie uzasadnienie by miał dla dyskryminowania homoseksualistów, zwalczania pornografii, masturbacji, eutanazji, antykoncepcji, in-vitro, ingerencji genetycznych, laicyzacji państwa?

   Polscy prawicowcy 90% swoich przekonań opierają na tzw. "tradycjach i wartościach chrześcijańskich", jak to odpada to i nie ma prawicowca.

  •  

   pokaż komentarz

   @siepan Bo czy tego chcesz czy nie większość zasad obowiązujących (m.in. kodeks moralny) w cywilizacji białego człowieka wywodzi się z wiary. Wielu ludzi niewierzących rozumie to, ba! zgadza się z większością z tych zasad. Sam znam wiele takich osób. Zmienić to wszystko chcieli marksiści. Schedę po nich przejeli obecnie neomarksiści, chociaż wygląda to raczej na lekką metamorfozę. Wykorzystują teraz mniejszości (czarni w USA, lgbtqwerty na całym świecie) do swoich celów mając ich za pożytecznych idiotów, którymi zresztą najczęściej są.
   Nie udawaj, że nie wiesz jak jest z ruchami lgbtqwerty, zachód pokazuje, stosują zasadę ruchomego horyzontu albo inaczej jak kto woli, "dasz dłoń to rękę upierdolą".

  •  

   pokaż komentarz

   @siepan: brawo, ktoś nie wierzy w boga? jest centrystą... wybacz że cię obrażę, ale jak tacy ludzie jak ty mają prawo głosu? ja wiem że większość nie głosuje za postulatami tylko za "ryjami" polityków i kto kogo lubi ale nie rozróżniać lewicy/prawicy a centra i jeszcze tym się chwalić to trzeba rzeczywiście mieć poziom mułu. potem się dziwię jak ludzie mogą myśleć że nie płacą podatków...
   2 sprawa, nie każdy centrysta dyskryminuje homo itp. ale to za głęboka woda dla ciebie żeby zrozumieć to...
   czysta sprawa dla takich jak ty... z nami albo przeciw nam.

  •  

   pokaż komentarz

   większość zasad obowiązujących (m.in. kodeks moralny) w cywilizacji białego człowieka wywodzi się z wiary

   @michael323: weź się nie ośmieszaj już. Jaki to kodeks, jaka moralność? Nie kradnij, nie kłam i nie zabijaj? Te zasady istniały tysiące lat przed obecnie wyznawanymi religiami i wynikają z empatii. I najśmieszniejsze, że cały ten "kodeks" można zamknąć w jednym punkcie pod tytułem "nie czyń innym co tobie niemiłe".

   A może chodzi ci o tą mniej uniwersalną część jak "masturbacja jest zła", "nie czcij obrazów ani rzeźb" i "w niedzielę idź do świątyni"? No tak, to faktycznie nasza cywilizacja się na tym opiera. Bez wątpienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @siepan W sumie sam sobie winny jestem, dyskusja nie ma sensu ¯\(ツ)/¯ Ktoś wyżej dobrze ci napisał, z "centrystą". Widać jakieś straszne zafiksowanie na punkcie wiary.

  •  

   pokaż komentarz

   sprawa wygląda tak, że tylko ułamek tzw. lewicowców myśli racjonalnie, za to wśród prawicowców nie ma nawet tego ułamka. Czemu? Bo religia wyklucza jakąkolwiek racjonalność.
   @siepan: Dokładnie, tak to działa, nie zmyślam. Wytłumaczę dlaczego lewicowcy błędnie odwołują się do empatii zdefiniowanej przez Adama Smitha, ale z definicji jestem nieracjonalny bo wierzę. Heh... szkoda tylko, że przez ponad 1000 lat KK miał wręcz monopol na naukę a Dominikanie i Jezuici się wręcz w niej specjalizują.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: masz urojenia koleś. Wypadałoby się leczyć ( ͡º ͜ʖ͡º)

   Urojenia (łac. delusiones) – zaburzenia treści myślenia polegające na fałszywych przekonaniach, błędnych sądach, odpornych na wszelką argumentację i podtrzymywane mimo obecności dowodów wskazujących na ich nieprawdziwość.

  •  

   pokaż komentarz

   @siepan: Nie, to nie ja mam urojenia, tylko Ty nie masz zielonego pojęcia o historii. Taka zagadka, co łączy Voltę, Amperre i Galvaniego. Poza tym, że byli pionierami elektryczności ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Nicolai: nie po to mam #naukowcywiary na czarnej żeby takich gówien słuchać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Ale mimo to ci odpowiem: oni nie byli naukowcami dzięki katolstwu, tylko mimo niego.

  •  

   pokaż komentarz

   @siepan: A powiem mi kto jako jedyny w średniowieczu interesował się nauką, pismem czy w ogóle spuścizną antyku? Co robili Dominikanie? Co robili Jezuici? Innymi słowy doucz się a nie pieprz gimbo-ateistyczne bzdury. #czarnolisto

  •  

   pokaż komentarz

   Bo czy tego chcesz czy nie większość zasad obowiązujących (m.in. kodeks moralny) w cywilizacji białego człowieka wywodzi się z wiary.

   @michael323: Większość zasad, wliczając w to system prawny pochodzi z cywilizacji rzymskiej. Nawet jeśli Jowisz im rzeczywiście w tym dopomógł, to ośmieszają się wyznawcy nowoczesnych religii przywłaszczając sobie ten dorobek.

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna