•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Gdzie są wszyscy aktywiści, Polska młodzież poruszona śmiercią czarnoskórego bandyty w stanach, która tak głośno krzyczała "Stop przemocy"

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Już sie zaczyna przykrywanie popierania Łukaszenki przez polityków Konfederacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Nie przejmuj się młodzieżą poruszoną czyjąś śmiercią. Zobacz, co masz na podwórku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: streamable.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9 niestety to wszystko widziałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Dlatego jednak wolę młodzież... przynajmniej czymkolwiek poruszoną, a nie piszącą, że czekają aż Rosja rozjedzie Białoruś czołgami :/ Ale doceniam, łap plusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9 a ja jej jednak nie doceniam. Ponieważ sami sobą nie reprezentują żadnych wartości, idą ślepo za trendami, nie zagłębiając się w to o co w ogóle walczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: polska mlodziez dziala raczej w Polsce. W weikszosci zapewne glownie lub wylacznie w swoim miescie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Doceniam w sensie ciebie, bo spodziewałem się, że poleci konfederackie bagno w moją stroną, a tu uczciwe stwierdzenie z twojej strony.

   Co do wartości... myślę że wyjście protestować, nawet w ten sposób, wymaga jednak jakiegoś przekonania. Niby murzyn hehe, ale na Białorusi to właśnie policja strzela do protestujących, a nie kosmici.

   W Polsce byłoby najpewniej podobnie, co stawia pytanie, czy po prostu tutaj nie ma sprzeciwu ogólnego przeciw policji i jej brutalności. Za tym to akurat byłbym w stanie się podpisać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9

   czy po prostu tutaj nie ma sprzeciwu ogólnego przeciw policji i jej brutalności

   Otóż to...

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Informują na twitterze, byli na manifestacji pod ambasadą w warszawie i dużo o tym mówią, czyli generalnie tak samo jak w przypadku murzyna. Tymczasem wolnościowi patrioci popierają łukaszenke i omon xD

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur

   Już sie zaczyna przykrywanie popierania Łukaszenki przez polityków Konfederacji
   Konfederacja ma jasne stanowisko, które ma służyć ochronie Polaków na Białorusi.

   źródło: youtu.be

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: ale to wschód nie "postępowy zachód"...

  •  

   pokaż komentarz

   Konfederacja ma jasne stanowisko, które ma służyć ochronie Polaków na Białorusi.

   @Volki: Ciekawy filmik. Konfederaci mówią, żeby nie krytykowac działań Łukaszenki bo ten będzie sie mscił na mniejszosci polskiej.
   A teraz wyobrąźmy sobie, że ci sami Konfederaci zaczna tą sama zasade stosowąc wzgledem Ukrainy i bedą nawoływąc do nie krytykowania działań władz Ukrainy żeby tylko nie wywołać zemsty na polskiej mniejszości.
   Dzieki za filmik znów mozna się przekonać jak obłudne jest zachowanie tej siły politycznej, która wsciekle atakuje kraje z naszych sojuszy lub do nich dążące, a jest łagodna dla państw i reżimów z sojuszy wrogich.

  •  

   pokaż komentarz

   @szurszur

   Ukrainy żeby tylko nie wywołać zemsty na polskiej mniejszości.
   Na Ukrainie masz dyktaturę?

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie są wszyscy aktywiści, Polska młodzież poruszona śmiercią czarnoskórego bandyty w stanach, która tak głośno krzyczała "Stop przemocy"

   @Arthaniel: a gdzie ty jestes? Bo jak na razie to tylko Korwin i Konfederacja klaskaja uszami na widok pacyfikacji przecienikow Łukaszenki

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: wiesz, że takie same zdanie w sprawie Białorusi ma Witold Jurasz, były charge d'affaires RP na Białorusi? To nie jest gość, który przepada za Konfederacją. Mamy dbać o swój interes.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Ten jest biały z zagranicy i bezbronny? kiedy szabrujemy?

  •  
   b...........p

   +1

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Nie aktywista ale rozsądna(chyba ( ͡° ͜ʖ ͡°)) młodzież here i fan JP ( ͡° ͜ʖ ͡°) (Józka Piłsudskiego ofc). Denerwuje mnie nasza bierność. To że Łukaszenka jest uznawany za "gwarant" trzymania Rosji z dala od nas nie oznacza, że mogą spokojnie pałować kiedy cały świat patrzy. Jeżeli Duda będzie tylko "apelować" to nie będzie to nic innego niż zachowanie zachodu podczas agresji Niemiec z II WŚ. Oczekiwałbym od niego działania a nie apelowania.. Nie mam na myśli jakiegoś wysyłania wojska czy grożenia tylko np. telefonem i uspokojeniem tych chłopców OMON na posyłki. A tak zwołają sobie radę ONZ, pogadają i pogrożą paluszkiem, że to złe i tyle podczas gdy ludzie są bici za to, że nie są przychylni rządzącemu..

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel: Z tego co kojarze Wolnościowi Patrioci mówią, że upadek Łukaszenki może się nam jako Krajowi odbić wielką czkawką. A Polityka to nie bajka Disneya, żeby każda historia kończyła się Happy Endem.

   Z ludzkiego punktu widzenia, życze Białorusinom jak najlepiej.

   Z geopolitycznego to jest dla nas tragedia - Jeżeli Łukaszenka padnie i jego miejsce zajmie Rosyjski Namiestnik wyznaczony przez Putina (utrzymując Białoruś jako iluzorycznie odrębny kraj) to mamy tragedie bo nasza granica z Rosją jest znacznie szersza i nie ma opcji, żebyśmy byli w stanie powstrzymać (nawet krótkotrwale) Rosyjskie oddziały w razie ewentualnej agresji na równinie przy tak długiej granicy w razie czego - nie wspominajac nawet o opcji wcielenia Białorusi do Ukrainy.

   Jeżeli Łukaszenka padnie, i jego zajmą pro-europejscy opozycjoniści finansowni z zachodu, to zobaczycie jak Putin w Rosji odwali obleżoną twierdze - Rosja już pokazała w przypadku Majdanu co jest w stanie zrobić gdy zachód miesza się w jej strefe wpływów. Jedyna nadzieja jest w tym, że Rosja obecnie jest wyczerpana finansowo ale nie wolno nam zapominać, że zwierz zapędzone w kozi róg jest najbardziej niebezpieczne.

   Przykra prawda jest taka, że nasze interesy jako Państwa i Białorusi są w tym wypadku rozbieżne. Analogia do rzeczywistości jest taka jak tobie i przyjacielowi/przyjaciółce podoba się ten/ta sama dziewczyna/facet. Nie zależnie kto, wygra ktoś będzie poszkodowany. Rozumiem, że większość wykopków kompletnie by odpuściła sytuacje własnym kosztem.

   Opcja niepodległej demokratycznej Białorusi ma takie same szanse powodzenia, jak Polskie powstania w okresie zaborów. Żeby Polska odzyskała niepodległość wszyscy nasi zaborcy musieli być wyczerpani/wykończeni po I wojnie. Jeżeli wydaje się wam, że Rosja wypuści Białoruś ze swoich pazurów bo ludzie protestują, to wybitnie lekceważy Rosje i jej zdolność do uczenia się na swoich pomyłkach na Ukrainie.

   Już nie mogę czytać, tego ckliwego jęczenia ludzi, którzy albo świadomie działają na szkode własnego kraju albo nie mają zielonego pojęcia o czym piszą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Arthaniel nie jest to w modzie, wiekszosc ludzie jest durna, zaczynają się przejmować lub mówić jak temat jest popularny. Tzn można wrzucić na insta zdjęcie, dostać dużo lajków. Takie z Białorusi będą miały za mało lajków.

  •  

   pokaż komentarz

   @iamjashin: teraz w razie wojny, to wojska białoruskie same zdobędą Warszawę - nie trzeba tu Rosjan do pomocy. Dlatego obalenie Łukaszenki jest ważne, żeby te wojska stały na wschodniej, a nie na zachodniej granicy Białorusi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: W jaki sposób chcesz powstrzymać Rosje przed wjazdem na Białoruś - położysz Polske Rejtanem, żeby w gratisie jeszcze nas rozjechali. Wiesz jaka jest różnica pomiędzy Konfederacją, a Politykami reszty opcji - że Konfederaci mają jaja powiedzieć głośno to, co wiedzą wszyscy rozsądni Politycy za Kulisami. Przypomnij sobie słowa Radosława Sikorskiego o naszym g... wartym sojuszu z USA - które padły na taśmach Sowy.

   Łukaszenka jest skończonym sk........., co nie znaczy - że nie może być gorzej Kadafi, Husajn - też byli podobno potworami jak się obalanie tych ludzi skończyło.

   Nauczcie się geniusze, że żeby Białoruś wyrwała się ze strefy wpływu Rosji - Rosja musi być na kolanach - a to obecnie miejsca nie ma. Jasne wolał bym, sąsiadować z Demokratyczną Białorusią, która wzieła by na siebie ciężar pilnowania wschodniej flanki przed Rosją ale wszystkim czy zaowocuje obecny zryw będzie zwiększenie wpływów Rosyjskich na Białorusi czyli coś co nie jest dobre dla nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gargris: Jak pisałem w poprzedniej wiadomości - też bym tego chciał. Ale Rosja jest obecnie za mocna, żeby wypuścić Białoruś ze swoich szponów - więc obstawiam scenariusz podmiany Łukaszenki na kompletnego Pionka Moskwy z masową propagandą.

   Uczmy się na naszej histori narodowych porażek i zwycięstw, i przypomnijmy sobie jakie czynniki musiały zaistnieć, żebyśmy odzyskali niepodległość / obalili komune, a mianowicie zaborcy/ZSSR na kolanach.

   Wszelkie zrywy zakończone porażką, kończyły się wzmocnieniem opersji i władzy zaborców na naszych terenach i dokładnie to samo stanie się z wpływami Rosji na Białorusi w tym momencie.

  •  

   pokaż komentarz

   @iamjashin: Ukraina to rozumiem był jakiś wyjątkiem albo "to nie to samo", co? ;) Nie martw się. Kiedyś Białoruś uda się wyrwać z łap Rosji. Na razie trzeba jednak popierać ich demokratyzację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: Kiedyś pewnie tak ale ten dzień z pewnością nie jest dziś.

   Ale w naszym interesie narodowym jest jak najbardziej Niepodległa Rosji Biołoruś i niestety w obecnej sytuacji to władza Łukaszenki jest nam najbardziej na ręke - jak bardzo dupkowatym podejściem by to nie było. Jedyne dwa rzeczywiste scenariusze jakie widze obecnie to albo Łukaszenka albo kompletny Pionek Moskwy z tej dwójki wole Łukaszenke.

   Jakakolwiek rewolucja nie ma szans moim zdaniem na długotrwałe powodzenia, boję się również Rosyjskiego kompleksu oblężonej twierdzy - i wojny przeciw "Zachodniemu imperializmowi" u naszych drzwi.

   Jeżeli się myle, to uroczyście obiecuje to tutaj, że przyjde, przyznam się do błedu i przeprosze w tym temacie, ale obecnie po prostu to się nie dodaje. Rosja imo jest gotowa trwale zająć i siłą utrzymać Białoruś byle by nie powtórzył się scenariusz Ukraiński. Na Ukrainie przepali moment rewolucji, tutaj obstawiam, że uderzą szybko i stanowczo (patrz wszystkie zdjęcia) by nie dopuścić do uformowania się struktur alternatywnych dla obecnych wokół których ludzie mogli by się jednoczyć i stawiać opór.

  •  

   pokaż komentarz

   @Zepelin9: ale ta konfa to śmiecie p?#$?@$one nie zdawałem sobie sprawy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
   Czuję sie w choooooj zniesmaczony tym video z wpisami czołowych działaczy tej tfu konfy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @iamjashin: Skąd te wizje, że Rosja będzie chciała nas atakować kiedykolwiek?

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie są wszyscy aktywiści, Polska młodzież poruszona śmiercią czarnoskórego bandyty w stanach, która tak głośno krzyczała "Stop przemocy"

   @Arthaniel: Czy wy prawaki potraficie chociaż przejrzeć dowolne serwisy przed napisaniem bzdurnego komentarza? W całej Polsce są różnego rodzaju manifestacje poparcia dla protestujących na Białorusi: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Warszawa.-Poznan-Gdansk.-Manifestacje-solidarnosci-z-Bialorusia

   źródło: Screenshot_2020-08-12.png

  •  

   pokaż komentarz

   @iamjashin: Sojusz z USA jest gówno warty i sprzedadzą nas przy pierwszej okazji. Ale UE to zupełnie co innego, Niemcy za dużo w nas zainwestowali, żeby pozwolić Putinowi położyć na tym łapę. Nie po to od 70 lat budują UE, żeby to zresetować do lat 50 XXw. Co może sama Rosja to zresztą pokazali na Ukrainie i generalnie gówno może.

   Straszenie Rosją przestało być modne co najmniej od stanu wojennego. Ogarnijcie się prawaki.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: Te manisfestacje są tyle samo warte, co wyrazy oburzenia Uni Europejskiej i reszty krajów. Jeżeli Rosyjskie czołgi wjeżdżały by do Polski i nastąpił by masowy pobór to Ci "demonstranci" pierwsi przekraczali by zachodnią granice albo uciekali do mamusi.

   Creed-Bratto

   @Creed-Bratton: Miałeś kiedyś okazje zapoznać się z Rosyjską doktryną i co oni uważają za swoją przestrzeń oddziaływania? Ja nie wiem skąd w was takie magiczne przekonanie, że ludzkość zmądrzała, że II Wojna Światowa była ostatnią wojną Globalną, a przynajmniej kontynentalną - gdy tak naprawdę ostatnie 80 lat względnego pokoju zawdzięczamy wymyśleniu atomu i temu, że od tego momentu wszyscy się za bardzo przestraszyli wizji globalnego konfliktu.

   Gwarantuje wam, że pierwszy moment w którym Rosja była by w stanie niskim kosztem (bez tragicznych konsekwencji) zająć nasz wschód i nas będzie momentem w którym się to stanie ba Niemcy też pewnie by to zrobili z tym, że Niemcy zrobili by to prawdopodobnie pod sztandarami ochrony obywateli Uni Europejskiej. Nasze Państwo jest wrzodem na tyłku Rosji i Niemiec, i wkurzającym projektorem amerykańskich wpłów w UE. Na prawdę nikt z wielkich by za nami nie płakał.

   Geopolityki nie robi się przez pryzmat roku czy dwóch tylko kilkunastu. kilkudziesięciu i gwarantuje Ci, że jeżeli Rosja zajęła by Białoruś w ciągu nastepnego roku np. to moment w którym Amerykanie zostają uwikłani w wojne z Chinami jest momentem w którym nic ale to absolutnie nic nie będzie w stanie powstrzymać Rosji przed ekspansją (a z pewnością nie zrobią tego Niemcy, którzy z nimi mają wiecej interesów jak z nami).

  •  

   pokaż komentarz

   @iamjashin: Ech prawaki...
   - Gdzie jest młodzież poruszona sytuacja na Białorusi?!!!
   - O tu i tu, i tu też. Proszę bardzo.
   - He, he jakby Putin do nich strzelał czołgami, to by uciekali do mamusi, he he.
   - ... (-‸ლ)

   pierwszy moment w którym Rosja była by w stanie niskim kosztem (bez tragicznych konsekwencji) zająć nasz wschód i nas będzie momentem w którym się to stanie
   Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem. Z pewnością demokratyzacja Ukrainy i Białorusi zdecydowanie utrudni Rosji takie hipotetyczne manewry.

  •  

   pokaż komentarz

   @cyrkiel: pod warunkiem że ma się szansę powieść. Jak na razie masz demokratyzację Ukrainy o wychodzi im tak świetnie że ich prezydentem został Komik. Demokracja to coś dużo więcej niż głosowanie.

   I nie kompletnie nie zrozumiałeś o co mi chodziło z tą młodzieżą.

   Mówię że te całe ich manifestacje (naszej młodzieży) są g... warte a jak przyjdzie do jedzenia potencjalnych konsekwencji to pierwsi będą spierniczać. Ale żeby do tego dojść trzeba pojmować świat w kategoriach innych niż Bajki Disneya gdzie jak bohater się stara to zawsze jest Happy End.

   Tak z Ciekawości powiedz mi na jakiej podstawie sądzisz że Rosja przyglądała by się spokojnie Białorusi wychodzącej z jej strefy wpływów i pozwoliła by na demokratyzacje (realna) nie fasadowa.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak na razie masz demokratyzację Ukrainy o wychodzi im tak świetnie że ich prezydentem został Komik.

   @iamjashin: A u nas był szurnięty elektryk.

   jak przyjdzie do jedzenia potencjalnych konsekwencji to pierwsi będą spierniczać.
   Konsekwencji, które są wymyśloną przez Ciebie hipotezą, powiedziałbym, że nawet bajką. I co jedno ma wspólnego z drugim? Ludzie na Białorusi protestują, skoro protestują to albo wierzą w powodzenie, albo są tak zdesperowani, że godzą się na konsekwencje i trzeba ich wspierać i tyle. No chyba, że uważasz, że te protesty zostały zorganizowane przez polskich homolicealistów. No ale oczywiście musi znaleźć się Pan Lach, który będzie Białorusinom mówił, co jest dla nich najlepsze i że powinni nadal nadstawiać karku i siedzieć cicho. Rzyg.

   Tak z Ciekawości powiedz mi na jakiej podstawie sądzisz że Rosja przyglądała by się spokojnie Białorusi wychodzącej z jej strefy wpływów i pozwoliła by na demokratyzacje
   Nie przyglądałaby się spokojnie, ale Białoruś ma 2 wyjścia: albo pokornie zostaną inkorporowani w skład Rosji i pozbawieni tożsamości, albo mogą próbować walczyć o niezależność. Jak Polska żegnała się z Blokiem Wschodnim to też Rosja nie przyglądała się spokojnie, ale gówno mogli zrobić, a teraz są w podobnej dupie i też w rzeczywistości gówno mogą i dobrze o tym wiedzą. Kiedy były protesty na Ukrainie to też prawaki straszyły mocarną Rosją i twierdziły, że Ukraińcy powinni siedzieć cicho i nie podskakiwać. I co? I gówno Rosja była w stanie zrobić i znacznie więcej na tym straciła niż zyskała. A teraz mają jeszcze gorzej, bo Białoruś ma wsparcie Ukrainy i nie ma niezręczności historycznej jak w przypadku polskiego poparcia dla Ukrainy. Sama Ukraina i tak jest de facto w stanie wojny z Rosją, więc nie będą mieli problemu z pełnym zaangażowaniem, w tym militarnym.
   Jakiekolwiek poważne działanie Rosji obróci się tylko na ich niekorzyść i doskonale zdają sobie z tego sprawę.

 •  

  pokaż komentarz

  .....

  źródło: 1597231187198.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  i dlatego nie można rozbijać bojówek chuliganów bo w takich sytuacjach są bardzo potrzebni. A kto ma nap$??!%@ać w psy jak nie oni?

 •  

  pokaż komentarz

  Nikt nie lobbuje "stop przemocy na Białorusi" w sensie żadna Coca Cola, Pepsi czy Mcdonald albo Starbucks więc ludzi to najzwyczajniej w świecie nie interesuje.
  Taka rzeczywistość.
  Bardziej nas interesuje problem, który w Polsce nie istnieje, niż sąsiedzi, którzy walczą z dyktaturą.