•  

  pokaż komentarz

  Mmmm, jak to było konfederaci? Opozycja jest prorosyjska a Łukaszenka jest gwarancją niezależności Białorusi? xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kolejnekontonawypok jak to było betonie partyjny? Rosyjskie portale informacyjne sieją dezinformację?

  •  
   L.....o

   +51

   pokaż komentarz

   @kolejnekontonawypok: Nie przeszkadzaj, już się pakują aby bronić niepodległości Białorusi.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolejnekontonawypok: Szeregowe pionki myślą, że robią dobrze dla Polski - pożyteczni idioci. Na górze ich struktur pewnie ktoś bierze spore siano za to...

   Debili nie sieją.

  •  

   pokaż komentarz

   @friko9:
   Naucz się interpretować informację na podstawie źródła. Jeżeli media Łukaszenki mówią, że Rosja pomoże, to raczej na pewno tak jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolejnekontonawypok: Łukaszenka: na nasz 1. wniosek Rosja zapewni nam pomoc w przywróceniu porządku
   - Żeby się nie przeliczyli...

   źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster nie jestem rodowitym rosjaninem żeby czytać biegle w cyrylicy. Ale widzę mam tu eksperta kultury rosyjskiej, to przetłumacz nam ten artykuł.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolejnekontonawypok a tam wysluchujesz szczekania ludzi, ktorzy maja poparcie w granicach bledu statystycznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   PIS jak Łukaszenko ceni "porządek"

   źródło: C04IMxdW8AES9n2.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @friko9: tam nie ma dużo do tłumaczenia. To oficjalne ze Rosja pomoże Białorusi w razie konfliktu zbrojnego z całą mocą bo to wynika z umów wojskowych. To de facto i de iure jedno państwo związkowe. Związek Białorusi i Rosji. Baćko płacze o to ze polacy i Litwini masują wojska na granicy które są częścią NATO. Proboje skierować ludzi na odwiecznego wroga NATO i powiedzieć że i tak przegrają bo ruscy przyślą wojsko.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolejnekontonawypok Nie no, jak tak powiedzial to tak jest xdd Czyli teraz z kolei wierzycie bezgranicznie Łukaszence? Nie nadążam już za tą waszą schizofrenią.

  •  

   pokaż komentarz

   Mmmm, jak to było konfederaci? Opozycja jest prorosyjska a Łukaszenka jest gwarancją niezależności Białorusi? xD

   @kolejnekontonawypok: ja tam konfederacji nie będę bronił, ale właśnie o to w tym chodziło, że jeśli wywalą Łukaszenkę lub przycisną, to wejdzie rosja. Na prośbę Łukaszenki lub nie. Ruscy się nie będą p@!%@@#ić z protestującymi - to nie ich metody. No ale przeciętny wykopek umie tylko przewidzieć ruch do przodu, nie więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolejnekontonawypok: Przytocz mi wypowiedź Konfederatów o Prorosyjskości opozcji.

   Z tego co kojarze do dokładnie przed tym wszyscy Konfederaci ostrzegali. Że wszelkie próby wyjścia Białorusi, zakończą się zwiększeniem wpływów Rosji na Białorusi i DOKŁADNIE TO SIĘ DZIEJE. Tylko, żeby to rozumieć trzeba czytać więcej niż nagłówek....

   Tak w krótkich punktach Ci to wytłumacze:

   Łukaszenka jest totalnym ..... ale do tej pory nie musiał być totalnym podnóżkiem Moskwy. miał wszelkie służby i wojsko opanowane swoimi ludźmi wobec czego Rosja musiała się z nim liczyć w jakimś stopniu. Nie ulega wątpliwości, że był zdecydowanie ultra-prorosyjski ale najbardziej jak każdy dyktator był Pro-SamemuSobie. Czemu to ważne - ano dla tego, że nie mógł lawirować do zachodu będąc dyktatorem, z drugiej strony nie mógł pozwolić Rosji na zbyt silne wpływy na Białorusi (bezpośrednie - nie przez niego) bo by się go pozbyli jako niepotrzebnego ogniwa. Co znaczy mniej więcej, że Silny Pro-Rosyjski Łukaszenka, był bardziej w stanie chamować Rosyjskie zapędy niż dowolna inna opcja.

   Teraz rozrysuje Ci trzy opcje upadku Łukaszenki:

   Pierwsza jest taka, że Rosjanie mu pomagają ale w zamian żądają potężnych wpływów na Białorusi i ustępstw - Łukaszenka może na to pójdzie, żeby pożyć do Śmierci - w takim scenariuszu Białoruś zostaje kompletnie zdominowana przez Rosje i jest odrębnym państwem jedynie z nazwy.

   Druga jest taka, że Rosjanie pozwalają Łukaszence upaść, i na jego miejsce przygotowują pięknych swoich ludzi, którym robią potworną kampanie. Jak by się Rosjanie teraz wpierniczyli na Białoruś i zaczeli walczyć z Łukaszenka w imieniu obrony Słowian - uwierz ogromna cześć ludzi by to kupiła - tak jak w Polsce ludzie kupują bajki PiSu.

   Trzecia jest taka, że Rosja przygląda się biernie albo z jakiegoś powodu opcja 2 nie wypala. W wyborach wygrywa prozachodni kandydat. Białoruś się demokratyzuje. - to jest to na co wszyscy ludzie z mentalnością Bajki Disneya liczą.

   Żeby opcja nr 3. wypaliła:

   - Rosja musi pozostać bierna na co jest bardzo mało szansa, bo groziło by to jej wewnętrznej integralności jak i próbą wyrwania się kolejnych państw z jej szponów (fun fact dla ludzi ze słabą pamięcią - za każdym razem po 2000 roku jak jakieś Państwo próbowało się wyrwać z Rosyjskich szponów kończyło się to jakąś interwencją - Gruzja, Ukraina. Nie wiem czemu uważacie, że akurat teraz Rosja zagra fair i "uszanuje prawo Białorusinów o samodecydowaniu o losach i kraju".
   - Białoruś w jakiś sposób musiała by się odciąć gospodarczo od wschodu i przestawić na zachód - już widze te katastrofe gospodarczą (no chyba, że Rosja wspaniałomyślnie nie ukarała by Białorusi za wyjście z jej strefy wpływów).
   - Państwa Europy musiały w jakiś sposób zapewnić niepodległość Białorusi i mówię tu o realnych działaniach a nie wyrazach zaniepokojonie i ubolewania. Polska jest za słaba, Niemcy i Francja w życiu się skonfilktują się z Rosją, a prawdopodobnie tam karty są już rozegrane. I mówimy to o okresie 15-20 lat, w czasie którego Białoruś musiała by się kompletnie przebudować i nastawić na obrone przed Rosją.

   Juz czytać nie mogę tych bezmyślnych postów nie widzących w niczym problemu. Leczcie się ludzie z tej Disneyowej mentalności bo jak dalej będzicie się posługiwać kategoriami moralności, a nie interesów w Polityce międzynarodowej to będziecie leczyć się z olowianych kól / PTSD.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolejnekontonawypok: A masz jakąś pewność, że jest inaczej? Xd . Zawsze mam j#?$nie z wykopowych ekspertów co po tygodniu protestów i kilku tweetach wszystko wiedzą najlepiej. Pożyjemy zobaczymy . Z punktu widzenia interesów państwa polskiego stanowisko Konfy w tej sprawie wydaje się racjonalnie, choć zupełnie rozbieżne z interesem zwykłego białoruskiego obywatela. Cóż poradzić. Myślisz , że poważne kraje interesują się łamaniem praw człowieka , gdy w grę wchodzi ochrona ich zywotnich interesów? Nam nie potrzeba żadnych ruchawek na Białorusi tylko stabilnego buforu. Czy tam będzie rządził Łukaszenka czy ktoś inny wybrany w demokratycznych wyborach to sprawa drugorzędna . Ważne , żebyśmy wciąż graniczyli z Białorusią oraz żeby się czasem nie okazało, że następnym prezydentem będzie pacynka Putina.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolejnekontonawypok: trochę tak, bo Łukaszenka gwarantował przyjazny stosunek Białoruś - Rosja na bazie mniej lub bardziej chłodnej relacji. Jeśli zostanie wybrana marionetka albo jakiś nieudolny urzędnik, to zatroskany Władimir może wysłać interwencje w celu przywrócenia porządku.

   trochę tak jak z Kadafim było, może nie był ideałem, ale trzymał w Libii wszystkich szajbusów swoją ręką. Teraz mają tam biedokrację i wpływy ISIS...

  •  

   pokaż komentarz

   @friko9: Putin - „potrzymaj mi niedźwiedzia”.

   Naiwnyś.

  •  

   pokaż komentarz

   @friko9
   Wiesz. Chyba przyznam Ci rację....

   https://www.wykop.pl/link/5652439

   Jednak gdybys mniej wolgarny.....

   No i ogarnij się. Twierdzisz, że to rosyjska propagandą a za chwilę ripostujesz moja wypowiedź, mówiąc że przecież Ty nie znasz cyrlicy....

  •  

   pokaż komentarz

   @kolejnekontonawypok: nikt nie twierdził, że Łukaszenko jest prozachodni, do Ciebie nie dociera, ze mamy do wyboru Łukaszenkę albo jeszcze bardziej prorosyjską opozycję? Sytuacja jest tragiczna i wesoło nie będzie. Wyobrażenia Polaków, że trwa tam jakiś proamerykański zryw są absolutnie nieuzasadnione. Wykup sobie dostęp do S&F i sobie poczytaj Bartosiaka. Ta wypowiedź to dla mnie pokazanie Białorus chce więcej niz tylko stypendia dla studentów. Taki trochę szantaż w trudnym czasie, test na ile jesteśmy gotowi bronić ich niezależności, żeby wiedzieli w którą stronę się obrócić.

 •  

  pokaż komentarz

  I tyle warte konfederackie p@?@##!amento XD

  źródło: cdn.natemat.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @diogene: To nie nowość, że Konfabulacja składa się w głównej mierze z pożytecznych idiotów Kremla. I że oni udają wolnościowców, a popierają autorytarne reżimy - bo dla nich "ład, porządek i stabilność" są ważniejsze niż demokracja czy różne demokratyczne swobody jak wolność osobista, wolność słowa czy niezawisłość sądów. Tym bardziej że JKM i Braun są przeciwnikami demokracji.

  •  

   pokaż komentarz

   @diogene: Konfederacja to nie jest poważna siła polityczna, ale zbieranina szurów anarcholiberalnych i nacjonalistycznych, uzupełnianych przez antyszczepy, anty-5G itd. Jej p!?@$$@enie z zasady jest nic nie warte.

  •  

   pokaż komentarz

   @diogene: przecież to nie od wczoraj wiadomo, że większość Konfederacji to idioci. Wszystkie te BErkowicze itd. powtarzają to co powie ich guru Korwin, a Korwin od 30 lat p?@#??@i jak potłuczony, podpierając się anegdotkami z dupy i statystykami z instytutu dupy.

  •  

   pokaż komentarz

   Konfederacja to nie jest poważna siła polityczna
   Dlatego trzeba informować publicznie o tym kto to jest aby sie to nie zmieniło.
   @zajunc:

  •  

   pokaż komentarz

   @diogene: To akurat nie jest nic dziwnego, dla dyktatora zawsze
   1. zostanie dyktatorem
   2. niezależność od innych

   Jeżeli zagrożona jest jego pozycja jako dyktatora, to może poświęcić niezależność, ale to nie jest rozwiązanie optymalne i bardzo wątpliwe, żeby Rosja teraz stawała po stronie Łukaszenki, który tyle razy ich ignorował i nie chciał się zgodzić na rozmieszczenie tam większej ilości rosyjskich wojsk, czy aresztował ludzi z grupy Wagnera.

   Rosja cieszy się dużą sympatią na Białorusi i pewnie będą chcieli to demokratycznie rozegrać. Może nawet wejdą wojskiem i bohatersko obalą złego dyktatora Łukaszenkę, zorganizują wybory, podstawią swojego kandydata, który wygra z dużą przewagą, kandydat zgodzi się na wszystkie żądania Rosjan.

 •  

  pokaż komentarz

  Jeszcze dokleję cytat o Polsce, bo źródło cyrylicą:

  „Bardziej martwi mnie sytuacja, która rozwija się na terytorium naszych sąsiadów - Polski i Litwy. Jak wiadomo, odbywają się tam ćwiczenia wojskowe wojsk NATO. To też byłoby w porządku, ale na tych terytoriach następuje eskalacja i rozbudowa sił zbrojnych. Nie widzę. Oczywiście nie możemy tego spokojnie obserwować. A kiedy wcześnie rano rozmawiałem i słuchałem raportu Szefa Sztabu Generalnego, zauważyłem: nasze wojsko też się tym problemem martwi - powiedział.

 •  

  pokaż komentarz

  Tylko co Baćka z Putinem zrobią jak z Białorusi wyjedzie 3 mln obywateli w wieku produkcyjnym, w tym cała młodzież. Przecież to byłby koniec tego państwa i jego gospodarki.

 •  

  pokaż komentarz

  Myślicie, że stać ruskich na kolejne sankcje? Ciekaw jestem ile z nich i tak omijali wykorzystując Białoruś.

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemirabelki: Ale teraz sytuacja nie będzie współmierna do tej z Ukrainą. Tutaj nie będzie za co dać sankcji, bo wszelkie ewentualne interwencje będą przyklepane przez Łukaszenkę, czyli rząd w sumie. Prawnie się będzie zgadzało, nie ma za co dawać sankcji. Na Ukrainie to było zbrojne wkroczenie i udawanie, że nic się nie dzieje. Na Białorusi nie będzie udawania, bo ziemniaczany boss zalegalizuje interwencje i tak oto sobie Putin tam wkroczy na spokojnie i bez międzynarodowego działania.

   Trochę przykro się na to wszystko patrzy. Szczególnie, że my jako kraj powinniśmy teraz być tą przeciwwagą. Jesteśmy sąsiadami, największym państwem w tym regionie i wypadałoby postawić się trochę Rosji, pokazać swoją dominację na tym skrawku ziemi i zająć jasne stanowisko. Ale niestety mamy u rządów nie tego Kaczyńskiego. Lech miał jajca, potrafił iść na przekór, a Jarek to jego odwrotność, zakompleksiony chory umysłowo człowieczek. Zresztą już sam fakt, że Lech założył rodzinę, a Jarosław się boi wszystkiego o czymś świadczy. Nie ten leciał samolotem co trzeba.

  •  

   pokaż komentarz

   @mojemirabelki: Myśle, że Niemcy mają zbyt wiele interesów z Rosjanami, żeby dociskać ich sankcjami - a stany zbyt wielki problem z Chinami, żeby jeszcze bardziej drażnić Rosje.

  •  

   pokaż komentarz

   @iamjashin:
   Mają problem z Chinami. Dlatego chcą aby w europie sytuacja była opanowana.
   Jak debil Łukaszenko i Putin rozpętają wojnę domową z mieszkańcami Białorusi to myślę, że USA pomoże nieoficjalnymi kanałami dozbroić partyzantkę aby mogła coś zestrzelić w powietrzu czy rozwalać czołgi. Typowa proxy war aby zmusić do rozmów drugą stronę, podpisać rozejm i mieć spokój.