•  

  pokaż komentarz

  Akurat tego typu wymogi to w dużej mierze wymogi UE w zakresie przeciwdziałania prania brudnych pieniędzy, więc Revolut nie ma wyjścia.

  •  

   pokaż komentarz

   @isonil: mogą być to wymogi nawet Międzygalaktycznego Senatu, ale gdyby Revolut dał znać, że wstrzymuje na ten czas przelewu, to nie miałbym żadnego problemu. Poprosiłem też support o odesłanie w takim razie pieniędzy, które dopiero co przesłałem i też odmówili.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors założę się że w regulaminie revoluta jest to dokładnie napisane ale pewnie nie czytałeś

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: wiesz, nie chcę stać po stronie Revoluta, ale jeżeli wpadłeś w jakąś AMLową weryfikację to... oni muszą wykonywać polecenia UE i jak dla mnie to oczywistym jest, że jeżeli "badają" czy nie jesteś terorystą to przed "wynikiem" Cie nie obsłużą. Wiesz co by się działo jakby przyszedł rozkaz "zabrania" Ci tych środków i okazałoby się, że pozwolili je sobie wypłacić godzinę przed decyzją?
   Inna sprawa, że taka weryfikacja nie powinna tyle trwać.

   Operując takimi kwotami masz pewnie konto premium, nawalaj więc do supportu + pisz oficjalne skargi. Nic pewnie więcej nie możesz zrobić. Ostatecznie licz straty i za opieszałość potem może ich pozwiesz...

   Zadaj im też pytanie, albo sam sprawdź czy możesz dokonać transakcji R-R, jeżeli tak to namów kontrahenta aby założył sobie R, albo prześlij to komuś kto wyśle Ci te środki ponownie. Chociaż na 99% środki są zablokowane. Pewnie nawet kartą nie zapłacisz :(

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors podają ci ją cały czas w komentarzach a jak będę miał chwilę to wskaże ci który dokładnie punkt uwalił ci zlecenie

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: ok, w takim wypadku wystarczyłoby napisać "trwa weryfikacja, na ten czas niektóre funkcjonalności twojego konta są ograniczone" i nie byłoby sprawy. Tymczasem nigdzie nie pojawia się ta informacja. Poza tym skoro nie są pewni skąd pochodzą środki, to mogliby też w takim razie odbić przychodzący przelew i go nie przyjąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Nie mogą odbić, są zobligowani do zatrzymania takich pieniędzy, co więcej nie wolno im powiedzieć wprost dlaczego takie pieniądze zatrzymują. Co ciekawe za nie stosowanie się do tego grozi nie tylko kara pieniężna ale i więzienie. Więc nikt, niezależnie jak bardzo by ci chciał pójść na rękę, tego nie zrobi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors weryfikacja tak nie działa bo było by to bez sensu oni po prostu blokują zlecenie i podejmują weryfikacja jak ją skończą to dostaniesz info co i jak i to pewnie tez jest w regulaminie bo oni się zabezpieczają na wszystkie możliwe ewentualności a regułamin tworzy sztab prawników a nie ktoś z ulicy

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: no nie mogą go odbić, bo jak służby przyjdą po ten "lewy hajs" to juz go nie będą mieli. Właśnie w tej całej historii chodzi o to, że jak znajdą lewy hajs to ma przepaść na rzecz skarbu państwa a nie być zwrócony przestępcy aby spróbował alternatywnej metody jego uprania. Nie popieram tych praktyk, ale to tak jakby zatrzymał Ciebie Policjant za rzekome kierowanie pod wpływem. Ze względu na brak alkotestu musiał pobrać Ci krew. Wynik będziesz za 3h. Nie puści Cie w drogę, bo jak wynik będzie pozytywny to mu po prostu zwiejesz. Musisz czekać. Jak wynik będzie ujemny to po prostu jedziesz dalej. Z tym że tutaj weryfikacja trwa długo i nic pewnie na to nie poradzisz. Nie łudź się natomiast że ktokolwiek bez pozytywnej weryfikacji odda Ci hajs. Jak np. wyślesz hajs na konto zajęte przez komornika to nawet jak jest to pomyłka, to przecież nikt Ci środków nie zwróci, musisz o nie walczyć inaczej komornik je przygarnie. Oczekiwanie w tego typu przypadkach odbicia przelewu jest nieżyciowe, bo właśnie po to blokują konta aby jak najwięcej środków tam wpadło. Fakt, że tuż po zablokowaniu wpadło tam kolejne 50k działa pewnie lekko na Twoją niekorzyść, bo czym większa kwota zablokowana tym pewnie więcej czasu bedą poświęcać na weryfikację.
   Ich oczami trafili na bosa narkotykowego który nie zdążył powstrzymać wpłat transz za towar. Tam już szampany wystrzeliły i szeregowy "Smith" szykuje się do odznaki od służb.

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker: nie zablokowali mi jednego zlecenia, tylko w ogóle możliwość wysyłania pieniędzy i jak się okazuje zrobili to końcem lipca, po ostatnim moim przelewie. Od tego czasu też trwa weryfikacja i w sumie nie wiadomo na co teraz czekam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: znaczy ja rozumiem ten system, ale brakuje jasnej informacji ze strony Revoluta czym jest owa "weryfikacja". Nie mówiąc o tym, że byłem pewny, że już dawno wszystko zweryfikowali, bo wysłałem im dokumenty kilka tygodni temu i założyłem, że skoro nic nie napisali więcej, to wszystko jest w porządku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors wygooglaj sobie ile dokładnie czasu mają na tą procedurę i albo czekaj do jej zakończenia albo zgłoś to powołując się na odpowiedni punkt regulaminu to w revolucie będą wtedy mieli deadlajna na twoją sprawę i szybko to ogarną bo może ktoś coś namieszał i w ogóle się tym nie zajmują

  •  

   pokaż komentarz

   znaczy ja rozumiem ten system, ale brakuje jasnej informacji ze strony Revoluta czym jest owa "weryfikacja". Nie mówiąc o tym, że byłem pewny, że już dawno wszystko zweryfikowali, bo wysłałem im dokumenty kilka tygodni temu i założyłem, że skoro nic nie napisali więcej, to wszystko jest w porządku

   @Kors: ja pamiętam jak był jakiś wykop w sprawie gieldy krypto i tam nawet gosc fizycznie pojechal do biura po hajs z prawnikiem, a wlasciciel gieldy mial grac na czas i zwlekac + ciagnac za jezyk aby wyszukac sprzecznosci. Finalnie pomimo hejtu na gielde okazalo sie ze wlasciciel nie okazal sie byc wlascicielem i srodki slusznie mu zablokowano. Mysle ze tutaj tez graja na czas, byc moze chca zobaczyc ile "transz" jeszcze wpadnie. Nie wiem jak udokumentowales przychody, ale jak skupiles sie na jednych 50k a wpadly kolejne 50k to moze teraz dopytaj czy tutaj od razu tez nie chca wyjasnien.

   ps. a widzisz teraz w ogole saldo?

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: tak, saldo jest widoczne. Udokumentowałem dochody z kilku miesięcy, więc raczej nie chodzi o ich wysokość. Z tego co widzę i czytam, to najprawdopodobniej mają tam po prostu straszny burdel i w dupie klienta, bo ja dostarczyłem wszystko już kilka tygodni temu, a dalej czekam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: oczywiście nie przyszło Ci do głowy, że na czas weryfikacji nie będziesz mógł robić przelewów? :) Wtedy mógłbyś dopytać na supporcie zanim przelałeś im kasę... Ja się tego nauczyłem na przykładzie polskiego allegro: po zmianie numeru konta bankowego wstrzymywali wypłaty z PayU na 3 dni robocze, bo tak i chooy... :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Lepiej się przyznaj dla jakiej organizacji pierzesz pieniądze ( ͡º ͜ʖ͡º)

   pokaż spoiler Szczerze współczuje

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: u mnie weryfikacja zajęła prawie rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale była pozytywna

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: Twój przykład z policjantem i alkotestem to rozumiem taki z dupy jest?
   Bo szukam podstawy prawnej i nie mogę znaleźć.

  •  

   pokaż komentarz

   @isonil: Akurat te wszystkie parabanki, kantory czy giełdy kryptowalut to sobie z wyimaginowanych procedur AML zrobiło argument na trzymanie kasy klientów. Polecam zapoznanie się z przypadkiem, w którym giełda Bitbay zablokowała klientowi ponad 100 tys. i do tej pory nie oddała twierdząc, że pieniądze pochodzą z kradzieży mimo że nie zgłosił się do nich prokurator, ani rzekomy poszkodowany. Sprawa wymsknęła się spod kontroli, bo poszkodowany narobił sporo szumu, więc giełda idzie w zaparte wycierając sobie gębę procedurami AML.

   Ludzie chyba nigdy się nie nauczą, że nie ma nic za darmo. Skoro banki zarabiają na spreadzie 5%, to jakim cudem taki revolut miałby zarabiać przy spreadzie <1%? Ano autor ma właśnie odpowiedź, gdzie jest zarobek. W najlepszym razie bank sobie poobraca kasą kilka tygodni, w najgorszym bez wielomiesięcznej batalii nie odda pieniędzy. Revolut jest dobry żeby sobie wrzucać po max kilka tysięcy na wakacje, a nie przerzucać setki tysięcy przez usługę, na której Revolut opiera jedynieswój PR i pewnie finalnie nawet na 0 nie wychodzi na handlu walutami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: ja wiem na co oni czekają! Te pieniądze po prostu mi się należą, lepiej je spożytkować mogę a i na biedne dzieci oddam 500 zł żeby z ubóstwa wyszły choć na dwa dni.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Karte masz? Powinno się dać normalnie wypłacić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: > When it comes to knowing where your money came from, we promise we're not acting like 'big brother' just for the sake of it!

   XDDD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Gadasz z nimi po angielsku czy polsku? Też miałem tę weryfikację i po angielsku załatwilem sprawę w 3h. Moi rodzice po polsku próbowali i nie mogli znaleźć konsultanta przez tydzień, więc napisałem w ich imieniu po angielsku i załatwili od ręki.

  •  

   pokaż komentarz

   @isonil: to jak szumi przelewa handlarzowi bronią?

  •  

   pokaż komentarz

   @pwnd: o, spróbuję po angielsku. Może coś zmieni.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   pokaż komentarz

   @isonil nie UE tylko card providerzy tego wymagają i to są warunki ogólnoświatowe. Chcesz się bawić w bank (operować pieniędzmi użytkowników) musisz spełniać ściśle określone warunki. Te musisz zaakceptować jak podpisujesz współpracę z Visa czy MasterCard.

  •  

   pokaż komentarz

   @ciastko_do_kawy: Co to są warunki ogólnoświatowe? Visa czy MC podlegają pod prawo UE, czyż nie? Te obowiązki są narzucane przez prawo UE z tego co wiem. AML nie zostało wymyślone przez Visę.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwnd: to nie bardzo tak działa, jestem w UK konto UK a od czasu do czasu wskoczy mi jakiś Paweł

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Kwoty którymi operujesz sprawiły, że konieczne jest potwierdzenie pochodzenia Twoich środków (AML/SOF). Dlatego też prawdopodobnie dostałeś stosowna wiadomość e-mail w której zostałeś poinformowany o konieczności przesłania dodatkowych dokumentów. Zazwyczaj ten dodatkowy proces weryfikacji nie powinien trwać dłużej niż kilka (7) dni roboczych. Ponieważ napisałeś, że kilkukrotnie przesyłałeś zdjęcia DO dlatego też domyślam się, że przesłane przez Ciebie kopie dokumentów (skany/zdjęcia) mogą być słabej jakości. W celu przyspieszenia procedury sugeruje wykonanie dobrej jakości zdjęć, przy dobrym oświetleniu i ponowne ich przesłanie. Jeśli przesyłałeś wyciąg z banku to najlepiej jest przesłać go w oryginalnej wersji i formacie PDF pobranym bezpośrednio ze strony banku i nie modyfikowanie takiego pliku. Revolut jest zarejestrowany w UK. Możesz też spróbować skontaktować się z instytucją która ich nadzoruje - https://www.fca.org.uk/contact i przedstawić swoją sytuację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Szczerze mówiąc to myśle ze wiele osób by się domyśliła ze skoro coś jest nie halo i weryfikują Twoje źródło dochodów to wpłacanie 50 000 zł nie jest najmądrzejszym rozwiązaniem

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors mnie dziwi ten problem z dowodem osobistym. Na kilkanaście osób z rodziny i znajomych które zakładały konta tam nikt nie miał problemu. Visible corners to znaczy że musi być widoczny cały dowód z np. kawałkiem biurka na którym leży . Robiłeś na prywatnym koncie wielkie przelewy to ruszyła machina przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Trwać to może długo bo chyba decyzja nie należy już do revoulta ale do służb skarbowych itd. kiedyś podobny przypadek ktoś miał z kantorem walutowym polskim czy jakąś giełdą krypto że miał na tygodnie zablokowaną kasę .

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: ogarnij sobie konto w igoriatrade, dobra współpraca.

  •  

   pokaż komentarz

   @isonil Nope. Tzn nie do końca. Jeśli chcesz się bawić w bank to musisz spełnić wymagania KNF. Procedury AML są ściśle opisane i przestrzegane na całym świecie. Natomiast jak chcesz jako bank pozyskać providerow jak Visa czy MC (czyli zintegrować ich do siebie i umożliwić swoim klientom płatności tymi kartami) musisz spełniać ich warunki ( a to firmy z USA). Ci mają bardzo ściśle określone procedury AML działające tak samo na całym świecie.

  •  

   pokaż komentarz

   @ciastko_do_kawy: Ale nadal Visa i MC to firmy podległe pod prawo UE jeśli chcą działać na terenie UE. Nawet jeśli mają jakieś reguły to muszą być zgodne z prawem UE. To chyba bardziej Visa się podporządkowuje pod prawo UE, a nie na odwrót? Przecież zapobieganie praniu brudnych pieniędzy wcale nie leży w interesie dostawców kart płatniczych, to są dla nich tylko dodatkowe koszty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: może jakiegoś mecenasa poproś o pismo w tej sprawie? Żeby pogroził tam palcem, że będziecie dochodzić w sądzie cywilnym celowego działania na szkode klienta i wypłacenia odsetek oraz zadośćuczynienia za kolejne dni bez możliwości zarobku. Może jak im sie wyjaśni, że każdy biegły sądowy wskaże, że taka weryfikacja nie powinna trawć dłużej jak tydzień to poczują jak im "cojones" sie kurczą. Co im sie kurde wydaje, że skarbówką są? Że ich sądy sie nie dotyczą? Aplikant Ci machnie takie pismo, ważne żeby była pieczątka kancelarii.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: kazda taka instytucja ma narzedzia zainstalowane, ktore decyduje jaka tranzakcja jest podejrzana i to te narzedzie blokuje ci konto, a revolut nie ma do gadania. to jest tez po to, gdyby ludziom od recolut przyszlo do glowy pranie pieniedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @isonil: Otóż leży dokładnie w ich interesie. Te firmy kładą duże starania żeby utrzymać nieposzlakowaną opinię. Spróbuj zapłacić Visą czy MC za pornhuba chociażby. W dodatku tacy providerzy wycofują się błyskawicznie ze współpracy jeśli w danej instytucji pojawia się pewien procent chargebacków na transakcjach. Dlatego to bank troszczy się o AML aby móc współpracować z takimi globalnymi providerami.
   Spróbuj przelać 50 koła w PKO czy mBanku np i zobacz co się stanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sncf: > to jak szumi przelewa handlarzowi bronią?

   Hahah dokładnie też się zastanawiałem nad tym xD Jakim cudem piorą mlny $ a nikt im tego nie blokuje (ꖘ‸ꖘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: czy ja dobrze rozumiem ze przelewales kase z konta firmy tylko zeby przewalutowac a następnie spowrotem na konto firmy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Miałem kiedyś podobnie ale na 300zł. Trwało to... Prawie rok...

 •  

  pokaż komentarz

  @kors Dostałeś info o procedurze AML a mimo to doładowałes 50K i dziwisz się że środki są zatrzymane?. Gratuluje jesteś geniuszem xD Każdy bank, agent rozliczeniowy, czy instytucja finansowa ma obowiazek weryfikacji AML anti money laundering act. Dostałeś aż 3 wiadomości dot. weryfikacji torżsamości, które budziły wątpliwości operatora, a pchałeś kwoty po kilka - kilkanaście tys zł. Nic dziwnego ze cie skontrolowali - i tutaj niespodzianka. To nie Revoult, tylko w zasadzie każdy bank w polsce i eu może ci taki numer wywinąć. Do czasu zakończenia weryfikacji maja obowiązek zatrzymania ruchu finansowego. Kasa na koncie revoult jest nadal twoja, nikt ci niczego nie ukradł.

  W sumie obrazek poniżej idealnie pasuje do twojej sytuacji. "Pani redaktur, nie czytałem, dostałem, olałem, nie wiedziałem a teraz piniondzów nie mogę wyciągnąć" Nigdy nie widziałem głupszego postępowania z twojej strony. Revoult to nie "tylko appka" na telefon. Zakładajac revoulta nawiązujesz umowę z Bankiem, który go reprezentuje, dostajesz kartę etc. Nie oczekuj że będzie się więc zachowywał inaczej niż jakikolwiek bank. Ma on obowiazki weryfikacji bezpieczeństwa finansowego i skoro sobie to jak piszesz "zlałeś" to nie dziw się teraz sytuacji. P.S. Na podstawie tej umowy - ty też masz obowiązek weryfikacji swojej torżsamości, ale zgaduje że założyłeś sobie apkę, kliknąłeś ok i w sumie jej na oczy nie widziałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: wykop.pl

  •  

   pokaż komentarz

   aktur, nie czytałem, dostałem, olałem, nie wiedziałem a teraz piniondzów nie mogę wyciągnąć" Nigdy nie widziałem głupszego postępowania z twojej strony. Revoult to nie "tylko appka" na telefon. Zakładajac revoulta nawiązujesz umowę z Bankiem, który go reprezentuje, dostajesz kartę etc. Nie oczekuj że będzie się więc zachowywał inaczej niż jakikolwiek bank. Ma on obowiazki weryfikacji bezpieczeństwa finansowego i skoro

   @grubson234567: dokladnie - szok jak mozna byc takim baranem.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: przepraszam, wskażesz mi miejsce w którym Revolut wspomniał AML? Albo jakąkolwiek oficjalną procedurę, której czynności można by było gdziekolwiek sprawdzić? Czy jednak napisałeś ten komentarz, żeby sobie słodko pop?%%!!!ić i pokazać jaki to nie jesteś genialny, bo sam rozgryzłeś całą sprawę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Z wiadomości z 29 lipca. Jest to napisane językiem "dla chłopków, co nie lubią paragrafów i przepisów". Masz też odnośniki z dodatkowym wyjaśnieniami, z którymi też się nie zapoznałeś zgaduję. Jako właściciel firmy powinieneś posiadać elementarną wiedzę dot obrotu finansów twojej własności. Ew pomyśl nad reorganizacją przepływu informacji lub znajdź ogarniętą księgową/zewnętrzne biuro rachunkowe bo jak pisałem - kontrolę na podstawie AML może ci zrobić każda instytucja zajmująca się obrotem finansowym. I jak bank chce coś zweryfikować, nie należy sobie tego zlewać, ale to raczej już powinien wiedzieć każdy.

  •  

   pokaż komentarz

   przepraszam, wskażesz mi miejsce w którym Revolut wspomniał AML?

   @Kors: WTF xD? No przecież sam napisałeś, że dostałeś email z informacją o sprawdzaniu źródeł. Na prawdę jesteś tak naiwny i myślałeś, że w przypadku wątpliwości (a jak pisałeś mieli problemy z weryfikacją Twoich dokumentów) nic z tym nie zrobią? W ogóle ciekaw jestem jak wyglądały te skany bo coś czuje, że tego też nie ogarnąłeś. Możesz nam je podesłać z zamazanymi danymi?

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: w zeszłym roku przelewałem większą kwotę na zakup mieszkania w Polsce. Nie mogłem wykonać jednego dużego przelewu (w sumie sam ni e wiem czy to było ograniczenie mojego konta, czy jakiś błąd aplikacji), więc puściłem kilkanaście mniejszych i również wstrzymano mi na jakiś czas środki. Skontaktowałem się z Revolutem, poprosili o kilka dokumentów takich jak angielski pit i po kilku dniach było po strachu.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: stary ok, ale kur..a "torżsamosci". I to dwa razy?? Co to jest?? Catch all??

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: ok, czyli jednak słodkie p$#%#$?enie i brak konkretów, które by wskazywały, że Revolut powołał się na AML, bądź w ogóle na cokolwiek co uzasadniłoby zajęcie środków. Następnym razem...

   pokaż spoiler usuń konto

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Wiesz, że bank nie musi Cię o tym ostrzegać, że jesteś dla nich podejrzanym klientem? Zrobili Ci generalnie przysługę, że dali znać Ci wcześniej a Ty i tak masz pretensje choć wina leży całkowicie po Twojej stronie. Dalej ciekaw jestem jak wyglądały te skany.

  •  

   pokaż komentarz

   @Patuptap: wina leży po mojej stronie, bo wysłałem swoje pieniądze na swoje konto? Jakoś w Polskim banku nic mnie takiego nigdy nie spotkało, ale widzę że u ciebie mocna mentalność niewolnika.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: XD Przydzbaniłeś o czym sam napisałeś i myslisz że robiąc aferę na wypoku zmusisz Revoulta do olania przepisów. Łap link, jeden z nich to zapewne ten z twojego maila (chyba że był tam link do wersji ang, ale to w sumie to samo jeśli idzie o treść). Tam jest wszystko rzeczowo wyjaśnione, z przypisami do przepisów.
   https://www.revolut.com/pl-PL/business/help/wiecej/bezpieczenstwo

   Zaprawdę sam lepiej:

   pokaż spoiler usuń konto
   bankowe lepiej też ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   wina leży po mojej stronie, bo wysłałem swoje pieniądze na swoje konto?

   @Kors: Bo zignorowałeś prośby Revoluta o wysłanie dowodu tożsamości. Zgaduje, że wysłałeś jakieś nieczytelne skany albo chciałeś być sprytny i zamazałeś im dane.

   Jakoś w Polskim banku nic mnie takiego nigdy nie spotkało, ale widzę że u ciebie mocna mentalność niewolnika.

   No i o czym to ma niby świadczyć?

  •  

   pokaż komentarz

   @Patuptap: > Bo zignorowałeś prośby Revoluta o wysłanie dowodu tożsamości

   Gdzie ty to wyczytałeś? Moje konto jest zweryfikowane już dawno, a wszystkie dokumenty które chcieli dodatkowo wysłałem do nich kilka tygodni temu. Widać, że typowy polaczek - ponad dwa zdania to już za długo i nie da rady przeczytać.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: jeśli sugerujesz, że to co wysłałeś jakkolwiek odnosi się do mojej sprawy, to widzę że czytanie ze zrozumieniem naprawdę w tym kraju umiera... przerażająca jest ta wasza mentalność niewolnika.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdzie ty to wyczytałeś?

   @Kors: W korespondencji z supportem którą sam wstawiłeś.

   Moje konto jest zweryfikowane już dawno

   Mhm, to ciekawe bo sam napisałeś:

   Revolut nie był w stanie zweryfikować skanu dowodu osobistego

   I dalej...

   mimo wysłania kilku różnych plików i kilku zgłoszeń. Za każdym razem dostawałem lakoniczne wypowiedzi, prośby o inne zdjęcie i ogólnie cały czas zgłaszali jakieś niejasne uwagi o co im tak naprawdę chodzi.

   No wiadomo. Uwzięli się na ciebie bo cię nie lubią.

   Widać, że typowy polaczek - ponad dwa zdania to już za długo i nie da rady przeczytać.

   Ty zapomniałeś co sam napisałeś xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: skoro twierdzisz, że Ci ukradli kasę czemu nie złożysz zawiadomienia do prokuratury lub po prostu na policję?

  •  

   pokaż komentarz

   @Patuptap: konto osobiste != konto firmowe. Ale spoko, przynajmniej czytanie po nagłówkach ci wychodzi jako tako ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   wina leży po mojej stronie, bo wysłałem swoje pieniądze na swoje konto?

   @Kors: No a k@#@a po której niby stronie leży wina?

   1. Dostajesz informacje że przelewy ciut podejrzane.
   2. Zlewasz.
   3. Dostajesz informację że weryfikacja i że twoje konto w zasadzie to nie działa, do momentu jej zakończenia.
   4. Zlewasz, wpłacasz 50 kawałków.
   5. Orientujesz się co odj%#$łeś i przybywasz płakać na wypok.

   Ziomek, ja rozumiem że to dla ciebie sprawa irytująca i emocje buzują, ale weź k@#@a usiądź w fotelu, uspokój się i przemyśl co odp#@%!#?asz - bo robisz z siebie nie tylko pieniacza, ale i kretyna.

  •  

   pokaż komentarz

   przerażająca jest ta wasza mentalność niewolnika.

   @Kors: Zdradzę Ci sekret. Nie mamy mentalności niewolnika tylko ty masz mentalność idioty. Nam się jakoś takie sytuacje nie przytrafiają wiec nie musimy się pluć na lewo i prawo nazywając innych niewolnikami bo nie potrafimy ogarnąć tak prostej sprawy jak wysłanie dokumentów do banku.

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1: gdzie ty tam widzisz "że twoje konto w zasadzie to nie działa, do momentu jej zakończenia" xD Oświeć mnie xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Ziomek, gdy ci piszą że "konto w trakcie weryfikacji" to jak myślisz, co to oznacza? Czego się spodziewałeś, że weryfikują ci konto bo "podejrzane przelewy", więc będziesz nadal mógł te przelewy nap$!@$!%ać? Ty serio samodzielnie biznes prowadzisz, czy jesteś tylko słupem dla kogoś mądrzejszego?

  •  

   pokaż komentarz

   @mnik1:
   Skoro wcześniejsze przelewy były podejrzane to kolejny już nie może przecież ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Nieznajomość prawa szkodzi, niestety.

  •  

   pokaż komentarz

   Ty serio samodzielnie biznes prowadzisz, czy jesteś tylko słupem dla kogoś mądrzejszego?

   @mnik1 nie spieraj się z idiotą, szkoda nerwów bo on i tak jest najmądrzejszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: tam gdzie Ty nie zauważyłeś xD
   Pytanie czy jesteś aż takim ignorantem czy to blackmailing revoluta, bo nie wierzę że można mieć tyle punktów w byciu dzbanem xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: o panie, jakiś ty głupi. Koleś cię całkowicie wyjaśnił, a ty nadal w coś brniesz. Nie wiem w co prócz niecelowego ośmieszania się. Nawaliłeś i tyle, teraz musisz czekać, nikt ci procesu weryfikacji środków nie przyspieszy.

   Już czytając te wiadomości do supportu z twojego posta odniosłem wrażenie, że nie jesteś zbyt inteligentny, gdyż po prośbie supportu o widoczne 4 rogi ty nie wiem po kiego grzyba udajesz zdziwienie, że polski dowód ma rogi, bo są zaokrąglone... xD Chętnie zobaczyłbym całą konwersację, bo zalatuje "ponglishem".

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: pani, masz firmę to powinieneś mieć i skaner. Każdy dokument skanuj i wysyłaj pdf. Żadne bawienie się w zdjęcia.

   A co do sytuacji to niestety twoja wina. Zaniedbałeś kontakt z bankiem. Prselales dużą kwotę jak już mieli do ciebie niewyjaśnione wątpliwości. Sorry ale czasy takie że jak jest podejrzenie prania pieniędzy czy finansowania terroryzmu to nie można olewać komunikatów banku.
   Kasę odzyskasz, ale zamrożiles ja na własne życzenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: Już nawet nie bankiem który go reprezentuje, Revolut ma licencje bankowa na Litwie wiec jest bankiem w całej UE.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: wyjaśnione

   @waginator: Nie, nie wyjasnione.
   Jesli konto jest zablokowane to dlaczego mozna na nie wplacac?
   A cale blokowanie i wszczecie procedury AML to podejrzana sprawa. Przeciez nie przynosil pieniedzy w reklamowkach tylko przelewal z konta bankowego. No nie? Wiec dla Revoluta zrodlo tych pieniedzy powinno byc krystalicznie czyste. Kont bankowych uzywa sie do autoryzacji innych operacji, otwierania innych kont.
   To tak samo jak aresztowanie pierwszgo lepszego czlowieka na ulicy, przetrzymywanie w areszcie 100lat i mowienie "wypuscimy cie, jak sie upewnimy, ze jestes niewinny". Powinno byc tak, ze sa 3 dni na wyjasnienie i albo macie dowody na pranie pieniedzy, albo odblokowujecie konto z odsetkami.
   Polski bank to jeszcze mozna do asadu podac o bezpodstawne zajecie srodkow, a Revolutowi ch....a zrobisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @BigArtoo: z tymi uwagami do ustawodawcy a nie do revoluta mój drogi filozofie prawa

  •  

   pokaż komentarz

   Jesli konto jest zablokowane to dlaczego mozna na nie wplacac?

   @BigArtoo: Bo zablokowany jest ruch transakcyjny Z konta, a nie na konto. Ma to zapobiegać sytuacją, gdzie konto mogło by zostać wyczyszczone, a mogło dojść za jego pomocą do fraudu. Wówczas środki wpływajace są po prostu zatrzymane, i w przypadku stwierdzenia jakiejs nieprawidłowości lub przestępstwa -> zwracane w ramach procedury danego kraju.

   A cale blokowanie i wszczecie procedury AML to podejrzana sprawa. Przeciez nie przynosil pieniedzy w reklamowkach tylko przelewal z konta bankowego. No nie? Wiec dla Revoluta zrodlo tych pieniedzy powinno byc krystalicznie czyste No nie? Wiec dla Revoluta zrodlo tych pieniedzy powinno byc krystalicznie czyste!

   Nie znasz całej historii transakcyjnej konta opa by twierdzić że tylko w ten sposób działało. Zdaje się że napisał iż robił transakcje walutowe z powodu niskich spreadów w Revoult. Więc nie możemy mówić tylko o wpłatach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Krystalicznie czyste to na 1 rzut oka bywają też konta zakładane na słupy, a potem płacz X osób co porobiły na nie wpłaty i pozgłaszały np. oszutstwa.

   To tak samo jak aresztowanie pierwszgo lepszego czlowieka na ulicy, przetrzymywanie w areszcie 100lat i mowienie "wypuscimy cie, jak sie upewnimy, ze jestes niewinny".

   Historia zna i takie przypadki. Zdaje się że niedawno była taka afera z niejaką Margot gdzie wszyscy klaskali brawo za areszt tymczasowy. W sumie, polskie prawo przewiduje zatrzymanie na 48h by sie upewnic ze jesteś nie winny. To że ty sobie to wyolbrzymisz nawet do 1000 lat nie zmienia faktu że istnieje takie prawo, w sposób uzasadniony i należy je przestrzegać. Tym bardziej że revoult podszedł bardzo liberalnie do sprawy, znam przypadki w wykonaniu Polskich banków, które bez żadnego proszenia się i informacji odcinały dostępy do środków na koncie.

   Powinno byc tak, ze sa 3 dni na wyjasnienie i albo macie dowody na pranie pieniedzy, albo odblokowujecie konto z odsetkami.

   Mhm. Wiesz jak ładnie kilka lat temu wojskowi z Korei PN oj??!li banki w azji na grube miliony na swoje potrzeby wykorzystując kalendarzowe i kulturowe dni wolne w różnych krajach omijajać praktyczne całe security bankowe? Polecam poszukać i poczytać. Zanim podjeli jakiekolwiek działanie z kontem, kontaktowali się z opem wielokrotnie a ten miał to w dupie. Więc na mocy przepisów poszła procedura. Tyle. Chłopski rozumek jak zwykle patrzy tylko z perspektywy swojego nosa, a potem wielkie zdziwienie, kto i skąd finansuje XXX co mu sie nie podoba.

   Polski bank to jeszcze mozna do asadu podac o bezpodstawne zajecie srodkow, a Revolutowi ch....a zrobisz.
   Chłopski rozumek nigdy nie słyszał o porozumieniach krajów członkowskich czy tak zwanym pozwie międzynarodowym w ramach ue w takich sprawach: https://e-justice.europa.eu/home.do?action=home&plang=pl

  •  

   pokaż komentarz

   Powinno byc tak, ze sa 3 dni na wyjasnienie i albo macie dowody na pranie pieniedzy, albo odblokowujecie konto z odsetkami.

   @BigArtoo: bank nie ma nic do gadania bo sam nie moze zablokowac konta ani pieniedzy. Moze to zrobic tylko na polecenie sluzb zajmujacych sie praniem pieniedzy. Tak samo jesli chodzi o odblokowanie. Jak sluzby powiedza ze ma odblokowac to odblokuje. Wiec czemu bank ma placic za decyzje sluzb zwiazanych z walka z cyberzlodziejami?

  •  

   pokaż komentarz

   bank nie ma nic do gadania bo sam nie moze zablokowac konta ani pieniedzy

   @karer: To juz zmyslasz. To bank/Revolut o tym zdecydowal.
   Bo zablokowany jest ruch transakcyjny Z konta, a nie na konto
   @grubson234567 Ale na podstawie wplat/wyplat. Jesli nie przez przelew to pokaz mi jak wplacic reklamowke pieniedzy do Revoluta?
   Nie znam szczegolow, ale slyszalem o wielu przypadkach wszczecia tej procedury i w zadnym z nich nie ma dowodow na to, ze ktokolwiek poza bankiem kazal blokowac konto, ze ktokolwiek poza bankiem decydowal o wszczeciu procedury, na jakiej podstawie zdecydowano, ze przelew ze zweryfikowanego konta to pranie pieniedzy.
   Wszystkie mi znane przypadki byly "na gebe", banki nie byly w stanie pokazac zadnych dokomentow, ze ktokolwiek poza nimi decydowal o blokowaniu konta, wszczeciu procedury.
   @vendel Ja sie oczywiscie tylko wymadrzam, bo tego prawa nie czytalem. Ale gdyby takie dzialania byly mozliwe to na pewno by lamaly prawa czlowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @BigArtoo: chociażby za pomocą zewnętrznych fintechów jak np googlePlay/ApplePay lub nawet dowolnego zewnętrznego operatora płatności. Revoult ma własne ibany kont jak w każdym banku, na które możesz wpłacić środki na upartego przez pocztowy kwitek jeśli chcesz i wręcz obecnie Revoult ich nie ukrywa, a ujawniając je wręcz zachęca w aplikacji by ludzie wpłacali tam swoje pensje od pracodawców.. Wówczas tylko oni - pośrednicy de facto wiedzą kto im wpłacił kasę, natomiast oni jako pośrednicy robią przelew ze swoich kont firmowych z jakimś identyfikatorem transakcji i przekazanymi danymi, po którym jak ładnie ktoś zarząda to może najwyżej dopytać kto był faktycznym płatnikiem. (Ergo skąd przysżły pieniądze). Właśnie tym zajmują się tak zwane działy compilance, który zadziałał w przypadku opa. Nie mieli zweryfikowanej w pełni torżsamości, mieli ruch transakcyjny który uznali za podejrzany więc przyblokowali do wyjaśnienia. Op wyjaśnił (ze zrzutów wynika że chodziło o weryfikacje transakcj i dane spółek - czyli KYC), odblokowali. Koniec dramy i całej historii, minus niepotrzebna afera na wypoku.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie znam szczegolow, ale slyszalem o wielu przypadkach wszczecia tej procedury i w zadnym z nich nie ma dowodow na to, ze ktokolwiek poza bankiem kazal blokowac konto, ze ktokolwiek poza bankiem decydowal o wszczeciu procedury, na jakiej podstawie zdecydowano, ze przelew ze zweryfikowanego konta to pranie pieniedzy.

   @BigArtoo: Widze że edytowałeś, więc postaram ci się to wyjaśnić. Wynika to z przepisów AML. Banki, instytucje, a nawet zwykłe co większe firmy obecnie mają działy compilance zajmujące się wykrywaniem potencjalnych przestępstw -> bo jest to w ich interesie. Raz, że jeśli dojdzie do przypadku że przez ich podmiot przejdą jakieś lewe transakcje mogą ich spotkać konsekwencje, dwa ciąży na nich odpowiedzialność cywilnoprawna w przypadku wyrządzonej szkody. Np. w Prawie polskim Banki mogą robić duże fikołki, ale jeśli staniesz się ofiarą oszustwa i ktoś ci np zczyści konto, uzyskując dane z twojej karty lub dane autoryzacji konta to nadal o ile nie dokonałeś w sposób rażący zaniedbania, to bank jest winny, a nie ty. Po 3 - jeśli ktoś podejrzewa przestępstwo w tym finansowe, ma obowiązek poinformowania o tym stosownych służb, wiec takie działania mają charakter prewencyjny. Znam przypadki z "2 strony" i wiem iż często komunikacja woła o pomstę do nieba z perspektywy klienta, ale bank do momentu zweryfikowania nie wie czy jesteś tylko klientem, czy frauderem za którego działalnością możesz kogoś (w tym bank) narazić na straty. Wewnętrznych metod weryfikacji nie będę rozpisywać, ale są określone w przepisach, są tak zwane np. grupy ryzyka w transakcjach, kraje "raje" na których przepływ gotówki trzeba bardziej uważać od innych etc. W najbardziej mi znanych skrajnych przypadkach znam podmioty które trzymały środki kilka miesiecy, aż pan Prokurator po zgłoszeniu dokonanym przez firmę nie odpowiedział że wolno im zablokowane środki zwolnić.

   Wszystkie mi znane przypadki byly "na gebe", banki nie byly w stanie pokazac zadnych dokomentow, ze ktokolwiek poza nimi decydowal o blokowaniu konta, wszczeciu procedury.

   Wewnętrznie nigdy nie są na gębę, jest prowadzona dokumentacja, crm-y znają prawdę :). Po prostu nie daje się 100% informacji podejrzanemu użytkownikowi, co ma swoje uzasadnienie.

  •  

   pokaż komentarz

   @grubson234567: No dobra, to tyle w teorii.
   A teraz skupmy sie na praktyce.

   PS. mam swoje "wtyki" w tym temacie i wiem, ze to co piszesz to pobożne życzenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: czy po tylu dniach na chlodno jestes w stanie przyznac ze zj$$$les? Czy nic sie nie nauczyles? Ciekawi mnie jak to dziala.

  •  

   pokaż komentarz

   @PowaznyPan: zabawne jest to, że masz wszystkie fakty podane, Revolut wprost przyznał, że zj@@#li, a dodatkowo z informacji, których udzielili można wyczytać, że to jednak nie było AML. Niemniej wykopkowym piwniczakom się dalej wydaje, że mieli racje xD Pewnie wg ciebie fakty to lewacki wymysł i gdybym napisał, że 2+2=4, to też byś kazał mi przyznać, że kłamię, bo obraża to twój światopogląd xD

   pokaż spoiler Chyba, że to taki twój sposób na przeprosiny za bycie dzbanem i wyciągnie pochopnych wniosków na podstawie niepełnych, bądź nieprawdziwych informacji, to w takim razie przyjmuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  kto kurwa robi takie transakcje w revolulce to karta turystyczna jak ci k#@!a zamakając konto to zwróci ci kasę, no chyba iż pierzesz brudne pieniądze dla mafi

  Revolut zarządził weryfikację środków na moim koncie. Weryfikacja miała trwać kilka dni, trwa już kilka tygodni. Revolut nie poinformował o tym, że weryfikacja wiąże się z jakimikolwiek ograniczeniami, więc chciałem ponownie dokonać wymiany walut jak wiele razy wcześniej, ale gdy chciałem wysłać pieniądze z Revoluta z powrotem na swoje konto, to okazało się, że wszystkie środki na koncie mam zablokowane i nie mogę ich wysłać, aż do zakończenia weryfikacji, które nie wiadomo kiedy nastąpi. Niemniej jest im przykro. Brak profitu.

  •  

   pokaż komentarz

   @zerohedge: Revolut to nie jest karta turystyczna, coś Ci się chyba pomyliło.

  •  

   pokaż komentarz

   @zerohedge: może dla Ciebie oszczędność na poziomie kilkunastu tysięcy złotych nie ma znaczenia, ale dla mnie ma. Możesz tagować #biedak, ale prowadzę różne firmy w Polsce od ponad dekady i to właśnie takie "małe" oszczędności w różnych miejscach pozwalają przetrwać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors:

   A na czym konkretnie te oszczędności kilkunastu tysięcy? Na spreadzie walutowym?

  •  

   pokaż komentarz

   @towarzysz_Jan_Winnicki: tak, w skali 6 miesięcy mniej więcej taka jest różnica między kantorem w normalnym banku, a Revolutem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors:

   A w jakich bankach sprawdzałeś?
   Bo ja też miałem ten sam problem, w mBanku spread był chory.
   Natomiast w PKO BP był lepszy niż w kantorach typu Cinkciarz.
   W Pekao można negocjować domyślny spread, nawet jeśli nie ma się konta VIP.
   Pokazałem w Pekao spread w PKO BP, powiedzieli że to jest prawie czysty rynek, ale ustawili prawie identyczny.
   Jak robisz transakcje powyżej 50k zł, to oprócz powyższego masz kontakt do dedykowanego dealera i tam możesz dostać jeszcze lepszy spread na dany moment.

  •  

   pokaż komentarz

   @towarzysz_Jan_Winnicki: ja via Revolut spłacam kredyt hipoteczny w walucie od wielu lat, profit jest tego warty. Dodatkowo jak miałem swojego czasu konto w Raifaisenie walutowe to tam wpłatę z karty na revolut traktowano jako transakcje, a za transakcje kartą w EUR były cashbacki. Niestety limit do 800 PLN był w totalu + jakiś limit na operacje dziennie jak dobrze pamiętam, w ciągu ok 2 tygodniu trzeba było to "odzyskać". Myślę, że jak na darmową kartę to ładnie się spłaciła :)

  •  

   pokaż komentarz

   @towarzysz_Jan_Winnicki kilkanaście tysięcy oszczędności na przewalutowaniu 50k zł?
   Jak porównywałem kursy rovolut dla usd, albo eur, to różnica w stosunku do kursu w moim banku była od 0,2gr, do 1,5 gr. Chuj, niech będzie nawet 3gr. To jest 330 zł. No niby jest to już kwota, o którą warto zawalczyć, szczególnie jak często dokonujesz takich operacji. Ale procentowo to niecałe 0,7%.
   Nie wiem jakie masz obroty i czy zamrożenie 50k jest dla ciebie bolesne, ja bym nie był zachwycony. Porównaj oferty walutowe banków, może znajdziesz coś dla siebie. Dla mnie rovolut już dawno przestał być opłacalny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Apropo małego spreadu polecam cinkciarz.pl i tam transakcje społecznościowe, bardzo mały spread wychodzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @bbr555: nie, taka oszczędność była w ciągu kilku miesięcy na znacznie większej liczbie przelewów.

  •  

   pokaż komentarz

   @isonil: @Kors: przed Revolutem korzystałem z walutomatu. Zbliżone marże, ale oni też podlegają pod ALM.
   Fajnie też wychodził Alior Kantor

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: Kantor Aliora jest u nas niedoceniany. Nie wiem dlaczego. Biją na głowę Revoluta. Testowane podczas wielu podróży zagranicznych. I jak się coś dzieje nie tak masz gdzie zadzwonić i poprosić o pomoc.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: patrząc na szorujący po dnie Alior pytanie kiedy sprzedadzą kantor :(

  •  

   pokaż komentarz

   ale oni też podlegają pod ALM.

   @Guilty: każda instytucja finansowa w UE (u nas wszystkie pod nadzorem KNF) musi mieć wdrożone procedury AML

   Jak ktoś chce obracać sobie w świętym spokoju własnymi pieniędzmi bez ryzyka he he unijnych procedur AML, to można skorzystać z usług takich firm https://www.turnerlittle.com/

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: Myślę, że cały bank ktoś przejmie. Zresztą za niedługo większość banków która nie jest podłączona bezpośrednio do drukarek czeka trzęsienie ziemi. mBank już wydaje pewne symptomy na poziomie zespołu devów :)

  •  

   pokaż komentarz

   @zerohedge
   No chyba nikt nikomu nie może zabronić przepieprzyć na duperele 50000 PLN podczas wakacji w Ciechocinku?( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors: Musisz chyba przebolec ale do takich rzeczy to cos sprawdzonego i pod kontrola. Polece ci https://www.akcenta.pl/ . kursy lepsze, weryfikacja to faktyczna wizywa ich przedstawiciela, bok dziala na telefon w ciagu minut i jak raz cie zweryfikuja to raczej marne szanse na jakies klopoty. firma czeska ale dzialaja po polsku i w polsce noermalnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: ja się właśnie z kantor alior na revolut przesiadłem i dla mnie to jednak dużo lepsza platforma. Ale mówię o wakacyjnym użytkowaniu. Kwestia szybkości dopłaty pieniędzy, wielowalutowości bez konieczności trzymania kilku kart i przejrzystość. Nie wiem czym według Ciebie bije on na głowe revoluta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura

   Zaletą revoluta jest mnogość walut. Bułgaria, Serbia, Chorwacja - nie wracasz z garścią Kun czy innych mało przydatnych pinionszków. Tego im zabrać nie można. Co do popularnych walut to można znaleźć korzystniejsze kursy

  •  

   pokaż komentarz

   @zbyszek_cz: Mała poprawka, wypowiadam się o revolucie vs alior kantor odnośnie podróży po Azji przez kilka miesięcy z lat 2018 - 2019. Siadłem policzyłem wszystko później i dużo lepiej wypadł Alior. Spready, wypłaty z bankomatu itd. W Chinach byly miejsca gdzie sklepy nie akceptowały europejskich kart wiec trzeba bylo wypałacać gotówkę z ATMów. Niektóre ATMy nie widziały revoluta itd. Ogólnie z mojego doświadczenia wyszło że Alior Kantor wypadł lepiej. Być może teraz się zmieniło. Możesz napisać z czym teraz wygrywa Revolut? Mam nadzieje że dowiem się czegoś co zmieni moje zdanie na temat Revoluta. Akurat jestem w trakcie likwidowania niepotrzebnych mi kont bankowych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors to słabe z ich strony, nie popieram. Nawet, jeśli zmusza ich do tego prawo. Ale przecież blokada wykonywania przelewów w trakcie weryfikacji źródła przychodu jest czymś oczywistym, inaczej taka weryfikacja nie miałaby sensu, jeśli ktoś może zawinąć się z pieniędzmi. Myślę też, że jeśli byłoby to konto firmowe, to problemu by nie było. Dużo łatwiej weryfikuje się firmy.

   Życzę powodzenia i szybkiego odzyskania dostępu do kasy

  •  

   pokaż komentarz

   wielowalutowości bez konieczności trzymania kilku kart

   @zbyszek_cz: Ostatnio zrobili jakieś wielowalutowe karty, które w locie liczą po cenach z grubsza rynkowych. Tzn. tyle przynajmniej wiem z teorii którą znalazłem na ich stronie, bo nowa karta do mnie przyszła dopiero tydzień temu i jeszcze nie miałem okazji jej sprawdzić w praktyce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: kantor aliora konczy niebawem dzialalnosc.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwnd: Oooo, wiesz z wewnątrz czy gdzieś jest oficjalne info?

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: Maila dostałem od nich :D Każdy klient dostał.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: A kurde sorry, Rkantor kończy, Alior nie :D Mam konta w obydwu i pomieszałem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: No to jednak zależy od miejsca podróży i sposobu korzystania. Dla mnie najważniejsze jest to, że mogę sobie zapłacić w każdej walucie bez konieczności wymiany i trzymania po powrocie resztek. Plus wirtualne karty robią mi też dobrze, bo w miejscach niepewnych w internecie nie płace główną kartą. Czasami korzystam też z promocji w zagranicznych sklepach gdzie potrzebna jest karta zarejestrowana z lokalnym adresem co revolut obchodzi. Dość sporo ludzi ma revolut co ułatwia mi np. rozliczanie się w barach czy w pracy z wspólnych zakupów bo momentalnie można rozliczyć rachunki. Nie wypowiadam sie o długofalowej opłacalności bo dla mnie to nieistotne przy 2 tygodniowych wyjazdach czy pojedynczych płatnościach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: No to jednak zależy od miejsca podróży i sposobu korzystania.

   @zbyszek_cz masz rację. Diabeł tkwi w szczegółach. Używasz wersji premium? Ja w podstawowej nie mogę zakładać kart wirtualnych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: to tylko pokaże że nasi bankowcy to debile ale i tak biorąc pod uwagę że na zachodzie w większości państw są bardzo niskie stopy to u nas muszą jedynie przejść transformacje

  •  

   pokaż komentarz

   @Yurakamisa: Czy nasi bankowcy to debile? Moim zdaniem nie, zależy od jakiej strony patrzysz. Mało ludzi wie że od strony technologicznej nasze banki do tej pory to były tak na prawdę TOP5 na świecie. BLIK jest tego przykładem. Płatności zbliżeniowe na masową skalę też u nas startowały. Jak mBank startował był jednym z pierwszych w świecie bankiem online. NBP też miał nosa jak kupował fizyczne złoto gdzie reszta europy pukała się w czoło i mówiła że to relikt przeszłości a ostatnio mieliśmy ATH na XAUUSD.

  •  

   pokaż komentarz

   @zbyszek_cz: Alior ma tak samo wiele walut, a i pieniądze możesz sobie wpłacić/wypłacić w banku jak potrzebujesz gotówki. Revolut w podstawowej wersji ma bardzo mały limit wypłaty pieniędzy z bankomatu bez prowizji i o ile jedziesz sobie na wczasy gdzie wszędzie zapłacisz kartą, tak w przypadku konieczności wypłaty z bankomatu Revolut nie wychodzi już tak pięknie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: dlatego banki się niedługo się ogarną( ͡° ͜ʖ ͡°) muszą przejść transformacje na niskie stopy a zyski zapewne i tak będą mieli spore biorąc pod uwagę że kredyty nadal są drogie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Nie do wiary. przelać tyle pieniedzy instytucji ktora nie podlega żednej ochronie jak nadzór finansowy i bez żadnych gwarancji bankowych to rosyjska ruletka.

   Ja na revolucie mam srednio 100 zł , karte wirtualną połączona z telefonem i płace sobie jakieś drobne kwoty w żabce telefonem bo wygoda, kupiłem też sobie jedną akcje na giełdzie dla zabawy i tyle. Do tego revolut jest idealny ale nigdy bym im nie przelał takich duzych pieniedzy....

  •  

   pokaż komentarz

   @desf: @zbyszek_cz: Przecież Alior też ma już jedną kartę - wielowalutowa bierze z konta w danej walucie, potem z subkonta w EUR i finalnie w złotówkach (to ostatnie jest nieopłacalne, bo tu wchodzą już niestety złodziejskie kursy Aliora). Wcześniej tak działała dolarowa - więc wystarczało mieć dolarową, EUR i GBP (jeśli ktoś tam jeździ).

   A swoją drogą - największe oszczędności można potencjalnie zrobić kartą...mbanku - bo to chyba jedyny bank w Polsce, gdzie można zablokować DCC. Niestety, są kraje, gdzie nieuczciwi sprzedawcy wciskają sami guzik od DCC w terminalu - i potem dostajemy obciążenie o kilka-kilkanaście procent wyższe (bo marża DCC + nas jeszcze obciążą w łotówkach). Kiedyś na jednym głupim wypożyczeniu samochodu straciłem ponad 100 zł, bo tak przeliczyli - na szczęście Alior uznał reklamację.

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: Kantor Aliora jest u nas niedoceniany. Nie wiem dlaczego. Biją na głowę Revoluta. Testowane podczas wielu podróży zagranicznych. I jak się coś dzieje nie tak masz gdzie zadzwonić i poprosić o pomoc.

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: nie wiem, testowalem alior kantor w malezj i singapurze i wychodzilem gorzej ;p na eur tez ale nie tak bardzo

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: Nie mam premium. Mam jedną kartę wirtualną ale na pewno otwierałem też jednorazowe karty wirtualne.

   @prnppp super, że moge sobie wpłacać i wypłacać w oddziale (korzystałem z tego akurat) ale podczas gdy korzystam z tej karty tylko na wyjazdach poza Polskę to i tak niewiele daje ;) Gdy używałem alior kantor to za free była jedna wypłata kartą w miesiącu co było dla mnie gorsze niż revolutowy limit wypłat

   @mucher być może tak, gdy przechodziłem na revolut wydaje mi się, że nie było opcji płacenia w innych walutach. Zresztą, właśnie ta żonglerka kartami mnie denerwowała a tu mam jedną i zawsze mogę mieć ją przy sobie.

   Ja nie jestem jakimś przedstawicielem handlowym i mi to lotto czego kto używa, odpowiadam tylko na pytanie czemu akurat ja przeszedłem do revoluta :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Guilty: Dynamic Currency Conversion - taki myk, że płatność jest w walucie - a ciebie obciążąją w złotówkach. Zarabia na tym sprzedawca, zarabia na tym bank, ty tylko tracisz. Tak jak pisałem - w Hiszpanii chyba najczęściej mi się zdarzało, że chcieli mnie na tym naciąć, wciskając tą opcję od razu.

   @zbyszek_cz Zawsze była - nie było kart, bo "pozostałe" ogarniała USD. No ale to prawda - ja przez konto w Aliorze puszczam za duże kwoty, żeby bawić się w jakieś wynalazki typu Revolut (5000 zeta może bym tam i trzymał, 50 tysięcy - no way). No i dla mnie upierdliwy jest brak desktopowego interfejsu, zwłaszcza że z aplikacją notorycznie mam problemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura: ja mam standard Revolut i mam wirtualna karte ale tylko 1.
   Pierwsza karta jest gratis (fizyczna) a potem zamawiasz wirtualna (1 w cenie).
   Jak zamówisz odwrotnie to gratis masz juz tylko 1 wirtualna a za fizyczna placisz.
   Ale jak sie walnales to wirtualną mozesz ksasowac i wyrobic po fizycznej, ale uwazaj bo to bedzie juz nowa (przynajmniej ja tak mialem).

  •  

   pokaż komentarz

   @mucher: no to karta USD to chyba jedyna wtedy możliwa której nie wyrobiłem więc nie wiedziałem :) I zgodzę się, że Revolut to tylko do małych kwot, ja nawet jak na wakacjach planuje więcej wydać to doładowuje partiami, nie ufam im na tyle żeby tam większa kasę wpłacać

  •  

   pokaż komentarz

   @mucher: Do tej zwykłej wielowalutowej musiałeś mieć konta w danych walutach. Ta nowa wielowalutowa w kantorze z tego co rozumiem (nie wgłębiałem się detale bo i tak potrzebowałem karty do płacenia głównie w eur) nie wymaga konta w danej walucie, tylko przelicza w locie na minimalnej marży. Z kalkulatora na ich stronie wychodzi że mając konto w EUR i płacąc w GBP prowizja to 0,17%, czyli w zasadzie pomijalna.

  •  

   pokaż komentarz

   @zerohedge revolut ma opcję dla firm. Także nie do końca turystyczna, chyba że masz na myśli spółki skarbu państwa ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @desf: no właśnie wcześniej nie musiałeś - tak jak pisałem, do 99% walut wystarczała karta USD (poza EUR i GBP) - o, nawet jest w kalkulatorze, który podałeś. Kwiatek był przy płatności kartą USD w EURO - jest w kalkulatorze, 16% prowizji.

   No i pamiętaj, że do tych 0.17% musisz doliczyć jeszcze ok. 0.25% spreadu przy kupnie waluty (można do nich napisać, że wymienia się duże kwoty i wtedy włączają obniżony o 1/3 spread)

  •  

   pokaż komentarz

   @mucher: No może, nie wiem. Poprzednio miałem osobną kartę w eur do konta w eur i innymi się nie bawiłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @towarzysz_Jan_Winnicki:

   Ja robilem maly rekonesans roznych opcji przewalutowania jak mialem przewalutowac 100.000 GBP na PLN i wyszlo mi tak - w kolejnosci od najatraktcyjniejszy kurs, to najgorszy:

   1) Revolut, ale z jakas wyzsza opcja niz darmowa, bo damowa karta daje przewalutowanie chyba tylko do 5000 funa / miesiac bez prowizji, a powyzej cos tam juz biora. Z tego co pamietam te platne karty maja bez limitów.
   2) TMS Brokers - niewiele gorszy kurs niz w Revolucie, a nie blokuja wiekszej kasy jak przelewasz z Polskiego banku
   3) Alior Kantor
   4) TransferWise

   Generalnie Revolut mial najlepszy kurs, ale nie byla to juz wielka roznica w stosunku do TMS Brokers, a wiedzialem, ze jesli przejele 100.000 funa na konto revoluta, to na bank mi je zablokuja na ch... wie jaki czas i sie bede tłumaczył, ze swojej kasy.

   Dlatego poszedlem w TMS Brokers, przelalem do nich kase z Alior Kantor, przewalutowali i przelali z powrotem do Alioru tylko juz w PLN, zero problemow, zero pytan o ta kase, bo przyszla z Polskiego banku, wiec ich nic nie obchodzilo.

   Roznica w przy 100.000 funa w stosunku do Revoluta to bylo chyba pare stów PLN, wiec nie chcialo mi sie palowac z udowadnianiem, ze moja kasa jest moja w Revolucie, bo to nie pierwszy raz jak slysze, ze blokuja wieksze pieniadze. To samo jest z TransferWise, dobre do malych kwot, problematyczne przy wiekszych.

  •  

   pokaż komentarz

   @zerohedge: revolut jest bardzo popularny u osób które mają komornika. w ten sposób go unikają i korzystają z niego tak jak z normalnego banku.

  •  

   pokaż komentarz

   @Halabala997:

   Dzięki za info o TMS Brokers, mają fajną opcję dla firm - że zakładają konto w banku, w którym ma klient, więc cała operacja jest robiona w bez wychodzenia pieniędzy poza bank.

   Ciekawi mnie jedna rzecz - czy jak jakiś pośrednik lub zewnętrzny kantor zostanie uwikłany w jakieś nielegalne traksakcje, to inni jego klienci automatycznie stają się "podejrzani" - jako uczestniczący w łańcuchu wymiany walut?

  •  

   pokaż komentarz

   @Stary-Czlowiek-i-Klawiatura może dlatego, że apka ma c$!!?wy interfejs i zrobić tam płatność online (np kupić bilety samolotowe) to porażka, bo alior kantor to coś innego niż konto w ich banku...
   Podobnie z wpisywaniem danych do przelewu, j#??nia jakby to miało do papieża dotrzeć, adresy sresy chuje muje.

  •  

   pokaż komentarz

   @isonil: @Kors: przed Revolutem korzystałem z walutomatu. Zbliżone marże, ale oni też podlegają pod ALM.

   @Guilty: Przy wiekszych sumach wymiany polecam pytac we wlasnym banku o ustanowienie indywidualnego kursu wymiany.Ja jak zakladalem konto i panienka obczaila, ze ja kumam co to jest spread, to sama mi powiedziala, ze moga go indywidualnie dla mnie zaszyc w moim koncie w banku.

  •  

   pokaż komentarz

   @towarzysz_Jan_Winnicki: dostaniesz lepszy kurs niż w kantorach on-line i to oznajmią z wielką pompą, ale licz się z tym, że w bliżej nieokreślonej przyszłości #pekao wróci do lipnego kursu bez informowania Ciebie o tej drobnej przypadłości. Jak nie sprawdzasz kursów w kantorach online, to będziesz golony jak nieświadoma niczego owca przez kilka lat - przerabiałem to ostatnio i właśnie się zwijam z tego „banku”.

  •  

   pokaż komentarz

   @pwnd ja nie dostalem tego maila. Mozesz wkleic?

  •  

   pokaż komentarz

   @luc4s: to jednak rkantor, pomyliły mi się.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kors to ogarni lepiej TransferWise, tam masz kursy rynkowe no i firmę która funkcjonuje znacznie dłużej niż revolut

 •  

  pokaż komentarz

  plot twist: pieniądze opa na serio pochodzą z nielegalnych źródeł

 •  

  pokaż komentarz

  tl;dr nie przeczytałeś regulaminu, korzystałeś z prywatnego konta do czynności służbowych (revolut business się kłania) i teraz płaczesz, że firma sprawdza, czy wszystko jest zgodnie z prawem. to nie wina revoluta, że zachciało ci się kreatywnej księgowości i pretensje możesz mieć tylko do siebie

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 następna