•  

  pokaż komentarz

  Wybór trumpa nie jest już kwestią ścierania się poglądów konserwatywnych i liberalnych. To jest wybór za tym, czy chcesz, aby cywilizacja zachodnia w kształcie jaki znamy, przetrwała i prosperowala, a w dalszej perspektywie podbiła kosmos i zdystansowala dyszących za plecami Azjatów

  •  

   pokaż komentarz

   @Fobiczek: Fakt, że jeden zwraca się do elektoratu A i mówi A, a drugi do B i mówi B nie znaczy tak naprawdę za wiele. I tak jeden i drugi są pod wpływem tych samych środowisk: finansjery, przemysłu zbrojeniowego i Izraela. I jeden, i drugi będzie się musiał zmierzyć z Chinami. Jak chodzi o Polskę, to większe nadzieje są obecnie wiązane z Bidenem, bo może będzie bardziej skłonny nas doinwestować. No ale fakt, nie ma się co pieścić z socjalem i hołotą (sztucznie tam prowokowaną, ciekawe kto za tym stoi, bo to wcale nie takie oczywiste).

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego:

   ciekawe kto za tym stoi, bo to wcale nie takie oczywiste).

   Media, celebryci, korporacje, media społecznościowe, demokraci, wymiar sprawiedliwości który wypuszcza bandytów, oraz miliarderzy którzy to finansują, oraz pranie mózgu w akademii, oraz pranie mózgu w szkołach, oraz za duże zróżnicowanie rasowe powodujące destabilizację kraju.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak chodzi o Polskę, to większe nadzieje są obecnie wiązane z Bidenem, bo może będzie bardziej skłonny nas doinwestować

   @KawaJimmiego: w zamian za zmianę kulturowa którą widać w USA xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla: Nie płacą, bo nas lubią, tylko oni mają w tym interes.

  •  

   pokaż komentarz

   Media, celebryci, korporacje, media społecznościowe, demokraci, wymiar sprawiedliwości który wypuszcza bandytów, oraz miliarderzy którzy to finansują, oraz pranie mózgu w akademii, oraz pranie mózgu w szkołach, oraz za duże zróżnicowanie rasowe powodujące destabilizację kraju.

   @wypok312: To się skądś bierze. Obstawiam Rzymian wespół z Rosją i Chinami. Być może są jeszcze jacyś gracze.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: W efekcie w długofalowej polityce USA nie ma znaczenia czy wygra Trump, czy Biden. Jeśli zajdzie taka potrzeba to każdy rząd USA dofinansuje sojusznika bez względu na cenę. Natomiast twoje przypuszczenia zakladaja, ze USA dofinansuje Polskę, ale odbędzie się to ze stratą dla kieszeni obywateli, którzy będą pokrywac straty po protestach tych paranoików z lewej strony pokroju LGBT i antify, gdy zradykalizują się jeszcze bardziej.
   Zresztą już są mocno zradykalizowani, co pokazuje przykład tego gościa Margot, który pod płaszczykiem tolerancji i szacunku atakuje innych ludzi i cudzą właśność.

  •  

   pokaż komentarz

   Jeśli zajdzie taka potrzeba to każdy rząd USA dofinansuje sojusznika bez względu na cenę.

   @Tatiagla: Tylko jeden zrobi to wcześniej, a drugi później albo wcale, bo będzie się upierać przy innych rozwiązaniach do samego końca ¯\_(ツ)_/¯ Póki co nas nie dofinansowują, przy zmianie gabinetu być może zaczną.

   Natomiast twoje przypuszczenia zakladaja, ze USA dofinansuje Polskę, ale odbędzie się to ze stratą dla kieszeni obywateli, którzy będą pokrywac straty po protestach tych paranoików z lewej strony pokroju LGBT i antify, gdy zradykalizują się jeszcze bardziej.
   Takich konsekwencji nie zakładam. Nie po to nas dofinansowują, żeby siać tutaj zamęt i nas osłabiać.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego:No ale o jakie dofinansowanie ci chodzi, skoro amerykańskie firmy normalnie inwestują w Polsce niezależnie od klimatu politycznego?

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego:

   Takich konsekwencji nie zakładam. Nie po to nas dofinansowują, żeby siać tutaj zamęt i nas osłabiać.

   No nie wiem, bodajże w Estonii amerykańska ambasada kolportowała multirasową propagandę, zachęcająco do transformacji etnicznej kraju. Za państwowe. W Polsce jest c#%@%wo ale przynajmniej stabilnie. Jak zrobimy co chcą, to będzie c#%@%wo i niestabilnie.

  •  

   pokaż komentarz

   To jest wybór za tym, czy chcesz, aby cywilizacja zachodnia w kształcie jaki znamy, przetrwała i prosperowala, a w dalszej perspektywie podbiła kosmos i zdystansowala dyszących za plecami Azjatów

   @Fobiczek: w pełni się zgadzam, że pozostawienie tej skrajnie niekompetentnej i toksycznej administracji będzie miało bardzo złe skutki, choć z drugiej strony schadenfreude obserwowania, jak od Trumpa będą odchodzić coraz kolejni bliscy współpracownicy może trochę rekompensować życie pod chińskim butem. Ale być może Ameryka będzie w stanie z powrotem wykorzystać swój potencjał pod wodzą Bidena.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fobiczek aha bo Trump tak dużo zrobił, żebyśmy n Marsa polecieli. Amerykański idiota i bankrut, dzięki finansjerze jest tym kim jest. Pogłębianie podziałów niczym nasz nowy Piłsudski w społeczeństwie co doprowadziło do tego, że Stany są na granicy wojny domowej. Dewastacja przemysłu, wbrew propagandzie więcej firm uciekło z USA przez nacjonalistyczne podejście do gospodarki, a nie tworzenie przyjaznego środowiska biznesowego, żeby firmy wracały macierzy. Wojna z Chinami, na przykładzie androida, odbije się taką czkawką USA, że refluksu dostanie. Pokazanie wszystkim sojusznikom środkowego palca. Wycofanie wojsk z wielu miejsc, co będzie miało następstwo poszerzeniem wpływów Rosji, Chin i środowisk muzułmańskich. itd. "Najwybitniejszy" prezydent populistów bi red neckow

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla: @wypok312: Domyślam się, że to Rzymianie. A chodzi mi o dofinansowanie o którym mówi Jacek Bartosiak- wzmocnienie tego rejonu, żeby się przeciwstawić ekspansji Chin. A Niemcy są gospodarczo połączeni z Chinami i otwarcie walczą z USA. Czy USA mogą sobie pozwolić na dalszy wzrost potęgi Niemiec w Europie, żeby pochłonęła również Europę Wschodnią?

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego:
   Miliarderzy to finansują.
   Np była żona Jefa Bezosa przeznaczyła 1,5 miliarda dolarów na BLM.
   To wróg wewnętrzny. Coś jak rak.
   Co USA zrobią w polityce zagranicznej to nie wiem. Pewnie to co zawsze.

  •  

   pokaż komentarz

   Pogłębianie podziałów niczym nasz nowy Piłsudski w społeczeństwie co doprowadziło do tego, że Stany są na granicy wojny domowej.

   @mexxl:

   Tak, wina Trumpa że lewactwo wylazło na ulice. Przecież to jest narracja terrorystów.

   To wasza wina że was terroryzujemy, bo nie robicie tego co chcemy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla: @wypok312: Domyślam się, że to Rzymianie

   @KawaJimmiego: przypisywanie "etniczności" swoim rozmówcom rodem starszych ludzi po 60+. Nikt nie będzie ciebie brał na poważnie w dyskusjach.

   Zadałem konkretne pytanie:
   jakiego typu dofinansowania oczekujesz od USA, które wzmocni ten rejon i przeciwstawi się ekspansji Chin? Przecież dróg lądowych jest dużo więcej i w efekcie, jak przez Polskę nie przejdzie Jedwabny szlak, to Chinczycy sobie znajda inną drogę lądową. Obecnie robią to np. inwestując w Węgrzech a z Węgier przez pro Niemiecką Austrię jest już blisko do Niemiec?
   natomiast branie za autorytet Bartosiaka jest niepoważne, bo póki co w wielu kwestiach mówi zbyt ogólnikowo i nie mówi tego, czego co by większość nie wiedziała. Stosuje on wróżenie z fusów na podstawie obserwacji obecnych decyzji polityków w geopolityce i strzela, jakie to przyniesie konsekwencje w ciągu paru tygodni, bo już nie przewidzi tego, co będzie w kolejnej dekadzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tatiagla i to nie jest prawda, PO wybralo niemcy i francuskie helikoptery w tym wypadku moglbys zapomnieć o inwestycji microsoftu w Polsce

  •  

   pokaż komentarz

   @Fobiczek: człowieku, ale dałeś sobie wyprać mózg. jeśli naprwadę uważasz, że Biden to będzie jakiś "koniec cywylizacji" to szczerze trzymam kciuki za tego Bidena, byś mógł się przekonać ze to co wypisujesz dzisiaj to jest piramidalna bzdura niepoparta szczyptą faktów.

   ja nie uważam się za eksperta od USA, ale widzę że Ty swoją wiedzę to czerpiesz chyba tylko z wykopu.

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312: Ale wymiar sprawiedliwości wypuszcza bandytów, bo tak zdecydowali demokratyczni gubernatorzy/prezydenci miast itd. "bo warus".

  •  

   pokaż komentarz

   @Fobiczek XXI wiek a ty wierzysz amerykańskim politykom. Hahah

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator:
   Np wypuścili tego antifiarza który ostatnio kogoś zabił na protestach.
   Wypuścili go i później zabił człowieka. Bo prawo nie jest egzekwowane.

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger:

   człowieku, ale dałeś sobie wyprać mózg. jeśli naprwadę uważasz, że Biden to będzie jakiś "koniec cywylizacji"

   Jak biali utracą większość demograficzną to takie AOC i Sandersy będą już u władzy. Kraj się stoczy tak jak RPA, kiedy Mandela doszedł do władzy i wprowadzał swoje akcje afirmatywne i resztę barachła postulowanego teraz w USA.
   Np darmowa służba zdrowia dla wszystkich imigrantów, darmowe domy dla imigrantów, obowiązkowe rasowe kwoty w miejscach pracy dla nie-białych i tak dalej...
   No i oczywiście paraliżowanie pracy policji i obcinanie jej funduszy, bo łapie grupę chronioną i wyborców demokratów.

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312 Wina, że Trump w zarodku nie stłumił tego ścierwa. Wręcz przeciwnie jakoś nie pali się do tego.

  •  

   pokaż komentarz

   @mexxl:
   Nie może wysyłać sił federalnych bez zgody miejscowych gubernatorów.
   To na nich ciąży ten obowiązek. Muszą stwierdzić że sobie nie radzą lokalnymi siłami policyjnymi i wystosować pismo z prośbą o pomoc rządu federalnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312: Ale wypuszczają, "bo zabójczy warus", a nie dlatego, że sędzia wstał i pomyślał "o, wypuszczę sobie jakiegoś bandytę".

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator:
   Nie. Widziałem oświadczenie prokuratora stanowego. Pani prokurator.
   Wynika z niego że nie stawia im zarzutów z powodów politycznych.
   Co innego stawianie zarzutów a co innego wypuszczanie. Oni nie mają stawianych zarzutów w pierwszej kolejności. Są łapani przez policję a prokuratura nie prowadzi swoich czynności.
   Stawiają zarzuty tym co się bronią.

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312 jak jesteś takim znafcom, to wiedz, że Trump wystarczy, że stwierdzi sobie, że jest to bunt i może śmiało wjechać Do tego jeden kamień rzucony w agenta federalnego upoważnia go do interwencji federalnej. Także widać, że jest mu to na rękę, a ma wywalone na zwykłych ludzi, którzy tracą majątki życia.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: beiden nas przEjedzie za demontowanie demokratycznych procedur i jawne popieranie Trumpa przez polski establishment.

  •  

   pokaż komentarz

   @mexxl:
   Tak, jestem takim znawcą i o tym wiem. Nawet gdzieś tutaj o tym napisałem.
   Oczywiście że jest mu to na rękę. Ludzie wybrali demokratów, wspierali BLM, to niech teraz znoszą konsekwencje swoich decyzji.

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312 no chyba kolego znafcom. Widzę, że zabrakło argumentów

  •  

   pokaż komentarz

   @mexxl:
   Nie rozumiem. Jakich argumentów mi zabrakło, za czym?
   Ja popieram nie wysyłanie sił federalnych do demokratycznych stanów.
   Popieram całkowitą separację. Niech sobie tam budują swoje nowe CHAZ czy inny CHOP.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak chodzi o Polskę, to większe nadzieje są obecnie wiązane z Bidenem, bo może będzie bardziej skłonny nas doinwestować.
   @KawaJimmiego: Skąd taki wniosek? Nie mówię, że jestem lepiej poinformowany, ale tak po obserwacji mediów, to Trump jako pierwszy zamiast tylko mówić zaczął coś robić w kwestii zaangażowania USA w Polsce plus wspierania projektu Międzymorza. Abstrahując od tego, czy plany są dobre, to prezydenci od demokratów tylko to obiecywali, a nigdy nic nie robili w tym kierunku.

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312:

   Jak biali utracą większość demograficzną to takie AOC i Sandersy będą już u władzy. Kraj się stoczy tak jak RPA, kiedy Mandela doszedł do władzy i wprowadzał swoje akcje afirmatywne i resztę barachła postulowanego teraz w USA.

   wow. widzę że jasnowidz ;) ja nie chcę nic mówić, ale najlepiej gospodarka USA rozwijała się za demokraty Billa Clintona. warto sprawdzić.

   Np darmowa służba zdrowia dla wszystkich imigrantów, darmowe domy dla imigrantów, obowiązkowe rasowe kwoty w miejscach pracy dla nie-białych i tak dalej...

   służba zdrowi w USA nie przystaje do dzisiejszych standardów. widzę że kompletnie nie masz o tym pojęcia. może warto najpierw poczytać jak to naprawdę wygląda - pocztaj sobie choćby o tak prozaicznej sprawie jak dostęp do insuliny. serio.

   darmowe domy? skąd Ty to wziąłeś? w USA jest sporo bezdomnych ale mają akurat imigrantom finansować domy? weźże się ogarnij.

   No i oczywiście paraliżowanie pracy policji i obcinanie jej funduszy, bo łapie grupę chronioną i wyborców demokratów.

   tak. a pół dowodu że WSZYSCY chuligani to wyborcy demokratów? czy kolejna projkecja?

   wiesz co - mam jedną radę dla Ciebie - naucz się że do pisania takich twardych wniosków potrzebne są dowody, inaczej to są jedynie fantazje i bajkopisartstwo. pewnie że można pleść bzdury bez potwierdzenia, ale po co?

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312 gratuluję toku myślenia. Poczytaj o wojnie o bawełnę, czyli secesyjnej. I mam nadzieję, że masz trochę empatii dla ludzi którym Trump razem z Tobą pokazał środkowy palec. ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @secret_passenger:

   wow. widzę że jasnowidz ;) ja nie chcę nic mówić, ale najlepiej gospodarka USA rozwijała się za demokraty Billa Clintona. warto sprawdzić.

   No i?

   wow. widzę że jasnowidz ;)

   Nie jasnowidz, podałem Ci przykład historyczny. Wiemy jak to się skończy, bo takie same zjawisko zaszło w RPA. Ten kto nie zna historii jest zmuszony ją powtarzać.
   Biali utracili większość demokratyczną, czarni zyskali prawa polityczne i wybrali czerwonych, a następnie zrujnowali kraj. To fakt.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fobiczek: Krótko i zwięźle. Świetny wpis, leci +

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312:

   No i?

   no i tyle, że mówienie, że dla USA ratunkiem są tylko Republikanie wynika z Twojej kompletnej nieznajomości najnowszej nawet historii USA. tyle.

   Nie jasnowidz, podałem Ci przykład historyczny. Wiemy jak to się skończy, bo takie same zjawisko zaszło w RPA.

   co za bzdury. nie można rozciągać procesów w jednym państwie na zupełnie inne państwo - o innej kulturze, innej historii, innej społeczej wrażliwości.

   Biali utracili większość demokratyczną

   nie, biali w RPA NIGDY NIE MIELI WIĘKSZOŚCI DEMOKRATYCZNEJ od tego należy zacząć. biali byli zawsze tam mniejszością. co więcej sporo czasu w RPA mogli głosować TYLKO BIALI.

   proszę - jeśli chcesz ze mną dyskutować to weryfikuj swoje tezy, bo nie chce mi się ciągle prostować głupot jakie wypiujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @mexxl:
   Nie, nie mam.
   Niech czarni ,kolorowi i czerwoni mieszkają w swoich stanach, a normalni biali w swoich.
   Oczywiście czerwoni będą chcieli przyleźć jak zrujnują u siebie i wyczują że inne miejsca prosperują.
   Czerwoni niszczą wszystko u siebie, nie chcą pomocy rządu federalnego, nazywają tych policjantów faszystami i stormtroopers, a potem mają pretensje do tych samych faszystów że nie zaprowadzili porządku.

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312 widzę, że wojna secesyjna ci się marzy. nie zapomnij kredek spakować na jutro do tornistra, bo po toku rozumowania widzę, że podstawówki jeszcze, lub w ogóle nie skończyłeś.

  •  

   pokaż komentarz

   @mexxl:
   Czerwoni są jak dziecko które rozwali klocki dookoła, płacze i histeryzuje jak rodzic chce mu te klocki pozbierać, a na koniec ma pretensje że nie pozbierał.

  •  

   pokaż komentarz

   @wypok312: Ale prokurator to w USA urząd polityczny. A tu się szkaluje sądy (a więc sędziów), które NIC nie mają w tym temacie do powiedzenia.

   Tak czy siak - racja, lewacka prokuratura to element problemu, ale fakt, że wprowadzono w lewackich stanach również przepisy, które w praktyce uniemożliwiają skuteczne aresztowanie zbira i przy okazji powoduję wypuszczanie już przetrzymywanych to osobny problem.

  •  

   pokaż komentarz

   Wybór trumpa nie jest już kwestią ścierania się poglądów konserwatywnych i liberalnych. To jest wybór za tym, czy chcesz, aby cywilizacja zachodnia w kształcie jaki znamy, przetrwała i prosperowala, a w dalszej perspektywie podbiła kosmos i zdystansowala dyszących za plecami Azjatów

   @Fobiczek: Hehe XD Przecież nawet szympansy w warszawskim zoo wiedzą, że wybór między Trumpem a Bidenem to wybór między dżumą i cholerą.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fobiczek: na szczescie ten cyrk bedzie trwal do 3 listopada Po tej dacie Daj Boże aby wygrał Donald Trump bedzie w Tydzień cichutko tak jak by nigdy nic

  •  

   pokaż komentarz

   przypisywanie "etniczności" swoim rozmówcom rodem starszych ludzi po 60+. Nikt nie będzie ciebie brał na poważnie w dyskusjach.

   @Tatiagla: Wiele działań jest przypisywanych jest pewnej grupie etnicznej i chyba za mało wiesz albo za krótko żyjesz, żeby to zrozumieć. I nie przypisuję pochodzenia moim rozmówcom, tyko decydentom politycznym o których dyskutuję- spora różnica. A jakie inwestycje mam na uwadze to już pytaj Bartosiaka.

  •  

   pokaż komentarz

   Miliarderzy to finansują.
   Np była żona Jefa Bezosa przeznaczyła 1,5 miliarda dolarów na BLM.


   @wypok312: Tak się zastanawiam czy to jest po prostu durna baba, czy jakiś głębszy szwindel...

  •  

   pokaż komentarz

   beiden nas przEjedzie za demontowanie demokratycznych procedur i jawne popieranie Trumpa przez polski establishment

   @majcelos: To się nazywa polityka i to tak nie działa.

  •  

   pokaż komentarz

   Skąd taki wniosek? Nie mówię, że jestem lepiej poinformowany, ale tak po obserwacji mediów, to Trump jako pierwszy zamiast tylko mówić zaczął coś robić w kwestii zaangażowania USA w Polsce plus wspierania projektu Międzymorza. Abstrahując od tego, czy plany są dobre, to prezydenci od demokratów tylko to obiecywali, a nigdy nic nie robili w tym kierunku.

   @TenTypZez: Tako rzecze Jacek Bartosiak.Trumpowi prawdopodobnie się zdaje, że USA sami dadzą radę, a ktoś inny może spojrzeć na to bardziej realnie i udzielić nam większego wsparcia.

  • więcej komentarzy(38)

 •  

  pokaż komentarz

  Można powiedzieć że Demokraci sami nakręcili spot Trumpowi.
  Młoda, inteligentna, wykształcona progresywna lewica. ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  •  
   Nuubeczek

   -29

   pokaż komentarz

   @cerastes: Zapomiałeś dodać z wielkiego miasta zalanego szambem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: Bardzo dobry spot, ogląda się jak trailer nowego świetnego filmu, tyle że to jest rzeczywistość...

   Ogólnie nie popieram aktywizowania wyborców poprzez strach, ale tu jest to 100% wskazane, dokładnie tak będzie wyglądało USA jeśli Biden wygra. Słowem w ciągu kilku lat państwo upadnie, albo nawet szybciej.

  •  

   pokaż komentarz

   Ogólnie nie popieram aktywizowania wyborców poprzez strach, ale tu jest to 100% wskazane,

   @Anna_: Ja zwrócę Ci uwagę na jeden ważny szczegół, już po pisałem jakiś czas temu ale powtórzę. To nie Trump wykorzystuje strach, to Demokracji są tak bardzo owładnięci manią władzy że postanowili podpalić swój kraj.
   Zauważyli że Trump zlekceważył wirusa na samym początku, co szybko obróciło się przeciw niemu bo w NY było sporo zarażonych. Media rozdmuchały sprawę sprzyjające Demokratom. Ich plany była taki żeby jak najmocniej nakręcić wizję zapaści zdrowotnej i ekonomicznej żeby zrzucić na administrację Trumpa.
   Podkręcenie Antify i BLM miało jeden cel, masowy chaos z którym nie radzą sobie służby. Dlatego lewaccy politycy tak chronią tych zadymiarzy. Katastrofa miała być przypisana nieudolności Trumpa, a to w czasie przedwyborczym miało doprowadzić do jego przegranej. Na początku roku Donald u Buków był zdecydowanym zwycięzcą.

   Jeżeli ktoś ma odrobinę mózgu to powinien zrozumieć że Demokraci to szaleńcy.

  •  

   pokaż komentarz

   aktywizowania wyborców poprzez strach

   @Anna_: Według mnie to jest słabe nakręcać strach od podstaw, ale tutaj raczej jest to przekazane w sposób odwrotny, ludzie się boją (przynajmniej powinni) a ten film jedynie wskazuje czego się boją, jakie są podstawy lęku który już został aktywowany i tylko działa pobudzająco na strach który już w ludziach powinien być. Przynajmniej tych ogarniętych co widzą coś więcej poza lewicową papką podawaną do mózgu

  •  

   pokaż komentarz

   Ogólnie nie popieram aktywizowania wyborców poprzez strach, ale tu jest to 100% wskazane,

   @Anna_: a ja myślę że to co przed "ale" to jest taka "3 prawda wg X. Tischnera"

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: A ja uważam, że taka retoryka jest chybiona. Jedni mogą mówić "Chcecie zamieszek? Jak ich wybierzecie to tak będzie!", a druga strona może odpowiedzieć "Widzicie, co się dzieje za rządów Trumpa? Głosujcie na nas, to tak nie będzie!

  •  

   pokaż komentarz

   @cerastes: No i teraz ich plany obracają się przeciwko nim. Trudno się dziwić żeby normalni pracujący ludzie posiadający rodziny, bronili zadymiarzy i złodziei głosując na kandydata który to wszystko wspiera. Spot ma zapewne trafić do tych którzy mają wątpliwości albo za dużo się naoglądali propagandy w telewizji, a do tego jeszcze mocniej utwierdzić jego własnych wyborców. Dobrze wie jak medialnie poprowadzić tę kampanię, właściwie to mu ułatwili sprawę zamieniając kraj w jakąś irracjonalną arenę dla anarchistów.

  •  

   pokaż komentarz

   @TenTypZez: mówić zawsze można, tylko że Demokraci poprzez decyzje swoich ludzi tj. burmistrzów i gubernatorów działają tak aby zadymy trwały jak najdłużej. Tutaj można wskazać wiele elementów obcięcie funduszy policyjnych, wypuszczanie przez lewicowych prokuratorów bandziorów, brak zgody na wpuszczenie służb federalnych, wypowiedzi zachwalające anarchistów, promocja lewackich ideologii przez lokalną administrację, negowanie a właściwie to degeneracja prawa. itd

  •  

   pokaż komentarz

   @Anna_: niekoniecznie. Ich celem Jest przejęcie władzy. Jeżeli To nastąpi To sytuacja Może sie uspokoic

 •  

  pokaż komentarz

  dziwna sytuacja, jeśli go nie wybiorą drugi raz ten kraj rozpadnie się

 •  

  pokaż komentarz

  Ostry podział elektoratu. Republikanie nie bawią się w przymilanie do wszystkich i uznali, że bardziej opłaca im się aktywizować swój własny elektorat niż walczyć o tych, którzy w większości pewnie i tak na nich nie zagłosują.

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Powiedziałbym, że jest dokładnie odwrotnie. Coraz więcej osób, które nawet całe życie popierały demokratów, deklaruje że będą głosować na Trumpa. Linia podziału oddzielająca Demokratów od Republikanów przesunęła się mocno w lewo. Demokraci są teraz pod kontrolą skrajnej lewicy, natomiast Republikanie zluzowali majtki i stali się na wielu polach bardziej liberalni, dlatego uważam że właśnie pozyskują w ten sposób nowy elektorat. Nie zapominajmy też o tym, że jest też masa osób, która boi się przyznać kogo popierają, ze względu na obawy o pracę, reputację, czy nawet w skrajnych przypadkach zdrowie i życie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n:

   Republikanie zluzowali majtki i stali się na wielu polach bardziej liberalni

   Mem:

   źródło: polacks.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Linia podziału oddzielająca Demokratów od Republikanów przesunęła się mocno w lewo.

   @sos3n: i dlatego nominatem został symbol centrowych demokratów Biden, z niezbyt lubianą przez progresywistów Harris jako wice? Stąd mamy wymierzony w Trumpa Project Lincoln, grupujący licznych republikanów rozczarowanych co stało się z ich partią?
   Alt-left jest bardzo głośny, ale elity demokratyczne okazały się sprawniejsze od republikańskich i nie dały sobie wejść na głowę radykałom, nawet jeśli to tych ostatnich czasami słychać najmocniej. Samo w sobie to nie oznacza, że faktycznie coś mogą.

  •  

   pokaż komentarz

   elity demokratyczne okazały się sprawniejsze od republikańskich i nie dały sobie wejść na głowę radykałom

   @Fren: Czyżby? To dlatego takie "znakomitości" jak Harris, Maxine Waters, AOC, czy wielu innych twarzy Demokratów otwarcie nawołują do inicjowania czy kontynuowania zadym jakie się dzieją? Nie potępiają przemocy, nie krytykują niszczenia życiowego dorobku ludzi, w tym czarnej społeczności? Dlatego Harris, podobnie jak wielu innych Demokratów wsparła finansowo fundusz pomagającym aresztowanym zadymiarzom wyjść na wolność za kaucją? To dlatego do dzisiaj zniszczenie jakie sieje Antifa i BLM nazywają "Peaceful Protests"? Plażo, proszę...

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: 93% protestów było pokojowych stąd samo poparcie dla nich nie oznacza bynajmniej popierania radykałów. Pomyśl może, czy czasem to Twój obraz, kształtowany przez polski internet gdzie prędzej zobaczymy płonące barykady niż ludzi idących w zwykłych demonstracjach nie jest skrzywiony. Przemoc za to potępia sam Biden jak już pisałem.
   Harris jako prokuratorka dała się poznać jako zwolenniczka dość twardej linii, to naprawdę nie jest ulubienica berniebotów. Teza, że Trump to jakiś kandydat centrum a Biden – radykalnej lewicy jest tak absurdalna, że nie jest do obrony.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fren: Podajesz jako źródło Washington Post, które wiemy że jest mocno lewoskrętne. Także dla mnie totalnie nieobiektywne przez co niewiarygodne. Równie dobrze mogłeś tu dac CNN albo MSNBC - ten sam poziom wiarygodności.
   Za to ja zaproponuje Ci do obejrzenia komentarz Tima Pool'a, kolesia, który całe życie był liberałem, przez większość czasu wspierał Demokratów, ale przez ostatnie lata wiele się zmieniło, co bardzo dobrze argumentuje zawsze podając sprawdzone źródła, często lewicowe. Na bieżąco komentuje to co się teraz dzieje, ZAWSZE opierając się na sprawdzonych informacjach.
   https://www.youtube.com/watch?v=bJiuGax6s_c&t=0s

  •  

   pokaż komentarz

   @KawaJimmiego: Niekoniecznie, dla przykładu ustatni film gdzie małpy wbiły do restauracji i wszystkich stamtąd wyrzucili rozwalając co nieco i wydzierając się blm i inne szajsy. Jak myślisz ilu z będących tam gości zagłosuje po tym na demokratów? Kiedyś mówili że to ludzie z mniejszych miejscowości głosują na trumpa a teraz inni w większych miastach mogą posmakowac trochę lewackiej utopii z pierwszej ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: Cumplu, demokraci jaki i ludzie żyjący w lewicowej bańce informacyjnej, nie dostrzegają czego obawia się przeciętny amerykanin/zjadacz chleba. Realne zagrożenie ze strony zamieszek blm czy antify (ponad 30 ofiar), wizja długotrwałego bezrobocia (lockdown), czy potencjalnej wojny domowej, tym żyje się tam na codzień i tego słuchaczom CNN, MSNBC, washington post czy New York Timesa nie przetłumaczysz.
   Po stornie DNC jest doskonale znana nam(w PL) narracja, "faszyzm", "orange man bad", prawa lpg, czyli nie mamy nic do zaproponowania poza tym że nie jestem Trumpem.
   Zwycięstwo Trupa prawdopodobnie będzie jeszcze większe niż w 2016.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fren: czlonkowie KKK 98% zycia spedzali pokojowo ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   Ostry podział elektoratu. Republikanie nie bawią się w przymilanie do wszystkich i uznali, że bardziej opłaca im się aktywizować swój własny elektorat niż walczyć o tych, którzy w większości pewnie i tak na nich nie zagłosują.

   @KawaJimmiego: Mniej fanatyczni demokraci - tzn średnia klasa wyższa z przedmieśc na własnej skórze obecnie odczuwają BLM. Ich domy są niszczony, a okolica niebezpieczna. Ten spot to nie dla trumpowców. Ten spot jest dla bogatszych demokratów bo wiedzą że prędzęj czy później swołocz przyjdzie na ich przedmieścia i się ich pozbędzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: Tim Pool używa sprawdzonych źródeł jak dailymail czy breitbart xD

  •  

   pokaż komentarz

   Powiedziałbym, że jest dokładnie odwrotnie. Coraz więcej osób, które nawet całe życie popierały demokratów, deklaruje że będą głosować na Trumpa.

   @sos3n: Co? xD

   Poproszę źródło.

  •  

   pokaż komentarz

   @szwedes No tak, bo Newsweek napisałby na pewno to o czym mówię XD Tak samo NYT, WaPo, itd... XD Jeszcze czekam kiedy CNN i MSNBC o tym wspomni XD Media te na prawdę dnia nie mogą przeżyć, jak nie obsmarują Trumpa, także wybacz... Pogadamy po wyborach ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: z przyjemnością zobaczę dokładniej jak będę miał chwilę, ale z tego co przeleciałem – on mówi o innej rzeczy, czyli pojawiającym się i na wykopie, faktycznie bardzo dziwnym metodologicznie raporcie o przemocy na tle politycznym. Z kolei to, co podesłałem dotyczy konkretnie protestów BLM i nie ma z tamtym nic wspólnego.
   Natomiast bardzo bym przestrzegał przed odrzucaniem tylko i wyłącznie dlatego, że napisał o tym WaPo, bo łatwo jest wtedy uwierzyć w dziwne rzeczy albo zamknąć się w bańce. TYm bardziej, że to badanie zostało przeprowadzone przy Princeton University na bardzo dużej próbie. Bardzo zachęcam do sięgania do innych źródeł i przebijania sfery informacyjnego komfortu. Natomiast ogólnie o ile na YT można znaleźć sporo fajnych rzeczy, to nadal trzeba tam uważać bo łatwo jest się naciąć. I pod tym względem bardziej wiarygodne są media tradycyjne, czy mówimy o mediach liberalnych jak WaPo czy CNN czy konserwatywnych jak WSJ, National Interest czy mój ulubiony The American Conservative.

  •  

   pokaż komentarz

   @sos3n: No te źródła pokazują wyniki sondażu i listę dość prominentnych republikanów, którzy powiedzieli że nie będą głosować na Trumpa albo wręcz że pójdą głosować na Bidena. Także mimo że te strony są pro-Demokratyczne (chociaż CNBC jest raczej centrum), to są to obiektywne fakty.
   Oczywiście przekonany się po wyborach, ale w tym momencie to Trump jest radykalny a Biden raczej centrolewicowy, więc siłą rzeczy ma większą szansę przejęcia przeciwnego elektoratu. W USA te protesty nie są oceniane jako tak radykalne jak w Polsce, a Biden generalnie wygaszał emocje i nie popierał przemocy.

  • więcej komentarzy(8)

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież te wszystkie rzeczy z nagrań stały sie za kadencji Trumpa xD

  •  
   Strzelec_Kurpiowski

   +21

   pokaż komentarz

   Przecież te wszystkie rzeczy z nagrań stały sie za kadencji Trumpa xD

   @xVolR: i co z tego? Prezydent ma jasno określone ramy działania i nie może ot tak sobie wojska do tłumienia protestów własnych obywateli wysyłać.

   To Demokraci rządzący w tych stanach nie chcą wezwać pomocy federalnej i twierdzą, że nic poważnego się nie dzieje.

  •  

   pokaż komentarz

   Prezydent ma jasno określone ramy działania

   @Strzelec_Kurpiowski: aha no to skoro prezydent nie może robić sobie wszystkiego co mu sie podoba, to jaka będzie różnica jak wygra Joe Biden? XD

   źródło: pbs.twimg.com

  •  
   Strzelec_Kurpiowski

   +13

   pokaż komentarz

   aha no to skoro prezydent nie może robić sobie wszystkiego co mu sie podoba, to jaka będzie różnica jak wygra Joe Biden? XD

   @xVolR: taka, że jak republikańskie Stany poproszą o tłumienie zamieszek, to Biden może odmówić, skoro popiera BLM.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strzelec_Kurpiowski: jeżeli Biden wygra, to z jakiej racji BLM miałoby dalej protestować?

  •  
   Strzelec_Kurpiowski

   +21

   pokaż komentarz

   jeżeli Biden wygra, to z jakiej racji BLM miałoby dalej protestować?

   @xVolR: żeby dalej kraść i rabować, tak jak teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   @xVolR: prawda co Pan prawisz. Jest tylko jedno ale - pod okiem demokratycznych gubernatorów i burmistrzów. Bo to w ich stanach trwało to 3 miesiące. Żaden republikanski stan nie pozwolił na te protesty dłużej niż 2 tygodnie po czym wchodziła Gwardia Narodowa i sprzątała ten burdel.

   Trump oferował pomoc wielokrotnie ale demokraci odmawiali mówiąc że to pokojowe protesty i to "wiosna miłości".

   Teraz.gdy sondaże lecą im łeb na szyję, zmienili front i próbują Trumpa obarczyc wina za te protesty grabieże i podpalenia.

   Ale wszyscy pamiętają jak w Minneapolis demokraci wpłacali kaucje za aresztowanych.

   Tego się już przykryć nie uda. Amerykanie za bardzo cenią swoją wolność.

  •  

   pokaż komentarz

   @xVolR: biden reprezentuje demokratow a te wszystkie odpaly dzieją się w miastach rządzonych przez demokratow. Połącz sobie jedni z drugim może?

  •  

   pokaż komentarz

   @xVolR:
   Jeden z demokratycznych burmistrzów nawet dołączył do protestów, jak obalali pomniki "białych suprematystów".

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna