•  

  pokaż komentarz

  Kto kupił za gotówkę ten spokojny, obsrane gacie maja ci ktorzy nie moga splacic rat kredytów gdy nie maja zajetych mieszkan dłuzej niz pare miesiecy. Wielcy k??@a inwestorzy xD

 •  

  pokaż komentarz

  Ta, powinny. Dalej tępaki wystawiają mieszkania 1600zł plus czynsz dodatkowo 900zł po wejściu w ogłoszenie HA TFU. Mam nadzieje że te debilne chwyty kiedys się ukrócą. Cenowo też nie widać aby było jakoś taniej, dalej to samo - przyzwoite mieszkanie we Wrocławiu 2200 +

 •  
  p........k

  -6

  pokaż komentarz

  Powinny być ale nie będą - Janusze muszą się odkuć

  •  

   pokaż komentarz

   @posmevacek: Przy obecnej podaży to Janusze nie mają wyjścia chyba, że planują trzymać puste lokale.

  •  

   pokaż komentarz

   @posmevacek: @mickpl: zastanawiam sie... z jakiego powodu osobe ktora zap$%????ala pol zycia zeby kupic mieszkanie i wynajac nazywacie dzisiaj Januszem i plujecie jadem?
   kto wam nieroby broni pracowac przez dlugie lata po 7 dni w tygodniu czasami ponad 24h na dobe i to mieszkanie sobie kupic (jak ja)?
   i w koncu - czy oczekujecie, ze jak ktos juz to mieszkanie sobie kupil to wam je udostepni za darmo (bo jak nie to jest Januszem)? Jezeli takie macie oczekiwania to na jaka okolicznosc mialoby sie to stac i z jakiego powodu?

  •  
   p........k

   -6

   pokaż komentarz

   @janpalonyjest: nazywam Januszem każdego głupca który proponuję ceny z dupy - niedostosowane do rynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @posmevacek: Teraz rozumiem, nie mam wiecej pytan. Takich rowniez gotow jestem okreslic mianem Janusza.

  •  

   pokaż komentarz

   @janpalonyjest: Nie chodzi o każdego najmującego, ale spora część tych właścicieli to zwykłe Janusze, które dostały mieszkania za darmo w poprzednim systemie, ew. wykupiły z bonifikatą od miasta za psi ch@? i teraz bawią się w landlordów. Taki pan pod 60 z wąsem, który na co dzień jeździ taksówką a dorabia wynajmując mieszkanie i który bez mrugnięcia okiem wywali Ciebie z lokalu jak tylko usłyszy, że może dostać za nie 100 zł więcej. Często niezgłaszający umowy do US i nieodprowadzający podatków, z punktualnością niemieckiego pociągu stawiający się co miesiąc w drzwiach po gotówkę. Kto trochę wynajmował różnych mieszkań, ten wie o co chodzi i trudno nazwać takiego gościa inaczej niż Januszem.

  •  

   pokaż komentarz

   @mickpl: Rozumiem, dziekuje za objasnienie, tez gardze takimi. Nie mam z powyzsza postawa nic wspolnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @mickpl: Mający wyj?@?ne w to że zgłaszasz np. Panie Januszu - ta 20 letnia lodówka nie mrozi/mrozi jak szalona tak że z serka danio masz lody danonki.
   Pamiętam jak siedząc w WC coś mi zaczęło dziwnie śmierdzieć palonym i cykać. Okazało się że instalacja elektryczna oświetlenia zaczęła iskrzyć, żarówki się popaliły a izolacja zaczęła sie topić.. Właścicielka miała wyj?@?ne. Zgadnijcie kto sam sobie musiał naprawić to wszystko, aby kibel nie zamienił się w krzesło elektryczne - no ja i współlokator.
   Meble się rozp#!%%%$ały, a sąsiadka mówiła ze stoją tutaj od remontu. Którego? No od tego jedynego z 1992. Mieszkałem tam 2017-2018. Panna dostała mieszkanie od taty, a tata dostał po bracie. Brat natomiast robił w poprzednim ustroju na Hucie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   @janpalonyjest: Powiedz mi, w jaki sposób niby pracowałeś więcej niż 24 godziny na dobę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   nfhn

   -5

   pokaż komentarz

   pora część tych właścicieli to zwykłe Janusze, które dostały mieszkania za darmo w poprzednim systemie, ew. wykupiły z bonifikatą od miasta za psi ch@? i teraz bawią się w landlordów.

   @mickpl: W tamtych czasach nie "dawali" nikomu mieszkań za darmo niepełnosprawne wykopki xD Ile jeszcze razy ten kretynizm będzie powtarzany? Były książeczki mieszkaniowe i kredyty spółdzielcze. Poza tym gówno cię to obchodzi kto z jakiego tytułu miał pieniądze. Jakby twój tate był mądrzejszy to może sam byś był teraz klasą posiadającą, zamiast klasą permanentnie wk$?$ioną? A taka retoryka, że "jak ktoś coś ma, to pewnie nie płaci za to podatków" to klasyczna retoryka pryszczatego politruka z 1944r. :D

  •  

   pokaż komentarz

   @peachoidpro normalnie!! Jakbyś nie był j@@$nym nierobem pasożytem i leniem też byś pracował 25 nawet 26h na dobe. To że Tobie się nie chce nie znaczy że inni nie mogą, jak będzie chciał to będzie pracował 28h na dobe 8 dni w tygodniu. Otczep siem :)

  •  

   pokaż komentarz

   @peachoidpro:
   1. w wypozyczalni aut z nocnymi dyzurami m.in. na lotnisku. dniowka od 9 rano + nocny dyzur, ktory wiazal sie z obowiazkiem nie tylko siedzenia i wydawania aut ale rowniez przygotowania tych aut do wydania, wiec nie bylo mowy o drzemce.
   2. przy wyklejaniu sklepow, gdzie miales wylacznie noc aby okleic wnetrze oraz dzien na witryne. przy wyklejaniu folia byla to norma i wiecej osob pracowalo w ten sposob.

   Mam nadzieje, ze zaspokoilem twoja ciekawosc swiata i zapal w dazeniu do prawdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   z jakiego powodu osobe ktora zap@@?##?ala pol zycia zeby kupic mieszkanie i wynajac nazywacie dzisiaj Januszem i plujecie jadem

   @janpalonyjest: Może zacznijmy od tego że większość landlordów wynajmuje mieszkania ze spadku a nie z harowania całego życia.
   A plucie jadem bierze się stąd że ludzie nie lubią osobników żyjących z pracy innych.

  •  
   nfhn

   +2

   pokaż komentarz

   @Cierniostwor: Czekaj, a to mieszkanie będące przedmiotem spadkobrania to skąd się wzięło? Ktoś je tej rodzinie dał w prezencie czy też zostało wypracowane? No niestety, ale odpowiedzialność za swój los to sprawa pokoleniowa. Jeden będzie królem życia i przehula co zarabia, a inny odłoży, żeby jego potomstwo miało łatwiej. Jedyni, którzy z tym mają problem to ci z resentymentem, że przodkowie o nich nie zadbali.

  •  

   pokaż komentarz

   @janpalonyjest: Nie miałem na myśli pracowania więcej niż 24 godziny pod rząd tylko więcej niż 24 godziny w ciągu doby. W zasadzie to się przyp!%@#$#iłem do szczegółów dla zabawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @KamilVeb: Wolałem nie być nierobem na studiach, teraz nie muszę zap!#?!?%ać po 24 godziny na dobę xd

  •  

   pokaż komentarz

   @peachoidpro: przecież ja się śmiałem z tych co tak krzyczą. Ja każdemu życzę by był leniem zarabiał 10k netto na tydzień i pracował 10 h w tygodniu.

 •  
  nfhn

  +6

  pokaż komentarz

  No no... kolejne naganianko jaki to straszny los spotyka wynajmujących mieszkania xD Tylko, że:
  1) Jeżeli ktoś kupił za swoje środki nie za kredyt, to każdy zysk jaki osiągnie z czynszu, choćby i "marne" 3-4% rocznie to w dalszym ciągu więcej niż miałby zysku na lokacie. Aktywa, które mogą przynieść lepsze ROI (kruszce, giełda itp) mają jedną podstawową wadę - wyższe ryzyko. A to jest dla większości inwestorów nie do zaakceptowania.

  2) Pełno na rynku inwestycji firm deweloperskich budujących za własne środki (nie na sprzedaż) - akademiki, lokale pod wynajem średnio i długoterminowy. Gdyby ten sektor rynku nie miał przyszłości, deweloperzy nie inwestowaliby w niego własnych środków.

  3) Wszystkie długoterminowe prognozy rynku nieruchomości, które się pojawiłby jak prognoza Emmerson Evaluation przewidują wzrost cen mieszkań najpóźniej za dwa lata i odbicie w gospodarce już w 2021r. Czyli jeżeli ktoś kupił mieszkanie pod wynajem, wystarczy, żeby go nie sprzedawał i przeczekał ewentualną korektę. Warto też zauważyć, że nawet przejściowy brak zysków z wynajmu nie różni się od obecnej sytuacji na lokatach. A nikt jakoś nie panikuje, że nie zarabia w banku i nie wycofuje panicznie pieniędzy. :)

  4) Straszenie zwałą płynie od osób, które same chcą kupić, zainteresowane są więc skłonieniem innych do panicznego wyprzedawania. Sam mickpl chce kupić mieszkanie. Czyli jest zainteresowany skłanianiem innych do wyprzedawania i braku wiary w sens kupowania nieruchomości xD

 •  

  pokaż komentarz

  Jakoś nastroje są takie, że za najbliższe 3 lata nic się nie zmieni, a może być gorzej. Wiem, bo jest rekordowa ilość chętnych na studia internetowe lub zaoczne (w takiej kolejności )