•  

  pokaż komentarz

  Żeby karać za memy to trzeba być strasznie zakompleksionym mściwym karłem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch na zachodzie za memy z Mahometem to łby ucinają więc i tak mu się upiekło

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker: a wam się marzy żeby było tak jak na zachodzie i za memy z Kaczorem, Pawlaczem czy innym bożkiem obcinać łby w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: 109937109_3370618229667576_2193079075124538464_n.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @KombajnemPrzezUkraine nam się nic nie marzy a mnie to już w ogóle ja tylko stwierdzam fakty

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch: wątpię aby to Kaczyński karał. Po prostu w systemach totalitarnych podwładni czasami są zbyt nadgorliwi i chcą się wykazać.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch: bardziej tu chodzi o to, że sędzia powinien być apolityczny

  •  

   pokaż komentarz

   @KombajnemPrzezUkraine: viola bailey kolega podpowiada i poleca( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch: tak sobie myślę, że chyba nie chciałbyś by Twoją sprawę prowadził tak zradykalizowany politycznie prokurator o poglądach przeciwnych do Twoich. Jeżeli ktos nie potrafi swoich poglądów politycznych zostawić poza miejscem pracy, to taki człowiek nie powinien być zatrudniany na państwowych posadach, a szczególnie w sądownictwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: W jaki sposób śmieszny obrazek to "radykalizm polityczny", dzbanie? :D

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9:

   Jeżeli ktos nie potrafi swoich poglądów politycznych zostawić poza miejscem pracy, to taki człowiek nie powinien być zatrudniany na państwowych posadach, a szczególnie w sądownictwie.

   Mówimy przecież o prokuraturze, nie sądownictwie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker: naprawdę traktujesz kaczyńskiego na równi z prorokiem jednej z 3 największych religii świata? Ja bym raczej cała sytuację porównała do Korei Północnej i Kim Dzong Ila (ojca "prześwietnego" Kim Dzong Una). Skończmy z udawaniem, że to kaczyński to zwykłe poślisko i nadajmy mu pasujące (z jego czasów) tytuły: "Szacownego, Mądrego, Wyjątkowego, Niezrównanego Przywódcy, Ojca Narodu, Syna Komunistycznej Przyszłości (pasuje jak ulał), Wskazującego Drogę Promienia Słońca, Przywódcy Partii, Kraju i Armii, Ukochanego Ojca (nie dosłownie, to coś jak pan Rydzyk), Jaśniejącego Słońca XXI wieku, Wielkiego Człowieka, Który Zstąpił z Nieba, Zbawiciela czy Wielkiego Obrońcy.". A wtedy za taki mem byłaby kara śmierci przez zagilgotanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pamycha wielkość Mahometa jest równie iluzoryczna co Kaczyńskiego. Jeden nie istnieje a drugi myśli że jest zbawcą nas wszystkich porównanie jest jak najbardziej na miejscu

  •  

   pokaż komentarz

   Jeżeli ktos nie potrafi swoich poglądów politycznych zostawić poza miejscem pracy,

   @80f9: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: z25076651Q,Jaroslaw-Kaczynski--Julia-Przylebska-i-Mateusz-Mor.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   Po prostu w systemach totalitarnych podwładni czasami są zbyt nadgorliwi i chcą się wykazać.

   @ropucha_paskowka: Przykład: „Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie”

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker: Mahomet nie istniał? Wykopki, w odróżnieniu od dzieci, jednak nie robią się z każdym dniem mądrzejsze :p

  •  

   pokaż komentarz

   bardziej tu chodzi o to, że sędzia powinien być apolityczny
   Jeżeli ktos nie potrafi swoich poglądów politycznych zostawić poza miejscem pracy, to taki człowiek nie powinien być zatrudniany na państwowych posadach


   @pawel_je: @80f9: Wy te bajki zostawcie dla dzieci. Prorator musi być apolityczny... xD A prokurator generalny to kto? Jakie uprawnienia ma prokurator generalny? Jest apolityczny? Czy przypadkiem informaci o tym co jest w gabinecie prokuratora władzom partyjnym nie ujawnił inny prokurator? Kto powołuje rzeczników dyscyplinarnych prokuratury? Kto powołał sędziów izby dyscyplinarnej i w jakiej procedurze? Wy macie jeszcze jakiś kontakt z rzeczywistością?

   To był j!#$ny obrazek z internetu, a typ ma dostać zarzuty za przekroczenie uprawnień jakby kogoś trzymał w areszcie wydobywczym przez kilka lat. ...oj ale się zapędziłem, przecież to jest legalna i powszechna praktyka i musi być bo trzeba w tym czasie ściagać kogoś za memy

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator istniała w historii sierotka o tym imieniu i wypasała owce a reszta to polityka i propaganda więc prorok Mahomet nie istniał

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch: komor za same fakty o sobie wysłał abw na chatę autora antykomor.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @Tajch:
   Moim zdaniem dobrze, że wszystko zmierza do ukarania tego prokuratora.

   Mają oni obowiązek być apolityczni, taki mem jest wyrazem tego, że ten konkretny prokurator apolityczny nie jest.

   A skoro jest taki chojrak, to niech weźmie na klatę że go żadne dupochrony nie chronią.

   Acha, można o mnie powiedzieć antypis, gdyby coś.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pamycha: Chyba k?%$a z pedofilem a nie prorokiem

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker: Prorok Mahomet, prawdopodobny pedofil, na pewno przywódca religijny i polityczny, jak najbardziej istniał. To, czy miał zdolności nadprzyrodzone, to kwestia drugorzędna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator ja neguję go tylko jako proroka to że był fizycznie na ziemi to fakt

  •  

   pokaż komentarz

   @Afrobiker: Zależy, jak zdefiniujemy proroka, dla mnie to człowiek masowo uważany za proroka i na takich warunkach się łapie :p

  •  

   pokaż komentarz

   naprawdę traktujesz kaczyńskiego na równi z prorokiem jednej z 3 największych religii świata? Ja bym raczej cała sytuację porównała do Korei Północnej i Kim Dzong Ila (ojca "prześwietnego" Kim Dzong Una). Skończmy z udawaniem, że to kaczyński to zwykłe poślisko i nadajmy mu pasujące (z jego czasów) tytuły: "Szacownego, Mądrego, Wyjątkowego, Niezrównanego Przywódcy, Ojca Narodu, Syna Komunistycznej Przyszłości (pasuje jak ulał), Wskazującego Drogę Promienia Słońca, Przywódcy Partii, Kraju i Armii, Ukochanego Ojca (nie dosłownie, to coś jak pan Rydzyk), Jaśniejącego Słońca XXI wieku, Wielkiego Człowieka, Który Zstąpił z Nieba, Zbawiciela czy Wielkiego Obrońcy.". A wtedy za taki mem byłaby kara śmierci przez zagilgotanie.

   @Pamycha: Ty chcesz zaczarować rzeczywistość takimi bredniami.Jarosław Kaczyński to najważniejszy polityk w Polsce. Ma zasługi prawie jak J,Piłsudski i też będzie miał ulice i szkoły. Innego wielkiego Polska czyli Lecha Kaczyńskiego uj?$!li ruscy.
   oczywiście Kaczyński tak jak i Rydzyk święty nie jest i trzeba patrzyć im na ręce ale to o kilka las ważniejsi ludzie niż folksdojcze i sprzedawczyki jak np Tusk .Kaczyński by nie działał jak działa gdyby nie to że dawni opozycjoniści się sprzedali.
   Dla władzy zmienili poglądy i dawni opozycjoniści zapraszają na swoje wiece UB-eków obiecując im przywrócenie wysokich emerytur.
   Lista sygnałów ze sie zeszmacili na wielu płaszczyznach jest długa.Można powiedzieć ze wielu z nich zostało przekupionych aby szkodzili Polsce.
   Tak zawsze obce dwory przekupywały polskich posłów i przez to straciliśmy niepodległość.

   Tu nie trzeba sie znać na polityce ale jeśli masoni,Niemcy a nawet Zyd Soros czy gminy żydowskie opłacają rokosz w Polsce to trzeba po prostu ze sprzedawczykami walczyć jak za okupacji gdy wykonywano na takich wyroki śmierci.
   gdy keidyś Polki zaciągano do burdeli a część Polaków chciano wymordować a innych zagonić do niewolniczej pracy tak dziś Niemcy chcą odzyskać ziemie jakie stracili na wojnie a robią to nie przez wojnę a przez wykup
   to tłumaczy dlaczego finansuje się wszystko co ma szkodzić Polsce.PO jako gwarant interesów Niemiec w Polsce jest wspierana propagandowo przez wszystkie niemieckie i masońskie media a nawet media żydowskie w te grę są wciągnięte.Sam Soros dał an to 20 mld a internet zdradza jak to zmieniło świat wspierając lewactwo i wszelkie odmiany lewackiego ześwirowania jak BLM, antifa czy LGBT. Ale sukcesy lewaków nie są wieczne, bo ludzie już widzą szkody jakie narobiło dawanie swobody działania lewakom.

   gdy nie było internetu wszystkie szkodliwe ideologie mogły istnieć tylko dzięki dyktatorom i pieniądzom
   Dziś wystarczy trochę pieniędzy aby głupota młodych ludzie łączyła się w jedna wspólna która może już stać się groźna dla świata.Ktoś lewaków wykorzystuje do swoich celów
   Najpierw chcę uwalić porządek świata i wiarę.Potem narzucą swoją wolę.Lewactwo to nie jest żadna ideologia która może się przydać do napędzania świata tak jak np mógł to zrobić komunizm.Lewactwo zawsze będzie bazą dla anarchistów i terrorystów. Lewaków będzie wykorzystywać mafia do rozprowadzania narkotyków.lewactwo to nie idea a narzędzie.To żerowanie na braku doświadczenia młodych ludzi oraz na buncie typowym dla wieku co koresponduje z chęcią rozwalenia społeczeństwa konserwatywnego czyli wizją świata ludzi starszych.Zatem po okresie ataku lewactwa można się spodziewać kontrataku prawactwa. Akcja rodzi reakcję a nigdy odwrotnie

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator prawda dużo zależy od definicji jak dla mnie to on został wykreowany w celu osiągnięcia wymiernych korzyści polityczno-społecznych bo jak zobaczysz sobie historię jego życia to wygląda jak bajka Disneya piękna, wzruszająca i kompletnie oderwana od rzeczywistości

  •  

   pokaż komentarz

   bardziej tu chodzi o to, że sędzia powinien być apolityczny

   @pawel_je: I na odwrót.

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: sytuacja analogiczna do cenzury w trójce. Jakis nadgorliwiec posunął się o jeden krok za daleko :

 •  

  pokaż komentarz

  W ocenie prokuratury zebrane w sprawie dowody wskazują, że zachowanie prokuratora może szkodzić interesowi publicznemu i podważać zaufanie do prokuratury.

  haha.
  ha
  ha.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: W teorii sędzia i prokuratura muszą być apolityczne. Podstawą prawna jest.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: Do odpowiedzialności dyscyplinarnej? Może. Do karnej? Nigdy w życiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @graf_zero: Zaufanie do prokuratury to podważa stawianie prokuratorowi zarzutów za satyryczny obrazem z pierwszym sekretarzem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: @graf_zero: @Mr_Hand_of_Fate: Jest powiedziane, że osoby postronne tego obrazka nie widziały (bo w takim miejscu wisiał) więc żadnego zaufania nie podważał, po prostu go jakiś pisowski kaczy chyjek zadenuncjował.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: Ale tu nawet nie o to chodzi.
   Art. 216 Kodeksu karnego, bo taki jest jeden ze stawianych zarzutów, może zaistnieć tylko wtedy, gdy zniewaga dociera bezpośrednio do adresata lub umieszczona publicznie w taki sposób, że wskazuje na intencję, aby do niego dotarła. Już nie wspominam o tym, że znieważenie jest ścigane z oskarżenia prywatnego, a jaki interes publiczny przemawia, by się w to angażowała prokuratura - nie wiadomo.
   Jeśli zaś chodzi o art. 231 kk, to przekroczenie uprawnień musi siłą rzeczy być działaniem mieszczącym się w ramach kompetencji danego funkcjonariusza i w związku z pełnieniem jego funkcji. To, jak gabinet służbowy sobie ktoś wyposaża nie ma żadnego związku z uprawnieniami o charakterze władczym, polegającymi na stosowaniu prawa.
   Tu nie ma żadnego przestępstwa, a cała sprawa jest ni mniej, ni więcej, jak studium lizusostwa ludzi, którzy w pędzie do wejścia w dupę swoim zwierzchnikom zdolni byliby nawet sprzedać swoją matkę na organy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Hand_of_Fate: Bardzo ładnie napisane. Pamięta ktoś tę prokurator, którą szkalowała pisowska propaganda? Jeszcze trochę niepokornych się uchowało, ale widać, że ich wyłapują. Bzdura, która powinna się skończyć śmiechem i prośbą, by zdjął, bo pani Jadzia, sprzątaczka, klęczy przed portretem karakana w wolnym czasie, ciągnie się czas dłuższy, niszcząc temu człowiekowi nerwy i karierę. Jakiś dramat zupełny.

  •  

   pokaż komentarz

   @Jariii: apolityczność w sprawowaniu urzędu nie oznacza braku poglądów politycznych, a już na pewno nie oznacza zakazu satyry.

  •  

   pokaż komentarz

   @terwer358: Tylko, że ta apolityczność to publiczne sympatyzowanie, a poglądy polityczne może mieć w domu lub przy urnie. Taki zawód.

  •  

   pokaż komentarz

   Pamięta ktoś tę prokurator, którą szkalowała pisowska propaganda?

   @Pantokrator: A to już w ogóle była skrajna patologia, bo zarzuty dyscyplinarne stawiano osobie, która działała zgodnie z tym, co nakazują jej przepisy.
   Widać ewidentnie dążenie do tego, by zastraszyć prokuratorów, a niedługo będzie tak, że każdy będzie się obawiał podjęcia jakiejkolwiek decyzji procesowej, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy podejrzany lub podejrzany in spe nie ma czasem jakiegoś krewnego - prominenta w partii.
   Już zresztą to widać po tym, ile się wysyła wniosków o areszt tymczasowy. Lepiej nie podpaść linii partyjnej, która brzmi "karać, karać i jeszcze raz karać" za wszystko, za co tylko można. To niech lepiej kto inny podejmuje decyzję, ja umywam ręce.

  •  

   pokaż komentarz

   haha.
   ha
   ha.


   @graf_zero: Ale przewalenie milionów i miliardów podatników nie narusza zaufania do rządu i ministrów, wszystko jest ok, ale mem, to już problem.

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko, że ta apolityczność to publiczne sympatyzowanie, a poglądy polityczne może mieć w domu lub przy urnie. Taki zawód.

   @Jariii: > Tłumacz wykopkom, którzy codziennie kłaniają się w pas swoim kierownikom a tym bardziej prezesom. i wychwalają pod niebiosa produkty swoich korpo. A w ogóle to tu siedzą sympatycy opozycji, pierwsi by kazali wylać prokuratora gdyby na biurku miał np. portret Kaczyńskiego xD

 •  

  pokaż komentarz

  Fotomontaż przedstawiał prezesa PiS w mundurze nazistowskim z epoki Trzeciej Rzeszy trzymającego flagę PiS, a za nim grupę cywilów pozdrawiających się gestem hitlerowskim z napisem: „Ein Volk, ein PiS, ein Katschor"Prawidłowo ,bez immunitetu .może w domu wieszac co tylko uwaza za słuszne ,w urzędzie nie.

  źródło: pbs.twimg.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: Dzięki. Zaczynam rozsyłać kumplom. Tak to musiał bym szukać. Jak przyjdą po mnie to powiem skąd mam.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: Trochę to słabe, bo w pracy powinien być profesjonalistą. W domu może sobie takie coś wieszać.

   pokaż spoiler Tak wiem, muh wolność słowa ( ͡º ͜ʖ͡º).

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: za ten plakat to powinien jeszcze odpowiadać za negowanie zbrodni reżimu narodowosocjalistycznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: Wisiało w jego gabinecie, w miejscu niewidocznym dla osób postronnych. Jakby wadziło jego przełožonemu, to mógł kazać zdjąć. Ale prawdopodobnie sprzątaczka doniosła, bo nie da się ukryć, że najłatwiej pisowców znaleźć jednak wśród niewykształconych ludzi wykonujących proste prace fizyczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: wydaje sie to nieprawdopodobne, no ale jesli tak było to ten człowiek nadaje sie najwyzej na zamiatacza ulic. Przyjdzie petent głosujacy na pis i jak sie ma czuć widząc coś takiego?

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: a mało to osób postronnych Pan prokurator ugościł w swoich progach? Podejrzani, policjanci, adwokaci

  •  

   pokaż komentarz

   ,
   @Pantokrator: Wisiało w jego gabinecie,To nie jest jego prywatny gabinet,Rozumię ze jestes lepiej wykształcony ,lepiej od wyborców PISu, ale brak ci ogłady i jestes po prostu"baranem "nasmiewając się z demokratycznych wyborów. No coz ci nie wykształceni wygrali z takimi "intelektalistami " jak ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @notavailable: Ale to wisiało w miejscu, którego nie widać, a nie po prostu "na ścianie gabinetu". Chodzi o to, że potencjalni goście tego nie widzieli. Może np. gabinet miał ścianę działową, jakiś regał i dopiero jak siadłeś na krześle samego prokuratora, mogłeś to dostrzec. Tak należy interpretować sformułowania z artykułu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: Naśmiewam się z demokracji i demokratycznych wyborów, gdzie złodziejskie miernoty przegłosowują sobie, że okradają całą resztę. Zajebisty system :D

   A gabinet to pojęcie szerokie i nie każdy jego zakamarek jest widoczny, ale tak zaawansowane użycie wyobraźni to ponad możliwości pisowca :D

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: Gabinet i wszystkie jego zakamarki to dalej urzad przedstwiciela panstwowego i trzeba przestrzegać przepisów regulujących te kwestie.To nie wyobrażnia ,takie sa realia.To czy urzednik,wazny urzędnik ma takie a nie inne preferencje to jest jego prywatna sprawa,pokazywanie swoich preferencji politycznych w urzedzie to głupota i spotkała go zasłużona kara.No ale w twoim mniemaniu ,kazdy kto to podwaza to wyborca PISu,no i własnie tacy ignoraci jak ty przegrali kolejne wybory

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: ja stawiam na ten

   źródło: lh6.googleusercontent.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: Sranie się o śmieszny obrazek, który sobie gdzieśtam wisiał, przez który niszczy się komuś życie/karierę, to wzorcowe opresyjne zachowanie, totalnie nieadekwatne do skali przewiny. Ja rozumiem, gdyby facetowi powiedziano, by usunął, a on nie dawał j#?%nia. Ale tu od razu rozpoczęto nagonkę o totalną bzdurę. Dobrze, że takie pisowskie jełopy iak wy nie pracują w biurze, tylko przy łopacie, bo całe biurowe życie towarzyskie i humor szlag by trafił.

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: No coz ,dyskusja z takim śmiesznym panem przy biurku,ktory chodzi do pracy aby śmiac się z innych naprawde jest niepowazna.Taki z ciebie urzędnik jak z koziej dupy trąba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: Ale to tylko szeregowy poseł. Nie prezydent.

  •  

   pokaż komentarz

   @NiespodziewanaRiposta: Czy widziałbyś swojego posla na ktorego głosowałes na takim plakacie,czy też by ci to nie przeszkadzało?

  •  

   pokaż komentarz

   @NiespodziewanaRiposta: Nawet gdyby to nie był poseł tylko ktokolwiek to jest kompromitacja na tym stanowisku, brak powagi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: I abstrahując od PiSu - uważasz to za śmieszne? To jest odniesienie do faszyzmu. Zakazane prawnie w Polsce i chyba w Europie. Czy rzeczywiście prokurator powinien coś takiego wieszać na ścianie swojego gabinetu - to jakiś umysłowo upośledzony chyba?

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadiusz-kowalewski: Gdzie widzisz moj smiech,popieram odebranie imunitetu temu pozal sie boże "prokuratorowi" za jego głupotę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: Przepraszam, chyba napisałem do niewłaściwego wykopowicza. :) Ot, starość nie radość... :)

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadiusz-kowalewski: OK ,Pozdrawiam "dziadku"( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: Usunąłbym komentarz, ale nie mogę, bo już odpowiedziałeś na niego. ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: Ale ja nie jestem urzędnikiem. W biurach pracują też inni ludzie, ale na co ci to wiedzieć. Mój argument dotyczył wytaczania armat z powodu totalnej bzdury i ma to przeniesienie na każdą pracę umysłową, również u prywaciarza. Pruski dryl, terror i chwyt za mordę to uniwersalnie zły pomysł.

  •  

   pokaż komentarz

   @arkadiusz-kowalewski: Odniesienie do faszyzmu jest karalne? O matulu.... Zakazane jest propagowanie ustrojów totalitarnych a nie wspominanie, że coś takiego istniało czy też żartowanie z. Chciałbyś, by zamykali w pierdlu za nabijanie się z dyktatorów i ich propagandy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: Za to co robisz też możesz odpowiadać karnie.Z artykułu sie dowiedziałeś ze prokurator odpowie za to co zrobił nie tylko tracąc prace ale i karnie a ty rozpowszechnisz te same treści. Czyli byleś świadomy przestepstwa a każdy złapany może się powołać na to, że ty te treści udostępniłeś publicznie.

   Czyli jesteś podżegaczem bo mogłeś zakładać że pomożesz popełniać innym przestępstwo.Ochrona wizerunku powoduje że w Polsce już sie skazuje ludzi za opublikowania numerów tablic rejestracyjnych.
   Za to co ty robisz to już nie grzywna a wyrok karny i zapewne w zawieszeniu ale mimo to wymazanie wyroku w rejestrze skazanych nastąpi dopiero po kilkunastu latach a do tego dochodzi recydywa czyli wystarczy, że potrącisz kogoś samochodem to nie masz co liczyć na zawiasy tylko idziesz siedzieć.Wyrok karny to brak możliwości zdobycia pracy.Znam takiego.
   Po co ci to?
   Naprawdę taki głupi jesteś czy myślisz, że udając głupiego stajesz się bezkarny?
   Jak skarzą prokuratora to życzliwi zgłoszą twój wpis do oceny rzecznikowi partii PIS, niech oni zadecydują czy warto cię karać.
   Prokurator myślał ze jest bezkarny bo miał immunitet ale co tobą kierowało?
   myślisz że w sądzie zwalisz na głupotę? To zbyt gruba sprawa.

   Trzeba zrobić zrzut tego co zrobiłeś, bo w necie nic nie ginie a nie wolno tolerować takich zachowań

  •  

   pokaż komentarz

   @apartczyk: No to się popisałeś gamoniu,trzeba mieć minium wiedzy"google" a nie pisaś takich bzdur.Co powiesz na to.https://www.tvp.info/41119342/fotomontaz-z-prezesem-pis-w-gabinecie-prokuratora

  •  

   pokaż komentarz

   @apartczyk: Ale ty jesteś beznadziejny. Bzdet za bzdetem. Nie sil się już więcej prawniku z dupy. Żenada

  •  

   pokaż komentarz

   @Pantokrator: Twoje barwne biurowe życie towarzyskie ogranicza się pewnie do memów i żarcików podobnie niskich lotów.
   Pisiory to, kaczor tamto, dudeł maliniak...( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Rozumiem smutek i gorycz, że jakiś kretyn podobnego tobie sortu wyleciał z roboty, ale taką cene płaci się za bycie idiotą w robocie. Tak inteligentny i wykształcony elektorat totalnej opozycji powinien być chyba tego świadom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @apartczyk: @Fix:( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Wykorzystanie cudzego rysunku/fotografii w oparciu o prawo cytatu w publikacji komercyjnej
   Czy zgodnie z nowelizacją ustawy o prawie autorskim można zacytować fotografię, rysunek, w publikacji (autor jest pracownikiem naukowym) która ma charakter komercyjny?


   Aktualnie cytowanie cudzego drobnego utworu lub urywków cudzych już rozpowszechnionych utworów jest zgodne z prawem, o ile uzasadnione jest celem analizy krytycznej, nauczania, wyjaśniania lub praw gatunku twórczości, z zastrzeżeniem, iż stworzone dzieło musi stanowić samoistną całość. Na takie działanie nie ma konieczności uzyskiwania zgody autora oraz obowiązku uiszczania opłat licencyjnych. Rozszerzenie zakresu tej instytucji, w związku z nowelizacją ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, która wejdzie w życie 1 stycznia 2016 roku, przewiduje zezwolenie na cytowanie w całości utworów plastycznych oraz fotograficznych, a nie jak dotychczas jedynie urywków utworów lub drobnych utworów w całości. Artykuł 29 ustawy, po wprowadzeniu zmian, stanowić będzie, że wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów oraz rozpowszechnione utwory plastyczne, utwory fotograficzne lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym celami cytatu, takimi jak wyjaśnianie, polemika, analiza krytyczna lub naukowa, nauczanie lub prawami gatunku twórczości. Co istotne – katalog celów uzasadniających użycie cytatu jest przykładowy, jednak wszelkie inne niewymienione cele użycia cytatu powinny być podobne do tych już wskazanych w przepisie. Korzystając z prawa cytatu niezbędne jest zachowanie odpowiednich proporcji cytatu względem całości utworu nowopowstającego. Ustawa wprost nie określa jak obszerny może być cytat, jednak jego wielkość powinna być adekwatna do celu przytoczenia. Ponadto, dozwolone cytowanie opiera się również na obowiązkowym wskazaniu imienia i nazwiska twórcy oraz źródła z jakiego fragment pochodzi. Zatem w przedstawionej sytuacji, po wejściu w życie nowelizacji prawa autorskiego, niezbędne byłoby podpisanie fotografii czy ilustracji wykorzystanej w publikacji. Pamiętać należy także o poszanowaniu innych autorskich praw osobistych twórcy m.in. prawa do integralności utworu czy prawa do jego rzetelnego wykorzystywania.

   Agata Duniak
   Prawnik

   https://www.legalnakultura.pl/pl/prawo-w-kulturze/zapytaj-prawnika/fotografia/1362,wykorzystanie-cudzego-rysunku-fotografii-w-oparciu-o-prawo-cytatu-w-publikacji-komercyjnej

  •  

   pokaż komentarz

   @mecenas_dudala: Mecenasi to często złodzieje i obrońcy złodziei.
   Jesteś prawnikiem?
   Co cie skłoniło do wyboru tego zawodu?
   zawsze jesteś tak mało merytoryczny a na wykop wchodzisz aby z siebie wyrzucić stek inwektyw?
   Jesteś zapewne jakimś dzieciakiem 17-18 lat góra bo prawnik musi mysleć logicznie a ty czerpiesz wiedzę z googla (skoro mnie tam odsyłasz) i zabierasz czas, bo sprawdzam co tam mądrego napisałeś bo lubie się uczyć od mądrzejszych, a tu tylko inwektywy sugerujące lewacki lub LGBT-owski rodowód.
   Nie szkoda ci czasu na wyrzucanie złych emocji, z których nic nie wynika?
   Piszesz dla złości na wykopie?
   Zmień zawód, bo nie masz predyspozycji i skończysz jak ten k#%!$ z prokuratury, który też sie pomylił.

   Ja sie nie będę rozwodził więc w skrócie. Pomijając sympatie polityczne za takie działanie jak prokuratura dałbym z góry widełek.
   Wszystko co najgorsze w naszym społeczeństwo zebrało sie w jednym meijscu w jednym człowieku.
   Dlatego to tak szokuje
   Przeszedł przez sito a okazał sie idiotą.
   Pytanie jak są dobierani ludzie do tej roboty, że taki się prześliznął

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix co kogoś wywalono z pracy bo miał wydrukowany plakat z memem o Kaczyńskim? I dla Ciebie to jest prawidłowo? Poczekaj kiedyś na wspomnienie o cesarzu Kaczyńskim będzie się szło na 48. W celu wyjaśnienia intencji posta zamieszczonego w Internecie.

   Mógł dostać upomnienie że praca to nie miejsce na takie rzeczy i tyle a nie robić z tego sprawę medialną i marnować komuś życie z powodu obrazka z SZEREGOWYM politykiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix natomiast jako przykład represji totalitarnych dajemy to że w ZSRR swego czasu aresztowano krawca bo wbijając szpilkę w spodnie przekuł portret Stalina z gazety która była pod spodem :) .

  •  

   pokaż komentarz

   Prawidłowo.

   @Fix: Potwierdzam, prawidłowo, jego urząd to nie kasa w Biedronce.

  •  

   pokaż komentarz

   @Accidentally: No ale jego nie wydalono z pracy, tylko uchylono mu immunitet. To są dwie różne rzeczy. Ja w ogóle nie jestem wielkim fanem immunitetów sędziów i prokuratorów w PL. Jakoś w innych państwach UE nie ma takich immunitetów i sytuacja jest tam lepsza. To, że mu uchylono immunitet oznacza jedynie, że może stanąć przed sądem. Jak jest niewinny, to przecież wolne sądy go nie skażą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: też myślę że prawidłowo, takie rzeczy niech sobie w domu trzyma a nie w miejscu pracy bo to nie jest miejsce na prezentowanie poglądów politycznych.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  
   TheOneWhoKnocks via Android

   +4

   pokaż komentarz

   @Wolrad i co robili z takim człowiekiem w ZSRR, gdy go złapali?

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix a kim jest ten podrzędny poseł że wieszanie jego podobizny ma skutkować takimi represjami? W normalnym kraju co najwyżej by sie posmiali. U nas jak cokolwiek powiesz na kurdupla to masz przesrane.

  •  

   pokaż komentarz

   @komw: w normalnym kraju raczej kazaliby mu ściągnąć, i tyle, bez sprawy. Problemem jest tu nawiązanie do nazizmu.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_po_prostu_ja: Jak się uchyla immunitet, to po to, by postawić zarzuty ...
   Jeśli powodem uchylenia immunietu jest mem z kaczorem w biurze, czyli błahostka - to mamy sytuację, gdzie fanatycy władzy na newralgicznych stanowiskach są bezkarni, a reszta represjonowana.
   Skończy się to tym, że Temida w Polsce będzie nosiła pisuar.

  •  

   pokaż komentarz

   @TheOneWhoKnocks: @Wolrad: co do represji znam inny przykład. Z PRL i faktycznie znam tych gości, otóż małolaty zaczęły mazać po ścianach napisy (takie pseudo graffiti), nic specjalnego, ale jeden z nich namalował czołg z gwiazdą i podpisał "gwiazdka idzie", siedział za to prawie dwa lata, koledzy zostali upomnieni bo ich wpisy nie atakowały wielkiego brata.

  •  

   pokaż komentarz

   @kjamjl ściągnąć bo co? Bo ma w swoim biurze gdzie nikt tego nie widzi? Do biurka też mają mu zaglądać? Do kieszeni też?

  •  

   pokaż komentarz

   Bo ma w swoim biurze gdzie nikt tego nie widzi?

   @komw: W pokojach prokuratorów odbywają się przesłuchania, inne czynności, obsługa interesantów. To nie jest tak, że nikt tego nie widzi tylko koledzy. Do pokoju prokuratora wchodzą normalni ludzie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Accidentally: kolego, to nie jest prywatna firma, tylko prokurator, ktory przynajmniej powinien sprawiac pozory bezstronnosci. Tu nie chodzi o to, czy to portret kaczynskiego, tuska czy innego millera, to jest prokurator oplacany z naszych podatkow i nie powinien robic manifestow politycznych w sluzbowym biurze. Niech sobie otworzy prywatna kancelarie prawna i wtedy moze wieszac co mu sie podoba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Accidentally: Oczywiscie ze tak. Co to ma za znaczenie czy to mem z Kaczynskim, Tuskiem czy kimkolwiek? Czlowiek ktory wywiesza takie glupoty na scianie nigdy nie powinien byc prokuratorem.

  •  

   pokaż komentarz

   kogoś wywalono z pracy bo miał wydrukowany plakat z memem o Kaczyńskim?

   @Accidentally: ciekawe co by było gdyby to był mem z Obamą, Grodzkim albo jakimś Rabiejem czy Jacykowem. Najlepiej "przedstawiającego Rabieja w mundurze nazistowskim, trzymającego flagę LGBT, a za nim grupę cywilów pozdrawiających się gestem hitlerowskim z napisem: „Ein Volk, ein LGBT, ein Loch".

   Co wg ciebie spotkałoby prokuratora europejskiego kraju który powiesiłby coś takiego w miejscu pracy?

  •  

   pokaż komentarz

   @Accidentally: Nie kogoś, tylko prokuratora. Osobę którą z polityką nie powinna mieć za dużo wspólnego i nie powinna się obnosić jak bardzo kocha platformę. Pan Wiesiek w warsztacie może sobie nawet powiesić fotomontaż kaczyńskiego z gołą dupą jakiejś laski, ale prokuratorowi pewne rzeczy nie przystoją. Niezależnie czy to wielbiciel Tuska czy Karaczana, bo zaraz powiedzą że żem PISior.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: chory kraj napoleon sie urazil bo jego wizja jest nieskazitelna, a prokurator to już jest ktoś, nie byle hołota.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fix: W Korei Północnej za takie czyny wysyłają ludzi razem z rodzicami i dziećmi do obozów pracy. Może i u nas kiedyś tak będzie...

  •  

   pokaż komentarz

   @papuv666: nie, postawienie zarzutów, to jeszcze nie skazanie. Każdego można pozwać / oskarżyć. Co innego jednak wygrać w sądzie. IMO w sądzie oskarżenie nie ma szans, ale immunitet w ogóle nie powinien mieć miejsca w takiej sprawie.

  •  

   pokaż komentarz

   Fotomontaż przedstawiał prezesa PiS w mundurze nazistowskim z epoki Trzeciej Rzeszy trzymającego flagę PiS, a za nim grupę cywilów pozdrawiających się gestem hitlerowskim z napisem: „Ein Volk, ein PiS, ein Katschor"Prawidłowo ,bez immunitetu .może w domu wieszac co tylko uwaza za słuszne ,w urzędzie nie.

   @Accidentally: to już lekka przesada.

  •  

   pokaż komentarz

   @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol rozumiem że trudno jest przeczytać pierwszych parę zdań z linku prawda? Jest tam napisane, że mem wisiał w miejscu niewidocznym dla osób postronnych...

  •  

   pokaż komentarz

   @komw: Artykuł jest za paywallem eskpercie.

   źródło: obraz.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:
   W pokojach prokuratorów odbywają się przesłuchania, inne czynności, obsługa interesantów. To nie jest tak, że nikt tego nie widzi tylko koledzy. Do pokoju prokuratora wchodzą normalni ludzie.

   było przyklejone do nieaktualnego już kalendarza ściennego wiszącego w niewidocznym dla postronnych miejscu gabinetu

   Czyli podp$%#!!#ił go jakiś kolega chcący zaplusować w ziobrowskiej prokuraturze.

  •  

   pokaż komentarz

   @Accidentally: Upomnienie to można dać zwykłemu urzędnikowi ale prokurator czy sędzia musi być apolityczny i po to ma immunitet jeśli chce sie bawić w politykę to wywalić i niech zamiata ulice to będzie miał czas chodzić na zadymy z KOD-em czy innymi folksdojczami czy lewactwem ukrytym pod kolorową szmata przypominająca tęczę.Nie po to uwaliliśmy komunizm aby teraz w Polsce zaczęli mieszać muslini, BLM czy lewaki udające pedałów.Czyli wolno a nawet należy być homofobami, patriotami, nacjonalistami i walczyć z agresja polityczna inspirowana i finansowana przez wrogów polskiego rządu a tym samym wrogów Polski.
   Trzeba ich tępić i nazywać po imieniu tęczową i różową zarazą.
   W demokracji każdy może sie udzielać politycznie ale nie prokurator.
   Po to uyebano Rzeplińskiego I Giersdorf którzy jeździli do Niemiec knować przeciwko Polsce i przy okazji walczyć o utrzymanie swoich przywieli bo jako dawni opozycjoniści teraz sobie odbili będąc u żłobu czyli zastępując tych z którymi walczyli a przy tym zarabiając więcej niż oni.
   Także po to nazywamy po imieniu kapusia TW bolka aby ci co zajmowali odpowiednie stanowiska nie dawali sie przekupić i wciągnąć do brudnej polityki.
   Uj?@@ć kazdego aby nie było naśladownictwa bo inaczej głupota będzie sie potęgować aż do upadku systemu i ludzie zrobią kolejna rewolucje przeganiając biurwy

   Jeśli ktoś jest sprzedajną szmatą i nawet się nie wstydzi pokazywać orientacji politycznych to jako szmata może się też sprzedać obcemu wywiadowi czy przestępcom.

   W ciemno bez patrzenia na zasługi wypieprzyłbym do miotły tak jak wywalono całe WSI choć nie wszyscy tam byli sprzedajni.

   Oczywiście tak samo wypieprzyć propisowskich prokuratorów ale nie na postawie orzeczeń czy gdy chlapną coś jerzykiem ale gdy nie ma wątpliwości że nie tylko z czymś sympatyzują ale gdy sie włączają w nagonkę czy hejt.
   Można zrozumieć prokuratora który coś chlapnął politycznie bo chce sie przypodobać zwierzchnikom ale w druga stronę to jest wypowiedzenie wojny tym co go utrzymują

   Taka osoba nie tylko powinna stracić pracę ale nawet trafić do więzienia w oparciu art 322 czyli naduzywanie własnego stanowiska, bo bez wątpienia immunitet przewrócił mu w głowie.
   W uproszczeniu immunitet ma chronić przed politykami ale nie wtedy gdy sie tym politykom wypowiada wojnę.Wtedy taki immunitet to byłoby stawianie się ponad prawem co prowokowałoby do przestępstw.

   Na podobnej zasadzie należy rozliczyć OMON-owców tak jak ZOMO-wców bo każdy idący do tej formacji wie, że nie ma dbać o porządek tylko ma bić ludzi dla polityki.
   Zatem odpowiedzialność zbiorowa tak jak za znaczek SS pod pachą.

   Streszczając to taki plakat powinien dawać prawo każdemu obywatelowi aby napluć takiej szmacie prokurentowi w twarz bo tu nie moze być pomyłki kim jest.
   To jak zrzeczenie się immunitetu

  •  

   pokaż komentarz

   @Reevder
   @Corkman
   @dzikdzikdzik
   @LCdriver
   @Halabala997

   Słuchajcie, jeżeli taki idzie wzór z góry. Gdzie posłanka Lichocka pokazuje "pier*ok się" politykom po czym tłumaczy to że wpadło jej coś do oka i unika kary na wniosek samego Kaczyńskiego to już daje do myślenia.
   Jak TVP od 6 lat w ohydny sposób uprawia propagandę dziadki z wermahtu anty kampania Trzaskowskiego - zero informacji rzetelnych tylko hejt hejt hejt.
   Skoro MINISTER pisze na swoim Twitterze do posła opozycji o niemieckich pacholkach.
   Gdy poseł Kaczyński obraża posłów słowami że mają zdradzieckie mordy.
   Gdy Andrzej Duda miał kampanię nienawiści - pamiętajmy o tym jakie były nastroje w Polsce jeszcze 2 miesiące temu... Zrywane plakaty Trzaskowskiego przez KSIĘŻY a co dopiero mówić o normalnych szarych Polakach co wygrażali że dom spała jak nie zerwie plakatu Trzaskowskiego.
   Trzaskowski nawet otrzymywał groźby karalne - że go zabija i jego rodzinę i co? Poszedł ktoś siedzieć?
   Nie. Za to cesarza 9 policjantów dzień i noc musi pilnować bo ktoś przyjdzie z plakatem pod okna i go urazi.
   I już nie chce mi się wypisywać co jeszcze zrobił PiS przez ostatnie miesiące / lata.
   Nienawiść rodzi nienawiści.
   Prokurator źle zrobił, ale to powinna być sprawa wewnątrz jednostki tym bardziej że ten plakat wisiał sobie w taki sposób że żadna osoba postronną zobaczyć go nie mogła. Wiecie czemu sprawa jest medialna? Bo prawdopodobnie inny prokurator PiSowski łapie punkty żeby dostać awans.

   Spokojnego wieczoru.

  •  

   pokaż komentarz

   @Accidentally ale on NIE robił w garażu tak jak ty patusami, ale był prokuratorem. A nazywanie Kaczyńskiego: szeregowym posłem świadczy o tym, że albo jesteś trollem, albo nie masz pojęcia o polityce ¯\(ツ)/¯ jest liderem partii, która nieprzerwanie rządzi w kraju, a osoby na takich stanowiskach muszę uważać, kiedy chcą afiszować się ze swoimi poglądami politycznymi ¯\(ツ)

  •  

   pokaż komentarz

   @to_po_prostu_ja: Owszem postawienie zarzutów to nie skazanie, ale jeśli możesz stawiać zarzuty za "pierdoły", czyli za memy w gabinecie, a polityczni są nietykalni to wiadomo, czym się to skończy.
   Chodzi o to, że władza stosuje zasadę "mój prokurator jest lepszy niż twój".

  •  

   pokaż komentarz

   @papuv666: trochę tak jest, jak piszesz, a z drugiej strony to jednak oczekuję, że w pracy prokurator nie będzie się afiszował swoimi sympatiami politycznymi (bo to nieprofesjonalne). Tak czy siak, ta sprawa skończy się niczym, bo to bzdura, która jedynie służy do mobilizowania ultrasów po obu stronach politycznych kibiców.

  •  

   pokaż komentarz

   No ale jego nie wydalono z pracy, tylko uchylono mu immunitet

   @to_po_prostu_ja: A wiesz, co się stanie, jak przedstawią mu zarzuty karne? Nikt nie będzie czekał na wyrok, tylko go wyp?%@!?@ą z prokuratury.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mr_Hand_of_Fate: raczej zawieszą, nie ten kaliber "sprawy" żeby robić z niego męczennika.

  •  

   pokaż komentarz

   @to_po_prostu_ja: Też fantastycznie. Z 50% uposażenia i zakazem dorabiania gdziekolwiek.
   Za sprawę, która powinna się zakończyć najwyżej naganą z powodu uchybienia godności urzędu.

  •  

   pokaż komentarz

   @dzikdzikdzik:

   Nie kogoś, tylko prokuratora. Osobę którą z polityką nie powinna mieć za dużo wspólnego i nie powinna się obnosić jak bardzo kocha platformę. Pan Wiesiek w warsztacie może sobie nawet powiesić fotomontaż kaczyńskiego z gołą dupą jakiejś laski, ale prokuratorowi pewne rzeczy nie przystoją. Niezależnie czy to wielbiciel Tuska czy Karaczana, bo zaraz powiedzą że żem PISior.

   Ale wiesz że żyjesz w kraju, w którym prokuratorem generalnym jest największy polityczny aparatczyk, a jego zastępca miał zorganizowaną grupę internetowych hejterów ujawniających dane osobowe i życie prywatne niewygodnych osób? :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Accidentally wyp!??$#%asz z pracy bo twój koment wywołał za mało fermentu.

  •  

   pokaż komentarz

   @4x80 fajnie, że masz swoją opinię

1 2 3 4 5 6 7 ... 11 12 następna