•  

  pokaż komentarz

  Czy władza szykuje kolejny gospodarczy lockdown?!

  Nie, nie szykuje. Nawet oni musieliby upaść pionowo na główkę na twardy beton z bardzo dużej wysokości, żeby w ogóle brać pod uwagę coś takiego. A już na pewno nie zrobią tego dzisiaj w sytuacji gdy gospodarka ledwo zipie, bezrobocie rośnie, inflacja się rozpędza, zadłużenie wywala sufit i wprowadzają masę podatków i danin żeby wyszarpać od ludzi pieniądze.

 •  

  pokaż komentarz

  W 120 sekund pokazujemy cynizm i brak jakiekolwiek wiarygodności partii rządzącej ws. koronawirusa.

  - Ciekawe ile czasu byłoby potrzebne aby pokazać brak wiarygodności partii rządzącej we wszystkich pozostałych dziedzinach.

 •  

  pokaż komentarz

  OPie, na litość boską! Jadłem własnie a Ty mi ryj morawieckiego pokazujesz...

 •  

  pokaż komentarz

  Niby cynizm i brak wiarygodności a w sondażach dalej pod 40%.

 •  

  pokaż komentarz

  A ja już dawno przestałem się przejmować tym co robi PiS. Społeczeństwo jest podzielone od dawna. Jest pewna grupa, która zawsze na nich zagłosuje, a powody są różne: 500+, 13 emerytura, kościół, propaganda patriotyczna...

  Najbardziej komicznie wypada jednak komitet obrony demokracji. Przecież PiS demokratycznie otrzymało władzę! Co prawda robią wałki, kłamią, manipulują i łamią prawo, ale nadal mają w wyborach minimum 50% poparcia. Widać większość chce takiego stanu. Nie rażą ich wypowiedzi z powyższego materiału. Tak chce większość (lub prawie większość, ale wałki wyborcze to już inny temat).

  •  

   pokaż komentarz

   @ToJestWolnyLogin: Sprawa ma dwa aspekty. Jedno to, że PIS zrobił bagno i skrzywdził nas jako naród, mieszając ludziom w głowach i burząc wszystko co do tej pory osiągnęliśmy.
   A drugie to to, że nie ma w polskiej polityce, i tym samym również po stronie opozycji, ludzi mądrych i charyzmatycznych, kogoś, kto pociągnałby za sobą miliony i miał np. odwagę powiedzieć: koniec z 500+, bo jest to złe. Kogoś, kogo, czy wybiorą czy nie wybiorą i tak robi swoje. Kogoś, kto idąc w politykę robi łaskę nam wszystkim i jeszcze potrafi nas do tego przekonać. Polsce potrzeba ludzi wybitnych, a takich w Polsce nie ma. Problem w tym, że dzisiaj każdy prostak uważa, że jest kimś i nadaje się do polityki i jest na to ogólne przyzwolenie. To duży problem i dopiero nasi wnukowie się z tym będą mierzyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ToJestWolnyLogin: PiS nigdy nie miało więcej niż 50% głosów. To demagogia.

  •  

   pokaż komentarz

   @ToJestWolnyLogin: Gdyby to robił PiS to byłoby to spójne w miarę. Oni to robią na zamówienie, są kupieni. I nie tylko nasz rząd. Pomyśl kto inwestował w media przed Wielkim Kryzysem? Pomyśl kto robi to teraz, na nieznaną do tej pory skalę? To nie są przypadkowe ruchy jakiegoś tam durnego PiS. Starsi bracia w wierze chyba doszli do wniosku, że czas rozegrać kolejną partyjkę szachów, w której ludzkość będzie pionkami i będzie ginąć.

  •  

   pokaż komentarz

   @ToJestWolnyLogin: Sorry kolego, ale pieprzysz głupoty.

   Po pierwsze PiS demokratycznie zdobyło większość w wyborach a nie władzę całkowitą. PiS nigdy nie przekroczył 43% poparcia, tylko metoda przydziału miejsc w sejmie była decydująca. Jest coś takiego jak konstytucja, której zmiana wymaga 2/3 głosów i która reguluje obszary w których partia rządząca może się poruszać - niestety po przejęciu przez PiS TK ten mechanizm przestał działać podobnie jak i prokuratura, która rządzącej władzy w żaden sposób nie rozlicza. Dodam tylko, że samo przejęcie władzy nad TK nadal jest sporne, ponieważ wyrok trybunału, który podważył odsunięcie części sędziów dublerów nadal nie został opublikowany. Nie wspominam już nawet o prezydencie, który zamiast być niezależnym bezpiecznikiem mającym na względzie dobro narodu, jest tylko wiernym notariuszem parti rządzącej.

   @atyp1: Co do braku charyzmy i pomysłu na siebie po stronie opozycji zupełnie się zgodzę, ale niechęć do krytyki 500+ jest spowodowana odbiorem społecznym. PO przegrała głównie przez podniesienie wieku emerytalnego, decyzją jak najbardziej rozsądną z punktu widzenia przyszłych pokoleń chociaż cholernie niepopularną. Rostowski mówił że nas na 500+ nie stać.

   Większość w społeczeństwie chce kasę do ręki tu i teraz - w dupie ma przyszłość i gospodarkę, bo nie jest w stanie ogarnąć długofalowych konsekwencji tego co się dzieje. Dlatego populistyczny rząd to najgorsze co się mogło Polsce przytrafić.

  •  

   pokaż komentarz

   Najbardziej komicznie wypada jednak komitet obrony demokracji. Przecież PiS demokratycznie otrzymało władzę! Co prawda robią wałki, kłamią, manipulują i łamią prawo, ale nadal mają w wyborach minimum 50% poparcia. Widać większość chce takiego stanu. Nie rażą ich wypowiedzi z powyższego materiału. Tak chce większość (lub prawie większość, ale wałki wyborcze to już inny temat).

   @ToJestWolnyLogin: Chodzi o to że ustrój próbują zmieniać. Wielu autokratów zostało wybranych demokratycznie po czym zlikwidowali demokracje. Więc protestowanie o demokracje przeciwko demokratycznie wybranemu rządowi jest jak najbardziej spójne.

   Nie odnoszę się zbytnio do object-level KODu bo nie mam pojęcia jak to z nimi jest - nie wiedziałem nawet że oni jeszcze istnieją(?)

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież PiS demokratycznie otrzymało władzę!

   @ToJestWolnyLogin: nie do końca. O ile w pierwszych zwycięskich wyborach można się jeszcze zgodzić, to już w kolejnych zawłaszczenie mediów krajowych i zrobienie z nich maszynki propagandowej na potrzeby partii nie ma zbyt wiele wspólnego z demokracją. Zresztą nigdy nie przekroczyli nawet 50% głosów, a rządzą autokratycznie, wykorzystując słabości i luki polskiego systemu.

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież PiS demokratycznie otrzymało władzę
   @ToJestWolnyLogin: Dalej nie czytam, bo pewnie nie warto. Nie, nie otrzymało demokratycznie mandatu na łamanie Konstytucji. W dodatku ciężko nazwać ten proces demokratycznym, bo zastrzeżeń do samych wyborów jest masa. Wszyscy śmiali się z KODu, a to oni pierwsi obudzili się i zaczęli protestować, teraz jest już chyba na to za późno.