•  

  pokaż komentarz

  No cóż, czekamy na argumenty tych co się tarzali po placu przy Pomniku Ofiar Czerwca 1956 w Poznaniu. Może coś merytorycznego, jakiś błyskotliwy strzał, który zamknąłby mordę tego przemądrzałego białasa?

 •  

  pokaż komentarz

  Przywilejem jest także urodzić się w krajach I świata oraz w bogatej rodzinie. Nawet rodząc się w takiej Polsce ludzie nie zdają sobie sprawy jakiego pieprzonego farta mieli w życiu.

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: ludzie rodza sie w pakistanie i chodza w koszulach ze zlota

  •  

   pokaż komentarz

   @kompresor: czyli urodzili się w bogatej rodzinie, więc to chyba nic dziwnego. Nie traktuj przywilejów przez pryzmat lewicy, ale obiektywnie na to spójrz. Lewica przeinacza znaczenie przywilejów. To nie jest powód do wstydu tylko szczęście. To co z tym zrobisz to już zależy jakim wartościowym jesteś człowiekiem

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: myslisz ze dzieci bocian przynosi? Jak ktos sobie zapracowal na dobre zycie to chyba miedzy innymi dlatego zeby dzieci nie glodowaly. Juz pomijajac wojny i kolonizacje jak ludzie w jakims kraju sa bogatsi to raczej dlatego ze cale pokolenia na to pracowaly. Z nieba im nie spadlo.

  •  

   pokaż komentarz

   Juz pomijajac wojny i kolonizacje jak ludzie w jakims kraju sa bogatsi to raczej dlatego ze cale pokolenia na to pracowaly. Z nieba im nie spadlo

   @komio: oj, jak bardzo się mylisz. Zbyt schematycznie na to patrzysz. Ale nie będę dyskutował z kimś kto zaczyna od imputacji że myślę że dzieci bocian przynosi. Masz swoją własną teorię i jej nie zmienisz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: teoria? a co to kosmiczny kupid losuje dzieci i przydziela je do rodzin? Chyba dzieci to dzieci rodziców a nie boska loteria.

  •  

   pokaż komentarz

   @komio: takta teoria, że główną przyczyną bogactwa jest ciężka praca. Dużą rolę odgrywa po prostu szczęście. Dostęp do edukacji dzięki której możesz sporo zarabiać to też przywilej i to chyba jeden z największych, a biedni nie mają szans na to.

  •  

   pokaż komentarz

   Dostęp do edukacji dzięki której możesz sporo zarabiać to też przywilej i to chyba jeden z największych, a biedni nie mają szans na to.

   @ropucha_paskowka: taaa szczególnie w Polsce z darmową edukacją xd
   Idź gdzie indziej swoje spiskowe teorie uskuteczniać xd

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: to nie jest przywilej tylko dziedzictwo. Mylisz pojecia.

  •  

   pokaż komentarz

   taaa szczególnie w Polsce z darmową edukacją xd

   @komio: zwiedziłbyś trochę świata to byś zrozumiał że my uważamy polską edukację za tragiczną, ale inne państwa bez zastanowienia by się chętnie zamieniły. Może mniej postów konfederacji, a więcej urealnionych materiałów edukacyjnych wypadałoby czytać.

   to nie jest przywilej tylko dziedzictwo.

   @Anaheim: (ʘ‿ʘ)

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: czego Ty nie rozumiesz? Przywilejem jest NADANIE pierwszeństwa czy w ogóle wyróżnienie/pominięcie pewnych osób wzgledem np. prawa wg. zbioru cech. Na przykład tytuły arystokratyczne wiążące się z pewnymi przywilejami albo przyznawanie w rekrutacji na uczelnię większej ilości punktów za samo posiadanie ciemniejszego koloru skóry czy uprzywilejowanie do skorzystania z kasy poza kolejką ze wzgledu na niepełnosprawność czy zaawansowaną ciążę.
   Urodzenie się w takim czy innym miejscu to los stawiający czlowieka w kraju, który zbudowali ludzie, którym się chciało zap!@!?#$ać przez całe życie bez wytchnienia żeby coś osiągnąć i wyp!@!?#$aj z tym socjalizmem pod pozorem filozofii i głębszych przemyśleń. Przemysl to sobie bo pewnie robisz go nieświadomie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Anaheim: a co jeśli się dowiesz że takie same wyrazy mogą mieć wiele znaczeń? Np. zamek może oznaczać kamienną budowlę, albo mechanizm zamykania drzwi. Ty opisujesz znaczenie prawne przywilejów.

   zbudowali ludzie, którym się chciało zap!@$!#$ać przez całe życie bez wytchnienia żeby coś osiągnąć i wyp!@$!#$aj z tym socjalizmem pod pozorem filozofii.

   @Anaheim: szuryzm wykryty. Kapitalizm jak i socjalizm są systemami osób ułomnych, którzy nie zdają sobie sprawy ze skomplikowania świata. Na pewno Arabowie w Zatoce Arabskiej ciężko pracowali przez całe swoje życie aby ropa pod ich stopami się pojawiła.

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka:

   Nawet rodząc się w takiej Polsce ludzie nie zdają sobie sprawy jakiego pieprzonego farta mieli w życiu.

   To nie jest tak, że ludzie spawnują się na Ziemi w losowych miejscach. To żaden fart, to efekt działań naszych przodków, których jesteśmy kontynuacją. Od genów aż po kulturę, którą nam przekazali.
   Jabłko nie rośnie na sośnie.

   źródło: ancestorwalk.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   to efekt działań naszych przodków, których jesteśmy kontynuacją

   @Cantrustme: Potomstwo nie jest nieśmiertelnością ani reinkarnacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Melee_Creep: Tak, że Twój kształt nosa nie jest efektem układu planet podczas narodzin, tylko genów rodziców. Twoje zachowanie, język którym mówisz i milion innych rzeczy też otrzymałeś od przodków.

   Miejsce urodzenia, język w jakim mówisz, szkoła do jakiej chodzisz, maniery jakich się uczysz i tak dalej.. wszystko to jest często świadomym wyborem rodziców.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cantrustme: Łał, po planecie będzie biegał jakiś koleś/baba który trochę przypomina mnie, remiksowany też z jakąś inną osobą oraz z drobną częścią szumu wynikłego z losowych mutacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @Melee_Creep: I jego osobowość, to co będzie robił i w co będzie wierzył będzie ukształtowane przez tych, którzy go wychowają i przekażą mu swoje wzorce.

  •  

   pokaż komentarz

   zwiedziłbyś trochę świata to byś zrozumiał że my uważamy polską edukację za tragiczną

   @ropucha_paskowka: no to jak jestem polakiem-robakiem co świata nie widział to mi nie wciskaj baranie że jestem uprzywilejowany.

   Może mniej postów konfederacji

   Gówno o mnie wiesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @komio: najwięcej inwektyw rzucają tutaj szury, które mało o świecie wiedzą. Nie chce wychodzić z pozycji, że jestem bardziej oczytany, bo to idiotyczne, ale wypadałoby mieć więcej pokory. Czasy że jedna osoba mogła pojąć całą wiedzę ludzkości skończyły się na da Vincim. Następnym razem lepiej spojrzeć na pewne sprawy wielopłaszczyznowo, a nie tak prostolinijnie. Już pisałem aby nie traktować przywilejów w sposób lewicowy.

   Gówno o mnie wiesz.

   @komio: proszę bez takiej prymitywnej samokrytyki. Lecisz na czarną. Nie ma sensu dłużej ta dyskusja.

  •  

   pokaż komentarz

   a co jeśli się dowiesz że takie same wyrazy mogą mieć wiele znaczeń?

   To nie świadczy o tym, że można samemu sobie te definicje dopisywać i wymyślać. Akurat przywilej ma takie a nie inne znaczenie prawa nadanego i odwrócenie tego znaczenia o 180 stopni jako naturalnego obrotu spraw na korzyść grupy ma równy wydźwięk jak nazywanie widelca łyżką.

   Na pewno Arabowie w Zatoce Arabskiej ciężko pracowali przez całe swoje życie aby ropa pod ich stopami się pojawiła.

   @ropucha_paskowka: I co, twierdzisz, że są uprzywilejowani bardziej od białych bo nie tyrali przez 4 pokolenia? A takim razie cały ruch white proviledge trzeba obalić. Chyba właśnie popełniłeś logiczne samobójstwo.

   To, że my żyjemy w dobrych warunkach to nie przywilej. Fakt, że inni żyją w złych to zaniedbanie tylko i wyłącznie bo jeśli jest inaczej to wtedy nawet plemiona w Amazońskich lasach są bardziej uprzywilejowani od hindusów tonących w śmieciach i srających do rzeki, w której później będą się myć.
   Wysnułeś tak absurdalne założenie, że prosta logika je obala. Urodzeni w krajach I świata mają przywilej do czego? W krajach I świata także ludzie głodują, tak samo są nieszczęśliwi, bogaci również maja problemy psychiczne z powodu choćby samotności, a biedniejsi nieraz wiodą szczęśliwsze życie bez trosk zestresowanego nowoczesnego człowieka wegetujacego pod butem korporacji. Stan posiadania i warunki życia nie są tożsame ze stanem spełnienia czy szczęścia a sam majątek jest łatwiej stracić niż nabyć. Sam wpadłeś w swoją pułapkę.

   socjalizm są systemami osób ułomnych, którzy nie zdają sobie sprawy ze skomplikowania świata.

   I sam potwierdziłeś, że socjalistyczne teorie są oderwane od rzeczywistości, płytkie i nie podejmujące skomplikowanych zasad działania świata i ludzkości. Ja Ci tylko dokładniej udowodniłem i wypunktowałem, że Twoje założenie jest absurdalnie błędne.

   Żeby dolać oliwy do ognia dodam, że równość społeczna nigdy nie była i nigdy nie będzie możliwa do osiągnięcia.

   Edit. Zminusowales szybciej niz bylbys w stanie przeczytać xD

  •  

   pokaż komentarz

   najwięcej inwektyw rzucają tutaj szury, które mało o świecie wiedzą.

   @ropucha_paskowka: najwięcej inwektyw to rzucają napaleni lewicowcy obrzucający wszystkich dookoła błotem.

   Nie chce wychodzić z pozycji, że jestem bardziej oczytany, bo to idiotyczne, ale wypadałoby mieć więcej pokory.

   'Nie chce wychodzić z pozycji wyższości ale jesteś prawicowym szurem, nie oczytanym co świata nie widział i gówno wie' lol

   Czasy że jedna osoba mogła pojąć całą wiedzę ludzkości skończyły się na da Vincim

   No chyba że jesteś ropucha_paskowka i wciskasz ludziom że mieszkają w Polsce i są uprzywilejowani. Co wcale nie przeszkadza w tym żeby śmiać się z Polski bo ma gówno-edukacje.

   Już pisałem aby nie traktować przywilejów w sposób lewicowy.

   Co wcale ci nie przeszkadza tak tego traktować.

   proszę bez takiej prymitywnej samokrytyki.

   Taki wykształcony a nie wie co znaczy samokrytyka.

   Lecisz na czarną. Nie ma sensu dłużej ta dyskusja.

   ojej

  •  

   pokaż komentarz

   @Anaheim: @komio: Cisza. Poczestował po minusie i mama na budyń zawołała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Anaheim: a co mial napisac jak sam sie w kozi rog zagonil. Najpierw bycie bogatym bialym to przywilej no chyba ze jest sie polakiem-robakiem-cebulakiem to wtedy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Btw: po co wolasz siebie?( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @komio: korzystam ze swoich przywilejów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  doskonałe, tak samo u nas z tęczakami. Non stop protesty i marsze, a pieniążki im chyba z nieba spadają...

  •  

   pokaż komentarz

   @kondzio_kolega: Choć zgadzam się z Tobą, że tęczowi marzą o takim życiu (i za to masz plusa bo idea się zgadza), to w naszym kraju zwykli tęczowi kasy za darmo nie dostają prawie wcale. Bo przecież nie mają dzieci ani nie zakładają rodzin, zasiłki socjalne są niskie i nie tak łatwo je dostać, a pod różnego rodzaju pomoc społeczną się nie kwalifikują. Dotacje z miasta idą dla szefostwa organizacji oraz część na jakieś głupie programy, wydruki itd. Przeciętny polski tęczowy, jak ma czas protestować, to albo teraz jest na COVIDowym wolnym, albo pracuje w jakiejś gastronomii czy sklepie i ma zmiany, więc też może iść na protest w środku dnia, albo jest utrzymywany przez rodzinę. Ostatecznie, przez bogatego, starszego tęczowego.
   A więc w kontekście tego co mówi Buddy Brown, u nas tęczowi nie posyłają dzieci do szkół, nie wykarmiają dzieci, nie mają mieszkań socjalnych ani kuponów na jedzenie.

 •  

  pokaż komentarz

  Biali mają przywilej pracować na czarnych przywileje.