•  

  pokaż komentarz

  Czas wyj#!!c połowę urzędników.

 •  

  pokaż komentarz

  Hehe. Związkowcy skarbówki. Mało kto wie, ale związkowcy skarbówki (solidarność) jak tylko zostają przewodniczącymi związku w danym urzędzie to z automatu są awansowani na kierownicze stanowisko :) dzięki czemu spada im ciśnienie na protesty i dbanie o kolegów. Ba! Zdarzyło się nawet w pewnym mieście, że na pomysł protestu o podwyżkę (od ok 15 lat zarabiają tyle samo) szefowa związku napisał list do związkowców, żeby się uspokoili z tymi protestami i cieszyli się, że mają gdzie pracować. Tak wygląda poparcie solidarności dla rządu i wzajemnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagular1973: solidarnosc to najwiekszy syf w panstwowych przedsiebiorstwach, mam rodzine w spolkach skarbu panstwa (chociaz - co by nie mowic - w zakladzie jest ponad 15 roznych zwiazkow zawodowych, no ale solidarnosc najwieksza). Glowny bonzo calego tego kramu solidarnosciowego to sk* jakich malo, jak mu sie cos nie spodoba to pracownik jest na outcie. Zeby bylo smiesznie, przepisuje sie do odpowiedniej partii zawsze przed wyborami - jak do wladzy dochodzila PO, zapisal sie do PO, 6 lat temu przepisal sie do PiS. Jego oficjalna funkcja to dyrektor oddelegowany do pracy w zwiazku, co oznacza ze do firmy i tak nie przychodzi, chyba ze na kafke i ploty. Jako ze siedzi w domu, i urlopu nie bierze - bo po co - to nagle w papierach sie okazalo, ze gosc przez 2 lata uzbieral 60 dni urlopu, to jeszcze tak zakrecil ze go nie odebral i mu firma wyplacila rekompensate za ten urlop. Ostatnio musieli sie pozbyc nawet pracownikow, to robili prowokacje, a ze sami namawiali pracownika zeby wyszedl wczesniej do domu bo i tak do roboty nie ma itd... no i chlopaki wychodzilli o 14:30, i nagle z dupy kontrola przyjezdza o 15 z miasta oddalonego o 160 km gdzie centrala.

  •  

   pokaż komentarz

   @jagular1973: w sumie coś tym jest bo pamiętam jak robiłem w pip-ie to tak właśnie było...

  •  

   pokaż komentarz

   @jagular1973: w Polsce tak działają związki zawodowe. Rząd skutecznie je rozmontował i upolitycznił. Na zachodzie nie do pomyślenia, na związek można liczyć i to nie tylko kiedy chodzi o strajk. Nawet głupie nadgodziny monitorują

 •  

  pokaż komentarz

  Wyjaśnienie dla niekumatych.
  Kiedy po okresie pompowania kasy w budżetówkę zaczynają się w niej cięcia, to znaczy że gospodarka wkrótce p$$@#$?nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  No cieszcie się dzieci nie mające pojęcia o świecie i skarbówce. U mnie skarbówka już powiedziała, że będą ze wszystkim zwlekać i przeciągać wszystko jak się da, nic sobie nie załatwicie. Jak myślicie, że urzędnicy zarabiającym ledwo powyżej minimalnej coś dla was zrobią to się mylicie a jak się tak cieszycie to wiedzcie, że są niedobory kadrowe i zwalniani będą tylko emeryci a zatrudniany kto popadnie. Macie racje po co płacić urzędnikom dobre pensje, żeby opłacało im się starać i szkolić byście mogli coś załatwić jak trzeba. Cieszcie się, że nie dostaną podwyżek bo to jedynie jeszcze pogorszy sytuację.

  A jeszcze bardziej rozwala mnie wasz prymityw myślący, że szeregowy urzędnik ma wpływ na przepisy i ich interpretację. Wy w ogóle nie macie pojęcia chyba jak działa świat...

  •  

   pokaż komentarz

   @GrimJyu: a niech i zarabiają po 20 tys. ale po co jest 5 Halinek, z której każda odbębnia tylko 20% pracy? Niech pracują tam żylety skarbowe, a nie ciotki klotki, to nie będzie śmieszków i stereotypów.

  •  

   pokaż komentarz

   coś dla was zrobią

   @GrimJyu: Wolałbym nie( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @GrimJyu: jak dla mnie to oni mogą zarabiać dwie średnie krajowe o ile:
   a) będzie odpowiedzialność finansowa za wszelkie decyzje
   b) będą działali sprawnie i w ewentualnych sporach decyzje będą na korzyść petenta
   c) wizyta w skarbówce nie będzie się równała tygodniowemu wk@@%owi.

  •  

   pokaż komentarz

   Macie racje po co płacić urzędnikom dobre pensje, żeby opłacało im się starać i szkolić byście mogli coś załatwić jak trzeba.

   @GrimJyu: przepraszam bardzo a co ty chcesz załatwiać w skarbówce? ja jedyne co od nich chcę to żeby się odp!%!#!%ili i zostawili mnie w spokoju, nie chcę mieć z nimi żadnego kontaktu, nic do czynienia, to banda sk$!%ysynów którzy z każdej strony tylko chcą dojechać podatnika, a mówię to jako osoba prowadząca JDG oraz spółkę jawną

   tfu na każdego pracującego w skarbówce i przyczynającego się do realizacji tego chorego prawa podatkowego które jest w Polsce, tfu na polityków którzy tylko rozdają bombelkom z mojej kieszeni

  •  

   pokaż komentarz

   @GrimJyu: chronologia jest taka że jak by taki urzędas się starał i o mnie dbał to bym nie miał nic przeciwko podwyżkom w resorcie.
   Jak dostaną podwyżki za lecenie w ciula, to behawiora im podpowie żeby jeszcze bardziej lecieć w kule, bo jeszcze wieksza podwyżka wpadnie.

  •  

   pokaż komentarz

   A jeszcze bardziej rozwala mnie wasz prymityw myślący, że szeregowy urzędnik ma wpływ na przepisy i ich interpretację.

   @GrimJyu: jak wielu ludzi tu uważa, że za system szkolnictwa, program czy stan szkół odpowiadają nauczyciele, którzy sami są produktem tego systemu i to z nich się robi głównych winnych, którym trzeba obniżać pensje i zwalniać co ma poprawić sytuację, to o czym tu rozmawiać w przypadku innych szeregowych pracowników budżetówki

  •  

   pokaż komentarz

   są niedobory kadrowe i zwalniani będą tylko emeryci a zatrudniany kto popadnie

   @GrimJyu: pewnie nie, zatrudniani będą tylko po kluczu partyjnym/znajomościach

  •  

   pokaż komentarz

   @policjantpeel: jak ci jakiś urzędnik zatrudniony za paczkę czipsów coś odwali i przywalą ci taką karę, że się dookoła słupka zawiniesz - to bardzo szybko zrozumiesz, że wolisz by jednak obsługiwał cie ktoś kto potrafi dodać 2 do dwóch a nie zdemotywowany, znudzony, wzruszający ramionami właściciel 20 letniego VW polo.

  •  

   pokaż komentarz

   @jakucam: każdy żyje na miarę swojej przydatności dla społeczeństwa i umiejętności, do agentów skarbówki nie mam żadnego szacunku

  •  

   pokaż komentarz

   @policjantpeel: to jeszcze zastanów się czemu masz takie spojrzenie na te sprawę?

   1) bo obywatele chcą płacić dużo urzędnikowi ale urzędnik mimo iż super opłacany to ma na wszystko wywalone
   2) obywatele i rząd płaci urzędnikowi jakieś gówno grosze, zatrudnia najmniej zdolnych i potem się dziwi, że za gówno wynagrodzenie dostaje gówno obsługę

   to tak jakbyś poszedł do biedronki, kupił najtańszą czekoladę z chin za 35groszy a potem się dziwił, że ch^$%owo smakuje i dostałeś raka.

 •  

  pokaż komentarz

  Powiem Wam,że do tej pory uważałem to samo - urzędników jest za dużo. Otóż nie.

  Osoba z mojej rodziny zaczęła pracować w skarbówce i teraz wiem jak to wygląda od środka. Najwięcej problemów jest z PITami ludzi starych, bo oni zwyczajnie nie potrafią ich wypełniac albo im się nie chce i przychodzą do okienka stojąc w kolejce, generują opóźnienia. Teoretycznie pracownicy skarbówki nie mają obowiązku wypełniania PITów platników poza tym co wykracza za standardowy PIT 37. Mają jednak w obowiązku wytłumaczyć jak poprawnie wypełnić PIT. No i tu się zaczyna. Starsi ludzie znoszą do urzędu czekoladki wciskając je na siłę w zamian za wypełnienie PITu. Jak są jakieś renty,spadki lub alimenty to wtedy sprawy wyliczeń się komplikują.

  Wiecie ile wynosi premia kwartalna dla zwykłego urzędnika? Ja pomyślałem,że z 1500 będzie. Otóż nie. Całe 300zł xDDDDD
  przyznane 1 osobie spośród ponad 20. Ciotka, żeby inne baby w urzędzie nie plotkowały i nie były cięte kupiła im cukierki i upiekła ciasto. Tak, dokładnie tak zrobiła tylko po to,żeby nie psuć atmosfery wokół siebie i żeby babsztyle nie były obrażone,że to ona dostała premię.

  To nie urzędników jest za dużo tylko głupich przepisów i setek dokumentów. Jakby procedury zostały uproszczone to nie potrzebowalibyśmy tylu urzędników. I tu koło się zatacza i napędza.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiecie ile wynosi premia kwartalna dla zwykłego urzędnika? Ja pomyślałem,że z 1500 będzie. Otóż nie. Całe 300zł xDDDDD
   przyznane 1 osobie spośród ponad 20


   @dangel__: tak jest chyba w całej szeroko pojętej budżetówce. U mnie w robocie (wojsko) na 15 sierpnia była pula nagród. Z plutonu liczącego ponad 40 osób kasę dostało dwóch szeregowych - po około 300zł. Reszte kasy przytulają ci wyżej. W wojsku to podoficerowie i oficerowie, w urzędach to naczelnicy, kierownicy.
   Jedyny raz jaki znam, gdy szeregowi dostali masowo nagrody to był zdaje się grudzień 2016 r., kiedy rozkazem Macierewicza nagrody należały się wszystkim, którzy zdali wf na minimum 4 i mieli minimum 4 z opinii rocznej.

  •  

   pokaż komentarz

   @dangel__: a pan p%$$?$%isz, większość roboty dałoby się zautomatyzować, wystarczyłoby przenieść tylko wszsytkie formularze do wypełniania online, z jakimś podpisem epuap, czy coś. Resztę ogarnie algorytm od sprawdzania czy dane są poprawne. Niestety nie wszystkie formularze da się bez starego IE złożyć, to jest jakiś dramat.
   Dodatkowo część wymaga flasha, który umiera w tym roku, największą bekę mam z ZUSu, tam wszędzie prawie ten je... flash siedzi.
   Co do starszych ludzi, to jak nie mają rodzin to lipa, jak mają to niech oni im pomogą a urzędnicy powinni wręczać MANUAL jak wypełnić dany dokument i wsio. Bez zbędnego marnowania czasu. Przecież to dorosłe i wolne osoby, a nie jakieś ubezwłasnowolnione, więc odpowiadają za siebie sami...

  •  

   pokaż komentarz

   @KKK1337: oczywiście, że wiele roboty dałoby sie zautomatyzować, ale raz, że szeregowi pracownicy o tym nie decydują, a dwa nawet jak mogą to często napotykają opór.
   Ja tak miałem jak miałem praktyki w urzędzie w księgowości. Miałem zrobić bilans gminy na podstawie bilansów jednostek organizacyjnych. Przeklepałem je do excela i za pomocą formuł (i to przecież banalnie prostych) kazałem mu podliczać. Dumny zaprezentowałem to dla skarbniczki i mówię, że za rok wystarczy uaktualnić te dane i program sam podliczy. "A po co tak?". I na nic tłumaczenia, że jak się wprowadzi dane z bilansów jednostek to program sam je zsumuje i nawet dzięki temu sprawdzi się obliczenia w tych bilansach członkowskich, że szybciej, bo szablon już jest. Nie i uj.

  •  

   pokaż komentarz

   @MarMac: Czy to moja wina ze w budżetówce leśne dziadki pracują? W każdym normalnym przedsiębiorstwie automatyzuje się jak największa cześć roboty... wg mnie powinny być regularne audyty wykonywane przez zewnętrzne prywatne firmy, celem takie audytu byłoby wykazanie tego co dany urząd robi źle i co mógłby poprawić, po drugim audycie jeśli dalej byłoby to samo albo gorzej to firma składa wniosek do kogoś kto może zdjąć kierownictwo urzędu i wymieni skład, a stary skład z automatu zostaje pozwany przez skarb państwa za straty wywołane złym zarządzaniem praca

  •  

   pokaż komentarz

   @KKK1337: nie Twoja i nie chciałem byś tak to odebrał. Co do audytów się zgadzam, bo obecny system to patologia. Nawet NIK nic nie może samo z siebie zrobić i z ich raportów zazwyczaj nic nie wynika.

  •  

   pokaż komentarz

   @dangel__: Zlikwidować dochodowy i większość pracowników US można zwyczajnie zwolnić. Ale rząd nigdy na to nie pozwoli bo chce wiedzieć ile ludzie zarabiają i na co wydają.

  •  

   pokaż komentarz

   @dangel__: Typie ale zmyślasz. Emeryci chodzący do skarbówki wciskający czekoladki xD

  •  

   pokaż komentarz

   @KKK1337: W jakiej budżetówce. Przecież urzędy nie decyduja na temat zmian przepisów według ktorych działaja.

  •  

   pokaż komentarz

   Wiecie ile wynosi premia kwartalna dla zwykłego urzędnika? Ja pomyślałem,że z 1500 będzie. Otóż nie. Całe 300zł xDDDDD

   @dangel__: Ja nie dostaje żadnych premi chyba że robie nadgodziny.

  •  

   pokaż komentarz

   @dangel__: tak wyglada "praca" w budżetówce.
   Wystarczy się nie zatrudniać pod orlim skrzydłem.
   Ale do tego trzeba coś umieć i mieć jakieś ambicje.
   Ja w teatrze pracowałem prawie 2 lata, 1638zl. Weekendy zawalone spektaklami, pełny pociotyzm.
   A teraz wracam z kamerunków w Portugalii.
   Pozdrawiam serdecznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @dangel__: czyli mamy typowy socjalizm - stwórz problem (podatek dochodowy) - męcz się i główkuj nad jego rozwiązaniem

  •  

   pokaż komentarz

   a pan p?#!$@#isz, większość roboty dałoby się zautomatyzować, wystarczyłoby przenieść tylko wszsytkie formularze do wypełniania online, z jakimś podpisem epuap, czy coś.

   @KKK1337: Taaa. Tak się składa, że pracuję przy DUŻYM systemie, który obsługuje "klientów" liczonych w setkach tysięcy. Formularz jest zautomatyzowany, sprawdza nie tylko sumy, ale również zależności pomiędzy rubrykami, analizuje poprzednio składane raporty, więc nawet jeśli się pomylisz, to wskaże gdzie jest błąd i zasugeruje nawet zmianę. Myślisz, że to pomogło? OTÓŻ NIE. Ludzie mają problemy z autoryzacją, zrozumieniem gdzie jest pole liczbowe, gdzie tekstowe, gdzie wyliczane. A Ty chcesz opierać całą administrację na takich rozwiązaniach.