•  

  pokaż komentarz

  Ciekawe że w sferze medialnej pani Hanna Gronkiewicz-Waltz już w ogóle nie funkcjonuje. Cichutko siedzi, nie wypływa, a wiele z tego co się dzieje nie jest winą Trzaskowskiego choć trzeba przyznać, po pierwszej awarii mógł się bardziej przyłożyć. Ale gdzie jest Hania?

 •  

  pokaż komentarz

  Nie jestem zwolennikiem PO, swoje mają za uszami, ale już nawet nie śmieszy ten cynizm i dwulicowość komunistów z PISu i ich popleczników.
  Zalało Warszawę - wina Trzaskowskiego, zalało Podlasie rządzone przez PIS - winnych nie ma w końcu to pogoda. Wypadek autobusu w Warszawie - wina Trzaskowskiego, 10 wypadków kolumn rządowych - winnych nie ma, w końcu każdemu może się zdarzyć.
  Nepotyzm za czasów PO - złodzieje, nepotyzm razy 20 za czasów PIS - winnych nie ma, zatrudniamy przecież samych profesjonalistów, a że to moja córka, syn, szwagier i zięć to całkowity przypadek (notabene dlatego PIS zlikwidował konkursy).
  PO przyznało sobie premie - złodzieje, PIS przyznał sobie premie - należało im się.
  Sikorski jadł ośmiorniczki - złodziej, Morawiecki jadł ośmiorniczki - nic się nie stało, w końcu to odgrzewane kotlety.
  Awaria czajki - wina Trzaskowskiego, przecież osoba, która zaakceptowała te plastikowe rury i nadzorowała całą budowę tego bubla nie może mieć sobie nic do zarzucenia (zgadnijcie z jakiej opcji).
  Tamci kradli - złodzieje, PIS kradnie - oj tam w końcu wszyscy kradną. A zresztą należy im się. Dali pincet +.

  Tu od razu mi się kojarzy https://natemat.pl/319563,sniete-ryby-w-wisle-mazurek-udostepnila-film-z-rzeka-ale-nie-z-warszawy

  •  

   pokaż komentarz

   @LordDrake PiS mówi że właśnie już nie zatrudnia profesjonalistów bo ich wiedza kłóci się z programem PiS jak powiedział Fogiel. No i rząd PO zasadniczo przez 8 lat nie przyznawał sobie premii

  •  

   pokaż komentarz

   @LordDrake: daj spokój jak ja sobie przypomnę czasy po to aż uwierzyć nie mogę, że ludzie ich wybierali, Banda niekompetentnych pionków niemieckich. Jakich oni premierów i prezydentów wystawiali; Komorowskiego, pół mózga dla którego trzeba było odwalać szopki z jeżdżącymi bez celu koparkami na placu budowy w TVN. Albo Kopacz, pamiętasz tych ludzi? Jak Merkel ją musiała ciągać na paradach bo kłaniała się w stronę płotu? Albo powską wydmuszkę nowoczesną i ich ludzi? Przecież to zwyczajnie głupki. Niestety patrząc na ostatnie wybory, gdzie chamownia i czaskoski osiągnęli takie wyniki śmiało można powiedzieć, że niewiele się zmieniło w świadomości ludzi. Inaczej, społeczeństwo jest w stanie oddać im władzę bo jest nakręcone na PiS. Moim zdaniem nie do końca słusznie bo jakbym miał powiedzieć, z kim żylo mi się lepiej, z Peło czy z pisem, odpowiedź by była jasna.
   Krótko, bo nawet nie chce mi się odpowiadać na te wszystkie punkty (wybacz, spać idę). Oddać władzę PO to oddać władzę w niemieckie ręce. Tylko tyle i aż tyle.

  •  

   pokaż komentarz

   @Kruszec: w sumie te finansowanie PO przez Niemcow z ich poczarkow pewnie za frytki nie bylo, ale z 2 strony chamownia, czaskoski. Jej czlowieku Ty sie dobrze czujesz?

  •  

   pokaż komentarz

   jakbym miał powiedzieć, z kim żylo mi się lepiej, z Peło czy z pisem, odpowiedź by była jasna.

   @Kruszec: Hmm, wujek (lokalny działacz jedynej słusznej partii) załatwił po wygranych wyborach jakąś fajną prace w urzedzie??

  •  

   pokaż komentarz

   @Kruszec:
   jeżdżącymi bez celu koparkami na placu budowy
   Też się śmiałem z tych maszyn, bo nie były to same koparki, ale inwestycja ta jak setki innych potrzebnych jest zrealizowana (ta została oddana w 2017 roku). I cała ta szopka z punktu widzenia czasu jest tylko pikusiem przy tym co teraz się w telewizji odjaniepawla. A jeśli chodzi o fakty to:

   W latach 2017 i 2018 oraz w 2020 (do końca maja) nie oddano do użytku ani jednego kilometra autostrady.

   W latach 2007-2015 (za rządów PO-PSL) oddano do użytku:
   885 km autostrad
   1 207 km dróg ekspresowych
   1 350 km dróg krajowych
   łącznie: 3 442 km.

   Między 2015 r. a końcem maja 2020 (za rządów PiS) oddano do użytku:
   160 km autostrad
   1 057 km dróg ekspresowych
   155 km dróg krajowych
   łącznie: 1 372 km.

   Ale autostrady są potrzebne tylko dorobkiewiczom, więc lepiej, żeby ich nie było.

  •  

   pokaż komentarz

   W latach 2017 i 2018 oraz w 2020 (do końca maja) nie oddano do użytku ani jednego kilometra autostrady.

   W latach 2007-2015 (za rządów PO-PSL) oddano do użytku:
   885 km autostrad
   1 207 km dróg ekspresowych
   1 350 km dróg krajowych
   łącznie: 3 442 km.


   Między 2015 r. a końcem maja 2020 (za rządów PiS) oddano do użytku:
   160 km autostrad
   1 057 km dróg ekspresowych
   155 km dróg krajowych
   łącznie: 1 372 km.


   @Strumien_Objetosci: tylko że przed 2007 przez Polske szły tak naprawde tylko dwie i to nie pełne autostrady A2 i A4 więc do 2015 nabudowali dużo bo brakowało tych autostrad a od 2015 nie ma jako takiego ciśnienia na autostrady, przydało by się jeszcze więcej ekspresowych i jako tako po Polsce się już dobrze jeździ

  •  

   pokaż komentarz

   @davidoff_OB: W Polsce nie ma ciśnienia na autostrady bo kasę przesunięto z infrastruktury na socjal. Dróg wciąż brakuje i powinno się budować je nadal.

  •  

   pokaż komentarz

   Awaria czajki - wina Trzaskowskiego, przecież osoba, która zaakceptowała te plastikowe rury i nadzorowała całą budowę tego bubla nie może mieć sobie nic do zarzucenia (zgadnijcie z jakiej opcji).

   @LordDrake: możesz coś więcej powiedzieć? Widzę, że przebudowa była w 2012 i wcześniej w 2008, a od 2006 roku w Warszawie była Gronkiewicz-Waltz?

  •  

   pokaż komentarz

   zalało Podlasie rządzone przez PIS

   @LordDrake: gównem? jesteś w stanie odróżnić zjawiska naturalne od partaniny?

   10 wypadków kolumn rządowych
   jakieś narkotyki? zginęli jacyś ludzie? słyszałeś tylko o wypadkach nawet nie wiesz kto był im winny. o braku kontroli nad firmą obsługującą linię autobusową pewnie nie słyszałeś.
   >

   nepotyzm razy 20 za czasów PIS

   to już jest p#@###?enie. "lista wstydu PO" z 2012 to było 428 działaczy, członków ich rodzin i znajomych i związany z tym transfer ok 200mln zł. https://www.pb.pl/lista-wstydu-platformy-obywatelskiej-691425
   PIS - 36 przypadków
   https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/photos/a.1972780433028557/2395944370712159/?type=3
   Lista konfederacji, leniom z PO nie chciało się tego policzyć, nawet im się nie chce amunicji zbierać...

   Awaria czajki - wina Trzaskowskiego

   jest odpowiedzialny za swoich pracowników i swoje decyzje kropka. tak samo jak winą Morawieckiego jest zakup maseczek bez atestu. Wykop nie miał problemu z j#?%niem pisu za tą wtopę na 5mln. Jednocześnie wtopa z gównociągiem warta 100mln powinna obciążyć jakiegoś nieznanego urzędnika bo przecież nie tych którzy rządzili miastem.

   Tamci kradli - złodzieje, PIS kradnie - oj tam w końcu wszyscy kradną.

   wg szacunków instytucji UE (nie pis...) PO utopiło w luce vat 280mld zł. Pierwsze informacje o wyłudzeniach VAT zaczęły pojawiać się w 2009. Założenia do systemu powstały w 2014 (5 lat czekania - na co?), dodatkowo nie uwzględniały najważniejszej funkcji kontrolnej.
   "
   JPK, który wprowadziło Ministerstwo Finansów w lipcu 2016 r., zdecydowanie różni się od tego, o czym była mowa w 2014 r. Dowód? Pierwotna wersja systemu w ogóle nie zakładała podawania NIP sprzedawcy. Czyli nie było możliwości automatycznego porównania, kto kupił, a kto sprzedał. Dzisiejsze rozwiązanie wyklucza handel fakturami, bo podatnik nie odliczy VAT, jeżeli druga strona nie wykaże sprzedaży."

   Informacje o wyłudzeniach w 2009 a ustawa o jpk we wrześniu 2015.... bo "nie było klimatu" jak to w ówczesnym MF stwierdzono. Albo im się nie chciało albo ktoś nie pozwolił - wynikiem tego była luka w 2015 równa 200% średniej w ue.

   i na koniec debile jeszcze kidawę wystawili...

   Jak już zabierasz głos to podaj argumenty na poparcie swoich twierdzeń bo wyszła ci lista własnych żali i emocji.
   Jak zwykle zresztą z opozycją: "zły pis" i niewiele ponadto.

  •  

   pokaż komentarz

   gównem? jesteś w stanie odróżnić zjawiska naturalne od partaniny?

   @LCdriver:

   Tak- bo istnieje coś takiego jak gospodarka wodna ;) Więc zalanie to partanina. Sorry, nie partanina bo nic nie zrobili więc nie można się doczepić do jakiejś konstrukcji.

   jakieś narkotyki? zginęli jacyś ludzie? słyszałeś tylko o wypadkach nawet nie wiesz kto był im winny. o braku kontroli nad firmą obsługującą linię autobusową pewnie nie słyszałeś. >

   Wypadki to wina kiepskich szkoleń i nie przestrzegania procedur. Niczego nie nauczyli się w przypadku Tupolewa.

   jest odpowiedzialny za swoich pracowników i swoje decyzje kropka. tak samo jak winą Morawieckiego jest zakup maseczek bez atestu. Wykop nie miał problemu z j?%@niem pisu za tą wtopę na 5mln. Jednocześnie wtopa z gównociągiem warta 100mln powinna obciążyć jakiegoś nieznanego urzędnika bo przecież nie tych którzy rządzili miastem.

   Aha- czyli Trzaskowski jest odpowiedzialny za oczyszczalnie zbudowaną nie za jego rządów, ale PiS nie jest odpowiedzialny za brak gospodarki wodnej za swoich rządów. Ok. Gdyby Trzaskowski wydał 5 milionów na niedziałające maseczki jego wina- jednak zj?%@na oczyszczalnia to trochę inna sprawa. Chyba, że zbudował ją od podstaw za swoich rządów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   Jak zwykle zresztą z opozycją: "zły pis" i niewiele ponadto.

   W sumie tak można podsumować. Żony jakiś wiceministrów na stanowiskach, przep$??$$%anie kasy na socjal, nie radzenie sobie z pandemią.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strumien_Objetosci: ch@# mi z tych autostrad jak nie ma czym jeździć bo k%@?y okradły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @ciasny: "k??#y okradły" Ba, no i co zrobisz? Jak sponsorują tyle kiełbasy wyborczej i program nepotyzm+ to skądś pieniądze muszą brać. Hasło "wystarczy nie kraść" okazało się za trudne do wprowadzenia w życie, pokusy wygrały. Już zapowiedzieli kilka następnych podatków, lub według nowomowy danin i opłat (wprowadzają daniny i opłaty, bo przecież Duda jest gwarantem niepodnoszenia podatków).

  •  

   pokaż komentarz

   Awaria czajki - wina Trzaskowskiego, przecież osoba, która zaakceptowała te plastikowe rury i nadzorowała całą budowę tego bubla nie może mieć sobie nic do zarzucenia (zgadnijcie z jakiej opcji).

   @LordDrake: A już zupełnie z ich pamięci wyparował fakt, że za Kaczyńskiego w Warszawie gówno na porządku dziennym leciało do Wisły bo...oczyszczalni po prostu nie było. Dopiero PO ją zbudowało.

  •  

   pokaż komentarz

   tylko że przed 2007 przez Polske szły tak naprawde tylko dwie i to nie pełne autostrady A2 i A4 więc do 2015 nabudowali dużo bo brakowało tych autostrad a od 2015 nie ma jako takiego ciśnienia na autostrady, przydało by się jeszcze więcej ekspresowych i jako tako po Polsce się już dobrze jeździ

   @davidoff_OB: gdyby taka główna trasa przez Polskę, element drogi E30 znane u nas jako A2 było gotowe...

  •  

   pokaż komentarz

   Więc zalanie to partanina

   @KakaowyTaboret: to pewnie podhale więcej nie zagłosują na pis:)
   znajdź wycenę zapotrzebowania gospodarki wodnej w skali kraju to będziesz wiedział o czym mówisz.

   o czym w ogóle rozmowa jeśli koleżka @LordDrake co mu się wydaje a nie odróżnia podhala od podlasia. śmieszy ta kupka plusów zebranych od jemu podobnych - ludzi kierujących się emocjami a nie faktami. ale typowy platformers jest typowy.

   Trzaskowski jest odpowiedzialny za oczyszczalnie zbudowaną nie za jego rządów,

   za to jest odpowiedzialne PO tak jak pis za maseczki. za cenę i niejasny przetarg także - tak maseczek jak i oczyszczalni. Trzaskowski osobiście jest odpowiedzialny za to, że po zeszłorocznej awarii kompletnie nic nie zrobił mimo swojej deklaracji budowy dodatkowego rurociągu i przypomnień z 2 instytucji, że kolejna awaria wisi w powietrzu.
   Ale paradę klaunów i wsparcie lgbt dało się zorganizować.

  •  

   pokaż komentarz

   to już jest p$##@%$enie. "lista wstydu PO" z 2012 to było 428 działaczy, członków ich rodzin i znajomych i związany z tym transfer ok 200mln zł. https://www.pb.pl/lista-wstydu-platformy-obywatelskiej-691425
   PIS - 36 przypadków


   @LCdriver: co? Przecież ten sam Puls Biznesu od "listy wstydu" robił taką listę dla rządów PiS.
   W 2017 mieli już 1000 (tysiąc osób).

   Dzisiejsza publikacja „PB”, z 1000 nazwisk nominatów PiS dowodzi, że obecnie rządzący już w rok przebili poprzedników, i to z nawiązką. Nasza lista ilustruje to, o czym mówią politolodzy: że zarówno tempo, jak też intensywność zmian personalnych wprowadzanych przez PiS są rekordowe. Działacze partii Jarosława Kaczyńskiego twórczo wdrażają w życie coś, co prawie 20 lat temu on sam trafnie, ale też z odrazą, nazwał zasadą „Teraz k… my”…
   https://www.pb.pl/teraz-k-my-na-calego-852258

  •  

   pokaż komentarz

   @frrans: i to jest ważny głos w dyskusji. przyznaję - ja tego nie widziałem. szkoda że paywall.

  •  

   pokaż komentarz

   to pewnie podhale więcej nie zagłosują na pis:)
   znajdź wycenę zapotrzebowania gospodarki wodnej w skali kraju to będziesz wiedział o czym mówisz.


   o czym w ogóle rozmowa jeśli koleżka

   @LCdriver: Ja nie jestem Lord Drake :-)

   ludzi kierujących się emocjami a nie faktami. ale typowy platformers jest typowy.

   Widzę, że stereotypy mocno- więc na podstawie statystyk typowy pisowiec to tłuk z niskim wykształceniem i niskimi zarobkami?

   A co do Trzaskowskiego- od wielu lat w Polsce wiadomo o suszy hydrologicznej i PiS c$%## z tym zrobił- a to większe ryzyko niż nie dzialajaca jakis czas oczyszczalnia która działa od roku 2000 któregoś ;)

   Kasa przeznaczona na Wody Polskie to za mało by zrobić osiedle deweloperskie ale przep%@?$!?ać kasę na wybory które się nie odbyły (byłoby to gigantyczne wsparcie programu małej retencji- naprawdę takie grosze na to idą) jakoś potrafią.

   Do tego bawi mnie, że czepiasz się, że Trzaskowski nie przypilnował prywatnej firmy świadczącej przewozy, ale kilka wypadków z udziałem kolumn rządowych masz w dupie xD chociaż pewnie autobusy w Wawie spędzają w trasie kilkusetkrotnie więcej czasu niż kolumny rządowe. Zwlaszcza ze w polskim prawie nie ma mozliwosci sprawdzenai czy pracownik jest pod wplywem innych narkotyków niż alkohol.

   Do tego przy poprzedniej awarii były zaangazowane sluzby, wojsko itd. a obecnie Warszawa musi sobie praktycznie sama radzić ¯\_(ツ)_/¯ może jeszcze ma odpowiadać, że ekspertyzy wód polskich nie dawały wytycznych co zrobić z oczyszczalnią? xD bo ciężko by Trzaskowski odpowiadał za tego typu instytucje

 •  

  pokaż komentarz

  Mam zdjęcie. Jarosław po podrzuceniu ryb do Wisły robi sobie pamiątkowe zdjęcie. Za dużo pokazałem, ktoś puka do drz

  źródło: marinij.com

 •  

  pokaż komentarz

  To nie ma nic wspólnego z kolejną awarią w Czajce i zrzutem tysięcy metrów sześciennych ścieków do Wisły.
  No wiadomo że nic, można się wręcz kąpać taka czysta jest tam woda. PO kłamcy.