•  

  pokaż komentarz

  Co się dzieje pod tym postem ( ಠ_ಠ)

  Nie wiedziałem że na wykopie jest tylu naszuranych

  •  

   pokaż komentarz

   @Cthulu23: zawsze było ich sporo (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  

   pokaż komentarz

   Nie wiedziałem że na wykopie jest tylu naszuranych

   @Cthulu23: no niestety, odkąd kuce zaczęły legitymować szurów i przejmować ich urojone wizje, wykop nie dość że jest zarąbany każdym możliwym cytatem dziada w muszce, to jeszcze pełno tu wszelakich szurów, od płaskoziemców po antyszczepy.
   A wszystkie łączy miłość do Szurfederacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Cthulu23: @no_49: @WodzNaczelny: powiem Wam, że jakakolwiek dyskusja z:
   - plaskozjebami
   - antyszczepami
   - przeciwnikami 5g
   - przeciwnikami teorii ewolucji
   - skuteczność witaminy C na wszystko
   I wielu innych spisków

   Nie ma absolutnie żadnego sensu. Można przytaczać dziesiątki badań, artykułów z naprawdę wiarygodnych źródeł, pod którymi podpisali się wysokiej klasy specjaliści z tytułami naukowymi w swoich dziedzinach, fizycy, biolodzy itd., a i tak zawsze przegracie, bo wjedzie argument, że są opłaceni, że są agentami, że po prostu kłamią. Dostaniecie za to linki do stron, gdzie nietrudno odnaleźć półprawdy albo manipulacje ładnie wplecione w fakty i o dziwo, wiarygodne źródła.

   Przykładowo. Teza: witamina C leczy Polio.
   - przytoczone są badania naukowca, który faktycznie istniał, który faktycznie próbował leczyć polio. Jest argument o skuteczności, 60 osób, które wyzdrowiały po terapii witaminą C. Brak jest jednak informacji ile osób zmarło, ile osób w ogóle było w badaniach, ile osób wyzdrowiało samo itd.

   Czy Andrew Wakefield i jego badania nad autyzmem poszczepiennym, czy to, że szczepionki faktycznie u małego odsetka populacji powodują efekty niepożądane (a nie mówi się jaki to odsetek a po prostu pokazuje ten przypadek jeden na milion czy tam kilka milionów, nie mówi się też ile osób by zmarło w międzyczasie gdyby tej szczepionki nie było itd itp)

   Zwolennicy teorii spiskowych to wspaniali manipulatorzy a taki Zięba to w dodatku wspaniały biznesmen.

   Wielu lekarzy, którzy działają w ruchach "medycyny alternatywnej" ma na koncie zakazy wykonywania zawodu.

   Wyznawcy teorii spiskowych to członkowie sekt, oni patrzą na temat ideologicznie, opiniowo a nie naukowo i pod kątem faktów.

  •  

   pokaż komentarz

   - przeciwnikami teorii ewolucji

   @woligater123: i to jeszcze w sumie błędnej terii ewolucji. Bo oni się zawsze burzą "hurr durr nie pochodzę od żadnej małpy", a teoria ewolucji wcale tak nie twierdzi xD

  •  

   pokaż komentarz

   @woligater123:
   O ile płaskoziemcy jeszcze nie są szkodliwi o tyle antyszczepionkowcy tak. I mogę zagrozić ludziom odpowiedzialnym. Nie za bardzo wiem jaką taktykę przyjąć wobec takich ludzi. Chyba przyjmuję złą, bo ostatnio pwdp. po dyskusji pożegnałem się z 2 znajomymi na dobre ;)

   Ale ciągle uważam, że warto wrzucać im komentarze w te ich dyskusje, żeby:
   - wiedzieli, że nie każdy podziela ich poglądy i głosząc je mogą narazić się na ośmieszenie w oczach znajomych,
   - osoby niezdecydowane, czytające te brednie trafiły na inną narrację

   Przy czym zgadzam się, że dyskusja i argumenty nie działają, zapewne ze względu na to, że:
   - to jest wiara. Dopóki wierzą, odrzucą każdy argument.
   - trudno przyznać się do swojej naiwności publicznie

   Wydaje mi się, że nawrócić może ich dopiero jakaś katastrofa. W przypadku covida, dramat jak w Bergamo. Gdy zaczną umierać ich bliscy. Nie widzę innej możliwości.

  •  

   pokaż komentarz

   @szlizewsi: do kazdej osoby trzeba podjesc indywidualnie, zeby odpowiednio dobrac argumenty. Mi udało sie odwieść od sluchania Zięby jednego znajomego, chociaz z innymi staram sie na te tamaty nie dyskutować, bo własnie skonczyło by sie to kłotnią. Otoz znajomy oglądał tvn ale tez byl pod duzym wpływem zięby, znalazłem mu reportaz programu "UWAGA" o źiebie i jego sztuczkach sprzedazy własnych "lekarstw". A z ludzmi wierzącymi w teorie o 5g, płaskiej ziemi i podrobionym locie na ksiezyc chyba lepiej nie miec nic wspólnego, bo do ich głowy już nic nie przemówi.

   Najlepszą teorie jaką słyszalem od człowieka który łykał wszystko z neta jak pelikan- "ze cała nasza technologia została nam podarowana od obcych z roswell, bo nie ma mozliwosci zeby człowiek wymyślił np. telewizor" No ręce opadają

  •  

   pokaż komentarz

   @Cthulu23: nie wiem co się dzieje, ale czarna lista została zaktualizowana. Wykop zrobił się strasznym sciekiem, myślałem że gorzej niż te 3-4 lata temu już nie będzie, a tu jest powoli ale stabilnie coraz gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   powiem Wam, że jakakolwiek dyskusja z: (...)

   @woligater123:

   Po pierwsze słowo dyskusja ma swoją definicję i jeśli coś jej nie spełnia to nie jest dyskusją, więc w tym kontekście to co napisałeś nie ma najmniejszego sensu. Dyskutować można z każdym o wszystkim. To nie temat decyduje o tym czy można prowadzić dyskusję, tylko mentalność i otwartość człowieka, oraz gotowość do przyznania się do błędu.

   Naukowcy przeprowadzają miliony badań i co chwilę je korygują, bo błędy pojawiają się cały czas i są nieuniknione. Powiedzonko "nie myli się tylko ten co nic nie robi" nie wzięło się znikąd i można je traktować całkowicie poważnie. Żeby być dobrze zrozumianym. Tu nie chodzi o to, że jak wszyscy doskonale wiemy, że Ziemia nie jest płaska, to należy zachować pokorę, bo któregoś dnia ktoś może wyprowadzić nas z 'błędu'. Mam raczej na myśli zachowanie pewnej ostrożności co do niektórych badań, zwłaszcza tych cząstkowych, albo tych, które prowadzą do jakiegoś wniosku, ale sami gołym okiem widzimy, że nie sprawdzono wszystkich zmiennych. To nie znaczy, że każde takie badanie jest nic nie warte, bo wnioski i tak mogą być słuszne, ale wszędzie tam gdzie pozostają limity, tam należy brać je pod uwagę i zostawiać sobie margines. Mam nadzieję, że nie muszę bardziej szczegółowo tłumaczyć co mam na myśli.

   Istnieje coś takiego jak umiejętność krytycznej oceny oraz logicznego myślenia i to nie działa tak, że jeśli chodzi o spiskowe teorie to wtedy trzeźwa i chłodna ocena jest przydatna, natomiast gdy mamy do czynienia z badaniami podpisanymi przez jakąś szanowaną instytucję to już krytycznym być nie należy, a jedynie pochylić główki przed majestatem tychże wybitnych osobistości, bo oni już pomyśleli za nas. Jeśli czyjaś wyższość ma polegać na tym, że on wierzy we wszystko, ale jego autorytety w przeciwieństwie do autorytetów foliarzy przynajmniej mają wyższe wykształcenie to może lepsze i to, ale to nadal jest bardzo słabe. A jeśli rzekomo wykształconym, inteligentnym ludziom trzeba jeszcze tłumaczyć, że istnieje coś takiego jak lobbing, korupcja, manipulacja, perswazja i że skutecznie są wykorzystywane w praktyce to uchodzenie za idiotę w oczach takich inteligentów jest komplementem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Strahl: wejdź sobie w jakieś znalezisko odnosnie Covid to dopiero zobaczysz ile się tu szurów zalęgło.

 •  

  pokaż komentarz

  Ciemięga, czytam go na fb. Facet non stop pisze, o tym, że kataru/przeziębienia się nie leczy, że nie chodzi się do lekarza z byle gównem, ostrzega przed nadużywaniem antybiotyków, wyśmiewa leki antywirusowe itd., a szury dalej swoje o "lekarzu na pasku big pharmy". I to ci od "włącz myślenie", o ironio!

 •  

  pokaż komentarz

  Zięba na tym filmiku

  źródło: i.imgflip.com

 •  

  pokaż komentarz

  Troche przerażające, co się stało z Wykopem. Od dawna był siedliskiem szurów i psychoprawaków, ale nigdy nie aż tak, żeby były głosy poparcia Zięby, albo antyszczepionkowe. I takich ludzi bedzie tutaj coraz więcej. W takim kierunku idziemy. W przyszłości będziemy dostawać pierdyliard minusów i wyzwiska od płatnych troli za stwierdzenie, że np. David Icke to szur.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ikarus_260: kiedyś, kilka dobrych lat temu, oglądałem sobie taki film pt. "Idiokracja". Niezbyt mi się spodobał, żarty bardzo słabe oraz uznałem, że taka wizja przyszłości jest całkowicie nierealna i nie ma żadnego sensu. Przecież ludzie nigdy nie będą dobrowolnie wybierali aż takich idiotów i celebrytów na polityków oraz średnie IQ na świecie wzrasta z roku na rok...
   Nie mogłem się bardziej mylić... Popularność jaką zdobywają szurskie teorie oraz populistyczne prawicowe hasełka, nawet wśród ludzi o bardzo dobrym wykształceniu, jest zatrważająca.
   W zeszłym roku ocenę filmu zmieniłem z 5/10 na 7/10. I przypuszczam, że z kolejnym rokiem ta ocena będzie rosła... Bo do takiej przyszłości zmierza ludzkość.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ikarus_260: Nie wiem skąd możesz wiedzieć co się "stało" z wykopem skoro dopiero co konto zalozyleś. W rzeczywistości jedyne co się zmieniło to liczba użytkowników i wzrost ich aktywności. Szurów zawsze było tutaj mnóstwo, swego czasu Korwin miał tutaj tytuł "Krula" i jakakolwiek krytyka spotykała się z masowym minusowaniem. Pod tym znaleziskiem widać natomiast ze tak samo wzrosła liczba osób rozumnych a jest ich mniej bo tak już niestety jest ten świat zbudowany. Wykop idzie w masę, jest nadal powiedzmy że neutralny swiatopogladowo i to właśnie tutaj widzimy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Elaviart: No tak, bo to moje pierwsze konto, wcale nie byłem znany na tagach motoryzacyjnych i dot. autobusów Ikarusów już na dwóch wcześniejszych (WszeborWlostowic i Ikarus_280) xD Wcześniej, przed założeniem aktualnego konta nie znałem wypoku, tak było, nie zmyślam.
   I nie, nie wzrosła ilość osób rozumnych, przybywa foliarzy zdecydowanie. Korwiniści przy takich szurach byli stosunkowo umiarkowani.

  •  

   pokaż komentarz

   Szurów zawsze było tutaj mnóstwo, swego czasu Korwin miał tutaj tytuł "Krula" i jakakolwiek krytyka spotykała się z masowym minusowaniem.

   @Elaviart: ale nie mieliśmy tylu antyszczepionkowców/proepidemików, generalnie nauka nie była tu kwestionowana (z wyjątkiem ekonomii i psychologii - ale to są stricte nauki bo nie są generalnie falsyfikowalne)

   na fejsie już znajdziesz antykonserwantowców/probotulistów, tutaj jeszcze nie dotarli

  •  

   pokaż komentarz

   @4kroki: prawda, nie wiem tylko czemu tak wybiórczo patrzysz. Lewicowa szuria choćby negująca biologiczną płeć czy też uznająca metodę naukową za białą supremację. Po tej stronie też niemało antyszczepów. Ogółem nie idzie ku lepszemu, a Idiokracja pomimo niby bycia trywialną komedią, jest zatrważająco prorocza.

 •  

  pokaż komentarz

  Ten foliarz Zięba powinien zniknąć z publicznych serwisów