•  

  pokaż komentarz

  Przekleje swój wpis z innego znaleziska.

  Dodam, że tego samego dnia będą głosować jeszcze kolejną ustawę - być może najważniejszą dla której ta powyższa, czy ta z zakazem hodowli zwierzą futerkowych, to tylko przykrywki. Jest to ustawa ratyfikująca ustawę dotyczącą obecności wojsk USA na terenie Polski i sankcjonująca ustawowo ich trwalą obecność ze wszelkimi tego konsekwencjami. W Niemczech te bazy USA były konsekwencją przegranej wojny i miały je trzymać pod butem. To się też wiąże z ogromnym wpływem agentury USA i Izraela na terenie Polski - szczególnie, że te bazy mają być eksterytorialne. Polska ze względu na swój wasalizm względem USA już jest zadrą w dupie Europy, a będzie jeszcze większą i to jest niebezpieczne.

  Trudno w to uwierzyć. Jak się okazuję sami będziemy jeszcze za to płacić i nie będziemy tej umowy mogli rozwiązać bez konsekwencji, bo sama umowa nie określa procedur rozwiązania. Znalezisko pewnie zakopią, ale to jest jedna z najważniejszych ustaw ostatnich lat i jawna zdrada PISu, bo to jest właściwie zrzeczenie się suwerenności. Pomyślcie co będzie w przypadku otwartej wojny USA z Chinami i opowiedzeniu się Rosji po stronie Chin.

  •  

   pokaż komentarz

   I powstaje pytanie, czy PIS zdaje sobie sprawę, że Trump w październiku może wybory przegrać i komu wtedy Polska będzie służyć? Odpowiedź to, że pewnie doskonale sobie z tego zdaje sprawę, a marionetkowy PIS nie ma wiele do powiedzenia.

   A i zobaczcie jeszcze lokalizacje baz USA na terenie Polski (rys poniżej). Te bazy praktycznie stanowią obronę do Odey, a konkretnie Niemiec, a nie Polski. Polska będzie miejscem frontowym w przypadku konfliktu. Baza antyrakietowa w Redzikowie jest obok kilkuset tysięcznego Słupska i będzie pierwszym celem ataku z użyciem jakiejś taktycznej broni jądrowej.

   A to jeszcze nic, bo ta umowa mówi o budowie instalacji wojskowych na terenie baz Polskich i za nasze pieniądze, do których wstępu nie będą posiadali polscy żołnierze. W przeciwieństwie do bliżej nieokreślonych pracowników kontraktowych z całego świata. To wszystko, to jest zgroza i skandal.

   Od lat jesteśmy szczuci na Rosjan, którzy nie mieli absolutnie żadnych powodów by Polsce militarnie zagrozić. Ba, kwestia Nord Stream i wiele innych, to wynik naszej koszmarnej polityki zagranicznej, której absurdalność tłumaczyć można tylko zewnętrzną agenturą. A tych powodów ewentualnego ataku na Polskę nie było do teraz, co trochę wyjaśnia wcześniejszą politykę zagraniczną.

   źródło: bazy_USA.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: PiS sobie zdaję sprawę, bo postawił na USA.
   Ruscy za 2 lata tracą największy lewar na nas jaki mieli do tej pory czyli gaz, a wraz z nim pieniądze.
   Poprzez budowę zaplecza, USA wywiera wpływ na Rosjan, aby nie wpadli na głupi pomysł pomagania Chinom.
   Te wszystkie instalacje, Via Carpatia do Rumunii, Redzikowo, kanał na Mierzei, CPK są głównie po to, by odciąć im jak najwięcej wpływów finansowych, nawet najmniejszych.

  •  

   pokaż komentarz

   Od lat jesteśmy szczuci na Rosjan, którzy nie mieli absolutnie żadnych powodów by Polsce militarnie zagrozić.

   @80f9: głupszych bredni nie czytałem.

  •  

   pokaż komentarz

   Trump w październiku może wybory przegrać i komu wtedy Polska będzie służyć?

   @80f9: Tym samym. Ajwaj.

  •  

   pokaż komentarz

   @Airbus: : wobec tego masz okazję się wykazać. Od lat zadaję pytanie i nigdy nie otrzymałem sensownej odpowiedzi. Może Tobie uda się przekonać mnie i resztę wykopowiczów. Jakie argumenty a korzyść Rosji przemawiają za ich zbrojnym atakiem na Polskę? Państwo NATO w UE z bardzo dużymi powiązaniami gospodarczymi z nimi. Co w ten sposób osiągną.

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9:

   GIF

   źródło: media2.giphy.com (814KB)

  •  

   pokaż komentarz

   I powstaje pytanie, czy PIS zdaje sobie sprawę, że Trump w październiku może wybory przegrać i komu wtedy Polska będzie służyć?

   @80f9: przecież to nie ma żadnego znaczenia w tym wymiarze. Rządzą ludzie postawieni wyżej od prezydenta. I dla Polski nie ma większego znaczenia kim jest ta osoba.

  •  

   pokaż komentarz

   Właśnie usłyszałem (bez dowodów w postaci badań geologicznych), że USA otrzymało dziwnym trafem ziemie pod bazy bogate w złoża metali rzadkich wartych miliardy dolarów. Komuś coś wiadomo bliżej na ten temat?

  •  

   pokaż komentarz

   Te bazy praktycznie stanowią obronę do Odey, a konkretnie Niemiec, a nie Polski. Polska będzie miejscem frontowym w przypadku konfliktu.

   @80f9: a jaki sobie wyobrażasz konflikt, gdzie Polska nie będzie miejscem frontowym? My zaatakujemy Rosję? Białoruś? Ukrainę? Może tego nie wiesz, ale NATO miało na celu bronić Europę Zachodnią przed ZSRR, teraz Rosją. Nie zakładało aneksji Rosji...
   A położenie baz? A co, miały być w zasięgu taktycznej artylerii potencjalnego przeciwnika?

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: aleś odkrycie wykonał. Od niemal czasu układu warszawskiego rola terenów Polski jest od zawsze taka sama. Rola wszystkich baz na terenie Polski jest rolą ochronną terenów na zachód od Odry. To wie każdy średnio interesujący się życiem i czymś więcej niż Playstation i youtubem

  •  

   pokaż komentarz

   @80f9: z grubsza masz rację ale to jest klasyczna dla naszego państwa obrona oparta na linii Wisły. Ruscy od Brześcia wchodzą jak masło od setek lat a później kontratak.

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: @macendrju: nie mam na co Wam odpowiadać - ponieważ polemizujecie ze zdaniem wyrwanym z kontekstu, a składającym się na całość wypowiedzi. To po prostu nie ma sensu w kontekście całości.

  •  

   pokaż komentarz

   To po prostu nie ma sensu w kontekście całości.

   @80f9: no i tu się zgadzamy - twoje zdanie nie ma sensu...

  •  

   pokaż komentarz

   @Nieszkodnik: co nie ma sensu? Szczerze pytam. Nie by się z Tobą spierać, czy zapierać jak osioł.

 •  

  pokaż komentarz

  Możecie krytykować Grzegorza Brauna, że jest szurem od 5G itd. może i jest, i tutaj uwaga bo jest ALE
  Ale podejrzewam, że jako jedyna osoba na tej sali przeczytał w ogóle co w tych papierach jest napisane i znalazł te kwiatki o, których mówi.

  "Zaświadczenie wydane przez odpowiednie władze stanów zjednoczonych stwierdzające, że działanie lub zaniechanie, które mogło spowodować domniemane przestępstwo nastąpiło w ramach wykonywania obowiązków służbowych stanowi rozstrzygający dowód w sprawie"

  Panie Błaszczak czy Pana really pop%??#%%iło? Co to w ogóle jest za gówno pisane na kolanie. Suwerenny kraj w centrum wschodniej Europy podpisuje z USA umowę w, której zawiera informacje, że jakby nie daj boże amerykański żołnierz przez przypadek kogoś zastrzelił to ZAŚWIADCZENIE WYDANE PRZEZ WŁADZE USA JEST ROZSTRZYGAJĄCYM DOWODEM W SPRAWIE XDDDDD

  Albo to, że wojsko może być użyte w podanych przypadkach i na końcu dopisane "INNE CELE" xDDD
  Przecież to się nie dzieje XD

  źródło: d5qmjlya0ygtg.cloudfront.net

 •  

  pokaż komentarz

  Każda kadencja parlamentu musi mieć swojego pajaca.

 •  

  pokaż komentarz

  To jest po prostu niepojęte, jakie pieprzony gnidy i zdrajcy rządzą naszym krajem. Mam nadzieję, że trybunał stanu jeszcze zobaczą.

  •  

   pokaż komentarz

   @heretyk85: niczego nie zobaczą.

   A co do gnid i zdrajców - Polacy z historii nie uczą się w ogóle, a ona niestety lubi się powtarzać. Sytuacja na świecie robi sie coraz mniej kolorowa, a polscy politycy z uśmieszkami na mordach pchają kraj pod nóż.
   A taki Braun? "hehe szur", nie to co te wszystkie orły ktore tam siedzą i albo nie przeczytały w ogole tego nad czym debatują, albo co gorsza przeczytały i nawet powieka im nie drgnęła. Banda chuja.