•  

  pokaż komentarz

  Bezwzględnie zatrzymać prawo jazdy za brak elementarnej znajomości przepisów. Jak ktoś nie rozumie znaków poziomych na jezdni do tego pionowych i podstawowych zasad ruch ponownie na kurs.

 •  

  pokaż komentarz

  Nawet nie miała pojęcia w jakim miejscu się znajduje, a to podstawa kierowania pojazdami. Prawo jazdy z chipsów.... albo na paszporcie polsatu jeździ. ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Chwila roztargnienia? Brak wyobraźni? Nie, procesy myślowe zachodzące w kobiecym mózgu.

  •  

   pokaż komentarz

   @jutrobedzieinaczej: jest w pierwszej 10 najwybitniejszych matematyków jakąś kobieta ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1
   Nic ja nie usprawiedliwia to co zrobiła. Miała ogromnego farta, że jej nic się nie stało ani nikomu.
   Zastanawiam się czy ta ciężarówka ją lekko przetarla.?
   Dla jej bezpieczeństwa i dla wszystkich dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

  •  

   pokaż komentarz

   @jutrobedzieinaczej: oczywiście to przypadek, że bohaterami tego typu filmów są zwykle 80+-latkowie i kobiety, a wyciąganie wniosków na podstawie puli zdarzeń to seksizm, rasizm, antyżymianizm, homo/trans/debil/etc-fobia

  •  

   pokaż komentarz

   @pigularz: Tych realnych - tak sobie, ale tych po nowemu definiowanych jako "wybitne" już tak. Teraz jest np. parcie na zrobienie z Ady Lovelace "matki" komputerów lepszej od samego Turinga, którego chyba tylko to ratuje, że był gejem.

  •  

   pokaż komentarz

   @ofcaah: Jest wiele filmów z drogowych sytuacji. W większości kierowcami są faceci, ale tylko pod filmami z kobietami za kółkiem ludzie wytykają płeć jako przyczynę

  •  

   pokaż komentarz

   @titus1: Mężczyźni przecież nie wjeżdżają pod prąd na autostrady... ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @jutrobedzieinaczej: kobiety są gorszymi kierowcami i przykro mi, że ten fakt Cię oburza ale tak po prostu jest. Znajdzie się kobitka która jeździ lepiej niż większosć facetów. Znajdzie się facet który jeździ gorzej niż większość kobiet. Ale to tylko wyjątki potwierdzające regułę.

   A z filmami z sytuacji drogowych w pełni się zgadzam. Raz, że facetów za kółkiem nadal jest zdecydowanie więcej. Dwa, że mamy naturalną skłonność do jeżdżenia szybciej, podejmowania większego wyzyka, jeżdżenia z mniejszym marginesem błędu, odstępem itd. Ale mam nadzieje, masz świadomość że to nie czyni kogoś gorszym kierowcą.

   Jeśli jest inaczej to wskaż proszę w której serii wyścigowej dominuje kobieta. A co ciekawe firmy inwestujące w motosport zabijały by się o taki żeński talent bo to darmowa światowa reklama i miliony dolarów od sponsorów. Ale wiesz co? Była na testach F1 kobieta i ... straciła oko bo uderzyła w ciężarówkę. Dziękuje za uwagę.

  •  

   pokaż komentarz

   @prostymysliciel

   Dla jej bezpieczeństwa i dla wszystkich dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

   To jest efekt słabych szkoleń i jeszcze słabszych egzaminów. Produkuje się posiadaczy prawa jazdy, zamiast certyfikować ich umiejętności. Kobieta potrzebuje z reguły więcej szkoleń, ake efekt można osiągnąć zbliżony - jeśli tylko się ją wyszkoli.

  •  

   pokaż komentarz

   @pigularz
   Ostatnio jedna magisterka z USA udowodniła twierdzenie nad którym matematycy męczyli się 60 lat.

   Wśród nauk ścisłych dzisiaj jest pełno. Widać, że czynniki kulturowe w historii miały wpływ.

   Aczkolwiek nie ma co ukrywać, że statystycznie kobiety są inteligentniejsze emocjonalnie ale w inteligencji logicznej są gorsze.

   Satatystycznie. To znaczy, że niejedna kobieta jest lepsza z matmy, od ciebie i wielu z nas.

  •  

   pokaż komentarz

   oczywiście to przypadek, że bohaterami tego typu filmów są zwykle 80+-latkowie i kobiety

   @ofcaah: a z jakich badań to wyciągnąłeś? Wiesz, że to, co zobaczyłeś w internecie to nie jest całość sytuacji, tylko wyciągnięty i odpowiednio zmontowany fragment, albo bańka informacyjna? Ty zobaczysz jeden film z wypadkiem spowodowanym przez 80 latka, ale nie zobaczysz 5 innych spowodowanych przez kierowców poniżej 30r życia

   a wyciąganie wniosków na podstawie puli zdarzeń to seksizm, rasizm, antyżymianizm, homo/trans/debil/etc-fobia
   na podstawie badań - nie
   Na podstawie twojego "wydaje mi się" - tak
   @kondzio_kolega:

   Jeśli jest inaczej to wskaż proszę w której serii wyścigowej dominuje kobieta.
   A jak to się ma do bezpiecznej jazdy na publicznych drogach?
   Większość kierowców jeżdżących po kraju nie nadaje się na tor i odwrotnie....
   Masz jakiś przykład udowodnionej zależności, ze kierowcy rajdowi są lepszymi kierowcami również na publicznych drogach?

   Raz, że facetów za kółkiem nadal jest zdecydowanie więcej.
   Czy ja wiem, czy zdecydowanie więcej?
   Z ostatnich danych pochodzących z CEPiK (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców) wynika, że na 20 mln kierowców aż 44% tj. około 8,8 mln stanowią kobiety i liczby te stale rosną. 8 mar 2019

   Dwa, że mamy naturalną skłonność do jeżdżenia szybciej, podejmowania większego wyzyka, jeżdżenia z mniejszym marginesem błędu, odstępem itd. Ale mam nadzieje, masz świadomość że to nie czyni kogoś gorszym kierowcą.
   Aha, powodowanie stłuczek i wypadków z powodu "naturalnych skłonności" jest przykładem bycia świetnym kierowcą?

   kobiety są gorszymi kierowcami i przykro mi, że ten fakt Cię oburza ale tak po prostu jest.
   Możesz dać link do swoich badań? Chętnie się zapoznam. Obecnie sporo już takich było prowadzonych i jakoś nikt nie postawił tak śmiałej tezy, mimo odpowiedzi z ankiet, informacji wyciągniętych z raportów policyjnych, czy od ubezpieczycieli.

  •  

   pokaż komentarz

   kobiety są gorszymi kierowcami i przykro mi, że ten fakt Cię oburza ale tak po prostu jest.

   @kondzio_kolega: zgadza się, kobiety za kółkiem mylą się częściej. Za to faceci w takich sytuacjach jak na nagraniu mylą się rzadziej - oni robią to całkowicie umyślnie i celowo dlatego jeżdżą mniej bezpiecznie co w mojej osobistej ocenie jest priorytetem, jeśli masz inne zdanie to zapytaj się pasażera gdy go gdzieś będziesz wiózł, wolisz jazdę szybszą i mniej bezpieczną czy bezpieczniejszą ale wolniejszą.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: mhm, faceci wjeżdżają umyślnie pod prąd na dwupasmowe drogi szybkiego ruchu żeby zabić pasażerów? ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   mhm, faceci wjeżdżają umyślnie pod prąd na dwupasmowe drogi szybkiego ruchu żeby zabić pasażerów? ( ͡º ͜ʖ͡º)

   @kondzio_kolega: nie, czemu się mnie pytasz? Kto tak napisał?

  •  

   pokaż komentarz

   @kt13: po kolei zatem

   Oczywiscie, że kierowca rajdowy będzie lepszym również w codziennym ruchu. Widzi dużo więcej, jest zainteresowany tym co dzieje się dookoła, jaki jest stan i rodzaj nawierzchni. Potrafi dużo szybciej zareagować w sytuacji awaryjnej. Kobieta w sytaucji awaryjnej zamiast postarać się walczyć za kierownicą poddaje się i krzyczy.

   44% kobiet za kółkiem? No proszę Cię. To, że ktoś ma prawo do jazdy nie znaczy, że prowadzi pojazd. Często mąż i żona będą mieli dokument upoważniający do prowadzenia samochodu ale żona będzie prowadziła go zdecydowanie rzadziej.

   Absolutnie nie pochwalam powodowania stłuczek i kolizji. Ale odwołujesz się do nauki więc odpowiadam naukowo - mężczyźni od czasów wyjścia z jaskini są predysponowani do podejmowania większego ryzyka. Kobiety odwrotnie.

   Oczywiście, że badań jest sporo. wiesz co to jest kortykotropina? Hormon wydzielający się w stresowych sytuacjach. Kobiety dużo gorzej radzą sobie z jego wysokim poziomem a często stres przeżywają już w momencie wejścia do pojazdu od strony kierowcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @wcinaster: i niejeden mężczyzna ( ͡° ͜ʖ ͡°) akurat statystycznie mniej jest lepszych odemnie. Matematyka na wyższym poziomie here plus mocna chemia fizyczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: o kierwa, to zmień sobie hasło bo ktoś włamał Ci się na konto i na nim pisze: "Za to faceci w takich sytuacjach jak na nagraniu mylą się rzadziej - oni robią to całkowicie umyślnie i celowo"

  •  

   pokaż komentarz

   @kondzio_kolega: a gdzie napisałem że celowo jeżdżą pod prąd BY ZABIĆ PASAŻERÓW?

   Jak przekraczasz prędkość i jedziesz 60 kmph na ograniczeniu do 50 kmph to robisz to tylko gdy jedziesz z kimś bo jak jedziesz sam to nie ma sensu bo innych nie zabijesz?

   Ty mądry jesteś?

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: ja jestem mądry ale co do Ciebie mam wątpliwości. Napisałeś w sytuacji jak na nagraniu. W którym miejscu na nagraniu ta baba przekracza prędkość??

  •  

   pokaż komentarz

   Oczywiscie, że kierowca rajdowy będzie lepszym również w codziennym ruchu

   @kondzio_kolega: czy masz jakieś badania, które to sprawdzały?

   Kobieta w sytaucji awaryjnej zamiast postarać się walczyć za kierownicą poddaje się i krzyczy.
   Podobnie, czy masz jakieś badania, które to sprawdzają (eksperyment, ankieta, statystyki na ich podstawie?)

   44% kobiet za kółkiem? No proszę Cię. To, że ktoś ma prawo do jazdy nie znaczy, że prowadzi pojazd?
   Czy dysponujesz badaniami, które realnie sprawdzałyby ilość kobiet za kółkiem? Nie? Więc będziemy opierać się na rych danych, do których mamy dostęp. Prawa jazdy nie znajduje się w chipsach, mimo wszystko.

   Ale odwołujesz się do nauki więc odpowiadam naukowo - mężczyźni od czasów wyjścia z jaskini są predysponowani do podejmowania większego ryzyka. Kobiety odwrotnie.
   I ani razu temu nie zaprzeczyłam, ale aby na tej podstawie stwierdzić, że ktoś jest gorszym kierowcą, trzeba przeprowadzić badania (choćby na symulatorach, albo analizując statystyki wypadków i kolizji - to dugie już zostało przeprowadzone i nie potwierdzono, by kobiety były gorszymi kierowcami)

   Oczywiście, że badań jest sporo.
   Na temat tego, że kobiety są gorszymi kierowcami, czy na temat biochemii mózgu? Bo ciekawią mnie te pierwsze, ewentualnie zależność między jedyni a drugimi, tymczasem ty odwołujesz sie tylko do biochemii mózgu.

   Kobiety dużo gorzej radzą sobie z jego wysokim poziomem a często stres przeżywają już w momencie wejścia do pojazdu od strony kierowcy.
   Czy możesz wskazać żródło tej informacji? Brzmi interesująco, chętnie zerknęłabym na te badania. Bo jeśli chodzi o sam hormon stresu, to badania przeprowadzano na szczurach, a raczej sobie nie wyobrażam że sadzano szczury na fotelu kierowcy i badano ich poziom kortykotropiny

  •  

   pokaż komentarz

   @kondzio_kolega: odniesienie do prędkości było tylko analogią, wg mnie dość dobrą bo w jednym i drugim przypadku powodujesz większe zagrożenie niż jadąc przepisowo.

   Facet który wyjeżdża pod prąd i kontynuuje jazdę do najbliższego zjazdu itp robi to tylko po to by zaoszczędzić na czasie. Kobieta robi to najczęściej z niewiedzy. Oczywiście to nie odnosi się do wsiadania za kółko po alkoholu, tutaj obie grupy robią to z tych samych powodów.

   Do zabójstwa pasażerów nie nadaje się jazda pod prąd bo inni widząc Cię zwalniają i bardziej uważają, lepiej nadają się do tego drogi krajowe, tam wjeżdżasz od razu pod nadjeżdżające auto i nikt nie podejrzewa że taki manewr możesz odwalić, facet umiejący dobrze prowadzić auto by to wiedział.

  •  

   pokaż komentarz

   @aarahon: moment, piszesz o sytuacji na nagraniu. Jeszcze raz zacytuje

   "Za to faceci w takich sytuacjach jak na nagraniu mylą się rzadziej - oni robią to całkowicie umyślnie i celowo dlatego jeżdżą mniej bezpiecznie"

   Prowadzi kobieta a nie facet. Kobieta nie potrzebowała przekroczyć prędkości żeby doprowadzić do śmiertelnego wypadku. Facet może przekraczał prędkość, na to dowodu nie mam ale tylko sprawna reakcja sprawiła, że uniknął dramatu.

  •  

   pokaż komentarz

   @prostymysliciel: jakby ją ta ciężarówka przytarła to na pewno byś zobaczył. Przesunięty lub wciągnięty samochód pod naczepę

  •  

   pokaż komentarz

   @kt13: Fakty o których pisze wynikają z badań, doświadczenia, obserwacji. I przecież wystarczy minuta googlowania

   https://zdrowie.radiozet.pl/Psychologia/ABC-psychologii/Kobiety-sa-wrazliwsze-niz-mezczyzni.-Jak-radzimy-sobie-ze-stresem

   https://www.forbes.pl/life/dlaczego-kobiety-nie-radza-sobie-ze-stresem/18mwll7

   masz jakiś artykuł z wyborczej którą ciężko posądzać o stronniczość na rzecz mężczyzn

   https://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,18328913,mam-prawko-ale-strasznie-boje-sie-jezdzic-ciebie-tez-dotyczy.html

   Polecam też poczytać o płci mózgu, bo wiem że 21 wiek zaprzecza faktom na każdym kroku bo podobno wszyscy jesteśmy równi. Ale różnimy się, mózg kobiety ma inną budowę, inaczej oddziałują na niego hormony.

  •  

   pokaż komentarz

   @kondzio_kolega: Mam wrażenie, że zbaczasz z tematu dyskusji. Robisz to specjalnie, bo nie masz argumentów, czy po prostu nie czytasz tego, co piszę?

   Polecam też poczytać o płci mózgu, bo wiem że 21 wiek zaprzecza faktom na każdym kroku bo podobno wszyscy jesteśmy równi. Ale różnimy się, mózg kobiety ma inną budowę, inaczej oddziałują na niego hormony.

   @kondzio_kolega: Wskaż mi gdzie się z tym nie zgodziłam. Gdzie uważam, że mózg kobiety i mężczyzny się nie różni i gdzie podaję wyniki badań dotyczących biochemii mógu które wstawiasz w wątpliwość? To w ogóle nie jest tamatem dyskusji. Wklejasz mi jeszcze link do artykułu na forbes, który dobrze znam, bo sam wskazałam wyżej o tym, że eksperyment z hormonem stresu był prowadzony na szczurach.
   Prosilam cię o coś innego.

   Na temat tego, że kobiety są gorszymi kierowcami, czy na temat biochemii mózgu? Bo ciekawią mnie te pierwsze, ewentualnie zależność między jedyni a drugimi, tymczasem ty odwołujesz sie tylko do biochemii mózgu.

   O potwierdzenie, że kobiety są gorszymi kierowcami. A ty wklejasz badania potwierdzające hipotezę "Kobiety gorzej radzą sobie ze stresem". Aby użyć tych drugich w potwierdzeniu/zaprzeczeniu hiotezy numer 1. "Kobiety są goszymi kierowcami, bo nie radzą sobie ze stresem" trzeba znaleźć zależność między nimi. Podaj mi proszę badania, które wskazują zależność.
   Prosiłam Cię też o potwierdzenie tego:

   Kobiety dużo gorzej radzą sobie z jego wysokim poziomem a często stres przeżywają już w momencie wejścia do pojazdu od strony kierowcy.

   Czy możesz wskazać żródło tej informacji? Brzmi interesująco, chętnie zerknęłabym na te badania. Bo jeśli chodzi o sam hormon stresu, to badania przeprowadzano na szczurach, a raczej sobie nie wyobrażam że sadzano szczury na fotelu kierowcy i badano ich poziom kortykotropiny

   A ty wklejasz mi link do artykułu na kobieta.gazeta.pl, który jest listem od czytelnika. To trochę tak jakbym ja na podstawie listu zdradzającego mężczyzny na onecie wywnioskowała, że wszyscy mężczyźni zdradzają.
   Poproszę fakty, a nie domniemania.

  •  

   pokaż komentarz

   @kt13: a zadałeś sobie trud przeczytania tych artykułów czy jedynie nagłówki? Rozumiem, że jesteś sfeminizowany ale teraz ja poproszę o jakieś fakty na potwierdzenie twoich twierdzeń bo męczy dyskusja w stylu:

   -Nie jestem kamieniem!!
   -Ciekawe, ciekawe... a masz na to jakieś dowody, badania?

  •  

   pokaż komentarz

   @kondzio_kolega: tak, przeczytałam te artykuły, a ostatni, który wkleiłeś z gazeta.pl zawiera wypowiedź eksperta, że nie wolno stereotypizować. Więc nie wiem jak ma potwierdzać twoją stereotypizację. Bardziej się zastanawiam, czy ty je przeczytałeś.
   Ps. jestem kobietą
   Ps2. nie mam prawa jazdy, nie nadaję się na kierowcę
   Ps3. nie jest to kwestia płci tylko moich osobistych preferencji i skilli.

   -Nie jestem kamieniem!!
   -Ciekawe, ciekawe... a masz na to jakieś dowody, badania?


   Serio, do tego sprowadzasz całą dyskusję? Gdybyś wiedział - tak, ma się na to dowody. Conajmniej kilka, a najważniejsza to przynależność gatunkowa określana na podstawie pochodzenia i kodu genetycznego.
   Nijak to się nie ma do generalizacji, że "kobiety są złymi kierowcami".
   A teraz pozwól, że pociągnę dyskusję za Ciebie, skoro ty nie potrafisz:
   Tak, są badania dotyczące psychiki, a wypadków drogowych.
   Tak, słabsza odporność na stres MOŻE mieć wpływ na powodowanie wypadków.
   Tak, te badania były prowadzone na grupie kierowców
   A teraz skoro twierdziłeś, że

   44% kobiet za kółkiem? No proszę Cię. To, że ktoś ma prawo do jazdy nie znaczy, że prowadzi pojazd. Często mąż i żona będą mieli dokument upoważniający do prowadzenia samochodu ale żona będzie prowadziła go zdecydowanie rzadziej.
   facetów za kółkiem nadal jest zdecydowanie więcej.

   to na kim były prowadzone te badania....
   na kobietach?
   Przecież z twierdzenia, że "stres powoduje wypadki, a kobiety są mniej odporne na stres, więc powodują wypadki" nie byłoby tam wielu wypadków wśród kierowców płci męskiej.

   Badania na ten temat są bardziej złożone niż ci się wydaje i żaden naukowiec nie wystąpił ze śmiałą tezą, że płeć odpowiada za bycie lepszym lub gorszym kierowcą. Ale skoro ty posiadasz takie informacje, to nie wiem czemu się marnujesz zamiast być w przyszłym roku nominowanym do Nobla.

   o jakieś fakty na potwierdzenie twoich twierdzeń
   Jakich twierdzeń? To tylko ty tutaj rzucasz twierdzeniami. A rzucanie twierdzeniami ma to do siebie, że powinno się mieć coś czym te twierdzenia można podeprzeć. Podaj mi przykład mojego twierdzenia, a ja się do niego odniosę

  •  

   pokaż komentarz

   @kt13: trza było od początku powiedzieć, że baba. Z góry jestem skazany na pożarcie bo logika i argumenty nie działają ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   Z góry jestem skazany na pożarcie bo logika i argumenty nie działają

   @kondzio_kolega: no u ciebie jak widać nie działają.
   Dlatego wszedłeś ze mną w dyskusję...
   ale ok
   nie będę już zgłębiać tej logiki
   czekam dalej na argumenty

 •  

  pokaż komentarz

  Widać jeździ na pamięć. Ta trasa została niedawno oddana do użytku. Oczywiście nie zwalnia jej to z odpowiedzialności.

 •  

  pokaż komentarz

  egzamin państwowy zdany, jeździ wolno i bezpiecznie, to inni zap##!@##ają więc ich wina

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna