•  

  pokaż komentarz

  Nie ma o czym mowic.. Wystarczy go posluchac.. To tragedia

  źródło: historyofvaccines.org

 •  

  pokaż komentarz

  Co za jendostronny artykuł niegodny (popularyzatorskiego) czaspisma naukowego.
  Joe Biden jest lekiem na wszystko! Nawet na ból dupy!

  The most devastating example is his dishonest and inept response to the COVID-19 pandemic, which cost more than 190,000 Americans their lives by the middle of September.

  Jak w jednym zdaniu zasugerować że to Trump jest wszystkiemu winny a nie ciągle rozprzestrzeniający się wirus przez biegające hordy BLMów i Antyfiarzy.

  Springer się tak rozpędził w swoich BLMowych zapędach że usunął w lipcu tego roku artykuł, który okazał się być zbyt rasistowski.

  Trump has proposed billion-dollar cuts to the National Institutes of Health, the National Science Foundation, and the Centers for Disease Control and Prevention, agencies that increase our scientific knowledge and strengthen us for future challenges.

  No i już wiadomo gdzie ich boli.

  Nawet nie trzeba czytać reszty artykułu bo przecież państwowe/publiczne pieniążki idące na państwowe instytuty ostatecznie kończą się publikacjami m.in w Springerze i jego uniwersum czasopismowym. A każda publikacja to niemałe wpływające pieniążki do skarbca wydawnictwa.

  No i na koniec ciekawostka.

  Scientific American jest wydawany przez Springer Nature który jest w 55% kapitałem ... niemieckim.
  A komu najbardziej teraz Trump przeszkadza jak nie Niemcom?

  •  

   pokaż komentarz

   przez biegające hordy BLMów i Antyfiarzy.

   @buont: Ha! Jakoś mi umknęło, jeszcze próbują zrzucić winę na Trumpa za to że wśród kolorowych covid zbiera większe żniwo.

   These lapses accelerated the spread of disease through the country—particularly in highly vulnerable communities that include people of color, where deaths climbed disproportionately to those in the rest of the population.

   I z cytowanego przez nich artykułu w Washington Post:

   Disproportionately black counties account for over half of coronavirus cases in the U.S. and nearly 60% of deaths(...)

   No tego się nie spodziewałem.

   Cóż za niespodzianka, że wśród społeczności które najmniej (w ogóle?) przestrzegają wszelkich obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa jest najwięcej zarażeń i śmierci. No ale przecież można to napisać w taki sposób żeby to była wina Trumpa (Scientific American is a new TVP).

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Trump nie jest winny temu że wirus się pojawił. Jest natomiast winny całkowicie lekceważącego podejścia do coronawirusa. Początkowo całkowicie go olewając, a potem wyśmiewając chociażby noszenie maseczek. Przez co obecnie usa jest jednym z najbardziej dotkniętych przez pandemię krajów. I to jest jak najnardziej jego wina, jako człowieka nr 1 w państwie, który powinien dawać ludziom przykład. Już nie mówiąc o najwyższym odnotowanym bezrobociu od czasów wielkiego kryzysu.
   Po za tym mimo że artykuł jest jednostronny to pokazuje konkretne zaniedbania trumpa z odnośnikami.

  •  

   pokaż komentarz

   Jest natomiast winny całkowicie lekceważącego podejścia do coronawirusa. Początkowo całkowicie go olewając, a potem wyśmiewając chociażby noszenie maseczek.

   @TenXen47:

   Może początkowo słuchał rad naukowców z WHO? Całe szczęście potem przejrzał na oczy.

   Reszty nie komentuję gdyż epidemia spowodowała (powoduje) największe kryzysy ekonomiczne we wszystkich państwach całego świata. Równie dobrze można oskarżyć prezydentów wszystkich innych państw o "kryzys".

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Jak czytałeś artykuł to wiesz jakie konkretne działania zeniachał trump, czym przyczynił się do powiększenia skutków kryzysu.

  •  

   pokaż komentarz

   @TenXen47: Problemem USA nie jest Trump, problemem jest długotrwałe życie bez zagrożeń ogólnonarodowych. USA od czasów uzyskania niepodległości nie prowadziło wojny na de facto własnym terenie. Oczywiście była wojna z Meksykiem oraz wojna Secesyjna, ale w praktyce odcięci od zasobów przeciwnicy i amatorskie dowodzenie nie pozwalały na stworzenie zagrożenia dla wszystkich mieszkańców. Doprowadziło to do sporej decentralizacji i przeświadczenia ludności o wartości własnej wolności.
   Główne problemy USA nie są dziełem Trumpa, tylko wieloletnimi zaniedbaniami: nadpodaż dolara od lat 60 i nieco późniejsze przejście na demokrację wojenną, ideologizacja nauki od lat 70 i w efekcie brak realnych rozwiązań systemowego rasizmu i blokowanie walki z pospolitą bandyterką.

  •  

   pokaż komentarz

   @ToksycznyArek: W kontekście pandemii jak najbardziej winnh jest trump. Serio, przeczytaj artykuł masz tam liczne odnośniki do każdej tezy. A co do wartości własnej wolności to również trump zawinił, robiąc sobie jaja na początku z pandemii i maseczek, a potem było już za późno. Dał świadomie ludziom impuls do lekceważenia koronawirusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: nie jest, ae jak u nas miedzy po a pis ludzie wybrali mniejsze zlo ;) tak teraz amerykanie maja ten sam wybor :) tak czy siak obecny prezydent to odlot

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: polityka i nauka to deprecjacja nauki, a "amerykańscy naukowcy" to już weszło do potocznego języka :) I oczywiście w niezbyt pozytywnym dla nauki kontekście :)

  •  

   pokaż komentarz

   Jest natomiast winny całkowicie lekceważącego podejścia do coronawirusa

   @TenXen47: dziwne, że masz odmienne zdanie od głównego doradcy białego domu odnośnie służby zdrowia profesora Fauciego ( ͡° ͜ʖ ͡°) link. na szczęście twoje jest nic nie warte

   I didn't get any sense that he was distorting anything. In my discussions with him, they were always straightforward about the concerns that we had

  •  

   pokaż komentarz

   @odinh: Aha czyli trump według tego celowo robił sobie jaja z pamdemii by odwrócić uwagę. To tak odwrocił że ludzie całkowicie olali wszelkie zakazy i usa jest teraz w szczycie pandemii a prace straciło w ciągu kilku miesięcy 30 milionów ludzi. Także faktycznke pełen sukces.
   Masz artykuł, konkretne zarzuty z linkami. Odpowiedz na te zarzuty.

  •  

   pokaż komentarz

   Masz artykuł, konkretne zarzuty z linkami. Odpowiedz na te zarzuty.

   @TenXen47: Ale tam nie ma żadnych zarzutów tylko brednie. Na przykład pierwszy zarzut (pierwszy lepszy żeby nie było że wybieram):

   He was warned many times in January and February about the onrushing disease, yet he did not develop a national strategy to provide protective equipment, coronavirus testing or clear health guidelines.

   To Trump ma przygotować plan walki z wirusem (testowanie, wytyczne etc.)? Biznesmen?

   Po co w stanach działa tyle agencji m.in. wymienione powyżej National Institutes of Health, the National Science Foundation and the Centers for Disease Control and Prevention?
   Co one mają innego do roboty aby właśnie przygotować taki plan i stworzyć wytyczne, które rząd może klepnąć i wdrożyć w życie?

   Zarzuty co do testów na wirusa to ogólnie śmiech gdyż to CDC stworzyło test (tak! naukowcy!) który miał fatalny procent false positivów i był powodem niezłego zamieszania w pierwszych tygodniach epidemii w stanach. No ale testy to przez Trumpa nie dzialają.

   A jeśli by się nawet Trump mylił to co ze zdrowym rozsądkiem innych polityków i przeciętnych ludzi? Jak bardzo by się ktoś nie zapierał to Trump samodzielnie krajem nie rządzi. To jeszcze nie Polska że jedna osoba (mała bo mała) wydaje rozkazy.
   Ktoś im zabraniał założyć maseczkę?
   Wyganiał siłą z domu żeby się zarażali plądrując sklepy i wszczynając burdy (wspomniany przeze mnie wyżej płacz że choroba największe żniwo wśród kolorowych)?

  •  

   pokaż komentarz

   @buont: Nie nie miał sam osobiście pisać strategii. Miał stworzenie jej zlecić takim właśnie instytucjom i sprawić by weszła w życie. Co do rozsądku: miał dawać ludziom przykład, tak jak to robiła większość polityków w polsce. On nie dosyć że tego nie robił to jeszcze kpił z pomysłu noszenia maseczek. Co oczywiście ludzie podłapali.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie nie miał sam osobiście pisać strategii. Miał stworzenie jej zlecić takim właśnie instytucjom i sprawić by weszła w życie.

   Tworzenie takiej strategii oraz prewencja jest rolą Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Oni mają to w statusie i nie musi im Trump mówić żeby teraz działali. To tak jakbyś chciał żeby Duda mówił kiedy policja ma łapać pirata drogowego.

   Co do rozsądku: miał dawać ludziom przykład, tak jak to robiła większość polityków w polsce

   @TenXen47: No tutaj to już grubo żartujesz. (protip: piszemy "w Polsce")

   On nie dosyć że tego nie robił to jeszcze kpił z pomysłu noszenia maseczek. Co oczywiście ludzie podłapali.

   O to coś jak nasz minister zdrowia albo np. Joe Biden który zaczyna konferencje w maseczce by chwile później wystawić nochal i ostatecznie nosić ją na brodzie (jeśli to nie jest kpina i hipokryzja z potrzeby noszenia maseczki to ja już sam nie wiem co nią jest).

  •  

   pokaż komentarz

   @buont:
   Prezydent jako najważniejsza osoba w państwie może stwarzać medialny nacisk na takie fundacje.

   Dlaczego żartuje?

   To są drobne wpadki, w porównaniu ze świadomym publicznym kpieniem z noszenia maseczek i podważaniu sensu ich noszenia.

 •  

  pokaż komentarz

  Szkoda, lubiłem to czasopismo i nie spodziewałem się, żeby pismo naukowe zajmowało się polityką. Stracili czytelnika...

  •  

   pokaż komentarz

   @KiloEchoSierra: Przecież Trump jest naprawdę c$%%?wym prezydentem. Bush był nawet lepszy.
   Nikt tak nie obniżył poziomu dyskusji publicznej, międzynarodowej nie narobił tyle pomyłek i nie podzielił tak społeczeństwa. Pobił wszelkie rekordy.

  •  

   pokaż komentarz

   @masz_fajne_donice: ja się nie spieram o to czy Trump gada głupoty albo czy Biden to panaceum dla USA. Gazeta zajmująca się tematami naukowymi powinna być apolityczna. Całkowicie.

  •  

   pokaż komentarz

   @KiloEchoSierra: żyjemy w świecie, gdzie o polityce wypowiada się każdy pierwszy lepszy celebryta, i bulwersujemy się gdy czasopismo naukowe wypowie się przeciwko politykowi jawnie antynaukowemu. Idiokracja, niech wykształceni ludzie siedzą cicho z miną "this is fine", a populistyczne szury robią rozp@%!!@!.

  •  

   pokaż komentarz

   Gazeta zajmująca się tematami naukowymi powinna być apolityczna.

   @KiloEchoSierra: Nie, jeśli tematy naukowe oraz konsekwencje z nauki wynikające wprost zależą od decyzji na szczeblu politycznym. Niektórzy politycy szanują wiedzę naukową i podejmują istotne dla przyszłości całego ekosystemu planety decyzje po konsultacji ze stosownymi gremiami eksperckimi, a niektórzy systematycznie deprecjonują sam koncept wiedzy naukowej i działają jak im "chłopski rozum" podpowiada oraz w ten sam sposób się wypowiadają, podkopując tym samym lata ciężkiej pracy autorytetów naukowych.

   Scientific American jest magazynem reprezentującym stanowisko naukowców oraz adresowanym do miłośników nauki, zdobywania nowej wiedzy i kierowania się tą wiedzą przy ważnych decyzjach. Trump jest groteskową wręcz antytezą tych wartości, więc redakcja nie miałaby w tym przypadku czystego sumienia, nie zajmując jednoznacznego stanowiska.

   Warto czasem uważać, by terminu "apolityczność" nie nadużywać – tu bowiem redakcja Scientific American nie chce być posądzona o symetryzm, ignorując realne zagrożenia, jakie może wywołać druga kadencja anty-naukowego prezydenta supermocarstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   żyjemy w świecie, gdzie o polityce wypowiada się każdy pierwszy lepszy celebryta

   @azetka: no i właśnie poważne pismo (popularno)naukowe sprowadziło się właśnie do takiego poziomu. Co innego wskazywanie i wyjaśnianie błędów administracji konkretnego prezydenta, a co innego agitacja. Ja nie twierdzę, że nie mają do tego prawa. Twierdzę, że stracili wiarygodność opowiadając się w agitacji za jedną ze stron.

  •  

   pokaż komentarz

   @KiloEchoSierra: No powinna być, tylko że już nie ma ochoty akceptować tego jakie głupoty robi Trump. Podważa jakikolwiek autorytet nauki przez co ostatecznie cierpi społeczeństwo.

   Bardzo daleko mi do bycia pro-demokratem/lewakiem, jednak nie można akceptować poziom kretynizmu na prawej stronie. A widać to i w USA i u nas.

  •  

   pokaż komentarz

   @KiloEchoSierra: Gratulacje, odkrywasz że każdy może stosować metodę naukową a uważane za naukowe publikacje typu National Geographic obnażają swoje propagandowe oblicze kiedy inne środki prania mózgów masom zawodzą - a to "dzieci mogą być trans", a to "zmiany klimatyczne są powodowane przez człowieka", lub "szczepionki uczą system odpornościowy walczyć z patogenami" - i podobne kwestie z którymi ludzie zgadzają się lub nie głownie z przyczyn ideologicznych a nie naukowych. Sama wiara w to że "konsensus naukowy" powinien mieć monopol na korektę kierunku swoich wytycznych doprowadza do takich absurdów jak sprzeczne stanowisko WHO w sprawie covid19 na przestrzeni kilku miesięcy.

 •  

  pokaż komentarz

  Trump o nauce i zmianach klimatu:

  Bedzie chłodniej, zobaczycie. Naukowcy sami nie wiedzą.

  źródło: streamable.com

 •  

  pokaż komentarz

  Jestem skonfliktowany na ten temat: z jednej strony "szanujące się" magazyny naukowe powinny zachowywać neutralność polityczną chcociażby w sensie nie wskazywania palcem na kogo głosować wprost, nie pisze oczywiście że nie mogą sobie pozwolić na krytykę osób/środowisk politycznych.

  ALE: Trump to chyba najbardziej anty-naukowy matoł który został prezydentem w kraju pierwszego świata. Stwierdzenie że szczepionki wywołują autyzm czy też że globalne ocieplenie to hoax i "we have the cleanets water, the cleanest air in the world!" . Już ch#j z tym gdyby stwierdził że nie określono dokładnego wpływu emisji gazów cieplarnianych na GO czy też nie ma sensu ograniczać wzrostu gospodarczego i zwijać przemysłu skoro Chiny mają wywalone w emisje (oczywiście z oboma tymi stwierdzeniami niezbyt się zgadzam, ale tylko takie przykłady). NIE! Globalne ocieplenie to "hoax" i ch#j xDDDD Druga rzecz że cytat o najczystszej wodzie i powietrzu na świecie to też niezły psikus. Redukcja funduszy na państwowe agencje od zwalczania epidemii (zanim covid stał się modnym tematem żeby nie było) to też dobry numer.

  Trudno mi powiedzieć czy Trump po prostu chce trafiać do niewykształconych białych i/lub zaślepionych protestanckim fanatyzmem religijnym Amerykanów oraz szurów, czy też sam jest takim dzbanem, ale jeśli to drugie to myślę że gdyby się nie urodził jako synek miliardera to nie wiadomo czy by skończył liceum ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szczerze to się nie dziwię agresji wobec ludzi z czapkami MAGA na głowie, jakbym był pijany, zobaczył takiego jednego i stwierdził że mam szanse go obić to chyba bym się nie mógł powstrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @PodprzestrzennyKolektywPizzy: Nie rozumiem skąd pomysł, że szanujące się magazyny naukowe powinny zachowywać neutralność polityczną. W krajach anglosaskich to, że gazeta wskazuje kogo by poparła jest w miarę standardowe. I bardzo dobrze bo udawanie neutralności to trochę hipokryzja - przecież z góry wiadomo, że redakcje różnych mediów mają swoje poglądy polityczne.