•  

  pokaż komentarz

  Przecież to oczywiste , że się 'dogadają' , takie straszenie na antenie :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @brv-wykop: Chyba że Kaczyński stwierdził że koalicja jest na tyle rozbita a PiS na tyle silny że czas sięgnąć po samodzielną władze.

  •  

   pokaż komentarz

   @atm-Pa: Jeśli tak myśli to dupa z niego a nie żaden wybitny umysł. Ludzie są coraz bardziej wk%!!ieni na PiS za te ostatnie cyrki z Szumowskim i Sasinem, za brak obiecanych czternastek, za głupie obostrzenia i ciągłą zmianę narracji w sprawie pandemii, za burdel legislacyjny i wiele innych rzeczy. PiS ma wyraźnie mniejsze poparcie niż to było wiosną, oprócz tego rośnie Konfederacja i nowa partia Szymona Hołowni, która może przyciągnąć wielu zawiedzionych wyborców PiS-u, dlatego samodzielne rządy PiS-u są mało prawdopodobne.

  •  

   pokaż komentarz

   Chyba że Kaczyński stwierdził że koalicja jest na tyle rozbita a PiS na tyle silny że czas sięgnąć po samodzielną władze.

   @atm-Pa: tak, tak, genialny strateg Jarosław Kaczyński, potknie się o swoje sznurówki jak w 2007

  •  

   pokaż komentarz

   @atm-Pa: bo PiS jest na tyle silny, żeby samodzielną władzę zdobyć bez potrzeby ZP, ale nie jest to stuprocentowa pewność.
   Hołownia jest w rozsypce, teoretycznie wybory dopiero za 3 lata, więc nie może szarżować z budową struktur, żeby wszystko się nie wypaliło w pół roku i mieć szansę chociażby na próg w 2023. W dodatku musi selektywnie dobierać ludzi, żeby się nie okazało, że powtórzy się sytuacja z Kukizem - który na listach miał mieszankę wszystkiego, a taka mieszanka jest bardzo niestabilna, co się okazało oczywiste w momencie, gdy PiS potrzebował nowego posła i miał do zaoferowania jakiś dobrze płatny stołek ( ͡º ͜ʖ͡º)
   KO jest w stanie hibernacji, czekają ją wybory przewodniczącego klubu, trochę się jeszcze ichniejsze stronnictwa ścierają, programu nie ma - w przypadku szybkich wyborów raczej walczyliby twarzą Trzaskowskiego z niepewnym planem za nim, a ich wzrost mógłby się odbyć tylko kosztem opozycji. I o ile nie straciliby względem 2019, to zbyt wiele by nie zyskali.
   Lewica i PSL w kompletnym dołku po wyborach prezydenckich, w dodatku PSLowi coś tam marudzi Kukiz. Zero perspektyw na poprawę wyniku kosztem 2019, raczej spadki, a PSL musiałby się bać, żeby mu się nie powinęła noga i nie przyj!%%ć w próg.
   Jedynie Konfederacja by zyskała, bo pewnie zamiast tych 10 posłów mieliby 30. Jednakże, to dalej zbyt mało, żeby mieć realny wpływ na procedowanie ustaw.

   PiS może się jedynie obawiać flashbacków z 2007, bo gdyby się okazało, że na opozycji sformowały się jakieś nowe bloki idące razem do wyborów i tym samym zepchnęliby PiS na poziom <230 mandatów, PiS byłby w kropce. Rządzić z Konfederacją? PSL? PiS przecież nie ma zdolności koalicyjnej. A mniejszościowy rząd z ich podejściem do rządzenia jest nierealny w utrzymaniu.
   Duże ryzyko, duże zyski. Gdyby się udało pozbyć przystawek i zachować większość w Sejmie, PiS mógłby zrobić praktycznie wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   @PC86: W historii nie tacy już się potykali zbyt pewni siebie po wcześniejszych sukcesach

  •  

   pokaż komentarz

   @Intelekt: wręcz odwrotnie. Ludzie koalicje kojarzą jako PiS. Popracie dla samego Ziobry jest znikome. Kaczor wykorzysta Banasia aby załatwić ziobre. Zostaną same dziadki które wyjeżdżają z kaczorem w Bieszczady i morawiecki. Taki jest plan.

  •  

   pokaż komentarz

   @mario-zdk: Racja, ale w chwili obecnej przedterminowe wybory nie gwarantują PiSowi samodzielnych rządów, bo poparcie im spada.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie są coraz bardziej wk?%@ieni na PiS za te ostatnie cyrki z Szumowskim i Sasinem, za brak obiecanych czternastek, za głupie obostrzenia i ciągłą zmianę narracji w sprawie pandemii, za burdel legislacyjny i wiele innych rzeczy. PiS ma wyraźnie mniejsze poparcie niż to było wiosną,

   @Intelekt: zgadza się, ale wystarczy że tvp postraszy gejami i opozycją która odbierze 500+ i cyk +40% poparcia w wyborach

  •  

   pokaż komentarz

   @gtk90: niestety ale większość ludzi czyli tacy co w ogóle nie interesują się polityką ew. 3miechy przed wyborami w dupie ma jakiegoś Sasina a Szumowski to wręcz bohater dla niektórych jakiś nie-beton pewnie się da odciągnąć ale moim zdaniem to nie wielka część elektoratu PiS typowy beton czyli np. moi rodzice dopóki mocniej sami nie dostaną po łapach to nie zagłosują na nic innego z tych flagowych programów PiSu to moja rodzina skorzystała tylko z 13 emerytur więc argument o kasie średnio w moim przypadku bo na hajss nie narzekamy za mocno

  •  

   pokaż komentarz

   @brv-wykop: Kwestia przykrócenia ministra Zero tak jak ktoś pisał dla przeciętnego wyborcy ZP = PIS a partia Zero samotnie to co najwyżej na subwencje się załapie zresztą ten człowiek ma chore ambicje i bycie planktonem to też na pewno nie droga dla niego

  •  

   pokaż komentarz

   @brv-wykop: imo nie do końca. Kaczyński może skonsolidować władzę makysmalnie, zrobić przedterminowe i tamtych wyj?!@ć z poityki jak będa mieli >5% w przedtrerminowych

  •  

   pokaż komentarz

   @Topkapi coś tam PSL ostatnio przybąkiwało, że chciałoby koalicji i z PiSem. Może to powód temperowania ZP

  •  

   pokaż komentarz

   @brv-wykop: widać SP i PC sprawdzają ile dostaną za bunt (słowa klucze "większość w Sejmie") - mam nadzieję że kopa w d..ę

   bo Zorro to najgorsza opcja dla Polski

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie są coraz bardziej wk!$?ieni na PiS

   @Intelekt: potwierdza to zwłaszcza stale utrzymujące się poparcie na poziomie 40%. Ludzie są już tak wk!$?ieni, że panie

  •  

   pokaż komentarz

   W historii nie tacy już się potykali zbyt pewni siebie po wcześniejszych sukcesach

   @atm-Pa: Ba, główny bohater już się w identyczny sposób potknął.

 •  

  pokaż komentarz

  Poczekamy zobaczymy, generalnie koniec koalicji z Ziobrą byłoby informacją pozytywną. Skoro już musi rządzić ten PIS, to niech to przynajmniej będzie PIS bez ziobrystów, którzy są największym rakiem w tej partii.

 •  

  pokaż komentarz

  Konkluzje:
  0. Koalicji już nie ma. Ziobro - won! I cała jego mafia won!
  1. Państwo dokłada do hodowli norek, a cała branża to 800 osób, z czego połowa z zagranicy.
  2. Konfederacja robiła obstrukcje, na pewno za kasę. No może nie, ale niesmak jest...
  3. Jak ktoś nie kocha zwierząt, to nie ma mandatu moralnego do rządzenia, oni kochają zwierzęta, więc są uczciwi.
  4. Suskiemu doradzają dzieci (to stąd poziom jego wypowiedzi).
  Wysyłanie takiego tytana intelektu to pokaz, jak bardzo PiS ma w dupie obywateli, jak bardzo ma ich za debili, którzy łykną każdą bzdurę.

  •  

   pokaż komentarz

   @szelma77: 800 firm nie oznacza 800 osób. Osób zatrudnionych jest ok 20 tysięcy. Na dodatek norki żarły odpady z uboju, które teraz będzie trzeba za utylizację płacić. Do tego idiotyczne przepisy dotyczące wielkości pomieszczeń dla zwierząt. Mało, że wzrosną ceny mięsa, to jeszcze zabije to nasz eksport. Ta ustawa to jest katastrofa, tylko jeszcze ludzie tego nie widzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @panropuch: Ale to jemu tłumacz, że jedna firma nie równa się jedna osoba, z resztą nie musisz, oni to doskonale wiedzą, ale przekaz do głupiutkich idzie inny.

  •  

   pokaż komentarz

   3. Jak ktoś nie kocha zwierząt, to nie ma mandatu moralnego do rządzenia, oni kochają zwierzęta, więc są uczciwi.

   @szelma77: Polityczna zoofilia

  •  

   pokaż komentarz

   @panropuch: Podpowiem dobry pomysł na biznes - stawy rybne - węgorz zje ze 2 razy tyle co norka, a mięso smaczne i drogie. Mnie żona pogoniła z tym pomysłem, nie chce być w branży rybnej, ale może ktoś z wykopków skorzysta...

  •  

   pokaż komentarz

   @panropuch: z tymi odpadami odrobine przesadzasz bo mozna je wykorzystac na wiele innych sposobow. 20k ludzi to rowniez wartosc przesadzona, zgodnie z oficjalnymi danymi ilosc osob zatrudnionych w tym biznesie szacuje sie na 4-6 k ludzi w zaleznosci od tego jak szeroki krag kooperantow wezmiemy do rownania.

   Pieniadze to jedno, moralnosc i etycznosc to calkiem inna kwestia. Nie bez powodu malo ktory kraj europejski para sie biznesem futrzarskim. Zaskakujacym jest to, ze w Europie tylko Dania jest wiekszym eksporterem futer.

   Nie jestem za tym aby z pogwalceniem prawa i panstwowych gwarancji zamykac cala branze z dnia na dzien. Potrzebny jest okres przejsciowy i planowane wygaszenie. Tak jak rezygnujemy z wegla tak trzeba rezygnowac z branz nieetycznych.

   Pomijam juz, ze glownym odbiorca tych futer sa Chiny i Rosja, to jakos nikomu nie przeszkadza. Liczy sie tylko zlotoweczka.

  •  

   pokaż komentarz

   @S0VVA nie wiem jak z węgorzami ale kiedyś na biologi robiliśmy ala biznes plan dot karpii i z tego co pamiętam potrzeba kupę forsy na choćby jeden staw hodowlany a zyski dopiero są po min 3latach. Oczywiście jeśli Ci tych karpii żadne dziadostwo nie wytępi w między czasie:P

  •  

   pokaż komentarz

   @szelma77: Pominąłeś całą gałąź eksportu drobiu, wołowiny itp. Dla mediów nagonka na futra bo to trafia w wyobrażenie odbiorcy a w podpunktach naście powiązanych gałęzi. Widać, że ogólne media są Twoim wyznacznikiem wiedzy.

  •  

   pokaż komentarz

   @time0ut: Marek Suski pominął, ja streszczałem jego wypowiedź. Doskonale wiem, co znaczy zakaz uboju rytualnego - skończą się kebaby u uczciwych Kurdów, Libańczyków, Pakistańczyków i Turków... Skończy się eksport z rzeźni w mojej wiosce i egzotyka, której odrobinę zapewniali bujający się po okolicy chasydzi. Na szczęście nie mam psa ani żadnych innych zwierząt domowych.

 •  

  pokaż komentarz

  Ze sprawdzonych przecieków Ziobro zostanie zastąpiony mało znanym politykiem Zbigniewem Stonogą.

 •  

  pokaż komentarz

  Koalicja rozpadnie się przez norki xd Nie reformy np. ZUSu czy podatków ale przez hodowlę norek xd