•  

  pokaż komentarz

  A potem onuce się dziwią że "rusofobia".

  •  

   pokaż komentarz

   @hx103u:
   Weszli na ziemię niczyja. Polacy najwyraźniej wyparowali. Ich domy, dobytek, ich szkoły, szpitale i zakłady pracy nic nie zostało.

   Czy można się dziwić że wzięli jak swoje?

   Ot logika śmierdzących onuc. Czyli można zakładać po takich skandalicznych wpisach, że jeśli dajmy na to rząd PiS czy kogokolwiek opuszcza kraj, ot, nie z powodu wojny, wyježdzają na dużą delegację, to można się spodziewać że znowu ruscy bandyci na nas napadną.

   Bo przecież istnienie czy nieistnienie kraju zależy tylko i wyłącznie od obecności rządu sprawującego władze, co jest oczywistym absurdem.

   Ruscy to świnie.

 •  

  pokaż komentarz

  Dlatego Polacy czują, że jest im bliżej cywilizacyjnie do Niemców, niż do Ruskich. Ruscy jak jest dobrze, to mówią to, co chcemy słyszeć, a gdy nie jest dobrze, to zachowują się jakby chcieli nam wlepić karę mówiąc między wierszami "przeproście, to zmienimy retorykę" (dokładnie tak samo, jak żymianie).

  Niemcy natomiast po prostu przeprosili, przyznali się do win i tyle. Nie bawią się historią tak, jakby była z plasteliny.

  •  

   pokaż komentarz

   (dokładnie tak samo, jak żymianie).

   @macan: Żymianie to ci z Żymu?

  •  

   pokaż komentarz

   @macan: Niemcy to muszą tak robić, bo przegrali wojnę

  •  

   pokaż komentarz

   @krdk: Gdybyś był zielonką, to może bym Ci wytłumaczył, ale jesteś na wykopie od 10 lat, wstydź się.

  •  

   pokaż komentarz

   Gdybyś był zielonką, to może bym Ci wytłumaczył, ale jesteś na wykopie od 10 lat, wstydź się.

   @macan: Jak bym mógł, dałbym sobie minusa.

  •  

   pokaż komentarz

   @krdk: Żymianie z Palestyny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus: Od strony ekonomicznej - jeszcze jak.

  •  

   pokaż komentarz

   @6502: xDDD i co z tego jak militarnie są nikim, mają bazy obcych wojsk na swoim terenie oraz mają zakaz posiadania broni atomowej? Już nie wspomnę o utracie zachodnich ziem czy płaceniu masy reparacji.

  •  

   pokaż komentarz

   @macan: Bo generalnie Niemcy faktycznie są nam bliższe kulturowo niż Rosja. Mieszko przyjmując chrzest mógł włączyć nasz kraj albo do świata wschodu, albo do świata zachodu, wszystko zależało od tego kto mu tego chrztu udzieli i komu pozwoli się na prowadzenie działalności misyjnej, tak się jakoś złożyło że nasz pierwszy władca przyjął chrzest w obrządku łacińskim i przede wszystkim to właśnie łacińscy duchowni chrystianizowali państwo Polan (zresztą spora ich część to byli właśnie Niemcy) tym samym włączając Polskę w krąg krajów zachodu. Kiedy doszło do wielkiej schizmy, Polska zachowała wierność wobec papiestwa czym ostatecznie przypieczętowała swoją przynależność do okcydentu. Mimo wszystko Polska nigdy nie była typowym zachodnim krajem, ze względu na fakt że przez praktycznie całą naszą historię znajdowaliśmy się na styku cywilizacji i kultur, co skutkowało nie-łacińskimi wpływami na naszą tożsamość i kulturę, ale w ostatecznym rozrachunku zawsze stanowiliśmy część zachodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @technojezus: My nie mamy zakazu posiadania broni atomowej, a i tak jej nie posiadamy. Też mamy bazy obcych wojsk na swoim terenie i jesteśmy nikim nie tylko militarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie że się czepiam - takie są fakty.

  •  

   pokaż komentarz

   @krdk: Żymianie = Żydzi
   Zepsułem zabawę

  •  

   pokaż komentarz

   militarnie są nikim

   @technojezus: No tak kurde nie do końca - program Leopard, współudział w tworzeniu Eurofightera, własne projekty okrętów podwodnych i fregat (np. nasz Gawron to tak naprawdę niemiecki MEKO A-100) - trochę tego jest, musisz przyznać.

   mają bazy obcych wojsk na swoim terenie

   @technojezus: To tak jak my, Belgia, Holandia, UK, Hiszpania czy Włochy ¯\_(ツ)_/¯

   mają zakaz posiadania broni atomowej

   @technojezus: I co z tego, my jakoś takiego zakazu nie mamy i nic z tego nie wynika xDDDDDDD

   płaceniu masy reparacji.

   @technojezus: Taaaaa, bo my wcale nie mamy tego problemu, nic a nic, a Act 447 to taki żarcik był xD

  •  

   pokaż komentarz

   No tak kurde nie do końca - program Leopard, współudział w tworzeniu Eurofightera, własne projekty okrętów podwodnych i fregat (np. nasz Gawron to tak naprawdę niemiecki MEKO A-100) - trochę tego jest, musisz przyznać.

   @kompek: bez broni atomowej są nikim militarnie tak samo jak inne państwa, które jej nie posiadają. Obecnie nikt nie otrzyma pozwolenia na broń atomową. Jedynym ostatnim wyjątkiem są Żydzi, ale to Żydzi i nawet nikt nie śmielił się temu sprzeciwić.

   To tak jak my, Belgia, Holandia, UK, Hiszpania czy Włochy ¯_(ツ)_/¯

   Co ty chłopie porównujesz XD Po wojnie, do teraz USA i UK trzyma tam swoich żołnierzy i nie dlatego, że są w NATO. Kompletnie teraz odleciałeś. My w każdej chwili możemy podziękować z ich usług, a Niemcy nie. Widzisz teraz różnicę?
   Przez II WŚ nikt nie pozwoli Niemcom być krajem potężnym militarnie.

   I co z tego, my jakoś takiego zakazu nie mamy i nic z tego nie wynika xDDDDDDD

   No my nie mamy zakazu i moglibyśmy mieć jakbyśmy chcieli. Niemcy czy taka Japonia tego z góry nie mogą.

   Taaaaa, bo my wcale nie mamy tego problemu, nic a nic, a Act 447 to taki żarcik był xD

   Znowu z dupy porównanie. Niemcy np. rok czy dwa lata temu dopiero skończyli spłacać reparacje dla Francji za I WŚ. Co ty znopwu porównujesz?
   Przestań się kompromitować.

  •  

   pokaż komentarz

   bez broni atomowej są nikim militarnie

   @technojezus: (-‸ლ)
   Słyszałeś o czymś takim jak doktryna MAD? Bo właśnie dobitnie pokazujesz, że ni c%@$# xD Nikt nie zaryzykuje dzisiaj użycia broni atomowej, bo to jest prosta droga do otrzymania taką bombką od przeciwnika. Dzisiaj toczy się wojny ekonomiczne albo przez systemy teleinformatyczne, fizyczne starcia odbywają się bez broni jądrowej i dzieją się na kompletnych zadupiach jak Syria czy wschodnia Ukraina.

   Kompletnie teraz odleciałeś.

   @technojezus: Typie, właśnie olałeś cały okres zimnowojenny i jego dziedzictwo xD Amerykanie nie zasiedzieli się tam żeby tylko upokorzyć Niemcy, ale to trzeba choć odrobinę się interesować tematem i kojarzyć takie słówka jak "logistyka" czy "zaplecze".

   moglibyśmy mieć jakbyśmy chcieli.

   @technojezus: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
   A kilka linijek wyżej:

   Obecnie nikt nie otrzyma pozwolenia na broń atomową
   Fajny ten Twój komentarz, taki nie za spójny xDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

   Niemcy np. rok czy dwa lata temu dopiero skończyli spłacać reparacje dla Francji za I WŚ. Co ty znopwu porównujesz?

   @technojezus: A ja pytam - co Ty p???%$$isz? Po pierwsze, Francję skończyli spłacać 10 lat temu. Po drugie - nic dziwnego, że ta spłata ciągnęła się do 2010, skoro to były raty po 70 mln euro, co w skali ich budżetu to mniej niż pierdnięcie komara. Po trzecie - Act 447 otwierał drogę na roszczenia wobec Polski na kwotę ok. 30 mld dolarów. Tak tylko przypomnę, że to jest jakieś 25% budżetu Polski na ten rok - więc jak dla Ciebie to jest temat niegodny uwagi, to naprawdę c%@$# się na temacie znasz xD

  •  

   pokaż komentarz

   @kompek: żadnej wojny nuklearnej nie będzie. Obecnie wojen nie prowadzi się ,,militarnie''

   Typie, właśnie olałeś cały okres zimnowojenny i jego dziedzictwo xD Amerykanie nie zasiedzieli się tam żeby tylko upokorzyć Niemcy, ale to trzeba choć odrobinę się interesować tematem i kojarzyć takie słówka jak "logistyka" czy "zaplecze".

   Gdzie niby pisałem, że ,,Amerykanie nie zasiedzieli się tam żeby tylko upokorzyć Niemcy'' ??? Oni tam siędzą bo to jest głównie forma pilnowania tego kraju, logistyka/zaplecze to sprawa drugorzędna. Niemcy gdyby mogli, to by dawno mieliby broń atomową razem z UK i Francją i by nie pozwolili na permanentne stacjonowanie obcych wojsk na swoim terytorium. Ty myślisz, że Japonia dlaczego nie może posiadać broni atomowej, a na swoim terytorium ma także bazy USA? Ty myślisz, że oni by im pozwolili? Sam odlatujesz i przypisujesz mi to, co nie powiedziałem.

   xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
   A kilka linijek wyżej:


   Inteligencie, możemy mieć ale będzie się to wiązało z sankcjami tak jak obserwujemy to w przypadku Koreii Płn, czy Iranu. Niemcy i Japonia nie mogą mieć bo przegrały sromotnie ostatnią wojnę. Jesteś taki głupi, że trzeba tobie to tak łopatologicznie tłumaczyć? Polska to nie Izrael, któremu wszystko wolno nawet mimo zakazów.

   A ja pytam - co Ty p??@?$?isz? Po pierwsze, Francję skończyli spłacać 10 lat temu

   Pomyliłem się. W ostatnich latach czytałem artykuły, że jakieś państwo skończyło dopiero spłacać reparacje.

   Po trzecie - Act 447 otwierał drogę na roszczenia wobec Polski na kwotę ok. 30 mld dolarów. Tak tylko przypomnę, że to jest jakieś 25% budżetu Polski na ten rok - więc jak dla Ciebie to jest temat niegodny uwagi, to naprawdę c?!?@ się na temacie znasz xD

   Pisze to gość, który porównuje bazy NATO w takiej Polsce do obecności wojska amerykańskiego i Wlk. Brytanii na terenie Niemiec, które nie ma nic wspólnego z NATO i jest tam cały czas od końca wojny.
   Już pomijam porównywanie reparacji wojennych do 447.

  •  

   pokaż komentarz

   Żymianie = Żydzi
   Zepsułem zabawę


   @szkerszker55: ja bym optował jedak za wynikaniem, niż za takim prostym rownaniem bez 7 niewiadomych...

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   Niemcy natomiast po prostu przeprosili, przyznali się do win i tyle. Nie bawią się historią tak, jakby była z plasteliny.

   @macan: no tak - gdzieś tak od 1410 się "nie bawią" - przepraszają i jest gut.

 •  

  pokaż komentarz

  bo armia czerwona nie napada tylko 'wkracza'

 •  

  pokaż komentarz

  Ostatnio na starociach kartkowałem podręcznik do historii do szkoły średniej z końcówki lat 80-tych. Wojna polsko-bolszewicka opisana krótko, na pół strony beznamiętnie jakieś suche fakty. Zaś 17 września 1939 - "wkroczenie wojsk radzieckich w celu ochrony ludności rosyjskojęzycznej przed postępującymi wojskami hitlerowskimi", dalej "Józef Stalin w swej dalekowzroczności przewidział możliwości represji ludności rosyjskojęzycznej przez Niemców wobec czego zarządził wzięcie tych terenów pod ochronę"

 •  

  pokaż komentarz

  A wiele kręgów dalej jako głównego wroga w polityce historycznej będzie widzieć Niemców (╯°□°)╯︵ ┻━┻