•  

  pokaż komentarz

  Kto zarobi? Ludzie o żółtym kolorze skóry pewnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @CalviN_Candie:
   Ukraina tylko czeka aż w Polsce będzie zakaz hodowli zwierząt futerkowych. I wspierają różnych głupców, lewactwo i innych pajaców.

   Lewactwo jak zwykle od tyłka strony podchodzi do tematu. Tutaj próbuje walczyć z podażą a nie z popytem. Czy na Ukrainie ta podaż futer ma lepsze warunki hodowli zwierząt? Raczej zdecydowanie gorsze.

   Chcesz, aby zwierzęta nie cierpiały? Wpłyń na kobiety noszące futra, aby zrezygnowały ze swoich upodobań i aby już więcej nie kupowały futer. A jeśli nie jesteś w stanie z tym walczyć, to walcz przynajmniej, aby te hodowle były w państwach bardziej cywilizowanych - jak Polska, gdzie da się kontrolować jakość życia tych zwierząt, zamiast w krajach o niższych standardach kontroli - jak Ukraina czy Chiny.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: Oczywiście, ta ustawa to debilizm i początek niszczenia rolnictwa w polsce. Pożyteczni idioci i rolnicy w innych krajach się cieszą z tego rozwiązania. Jesteśmy tak bogatym krajem że stać nas na wyrzucenie przemysłu wartego kilka miliardów do kosza. Polak zawsze będzie biedny i głupi, etyczny chrystus narodów. Polacy to debile.

  •  

   pokaż komentarz

   @pocomilogin:
   Fakt, że jakieś siły urabiają idiotów-politykierów nie oznacza, że cały naród odznacza się idiotyzmem. W krajach Zachodu urabiano lud tysiacami durnych idei przez ostatnie kilkadziesiąt lat i nie oznacza to, że wszyscy tam są durniami.

   Lepiej spróbować wskazywać, skąd się wywodzić mogą te siły oszustów i manipulantów, które wiodą za nos idiotów-politykierów. Co do ASF wiadomo od kilku lat, że z Ukrainy latały nad pasem przygranicznym w Polsce helikoptery lub samoloty, z których zrzucano dziki zarażone ASF. Wiadomo było, bo jedno z tych zamrożonych zwierząt spadło im cokolwiek niefortunnie. Ale nędza politykierów z drżącą ze strachu dupą, bojących się włąsnego cienia nie nagłośniła tego, bo a nuż ktoś tam z góry pozbawiłby jednego z drugim szansy na karierę polityczną. I tak tysiące ludzi, którzy powinni z racji zawodu dbać o polską rację stanu oddaje walkowerem wszystkie dziedziny, bo oni tylko wiedzą, że ktoś z góry pociąga za sznurki to i może zastopować ich gó*no wartą karierę. Tak urabia się politykierów na Zachodzie i tak to robią u nas.

   źródło: ASF.jpg

  •  
   kazy33

   +2

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: Ukraina zarobi by móc częściowo pokryć koszty odkupu gazu z Polski, sprzedawanego nam przez usa

  •  

   pokaż komentarz

   @pocomilogin: Nie obrażaj Polaków a pretensje kieruj do durniów z sejmu. My nie mamy wpływu na to co te durnie wyprawiają.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: ty chyba w h%% malo wiesz o przygranicznej kontroli przestrzeni powietrznej na granicy z ukraina by p?!!@$#ic takie glupoty :D, wiecej by zarobili zrzucajac w tych dzikach koks niz ASF...

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: nie mogliby juz teraz zaczac dzialac, po co czekac- tania sila robocza i bez problemow z prawem, oh wait... cos sie konfabulantom poj#@%lo..

  •  

   pokaż komentarz

   @Bloodaxis1:
   A kto ci powiedział, że na Ukrainie nie ma hodowli zwierząt futerkowych? Są. Hodowle trzody chlewnej też są. Im najwyraźniej zależy na ograniczeniu konkurencji. Ja tylko piszę o formie walki, dla nich naturalnej, bo przecież u nich naturalne jest że Mykoła Aloszy podpala budę aby przejąć handel na targowisku.

  •  

   pokaż komentarz

   @machus666:
   No i takim jak ty od razu się kojarzy ile set tysięcy dałoby się hajsu zarobić, gdyby tak zrzucać z samolotów koks lub fajki. Zrzucają. I zarabiają. Tyle że na wyeliminowaniu w Europie konkurencji polskiej hodowli trzody chlewnej da się zarobić co najmniej setki milionów (biznes wart i w Polsce i na Ukrainie miliardy euro rocznie) a nie setki tysięcy rocznie. Paniał różnicę skali czy nie za bardzo?

   P.S. Skup się na tym zdjęciu i wymyśl inne wytłumaczenie tej "zagadki". Zrzucili kosmici. Dzik się sam wdrapał gdy uciekał przed polskim myśliwym i zaczął kukać, co go wyczerpało fizycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @CalviN_Candie: mam inną teorię. Niedaleko mnie są dwie największe w północno-wschodniej Polsce spalarnie odpadów organicznych. Przypadkiem obie bodaj dwa lata temu kupiła niemiecka firma.
   PRZYPADEK?

  •  

   pokaż komentarz

   Ukraina zarobi by móc częściowo pokryć koszty odkupu gazu z Polski
   @kazy33:

   O ile płacą. Prawda nas wyzwoli. Płacą czy nie? Czy temat jest "kontrowersyjny". Ruskim nie płacili, bo nie mieli z czego.

   Dużo łatwiej się rozmawia, gdy operuje się prawdą. Dlatego w 2014 roku oferta Ukrainy dla polskich kopalń była uczciwa "chcemy waszego węgla, choć oczekujemy, że dostawy będą za darmo". Zszokowało to polskich kontrahentów, ale było bardzo uczciwie wyrażone.

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: Może go tam wystrzelono z trebusza przez grupę rekonstrukcyjną gry "Twierdza"?

   pokaż spoiler Jaja sobie tylko robię.

  •  

   pokaż komentarz

   @machus666:
   Mieszkańcy patrzą i mówią do siebie "to fejk". Nie widzimy tego, to nasze złudzenie. To tylko matrix ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Cytaty z rozważań w artykule.

   wykonane wczesną wiosną, np. w kwietniu a nie w czerwcu

   Co to zmienia?

   do tego potężne zwierzę, które niejednokrotnie potrafi ważyć nawet 100 kg (..) raczej by nie utrzymało takiego ciężaru.

   To "potężne" zwierzę zwykle waży nie więcej niż 40 kg. Drzewko jak najbardziej jest w stanie taki ciężar utrzymać. Ot, rozważania dyletantów o tym czy może istnieć "pancerne drzewko".

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek:
   Lisy i norki hoduje się w klatkach 50x50x20 od razu po kilka sztuk, żywi padliną, której nie chcą przyjąć w rzeźni, klatki jedne nad drugimi, te z góry srają i leją na te z dołu. Zwykle taka ferma to partyzantka najgorszego sortu, jakieś budy posklejane z blachy z których dobiega nieustanne wycie i nieopisany smród, bo hodowla zwierząt mięsożernych jest najbardziej uciążliwa pod tym względem dla okolicznych mieszkańców.

   Wracając do tej partyzantki, zwykle taki hodowca na lewo wylewa gnojówkę z takiej fermy na okoliczne pola, a podkreślam śmierdzi to sto razy bardziej niż świński nawóz.

   Po obdarciu zwierząt że skóry tuszki są porzucane w lesie i potem rozwłóczane przez dzikie lisy czyniąc takie miejsce doskonałym ogniskiem do wybuchu wścieklizny i Bóg wie czego jeszcze.

   Szkoda że usunąłem zdjęcia gdzie taki jeden wielki pokrzywdzony hodowca wypuerdala lisie ścierwa w lesie i rozwłóczone po okolicy i ogryzione szczątki, a wcześniej jak mu one gniły na podwórku na kupie.

   Nie pierd_$*ol mi tu o pokrzywdzonych hodowcach. Futerkowcy to najgorsi ścierwiarze jacy istnieją.

   I apropo tej niby utylizacji odpadów. Załóżmy że każda z 1200 ferm przerabia no. Optymistycznie załóżmy 50 ton odpadów rzeźnych, to daje 60 000 ton, mniej niż 8% całkowitej liczby odpadów których jest około milion ton.

   A ile same fermy produkują ścierwa po skórowaniu? A nie mniej niż połowę tego co jakoby utylizują z rzeźni.

  •  

   pokaż komentarz

   @wujcio_dobra_rada: Mamy wpływ, wychodzisz protestować albo siedzisz na dupie.

  •  

   pokaż komentarz

   Nie pierd_$*ol mi tu o pokrzywdzonych hodowcach. Futerkowcy to najgorsi ścierwiarze jacy istnieją.
   @lado_lado:

   Ja takim jak ty tylko mówię, że zakazanie hodowli w Polsce niczego nie zmieni, jeśli chodzi o liczbę hodowanych/męczonych zwierząt, a jedynie wyniesie się cała hodowla na Ukrainę, gdzie standardy hodowli i kontroli są dużo gorsze niż Polsce.

   Zrozumiał?
   Aby walczyć z tym procederem należy:
   - albo przekonać kobiety na świecie, by nie kupowały futer.
   - albo wymusić ustawowo lepsze warunki hodowli, tak jak to zrobiono np. z kurami nioskami.
   Zrozumiał?

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: O zesz w morde. Niezłe foliarstwo. Tego jeszcze nie znałem. XDD

   Ukraina zrzuca nad granicą zamrożone dziki zarażone ASF. ( ಠ_ಠ)

   Jesteś na przepustce z psychiatryka czy może wreszcie udało mi się trafić na tego legendarnego ruskiego trolla na wykopie? #60kopiejekzawpis

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: Ktoś powiesił dzika na gałęzi, żeby było politycznie?

  •  

   pokaż komentarz

   @pocomilogin: ale p%!$!#!isz. Czytacie czasem co piszecie? Masz chlewnie, zajmujesz sie rolnictwem czy tylko p%!$!#!isz?

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: a to Ty jesteś, co ostatnio mi takie bzduryt gadał i któremu próbowalem wytłumaczyć że popyt na futra w krajach rozwiniętych (Europa czy USA) właściwie nie istnieje. Jedynymi projektantami co tworzą to bardzo zamożni jegomościowie w USA i niektóre domy we Francji, przy czym takie futra kosztują po 150k. Dla większości kobiet w Polsce czy mężczyzn noszenie futra to także faux pas i noszą je tylko jakieś tandeciarze co mają 50+ lub tępe blachy, przy czym to jest tak niewielki rynek że wręcz pomijalny.

   Prawdziwy popyt tak jak wcześniej pisałem jest w krajach Azji, przede wszystkim w Chinach. Tworzenie ustawy o zakazie kupowania futra w Polsce może także powstać, ale jej zasięg jest tak żenujący niski że xD

   poza tym @lado_lado: zjechał Cię faktami jak to wygląda w rzeczywistości. Futerkowcy to p?%??y jakich mało, a standardy o których pierniczysz nie istnieją xD umierające z uduszenia, z pragnienia, z braku pożywienia zwierzęta w klatce gdzie często muszą się od czegoś odbijać aby się odwrócić. Do tego te najniżej są cały czas obsrywane przez te wyżej, wszystkie muszą uważnie chodzić bo w żadnej klatce nie ma podłogi per se, tylko kratki więc co jakiś czas wpadnie jedna w taką dziurę i sobie nogę up%?##%#i. Tak samo jak co jakiś czas zagryzają się nawzajem, zjadają, odgryzają głowy itd.

   Faktycznie zajebiste standardy w Polsce panują @DarrDarek

  •  

   pokaż komentarz

   @pocomilogin: Idąc Twoim tokiem myślenia wybijanie goryli czy słoni w afryce też powinno być kontynuowane, bo to przecież biznes wart kilku miliardów? Na przyjmowaniu smieci z zagranicy też przecież zarabiamy. Jednak z jedną teorią się zgodzę - Polacy to debile, a ty jestes jednym z tych debili.

  •  

   pokaż komentarz

   @ipiter0: Przynajmniej myślę i nie porównuje zwierząt hodowlanych do zwierząt na wyginięciu :)

  •  

   pokaż komentarz

   Jedynymi projektantami co tworzą to bardzo zamożni jegomościowie w USA i niektóre domy we Francji
   @LubieKocyki:

   No i cóż z tego wynika ponad to co powiedziałem?
   Chcesz zmniejszyć cierpienia zwierząt hodowanych na futra, to:
   - albo przekonaj kobiety na świecie, by nie kupowały futer.
   - albo wymuś ustawowo lepsze warunki hodowli, tak jak to zrobiono np. z kurami nioskami.

   Od prostego przeniesienia biznesu na Ukrainę los tych zwierząt nie poprawi się. Czy czegoś nie rozumiesz w moich argumentach?

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek:

   Od prostego przeniesienia biznesu na Ukrainę los tych zwierząt nie poprawi się. Czy czegoś nie rozumiesz w moich argumentach?
   No to się przeniosą tam i za jakiś czas tam też zakażą itd. Przecież to nie jest tak, że możemy globalnie usunąć ten problem xD możemy patrzeć się tylko na siebie tak samo jak z CO2 i innymi problemami.

   Tak samo jak w USA mogli nie usuwac niewolnictwa bo w niektórych krajach Afryki czy Azji do późnych lat XX wieku było to legalne - co to za argumentacja "że będzie gdzie indziej"?

   - albo przekonaj kobiety na świecie, by nie kupowały futer.
   w jaki sposób mogę przekonać kobiet w Chinach aby nie przyczyniały się do cierpenia zwierząt jeśli owe osoby często nawet nie czują empatii do ludzi (potrącenie na ulicy i wszyscy przechodzą obok). Jaki prawny wpływ mam na osoby w innym kraju?

   Poza tym, nigdy nie słyszałeś o presji społeczeństwa i innych krajów?

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: aaaa i jeszcze jedno, nie wiem czemu zrzucasz wszystko na karb kobiet, ale futra wśród mężczyzn są nie mniej popularne w krajach azjatyckich to tak btw

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: Stary albo jestes baitem, albo wierzysz w to ze tyle osob je widziało a jako dowod mamy tylko jedno zdjecie wykonane przez soczewke ze słoika w rozdzielczosci 320x240 ? zero filmikow zero niczego ?

  •  

   pokaż komentarz

   Przecież to nie jest tak, że możemy globalnie usunąć ten problem

   Jeśli wdrożysz ustawowo standardy godnego życia zwierząt futerkowych i sprowadzisz do swojego kraju (nie odwrotnie!) hodowlę wszystkich tych zwierząt z całego świata, to usuniesz problem globalnie. Zwierzęta będą sobie żyły na jakichś tam własnych mini-wybiegach, jak chomiki w domach, i nie będzie już na świecie ich cierpień.

   jak w USA mogli nie usuwac niewolnictwa bo w niektórych krajach Afryki czy Azji do późnych lat XX wieku było to legalne

   To zupełnie inny model. Gdy ludzie z Biblią w ręce spośród Republikanów usunęli niewolnictwo w USA, to zmniejszyli liczbę zniewolonych ludzi. Gdy usuniesz fermy futerkowe z Polski, to nie zmieni się na świecie liczba męczonych zwierząt, a jedynie hodowle przeniosą się na Ukrainę lub do Chin.

   nie słyszałeś o presji społeczeństwa

   Presja musi dotyczyć popytu a nie podaży. Ze strony podaży można zadbać tylko o jak najlepsze warunki hodowli. Czy to przypadek, że o poprawie warunków hodowli W OGÓLE się nie rozmawia w tym temacie? Chyba zleceniodawcom z Ukrainy nie zależałoby na poprawie warunków hodowli w Polsce, prawda?

   @LubieKocyki:

  •  

   pokaż komentarz

   @DarrDarek: Jakie k%@#a lewactwo jak to prawicowa partia wprowadza?

  •  

   pokaż komentarz

   @kazy33: Czytam (w sumie slucham) wlasnie po raz kolejny "The House of Morgans" i Twoja teoria wydaje mi sie najbardziej prawdopodobna z wszystkich jakie mozna by brac pod uwage.

  •  

   pokaż komentarz

   @lado_lado: czekaj, czekaj. Sugerujesz, że hodowca futer przywozi padline z rzeźni a swoją wywozi do lasu? Co on, zarabia na kilometrach wożonej padliny?

  •  

   pokaż komentarz

   @lado_lado: dziekuje za te krople rozsadku, w beczce wielkich ekonomistow broniacych tej jakze strategicznej gałęzi gospodarki

  •  

   pokaż komentarz

   @machus666: r
   Wszystko się rozbija o pieniądze. Jeszcze przed asf Polska miała prawdziwie organiczne mięso naprawdę wysokiej jakości. Byliśmy potęga i tyłka dunskie i niemieckie fermy mogly z nami konkurować. Ale jakościowo nie mialy szans. Z perspektywy czasu wydaje się być prawdopodobna operacja podrzucenia wirusa w polskie lasy. Dla uprawdopodobnienia wyrzucono go w dużych kompleksach leśnych. Padlinożercy y owady resztę zrobiły. Ówczesny rząd PoPsl będący stronnictwem pruskim na region Polski albo nie robiły nic, albo wydawały bandyckie postanowienia o zamykaniu i likwidowaniu ferm.
   I tak przez nie robienie nic z dzikami po paru latach z regionu Podlasia zrobiła się cała Polska.
   Z jednego z najpotężniejszych producentów mięsa zostaliśmy zepchnięci do pozycji największych importerów niemieckiej, duńskiej i ozgrozo nawet włoskiej i hiszpańskiej wieprzowiny.
   Przyjemnie tanie mięso szpryvowane sterydami i lekami teraz jest oferowane nawet z 14 dyniowym terminem przydatności.

  •  

   pokaż komentarz

   @Turbostuleja: Zamrożone pomimo wysokich temperatur - albo się taki dzik długo rozmraża (pomimo wysokich temperatur) albo ktoś miał "niebywałe" szczęście że szybko go odnaleźli

  •  

   pokaż komentarz

   @lado_lado: jaki ty jesteś nie normalny. Nasz coś z myśleniem abstrakcyjnym? Lisy to drapieżniki jak mają być hodowane luzem. Co to są krowy? Widziałeś lwy, wilki razem? Przecież one non stop by się gryzły i futra były by cały czas uszkodzone. Jak sobie to wyobrażasz, że będą zamknięte?
   Zajmij się hodowlą buraków albo czymś innym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Plutonium: idąc twoim tokiem myślenia, to twoja teoria jest bardziej pokroju #bekazprawakow

  •  

   pokaż komentarz

   @CalviN_Candie: Rozumiem ale nie interesuje mnie to. To mój wybór i moja sprawa.
   Nie uważam że przy przeciwnościach losu pierwsze co można zrobić to iść na łatwiznę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Ukraina tylko czeka aż w Polsce będzie zakaz hodowli zwierząt futerkowych. I wspierają różnych głupców, lewactwo i innych pajaców.

   @DarrDarek: czyli Kaczyńskiego i jego kolesi, bo oni to forsują ... ale trzeba przyznać, trafnie ich określiłeś określiłeś

  •  

   pokaż komentarz

   - albo wymusić ustawowo lepsze warunki hodowli, tak jak to zrobiono np. z kurami nioskami.

   @DarrDarek: ale chowu klatkowego nie zakazali.
   Jak to się ma do ochrony zwierząt?

  •  

   pokaż komentarz

   @GregoryX:
   Dla kur niosek chyba poprawili jakieś tam normy klatki.
   To też dobry przykład, że taka kura, która daje nam jajka i jej stresy wpłyną jakoś tam na naszą żywność, jednak nie doczekała się ustawowego, ostrego wymogu wybiegu bez klatki. A takie zwierzaki futerkowe, które co najwyżej dadzą gorszą jakość futra dla modniś z Paryża, to właśnie one doczekały się ostrego zakazu ustawowego.

   Przecież widać czarno na białym, że polskojęzyczni parlamentarzyści przegłosowali rynek kilku miliardów zł rocznie na rzecz Ukrainy. Ukrywających się Ukraińców w polskich władzach jest pełno. Może pozostałe indywidua polskojęzyczne byly zastraszane i szantażowane prywatnie przez mafię ukraińską.

  • więcej komentarzy(34)

 •  

  pokaż komentarz

  A ile miliardów Polska gospodarka traci przez zakaz handlu ludźmi? xDDDD

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie, którzy mają gdzieś czy zwierzęta cierpią. To tak jakby powiedzieć, że w innych krajach produkuje się kokaine i one na tym zarabiają więc my też powinniśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   Ludzie, którzy mają gdzieś czy zwierzęta cierpią.

   @Bot127: Ktore zwierze cierpi bardziej
   1- 10 norek hodowanych w 500ha prywatnym lesie i zabijanych bez bolu
   2- krowka ktorej sie podzyna gardlo i czeka az sie wykrwawi

   1 nie wolno
   2 wolno

   Dalej twierdzisz ze chodzi o dobro zwierzat?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bot127: akurat produkcja kokainy też powinna być legalna. Skoro alkohol i fajki są.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bot127:

   Ludzie, którzy mają gdzieś czy zwierzęta cierpią.
   Produkcja wyrobów z futer, sprzedaż i "import" takich wyrobów będą zakazane? Bo jeśli nie, to ludzie którzy popierają zakaz hodowli mają tak samo gdzieś czy zwierzęta cierpią.

   To tak jakby powiedzieć, że w innych krajach produkuje się kokaine i one na tym zarabiają więc my też powinniśmy.
   Wymień kraje gdzie produkcja kokainy jest legalna.

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: gdzie jest ferma ktora ma 1-10 norek na 500ha lasu? : o serio pytam, bo widzialam tylko klatkowe, na 10 norek na metr.

  •  

   pokaż komentarz

   Ktore zwierze cierpi bardziej
   1- 10 norek hodowanych w 500ha prywatnym lesie i zabijanych bez bolu


   @Zhai: co ty bredzisz kretynie. No debil, 10 norek na 500 hektarach? Jebnij się w ten swój pusty łeb.

  •  

   pokaż komentarz

   @Mrs_Finch: i jeszcze jak bez bólu sa zabijane te fretki?

  •  

   pokaż komentarz

   @Mrs_Finch: zapytales grzecznie to grzecznie odpowiem.
   Nie mam pojecia czy gdzies taka jest czy nie ma - raczej obstawiam ze nie ma.
   Ale jakbys pomyslal to wpadl bys na pomysl ze zakazuje sie takiej nawet jakby ktos se taka wymyslil. To jest clue. Masz w wuj kasy hobbystycznie chcesz se hodowac norki na futra na 500ha lesie A NIE MOZESZ choc one beda sie mialy jak w raju. Natomiast podzynac gardla krowkom to wolno - o to cale zamieszanie

   @EmDeCe jak mniemam to mialo byc do mnie ale zle kliknales. Jako ze zachowales sie jak pusty impertynent to taka odpowiedz dostaniesz: Zacznij myslec to wymyslisz "co autor mial na mysli" Jako ze nie wydaje mi sie zebys potrafil sie tak wysoko wspiac na wyzyny swojego malego intelektu to proponuje przeczytac to co jest wyzej w tym poscie-taki protip za free

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: Ja bym zakazał hodowli przemysłowej wszystkich zwierząt. Tylko duże wolne wybiegi. Wolę płacić więcej ale niech to będzie moralnie lepsze. Z tego samego powodu kupuje ubrania zrobione w EU mimo że są kilka razy droższe.

  •  

   pokaż komentarz

   @Fidel1: > Wymień kraje gdzie produkcja kokainy jest legalna.

   źródło: koka.png

  •  

   pokaż komentarz

   Tylko duże wolne wybiegi. Wolę płacić więcej ale niech to będzie moralnie lepsze.

   @niestrollowany_w_38_walkach: a na tych wybiegach zwierzaki na futro to ok czy tylko na mieso?

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: Ja nie jem mięsa, więc mi nie potrzebne. Na jajka głównie ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Ja nie jem mięsa, więc mi nie potrzebne. Na jajka głównie ;)

   @niestrollowany_w_38_walkach: I znowu to "ja" "mnie" itp. Polacy tak maja ze dalej jak czubek wlasnego nosa nie patrza. Co z tego ze Tobie nie jest potrzebne? Komus nie jest potrzebne mydlo to zakazmy produkcji mydla?

   Mnie nie jest potrzebny fryzjer bo sie gole maszynka to zamknijmy fryzjerow?

   NIe jest istotne co komu jest potrzebne - istotna jest konsekwencja i logika dzialan. Logiczne prawo. Tymczasem prawo niby dba o zwierzeta a zabrania hodowli w cywilizowanych warunkach a dopuszcza hodowle przemyslowa + zabijanie torturami.

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: Moim zdaniem to tylko krok w dobrym kierunku do całkowitego zakazu za jakiś czas. Tylko moje „ja” nie krzywdzi innych włączając w to zwierzęta. Zawodowo też nie robię rzeczy z którymi się nie zgadzam. O ile ludzie maja wolny wybór i prawo do stanowienia to zwierzęta nie więc trzeba je chronić przed ludźmi, którzy sami się nie ograniczają.

  •  

   pokaż komentarz

   Ktore zwierze cierpi bardziej
   1- 10 norek hodowanych w 500ha prywatnym lesie i zabijanych bez bolu
   2- krowka ktorej sie podzyna gardlo i czeka az sie wykrwawi


   1 nie wolno
   2 wolno


   Dalej twierdzisz ze chodzi o dobro zwierzat?

   @gorzki99: Które zwierzę cierpi bardziej

   1 - byk kopulujący z kobietą
   2 - byk, któremu podrzyna się gardło i czeka aż się wykrwawi

   1 nie wolno
   2 wolno

   Czyli powinno się zalegalizować seks ze zwierzętami? W końcu można na tym biznes zrobić:

   Jak informuje portal internetowy niemieckiego dziennika „Die Welt”, w Danii istnieją domy publiczne, w których ludzie mogą uprawiać seks ze zwierzętami. Zoofila w tym kraju jest legalna.

   https://wmeritum.pl/die-welt-w-danii-istnieja-domy-publiczne-ze-zwierzetami/88880

  •  

   pokaż komentarz

   O ile ludzie maja wolny wybór i prawo do stanowienia to zwierzęta nie więc trzeba je chronić przed ludźmi, którzy sami się nie ograniczają.

   @niestrollowany_w_38_walkach: ok od jutra wszyscy ludzie na przymusowy wegetarianizm + zero wyrobow skorzanych czy pochodzenia odzwierzecego - trzeba chronic zwierzeta
   Hmm wigilia bez karpia i wielkanoc bez jajek :PP

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: nie pogrążaj się- ustawa dotyczy regulacji seksualności, czy "dobra" zwierząt?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bot127: pewnie ze super zmiana - teraz przynajmniej w tani ekologiczny sposob beda zabijac zwierzeta futerkowe - jaka slaba palka na wschodzie.
   @niestrollowany_w_38_walkach: pokrywalbys dziure budzetowa ktora wyniklaby z Twoich pomyslow? Zgodzilbys sie na podwyzszenie podatkow? Czy typowo chcialbys wprowadzic nieprzemyslane zmiany i oczywiscie nie chcialbys za nie odpowiadac?

  •  

   pokaż komentarz

   @Zhai oczywiście to nie było do Ciebie

  •  

   pokaż komentarz

   @tomek155: Wymień jeszcze jeden, @Bot127 twierdził że są "kraje" (liczba mnoga).

  •  

   pokaż komentarz

   nie pogrążaj się- ustawa dotyczy regulacji seksualności, czy "dobra" zwierząt?

   @bodziodestruktor: Ustawa o ochronie zwierząt dotyczy m.in. form znęcania się nad zwierzętami. Jako jedna z form znęcania się jest wymienione "obcowanie płciowe ze zwierzęciem (zoofilia)", proszę: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19971110724/U/D19970724Lj.pdf

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @Zhai: Nie - systemowo byłby to błąd. Zawsze lubie tłumaczyć to tak - pozwalasz na jedną używkę w tym wypadku alkohol i wprowadzasz zakaz jazdy po alkoholu. Alkohol łatwo się wykrywa, każdy radiowóz wyposazony jest w alkomat. Jest też wiele innych powodów dlaczego kokaina powinna być zakazana razem z amfetaminą i wieloma innymi

  •  

   pokaż komentarz

   @abgaha: Idąc w ten sposób możemy zacząć debate nad tym ile tracimy na zakazie handlu kokainą i dalej czym pokryć taką wirtualną dziure budżetową dochodząc do wniosku, że albo pozwolimy na handel albo podwyższamy podatki.

   Albo dalej - na handlu niewolnikami też można by zarabiać. Na zachodzie są nawet firmy co to sprowadzają młode polki pod przykrywką opieki nad starszymi i potem je gwałcą, biją i sprzedają do burdeli. Policzmy ile tracimy na hadlu ludźmi.

   Albo handel organami - są ludzie co z chęcią by pohandlowali. Kogo obchodzi skąd jest serce - ważne że młode i dostarczone w krótkim czasie. Ile milionów ucieka nam co roku.

   Dyskusja czysto wirtualna.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bot127:
   Wydaje mi się że hodowcy opłacają armię troki bo wykop pęka od tematu jakie fermy futerkowe są pożyteczne.

   A prawda jest taka, że to śmierdzącą patologia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bot127: nie wirtualna bo wiekszosc z tego co wypisales jest zakazana na swiecie a hodowla zwierzatek futerkowych w wielu krajach nie jest. Idac Twoim poziomem rownie dobrze mozna by twierdzic iz zabijanie komarow jest zle i nie wolno pryskac. NO i najwazniejsze - nie powiesz ani slowa gdy podwyzsza podatki? Pamietaj by z duma je placic - mala cena za poprawienie losu (no w naszych kraju bo ogolnie to sie pogorszy).

  •  

   pokaż komentarz

   @niestrollowany_w_38_walkach: a ja nie sram bo mam worek, to może zlikwidujmy kible.

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: Chcesz jeść mięso twój wybór. Ale niech hodowla będzie bezstrosowa dla zwierzaków. Problemem jest to że chcesz to mięso jeść tanio i tak samo jajka. A tak się nie da, albo wysoki standard zwierząt albo niska cena. Przed hodowlą przemysłową ludzie jedli mięso od świeta i żyli także nie widzę problemu. Głupi lud chce się tylko najeść i mieć tanio, niestety trzeba takich ludzi zatrzymać bo jak widać w pierszym słowie są głupi. Głupi ludzie w dużych ilościach są odpowiedzialni za większość zła na świecie, ale idzie automatyzacja to może nie będzie trzeba ich tak rozmnażać żeby pracowali ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Chcesz jeść mięso twój wybór. Ale niech hodowla będzie bezstrosowa dla zwierzaków.

   @niestrollowany_w_38_walkach: Calkowita i pelna zgoda

   Problemem jest to że chcesz to mięso jeść tanio i tak samo jajka.

   a tu to Ci sie juz chyba tryb wrozbita wlaczyl. Wiesz co ja chce? zaczynam sie Ciebie bac

   To idzmy dalej:

   zamienmy "mieso" na "futro" i mamy cos takiego

   "Chcesz miec futro twój wybór. Ale niech hodowla będzie bezstrosowa dla zwierzaków.

   I znowu Calkowita i pelna zgoda

   Wiec jak bedzie? bezstresowa hodowla dla zwierzakow ZAROWNO NA MIESO JAK I FUTRO jest ok?

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: Oba nie są ok. Tak jak powiedziałem dla mnie to tylko krok ku całkowitem zakazowi hodowli na ubój. Teraz możesz jeść twój wybór, chociaż mam nadzieje ze za mojego życia w cywilizowanych krajach tak nie będzie.

  •  

   pokaż komentarz

   Które zwierzę cierpi bardziej

   1 - byk kopulujący z kobietą
   2 - byk, któremu podrzyna się gardło i czeka aż się wykrwawi


   1 nie wolno
   2 wolno


   Czyli powinno się zalegalizować seks ze zwierzętami? W końcu można na tym biznes zrobić:

   @R187:

   Które zwierze bardziej cierpi

   1 norka
   2 królik

   1 Nie wolno
   2 Wolno

   Czyli mam zrozumieć ze skórowanie norek jest złe ale jak króliki to już w porządku .

  •  

   pokaż komentarz

   @Bing0Bang0Bong0: Królicze mięso zjadają ludzie a tego z norek czy jenotów nie.

  •  

   pokaż komentarz

   @lado_lado: Chyba tak jest - najlepiej tego gówna nie ruszać, bo śmierdzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bing0Bang0Bong0: a to dobre pytanie, jakie było uzasadnienie? Strzelam - ktoś z rządu ma fermę królików :D

  •  

   pokaż komentarz

   Królicze mięso zjadają ludzie a tego z norek czy jenotów nie.

   @R187: NO I CO Z TEGO?
   wylecz sie z bambinizmu i ZACZNIJ MYSLEC Chcemy chronic zwierzatka to je chronmy i wuja z tego czy to sa zwierzataka na mieso czy futerka

   Dopuszczamy totrturowanie tych na miesko a zabraniamy "cywilizowana hodowle tych na futro" to jestesmy debilami koneic i kropka - nawet nie masz jak z tym polemizowac

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: Zadają owszem ALE produkuje się z nich również futro, również w taki sam sposób się je hoduje w małych klateczkach , więc nie udawaj głupiego panie hipokryto .

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: To z tego, że i tak ludzie będą na razie jedli mięso i tak. Jeśli dodatkowo poza mięsem pozyska się też futro to tym lepiej (lepiej niż gdyby się miało zmarnować). Natomiast hodowanie zwierzęcia TYLKO na futro jest słabe moralnie, bo to futro to fanaberia, natomiast jedzenie mięsa już nie.

   @Bing0Bang0Bong0: Z krów pozyskuje się skórę, której używa się do wytwarzania różnych rzeczy.

  •  

   pokaż komentarz

   @R187: Więc można zarzynać i trzymać w nie humanitarnych króliczki dopóki je również zjadany, niezła logika .

  •  

   pokaż komentarz

   bo to futro to fanaberia, natomiast jedzenie mięsa już nie.

   @R187: a jednak sie da nie jescs miesa-patrz wegetarianie-moze jedzenie miesa to tez fanaberia? kto ma decydowac co jest a co nie jest fanaberia? Ja? Ty?
   Ja akurat jestem miesozerny ale tez mysle

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: ale jednak nikt nie hoduje tak zwierząt futerkowych. (Zresztą jak by je lapał, uśmiercał..) No i jest chyba różnica miedzy hodowaniem krówki na mięso, coś powszednie konsumowanego i potrzebnego a hodowaniem zwierząt na futra dla zamoznych rusków. Juz biorąc pod uwagę wzglad moralny.

   Najcudowniej byloby wprowadzić obostrzenia ogolnie do hodowli czegokolwiek- mozesz hodowac wszystko pod warunkiem zapewnienia godnych warunków życia (dot paszy, wybiegu oraz konteoli weterynaryjnej) i maksymalnie bezbolesnej smierci. Oraz wieksza konsumpcja dziczyzny (przy zrównoważonej gospodarce) przy ogólnym zmniejszeniu konsumpcji mięsa. Ale to moja utopia. Co sądzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   Najcudowniej byloby wprowadzić obostrzenia ogolnie do hodowli czegokolwiek- mozesz hodowac wszystko pod warunkiem zapewnienia godnych warunków życia (dot paszy, wybiegu oraz konteoli weterynaryjnej) i maksymalnie bezbolesnej smierci.

   @Mrs_Finch: wszystko i na temat-dobrze ujete
   Czy na futra czy na mieso czy na cokolwiek. Warunej jest jeden-masz nie meczyc. Tymczasem mamy tak ze nie mozesz hodowac na futra NAWET NIE MECZAC ale MOZESZ TORTUROWAC BO RABIN TAK CHCE. Co sadzisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @gorzki99: myśle że ogólnie propagowanie świata łaskawego wobec żydów powinno być publicznie dyskutowane. Czy to chodzi o mieso i ich chore tradycje, czy promocje pedofilii (afery hollywood/ostatni film "cuties" i zaslanianie sie holokaustem wobec każdej krytyki... czy choćby ujawniania ich działań) pewna grupa może wiecej i nie wolno nawet zapytać czy oni mogą, powinni (mord palestynczyków).
   Ale to taki kolejny nadtemat dotyczacy problemów tego swiata...
   Z moralnie prowadzona hodowlą- zupelnie sie zgadzam. Jedynie kłóci mi sie to z podatkiem- bo pasowałoby wprowadzić niski podatek który finansowałby może struktury sprawdzajace czy w danej hodowli nie dzieke sie źle? Lub obowiazek filmowania placówek...? Z takiej już prostej obawy dot moralnosci niektorych jednostek.

  • więcej komentarzy(31)

 •  

  pokaż komentarz

  Niemieckie cukrownie ,spalarnie ,sklepy ,firmy transportowe w Polsce i.t.d ....... tylko Polskie składowiska odpadów płoną :)

 •  

  pokaż komentarz

  Jakoś mi rolników nie żal. Sprzedali się za 500 zł i zagłosowali na partię która (razem z PO) zawsze niszczyła polskie rolnictwo.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_i_m_p_e_k: większy problem, że ta ustawa zakaże exportu koszernego mięsa. połowa koszernego mięska w izraelu pochodzi z bolzgi. bogaty kraj, na początku globalnego kryzysu rozp!#!%!%ać sobie rolnictwo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @p_i_m_p_e_k jestem pewien że zwykły rolnik nie hoduje norek a ten który to robi nie głosował na PiS. Są różni rolnicy i nie wrzucaj wszystkich do jednego pato wora. Jeżeli będzie zakaz krów to wtedy ucierpi grupa która na nich głosowała. Zabiorą 500+ to grupa której najbardziej zależy zacznie kraść albo wymierać

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: i bardzo dobrze. Jedyny niesmak pozostaje, że ubój rytualny dla potrzeb krajowych nadal istnieje.

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: no tak, bo twoim zdaniem ubój nierytualny różni się bardzo od rytualnego xd kotleciki smaczne? mleczko dobre? nie przyzwyczajaj się. spurka podobno zapisuje się do pisu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   ubój nierytualny różni się bardzo od rytualnego

   @lonegamedev: różni się.

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: no właśnie nie bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) różnica polega na tym jak zwierze jest ogłuszane. w rytualnym nie ogłusza się przed, tylko układa się zwierze głową w dół i przecina tętnice szyjną, co szybko odcina dostęp tlenu do mózgu i powoduje utratę przytomności. resztę robi serce wypompowując krew (istota uboju koszernego).

  •  

   pokaż komentarz

   tylko układa się zwierze głową w dół i przecina tętnice szyjną, co szybko odcina dostęp tlenu do mózgu i powoduje utratę przytomności.

   @lonegamedev: no to patrzaj co ta ustawa ma wprowadzic:
   "„3a. Wymogów określonych w ust. 1 i 3 nie stosuje się przy
   poddawaniu zwierząt szczególnym sposobom uboju przewidzianym przez
   obrządki religijne związków wyznaniowych o uregulowanej sytuacji prawnej
   funkcjonujących na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na potrzeby
   wyłącznie ich członków, zwanego dalej „ubojem bez ogłuszania”.

   3b. W przypadku, o którym mowa w ust. 3a, nie zezwala się na
   stosowanie systemów krępujących bydło przez umieszczenie w odwrotnym
   położeniu lub w dowolnym innym nienaturalnym położeniu.”,

   "3b. W przypadku, o którym mowa w ust. 3a, nie zezwala się na
   stosowanie systemów krępujących bydło przez umieszczenie w odwrotnym
   położeniu lub w dowolnym innym nienaturalnym położeniu.”

   Juz nie bedzie "glowa w dol" zeby zwierze stracilo przytomnosc

   Taka to fajna ustawa o ochronie zwierzat

  •  

   pokaż komentarz

   aha, czyli to nie jest różnica.

   @ropucha_paskowka: napisałem, że nie ma różnicy? napisałem, że jest niewielka - bo w obu przypadkach zwierze traci przytomność, a nie kona w męczarniach.

   Zresztą wbrew wyobraźni osób, którym brakuje podstawowej wiedzy z zakresu właściwie to nie wiem...pierwszej pomocy? biologi na poziomie podbazy? ¯\_(ツ)_/¯

   na podstawie anatomii człowieka, ale u zwierząt jest tak samo:

   Tętnica szyjna wewnętrzna ( łac. arteria carotis interna) - główne naczynie zaopatrujące mózg w krew tętniczą. Biegnie od miejsca podziału tętnicy szyjnej wspólnej (3-4 kręg szyjny) do podstawy czaszki .

   Tętnica szyjna wewnętrzna biegnie przez szyję tranzytem nie oddając żadnych gałęzi. W przypadku niemożliwości przepływu krwi przez tętnicę szyjną wewnętrzną, następuje błyskawiczna utrata przytomności prowadząca do śmierci .

  •  

   pokaż komentarz

   @p_i_m_p_e_k: Ale nie będą im "pedały" po polu biegać :D

  •  

   pokaż komentarz

   napisałem, że jest niewielka

   @lonegamedev: w którym ty wieku się zatrzymałeś. Skazywanie zwierzęcia na nawet niewielkie dodatkowe cierpienie tylko, żeby mięso było abstrakcyjnie "bardziej czyste" to barbarzyństwo. Nie wiem w ogóle dlaczego o tym dyskutować. A i tak mam duże podejrzenia, że to nie jest tylko "niewielka różnica".

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: zgodze sie z Toba jesli sie bedziesz ekstra dorzucal do budzetu aby zalatac dziure ktora dzieki temu powstanie. No choc jak znam zycie cos takiego uwazalbys za niesprawiedliwe. Tylko nie placz jak znowu podniosa podatki aby to zalatac. W koncu tego chciales.

  •  

   pokaż komentarz

   @abgaha: to działaj na rzecz legalizacji pedofilii. Dzięki temu będziemy mieli dużo wycieczek zagranicznych i wpływów do budżetu. Co za z was szury odhumanizowane...

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: na chwile obecna pedofila jest zakazana. Nie porownuj ludzi do zwierzat bo jesli tak robisz to nie ma co z Toba pisac bo jestes faszysta ktory morduje komary (widzisz potrafilem sie dokopac do Twojego poziomu). No to o podatki nie bedziesz plakal czy jak wiekszosc yntelygentow chcesz zmian i nie chcesz za nie ponosic odpowiedzialnosci?

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: no taka nazwa dla osob ktore uwazaja sie za madre ale nie chca ponosic konsekwencji swoich madrych decyzji ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Polska nie pozwala na sprzedaż dzieci przez surogatki. W Izraelu pewnie by kupowali co nie???
   @ropucha_paskowka: Nie szury. Oni to robią za pieniądze. Szekle nie śmierdzą.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: a jak błyskawiczna dokładnie? Bo w przypadku ogłuszenia to ułamek sekundy.

   Dla siebie chyba bym wolał ułamek sekundy niż dyndanie do góry nogami z przeciętną tętnicą minutę czy kilka ze świadomością, że umieram.

  •  

   pokaż komentarz

   @p_i_m_p_e_k: Elektorat PIS to głównie gówno rolnicy z paroma hektarami których nie powinno się w ogóle rolnikami nazywać bo to są zwykli bezrobotni których maskuje się w statystykach dopłatami i socjalami. Takiego mięsa halal które tutaj zakazali nie produkuje takie bieda gospodarstwo tylko duży przedsiębiorca, który już taki propisowy nie jest.

  •  

   pokaż komentarz

   Polska nie pozwala na sprzedaż dzieci przez surogatki. W Izraelu pewnie by kupowali co nie???

   @mastalegasta: tak na macę, a dojenie krów do gwałt #spurkacontent ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   źródło: cdn.quotesgram.com

  •  

   pokaż komentarz

   @scotty79:

   a jak błyskawiczna dokładnie? Bo w przypadku ogłuszenia to ułamek sekundy.

   Dla siebie chyba bym wolał ułamek sekundy niż dyndanie do góry nogami z przeciętną tętnicą minutę czy kilka ze świadomością, że umieram.

   nie ma czegoś takiego jak bezbolesny/bezstresowy ubój. nieważne czy walisz młotem w łeb, razisz prądem czy przyduszasz gazem.

   odcięcie dopływu krwi przy przecięciu tętnicy w pozycji do góry nogami to są sekundy.

   do tego nie przyrównujmy jak zwierzątka umierają w rzeźniach do tego jak żyją i umierają zwierzątka domowe, a przyrównujmy do tego jak zwierzątka umierają w przyrodzie (bo chyba nie uważasz, że trzymalibyśmy krowy w domach).

   jak krówka umierała na dziko to pewnie jak była rozszarpywana przez jakieś wilki, z głodu, z powodu chorób, czy w wyniku urazów. żadna z tych śmierci fajna nie jest - ale można dyskutować. imo jeżeli zwierzęta chowa się w takich warunkach, że nie cierpią przez całe swoje życie, tylko na końcu tego życia są zabijane - to jest ok.

   i na koniec - ustawa nie zabrania takiego uboju, tylko ubija rodzimy eksport. natomiast wierzę głęboko, że jakby jacyś żydzi to przejęli to byłoby spoko - bo by powiedzieli, uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

   ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Herubin: dokładnie, to emeryci rolnicy, różnego rodzaju hobbyści mający kilka ha po rodzicach, posiadaj różnego rodzaju poboczne zajęcia. Blokują rozwój całej branży w ten sposób.

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Krówka w naturze by nie umarła bo by się nie urodziła bo urodziła się tylko po to żeby ją człowiek zjadł. Wypada doczytać, czego używa się do ogłuszania przed ubojem, bo wydaje mi się, że nue jest to ani gaz, ani prąd ani młotek.

  •  

   pokaż komentarz

   @scotty79:

   Krówka w naturze by nie umarła bo by się nie urodziła bo urodziła się tylko po to żeby ją człowiek zjadł.

   czyli w naturze zwierzęta się nie rodzą, czy jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   czy może podnosisz pogląd, że jak człowiek zabija zwierzęta to źle, ale jak zwierzęta zabijają inne zwierzęta to dobrze?
   czy zdaniem lewicy człowiek nie jest w zasadzie zwierzęciem? czy po prostu nagle przestało to pasować do ideololi? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   z tego paradoksu nie da się wyjść bez zgwałcenia logiki - albo przyznania że zjadanie innych zwierząt jest częścią natury.

   Wypada doczytać, czego używa się do ogłuszania przed ubojem, bo wydaje mi się, że nue jest to ani gaz, ani prąd ani młotek.

   pewnie śpiewa się kołysanki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @lonegamedev: Statystycznie w granicach błędu zaokrąglenia krówki w naturze nie rodzą się wcale.

   Chyba, że wierzysz, że są w naturze tak świetnie przystosowane do swojego środowiska tak że urodziłyby się te ich miliardy które faktycznie się urodziły, a nie byłoby ich mniej więcej tyle co np. łosi.

   99.9% krów by się nigdy nie urodziło i nie umarłoby rozszarpane przez wilki.

   Swój niespodziewany "sukces" ewolucyjny zawdzięczają tylko temu, że są smaczne.

  •  

   pokaż komentarz

   @scotty79: no wiesz, ktoś im daje jeść - jakby je wszystkie wypuścić to choćby z tego powodu ich populacja spadnie. duh.
   co nie zmienia faktu, że w przyrodzie nikt się humanitaryzmem zabijania nie przejmuje - czyli już jesteśmy lepsi niż reszta świata przyrody. szach mat ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • więcej komentarzy(16)

1 2 3 4 5 6 7 ... 14 15 następna