•  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  A ja przypominam - Agoryzm.

 •  

  pokaż komentarz

  pozwala ona na interwencję obcych służb na terytorium Rzeczpospolitej
  na wniosek i prośbę Ministra Spraw Wewnętrznych. Na podstawie odpowiednika tej ustawy nasi strażacy pomagali Szwedom w 2019 roku.

  Pytanie czy Braun jest bardziej głupi czy bardziej cyniczny czepiając się tej ustawy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor: Weźmie się z dupy jakiś numerek i jedzie z tym przez lata całe. Tak samo było z 447.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor cóż ustawa 1066 nie została anulowana - witam w ZSRR 2.0

  •  

   pokaż komentarz

   @Nowy_pisarz: no i bardzo dobrze, bo dobra i potrzebna ustawa.

   witam w ZSRR 2.0

   @Nowy_pisarz: trzeba mieć mózg wielkości żołędzia, żeby UE do ZSRR porównywać

  •  

   pokaż komentarz

   no i bardzo dobrze, bo dobra i potrzebna ustawa.

   @Lipathor: ale ty głupi jesteś.... Albo debil albo zdrajca... możliwe że oba.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor podobieństw jest aż za dużo, a ustawa 1066 to nowa wersja o bratniej pomocy wcześniej mogli pomóc gdy komunizm byłby zagrożony a dziś demokracja.

   Poza tym Eu się dopiero rozkręca - jeszcze nie ma np. wspólnej armii choć brukselski komitet centralny socjalistycznych narodów zjednoczonych bardzo się stara. ( nazwa demokratyczne to tylko przykrywka) Trochę Cię wkręcam ale gdyby porównać zasady działania to poza nazewnictwem jest prawie to samo choć na dluższą metę może mieć gorsze skutki.

  •  

   pokaż komentarz

   ale ty głupi jesteś.... Albo debil albo zdrajca... możliwe że oba.

   @Ash69: ponieważ?

   a ustawa 1066 to nowa wersja o bratniej pomocy wcześniej mogli pomóc gdy komunizm byłby zagrożony a dziś demokracja.

   @Nowy_pisarz: zwłąszcza policja i strsaż pożarna xD

   Poza tym Eu się dopiero rozkręca - jeszcze nie ma np. wspólnej armii choć brukselski komitet centralny socjalistycznych narodów zjednoczonych bardzo się stara. ( nazwa demokratyczne to tylko przykrywka) Trochę Cię wkręcam ale gdyby porównać zasady działania to poza nazewnictwem jest prawie to samo choć na dluższą metę może mieć gorsze skutki.

   @Nowy_pisarz: nikt nikogo do członkostwa w UE nie zmusza, w przeciwieństwie do ZSRR.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor zgadzam się z tym, że nikt nikogo nie zmusza.
   Mamy inne czasy to i inne metody. W Polsce propaganda przed referendum była jednokierunkowa i obiecywano praktycznie cuda a potem faktycznie zaczęły się dziać wspaniale rzeczy - nie wiem czy informowałeś się co do tego czym jest UE i komu służy ( szczególnie dziwne jest zachowanie kolejnych rządów RP) jak tak dalej pójdzie to faktycznie w miejscu Polski zostanie jedynie zielona wyspa. Dostrzegam jakby celowe działanie wspaniałych przedstawicieli ludu -
   Mamy w kraju wspaniały rozkwit poszczególnych gałęzi gospodarki a Polacy z radością mieszkają i pracują w swoim kraju dorabiając się majątków i sporych oszczędności nie nękani przez urząd skarbowy i całą masę ograniczeń, koncesji i obostrzeń.
   Kraje zachodnie z zadzrością ciągle patrzą na wykształcone i pracowite rzesze mieszkańców kraju nad Wisłą.
   Nasze elektrownie atomowe i węglowe ( korzystające z nowoczesnych Polskich technologii) dają Polsce niezależność enegetyczną, nasza armia jest sprawna i gotowa do obrony naszego terytorium a rodzimy przemysł zapewnia armii świetny sprzęt bojowy lądowy powietrzny i wodny.
   Tak wspaniale jest że aż się obudziłem.
   Przyznam że nikt do bycia w UE nie zmusza - pranie mózgów jakie ten kraj dostaje od 30 lat działa znakomicie i żadne strzały nie są potrzebne.
   Gdyby jednak cos poszło nie tak i ten radosny nadwiślański naród chciałby zmienić zdanie to obecna natenczas ekipa może skorzystać w świetle Polskiego prawa z opcji przywołania pomocy z zewnątrz by stan tego "galopującego" zadowolenia nieco przygasić
   A tu i faktycznie straż pożarna się przyda xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Nowy_pisarz: nie wiem jak Ty, ale ja dość dobrze pamiętam czasy sprzed wstapienia Polski do UE. Tak samo jak pamięta większość Polaków, dlatego mamy tak wysokie poparcie dla obecności w UE, jak mamy. A jeśli sam nie pamiętasz, jedź np. na Ukrainę, tak mniej więcej wyglądała Polska 20 lat temu i porównaj sobie z tym co jest teraz.

   Gdyby jednak cos poszło nie tak i ten radosny nadwiślański naród chciałby zmienić zdanie to obecna natenczas ekipa może skorzystać w świetle Polskiego prawa z opcji przywołania pomocy z zewnątrz by stan tego "galopującego" zadowolenia nieco przygasić
   No popatrz a UK jakoś wyszło

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor nie twierdzę że opuścić UE się w pokojowy sposób nie da - rozważam jednak w Polsce inny wariant, na który to ustawa 1066 została pomyślana. Polska niestety nie jest w sytuacji UK i sytuacja zarówno gospodarcza jak i położenie ( wyspa) znacznie wszystko zmienia dodając że nie było u nich komunizmu - inny kraj i nie chodzi mi o mentalność żyjących tam ludzi - tylko rzadzące elity ponieważ jak widać to one nadają kierunek zmian - dzięki propagandzie i dają społeczeństwu zwodnicze poczucia decydowania o czymkolwiek. Co do Ukrainy etc. doskonale pamiętam "reprywatyzację", sprowadzanie zakładów do upadłości i sprzedaż za przysłowiową złotówkę. Praktycznie wszystko co się dało ( stanowiło konkurencję dla rynków zachodnich ) zostało przejęte przez tzw kapitał zagraniczny lub zmiecione z powierzchni ziemi ( dosłownie) A po wycofaniu się Rosjan coś niecoś tam zostało i działało i kraj mógł być samowystarczalny A po sukcesywnej wieloletniej modernizacji nawet konkurencyjny wobec innych gospodarek - ale to dzięki reprywaryzacji zostało szybko zaprzepaszczone ( lub zapobiegnieto temu dość sprawnie ) Co do porównania z Ukrainą to się nie zgodzę że to tak by u nas wyglądało mimo wszystko. Nie interesuję się tym krajem szczególnie a jest to podyktowane osobistą niechęcią do tych Ukraińców którzy dalej szczycą się bandami UPA I generalnie chwaleniem Hitle..ra Jeśli mój obraz Ukrainy jest mylny popraw: Nie był to tak uprzemysłowiony kraj jak Polska Rosjanie mieli tam wpływ aż do Majdanu ( po tym jak USA zainwestowało w demokrację 5 mld dolców) Polska ma i miała zupełnie inny potencjał startowy. Skoro ustawa 1066 jest niepotrzebna to należy ja jak najszybciej skasować uchylić unieważnić tylko co to zmieni skoro będą bazy hamerykańskie, które Polski nierząd załatwia nie trzeba nam niemieckich policjantów i wojska ani nawet strażaków ponieważ będą tu autonomiczne jednostki znane z krzewienia demokracji na całym świecie i NIC Z NASZĄ DEMOKRACJĄ nie zrobimy. Trzeba poszerzać horyzonty społeczeństwa a przez zrozumienie zaistniałej sytuacji będzie można oprzeć się propagandzie i zmienić w Polsce coś na lepsze.

  •  

   pokaż komentarz

   rozważam jednak w Polsce inny wariant, na który to ustawa 1066 została pomyślana

   @Nowy_pisarz: dlaczego zakładasz, że ustawa została pomyślana na tłumienie chęci ludności do opuszczenia UE?

   Co do Ukrainy etc. doskonale pamiętam "reprywatyzację", sprowadzanie zakładów do upadłości i sprzedaż za przysłowiową złotówkę. Praktycznie wszystko co się dało ( stanowiło konkurencję dla rynków zachodnich ) zostało przejęte przez tzw kapitał zagraniczny lub zmiecione z powierzchni ziemi ( dosłownie) A po wycofaniu się Rosjan coś niecoś tam zostało i działało i kraj mógł być samowystarczalny A po sukcesywnej wieloletniej modernizacji nawet konkurencyjny wobec innych gospodarek - ale to dzięki reprywaryzacji zostało szybko zaprzepaszczone ( lub zapobiegnieto temu dość sprawnie )

   @Nowy_pisarz: to kiepsko pamiętasz, bo zakłady państwowe były zadłużone, fatalnie zarządzane, z przestarzałą technologią i przerostem zatrudnienia.

   Co do porównania z Ukrainą to się nie zgodzę że to tak by u nas wyglądało mimo wszystko.

   @Nowy_pisarz: Ukraina miała PKB per capita w 1990 o 10% wyższe niż u nas.

   Skoro ustawa 1066 jest niepotrzebna to należy ja jak najszybciej skasować uchylić unieważnić tylko co to zmieni skoro będą bazy hamerykańskie, które Polski nierząd załatwia nie trzeba nam niemieckich policjantów i wojska ani nawet strażaków ponieważ będą tu autonomiczne jednostki znane z krzewienia demokracji na całym świecie i NIC Z NASZĄ DEMOKRACJĄ nie zrobimy

   @Nowy_pisarz: jest potrzebna, ponieważ stanowi dokument regulujący współpracę służb takich jak policja, straż pożarna i inne podległe MSW między krajami UE (każdy kraj ma własny odpowiednik tej ustawy) i nie ma to nic wspólnego z interwencją zbrojna i wojskami (bo te podlegają innym ministerstwom).

   Trzeba poszerzać horyzonty społeczeństwa a przez zrozumienie zaistniałej sytuacji będzie można oprzeć się propagandzie i zmienić w Polsce coś na lepsze.

   @Nowy_pisarz: Najlepiej zacząć od siebie, co w Twoim wypadku wykazałem wyżej pokazując, że kiepsko orientujesz się, czego dotyczy ustawa 1066.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor witam, człowiek słyszał z różnych źródeł o tej bratniej pomocy więc przyglądam się dokładniej A nawet brnę mozolnie przez takie sprawy i powiem że jest trochę gorzej niż myślałem

   Strona rządową ma swoje wyjaśnienia i bardzo dobrze - można porównać ze swoim sumieniem zdania obu stron. Obejrzyj jak dasz radę ( to jednak nie film akcji ale warto - niczego ci nie ujmując):

   https://youtu.be/IcT_onxN9Ag

   Jak dotrę po pracy do całego tekstu ustawy wraz z najnowszymi poprawkami to przeczytam

   Martwi mnie wykorzystanie obcych już nie tylko funkcjonariuszy ale wojsk/służb - jakoś nie widzę potrzeby ściągania ich do Polsku - strażacy owszem, nasi też jeździli nam też może się przydać.
   Akurat dobrnąłem do 2h44 min tego materiału który zalinkowałem.
   Jeśli znajdziesz czas i ochotę obejrzeć to chętnie o tym porozmawiam.
   Co do stanu gospodarek Pl u Ua to zajmę się tym jutro ( życie zawodowe pochłania sporo czasu) ,
   wiesz pamięć zawodną jest.
   Kołacze mi się gdzie szukać - samo PKB to pierwsze co przejrzę jeszcze jest stan zadłużenia oraz szanse rozwoju gospodarek ich potencjału jak zastalismy po wyjściu Rosjan oraz to co zostało zrobione by - ten stan polepszyć lub pogorszyć ( osobiście znam historię zakładu, który dobrze prosperował eksport na świat - A następnie szybko został doprowadzony do upadku - znam z pierwszej ręki istotne szczegóły) Pewnie w trakcie przyjdzie mi jeszcze kilka rzeczy do głowy.
   Na wypoku też można się uczyć i poszerzać wiedzę,
   Pozdro

  •  

   pokaż komentarz

   @Nowy_pisarz ustawa z dnia 7 lutego, 2014
   Art. 5 punkt drugi podpunkt 15 i:
   Liczbę i rodzaj wwożonej broni palnej, amunicji i środków przymusu bezpośredniego;
   W przypadku broni palnej dodatkowo określić jej serię,
   Numer oraz model i kaliber każdego egzemplarza;

   C

  •  

   pokaż komentarz

   @Nowy_pisarz czytam ustawę i odnoszę wrażenie że to jakby 2 w 1 - generalnie chodzi o sformułowania:
   Wspólnej operacji lub wspólnego działania ratowniczego

   A co do operacji lub.... To określone są Decyzja Rady 2008/617/WSiSw też ciekawa decyzja

  •  

   pokaż komentarz

   @Nowy_pisarz: powiem tak, jak widzę tytuł 'o bratniej pomocy' to wiem już, że źródło jest szurskie i dziękuję postoję. Natomiast jeśli masz pod ręką link do bieżącej wersji ustawy (zakładam że były jakieś zmiany od 2014, to byłbym zobowiązany)

   Martwi mnie wykorzystanie obcych już nie tylko funkcjonariuszy ale wojsk/służb

   @Nowy_pisarz: ustawa 1066 nie pozwala na ściąganie obcych wojsk, co już pisałem dwukrotnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor ah nie - w pierwszej chwili też myślałem że to kolejne opowiadanie o tym czy to dobre czy złe
   A to jest posiedzenie komisji rządowej - oficjalne aż do znudzenia
   Akurat Pan poseł Braun jako prawie jedyny się tam udzielał a w minutach 2h44 do 2h48 aż kibicowałem i się zawiodłem - nie na Braunie

   Link do ustawy

   http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1066

   Na samym dole link do tekstu ustawy
   Jak obejrzałem i przetrawiłem całość to zrozumiałem tytuł filmu na Youtube

   Tak samo przedstawiciel rządu nie odniósł się do tego czy pozostawienie wpisu o chyba w punkcie 5- tym nie pozwoli lokalnym przedstawicielom władzy we wchodzenie w bilateralne stosunki z przedstawicielami obcych formacji "lub" ich pracownikami

   Srr ale to było jak mecz piłki nożnej ( której nie jestem fanem) nudy i kopanina i kilka sytuacji podbramkowych .
   Powiedz czy po przeczytaniu ustawy i tych oczywiście innych tzn jeżeli ustawa taka i tak mówią tak i tak - poczytałem i wcale różowo to nie wygląda - nie jestem fatalistą ale sytuacja w PL też nie jest różowa - taka ustawa jest w razie W i to W jest zabezpieczone

  •  

   pokaż komentarz

   @Lipathor co do wojsk obejrzyj film który zalinkowałem i przeczytaj ustawę