•  

  pokaż komentarz

  Aby trochę doprecyzować to TEDx wcale nie jest słynny. Konferencje TEDx są organizowane przez pasjonatów i TED nie ma możliwości kontrolowania co tam jest wygłaszane. Dopiero po konferencji decydują które filmy są umieszczane na ich stronie internetowej. Ten się tam nie znalazł i sam TED odcina się od niego.

  To tak jakby ktoś samodzielnie chciał podjąć się opinii nie bazując na samych nagłówkach. Pewnie i tak mało kto przeczyta mój komentarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka miałem pisać że Ted a TEDx to co innego ale prawaki i tak łykną to

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: Dokładnie tak. Proszę o plusy dla kolegi wyżej, zanim ktoś tu rozpocznie jakiś bojkot TEDxa.

  •  

   pokaż komentarz

   @xqwzyts: @ropucha_paskowka oczywiście ma rację, nie mniej jednak każdy kto zna ted, raczej też wie o istnieniu tedx

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: Fragmenty z tej mowy TEDx od 3 lat przewijają się na wykopie. To znalezisko to zwyczajna manipulacja. W żadnym momencie tego filmiku nie pada zdanie o tym, że pedofilia powinna zostać zaakceptowana przez społeczeństwo (tak jak to sugeruje opis). Mirjam Heine jasno mówi, że czyny pedofilskie są nielegalne i tak powinno być zawsze.

   Polecam zobaczyć całe 13 minut tego wystąpienia ze zrozumieniem, nie 1-2 minuty pociętych zdań.

   "Chodzi w nim o to, aby pedofile częściej mieli odwagę szukania pomocy u specjalisty (po to, aby brali udział w terapii, otrzymywali leki itp.), gdyż właśnie izolacja prowadzi do zwiększenia liczby molestowanych dzieci.

   Według danych, które dała, w ciągu ostatnich 10 lat ponad 9500 osób w Niemczech otrzymało tego typu pomoc, gdyż sami się tam zgłosili - 98% z nich nigdy nie skrzywdziło dziecka.

   Podkreśliła, że wykorzystywanie seksualne dzieci jest nielegalne i tak musi być zawsze. Poruszyła temat, że wiele takich osób nie ma odwagi zgłaszać się do lekarza po pomoc."

   "She also inquires how all of us can gain if we distinguish clearly between our feelings and our actions. Since pedophiles can’t change their sexual desires, they must learn to control them to not act upon them."

   https://www.wykop.pl/link/4904689/

  •  

   pokaż komentarz

   @Frygus96: @artpop: @ropucha_paskowka: To znalezisko to są dwa wykłady sklejone w jeden film. Jako, że ten drugi był na Wykopie już 2 miesiące temu i go wtedy obejrzałem w całości to mogę go streścić, ale ogółem tl;dw jest takie:

   Nie chodzi o to, by pozwalać na czy akceptować zachowania pedofilskie, tylko o to, żeby osoby o takich skłonnościach nie bały się przyznać przed innymi do ich posiadania, bo tylko wtedy mogą uzyskać pomoc i dzięki temu nigdy nie przekuć swoich myśli w czyny. Chodzi o to, by te osoby nie posuwały się do popełniania przestępstw.

   A teraz dokładniejsze streszczenie:

   0,5-3% mężczyzn ma skłonności pedofilskie. Nie mówię, że kobiety nie mają, ale nie ma badań na ten temat.
   Dużo osób może mieć problemy z takimi myślami, ale nie wiesz o tym. W samej Holandii jest to między 42 500 a 250 000 osób. Chciałabym mocno podkreślić jedno: nawet, jeśli tych osób jest dużo, to większość z nich wie, że te uczucia powinni tłumić, a więc większość z tych ludzi nie przekuwa tych myśli w czyny i to wspaniale. Problem jest taki, że ci ludzie nie mogą o tym nikomu opowiedzieć, bo spotkają się z nienawiścią.
   Miłość której pragną jest niemożliwa i to sprawia, że są bardzo samotni.
   Niestety czasami ci ludzie zaczynają działać, zaczynają popełniać przestępstwa i ja tego nie usprawiedliwiam, wręcz przeciwnie, ja pracuję dla policji, mówię tylko, że to logiczne, że tak się zdarza.
   Co więc zrobimy z tą wiedzą? Na pewno wiele osób powie – wypleńmy tych ludzi ze społeczeństwa, zamknijmy ich gdzieś daleko od naszych dzieci. Z emocjonalnego punktu widzenia rozumiem takie słowa. Ale nie ma to sensu, bo mówimy tu o biologii, orientacji seksualnej, coś, czego nie da się zmienić.
   Codziennie też rodzą się nowi ludzie, którzy będą mieć takie skłonności, więc eliminacja ich ze społeczeństwa byłaby niepraktyczna, nie zrobili oni niczego złego.
   Podejdźmy do sprawy w sposób dojrzały, wymyślmy sprytne rozwiązanie. Nie powinniśmy nienawidzić tych ludzi i reagować agresją, bo to nie rozwiąże tego problemu. Proszę, bądźmy racjonalni, otwarci i rozmawiajmy o tym problemie jak dojrzałe społeczeństwo. Czy gdyby wasz syn przyznał się przed wami do takich skłonności, to pobilibyście go czy chcieli znaleźć dla niego pomoc?
   Tylko jeśli będzie otwartość w tym temacie ludzie znajdą w sobie siłę by się do tego przyznać i szukać pomocy i naprawdę wierze, że to przybliży nas o krok w kierunku prewencji. Jeśli choć jedno dziecko zostanie dzięki temu wykładowi albo mojej pracy ocalone od wykorzystywania, to już będzie to sukces.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: Wytłumaczysz mi w jaki sposób moje znalezisko jest manipulacją? Edit: Bo wysuwając takie stwierdzenie sam manipulujesz ;)

  •  

   pokaż komentarz

   Wytłumaczysz mi w jaki sposób moje znalezisko jest manipulacją? Edit: Bo wysuwając takie stwierdzenie sam manipulujesz ;)

   @Frygus96: Przecież napisałem dokładnie. To znalezisko to 1-2 minuty zdań z różnych pociętych materiałów (np. mowy studentki medycyny Mirjam Heine, która trwa 18 min [nie 13, powyżej zrobiłem błąd]). Dodatkowo w tym filmiku w żadnym momencie nie pada cytat z twojego opisu o tym, że pedofilia powinna być zaakceptowana przez społeczeństwo: "Scholars Say Pedophilia Is Now A Sexual Orientation That Should Be Accepted by Members Of Society".

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: ale czy moje znalezisko sugeruje że ktokolwiek chce cokolwiek zalegalizować?

  •  

   pokaż komentarz

   nie mniej jednak każdy kto zna ted, raczej też wie o istnieniu tedx

   @Frygus96: Jest przeciwnie, a Ty właśnie na tej niewiedzy próbujesz żerować. Zakop.

  •  

   pokaż komentarz

   (np. mowy studentki medycyny Mirjam Heine, która trwa 18 min [nie 13, powyżej zrobiłem błąd])
   ale czy moje znalezisko sugeruje że ktokolwiek chce cokolwiek zalegalizować?


   @artpop: @Frygus96: Jednak cała mowa trwa około 13 minut. Filmik już widziałem ponad 2 lata temu, znalazłem inną kopię. Twoje znalezisko sugeruje, że naukowcy w tym filmiku twierdzą, iż pedofilia (czyli wykorzystywanie seksualne dzieci) powinna być zaakceptowana przez członków naszego społeczeństwa - a to zwyczajna informacja nieprawdziwa.

  •  

   pokaż komentarz

   Wytłumaczysz mi w jaki sposób moje znalezisko jest manipulacją?

   @Frygus96: W taki sposób, że ten tekst nałożony przez osobę która zrobiła ten filmik (bo oczywiście na ma go w oryginale) jest kłamstwem. Jak już napisałem wyżej:

   Nie chodzi o to, by pozwalać na czy akceptować zachowania pedofilskie, tylko o to, żeby osoby o takich skłonnościach nie bały się przyznać przed innymi do ich posiadania i poszły na terapię

   pokaż spoiler CC: @artpop

   źródło: i.imgur.com

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop
   @R187
   Damaged control ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   pokaż spoiler Znowu lewakib tłumaczą, że wcale nie mieli to na myśli xD

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: Ale pada tam zdanie :

   We shouldn't increase the sufferings of pedophiles by excluding them, by blaming and mocking them.

   Też trochę fikołkujesz.

  •  

   pokaż komentarz

   @Volki: Chciałeś powiedzieć znowu prawaki manipulują i trzeba prostować ich kłamstwa. Obejrzyj sobie sam całość jak nie wierzysz:

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @R187 Znowu zaczyna się tłumaczenie co kto miał na myśli xD

   PS Oczywiście chodziło o "damage control".

  •  

   pokaż komentarz

   Też trochę fikołkujesz.

   @alienv: A po tym zdaniu powiedziała, że "By doing that, we increase their isolation and we increase the chance of child sexual abuse."

   Myślę, że lekarze/badacze/naukowcy/studenci, którzy robią badania o/na osobach z tą parafilią, wiedzą więcej na ten temat, niż ja lub ty.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: czyli to w końcu zaburzenie? bo ta pani twierdzi ze orientacja tak jak hetero ( ͡º ͜ʖ͡º) wiem co bylo dalej, wkleilem fragment z "excluding" w kontekscie opisu

  •  

   pokaż komentarz

   "Scholars Say Pedophilia Is Now A Sexual Orientation That Should Be Accepted by Members Of Society".

   @artpop: to jest tytuł filmu na YT. Pewnie przez przypadek przeoczyłeś. Albo celowo.

  •  

   pokaż komentarz

   @ropucha_paskowka: Nie do końca, TEDx to jest franczyzna TED-a, który na niej zarabia hajs. Tak jak MacDonald czy Żabka. Jeśli w jakimś maku zaczną sprzedawać hambugsy z mięsem wuchańskich nietoperzy to nie jest tak, że Mac Donald Corp. w USA nie ma z tym nic wspólnego.

  •  

   pokaż komentarz

   @panropuch: nie wiesz jak to działa, a się wypowiadasz. Psujesz reputację ropuch na wykopie.

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: Typowe lewackie oswajanie z pedofilią i typowa lewacka relatywizacja czynów absolutnie negatywnych. Bronienie morderców, złodziei, gwałcicieli i pedofili to zachęta dla tych ludzi do działania. Nie wiem jak możesz patrzeć codziennie rano w lustro.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest tytuł filmu na YT. Pewnie przez przypadek przeoczyłeś. Albo celowo.

   @L3stko: to nadal jest manipulacja bo w takim razie wrzucający sugeruje że filmik jest dowodzi czegoś co tak naprawdę nie pada w filmie. A wykopek albod debil co nie ogląda tego co wrzuca albo też celowo manipuluje

  •  

   pokaż komentarz

   iż pedofilia (czyli wykorzystywanie seksualne dzieci)

   @artpop: Pedofilia to nie jest wykorzystywanie seksualne dzieci. Czyn pedofilny to jest wykorzystywanie seksualne dzieci. Pedofilia to cecha człowieka, która powoduje u niego skłonność do czynów pedofilnych.

   Czynów pedofilnych może się dopuścić pedofil, ale też np przestępca nie będący pedofilem, a czerpiący korzyść z produkcji pornografii dziecięcej. Tacy ludzie moim zdaniem powinni być izolowani i przykładnie karani aby

   Pedofil może całe życie ani razu nie opuścić się takiego czynu bo zdając sobie sprawę z ich szkodliwości podejmuje decyzję aby tego nie robić wbrew wewnętrznym skłonnościom. Takim ludziom współczuję trudnego życia i szanuję za ich postawę.

  •  

   pokaż komentarz

   @porkis: Wiem, jednak w mowie potocznej samo słowo pedofilia kojarzy się z wykorzystywaniem dzieci. Pisząc to zwracałem uwagę na opis tego znaleziska (fałszywy cytat).

  •  

   pokaż komentarz

   @artpop: no właśnie, brak rozróżnienia tych dwóch pojęć w mowie potocznej powoduje moim zdaniem dwa szkodliwe zjawiska.

   Jedno to takie że każdego pedofila, bez względu na to czy dopuszcza się czynów pedofilnych czy nie, należy potępić, izolować, ... zamiast im pomóc. Bywa, że oni sami są ofiarami czynów pedofilnych.

   Drugie to takie, że pedofilów trzeba chronić bo to nie ich wina, tacy już są. Trzeba ich chronić bardziej niż ofiary czynów pedofilnych których się dopuszczają.

   Moje priorytety są proste. Najpierw ochrona dzieci przed czynami pedofilnymi. Później pomoc pedofilów w ich sytuacji. Absolutnie w tej kolejności.

 •  

  pokaż komentarz

  Po pierwsze "TEDx" to konferencje niezależne od organizacji TED odbywające sie na ich licencji. Więc obecność tego wykładu na tej konferencji nie oznacza, że TED to popiera.

  Po drugie, bez wątpienia pedofilia to orientacja seksualna. Tak samo, jak normalny mężczyzna zaczyna w okresie dojrzewania odkrywać pociąg do kobiet, tak pedofil zaczyna odczuwać pociąg do dzieci (konkretne ramy wiekowe mogą sie różnić). To nie ogranicza sie do pociągu seksualnego - taki pedofil może sie również w dziecku zakochać romantycznie. Trwa to przez cale życie i obecnie nie znamy żadnego sposobu, żeby to zmienić orientacje seksualną. Nawet, jeśli zakładamy, że każdy kontakt seksualny dziecka z dorosłym jest szkodliwy (co moim zdaniem jest wątpliwe), to nie widze sensu w potępianiu ludzi za to, że sie tacy urodzili. Nie ma to sensu zarówno moralnego jak i pragmatycznego. Ci ludzie powinni móc otrzymywać wsparcie psychiczne i ew. leki obniżające popęd - w przeciwnym wypadku zwiększy sie prawdopodobieństwo, że kogoś skrzywdzą. Ja bym jeszcze zapewnił lalki/roboty w kształcie dzieci i komputerowo generowane porno dziecięce, które według kretyńskiego polskiego prawa jest nielegalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quester Większość przeczytała nagłówek, wysunęła błędne wnioski i wypisuje brednie. Miło widzieć, że jednak są ludzie, którzy przeanalizują treść i odróżniają skłonności pedofilskie od czynów pedofilskich.

   Możesz jednak rozwinąć ten fragment, bo nie do końca rozumiem?

   Nawet, jeśli zakładamy, że każdy kontakt seksualny dziecka z dorosłym jest szkodliwy (co moim zdaniem jest wątpliwe)

  •  

   pokaż komentarz

   @Abrewiacja:

   Self-reports in Baker and Duncan's (1985) national
   study in Great Britain suggested that lasting negative effects for
   SA persons are rare: 13% for women and 4% for men.
   Żródło

   Można poczytać sporo historii o pozytywnych relacjach między młodymi ludźmi (nastolatkami lub dziećmi) a dorosłymi, np. tu: https://www.ipce.info/host/rivas/positive_memories.htm

  •  

   pokaż komentarz

   @Quester: na to jak bardzo taki kontakt jest szkodliwy mają wpływ głównie 3 czynniki - wiek (im dziecko młodsze tym bardziej przeżywa traumy), intensywność ( ilość zbliżeń i to jakie to były zbliżenia, czyli co innego pocałunek od mamy, a co innego gwałt), oraz bliskość osoby która to robi ( znów - bardziej namiesza w psychice kiedy to robi osoba bliska niż nieznajoma). Dlatego tak ważne jest żeby dzieci uczyć kiedy ktoś z nimi się bawi, a kiedy wykorzystuje ich naiwność....
   ps. JAk widać płeć nie wpływa na przeżywanie tego. A o tym niestety rzadko się mówi.

  •  

   pokaż komentarz

   @Quester: dzięki za komentarz wstawiłem to bo chciałem rozpocząć jakaś dyskusje normalniejsze na ten temat nie coś co widzimy na wykopie od pewnego czasu. "Wieszac pedofilii"

  •  

   pokaż komentarz

   @Quester: k#??a mać, to jest właśnie to co mi nie pasuje w agendzie LGBTQ. Normalizowanie każdego odchyłu, kwalifikowanie go jako jedna z orientacji, świadomości, płci itd. Krok po kroku, jeden odchył po drugim, aż dotrzemy do nekrofilii, czy zoofilii połączonej z pedofilią.
   Nie wierzę w obecne "dokonania" naukowe dotyczące badań nad tymi tematami. Uniwersytety nie wspierają zespołów/ projektów których wyniki nie wpisują się w w.w. agendę, a szeroko rozumiana nauka w dziedzinie socjologii, psychologii otrzymała wąską sferę w której może działać, tak aby wszystko zgadzało się z zakładanym nurtem.

  •  

   pokaż komentarz

   @CyrekLax: Ziom, jakiekolwiek chwalenie pedofilii jest potężnie stygmatyzowane. Artykuł Rinda który zalinkowałem został potępiony przez Kongres USA jednogłośnie (!). Naprawde twierdzisz, że tylko badania, które chwalą pedofilie są wspierane? Wszystkie organizacje LGBT obecnie odcinają sie od pedofilii.

   Normalizuje sie to, co zasługuje na normalizowanie.

 •  

  pokaż komentarz

  Ona mówi, że człowiek nie ma wpływu na to, kto albo co go jara, ale ma wpływ na to, jak się zachowuje. Więc żeby pedofil był uznawany za normalnego człowieka, to musi się kontrolować i nie realizować swoich fantazji. A jeśli mu trudno, powinien się zwrócić do specjalistów, którzy stłumią w nim popęd.
  Problem, jak mi się wydaje, polega na tym, że przy obecnym nastawieniu społeczeństwa, pedofil nie może sięgnąć po pomoc, bo w ten sposób "wyjdzie z szafy" i zostanie poddany ostracyzmowi. A skoro nie sięgnie po pomoc, to nikt mu jej nie udzieli i prędzej czy później dopadnie i zgwałci jakieś dziecko.
  Jako rodzic wolałbym, żeby pedofile dobrowolnie sięgali po pomoc, bo wtedy jest mniejsze ryzyko, że skrzywdzą dzieci. Trzeba ich tylko zachęcić do zgłoszenia się po nią. A ci, którzy dymają dzieci, powinni być izolowani na zawsze, a nie ułaskawiani, jak zrobił to prezydent Andrzej Duda, albo przenoszeni do innej parafii, jak robi się to w Kościele Rzymskokatolickim. A Sasin powinien oddać 70 mln, które nam ukradł.

 •  

  pokaż komentarz

  Dla wszelkich poszukiwaczy sensacji stwierdzenie, że pedofilne zorientowanie chronofilne jest czymś stałym i niezmiennym w przebiegu życia jednostki [1] może być szokującym, a dodatkowo podobieństwa i różnice względem teleiofilii [2, 3] unaoczniają konieczność zniuansowanego podejścia do tej kwestii. Osoby pedofilne muszą otrzymać inną pomoc niż niepedofilne w przypadku wykorzystywania seksualnego dzieci [4,5 str 47-65], jak również przed tego rodzaju występkiem [6], by tkanka społeczna mogła być w miarę spójną. Demonizowanie i spychanie na margines takich jednostek, choć wywoływane zrozumiałym obrzydzeniem względem preferencji, nie przyniesie oczekiwanych skutków w postaci eliminacji problemów w sposób inny niż przemilczenie i radzenie sobie ze skutkami działań zgodnie z tą preferencją.

  1. https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs11930-018-0167-0
  2. https://link.springer.com/article/10.1007/s10508-011-9882-6
  3. https://link.springer.com/article/10.1007/s10508-012-9900-3
  4. https://journals.viamedica.pl/seksuologia_polska/article/viewFile/33534/24577
  5. https://sw.gov.pl/assets/37/29/65/a38bfc21963add8b077e8edfdf2722720705cd6f.pdf#page=47
  6. https://link.springer.com/article/10.1007/s11930-016-0076-z

1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 następna