•  

  pokaż komentarz

  Biznes Pana Wójcika i jego rodziny =/= Polskie Rolnictwo.

  •  
   saper_vodiczka

   -5

   pokaż komentarz

   @tomski84: żebyście się czasem nie zdziwili( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @saper_vodiczka:
   Propaganda jaka ma obecnie miejsce w mediach należących do pana biznesmena Rydzyka oraz poświęcenie z jakim politycy konfederacji oddają się sprawie obrony biznesu kontrolowanego de Facto przez JEDNĄ RODZINĘ próbując przedstawić to jako ZAGROŻENIE DLA POLSKIEGO ROLNICTWA (-‸ლ) świadczy tylko o tym jak bardzo skorumpowane są to środowiska.
   Wystarczy tylko odpowiednio dużo sypnąć kasą a są gotowi robić z siebie idiotów na niespotykaną dotąd w polskiej polityce skalę.
   Sprawę niszowej branży nie mającej wiele wspólnego z rolnictwem
   (def. rolnictwa - dział gospodarki, którego głównym zadaniem jest dostarczenie płodów rolnych)
   próbują przestawić jako ZAGROŻENIE DLA POLSKIEGO ROLNICTWA.

  •  

   pokaż komentarz

   @tomski84: 40% eksportu drobiu pod to się łapie

 •  

  pokaż komentarz

  Koalicja Zjednoczonej Prawicy właśnie, decyzją Kaczyńskiego, się rozpada. Procentowo w KO poparcie dla ustawy "o fretkach" wynosiło 95% tylko czterech posłów głosowało przeciw.
  W Zjednoczonej Prawicy 75% poparcia dla ustawy przeciw głosował trzydziestu ośmiu, przy czym piętnastu wstrzymało się a sześciu nie głosowało. Lewica w całości za.

  PIS, PO wraz z przystawkami i lewica już głosów pewnych grup wyborców nie zobaczą:
  rolników produkujących pasze, i hodujących zwierzęta pracowników branży mięsnej, pracowników branży futrzarskiej, handlowców którzy organizowali eksport.

  Ceny mięsa pójdą nagle w dół, część konsumentów się z tego ucieszy, producenci będą musieli gdzieś upchnąć towar którego nie da się sprzedać do dotychczasowych odbiorców.
  A potem ...
  A potem, będą musieli sobie zrekompensować straty podnosząc ceny.
  Wtedy wejdą producenci zagraniczni, ze swoimi wędlinami gdzie mięso to tylko dodatek, chlorowane kurczaki ze Stanów, argentyńska wołowina, ukraińskie filety z kością [ https://www.pb.pl/producenci-drobiu-rosnie-nieuczciwa-konkurencja-z-ukrainy-970884 ]

  Zarżnęli gospodarkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @WartoWiedziec: tak tak, jak platforma podnosiła woek emerytalny alb owysylala 6 latków do szkol i zabierala ofe to juz nigdy miala nie zobaczyć glosow pracujących, rodziców, osob odkładających w ofe. i co? xD rolnik nie jest osobą, która będzie pamiętać za czym glosowali posłowie, ważne ze ksiundz z ambony powie o LPG i głos zdobyty. Bo chyba nie chcesz mi powiedzieć ze nagle rolnik zacznie na szurow pokroju sosnierza i godek glosowac xD

 •  

  pokaż komentarz

  Gdyby Bóg nie chciał tej ustawy to by jej zakazał.

 •  

  pokaż komentarz

  "roczne przychody polskich rolników pochodzące z hodowli zwierząt futerkowych, w zależności od koniunktury, wynoszą od 400 mln do 600 mln euro. " "590 milionów złotych wpływu do budżetu " (2013)
  "W 2016 roku funkcjonowało w naszym kraju 1144 ferm tego typu (łącznie fermy norek, lisów, jenotów i szynszyli). Europejskim liderem w tym zakresie jest Dania (1518 ferm)."
  "większość ferm to fermy rodzinne, w 90% z kapitałem wyłącznie polskim."

  https://businessinsider.com.pl/o-norkach-bez-emocji-znaczenie-gospodarcze-hodowli-zwierzat-futerkowych/kh5gt6f