•  
  dav2015

  +766

  pokaż komentarz

  źródło: Trilogy then now.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  Nie śmiejcie się z PS5, bo strzelacie sobie w kolano przez to. Niech ludzie kupują PS5, wtedy microsoft musi grać lepiej, więc lepsze oferty będą dla nas - jako konsumentów. Bo jak PS5 upadnie, to microsoft ma monopol no i będzie robić co mu się podoba -np. abonament po 200zl miesiecznie

  •  

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: Połowicznie masz rację. Jeśli Microsoft będzie notować na tyle duże zyski, że sony się zawinie (co się nie wydarzy, ale przyjmijmy dla dyskusji, że może), to rzeczywiście monopol może źle nam zrobić. Jednak monopol nigdy nie jest długowieczny (vide steam), natomiast należy jednak propsować Microsoft, bo to co zrobili to naprawdę w świecie growym najlepsze co mogło się wydarzyć dla casualowych graczy. Ostatecznie jeśli im się nie uda, to będzie dla nich i dla innych znak, że nie tędy droga (a przecież chcemy, żeby właśnie taka była obrana droga).

  •  

   pokaż komentarz

   Bo jak PS5 upadnie, to microsoft ma monopol

   @Klopsztanga: przecież microsoft ma monopol prawie od 30 lat z windowsem, i nawet bym powiedział że cały czas rozwija się w dobrym kierunku, pomijając małe wpadki jak ME, wczesna vista czy 8.1 to windowsy ewoluują w dobrą stronę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: Ludzie i tak kupią PS5 dla tych gier w które nie zagrają na PC. Nie trzeba mieć 2 konsol żeby ograć wszystkie AAA, ale PS5 jest do tego niezbędna, więc... Ja też kupie PS5 ale w momencie jak będzie jakiś tytuł sprzedający konsolę - na razie na widoku tylko GOW- Ragnarok w 2021 bo reszta i tak wychodzi na PS4.

  •  

   pokaż komentarz

   @WLADCA_MALP: przecież Sony powiedziało, że przez 4 lata będą wychodzić wszystkie gry na ps4 i ps5 jednocześnie. Jedyny ex to remake deamon souli i to jedyna gra jaką pokazali warta uwagi. Po ostatnim GoW ta marka jest już dla mnie martwa bo nie takiego gniota i nie takiego nudnego gameplayu oczekuje od GoW.

   Od dawna konsol sony używałem tylko do exów bo wszystko inne mam na PC i PS5 najwyżej od kogoś pożyczę bo Sony już mojej kasy nigdy nie zobaczy.

   @kolargolo: Sony się nie zwinie? Przypominam tylko, że Sony już było wielokrotnie na skraju bankructwa i jedyne co ich uratowało to ich dział entertainment, jak zawalą ze sprzedażą gier (a zawalą bo nawet na zachodzie ludzie pukają się w głowę widząc ceny) to Sony znów może wrócić na skraj bankructwa bo reszta firmy jest nierentowna.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolargolo: Ja jestem casualem, ale dla mnie abo 200 na rok to max. Z sony mają promki raz na pół roku i zwykle wtedy kupuję przedłużenie.
   Cena M$ mnie przerasta, a wiem że sytuacja była by jak z moim kontem steam -> gry leżą i czekają na święte nigdy by je przejść.
   Wolę kupić sobie nową grę z drugiej ręki i mieć na nośniku jak ładować w abonament ala netflix i mieć dostęp do masy syfu i kilku tytułów do przerobienia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: Ale przecież nie upadnie. Choćby skały srały w Japonii i tak kupią PS-a. Tak samo ludzie, którzy mają już bibliotekę gier z PS4. Przecież jej nie wyrzucą... To jest tylko kwestia czy tym razem wahadełko sprzedaży wychyli się bardziej w kierunku PS5, czy Xboksów. Moim zdaniem tych drugich, bo to lepszy pakiet. Ale ja nie jestem konsolowcem, więc mogę nie do końca czuć ten rynek...

  •  

   pokaż komentarz

   @RedBaron: no teraz to ciężko jak mało jest grup które łamią denouvo

  •  

   pokaż komentarz

   Tak samo ludzie, którzy mają już bibliotekę gier z PS4.

   @ictu: przecież nie da sie grac w gry z PS4 na PS5 - tzn w niektóre tytuły tylko

  •  

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: microsoft juz dawno współpracuje z sony jesli chodzi o konsole bo wiedzą ze razem zarobią wiecej. Np. Premiere konsol teraz mają praktycznie w tym samym czasie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: 99% gier z PS4 ma współpracować z PS5 na premierę

  •  

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: Sony potwierdziło, że 99% gier z ps4, będzie można uruchomić na ps5.

  •  

   pokaż komentarz

   @kolargolo: PlayStation to za duża marka żeby od tak Xbox mógł ją pobić i stać się monopolem. Może zgarnąć 60/70%(co i tak jest prawie niemożliwe) rynku tej generacji, ale w tych 30-40% nadal masz 50 milionów konsoli.

  •  

   pokaż komentarz

   Bo jak PS5 upadnie,

   @Klopsztanga: Mało prawdopodobne ¯\_(ツ)_/¯. Zwróć uwagę, że skok cenowy w grach był już przy wypuszczeniu ps3, a i tak ludzie kupowali i grali i to samo będzie z PS5. Na ps4 nowe tytuły nie kosztowały mało, bo np. za God of War w dniu premiery trzeba było zapłacić 250 cebulionów. Z ps5 będzie to samo niektóre tytuły będą kosztować z 20 zł więcej max. chociaż pewnie będą też tytuły, które będą kosztowały powyżej 300 zł, ale pewnie będzie to rozszerzona edycja etc. -> fifa 21 edycja msitrzowska na ps4 z rozszerzeniem na ps5 kosztuje ok 310 zł.
   Zresztą zawsze jest tak, że podczas premiery jest drogo, to samo było z ps4 gdzie po ponad roku cena konsoli spadła + niektóre gry było można taniej kupić, bo albo były używki, albo minęło trochę czasu od premiery danego tytułu ¯\_(ツ)_/¯.
   Zresztą pamiętam, że gdy kupowałem swoje PS4 ponad 2 lata temu, to za nową sztukę w wersji slim i z dyskiem 1 TB + gra horizon zero dawn + 2 miesięczny kod na playstation płaciłem w promocji 1400 zł.
   Poza tym PlayStation ma lepsze gry i tyle w tym temacie -> w takiego God of War-a nie zagrasz na X-klocku

  •  

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: Ja liczę na to, że w końcu ogarną się i ceny gier na polskim rynku to będzie bardziej 100-150 zł, a nie. Serio powaliło ich z cenami i kibicuję Microsoftowi, żeby na Game Passa wrzucał najnowsze premiery. Bo im się to opłaca, aktualnie jak mają 15 milionów subskrybentów to dadzą radę :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Klopsztanga: Przede wszystkim kupuje się PS4 Pro i gra w porządne gry za parę dyszek od pudełka (które można przytulić albo odsprzedać). Do czasu aż małpy się biją a wynik jest nierozstrzygnięty czekamy z nogą na nogę. Za parę latek jak na rynku będą już gry i konsole bez usterek dzieciństwa, kupujemy to co bardziej pasuje i w normalnej cenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @RedBaron:

   wtedy pc i piractwo

   Żeby choć i to było tak prosto.

   Niektóre gry pojawiają się dopiero miesiące, jak nie lata po premierze.

  •  

   pokaż komentarz

   Jednak monopol nigdy nie jest długowieczny (vide steam)

   @kolargolo: Akurat Steam miał monopol przez ponad 10 lat (umówmy się, na Uplayu i Originie ludzie kupowali praktycznie wyłącznie tytuły odpowiednio Ubisoftu oraz EA, a GOG, choć świetny, to nie ta rozmiarówka), co w tej branży jest równe kilku generacjom, a jakąkolwiek konkurencję z nim udało się nawiązać tylko i wyłącznie dlatego, że gra Epica okazała się uber hitem i wręcz zasypała twórców górą forsy. Gdyby nie to, nadal mielibyśmy jednowładztwo Gabena.

  • więcej komentarzy(10)

 •  

  pokaż komentarz

  No to zależy od profilu gracza. Dla mnie jedynym słuszny wyborem jest PS, bo do gier mam już PC, a Horizona i God of War przejdę tylko na konsoli Sony.

  Dla kogoś kto ma tylko laptopa do filmików/pracy to konsola Microsoftu jest spoko opcją, duża biblioteka gier w abonamencie bardzo się wtedy przydaje, taki następny netflix do opłacenia.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Ciekawa sprawa, ludzie kupuja konsole, bo do gier maja juz PC :D

  •  

   pokaż komentarz

   @pjoter_nosacz: I we wszelkie RPG i jakiekolwiek inne gry w które da się ograć na padzie będę grał na konsoli. Mam dość mocnego PC a i tak najprzyjemniej grało mi się na PS4 Slim pomimo 30 klatek i 1080p.

   RTX 3080 nadal zamierzam kupić ale głównie do strzelanek czy strategii. Przedtem mocno broniłem się przed padem ale jak spróbowałem, to się zakochowałem w siedzeniu na kanapie przed telewizorem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Przecież Horizon jest też na PC. Sony powoli kończy z ekskluzywnością przez co moim zdaniem strzela sobie w stopę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tetsuya: No tak dlatego demon soulsy i FF 16 są na PC... oh zapomniałem jednak nie ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Pozwolę sobie zacząć z przytupem i stwierdzę, że Microsoft olał rynek konsol.

   A teraz rozwinę tę myśl. Strategia Microsoftu idzie w Game Passa i gry, a ich konsola to tylko dodatek który ktoś może, ale nie musi kupić. W ten sposób MS uwalnia się od topora wiszącego nad głową w postaci sprzedaży sprzętu oddając zupełnie walkę na ilość sprzedanych konsol. Xbox jako sprzęt jest dodatkiem do usług Microsoftu, a nie rdzeniem ich modelu biznesowego jak Sony gdzie całość kręci się wokół sprzętu i jest od tego uzależniona.

  •  

   pokaż komentarz

   @Argonix: FF16 wyjdzie na pc tak czy siak

  •  

   pokaż komentarz

   @Tetsuya: Wypuszczenie Horizona na PC, to bardzo dobry krok a nie koniec z ekskluzywnością. Ludzie wciągną się w uniwersum, a potem będą chcieli zagrać w drugą część, która będzie już tylko na konsoli.

   Horizona ogrywam teraz drugi raz na PC, przedtem ograłem na konsoli. Gram w 1440p powyżej 60 klatek, a I tak według mnie grało mi się lepiej na konsoli xD Pomimo tego, że dropy w klatkach na PS4 były zauważalne i 1080p czasami przeszkadzało to I tak mam bardzo pozytywne wspomnienia z ogrywanie tego.

   Dlatego skoro nowa konsola umożliwi już przechodzenie nowych gier w sensownej jakości, to na 100% będę w gry AAA głównie grał na konsoli.

  •  
   eyewitness

   +8

   pokaż komentarz

   @Tetsuya: Nie kończy. To tani sposób na zgarnięcie nowych klientów przed premierą PS5. Nowy Horizon wyjdzie na PC - pewnie ze 2-3 lata po premierze na PS5 ;-) Takie podejście ma sens, w czasach konsoli kosztującej tyle co dobra karta graficzna.

   @Murasame: Jeśli chodzi o Xboxa i ceny gier... Jak kupowałem gry, to w 90% przypadków na PS4 były tańsze i to sporo. Rzadko kupuję gry na premierę (ostatni wyjątek to było Death Stranding) a na PS'a szybciej tanieją i jest więcej promocji. Sam Xboxowy gamepass to chała - taki netflix. Co z tego że masz 250 gier skoro sensowne jest może kilka sztuk. Wolę pozbierać gry z PS Plusa bo jednak w większości przypadków jakościowo odstają od tego co daje MS, a jak rzucają grę multi to masz od razu przypływ graczy i jest z kim pograć.

   Generalnie do Xboxa się chyba nigdy nie przekonam. Ten którego mam pójdzie pewnie na handel, za to PS4 zostanie i będzie co jakiś czas odkurzane razem z PS3 :-)

  •  

   pokaż komentarz

   @MrTofu: Deamon soulsy również. Nawet na oryginalnym trailrze było że również na PC.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: też mam mocnego dosyć pc i ps4 tylko do exów, ale te exy leżą na kupce wstydu razem z ps4 bo raczej gram na pc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @harcepan-mawekrwi: Nie można napisać, że olał. Microsoft po prostu nie skupia się w 100% na rywalizacji z Sony, bo czym jest takie Sony w porównaniu z Microsoftem? Karzełkiem.

   Oni po prostu idą swoją drogą. Skupiają się na abonamencie, "netfalix dla gier" I konsola jest potrzebna jako tanie urządzenie do korzystania z tego abonamentu.

   Biorąc pod uwagę wydajność ich sprzętu w porównaniu do Sony ciężko im zarzucić, że coś olali. Tym bardziej nie można im tego zarzucić po zakupie Zenimax, gdzie teoretycznie mogliby nawet zablokować wydanie następcy Skyrima na PS5.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Druga część Horizona też wyjdzie na PC.

  •  

   pokaż komentarz

   @MrTofu: Jesteś w stanie podać chociaż jedno źródło, które to potwierdzi? Przeczytałeś pewnie jedynie, że "niewykluczone, że gra w przyszłości trafi na PC" a to jest różnica. Czekanie kilka lat na grę, którą uwielbiam jest raczej średnie.
   A po drugie, tak jak wspominałem wyżej, na konsoli I tak gra mi się w tego typu gry wygodniej niż na PC.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: z olaniem to było clickbitowo napisane. Microsoft po prostu porzucił strategię ścigania się na ilość sprzedanych konsol i znalazł swój sposób na rynek gier. Za co należy im się uznanie że przełamali dosyć skostniały rynek i postanowili iść swoją drogą. I uważam takie podejście za lepsze niż dwie firmy robiące de facto to samo, tylko każda pod swoim logo.

  •  

   pokaż komentarz

   @pjoter_nosacz: A co jest w tym dziwnego? Też zawsze miałem PC i coś z rodziny PS.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Trudno jest się spodziewać jakiegokolwiek źródła jeszcze przed premierą samej konsoli a co dopiero gry. Gdybam sobie na podstawy tego co widzimy w ostatnim czasie oraz artykuł na eurogamer . Co do wygody nie zamierzam dyskutować bo to indywidualne odczucie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: to daj sie dymać za 75 euro za kotleta

  •  

   pokaż komentarz

   @skizo: Nie rozumiem twojego gwary. Kupiłeś jakiś kotlet w drogiej restauracji I jeszcze cię wydymali?

  •  

   pokaż komentarz

   Mam dość mocnego PC a i tak najprzyjemniej grało mi się na PS4 Slim pomimo 30 klatek i 1080p.

   @Murasame: xD a wystarczylo podlaczyc pada do kompa, ale nie, powyzej 30 klatek nie widzi ludzkie oko. Beka.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: Dlatego warto kupować konsole sezonowo. Kupisz PS4, pograsz w te kilka tytułów, które nie są dostępne na żadnej innej plaftormie, a później sprzedajesz konsolę. W zeszłym roku miałem PS4, w tym XBox One X, pod koniec roku przesiadka na Xbox Series X, a jak pojawi się już odpowiednia ilość wysokiej jakości tytułów na PS to może znów przesiądę się na Sony.

  •  

   pokaż komentarz

   @peszmerd: Nawet nie przeczytałeś tego co napisałem, nie wiem po co te oklepane teksty o 30 klatkach. Sam gram na PC w 144Hz ale nie jestem wśród osób, które mają fioła na punkcie klatek I 30 jest dla nich niegrywalne. Dodatkowo nie będę za każdym razem puszczał po całym domu kabli od komputera do telewizora ani przenosił PC specjalnie żeby sobie pograć. Po prostu postawię konsolę obok TV.

   @amielucha: Ja właśnie tak zrobiłem, kupiłem na promocji za niecałe 900 zł PS4 Slim, przeszedłem God of War, Horizona I sprzedałem. Pierwotnie chciałem przejść tylko te tytuły ale spodobało mi się to na tyle, że planuję kupić PS5 I zostawić ją sobie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tetsuya: Ja bym traktował bardziej jako zajawkę "no sami się przekonajcie jakie fajne gry mamy na ps5/ps4".

  •  

   pokaż komentarz

   @Tetsuya: Milion razy było tłumaczone. Wypuścili Horizona na PC aby osoby które nie miały styczności z exami Sony mogły zobaczyć co je omija.

   @JestemD: Dosłownie w godzinę po konferencji tłumaczyli że to błąd ludzki i Demon's Souls będzie "pełnym" exem, nie czasowym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Murasame: God of Wara i Horizona przejdziesz bez problemu na pececie w usłudze Playstation Now.

  • więcej komentarzy(15)

 •  

  pokaż komentarz

  Ludzie zapłacą... niestety. Jak widzę ameby kupujące XOX zamiast XSX, to zaczynam wątpić w ludzkość ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  źródło: IMG_3438.JPG

 •  

  pokaż komentarz

  z czego 240gier to gówno ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma lepszej opcji niż kup&odsprzedaj ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Tyskiee kup odsprzedaj nie jest dobre, bo poza tym, że tracisz i tak, to gra z czasem może dostać fajne dodatki. Znów kupisz?

   MS idzie w dobrym kierunku, taki Netflix growy.
   Jednakże to raczkowanie, bo faktycznie z tych 250 gier 5-10 jest takich WOW! Reszta to jak reszta rzeczy na Netflix. Są bo są.

   Aczkolwiek to początek. Nie miałbym nic przeciwko nawet 100 PLN miesięcznie za dostęp do KAŻDEJ gry w momencie premiery w jakimś super abonamencie.
   400 PLN za kwartał dostępu do wszystkiego lub jedna gra na next gen.
   A 3-4 gry to przeważnie gracze kupują rocznie.
   Więc 1200 dla kogoś, kto przechodzi średnio 1 grę na miesiąc, do której zawsze może wrócić to rewelacyjny pomysł.

   Sądzę, że z czasem pojawi się coś ala ultra game pass, dostęp do wszystkich gier na start.
   100 na połowę z kumplem (na X to możliwe) to super deal.
   Kwestia kto ile gra.

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan: fajne dodatki, dobre... Ile takich gier było na poprzedniej generacji? Wiedźmin 3? Chyba, że mówisz o badziewnych DLC typu nowe skórki, albo nowy NPC który rozdaje questy typu Fedex.

   Większość gier to gry na jeden raz, których i tak większość osób w ogóle nie kończy. Więc po kiego grzyba to trzymać? RPG to jedyny gatunek gier do których wracam po kilka razy, a dodatki rzadko kiedy są pełnowartościowe do tego stopnia, aby same motywowały do zagrania. W większości przypadków „dodatki” to zapychadła i zwykłe mody.

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan xD ale wiesz że skończy się to tak że zamiast jednego abonamentu będzie ich 10 i każdy będzie mieć 2-3 hity i 1000 gówna tak jak dziś masz netflixa, HBO go, prime, Disney itd a i tak żeby obejrzeć Rick i Morty w czasie premiery muszę oglądać pirackie streamy

  •  

   pokaż komentarz

   @alteron wyprodukowanie nowej konsoli, to nie postawienie serwisu w parę miesięcy.

   X, PS i Nintendo raczej będą jedynymi przez kolejne lata. Więc max 3

  •  

   pokaż komentarz

   @alteron: Już tak jest bo masz przecież różne abonamenty jak choćby EA i Ubisoftu na PC. Microsoft ma jednak tą przewagę, że gier na konsole nie upchniesz w swój abonament sprzedawany oddzielnie bez ich zgody i może wydawców przycisnąć by wchodzili w game passa zamiast swoich rozwiązań.

  •  

   pokaż komentarz

   kup odsprzedaj nie jest dobre, bo poza tym, że tracisz i tak, to gra z czasem może dostać fajne dodatki. Znów kupisz?

   @vartan: to co mam czekać 5lat za nim dodadzą do gamepassa? przecież tam są gry z 2015roku (batmany, wiedzminy itp) XD albo jakieś pikselowe kicze ( ͡° ͜ʖ ͡°) wole se kupić np. Marvel's Avengers za 180zł na alledrogo i nawet jak sprzedam 2/3dychy taniej to i tak dobry deal bo pograłem w coś świeżego ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   ale wiesz że skończy się to tak że zamiast jednego abonamentu będzie ich 10 i każdy będzie mieć 2-3 hity i 1000 gówna

   @alteron:

   Już tak jest bo masz przecież różne abonamenty jak choćby EA i Ubisoftu na PC.

   @Herubin: warto zauwazyc ze MS w game pass ultimate zawiera od niedawna abonament EA :P

   to co mam czekać 5lat za nim dodadzą do gamepassa?

   @Tyskiee: obiecali tez ze wszystkie nowe gry od nich beda w game pass, jak dla mnie outer worlds, wasteland 3, forza horizon 4, gearsy itp to moze nie gry roku ale na pewno koszt abonamentu zwraca sie spokojnie, nawet f76 mozna sprawdzic a ostatnio chyba nawet cos im ta gra odzyla. Jasne jest masa staroci ale nowosci od MS tez sa. Pamietaj ze abonament nie jest dla ludzi ktorzy chca grac we wszystko w dniu premiery, ale jak kupujesz konsole to jest spora biblioteka staroci wartych ogrania a nie ma sensu jej kupowac.

   pamietajmy tez ze kupili bethesde, a wiec fallouty, skajrimy itp... moze tes online...
   obsidian a wiec nowe pilarsy...
   do tego granie w chmurze na smartfonie, nadal w obrebie game passa...

   MS po prostu od jakiegos czasu olal win10 i zarabianie na nim, olal sprzet i konsole, chca miec po prostu uslugi bo widza ile hajsu przynosi im azure i abonament na office. Jada na tym ze maja spory zapas gotowki a sony w zasadzie jedzie tylko na tym ze ma 3-4 gry rocznie ktorych inni nie maja ALE ostatnio tez te ich gry na wylacznosc sa tylko czasowe albo ciagle slychac plotki o wersji na pecety, a wiec juz nie ma takiej presji.

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan: wut? przecież aktualnie w gamepassie za 4zł masz wszystkie gry od MS na premierę. A teraz dodają również gry z EA access czyli wszystkie gry od EA na premierę i całość jak skończy się promocja trwająca od kilku lat i tak będzie kosztować 60zł a teraz jeszcze wykupili Bethesdę i całego zenimaxa i ich gry bedą w gamepassie.

   @Tyskiee: o czym ty mówisz? w gamepassie, EA access, Uplay plus masz wszystkie gry na premię na nic nie czekasz. Może się lepiej zainteresuj tematem a nie kupuj gnioty pokroju avengersów.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tyskiee: od wszystkich studiów Microsoftu, bethesdy i EA będzie trafiało wszystko w dniu premiery.

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan:

   do której zawsze może wrócić
   Szkoda tylko, że z game passa gry z czasem znikają ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @Tyskiee ja mam już 3ci rok origin play za 79zl za ROK i bardzo sobie chwalę. Raz za czas znajdę tam coś co mnie interesuje, a titanfall 2 to cudowny bonus :D

  •  

   pokaż komentarz

   @GrimJyu: za jakiej 4 zł? 4 złote dla nowego użytkownika na pierwszy miesiąc? To tak jakby pisać że w Netflixie masz tyle filmów "za darmo", bo pierwszy miesiąc jest darmowy.

  •  

   pokaż komentarz

   xD ale wiesz że skończy się to tak że zamiast jednego abonamentu będzie ich 10 i każdy będzie mieć 2-3 hity i 1000 gówna tak jak dziś masz netflixa, HBO go, prime, Disney itd a i tak żeby obejrzeć Rick i Morty w czasie premiery muszę oglądać pirackie streamy

   @alteron: Cicho, ważne że dla plebsu wciąż to się jawi jako "Kilka groszy za mylijuny gier!!!!111".
   A to, że te "kilka groszy" urośnie do 100-150 na subskrypcję gówna, tylko dla kilku rzeczy w nim rozsianych, to już nic xD

  •  

   pokaż komentarz

   @Tyskiee: koszmarna manipulacja w tytule. Za 360 zł dostajesz hitowa gre (mimo, ze i tak ta cena to za duzo) natomiast za ten gamepass dostajesz w ogromnej wiekszosci slabe zapychacze. Jesli naprawde ktos kupuje nowego xboxa po to zeby grac w te gry to strata kasy. No i w efekcie jest tak, ze grasz sony kupi kilka gier ktore kosztują 100-200 zł i moze jedną dwie ktora ksztuje te 300+. A grasz xboxa? Zrobi to samo! Bo przeciez nie dostanie w gamepassie gier, ktore beda wychodzic na premiere i rownież kosztowac 300+ x D

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet:
   @becetbreak: to nadal abonament za 50zl w ktorym masz gry premierowe ktore musial bys kupic za 200+

   to co ze sa tam starocie, w mase tez nie gralem, i to co ze np za rok usuną, mam na steamie 500 gier i w polowe nigdy nie gralem a te do ktorych wracam moge policzyc na palcach 1 reki. Tak sie konczy kupowanie gier bo promocja, na kiedys, bo z abonamentu moga usunac...

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan xD ale wiesz że skończy się to tak że zamiast jednego abonamentu będzie ich 10 i każdy będzie mieć 2-3 hity i 1000 gówna tak jak dziś masz netflixa, HBO go, prime, Disney itd a i tak żeby obejrzeć Rick i Morty w czasie premiery muszę oglądać pirackie streamy

   @alteron Nie dokonca. EA już swój abonament likwiduje i gry z EA Basic będą w game passie. De facto nie długo na rynku jeśli chodzi o abonamenty będzie tylko game pass. Branża wie, że z ms nie ma szans w tej kwestii.

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: Jeżeli nazywasz wszystkie gry microsoftu, ea zapychaczami to spoko, ja w gamepassie microsoftu widze sporo gier na które bym wydał normalnie kase, wsio co wyjdzie ze studiów podległych microsoftowi też jest/będzie odrazu na premierę dostępne. Microsoft przez ostatnie lata zainwestował sporo w tworzenie gier i niedawno przejął całego zenimaxa - (bethesda, id software etc)

  •  

   pokaż komentarz

   @wunido: zapychaczami nazywam gry ktore widze wlasnie w game passie. Naliczyłem tam kilka gier, ktore znam - wlasnie wiedzmin, worsmy, no man sky i frostpunk ktore akurat jest swietne. Oczywiscie, ze game pass oferuje pewą pule niezłych gier, mowie tylko ze strasznie manipuluje sie ludzmi obecnie. Nie jest tak, ze sony oferuje gry za 300 zł + a xbox ma to w game passie. No to jest po prostu kłamstwo. To są dwie rozne sytuacje. Sony ma wspolne gry z xboxem ale rownież maxe exów ktorych nie bedzie na xboxa. I tylko kilka gier znajdziesz za 300 zł+, wiekszość to 100-200 z groszami. Natomiast ceny gier na xboxa bedą takie same! Gamepass zawiera tone zapychaczy i garstke znanych dobrych gier ktore juz mają swoj czas za sobą. To nie jest alternatywa, to po prostu coś innego.

  •  

   pokaż komentarz

   z czego 240gier to gówno

   @Tyskiee: Nie wiem więc się wypowiem, widziałeś w ogóle całą listę gier? Zapychaczy jest może z 15-20 %

  •  

   pokaż komentarz

   to co mam czekać 5lat za nim dodadzą do gamepassa? przecież tam są gry z 2015roku (batmany, wiedzminy itp) XD albo jakieś pikselowe kicze ( ͡° ͜ʖ ͡°) wole se kupić np. Marvel's Avengers za 180zł na alledrogo i nawet jak sprzedam 2/3dychy taniej to i tak dobry deal bo pograłem w coś świeżego ¯_(ツ)_/¯

   @Tyskiee: zdarzaja sie tytuły premierowe w game pass a i MS kupuje studia żeby poszerzyć asortyment także produkt rozwojowy na ta chwile juz bardzo atrakcyjny i można powiedzieć ze bezkonkurencyjny, jak doliczyć ze można sobie za 100 paręnaście zl z nowa konsola wejść w temat to jak dla mnie konkurencji na rynku brak :)
   zwłaszcza ze na Xbox można tez sie bawić w odsprzedaże nikt ci tego nie zabroni a dodatkowo masz opcje game pass
   ps5 dla kilku ekskluzywów to już trzeba kochać te gry :)

   co do kupie/pogram/odsprzedam to spoko temat ale coraz więcej się o tym mówi a im więcej się o tym mówi tym więcej osób będzie tak robić w pewnym momencie gra którą kupisz będzie do odsprzedania za 50% ceny po tygodniu jak odpowiednio duża ilość osób zacznie się tak bawić a kto wie czy i gorzej nie będzie, ale czas pokaże, jednak rynek konsolowy rządzi się swoimi prawami ;P

  •  

   pokaż komentarz

   @monarchista: rozumiem twój tok rozumowania ale zapominasz o 1 kwestii, to co dla ciebie jest zapychaczem dla kogoś innego już może nie być, w game passie masz dużo gier które są dodawane na premierę a normalnie kosztują po 200+zł. Jak dla mnie chodzi o opłacalność całego passa - za 500zł na rok możesz ograć masę gier również na premiere oraz takich których normalnie byś nie kupił przeciw kupowaniu i ewentualnym bawieniu się w odsprzedawanie wersji fizycznych na ps. Tak sony ma swoje exy ale microsoft też je ma i do tego ma zamiar je wrzucać w passa. Sam argument o ekskluzywności bibliotek to kwestia sporna, microsoft odszedł od ekskluzywności na samej konsoli na rzecz ich ekosystemu - dla microsoftu obecnie coś jest exem jeżeli działa tylko na ich urządzeniach (w tym windows).

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan: I rozwarstwienie rynku cyk, 100 zł na miesiąc do Ubi, 100 zł miesiąc do EA, 100 zł miesiąc do innej platformy, i cyk 500 zł miesiąc za granie w gry zamiast przejść, sprzedać i zapomnieć. Cyfryzacja powoli zniewala, i obudzisz się z ręką w nocniku jak będzie tylko cyfra po 80€ ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  •  

   pokaż komentarz

   A teraz dodają również gry z EA access czyli wszystkie gry od EA na premierę

   @GrimJyu: Coś się zmieniło? Bo kiedyś FIFA, która premierę ma jakoś we wrześniu, w EA Access pojawiała się dopiero około marca.

   Z tego co widzę, to w EA Play (80zł/rok) dalej jest tak samo, dopiero w EA Play Pro (420zł/rok) masz dostęp do premier. W Game Passie nie będzie wersji Pro z tego co zrozumiałem, a wersja Pro dostępna jest tylko na Origin.

  •  

   pokaż komentarz

   @Tetsuya FIFA 21 też? Dobry żart. Najpierw sprawdź a nie głupoty piszesz

  •  

   pokaż komentarz

   kup odsprzedaj nie jest dobre, bo poza tym, że tracisz i tak, to gra z czasem może dostać fajne dodatki. Znów kupisz?

   Aczkolwiek to początek. Nie miałbym nic przeciwko nawet 100 PLN miesięcznie za dostęp do KAŻDEJ gry w momencie premiery w jakimś super abonamencie.
   400 PLN za kwartał dostępu do wszystkiego lub jedna gra na next gen.
   A 3-4 gry to przeważnie gracze kupują rocznie.
   Więc 1200 dla kogoś, kto przechodzi średnio 1 grę na miesiąc, do której zawsze może wrócić to rewelacyjny pomysł.


   Płacąc za grę co miesiąc też wydajesz na to hajs, a jak kupię ją raz za normalną cenę to mogę do niej wracać kiedy chcę za darmo, na siłę robią z tego netflix - jedyne komu się to opłaca to twórcy gier.

   Sądzę, że z czasem pojawi się coś ala ultra game pass, dostęp do wszystkich gier na start.
   100 na połowę z kumplem (na X to możliwe) to super deal.
   Kwestia kto ile gra.


   Jeśli to byłoby 100pln za dostęp do wszystkiego to spoko ale i tak pozostaje fakt, że gram w jedną grę a muszę płacić 1200 cały rok za dostęp do reszty. Tak jak mówię, ma to sens tylko jak ciśniesz we wszystko co wychodzi, ale rzadko kto tak robi poza dziećmi bez pracy - to nie netflix że jednego dnia obejrzysz jeden serial a za chwilę inny. Przy grach to traci trochę sens wg mnie, grę przechodzi się dłużej niż film a i częsciej się do gier wraca.

   Ja tu widzę typowe zagranie "biznesowe" a tak naprawdę januszowe które ma na celu zgarnąć hajs pod pretekstem opłacalności, tak jak oprogramowania które przeszły na abonament typu Adobe - jest to rak i tyle. Niedługo będziesz brać telewizor za 1zł i płacić za każdy miesiąc użytkowania bo przecież firmware wypuszczają i każdy będzie zadowolony bo nie poczujesz jak ucieka ci hajs XD, a prawda jest taka że producenci golą w ten sposób użytkownika gotując klienta jak żabę w letniej wodzie żeby nie poczuł jak się go dyma. Abonamenty mają sens tylko jeśli ciśniesz w opór ciągle coś nowego np seriale które oglądasz często, dużo i ciągle nowe. W gry bardzo często gram tylko żeby sobie przypomnieć jakie były fajne bo już kiedyś je przeszedłem, płacić za możliwość pogrania w far cry 4 w 2020 to tak średnio mi się widzi. Są tacy którzy przechodzą grę w 5h na speedrunie żeby móc się pochwalić "grałem, takie sobie" a są tacy którzy grają w opór i przechodzą każdy sidequest lub długo katują multi z kumplami, nie wyobrażam sobie grać w taki "intensywny" sposób w 3-4 gry na raz, więc po co mi płacić za dostęp do nich. Zaraz powiecie "ale kto ci każe kupywać abonament" - znając życie jeśli to pójdzie w tym kierunku co Adobe to skończy się jakakolwiek możliwość kupna gry na własność, tak jak znikają wersje BOX gier które imo są fajne ale producenci zabierają mi wybór kupna takowych. Skończy się tak że będzie abonament albo nic, no ale idioci będą płacić więc spoko.

   @vartan:

  •  

   pokaż komentarz

   @GrimJyu: wszystkie gry od EA na premierę, skąd to wziąłeś? Do tej pory w EA Access było dużo gier (nie ich wszystkie tytuły) ale jeśli chodzi o premiery to dostawało się najwyżej demo na dwa dni. Gry typu FIFA czy NBA to dostajesz zeszłoroczne edycję.

  •  

   pokaż komentarz

   rozwarstwienie rynku cyk, 100 zł na miesiąc do Ubi, 100 zł miesiąc do EA, 100 zł miesiąc do innej platformy

   @Vixay: Genialny argument. Kto normalny wykupuje kilka konkurencyjnych abonamentów w tym samym czasie?

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan Korzystam z x-boxa i dla EA Access oraz k
   o Xbox pass to petarda :) czekam aż activision doda swój abonament. Na dzień dzisiejszy koszt wygląda tak że 480 PLN za Xbox passa realnie zapłaciłem 31 PLN za 8 miesięcy z promkami i kodami z neta plus 80 pln EA Access to są roczne koszty :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Tyskiee: o czym ty mówisz? w gamepassie, EA access, Uplay plus masz wszystkie gry na premię na nic nie czekasz. Może się lepiej zainteresuj tematem a nie kupuj gnioty pokroju avengersów.

   @GrimJyu: HAHA w EA access masz star wars jedi fallen order? a gdzie te UFC 4 na premiere co? zainteresuj się tematem... na konsole nie ma ea access premier.

  •  

   pokaż komentarz

   @LemonBlade no również używam i chwale.

   @Tarec no pewnie ziomek woli 3 gry w pudełku od każdego z osobna.

   Co kto woli, ogólnie. Fajnie, że dostajemy wybór.

   Jak będę chciał tylko 1 grę rocznie, to kupię te za 350.

  •  

   pokaż komentarz

   @vartan Może i Microsoft idzie w dobrym kierunku ale sądzę, że mimo to, zakończy się to dla nich KO (jak w poprzedniej generacji).

  •  

   pokaż komentarz

   @tellet: Płacę 4 zł już chyba dziesiąty raz.

  • więcej komentarzy(22)

1 2 3 4 5 6 7 ... 15 16 następna