•  

  pokaż komentarz

  Wytłumaczenie dlaczego strzelali :

  Police say officers were informed the boy made threats to some people with a weapon.

  Źródło: https://kslnewsradio.com/1933629/ex-police-chief-speaks-out-on-shooting-of-13-year-old-linden-cameron/

  Wczujmy się przez chwilę w rolę tego policjanta:
  Dostajesz zgłoszenie że chory psychicznie dzieciak łazi w nocy po okolicy i grozi ludziom "bronią" . Po przybyciu na miejsce dzieciak zaczyna uciekać przez płot i boczne uliczki. Nie reaguje na polecenia. Doganiasz go. Krzyczysz żeby pokazał ręce a on zamiast tego obraca się z rękami w kieszeni bluzy. Jest ciemno i nie wiesz czy zaraz nie sięgnie po pistolet i nie zacznie strzelać. Co robisz ?

  W tym wypadku policjant wybrał priorytet własnego życia i bezpieczeństwa ponad dzieciakiem . ¯\_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  zaraz przyjdą przygłupy z konfedepis i zaczną stękać, że amerykański system służby zdrowia, gdzie zarówno wykonawstwo (szpitale), jak i finansowanie (ubezpieczenia zdrowotne) są w 100% prywatne (to jedyny taki przykład wśród państw oecd), to lewactfo i nie ma nic wspólnego z "wolnym rynkiem" ™

  •  

   pokaż komentarz

   @afc85: To nie jest wolny rynek lewaku. Wolny rynek byłby, gdyby prywatne szpitale nie mogły być skarżone za błędy lekarskie i inne, a to klienci by decydowali, żeby do tych z dużą śmiertelnością szpitali się nie wybierać.

   pokaż spoiler #pdk

  •  

   pokaż komentarz

   @Jakis_ja:

   klienci by decydowali, żeby do tych z dużą śmiertelnością szpitali się nie wybierać

   przecież pacjenci w usa mogą wybrać sobie szpital, w którym będą leczeni, oczywiście im większy wybór, tym droższe ubezpieczenie, dlatego w praktyce zazwyczaj tego wyboru nie ma, ale cóż, tak działa wolny rynek™, trzeba było sobie wykupić ubezpieczenie kosztujące jakieś 10 średnich krajowych, to mógłbyś sobie wybierać ¯\_(ツ)_/¯

   chyba że akurat wyłapałeś 11 kulek od policji i za chwilę umrzesz jeśli nie podłączą cię do specjalistycznej aparatury, wtedy rzeczywiście wiozą cię do najbliższego szpitala i pozostaje ci się tylko modlić żeby twoje prywatne ubezpieczenie™ to pokryło

  •  

   pokaż komentarz

   @afc85: Zdecydowanie lepszym wyborem jest państwowa służba zdrowia (za którą płacisz co miesiąc 350 PLN, dodatkowo jest jeszcze dotowana z twoich podatków, ale przecież to nieważne, służba zdrowia jest darmowa), w której możesz wybrać sobie który lekarz udzieli ci teleporady (o ile się dodzwonisz). Masz też do wyboru wizyty prywatne za 180 PLN za 10 minut wizyty, na której pan lekarz nawet cię nie przebada, tylko zapisze leki na wszystko. Państwowa służba zdrowia jest też tak zajebista, że Polacy co roku coraz częściej decydują się na prywatne leczenie, bo tam w przeciwieństwie do państwowej służby zdrowia mogą liczyć na komfort, dostępne terminy i najnowszą aparaturę.

   W Polsce jakbyś dostał 11 kulek to karetka wzięłaby najpierw strzelca, a potem poszkodowanego do szpitala, co już miało miejsce podczas pościgu policjanta za bandytami w 2002 roku.

   źródło: x.PNG

  •  

   pokaż komentarz

   @afc85: a czemu zawsze USA jest tym złym prywatnym systemem zdrowia?
   Pojedź sobie do Tajlandii albo Singapuru.

  •  

   pokaż komentarz

   @afc85: Prosze przetac byc glupim. Juz.

  •  

   pokaż komentarz

   @afc85: Przede wszystkim, jak zwykle, są zachwyty a minimum usprawiedliwianie, że policjanci strzelali do chorego dzieciaka... Gdyby tak Wykopki ze swoimi mondrościami o świetnie działającej policji USA byli zmuszeni mieć z nią do czynienia w jakiejś trudnej sytuacji, to szybko by zmienili o tym systemie zdanie...chyba, że wcześniej wyłapaliby kulkę 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ

  •  

   pokaż komentarz

   @wszyscy: USA to specyficzny kraj. Ja tam nie chciał bym mieszkać. Można dostać kulkę i od gangusa i od policjanta. Jestem za dostępem do broni ale nie w wydaniu USA, bo właśnie stąd takie akcje tam. Nie dziwię się policjantom ale rozumiem, że części ofiar można było by uniknąć, gdyby nie podejrzenie posiadania broni.

  •  

   pokaż komentarz

   @popcorn84: Tam podstawowa ścieżka awansu „chłopka roztropka” do middle class to właśnie policja. Problem jest taki, że uczą ich reagować agresją na agresję. Nie ma deeskalacji, w ogóle. To anachronizm, ale co można pisać o kraju, który co dopiero otrząsa się po podniesieniu kwestii posiadania broni przez wszystkich jak leci...

  •  

   pokaż komentarz

   @wszyscy: Ja w przeciwieństwie do wielu nie winię policjantów tylko system. Tak zostali wyszkoleni i w takich realiach pracują. A piszę to jako zwolennik szerokiego ale nie bezmyślnego dostępu do broni.

  •  

   pokaż komentarz

   @popcorn84: O tym samym piszę i mam takie same poglądy.

 •  

  pokaż komentarz

  - Hallo, 911?
  Potrzebuję pomocy z synem, ma załamanie psychicznie.
  - czy ma pani pełne ubezpiecznie?
  - nie.
  - W takim razie mogę zaproponować co najwyżej odstrzelenie syna.

 •  

  pokaż komentarz

  U nich przynajmniej kamery działają, u nas albo nie ma, albo magicznie by się wyładowały tuż przed, u obu oficerów na raz jeżeli trafią się typowe mendy, a nawet jak producent powie, że nie możliwe, to w policji jednak możliwe i udowadniaj sam przeciwko dwóm, że wcale ich nie zaatakowałeś.

 •  

  pokaż komentarz

  USA to jeden z dwóch najukochańszych krajów wykopków.
  Wykopki chyba marzą o tym by za leczenie w szpitalu dostać rachunek na milion złotych, i żeby policjant mógł ich zastrzelić za to, że wykonali jakiś "niewłaściwy" ruch podczas rozmowy z nim.