•  

  pokaż komentarz

  Orwel tak daleko nie sięgał wyobraznią

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: przerazajace to wszystko co sie dzieje ostatnio, a to dopiero poczatek...

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: Ja sięgam dalej. Bez żartów i kpin. Nie będzie żadnego stop w przyszłości. Zakładanie kagańca przyśpiesza. Nie będzie granic. Będziemy bydłem gnanym na postronku miernych korporacji. To co pokazał 1984 to pikuś w porównaniu do tego, co nas czeka w niedalekiej przyszłości. To wszystko ku uciesze miernot, pożytecznych idiotów i przekupionych ludzi. Jedyne co musimy, to oddać jeszcze więcej wolności, aktywnie zaprzeczać, pozwolić sobie oddać więcej pieniędzy i znajdziemy się w takim więzieniu z którego już nie będzie wyjścia. Pozwólmy tylko idiotom nami rządzić. Tym z dołu i tym z góry. Nic więcej. To oni są tego przyczyną. Śmiejmy się ze wszystkich "foliarzy" i drwijmy, śmiejmy się do rozpuku z rzeczy złych

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: co więcej Orwell prawdopodobnie popierałby ten pomysł

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: Zawsze można zamieszkać w lesie.

  •  

   pokaż komentarz

   Zakładanie kagańca przyśpiesza. Nie będzie granic. Będziemy bydłem gnanym na postronku miernych korporacji.
   @mikek:
   Dlaczego wypisujesz takie głupoty? To nie spółki akcyjne zakazały posiadania gotówki tylko państwo. To nie spółki akcyjne egzekwują ten zakaz tylko państwowa policja. To państwo zbudowało obozy koncentracyjne, to państwa robią wojny i to państwa zrzucają bomby atomowe. Za każdym razem gdy parlament jakiegoś państwa ustanowi jakieś totalitarne prawo to pojawiają się idiotyczne głosy takie jak twój. Przez to, że nie identyfikujesz prawidłowo zagrożenia, nie widzisz go tam gdzie jest a widzisz je tam, gdzie go nie ma, twoja ewentualna walka nie przyniesie żadnych skutków bo zamiast strzelać do posłów i ministrów, będziesz strzelał do przedsiębiorców, menadżerów i akcjonariuszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Creed-Bratton: To dlaczego jeszcze wciąż piszesz i tu użyję twoich słów "do polaczków rasitów" tłumoku?

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888 Orwell nic sobie nie wyobrażał, razem z Aldousem Huxleyem byli członkami Fabian Society, w ich książkach oni po prostu wykładali plany masonerii które znali z pierwszej ręki dlatego wykopki uważają ich za proroków.

  •  

   pokaż komentarz

   przerazajace to wszystko co sie dzieje ostatnio, a to dopiero poczatek...

   @b1ackjack1: wojna bedzie

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDzikus: Och, bardzo cenię sobie kapitalizm, ale korporacjonizm z nim ma coraz mniej wspólnego. Dzięki głowom (pochodzenie słowa Capita) innych ludzi mam tyle dóbr. Jestem im wdzięczny

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: Wiesz co jest najgorsze? Że to jest systemowe. Wiele ludzi "z dołu" po przeniesienie ich "na górę" robiłoby dokładnie to samo. Mam wiele dowodów (wprawdze anegdotycznych) na dokładnie takie zachowanie u znajomych osób. Zawsze jest to samo myślenie - "inni by robili to samo". Jeżeli komuś się wydaję, że byłby "dobrym Stalinem" to mu się tylko wydaje.

   Ja jestem zdania, że to nie jest tak, że nagle czasy się zmieniły i idzie gorsze - nie, po prostu teraz technologia zaczyna pozwalać na realizację wszystkich tych autorytatywnych pomysłów które zawsze w ludziach były.

   Z obecnego więzienia nie ma wyjścia. Kiedyś myślałem, że wyjściem są pieniądze, ale przez ostatnie 15 lat dorobiłem się na tyle, że mam małą firmę. Kiedyś myślałem, że będę teraz wolny - gówno, nadal mam "szefa" - ot. kolesie z firm którym świadczę usługi. Cały czas jest ta sama walka, aby nie stracić tego, co się już osiągneło i strach przed tym, że US nagle się przyczepi.

   Nie ma ucieczki z tego systemu, może jak masz mld na koncie i jak Kulczyk "umierasz" na rutynowej operacji ale cała reszta z nas ma przej@?@ne. To czego ja się boję, to to, że napuszczą ludzi biednych na tych trochę bogatszych, dokładnie tak jak to miało miejsce w latach 20 XXw. Nie chcę dożyć takich czasów.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: o żesz k?@$a, jak to pięknie ująłeś

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDzikus: masz jeszcze ułudę, że nadal istnieje jeszcze coś takiego jak suwerenność państwowa? Szczególnie w Polsce?

  •  

   pokaż komentarz

   Zawsze można zamieszkać w lesie.

   @Creed-Bratton: satelity, drony, podatki już nie

  •  

   pokaż komentarz

   @Ponc3k: Patrzyłem na twój motór. Zajebisty!

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: Nie no, na razie się do lasu nie wyprowadzam. Zaznaczam tylko, że zawsze istnieje taka opcja, gdy świat się zjebie. No ale wtedy by trzeba zrezygnować z mieszkania w nowych blokach, szybkiego interneciku, pracy na etacie żeby łaskawie dostać emeryturę, z żabki 20 metrów od domu i innych rzeczy, bez których współczesny człowiek nie wyobraża już sobie życia :)

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888 nie napisał tomu drugiego, może sięgał (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

  •  

   pokaż komentarz

   @rexdexpl: Widzę, że kolega łeb na karku też ma. Miło mi podwójnie. Niestety wpadłem kiedyś w taką samą pułapkę pieniędzy, co ty. Widocznie te same podejrzenia pchają w te same drogi. Mechanizm jest systemowy, dlatego systemowo powinno się trzymać kaganiec na mordzie rządów. Po to powstała konstytucja, która ma bronić ludzi przed rządem. Jak widać, niestety nie działa to tak jak powinno...

  •  

   pokaż komentarz

   @rexdexpl: przecież już napuszczają na sibie ludzi, zainteresuj się tym co się dzieje w usa ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   pokaż komentarz

   @supersonic82: Dokładnie tak. Najpierw ruszyli na banksterów, a potem zostało to przekierowane. A banksterzy wciąż na wolności. Nie wiem ja w Irlandii. Chodziły plotki, że niektórych pozamykali. Ale to tylko plotki. Brak mi źródeł i dowodów

  •  

   pokaż komentarz

   Zakładanie kagańca przyśpiesza

   @mikek:

   źródło: covidianie.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @nochybaniebardzo: > wojna bedzie

   Wszystko na to wskazuje...

  •  

   pokaż komentarz

   @rexdexpl: no nie wiem czy z tymi miliardami masz rację, im wieksza kasa tym więcej zagrożeń, od zwykłych bandziorów którzy mogą porwać ci dziecko po przedstawicieli ludzi "trzymających władzę" którzy przychodzą z propozycją nie do odrzucenia, miliarder Czarnecki propozycję odrzucił i teraz ukrywa się za granicą, Kluska swojego czasu też odrzucił i zniszczyli mu firmę a mógł byc polskim Microsoftem zamiast tego produkuje teraz sery na jakims zadupiu

  •  

   pokaż komentarz

   @kuss115: Odnośnie maseczek i tego co się dzieje, nie mam w pełni sprecyzowanego zdania. Brak mi dowodów. Zbyt wiele niejasności, dezinformacji. Ja noszę, ale zacząłem nosić, gdy jeszcze nic nie było w Polsce oficjalnie wiadomo. To jest temat do dyskusji, choć biorę pod uwagę, że możesz mieć rację.

  •  

   pokaż komentarz

   @b1ackjack1: Podejrzewam, że może być gorzej. Będzie twardy but na mordzie. Rząd ma zbyt wiele środków technicznych do inwigilacji i wyłapywania poszczególnych osób, aby pozwolić sobie na tak wielką niesubordynację

  •  

   pokaż komentarz

   @b1ackjack1: przerażające to wszystko co CZYTASZ ostatnio w internecie, a to dopiero roznica...

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: Bedzie gorzej to pewne, jak ktos jest dobrym obserwatorem to widzi ze zle sie dzieje praktycznie w kazdym aspekcie. A but na mordzie? Doslownie to moze byc, jest ustawa o "bratniej pomocy", zaraz bedziee wojsko USA za nasz wlasny hajs, sa duze zakupy dla policji od poczatku roku jeszcze przed pandemią sie zaczely, wiec bunt mas da sie spacyfikowac szybciuutko, a co dopeiro jednostek.

   @marianoitaliano: no nie tylko czytasz u nas tez sie dzieja straszne rzeczy...

   @mikek: a Pan to sie nie zapedzil...? hehe no tak pewnie bedzie, a nie ma gdzie sp?#?@@#ac... (。◕‿‿◕。)

   @rexdexpl: czasy moze sie zmienily, ale ludzie sie nie zmienili wcale, tylko teraz sie w dupach ludziom poprzewracalo i mysla ze sa wielce oswieceni ,a to gowno prawda, ludzie sa dalej tacy sami jak kieedys, tylko technologia poszla do przodu, stąd bedziemy mieli zniewolenie totalne w przyszlosci. Ale to takich jak nas sie wyzywa od szurów i foliarzy

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: Teraz już wiem, że ta możliwość "dorobienia się" to taki wentyl w tym systemie dla takich ludzi jak ja. Ja zamiast się denerwować na państwo, które mnie blokuje zapieprzałem jak osiołek ostatnie 15 lat i teraz jestem "bogaty" - co głównie oznacza to, że mam lepsze "zbawki" typu samochód oraz większe pudełko do ich trzymania czyt. dom.

   Jeszcze rok temu myślałem, że przesadzam i aż tak źle to nie będzie, ale teraz widzę, że COVID został perfekcyjnie rozegrany. Wiele zmian wprowadzano wcześniej powoli - np. rozbrajanie spoleczeństwa, coraz większą inwigilację, etc. ale nadal były rzeczy, które byłby "za grube" do wprowadzenia. Teraz dzięki COVIDowi wszystko nawet grube rzeczy przechodzą i to najczęściej w totalnej ciszy.

   Nie będzie powrotu do "przed-COVIDowego" stanu rzeczy. Będzie tylko gorzej. Pracuję w IT, mam wgląd w wiele rzeczy w tej czy innej formie. Najbardziej rozp??#$?%ające są "startupy", które są ewiedentnym frontem dla pomysłow rodem z NWO i w których czasami nawet ciężko ogarnąć kto jest ich właścicielem... Ostatnio nawet na wódce zrobiliśmy listę rzeczy, co do których jesteśmy ze znajomymi z branży pewni, że wejdą w ciągu najbliższych 10 lat do Europy. Uprzedzam, to nic odkrywczego.

   - Globalne cyfrowe ID - to już jest i działa, nawet w Polsce ale zostanie rozszerzone i zunifikowane. Bez wsadzenia karty w czytnik albo odbicia się telefonem będziesz coraz bardziej ograniczany online - FB, fora, email, serwer, VPN, zakupy, gry, jakakolwiek aktywność online będzie wymagała "odbicia się" swoim ID. Już są Startupy od takich pomysłów, nawet Bill G. idzie w tą stronę ze swoim "paszportem bezpieczeństwa"

   - Eliminacja gotówki - moja babcia, lat 83 przez całe lata nie miała konta a o płatności kartą zapomnij. Teraz tak się wystraszyła COVIDa, że prosiła nas własnie o pomoc z płatnościami zbliżeniowymi, wyrobienie karty, pokazanie jak to działa. Teraz płaci już tylko tak. Wielu codziennych "gotówkowców" zostało zniechęconych do gótowki właśnie przez COVIDa. W biznesie gotówka już dawno przestała być używana. Nie pamiętam kiedy płaciłem za cokolwiek inaczej niż kartą/przelewem. Jak widać po linku nawet jako konsument niedługo już nic za gotówkę nie kupie.

   - Wielki brat w każdym domu - asystenci, smart TV, roboty kuchenne z mikrofonami, e-domofony i oczywiście nasze telefony etc. etc. Do tego wszystkiego rządy mają albo wkrótce będą miały backdory. Enkrypcja E2E powoli przestaje być legalna. Już dzisiaj T2S (text to speach) jest na tyle zaawansowane, że moża tworzyć transkrypcje real time, client side nawet bardzo nieformalnych rozmów. Do tego dochodzi AI, które już z łatwością radzi sobie w rozumieniu języka. Wyłowienie "złych rozmów" będzie trwało milisekundy i to w skali kraju.

   - 5G - super jest, jak pięknie zrobiono z przeciwników 5G foliarzy w stylu "panie, kury się nie niosą". O to chodziło od początku. Teraz na jakaś krytykę "5G" zwykly Kowalski już się będzie tylko śmiał bo mu powiedziano w telewizorze, że to foliarstwo. Tymczasem mało kto wie, ale 5G to jest technologia, która zapewnia super przepustowość ale wymaga bardzo gęstej obecności stacji bazowych. Co jeszcze wymaga dużej przepustowości i dużej ilości urządzeń? Kamery monitoringu :) Wraz z urządzenami 5G już są instalowane urządzenia do monitoringu. Foliarstwo? Polecam sprawdzić co Chinczycy instalują w Darwin w Australii.

   Tak czy siak - we are fucked.

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDzikus: Państwo drogi kolego chodzi na pasku korporacyjnym. Tradycyjna kariera polityka to od partii rządzącej do opozycji, z opozycji do korporacji, a potem z powrotem do korytka. I w kółeczko. Popatrz na kariery niemieckich premierów. W wielu państwach wielkie firmy to też własność częściowo państw, przykład, Francja. Politycy tam ramię w ramię ze swoimi politykami ustalają prawa i przepisy. Reasumując, polityka i wielki biznes to dwie strony tej samej monety. Dlatego o demokracji już właściwie nie ma co mówić. Jest korporacjonizm.

  •  

   pokaż komentarz

   @rexdexpl: Stary. W 5G nie tylko chodzi o przepustowość, ale też i o opóźnienia. Co do 5G, to nauczyli się od marketingowców. Wyśmiać wadę, która nie istnieje, ale o której będą mówić wszyscy, a o prawdziwych wadach nie wspomnieć. Tak się spuszcza krytykę w kiblu. 5G wejdzie na nowy poziom inwigilacji, już o rozszerzeniu możliwości protokołu nie wspomnę. Opóźnienia rzędu mikrosekund i to wszystko w małych zabawkach. Co do zabawek i gadżetów, to lubię, ale wyznaję zasadę minimalizmu. Lepiej mi się po nocach śpi, nieprzepracowany tak bardzo

  •  

   pokaż komentarz

   Śmiejmy się ze wszystkich "foliarzy" i drwijmy...

   @mikek: Wykop kwestionuje %g kontra virusy? xD Mogem umierac....xD

   Najpierw wybiera się interesujące komórki za pomocą mikroskopii optycznej. Po drugie, mikropipeta - wypełniona nanocząsteczkami magnetycznymi, z którymi wiążą się cząsteczki wirusa - jest umieszczana w pobliżu komórki będącej przedmiotem zainteresowania i przykładane jest pole magnetyczne, aby skierować nanocząsteczki wirusa w kontakt komórkowy, co prowadzi do transdukcji. Protokół,zilustrowano tutaj na przykładzie stemplowania hodowanych neuronów wirusami związanymi z adenowirusami (AAV), kończy się w ciągu kilku minut i umożliwia stabilną ekspresję transgenu w ciągu kilku dni, przy wskaźnikach powodzenia sięgających 80%. Przedstawiamy, w jaki sposób ta strategia jest stosowana do infekcji pojedynczych komórek w złożonych tkankach i jest wykonalna zarówno w organoidach, jak i in vivo.

   #teamdodzo #dodzo
   https://www.nature.com/articles/s41596-019-0221-z

   https://www.youtube.com/watch?v=LsSG4__LLwU

  •  

   pokaż komentarz

   @NocnikDzienny: Niestety. Te dwa twory wzajemnie siebie za sznurki prowadzą. Choć z przodu kroczy najczęściej pieniądz. A z pieniędzy jak wszyscy wiemy to najlepiej potrafią go robić korporacje. Rząd każdego kraju jest potrzebny by legalizować prawnie bandyterkę i zaklepywać rzeczy nieprawe.

  •  

   pokaż komentarz

   @mikek: Masz rację. Fajnie, że kumasz. 5G + IP6 pozwoli wsadzić real time kamerę do czegokolwiek :(

  •  

   pokaż komentarz

   @rexdexpl: W powiązaniu do nowego stacka BT, to urządzenie może być uśpione przez wiele miesięcy. W opóźnieniu przesyłu (i całe szczęście) ogranicza jednak prędkość światła

  •  

   pokaż komentarz

   @b1ackjack1: Taką władze sobie wybrali a teraz nie mogą jej odwołać XD ojej jaka to piękna jest ta demokracja. Ojej
   jedno mandatowe promowane przez kukizów jako przykład cywilizacji tez nie mają mechanizmu by odwołać szybko polityka przez lud.

  •  

   pokaż komentarz

   @b1ackjack1: najbardziej przerażające jest to, że to się nie dzieje pod przymusem tylko za aprobatą czy wręcz za prośbą konformistów, którzy się filmików z Bergano wystraszyli.

  •  

   pokaż komentarz

   @b1ackjack1: "NWO" Wchodziło bardzo powoli. Teraz się komuś bardzo śpieszy...

  •  

   pokaż komentarz

   @KolapsFunkcjiFalowej: każdemu od razu zamontujmy czipy z geolokalizacją, co by władza widziała gdzie jesteś i czy przypadkiem nie maczasz palcy w jakimś szemranym interesie

  •  

   pokaż komentarz

   @Fugi88888: Tak działa lewica. Obywatel ma być biedny, bez ideałów, bez wartości, bez wiary i możliwości. Ma być jednostką łatwą do manipulacji i wykorzystania. Nie może posiadać nic bez wiedzy i przyzwolenia lewackiego państwa. Nie wolno mu myśleć i zadawać pytań. Najlepiej jeszcze jak nie będzie umieć ich zadać. Do tego powoli będziemy zmierzać niszcząc i upraszczając słownictwo, zmieniając definicje i znaczenie słów, gestów pod byle pretekstem. Cenzurując wypowiedzi jednostek myślących i eliminując te jednostki z życia publicznego. W takim kierunku zmierzamy. Orwell to już teraźniejszość.

  •  

   pokaż komentarz

   że oszuści i przestępcy będą chodizć z gotówką, gdy uczciwi mają wszyscy karty

   @KolapsFunkcjiFalowej: To właśnie przez takie myślenie przybliża się do nas świat, o którym pisał Orwell. To przerażające, jak bardzo ludzie nie doceniają dzisiaj wolności.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @spaduwa_mam_robote: Jesteś kretynem. Nie chwal się swoją indolencją i głupotą

  •  

   pokaż komentarz

   @b1ackjack1: Pseudokibice staną w obronie Polski...

  •  

   pokaż komentarz

   @PanDzikus:

   Masz tutaj i się doedukuj. Babeczka robiła piętnastoletni risercz i zrobiła o tym książkę.

   Shoshana Zuboff

   The Age of Surveillance Capitalism: The Fight for a Human Future at the New Frontier of Power

   Generalnie między państwem, a korporacjami trwa wyscig o tytuł bycia najwiekszym inwigilacyjnym skur****" , ale korporacje już teraz zbierają o nas więcej danych niż państwo, bo wykorzystują najnowsze technologie, a państwo nie. Słyszałeś np. o urządzeniu Alexa? Czy w piwnicy siedzisz ostatnie 10 lat?

   A google? Słyszałeś o takiej firmie jak Google? XDDDDDD

   Google to najbardziej inwigilacyjna organizacja w historii ludzkości, bo jeszcze nigdy nie było takich instrumentów jak dzisiaj, aby zbierać prywatne dane automatycznie i na taką skalę. Baza danych Google's przekracza wiele setek razy bazę danych służb dowolnego państwa

  • więcej komentarzy(38)

 •  

  pokaż komentarz

  Ja bym się nie śmiał...

 •  

  pokaż komentarz

  A co z ludźmi odkładającym pieniądze w domu z racji braku zaufania do banków? No i co z ludźmi którzy chcą przykładowo kupić auto od prywatnego właściciela za gotówkę?
  Przecież takie obostrzenia idzie obejść dość skutecznie jak ma się głowę na karku, a najbardziej ucierpią na tym normalni ludzie

 •  

  pokaż komentarz

  Liberałowie chcą włączyć „maksimum pieniędzy” do ogólnego rozporządzenia lokalnego.

  To nie są liberałowie tylko czystej krwi komuniści, strach pomyśle jakie mają jeszcze pomysły z zanadrzu, łagry dla niepoprawnie myślących, rozkułaczanie.

 •  

  pokaż komentarz

  ROTTERDAM - Mieszkańcy i goście Rotterdamu będą wkrótce mogli przewozić maksymalnie dwa tysiące euro w gotówce. Jeśli mają przy sobie więcej monet i banknotów, mogą je natychmiast oddać i zostanie ukarany grzywną w wysokości 2500 euro.

  Taka jest propozycja VVD w Rotterdamie w walce z przestępcami narkotykowymi, którzy często podróżują po ulicach z dużymi sumami pieniędzy. Liberałowie chcą włączyć „maksimum pieniędzy” do ogólnego rozporządzenia lokalnego (PV). Sklepy z luksusową odzieżą i biżuterią oraz wypożyczalnie samochodów również powinny być zobowiązane do odmowy płatności gotówkowych w wysokości ponad 500 euro.

  „Jest to rygorystyczne, ale konieczne. Rotterdam musi stać się pierwszym miastem na świecie, w którym odwiedzający i mieszkańcy nie mogą mieć przy sobie więcej niż dwa tysiące euro w gotówce. Nawiasem mówiąc, nie mówimy o profesjonalnych transakcjach. Na przykład osoby, które mają dwie kawiarnie i chcą odebrać pieniądze, powinny mieć taką możliwość i nadal to robić ”- mówi przewodniczący partii VVD Vincent Karremans, który za pomocą tych środków chce utrudnić przestępcom. „Teraz często są nieuchwytni dla FIOD, między innymi dlatego, że nie mają wglądu w gotówkę”.

  Środki płatnicze podziemia

  „Na świecie narkotyków co roku zarabia się setki milionów euro. Gotówka jest walutą podziemia. Musimy je zabrać tam, gdzie najbardziej boli przestępców, czyli w portfelu. Ponadto, ponieważ są oni ukarani grzywną, można również wszcząć dochodzenie w sprawie sposobu uzyskania tych pieniędzy. Jako miasto wysyłasz potężną wiadomość ”.

  Według VVD, prewencyjne poszukiwania i bzdury to dobra okazja, by wziąć pieniądze. „Są tu regularne poszukiwania, podczas których zabiera się już dużo gotówki. Ale to może być jeszcze więcej i będzie to wyraźniejsze, jeśli zostanie ustalona maksymalna kwota pieniędzy. Wtedy każdy wie, na czym on lub ona stoi ”.

  Karremans chce wkrótce omówić swój plan w komitecie ds. Bezpieczeństwa i ma nadzieję, że zyska poparcie innych partii politycznych. „Musimy wspólnie walczyć z przestępczością narkotykową, z którą mamy do czynienia na co dzień w mieście. Wystarczy spojrzeć na strzelaniny spowodowane konfliktami w świecie narkotyków, które miały miejsce w Rotterdamie ”.

1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 następna