•  

  pokaż komentarz

  Typowy oportunista. Latami wchodził Kaczyńskiemu w rzyć, chlastał językiem bez opamiętania, był nadwornym błaznem-propagandzistą, bo miał z tego zysk. Teraz, widzi że w PiSie się sypie, to chce sie odgrodzić trochę, stworzyc pewien dystans, tak aby mógł przeskoczyć sobie dalej i popierać i lizać dupsko następnym którzy dojdą do władzy. I tak się kręci w kółko. Taki pomysł na biznes żeby lepiej sprzedać kolejną książkę.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin: Bez urazy, ale piszesz kompletne głupoty. Oportunista to ktoś kto dla zysku zmienia swoje poglądy. Ziemkiewicz nigdy nie ukrywał swoich poglądów i tego, że ceni sobie PiS ponad PO. Robił to na wiele lat przed objęciem rządów przez PiS zarówno w swojej publicystyce jak i szerszej działalności. Pierwszy przykład z brzegu, założony przez niego Klub Ronina, w którym przez lata prowadził przeglądy tygodnia nie zarabiając na tym. Gdyby Ziemkiewicz był oportunistą to do dnia dzisiejszego trzymał by ze środowiskami michnikowskiego salonu, a nie przez lata tułał się po piwniczanych kanciapach. Ziemkiewicz to akurat rzadki przypadek publicysty, który choć posiada poglądy po jednej stronie to jest w stanie zachować przy tym resztki pryncypialności i swój własny obóz skrytykować, również wtedy gdy wie, że będzie to z niekorzyścią dla niego samego. Czytanie tego, że PiS się sypie już mi się trochę znudziło - bo to wykopowy evergreen. Jak opuścisz wykopową bańkę to zrozumiesz dlaczego ten sypiący się od pięciu lat PiS ma rząd i prezydenta.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin przecież nic się w PiS nie sypie. Przegrupowanie i tyle. Upadku PiSu nie będzie, a już na pewno nie teraz.

  •  

   pokaż komentarz

   Ziemkiewicz to akurat rzadki przypadek publicysty, który choć posiada poglądy po jednej stronie to jest w stanie zachować przy tym resztki pryncypialności i swój własny obóz skrytykować

   @przegryw_przegryw: Mi nie wydaje się, że to według "jakichś zasad", ale wedle humorów Ziemkiewicza. Ten człowiek jest dość neurotyczny i wulgarny, bardzo ciężko przewidzieć dla przykładu co następnego mu się nie spodoba, by znowu kogoś zwyzywał na twitterze.

  •  

   pokaż komentarz

   to jest w stanie zachować przy tym resztki pryncypialności i swój własny obóz skrytykować

   @przegryw_przegryw:

   Albo po prostu rzucony jest na front tej części elektoratu która sama siebie oszukuje że popiera krytycznie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin Ale PiS się sypie, bo podejmują błędne i niezgodne z ineresem Polaków decyzje. Podejrzewam, że nie tylko Zirmkiewicz, ale wielu entuzjastów pis przejrzała na oczy i rzeczywistość dała im po mordzie. Nie wiem czyje interesy dzisiaj tymi działaniami reprezentuje Jarosław, ale się domyślam. Pytanie, czy już nie ma szans, żeby kiedyś polskie władze dbały przede wszystkim o interesy swoich obywateli?

  •  

   pokaż komentarz

   @Varin Niby gdzie się sypie?, popracie dalej stabilne, pocieszaj się dalej.

  •  

   pokaż komentarz

   @przegryw_przegryw:

   Oportunista to ktoś kto dla zysku zmienia swoje poglądy.
   Czy o to chodzi? XD

   źródło: file.rafal-ziemkiewicz.JPG

  •  

   pokaż komentarz

   @mimmo: Jakieś 30% wyborców to po prostu wyznawcy PiS-u, którzy i tak będą głosować na tę partię, choćby nie wiem co. To tzw. twardy elektorat. Może niecałe 30%. PiS ma najbardziej zdyscyplinowany i sfanatyzowany elektorat na polskiej scenie politycznej.

   BTW: Ziemkiewicz pisze "Non possumus", a na jego (i jemu podobnych) hipokryzję i popieranie pisowskiej wizji świata można odpowiedzieć "No pasaran". :))
   W 2004 Ziemkiewicz skrytykował w "Polactwie" właśnie te polskie przywary i wady, które skłaniają ich do głosowania na PiS. Szkoda tylko, że później sam postanowił dołączyć do szeregów polactwa, które tak skrytykował.

 •  

  pokaż komentarz

  Kolejny raz Ziemkiewicz próbuje się pozycjonować jako niezależny i obiektywny komentator z RiGCzem. Niestety taki nie jest.

  Pierwsza część tekstu to kolejne pieprzenie, że TVP wygląda tak, jak wygląda, bo jest "anty-TVNem". Otóż panie Rafale, nie jest. Ja bym nawet się zgodził, że ona takim czymś by mogła być i to by było akceptowalne. Tzn. gdyby zachowywała standardy dziennikarskie i starała się kreować określoną wizję świata i Polski. Niestety, TVP to absolutna, obrzydliwa szczujnia, której standardy dziennikarskie są całkowicie obce. Programy informacyjne już od dawna nie są informacyjne, przekazują wyłącznie propagandowy obraz świata, całkiem wprost kłamiąc i szczując na politycznych przeciwników. Bez najmniejszego poczucia żenady, bez zająknięcia, wieczna wojna. Nie ma kompletnie ŻADNEGO porównania do TVNu, który przekazuje normalne informacje i owszem, ma jasną linię światopoglądową, ale ona nie przysłania im świata.

  Ktokolwiek, kto przykłada rękę do funkcjonowania takiego szamba i dna, jakim jest TVP, nie jest dla mnie godny splunięcia. Jeśli ktoś świadomie pokazuje się na antenie i bierze w tym udział, jest po prostu człowiekiem bez godności i honoru. A Ziemkiewicz robił to świadomie i nawet o tym pisze wprost. Pisze, że wie jak to wygląda, że powinien to skrytykować, ale w imię plemiennej walki z urojonym wrogiem nie tylko przemilcza, ale jeszcze dokłada swoje kolejne cegiełki. Absolutnie obrzydliwa postawa.

 •  

  pokaż komentarz

  Nie będę tutaj pisał rozbudowanych prognoz, gdzie Ziemkiewicz skończy jako "niezależny dziennikarz" i "publicysta" bo on już tam jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Wygląda na to że właśnie sobie to uświadomił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  W skrócie okazało się że przez ostatnie lata popierał partię, która wizerunkowo przykleiła się tak twardo do niego, że jak ktoś myśli "Ziemkiewicz" to zaraz potem myśli "PIS". Nie ma oczywiście nic złego w popieraniu jakiejś tam partii, tylko że chłop chyba zrozumiał że ta władza zapisze się w kartach historii jako łamacz konstytucji, uchwalacz bezkarności dla siebie, a przecież JESZCZE kadencja się NIE SKOŃCZYŁA XD.
  Kiepsko to wyszło.
  A jeszcze 15 lat temu jego książka to był prawdziwy bestseller który był rozchwytywany.

 •  

  pokaż komentarz

  Jakoś przez 5 lat mu nic nie przeszkadzało