•  

  pokaż komentarz

  W Polsce wystarczy mieć oko na wszystkich kilkunastu muzułmanów, nie to co w postępowej Europie, gdzie ataki terrorystyczne są częścią życia w wielkim mieście...

  •  

   pokaż komentarz

   @grzmislaw: tak nam wmawia TVPis, ale prawda jest inna. W duzych miastach na uberach/ boltach/ glovo itp jest pelno sniadych obcokrajowcow. Podejrzewam ze nie wszyscy sa tu legalnie, a zaraz sciagna swoich kuzynow i braci (oczywiscie mezczyzn). W Polsce pojawia sie na petege ludzi z Indii i innych krajow ktore koncza sie na "-stan".
   Polska jest na poczatku tego co powoli konczy sie w krajach zachodnich - transformacja spoleczenstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @4191727801: Potwierdzam. Polecam udać się w okolice warszawskiego meczetu po ichniejszym nabożeństwie. Dość ekstremalne przeżycie.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @grzmislaw: jarek sprowadził do naszego kaczystanu kilkaset tysięcy kolorowych imigrantów. Sprawdź to na stronie bodaj migracje gov pl

  •  

   pokaż komentarz

   W Polsce pojawia sie na petege ludzi z Indii i innych krajow ktore koncza sie na "-stan".

   @4191727801: na przyklad lechistan?

  •  

   pokaż komentarz

   @4191727801: tylko ze ta większość o której mówisz to Hindusi. Jest jakaś część muzułmanów, głównie z Pakistanu, ale jednak na szczęście tylko mała część.

  •  

   pokaż komentarz

   @fiveoglock:

   Najechało ich w tym roku trochę:

   TADŻYKISTAN 2020:
   Łącznie 584 w tym: pobyt czasowy 416, ochrona uzupełniająca 82, status uchodźcy 33, pobyt ze względów humanitarnych 30, pozostałe 23.


   Ciekawe, ilu z nich to tak zwane „śpiochy“, czekające tylko na sygnał?

   źródło: paczaizm.pl

  •  

   pokaż komentarz

   @4191727801: oni tu przyjezdzaja na wizy studenckie..... cyrk.....

  •  

   pokaż komentarz

   @grzmislaw

   w postępowej Europie, gdzie ataki terrorystyczne są częścią życia w wielkim mieście...

   O, znowu zmamipulowany wpis burmistrza Londynu

   We must be under no illusion about the scale of the threat we face.  What I said - and I hope this fits into 140 characters - is, “Part and parcel of living in a great global city is you have to be prepared for these things.  You have to be vigilant.  You have to support the police doing an incredibly hard job”, end quote.

   https://www.london.gov.uk/questions/2017/0322

  •  
   nfhn via Android

   +8

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo I gdzie tu manipulacja? Jego wypowiedz to normalizacja tej patologii jako czegos do czego trzeba sie przyzwyczaic i na co sie nie da nic poradzic. A prawda jest taka ze wcale nie trzeba sie przyzwyczajac. Wystarczy kontrolowac przeplyw osob i pilnowac granic jak mialo to miejsce jeszcze w latach 90.

  •  

   pokaż komentarz

   @nfhn

   I gdzie tu manipulacja? Jego wypowiedz to normalizacja tej patologii jako czegos do czego trzeba sie przyzwyczaic i na co sie nie da nic poradzic.

   Nie. Jego wypowiedź to przedewszystkim pragmatyzm. Ma zakłamywać rzeczywistość? I gdzie jest pogodzenie się z losem, skoro mówił że będzie temu przeciwdziałał.

   . A prawda jest taka ze wcale nie trzeba sie przyzwyczajac. Wystarczy kontrolowac przeplyw osob i pilnowac granic jak mialo to miejsce jeszcze w latach 90.

   Napewno człowiek wyszkolony na tertoryste przez organizację obracającą miliardami będzie dawał j$$@nie o to że ktoś postawił tabliczkę z napisem "granica". To nie są przypadkowi ludzie tylko wyszkolone jednostki. Kiedy zdasz sobie sprawę z niebezpieczeństwa, to na 90 %możesz być pewny że już działają.

  •  

   pokaż komentarz

   Polecam udać się w okolice warszawskiego meczetu po ichniejszym nabożeństwie. Dość ekstremalne przeżycie.

   @hawat: dlaczego? Tak ich duzo, sa agresywni czy co? Powaznie pytam.

  •  
   nfhn via Android

   +5

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo Nie. To jest podprogowe wciskanie, ze jest to zjawisko na ktora ma sie sladowy wplyw, a nie zaden pragmatyzm.

   Bzdura. Nie chodzi tylko o tego mitycznego wyszkolonego za miliardy super-terroryste, tylko o lokalna strukturę ludnosci, ktora sprawia ze albo moze sie on wtopic w tlum innych turbaniarzy, albo - jak w Polsce - jest od razu widoczny i latwiejszy w inwigilacji. A drogą do tego jest kontrolowanie imigracji i przeplywow ludzkich. Do Polski tez wjedzie, ale na kazdym etapie przygotowan do ataku bedzie miec trudniej niz np w UK, Francji albo Belgii.

  •  

   pokaż komentarz

   @nfhn

   Nie. To jest podprogowe wciskanie, ze jest to zjawisko na ktora ma sie sladowy wplyw, a nie zaden pragmatyzm.

   O, widze że mamy eksperta, który powie nam jak zwalczyć terroryzm w takim mieście jak londyn. Czemu nikt nie zapytał cię o zdanie...

   Bzdura. Nie chodzi tylko o tego mitycznego wyszkolonego za miliardy super-terroryste, tylko o lokalna strukturę ludnosci, ktora sprawia ze albo moze sie on wtopic w tlum innych turbaniarzy, albo - jak w Polsce - jest od razu widoczny i latwiejszy w inwigilacji.

   Tak tak, bo terroryste się identyfikuje po tym co nosi xddd. Wcale się nie wtapiają w tłum. Szkoda że policja i wywiad nie wiedzą że terrorysta jak wychodzi to się specjalnie ubiera do ataku xdd.

   A drogą do tego jest kontrolowanie imigracji i przeplywow ludzkich. Do Polski tez wjedzie, ale na kazdym etapie przygotowan do ataku bedzie miec trudniej niz np w UK, Francji albo Belgii.

   Pod jakim względem? Myślisz że terroryści chodzą w turbanach z koranem w ręku? Oni mają wyglądać jak normalni ludzie i tak wyglądają. Opierasz się na filmowym opisie tertorysty.

  •  

   pokaż komentarz

   @janusz-lece: WIelu, bardzo wielu młodych, brodatych, milczących ludzi z zaciętym wyrazem twarzy idących w dystansie od siebie. Nie rozmawiają ze sobą, po prostu idą "osobno". Czegoś takiego nie widziałem nigdy na bliskim wschodzie - mimo że zaliczyłem kiedyś "scenę" z miejscowym który wziął mnie za Amerykanina (siedziałem na ławce przed meczetem w jednym z krajów gdzie USA to diabeł) to tam szybko sytuacja skończyła się poklepywaniem po ramieniu i uśmiechach. W Warszawie przed meczetem jest zdecydowane bardziej "dusząco'.

  •  
   nfhn

   0

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo:

   O, widze że mamy eksperta, który powie nam jak zwalczyć terroryzm w takim mieście jak londyn. Czemu nikt nie zapytał cię o zdanie...

   O widzę, że mamy chłopaczka 'xd', który wkłada komuś w usta coś, czego nie powiedział. Nie napisałem, że wiem jak zwalczyć terroryzm w mieście takim jak Londyn. Napisałem, że wiem jak zmniejszyć szanse na wystąpienie terroryzmu w miastach takich jak Warszawa. Nie dopuszczając do ich zmiany struktury społecznej na takie miasto jak Londyn. Masz jakiś problem ze zrozumieniem prostych wypowiedzi?

   Mieszkałem w DE w latach 80-90, kiedy imigrantów było mniej i było tam wtedy o niebo bezpieczniej. A zamachów terrorystycznych też nie było. Wystarczy kontrolować imigrację i granice jak robiły normalne państwa nie rządzone jeszcze przez osoby chore psychicznie.

   Tak tak, bo terroryste się identyfikuje po tym co nosi xddd. Wcale się nie wtapiają w tłum.

   Będąc beżowym na mordzie spróbuj się "wtopić w tłum" w Malmo a potem w Warszawie i porównaj jak ci poszło.

  •  

   pokaż komentarz

   @nfhn

   O widzę, że mamy chłopaczka 'xd', który wkłada komuś w usta coś, czego nie powiedział. Nie napisałem, że wiem jak zwalczyć terroryzm w mieście takim jak Londyn. Napisałem, że wiem jak zmniejszyć szanse na wystąpienie terroryzmu w miastach takich jak Warszawa

   I napewno masz rację, uważając że ci co chodzą w turbanach mają większą szansę za zostanie terrorystą. XD

   Nie dopuszczając do ich zmiany struktury społecznej na takie miasto jak Londyn.

   Jak zmienia się struktura społeczna?

   Masz jakiś problem ze zrozumieniem prostych wypowiedzi?

   A ty masz problemy z wkładaniem każdego turbaniarza do jednego kosza? Bo nie zauważyłem. No i co powiesz sikhowi, który mieszka w londynie? On też zwiększa prawdopodobieństwo ataku? Przecież nosi turban.


   Mieszkałem w DE w latach 80-90, kiedy imigrantów było mniej i było tam wtedy o niebo bezpieczniej. A zamachów terrorystycznych też nie było.

   Tak, tak. Nie było zamachów.
   https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zamach_na_Oktoberfest

   No i statystyki które mówią kompletnie co innego.

   https://en.m.wikipedia.org/wiki/Terrorism_in_Germany

   . Wystarczy kontrolować imigrację i granice jak robiły normalne państwa nie rządzone jeszcze przez osoby chore psychicznie.

   Które państwo jest rządzone przez osobę chorą psychicznie? Może o tym nie wiedzą, co?

   Będąc beżowym na mordzie spróbuj się "wtopić w tłum" w Malmo a potem w Warszawie i porównaj jak ci poszło.

   I napewno policja ustalając poszlaki myśli sobie w sposób, "ten był beżowy na mordzie, to pewnie ten xd.

  •  
   nfhn

   +1

   pokaż komentarz

   @Smutnekrzeslo:

   I napewno masz rację, uważając że ci co chodzą w turbanach mają większą szansę za zostanie terrorystą. XD

   Określenia "turbaniarz" użyłem w znaczeniu potocznym i prześmiewczym, nie dla ścisłego określenia grupy docelowej. Jak chcesz stawiać chochoła to ci nieco nie wyszło.

   Jak zmienia się struktura społeczna?

   Im więcej muzułmanów tym więcej problemów, ponieważ asymilacja jest mitem.
   "Ruud Koopmans Religious fundamentalism andout-group hostility among Muslims andChristians in Western Europe"
   https://bibliothek.wzb.eu/pdf/2014/vi14-101.pdf

   https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Zamach_na_Oktoberfest

   O proszę. Mamy przykład zamachu dokonanego przez organizację neonazistowską. I co, chcesz przez to powiedzieć? Zesrać się "oooo... napisał, że nie było zamachów, to mu pokażę, że był jakiś zamach. Wprawdzie dokonany nie przez grupę o którą mowa, ale zawsze heheh zaorane!"? Fakt, że miały miejsce zamachy dokonywane ze względów politycznych (IRA, ETA, RAF), nie zmienia tego, że mniej było zamachów dokonywanych ze względów religijnych. To nie jest gra o sumie zerowej, że sprowadzenie muzułmanów powoduje, że znikają zamachy o podłożu neonazistowskim, co chyba usiłujesz przekazać.

   Poza tym poza problemem z terroryzmem istnieje jeszcze problem z przestępczością pospolitą, a ten jest tym większy im więcej jest problemów społecznych, grup niezintegrowanych, wyobcowanych kulturowo.

   Które państwo jest rządzone przez osobę chorą psychicznie? Może o tym nie wiedzą, co?

   Hehehehe Ale jesteś zabawny. Nie. Nie jesteś. To zwrot polemiczny. Angela Merkel jest idiotką. Lepiej?

   I napewno policja ustalając poszlaki myśli sobie w sposób, "ten był beżowy na mordzie, to pewnie ten xd.

   Wiesz synek, co to "profiling"? Poza tym walka z terroryzmem to nie tylko wyszukiwanie samych terrorystów, ale i ich bazy wsparcia. Osób, które przechowają w kluczowym momencie, dostarczą pojazd, ukryją. Dlatego takim problemem są środowiska skupione wobec meczetów i radykalnych imamów.

   A u nas takiego problemu nie ma (jeszcze). I oby tak zostało.

  •  

   pokaż komentarz

   @grzmislaw: a masz jakies poparcie tych slow? bo cos dawno zadnego zamachu na zachodzie nie bylo, i nie to ze jakis jeden duren sprzedal kose 3 ludziom to nie jest zaden zamach

  •  

   pokaż komentarz

   @Fighter_forGlory pewnie ma to związek z upadkiem państwa islamskiego...

  •  

   pokaż komentarz

   @nfhn

   Określenia "turbaniarz" użyłem w znaczeniu potocznym i prześmiewczym, nie dla ścisłego określenia grupy docelowej. Jak chcesz stawiać chochoła to ci nieco nie wyszło.

   Tak tak. Zawsze tak samo. Powiedziałem jedno, myślałem drugie.

   Im więcej muzułmanów tym więcej problemów, ponieważ asymilacja jest mitem.
   "Ruud Koopmans Religious fundamentalism andout-group hostility among Muslims andChristians in Western Europe"

   pokaż spoiler important finding of the current study, namely that religious **fundamentalism is not an

   inherent feature of Islamic religiosity, but just as is the case among Christians, a variable to
   be explored in its causes and consequences.**

   Thus, there is not only a significant amount of Islamophobia among
   European native publics, but also a widespread phenomenon of “Occidentophobia” among
   European Muslims.

   Thirdly, this study asked to what extent religious fundamentalism among European Muslims
   is an inherent component of strong Islamic religiosity, or whether – as research has found to
   be the case for Christians – it is a distinct phenomenon. Although the strength of religious
   identification and fundamentalist attitudes are significantly correlated among both Christians
   and Muslims, there are also many strongly religious people in both groups who do not adhere
   to fundamentalist worldviews.


   Czyli opierając się na całości, znajdziemy dwie grupy fanatyków, którzy zwalczają się zwajemnie, a normalni ludzie żyją normalnie, bez względu na wyznanie.

   Ty czytałeś co wstawiłeś?

   O proszę. Mamy przykład zamachu dokonanego przez organizację neonazistowską. I co, chcesz przez to powiedzieć? Zesrać się "oooo... napisał, że nie było zamachów, to mu pokażę, że był jakiś zamach. Wprawdzie dokonany nie przez grupę o którą mowa, ale zawsze heheh zaorane!"?

   Chwileczkę, powiedziałeś że nie było zamachów, a teraz zesrałeś się bo okazało się że kłamałeś? No i oczywiście trzeba było znowu porównać mnie do dziecka. Żałosne.

   Fakt, że miały miejsce zamachy dokonywane ze względów politycznych (IRA, ETA, RAF), nie zmienia tego, że mniej było zamachów dokonywanych ze względów religijnych.

   Ale ty nie powiedziałeś że było mniej zamachów, tylko że ich wogóle nie było.

   Mieszkałem w DE w latach 80-90, kiedy imigrantów było mniej i było tam wtedy o niebo bezpieczniej. A zamachów terrorystycznych też nie było.

   Robisz k!%@e z logiki.

   To nie jest gra o sumie zerowej, że sprowadzenie muzułmanów powoduje, że znikają zamachy o podłożu neonazistowskim, co chyba usiłujesz przekazać

   Nie. Usiłuje przekazać że zamachy były, mimo iż jasno powiedziałeś, że ich nie było.

   Poza tym poza problemem z terroryzmem istnieje jeszcze problem z przestępczością pospolitą, a ten jest tym większy im więcej jest problemów społecznych, grup niezintegrowanych, wyobcowanych kulturowo.

   No oczywiście. Tylko znowu. Ja przeciw temu nie optuje. Tylko uważanie turbaniaży za zło świata, kiedy twoje badania mówią jasno, że umiarkowani muzułmanie mogą koegzystować bez problemu to inna sprawa. Nie każdy muslim=tertorysta.

   Hehehehe Ale jesteś zabawny. Nie. Nie jesteś. To zwrot polemiczny. Angela Merkel jest idiotką. Lepiej?

   No ale przyczepił się, że pisze xd. Hipokryzja.

   Dobrze że jest idiotką i że ma poparcie 63 procent. Taka z niej idiotka, a z niemców idioci że jednak ją co kadencję wybierają mimo że wali się o emigrantach, od niepamiętnego czasu.

   Wiesz synek, co to "profiling"?

   Łał. Pan dorosły się odezwał. Tak wiem. No i wynika z tego że pewne rzeczy zdarzają się częściej w danym środowisku. Ale znów. To oznacza że każdy muzułmanin jest terrorystą? Ja odnisłem się do absurdu "beżowego na mordzie", jakoby tak to miało działać. To środowisko wiąże ze sobą pewne problemy , no ale nazywanie każdego w turbanie, za człowieka ze zwiększonym prawdopodobieństwem ataku, to paranoja.

   Poza tym walka z terroryzmem to nie tylko wyszukiwanie samych terrorystów, ale i ich bazy wsparcia. Osób, które przechowają w kluczowym momencie, dostarczą pojazd, ukryją. Dlatego takim problemem są środowiska skupione wobec meczetów i radykalnych imamów

   Ależ ja równierz twierdzę że radykalizm jest zagrożeniem, tylko nie każdy muslim jest radykałem. W niemczech żyje 1 muzułmanin na około 17 niemców. Nic się jeszcze nie zawala. Proporcje też są ważne, ale nie wpadajmy w paranoje. Są muzułmanie szyiccy, sunniccy, wahabici i oni też się nie znoszą. Islam to nie jest jedna masa, tylko wiele różnych odłamów. Którego jest więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

  •  

   pokaż komentarz

   @nfhn: właśnie dlatego strefa Schengen to głupota, ale minusów będzie pełno bo to że ciężarówka nie będzie czekać na granicy jest ważniejsze od bezpieczeństwa publicznego, szczególnie za te 10 czy 20 lat

 •  

  pokaż komentarz

  Deportowali mając dowody na planowane zamachy ?
  Nie tak dawno za czasów Bronisława wielkiego PO aresztowało policją kolesia za myślozbrodnię i szpulkę drutu dwie baterie płaskie i starą nokię.
  Innego za zamach styropianowym krzesłem a tych wypuścili ?

 •  

  pokaż komentarz

  Pozamykać meczety i deportować.Problemy sie skończą

 •  

  pokaż komentarz

  Dlaczego nie zostali "postrzeleni"w czasie"próby ucieczki"?

 •  

  pokaż komentarz

  Tadżyków w Rosji trzymają krótko. Rzadko pracują, ale za to chętnie rozprowadzają narkotyki itd. Planowali zamachy i nie zostali przymknięci? Wow