•  

  pokaż komentarz

  Odpowiedzialność za zdrowie protestujących ludzi od A do Z ponoszą politycy, którzy doszli do kuriozalnego wniosku

  To była jak najbardziej świadoma decyzja polityczna i wiedzieli że ludzie wyjdą na ulicę. Z premedytacją rząd pisowski uśmierca ludzi.

 •  

  pokaż komentarz

  Głupcy? Wladza jest tak arogancka, że przepycha najbardzoej drażliwe dla społeczeństwa przepisy, których od 27 lat kazdy bał się ruszyć i robi to w trakcie kryzysu epidemiologicznego, a potem wychodzi na mównicę i mówi "odłóżmy spory polityczne na bok, bo jest pandemia" Czego oni się spodziewali? Polacy pokazują tym, że jednak nie są głupi.

  •  

   pokaż komentarz

   @macan: "Nasz naród jak lawa,
   Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,
   Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;
   Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi."

  •  

   pokaż komentarz

   @macan: są głupi. PIS ma 40% poparcia.

  •  

   pokaż komentarz

   @macan:
   Żadni głupcy, a wyrachowane działanie.
   Już wybory prezydenckie pokazały, że PiS przed niczym się nie cofnie i gotowi są choćby spalić ten kraj, żeby zostać przy korytku.

   A ustawę przegłosowali po to, żeby za tydzień czy dwa, jak szpitale jebną móc wszystko zrzucić na opozycję i umyć rączki.
   TVP obierze narrację: Rząd cudowny, buduje szpitale, Morawiecki apeluje o zostanie w domu, ale to opozycja wyprowadziła tłumy na ulicę w czasie największego lockdownu.
   Opozycja zorganizowała protesty, opozycja wyprowadziła ludzi, żeby obalić rząd itp.

   W gazecie polskiej zdjęcie Trzaskowskiego na tle protestów z zakrwawionymi rękoma.
   Wywiady z ekspertami z TVP: że rząd fantastyczny, a opozycja nie liczy się z zdrowiem Polaków
   Itp

   Pójdzie grubo.

 •  

  pokaż komentarz

  Funkcjonalnie próba zastraszenia protestujących pandemią niczym się nie różni od zastraszenia obywateli policją lub wojskiem. "Nie protestujcie, bo zarazicie się korono-wirusem i być może umrzecie" to identyczne podejście do "Nie idź na protest, bo dostaniesz gumową kulą i być może umrzesz" albo "nie idź na protest, bo być może trafisz do łagra (i twoja rodzina też może)".
  PiS świadomie wybrał ten moment by po 28 latach kompromisu zmienić prawo tylnymi drzwiami - po prostu tłumienie protestów strachem przed korono-wirusem wygląda politycznie dużo lepiej niż wojsko i armatki wodne na ulicach UE.

  •  

   pokaż komentarz

   PiS świadomie wybrał ten moment

   @matips:
   Oczywiście, że świadomie, tu nie ma jakichkolwiek wątpliwości.
   I nie wybrał go, żeby zakryć jakieś ustawy, czy temat pandemii, wręcz przeciwnie, temat pandemii jest jeszcze bardziej grzany przez propagandę.

   Zrobił to po to, aby znaleźć winnego i zrzucić odpowiedzialność za swoją nieudolność.
   Już widzę te nagłówki w TVP

   LEWICA, PO, - odpowiedzialni za wzrost zachorowań, totalna opozycja wykorzystuje czas aby obalić suwerenny rząd.
   I te ujęcia jak zatroskany Morawiecki mówi, żeby zostać w domu, jak robotnicy w pocie czoła budują szpitale, wymęczeni politycy PiS pracujący nad tarczą itp.
   I zaraz potem: ujęcia na protesty (oczywiście na tęczowe flagi i najbardziej agresywne momenty) + zdjęcia Trzaskowskiego z tłumem, ba, może nawet Biedroń się załapie.
   Oj będzie złoto jak nic.

   Ale oczywiście Pisowskie lemingi to kupią i cyk: rząd ma czyściutke rączki, bo oni wspaniale przygotowywali kraj na drugą falę tylko ta zła opozycja wykorzystała moment w celu obalenia rządu i wyprowadziła ludzi na ulicę.

  •  

   pokaż komentarz

   Funkcjonalnie próba zastraszenia protestujących pandemią niczym się nie różni od zastraszenia obywateli policją lub wojskiem

   @matips: No niby fajnie, ale co proponujesz w zamian. Patrząc na to racjonalnie, myślisz że to wyjdzie społeczeństwo wyjdzie na dobre aby strajkować w trakcie pandemii kiedy służba zdrowia nam pada? Myślisz że to co cokolwiek osiągnie się dzięki strajkom jest warte stwarzania takiego ryzyka i potencjalnie załamania służby zdrowia, i śmierci osób które nie dostaną pomocy?
   Jestem ciekawy twojej odpowiedzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster: Tak, jeśli Polacy chcą wolności to mają o nią prawo walczyć. Historia uczy nas, że walka o wolność rzadko kiedy odbywa się bez ofiar. Nie ma znaczenia czy to będą to ofiary covidu, ofiary milicji lub wojsk okupacyjnych. Mimo zagrożenia i niebezpieczeństwa naród ma prawo walczyć z dyktaturą nakładającą mu kajdany - bo rzadko kiedy droga do wolności jest przyjemna, wygodna i bezpieczna.

  •  

   pokaż komentarz

   @matips: No ok, historia i walka fajnie. A tak realistycznie, jak myślisz co uda się osiągnąć tymi strajkami i jakie konsekwencje będą one miały dla służby zdrowia i przeciętnych obywateli. Walka dla idei jest fajna, ale mi tu chodzi o sam bilans strat i zysków.

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster: Pozostali obywatele też są zaangażowani w ten spór: dwukrotnie wybrali PiS, poparli ich działania co do upolitycznienia TK oraz kilka miesięcy temu poparli Dudę, czyli tak na prawdę PiS.

   Wątpię by protesty doprowadziły do utrzymania dotychczasowego kompromisu, ale walczyć warto - jeśli ktoś chce. To źle, że ma to miejsce w czasie epidemii, ale tak samo druga strona sporu nie musiała forsować swojej wizji w czasie epidemii.

  •  

   pokaż komentarz

   @matips: Ok, czyli chcesz szkodzić zwykłym obywatelom(właściwie to chorym i potrzebującym pomocy bo to oni oberwą za niefunkcjonalną służbę zdrowia), nie zależnie od tego na kogo głosowali, aby walczyć w ideologicznej która i tak nie przyniesie żadnych korzyści?

  •  

   pokaż komentarz

   @DisasterMaster: Ja akurat nie miałem możliwości dotrzeć na protesty, ale może na następny marsz mi się uda. Ale dobrze mnie zrozumiałeś - uważam, że ze względu na troskę o bezpieczeństwo nie wolno porzucać walki o wolność.
   Maksyma "Ludzie, którzy dla tymczasowego bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność." jest ciągle aktualna.

   pokaż spoiler Szkodzi im ich własna władza, która zburzyła status-quo i wywoła protesty. Ale odpowiedzialność rządu już ustaliliśmy.

  •  

   pokaż komentarz

   @matips: Heh, ciekawe czy ludzie umierający czekając na miejsce w szpitalu będą popierali twoją wojnę ideologiczną która w praktyce tylko pogarsza sytuację.

 •  

  pokaż komentarz

  Możliwe wyjaśnienie jest następujące: Kaczyński wie jakie tąpnięcie nadchodzi, więc reżyseruje swój upadek tak aby nastąpił przed tym wydarzeniem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  Inne wyjaśnienie?

 •  

  pokaż komentarz

  Jak pięknie. Ludzie sami doświadczają, że nie ma się czego bać. Fajnie sobie tą "pandemię" pis spier...ł.

  Oczywiste jest, że władza teraz będzie zwalać winę na ludzi z zachorowalnością. No ale nie wolno zapominać mentalności ludzi, a szczególnie kobiet, które będą odporni na tego typu argumentów. Teraz się wręcz w końcu zacznie otwarte podważanie zasadności obostrzeń.