Oprócz epidemii koronawirusa, musimy walczyć też z epidemią dezinformacji. Starajmy się wspólnie o wysoki poziom społecznej weryfikacji treści na naszym portalu i sprawdzajmy informacje w rzetelnych źródłach. Polecamy, aby informacje dotyczące koronawirusa sprawdzać także na: www.gov.pl/koronawirus
 •  

  pokaż komentarz

  Już to widzę, jak wysyłają UBERa...

  - Panie, mam koronawirusa
  - Ni panimaju...

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   Już to widzę, jak wysyłają UBERa...

   - Panie, mam koronawirusa
   - Ni panimaju...


   @BuQwald:

   - ja toże

  •  

   pokaż komentarz

   @BuQwald: w stanach tak właśnie ludzie jeżdżą do szpitali bo cena za transport karetka jest za wysoka

  •  

   pokaż komentarz

   @Fador: panje, ale Biden to lewak i antfa! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @Fador: w stanach nie płacą od urodzenia za ubezpieczenie

  •  

   pokaż komentarz

   @d_u_p_a: Przez to są mniej obciążeni podatkami niż Polacy i prawie dwa razy mniej niż Niemcy.

  •  

   pokaż komentarz

   @d_u_p_a masz rację nie płacą, tylko jak jest problem to płacą gotówka . Moja siostra jak rodziła dziecko w NY to za każdy dzień w szpitalu płaciła 2 tys dolców . Cennik spoko prawda ?? A co do podatków to jesteście w błędzie. Płacą i to sakramencie. Skończyła farmację w Polsce po ten tam zrobiła lustryfikacje. Pracuje w szpitalu i wydaje leki. Zarabia ok 50 $ na 1H. Nie pytałem się ile godzin dziennie. Ale wiem że to starcza tylko na opłaty i życie. Wszystko jest spoko jak jesteś z mężem i razem pracujecie to standard macie zajebisty. Macie wczasy, samochód nowy itp. Ale jak macie już dziecko to już tak spoko nie jest. I tak jej zarobek starczał tylko na czynsz na mieszkanie mimo że miała taką stawkę bo podatek jest w hu* wysoki niech wam nie wciskają kitu. Studia są płatne chcesz studiować to jak starzy kasy nie mają to bierzesz kredyt i spłacasz 10-20lat. A co do leczenia koszty są mega. Ale możesz sobie wykupić dodatkowa polisę. Indywidualna ok 1.2 tys dolców lub rodzinna ok 2tys. $. Jak będziesz szedł i złamiesz nogę, ale będziesz miał wypadek lub zaslabniesz na chodniku to uwaga uwaga przyjedzie karetka i teraz dwie rzeczy: lepiej abyś był przytomny a jak nie to miał kartę swojego ubezpieczenia. Dlatego bo ubezpieczyciele mają podpisane umowy z niektórymi szpitalami tylko i lekarzami. Czyli jesteś przytomny przyjedzie karetka i się pytają do którego szpitala a ty podajesz z którym Twój ubezpieczyciel ma umowe i do tego Ciebie zawożą. Ale to nie koniec zabawy otóż za ten pobyt i tak raczej zapłacisz ale mniej załóżmy tylko 20% bo resztę ubezpieczyciel. A co jak jesteś nie przytomny i nie wiedzą gdzie zawieść. Biorą pierwszy bliżej a wtedy albo płacisz wszystko z własnej kieszeni lub może Ci zwrócą tyle ile by zwrócili taką stawkę jaką mają wy włączoną z innym szpitalem. Do lekarza jak idziesz to też do tego z którym mają podpisaną umowę jak to jakiś specjalista ale wtedy też płacisz za wizytę ale tylko jakieś 20%. Ale jak jesteście sami i w miarę zarabiacie to naprawdę możecie spoko żyć.

  •  

   pokaż komentarz

   @mirekmk1984: no OK, ale co Twój wpis udowodnić? To że w usa opeka medyczna jest dorga? Jest. A w Polsce to myślisz, że jak coś więcej niż kaszelek chcesz wyleczyć to nie płacisz? Każdy płaci od urodzenia, a jak przychodzi coś poważniejszego, to tylko kasa lub znajomości. W przeciwnym wypadku, to tylko wegetacja. Ostatnimi czasy to już nawet tego nie ma w ofercie.

  •  

   pokaż komentarz

   @mirekmk1984: zaraz ktoś napisze, że jak uber poważna operacja to każdy podkula ogon i idzie na państwowy szpital. No nie do końca.

  •  

   pokaż komentarz

   @d_u_p_a masz rację tylko tam ktoś napisał że nie ma składek to chciałem pokazać że wsumie są. A komentarz obok jednej osoby jest taki że nie mają podatku od zarobku. Nie dokonać prawda. Otóż każdy stan ka inne prawo. Ale laDy musi odprowadzić jak dobrze pamiętam podatek federalny chyba ok 10%. i w zależności od stanu kilka chyba 5 nie mają podatku a pozostałe mają podatek jeszcze stanowy od zarobków który wynosi do 20%. czyli mają podatek od 10-30%w zależności od stanu. A w Polsce masz rację za leczenie też trzeba płacić. Mój syn ma 7 lat i państwowo u pediatry byłem 3 razy a ponad 20 razy prywatnie. Ponieważ do piedatry jego jak jest chory to mam kolejkę jakieś 3 dni więc idzie prywatnie.

  •  

   pokaż komentarz

   @d_u_p_a jak to przeczytałem ten artykuł to ręce mi opadły to jest wstyd. W moim mieście zamknęli szpital bo boją się zarazić. Wstrzymali przyjęcia. Dobre i skąd ten szpital ma się utrzymać?. Lekarze idą na chorobowe co sami sobie wypisują?? ZUS powinien ich i kontrolowac.

  •  

   pokaż komentarz

   @mirekmk1984: ale z jakiej okazji "ZUS powinien ich kontrolować"? Co to k@%@a ich sługi? Na jakiej podstawie jakiś orzecznik z zusu ma podważać orzeczenie lekarskie?

  •  

   pokaż komentarz

   @d_u_p_a: o ile się ostanio nie zmieniło prawo (nie jestem pewien, bo się co noc zmienia), to wykonywanie praktyk lekarskich bez zezwolenia jest nielegalne w tym kraju

  •  

   pokaż komentarz

   @mirekmk1984: no i myślisz, że jak ktoś jest lekarzem to jest zobligowany do tego, żeby pracować non-stop? a z jakiej okazji?

 •  

  pokaż komentarz

  - Dobry wieczór. Izba Przyjęć, Koszarowa zakaźna. Poproszę taksóweczkę pod A2, wejście numer dwa. Tu będzie czekał pacjent. Pacjent jest dodatni, ma covida dodatniego. Ale dostanie od nas maskę i rękawiczki, tak że spokojnie - mówiła pielęgniarka z wojewódzkiego szpitala specjalistycznej im. J. Gromkowskiego w rozmowie z dyspozytorem jednej z wrocławskich korporacji taksówkarskich.

  Sami się zabunkrowali tak że trzeba mieć 5 testów zanim się spotka z lekarzem a chcą żeby ludzie wozili chorych normalnymi samochodami w cenie kilkunastu złotych za kurs. Przecież to się w pale nie mieści na co sobie pozwala systemowa służba zdrowia. Nie jest mi po drodze z rządem ani nie jest mi po drodze z lekarzami. Obywatele stali się zakładnikami jednych i drugich i wszyscy żyją (albo i nie) w strachu co oni znowu wymyślą. Przecież tak szczelnie pozamykane przychodnie nawet przez całe wakacje to nie był prikaz z góry.

 •  

  pokaż komentarz

  jeden transport, dwóch pacjentów
  to się nazywa efektywność

  źródło: wompampsupport.azureedge.net

 •  

  pokaż komentarz

  XDDD

  za 30 zł to mi sie nawet nie oplaca internetowego konta pacjenta i silnika odpalać

 •  

  pokaż komentarz

  ale ważne, że na bombelki dali i że dzieciaczki niepoczęte chronią ( ͡° ͜ʖ ͡°)